Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14451) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Nos vettem életemben először utángyártott tintapatron csomagot...és ma kibontottam, mondom berakom és nem fogadja el a feketés a nyomtató az istenért sem.. (mintha resetelni kellene)

Nyomtató egy HP OfficeJet 4500 (teljesen gyári darab - mióta megvettem csak original HP tintapatronok voltak benne és mind megfelelő volt hozzá...)
Bolt ahol vettem a patronokat. Tonerbolt.eu

Valaki tudja ilyenkor mi a teendő?
Sose használtam utángyártott terméket, de lehet ezt kidobva többet nem is fogok! :W

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#14452) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#14451) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Közben megoldva! :R

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#14453) Varshi válasza MaxxDamage (#14452) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ha már így felcsigáztál minket, elárulhatod, mit rontottál el elsőre. :D

(#14454) MaxxDamage válasza Varshi (#14453) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Elárulom. :DD
Már rég kivettem az eredeti fekete (XL) patront, most a színes is kikerült és a feketét nem akarta elfogadni...én kicsit gondolkodtam, és rájöttem, hogy a nyomtatóba az üres hely érzékelője a ludas.. (tinta fröccs volt rajt enyhén) és ez akadályozta meg a felismerést. Ez az OfficeJet 2010-es vásárlás volt és nagyon eltalált darab. Rendben teszi a dolgát, korábbi patron (eredeti) több mint egy évet bírt benne (kevés használat, több kikapcs állapot) és a patron sem száradt be. (ritka!) és többet nem veszek bele utángyártott patront, mert a nyomtatás minősége az eredeti patronhoz képest sz*r...

Szóval inkább adok 17k(+) egy erdeti patron készletért, mint utángyártott patront vegyek...6.5k(+) összegért.

Korábban Epson (tintasugaras) és HP (lézer és tintasugaras) RMA-n dolgoztam (2-3 évet max.) mint Repaires és ezt a típust nem ismerem, de majd 1x szétszedem es cleanelem...esetleges tinta folyásokat kitörlöm... (ha kell) . Speciális szervíz kódokat ismerem hozzá...az is nagy segítség! (2009-ben csináltam utoljára nyomtatót)

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#14455) kuyarashi válasza MaxxDamage (#14454) üzenetére


kuyarashi
őstag

Sok előny, viszont a legtöbb tintasugarashoz drága a patron. Ehhez ráadásul túlságosan is, sőt még az utángyártott is sokba kerül.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#14456) MaxxDamage válasza kuyarashi (#14455) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, de megbízható darab, ez biztos! :K
Csoda, hogy még kapni hozzá patront.
Lassan lehet le kellene cserélnem valami költséghatékony lézeresre akár..vagy tintasugaras is jó..lényeg csak az, hogy ne száradjon bele a tinta / patron fej.

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#14457) kuyarashi válasza MaxxDamage (#14456) üzenetére


kuyarashi
őstag

Az biztos, hogy általában véve a mai tintasugaras nyomtatók nem bírnak annyit, min ta régiek, de a lézeresekre szerintem ez kevésbé igaz.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#14458) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Na még egyszer. :)

Mikor HP ScanJet 3970 szkenneremmel 35 mm-es filmszalagot digitalizálnék -VueScan program segítségével-, akkor meg sem mozdul a gép. Átállítottam a "Síkágy" lehetőséget "Transzparensre", stb., a képernyőn mutatja is, hogy dolgozik egy rövid ideig, de a fej nem mozdul meg, csend van és a lámpa sem világít, majd kéri, hogy mentsem a fájlt. Persze nem olvasott be semmit, így a mentésnek sincs eredménye. Hibaüzenetet nem kapok.
HP oldalán találtam egy rövid útmutatót a fénycső tesztelésére, amiből megtudtam, hogy a lámpa hibátlanul működik
Ilyenkor mi lehet a probléma? Esetleg tudtok-e ajánlani másik programot Windows 10 alá, ami szintén alkalmas negatív film szkennelésére?

Válaszaitokat előre köszönöm. :)

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#14459) Ryder62


Ryder62
őstag

Sziasztok!

A 4800x600 dpi felbontás egy tintasugaras nyomtatónál milyennek számít?
Fotó minőségben szeretnék nyomtatni, lehetőleg fotó papírra.

(#14460) gardener


gardener
senior tag

A Canon MX925-ös multifunkciósom-hoz szeretném beállítani, hogy ha lenyomom a scaner Scan gombját hívja meg a szoftware-t és olvassa be. Régebbi windowsokban tudtam, hogy hol van az a beállítás, hogy "Ha lenyomom scaner gombját....." Viszont a Windows 10-ben sehol nem találom.
Nem tud valaki segíteni? :O

(#14461) overclockerr


overclockerr
tag

Sziasztok!

Canon MG5650 -el lenne problémám, júniusban használtam utoljára, most viszont nagy szükségem lenne rá. Tegnap megtöltöttem a nagy fekete patront (PGBK), de vállalhatatlan a nyomtatás minősége. Konkrétan hullámzik az egész szöveg, fakó. Csináltam mindenféle tisztítást, amit a gép felkínál, de semmi javulás.
Orvosolható ez a hiba?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#14462) Varshi válasza overclockerr (#14461) üzenetére


Varshi
aktív tag

Van másik patron kéznél?

(#14463) overclockerr válasza Varshi (#14462) üzenetére


overclockerr
tag

Sajnos nincsen más patron a közelben, kiszedtem a fejet kevert alkoholos "lében" megáztattam, de semmi eredmény nem lett.
Vegyek gyári fekete patront vagy tisztító készletet?

Remélem nem halt be véglegesen.

(#14464) overclockerr


overclockerr
tag

Ilyen és ilyen jelenséget produkál.

[ Szerkesztve ]

(#14465) Earl_Muttley válasza overclockerr (#14464) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

A patront szó szerint megtöltötted? Mert akkor nem kizárt, hogy ott a gond, ameddig nem újratöltős patronról beszélünk :(

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#14466) overclockerr válasza Earl_Muttley (#14465) üzenetére


overclockerr
tag

Újratöltős patronok vannak a gépben és teletöltöttem, ha nem is teljesen 3/4-ig mindenképpen.

(#14467) Earl_Muttley válasza overclockerr (#14466) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Fejállítást, ilyesmit is csináltál a tisztításokon felül? Nekem volt hogy az segített. (Canonom utoljára ip4200 volt, azóta csak Epsonom, meg lézerem volt, így passzolom a tiedbe van-e pontosan ilyen funkció, remélem bejön :) )

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#14468) overclockerr válasza Earl_Muttley (#14467) üzenetére


overclockerr
tag

Van ilyen funkció, megcsinálja a mintákat, azokat egész szépen, van persze némi minőségbeli gyengeség, de nyilván nem eredeti a patron benne. Utána be kellene tenni a lapot a szkennerbe és befejezni a műveletet. Kétszer is próbáltam, de valami hiba van, így nem csinálja meg végig a fejigazítást.
Beraktam kíváncsiságból két dolgot szkennelni. Egy narancssárga vonalzót, amit teljesen jól fénymásolt, viszont egy lapot feketében már ugyanúgy csinál, mint a mellékelt esetben.

Nem értek hozzá, de szerintem a fej lehet eltömődve. Az a baj jövő hétre zh miatt kellene pár oldal, de lehet most boltban lenyomtatom, mert nagyon viszi el az időt. Ma is hazajöttem, tiszta ideg voltam, próbáltam tisztítgatni és jól el is ment az idő vele. Végeredmény meg semmi.

[ Szerkesztve ]

(#14469) Varshi válasza overclockerr (#14468) üzenetére


Varshi
aktív tag

> Az a baj jövő hétre zh miatt kellene pár oldal,

Ha puskát nyomtatsz kis méretben ( :D :D ), akkor a kék szín is beválhat. A betűk színe legyen mind sötétkék. ;)

(#14470) overclockerr válasza Varshi (#14469) üzenetére


overclockerr
tag

Nem szoktam puskázni, de tavaly egyetlen egy tárgynál egy A4-es lappal nyomtam az asztalon. Nem is puska volt az már, inkább valami ágyú. :D

(#14471) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Céges szinten szeretném lecserélni az IQ economy fénymásolópapírt 100%-ban újrahasznosítottra. Szerintetek ez a nyomtatók élettartalmára, vagy a felhasznált festékmennyiségre van bármilyen hatással?

(#14472) Csavarnyuzo válasza mustang08 (#14471) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

"Lézeres" gépekről van szó?

A pirosat kell elvágni.

(#14473) Randomized válasza Csavarnyuzo (#14450) üzenetére


Randomized
csendes tag

Hopp, elfelejtettem ide válaszolni...

Hát így inkább megpróbálok együtt élni ezzel. Max néha csúnyán beszélek vele, hogy már megint miért csinálja ezt velem. :D Azért köszönöm, hogy megpróbáltál segíteni. :)

(#14474) mustang08 válasza Csavarnyuzo (#14472) üzenetére


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Igen, főként monokróm lézernyomtatókba menne az újrahasznosított. A színeseknél maradna a hagyományos.

(#14475) ocscsaba válasza mustang08 (#14474) üzenetére


ocscsaba
tag

Ha jobban porzik, mint a hagyományos papír, ez nem tesz jót a gépnek. Szervizes szakember nekem még utángyártott papírt nem ajánlott az évtizedek során.

(#14476) Rixilend


Rixilend
tag

Udv.
Problemam a kovetkezo lenne:
150 cm szeles papirra nyomtatunk egy ilyen nyomtatoval: http://www.homertech.com/products/1.html
A kerdesem az lenne, hogy letezik olyan megoldas, hogy a nyomtatni kivant kepen valamilyen modon megmerni az elhasznalt festek mennyiseget peldaul 1 negyzetmeteren?
Azert volna erre szukseg mert ha sok festek kerul a papirra akkor az elazik es gyurodik a papir es eleg nagy melo es pazarlas vegigprobalni az osszes kepet az osszes papir tipuson.

(#14477) Varshi válasza ocscsaba (#14475) üzenetére


Varshi
aktív tag

Valójában még a "normál" papíroknál is lehet gond a silányabb minőségből fakadóan. Tintásnál (- a lézerhez nem értek).

Ezt akkor vettem észre, mikor egyszer az Office Depóban vettem egy (az akkor ott legolcsóbb! akciós) köteg papírt, és hirtelen azt vettem észre, jó volt vele dolgozni, szépen húzta be a lapokat az Epsonom, nem görbült, nem koszolta a fej a szélén, vékonyabb helyet foglalt el ugyanolyan 80 g-os papírnál, nem duzzadt meg a levegő nedvességtartalmától (vagy mittomén, mitől), és NEM TAPADTAK A LAPOK EGYMÁSHOZ IDEGESÍTŐEN.

Még durvább volt, mikor visszaálltam a teszkós olcsó papírokhoz. (Régen szerettem őket, de már nem.)
Most a Tescóban kapható HP Home&Office papírt veszem, azzaol nincs gondom egyelőre.

(#14478) Csavarnyuzo válasza mustang08 (#14474) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Az élettartamra nagyon minimális negatív hatással: görgők, fuser gyorsabban kopik.
Felhasznált festékmennyiségre: ha a nyomtatón és a driverben nem állítasz be semmit akkor nem.

A pirosat kell elvágni.

(#14479) kuyarashi válasza Rixilend (#14476) üzenetére


kuyarashi
őstag

Szia!

Tehát azt szeretnéd előre megbecsülni, hogy az adott digitális képhez mennyi festéket fog majd elhasználni a gépetek az adott papíron?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#14480) Rixilend válasza kuyarashi (#14479) üzenetére


Rixilend
tag

Azt szeretnem valahogy megtudni, hogy egy bizonyos papir teruletre mennyi festek kerul a nyomtatni kivant kep fugvenyeben. Mert ettol fugg, hogy milyen vastagsagu papirt kell hasznalni. Photoshopban le ellenorzom, hogy a kep egy bizonyos reszen a CMYK szinekbol hany szazalekot hasznal el pl: C84%, M75%, Y56% es K74. Igy jon ki a 284% A baj az, hogy a kep egy bizonyos kis reszen mutatja az ertekeket, nekem pedig arra volna szuksegem, hogy megtudjam nagyobb feluleten pl.-ul 150X150 cm-en mennyi festek kerul a papirra, hogy ennek fugvenyeben valasszam ki a papir vastagsagot, hogy ne azzon el es ne gyurodjon. Es az teszi kicsit bonyolultabba, hogy vannak olyan mintak-kepek ahol feheren marad a papir. Az is nagy segitseg volna ha talalnek olyan modszert amivel le tudnam merni, hogy egy bizonyos kep hany szazaleka marad feher(festetlen)
es hany szazalek festett.

[ Szerkesztve ]

(#14481) kuyarashi válasza Rixilend (#14480) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nem egyszerű feladat és nem is tudok rá instant választ adni, de agyalással ki lehet hozni belőle valamit. Nem tudom megfelel-e, de Photoshopban ki tudsz átlagolni minden képet a Filter > Blur > Average menüpont használatával. Ez összekeveri az adott kép, adott rétegének színeit és eloszlatja az egész dokumentumon. Majd mintavételezést követően le tudod olvasni a CMYK értékeket a Color Picker ablakából.
Ebből csak az arányok derülnek ki, konkrét mennyiség nem. Szerintem ezt csakis a nyomtató tudja pontosan meghatározni és ha a szoftvere nem írja ki, akkor nehéz hozzájutni. Elképzelem, hogy valahol egy ideiglenes XML fájlban, de még inkább a nyomtató memóriájában ez megvan ideig-óráig, de hogy hogy lehet kinyerni... Passz.
Inkább a gyártó ajánlásaira, később a saját tapasztalataidra tudsz hagyatkozni.
Hátha ír valaki valami okosabbat!

A másik kérdésedre, hogy mekkora terület marad festék nélkül, hasonló választ tudok adni, de ez valamivel több lépéses.
Tehát #1 nyisd meg a kérdéses képet. (Amennyiben több réteged van, olvaszd őket egybe!)
#2 A Magic Wand Toollal (varázspálca) kattints valamelyik fehér részre; ezzel kijelölöd az összes fehér pixelt a dokumentumban. (Figyelj rá, hogy fent az eszközbeállítások sorában, a Sample Size -> Point Sample, a Tolerance értéke mondjuk 1 legyen, valamint ne legyen kipipálva a Contiguous jelölőnégyzete!)
#3 Fordítsd meg a kijelölést (Ctrl+Shift+I), majd #4 töltsd ki a kijelölt részt feketével (D, utána Alt + Delete)!
#5 Filter > Average és #6 mintavételezés.
#7 A Color Picker ablakában, a HSB értékei közül a B fogja megmutatni a fehér felület nagyságát százalékban.
Na most ez a módszer csak a fehér és a nem fehér pixelek arányát mutatja meg (mivel a kép fekete-fehér és a tolerancia az 1-es értéket kapta). Nem tudom ez mennyire életképes ötlet.

Még eszembe jutott valami az első szekció tárgyköréhez (festék/pigmentmennyiség).
Szóval elvégezheted a 2. szekcióban tárgyalt lépéseket, de az elsőt követően #2 tedd szürkeárnyalatossá a képet (Ctrl+Shift+U), utána csináld meg az #5., #6. és #7. lépéseket! A végén #8 a B értékét vond ki 100-ból és megkapod, hogy mennyi festéket használ majd elméletben a nyomtató. (Legalábbis kapsz egy arányszámot 0 és 100%-nyi felület festékhasználata között).

Hú, ezt még át kell gondolni, szóval aki jártas a témában az besegíthetne.
Még van itt valami, amin lehetne vitatkozni, de egyelőre abba nem mennék bele, először ezt emésszük meg.

[ Szerkesztve ]

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#14482) Rixilend válasza kuyarashi (#14481) üzenetére


Rixilend
tag

Nagyon koszi. Jovo heten neki is allok akkor probalgatni.
Megegyszer koszi, sokat segitettel evel !!!

(#14483) kuyarashi válasza Rixilend (#14482) üzenetére


kuyarashi
őstag

Nem biztos, hogy beválik, de talán közelebb visz a célodhoz, vagy egy becsült értéket ad.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#14484) KovyBoy


KovyBoy
tag

Sziasztok!
Az alábbiban kérek Tőletek iránymutatást.
A cégnél, ahol dolgozok ki szeretnénk váltani a saját nyomtatómat (Canon IP4950) egy ahhoz hasonlóra, amivel lehet szintén CD-re is nyomtatni. Mivel az enyém egyszerű tintasugaras (nagyon drága etetni), felmerült bennem, hogy céges használtat lévén célszerűbb lehet lézer nyomtatót venni erre a célra (?) Kérdés, hogy van e ilyen egyáltalán a piacon.
Emellett az sem lenne baj, ha olyan szinten multifunkciós lenne, hogy a nyomtatáson kívül tud szkennelni is, de ez így már lehet, hogy nagyon extra és drága is.
Tudtok valamit ajánlani (akár tintasugaras, akár lézer technológia)?
Előre is hálásan köszönöm!

(#14485) Verner


Verner
csendes tag

Sziasztok! Nyomtató vásárlás előtt állok, viszont nem tudok dönteni. Régen volt tintasugaras nyomtatóm, de az nagyon lassú volt és könnyen beszáradt a fej, ráadásul nagyon keveset lehetett vele nyomtatni. Drága volt bele nagyon a patron. A mostaniakat nem nagyon tudom miben javultak, de tetszik, hogy multifunkciósak és színest is tudok nyomtatni velük a lézerrel ellentétben. Persze adott ársávban. Kérdésem, hogy van-e olyan tintasugaras, amibe nem egy vagyon a patron és nem csak 2-3 lapra elég a tinta? :)

Samsung Galaxy S20

(#14486) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, ugye utángyártott toner esetében sem vesződik el a garancia a nyomtatóra? Vagy tudja a gyártó ellenőrizni, és ez alapján elállni a garanciától?

(#14487) Csavarnyuzo válasza KovyBoy (#14484) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem tudok olyan lézerről amivel lehetne optikai lemezre nyomtatni. Vagy nyomtatható cd tintasugarassal, vagy cd címke. Ez utóbbiból mondjuk lehet hogy van lézeresbe való.
Szerintem a használat mennyiségétől függően érdemes szétválasztani a "normál" használatot egy mono multi lézerre a cd és színes nyomtatást pedig egy tintásra.

A pirosat kell elvágni.

(#14488) Csavarnyuzo válasza kmisi99 (#14486) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A garancia elveszése inkább jogi kérdés. Ha a gyártó leírja, hogy nem eredeti kellék használata esetén bukó a garancia akkor elvész.
A gyártó abban az esetben tudja ellenőrizni, hogy volt-e benne utángyártott, ha a firmware-ben ez a lehetőség benne van és a készülék az utángyártott kelléken a chip-et nem eredetinek ismeri fel. Ez bekerül(het) egy logba -esetenként ez törölhető-, ami alapján a szakszerviz látja, hogy nem eredeti kellék volt benne.
Viszont az utángyártó cégek törekednek arra, hogy olyan chip-et tegyenek a kellékekre, amit a készülék eredetinek ismer fel. Ebben az esetben olyan mintha eredetit tettél volna bele.

A pirosat kell elvágni.

(#14489) SPF


SPF
senior tag

Sziasztok,

van egy HP laptopom, usb-vel rákötve egy HP Laserjet M1132 MFP nyomtató.

Első indításnál mindig offline-nak írja a gép a nyomtatót, csak egy laptop újraindítás után lehet vele nyomtatni.

Tudtok erre megoldást?
Előre is köszönöm!

(#14490) KovyBoy válasza Csavarnyuzo (#14487) üzenetére


KovyBoy
tag

Szia,
Köszi a választ, pont erre jutottam azóta én is közben. :)

(#14491) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok! :)

Egy HP Laserjet 1015 javításában szeretnék tanácsot kérni.

A készülék azt csinálja, hogy nyomtatás közben a fixáló fólia és a Pressure Roller között megakad a papír, illetve azon a részen elkezdi félrefordítani a papírt. Eközben a papír maradék része a toner mögött felgyűrődik.

Szétszedtem, a fixáló fólia és a Pressure Roller sértetlen. A megfelelő helyeken megtisztítottam, szilikonzsírral megkentem a forgó tengelyeket.

Sajnos ezután is megmaradt a hiba, viszont egy érdekes dologra rábukkantam. Amennyiben a nyomtató külső burkolata teljesen le van szedve (oldalak, fedél, felső borítás), és kézzel benyomom a fedélnyitást érzékelő mikrokapcsolót, akkor szépen továbbítja magán keresztül a nyomtató a lapot. Igaz, hogy ilyenkor nyomat nincs, mert tuti van még valami mikrokapcsoló, ami külső házborítás nélkül elveszi a nagyfeszültséget a dobról.

Meg tudnátok mondani, hogy hol van ez a mikrokapcsoló, ami a külső burkolat eltávolítását érzékeli, de nem azonos a fedélnyitás érzékelővel?

Valami tipp esetleg a megoldásra? :) Fixáló fólia lehet, csak olyan üzemben nem bukik ki a hiba, amikor a hiányzó burkolat miatt nincs festék a dobon és a papíron?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#14492) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#14456) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Érdekes jelenség az utángyártott patronokkal, hogy a szöveg az kicsit mosódott és nem olyan jól kivehető, mint az eredeti patronnal...ez valahogy orvosolható ? :R
Képet nyomtatva látszik az is, hogy a festék minősége (pocsék) kalap sz*r az eredeti HP patron minőséghez képest :U :)) /a színek pocsékok.../ Ez is egy jó tanulság volt, inkább veszek drágán eredeti patront, mint utángyártott sz*rt. Ez a tapasztalatom az első ilyen vásárlásból kifolyólag...

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#14493) Csavarnyuzo válasza Atos23 (#14491) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Jellemzően a pressure roller gumi része kezd a meghajtás oldalon elválni a tengelytől. Ha korábban adott egy jellemző "kattanó" hangot és koszolta a papír alját, akkor biztosan ez a hiba.
A fehér papír amiatt van, mert a lézer shutter nem nyit. Ha felnyitod a toner ajtaját, akkor a hasad felé van középtől jobbra egy fekete vacak, azt nyomja le az ajtón lévő pöcök.

A pirosat kell elvágni.

(#14494) va$t!


va$t!
csendes tag

Sziasztok, adott egy Samsung M2885FW nyomtató. LAN-on keresztül nem tudok nyomtatni. Nyomtatási feladatsorban ennyi ír: Hiba - nyomtatóra elküldve. Volt már újra hozzáadás Samsung programmal és windows felületen is. USB-n keresztül tudok rá nyomtatni. Több gépről is próbáltam nem sikerült. Valakin esetleg ötlet? Köszönöm előre is!

(#14495) Csavarnyuzo válasza va$t! (#14494) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ip cím alapján meg tudod pingelni?

A pirosat kell elvágni.

(#14496) va$t! válasza Csavarnyuzo (#14495) üzenetére


va$t!
csendes tag

Persze, látom a webes felületét, azon keresztül tudok is nyomtatni. A gépről is látom a nyomtatót (pl. tonerszint), csak a nyomtatás nem működik. A nyomtató egy pillanatra elindul, de egyből megáll. Pl. fénymásolás is megy.

(#14497) Csavarnyuzo válasza va$t! (#14496) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Kicsit rizikós, mert az usb-s nyomtatás is elcsesződhet: az usb-s nyomtatópéldány portját tedd át standard tcp/ip-re a megfelelő ip címmel. Ekkor beállítások, driver marad, csak a port változik.
Az ilyen elindul egy pillanatra és megáll tipikusan driver gond szokott lenni, kap adatot csak nem tudja értelmezni, ezért nem nyomtat ki semmit.

A pirosat kell elvágni.

(#14498) Atos23 válasza Csavarnyuzo (#14493) üzenetére


Atos23
senior tag

Abszolút igazad volt. :) :R Kattogó hang korábban nem volt, de a Pressure Roller környéke volt a ludas.

Több dolgot is felfedeztem :)
- A pressure roller gumikerék elvált a tengelyétől, ahogyan mondtad, így a fixáló fóliát nem mindig hajtotta meg.
- A piros szivacs része szakadozott már.
- A fixáló fólia valamivel rövidebb a kelleténél, így jobbra-balra el tud mozdulni vízszintes irányban, ami már éppen elég ahhoz, hogy az amúgy is a tengelyről levált gumikerék még a fixáló fóliához se érjen hozzá teljes felületén.

Ha valakinél esetleg akad egy pressure roller, vagy egy komplett fuser unit (akár szakadt fóliával, kopott fogaskerekekkel), az ne tartsa magában :) :R

(#14499) Csavarnyuzo válasza Atos23 (#14498) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A kis gumi "fogaskerék" szinte nem számít. Az csak oda van nyomva, sokszor elmozdul, ritkán elkopik. A film inkább kényszerhajtást kap a gumihengertől és a papírtól.

A pirosat kell elvágni.

(#14500) Atos23 válasza Csavarnyuzo (#14499) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi :)

Ennek ellenére szerzek egyet, mert nagyon ramaty állapotban van a piros szivacshenger. Bár a nyomat még szép, és hibátlan.

Aliexpressen volt fent egy olyan összeállítás, ahol fixáló fólia + pressure roller volt egy csomagban valami 10 dollárért, sajna azóta nem találom, de ha meglesz, mehet a kosárba. :)

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.