Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13051) smallmer válasza PainKiller13 (#13050) üzenetére


smallmer
őstag

az xp610 kilőve, mert sehol nem lehet kapni.
szóval maradt a Brother MFC-J4420DW és a HP Deskjet Ink Advantage 5645 egyelőre. Fontos a kétoldalas nyomtatás automatikusan, hogy legyen wifi, esetleg wifi direct és szép fotót nyomtasson :) fekete nyomtatásnál nem kicsi a minőségnél az 1200 x 1200 dpi?

(#13052) Tamás9x válasza smallmer (#13051) üzenetére


Tamás9x
őstag

Feketébe 1200 felé menni pénzpazarlás, hacsak nem nagyítóval akarod nézegetni.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13053) smallmer válasza Tamás9x (#13052) üzenetére


smallmer
őstag

tényleg annyira nem látszik? :)

(#13054) PainKiller13 válasza smallmer (#13053) üzenetére


PainKiller13
őstag

Egyáltalán nem :) Alzashopban 110 euró most az XP-610, de látom te a brother felé hajlassz, nem lesz vele gondod, csak picit költségesebb a fenntartása, persze ki mennyit nyomtat, én most vettem 1 hónapja de lassan kifogynak a patronok, pedig 700 oldalt írnak :D Kb 120nál járok.

Viszont ebayről 7ezerért rendeltem 30 patron ami 6 garnitúra, ezzel biztos sokáig el leszek :D

(#13055) Tamás9x válasza smallmer (#13053) üzenetére


Tamás9x
őstag

Feketénél nem, de a színesnél már rendesen látszik a különbség. HA nagyon apró betűvel akarsz nyomtatni puskát, talán akkor megérné 1200dpi felé menni.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13056) smallmer válasza PainKiller13 (#13054) üzenetére


smallmer
őstag

Nem fogok sokat nyomtatni nagyon, csak mondjuk havi szinten maximum 100 oldal, de akkor már sokat mondtam szerintem. Csak pl jó lenne néha nyomtatni egy pár fotót is szép minőségben. Ma voltam bent egy kimondottan nyomtatót árusító boltban és valmi brutál módon ellenezték az utángyártott tintát, mert szerintük hamarabb tönkre megy a fej tőle. Szerinted miért mondta ezt? Pedig árult utángyártottat is

(#13057) PainKiller13 válasza smallmer (#13056) üzenetére


PainKiller13
őstag

Mert az drágább, ergo több rajta a haszon.

Fényképezzek pár fotópapírt amire különböző nyomtatókkal nyomtattam? Mindegyikben utángyártott tinta volt és egyik sem fiatal :)

(#13058) smallmer válasza PainKiller13 (#13057) üzenetére


smallmer
őstag

Azt megköszönném. Neked most milyen géped van?

(#13059) Tamás9x válasza smallmer (#13056) üzenetére


Tamás9x
őstag

Utángyártott patronoknál a színhelyesség nem garantált, 1-2 fotó esetén a helyedben elmennék előhivattatni, ez a tönkre megy a fej eléggé értelmetlen érvelés.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13060) PainKiller13 válasza smallmer (#13058) üzenetére


PainKiller13
őstag

Most XP-610, de minden fotó másik géppel lett fotózva, és ahogy a kolléga írta, minden gép egy picit más színekkel nyomtat, akár gyári akár utángyártott van benne.

Itt vannak a képek, csak wifiről nézzétek mert nagyok.

(#13061) smallmer válasza PainKiller13 (#13060) üzenetére


smallmer
őstag

Nagyon szép képek
Most már tényleg nem tudok dönteni. :D
Leírom, hogy pontosan mire használnám és döntünk :)
Szóval év közben kb vonatjegy nyomttás meg ilyen apróságok. Esetleg valami kis tananyag, néha 1-2 fotó.
Vizsgaidőszakban lenne több pldal de olyan max 100-200 oldal. Meg néha apróságok. Fotók csak a családi fotók lennének.

Tehát ehhez mérten kell választani. Már csak az epson van szemem előtt és a brother. A brother mellett az szól hogy 3 év garancia.

[ Szerkesztve ]

(#13062) Csavarnyuzo válasza smallmer (#13061) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Vegyél egy mono lézert, amivel kinyomtatod a fekete-fehér dolgaidat. A fotóidat meg annak érdekében, hogy tartósak és színhűek legyenek elviszed normális helyre kinyomtatni. Így nincs para az után gyártott tinta/fej beszáradás miatt.

A pirosat kell elvágni.

(#13063) smallmer válasza Csavarnyuzo (#13062) üzenetére


smallmer
őstag

Viszont, kell színes dokumentumokat nyomtatnom :)

(#13064) Csavarnyuzo válasza smallmer (#13063) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ja bocs. És melyik Epson/Brother van a szemed előtt?

A pirosat kell elvágni.

(#13065) smallmer válasza Csavarnyuzo (#13064) üzenetére


smallmer
őstag

(#13066) Csavarnyuzo válasza smallmer (#13065) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha a Brother a 3 év garancia miatt szimpatikus, akkor először annak kell utána érdeklődni, hogy ugorhat-e a garancia, ha után gyártott tintával használod.

A pirosat kell elvágni.

(#13067) smallmer


smallmer
őstag

megrendeltem az epson-t, lesz ami lesz :D köszönöm mindenkinek a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#13068) atala


atala
addikt

Meg tudná valaki mondani, hogy a Brother tintasugaras nyomtatók milyen technológiát alkalmaznak a tinta papírra juttatásra?
Azt tudom, hogy a Canon, és a Hp hőtermikus fejet alakalmaz, és az Epson piezo elektromosat.

(#13069) Csavarnyuzo válasza atala (#13068) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ez alapján piezós.

A pirosat kell elvágni.

(#13070) atala válasza Csavarnyuzo (#13069) üzenetére


atala
addikt

Köszi!
Én is ezt tippeltem, mert beépített fejjel rendelkezik, de nem találtam sehol az infót róla.

(#13071) Csavarnyuzo válasza atala (#13070) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Kerestem már a Brother oldalán is, de nem találtam infót róla -igaz sok időt nem pazaroltam rá-.

A pirosat kell elvágni.

(#13072) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Kaptam egy konica minolta 1690mf nyomtatót, ami hibás és a javításában, vagy szerviz ajánlásban szeretnék segítséget kérni.
A tonerek és a modul 90%-os töltöttségben van, gyári mind, ezért nem szeretném még kidobni.

A hiba 0094, ez vajon mit jelenthet? Amikor először bekapcsoltam még néha-néha elindult, tudtam vele nyomtatni is, aztán egy idő után csak a hibát írja ki.

Lehet egyszerűen javítani, vagy tudna valaki ajánlani megbízható maszek szervizt, ahol nem olyan elszállt árakkal dolgoznak, mint a márkaszervizben? Sokat nem akarok rákölteni, akkor inkább félreteszem.

(#13073) atala válasza Lala6 (#13072) üzenetére


atala
addikt

Próbáld meg kiszedni a tonert, megforgatni, és vissza rakni.

(#13074) Lala6 válasza atala (#13073) üzenetére


Lala6
őstag

Ezt kipróbáltam, mind a 4 tonert kivettem kézzel megforgattam + a modul egységgel is megcsináltam. Sajnos nem segített.

(#13075) Csavarnyuzo válasza Lala6 (#13074) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szervizkönyv -elektrotanyáról le tudod tölteni- szerint: 2nd image transfer pressure/retraction failure.
Itt írnak hasonlóról igaz nem ehhez a típushoz. Viszont a zajcsökkentő szivacs amiről írnak sok gépben okoz sokféle hibát, érdemes megnézni. Ha van szerelői vénád töltsd le a manuált és nézd meg.

A pirosat kell elvágni.

(#13076) Lala6 válasza Csavarnyuzo (#13075) üzenetére


Lala6
őstag

Levettem az oldalát, így látom és hallom, hogy mielőtt a hibát kiírná egy relé húz be (kattan). Megmértem, elvileg nem szakadt. Zajcsökkentőt (mint amiről a linken írnak) nem láttam benne sajnos.

Ez a 2. image transfer egy kivehető modul, az a baj, hogy nem tudom kipróbálni, nem-e ezzel van a baj.

(#13077) Csavarnyuzo válasza Lala6 (#13076) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha egyáltalán az a hiba akkor: a relé nyelvén van egy szivacs, ami ragacsossá szokott válni, így tovább marad behúzva mint kellene. Azt kell leszedni, letisztítani és a helyére ragasztani valamit. Szigetelő szalag nem jó.

A pirosat kell elvágni.

(#13078) Lala6 válasza Csavarnyuzo (#13077) üzenetére


Lala6
őstag

Ilyet viszont látok. A relé behúz, de nem jön ki vissza teljesen, csak kicsit később. Próbáltam "rásegíteni" csavarhúzóval, hogy amikor behúz és vissza enged, akkor nyomtam egy kicsit, hogy kijöjjön teljesen, de a hiba így is megjelent.
Hétvégén kitudom próbálni a 2-es modul cserét, mert - mint kiderült - az egyik ismerősömnek ugyanilyen nyomtatója van.

(#13079) Lala6 válasza Lala6 (#13078) üzenetére


Lala6
őstag

Nos, kipróbáltam, a másik 2-es modullal és az 1-es modullal is, mindkettővel hibásan működik, szóval nem itt lesz baj. Holnap szétszedem azt a relét, amit mondtál és meglesem belülről.

(#13080) gabesz78


gabesz78
tag

Sziasztok!

Adott 2 darab Epson Aculaser M2000 lézernyomtató.
Mindkettő úgy villog mint a karácsonyfa és nem csinálnak semmit.

Az egyiknek ez a hibaüzenete.

A másiknak pedig ez.

A service manualban nem találtam még hasonló Control panel hibaüzenetet sem.
Mi lehet a gond, valaki találkozott már ilyennel?

"Elképzelhető, hogy a Computerek a jövőben nem nyomnak majd többet 1,5 tonnánál." (1949, Popular Mechanics)

(#13081) Lala6 válasza Csavarnyuzo (#13077) üzenetére


Lala6
őstag

Itt a hiba oka:

Miután leszedtem a ragacsot, életre kelt a nyomtató. Egyelőre nélküle működik, még nem találtam a helyére megfelelő gumit, de ahogy sejtem ez csak zajcsillapítás miatt van rajta.

Nagyon szépen köszönöm a segítséged!

(#13082) bibababa


bibababa
csendes tag

Sziasztok !

Van egy Samsung SXC 4300 - as nyomtatóm ami bekapcsolás után kattog, és nagyon nehezen (20-25 perc)
melegszik be. Utána nyomtat rendesen. Mi lehet a probléma vele ? A hőérzékelője lenne rossz ?

(#13083) Csavarnyuzo válasza Lala6 (#13081) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A toll vagy a papír? :DDD

A pirosat kell elvágni.

(#13084) Csavarnyuzo válasza bibababa (#13082) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Eddig nem csinálta?

A pirosat kell elvágni.

(#13085) bibababa válasza Csavarnyuzo (#13084) üzenetére


bibababa
csendes tag

Pár napja csinálja. A kattogás nem folyamatos. Lényegében a bekapcsolás utáni felmelegedési, inicializációs folyamatott ismétli meg vagy 15 - 20 alkalommal.

(#13086) Csavarnyuzo válasza bibababa (#13085) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Bocs benéztem, a percet másodpercnek olvastam.
Samsungoknál szokott lenne, hogy a tápon a kondik behalnak -látszik is rajtuk, mert felpúposodnak-, de azt nem tudom, hogy a 4300-as érintett-e ebben. Ilyenkor a boot közben/után újraindul a gép, a hangszórója alig hallhatóan kattog ilyesmi.

A pirosat kell elvágni.

(#13087) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Az ügyben esetleg tudnátok segíteni, tanácsolni valamit, hogy egy hibás nyomtatót hol lehetne el/lepasszolni? Egy Xerox Phaser 6110MFP-ről van szó, aminek a beégető hengerével és lehúzó tüskéivel van gond. Pontosan nem tudom mi, mert nem én intéztem a szervizeltetését, de azt mondták, 15-15000-er lenne a cseréjük. Ennyit meg már nem ér. Hirdetem itt, csak persze nem nagyon van jelentkező. Érdeklődtem már 2 helyen, ahol nyomtatófelvásárlás van, de nem kellett nekik. Gondoltam, talán tudtok valami okosat mondani, mert nekem csak helyet foglal, nem épp a szoba dísze. Nem az a cél, hogy minél többért adjam el, csak menjen.

(#13088) Csavarnyuzo válasza Gabesz87 (#13087) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Én ilyenkor vatera 1ft nincs minimálár, csak személyes átvétel az általam adott időben/helyen. Aztán ha van reális értéke elviszik "értelmes áron", ha nincs, akkor elviszik 1ft-ért vagy pár százért.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#13089) Lala6 válasza Csavarnyuzo (#13088) üzenetére


Lala6
őstag

Ismét én vagyok, ismét egy kis segítséget kérnék szépen a korábban javított Konica Minolta 1690mf nyomtatóhoz.

Most a következő hibát írja ki nyomtatás után, és a kijövő nyomat elcsúszik felfelé.

Az alábbi képen látszik az elcsúszás a tesztoldal tetején a legjobban észrevehető. Ezt azonban csak színes nyomtatásnál-másolásnál csinálja, a fekete teljesen jó. A lenti két papír fénymásolva lett ugyanarról a forrásról, egymás után, csak a másolás módja volt a különbség (fekete vs. színes).

Hol keressem szerinted a problémát? Beállításokat végignéztem, ott elvileg minden jó. Eleinte jól működött, aztán egyszer csak elkezdte néha-néha csinálni (10 lap nyomtatásánál 3-4X), majd most már folyamatos lett.

(#13090) Csavarnyuzo válasza Lala6 (#13089) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem ismerem az adott típust, de akkor szokott hibás papírméretet írni ha rosszkor indítja a papírt és emiatt hosszabbnak vagy rövidebbnek érzi mint amilyen -estünkben A4-. Elképzelhető, hogy ezért van a kép elcsúszás is, bár ez a képalkotási rendszer kialakításának függvénye.
- Ha az ITB-re csak képet tesz -tehát nem a papírt-, akkor a papír indításáról egy érzékelő/továbbító henger szokott gondoskodni. Ennek a hengernek van a végén valamilyen herkeberke, ami intézi a "dolgot". Ez lehet relé/fogaskerék vagy elektromágneses kuplung.
- Ha az ITB-re a papírt teszi, akkor ki kell logikázni, hogyan méri a papír hosszát, mert többféle megoldás van.

A pirosat kell elvágni.

(#13091) bibababa válasza Csavarnyuzo (#13086) üzenetére


bibababa
csendes tag

Köszi.

(#13092) elistvan válasza ArsenalF (#13025) üzenetére


elistvan
senior tag

Nálunk is volt exopixel toner de annak mintha teljes területben grafika lett volna a dobozon, nem csak a sarkain.,

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#13093) spiritex


spiritex
veterán

Hellósztok!
Azt meg tudná mondani valaki, hogy egy tintasugaras A3+-os HP nyomtatónál mit csinálhat a nyomtató máshogy egy HP tintasugaras fényes papírra való nyomtatáskor, ha a nyomtató driverében HP Gloss papírt állítok be, vagy ha sima Plain papírt? Mert ha Gloss-t, akkor sokkal alaposabb a nyomtatás és sokkal tovább is tart, de utána nem lehet elkenni a festéket a papíron, ha pedig Plain-t választok, akkor bár sokkal gyorsabb a nyomtatás (ami jó egyrészről), de még 1 napnyi száradás után is ledörzsölhető a festék... Nem tudom elképzelni, hogy miért nem tud megszáradni a festék a gyors nyomtatáskor ugyanazon a papíron, míg a Gloss-os lassú nyomtatáskor meg igen. :F Valaki tudna rá valami választ?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#13094) Tamás9x válasza spiritex (#13093) üzenetére


Tamás9x
őstag

Más módon viszi fel a festéket, ha a gyártó azt mondja, hogy úgy kell vele nyomtatni akkor úgy kell, ne akarj okosabb lenni nála, mert 99%-ban ezekből vannak a user erroros garanciális problémák. :W

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13095) epzon válasza spiritex (#13093) üzenetére


epzon
őstag

nyilván a gloss papír tintafelvevő képessége lasabb, nem szívja el hirtelen a festéket ezért nyomtatja lassabban a gép. Ha gyorsan ráönti a tintát nem tudja rendesen elvezetni a megfelelő rétegekbe

(#13096) spiritex válasza epzon (#13095) üzenetére


spiritex
veterán

Értem, akkor ezek szerint itt papírrétegekről van szó, nem csak sima felületi száradásról. Köszi szépen!
Profi Matt papírnál egyébként meg tudtam oldani, hogy gyors (Plain) nyomtatással nyomtatok (Profi Matt beállítás helyett), amikor kevés festékkel, gyorsan átszalad rajta a papír, és az ugye beszívja a festéket, csak itt nem értettem mi a helyzet, miért nem szárad meg 1 nap utána sem... de így akkor már világos.
Köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#13097) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Canon CL551 utángyártott patronokkal, festékkel van valakinek tapasztalata? Eddig csak eredeti kellékeket használtam IP4300-as (már nincs meg) és MX925-ös gépeinkben, amivel nem is volt probléma, de egy kicsit már sokallom az árukat és lehet kipróbálnám az utángyártottat, ha nem jár sok macerável és nagy rizikóval.

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

(#13098) PainKiller13 válasza dni (#13097) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nekem van is itthon, a 150ftos kategóriából, teljesen jó, hacsak nem fotóelőhívással fogkalkozol.

(#13099) LámaZ


LámaZ
addikt

Na, ide is:

Aki rábeszélt engem, hogy Brother HL-1112E lézernyomtatót vegyek (15k volt), legyen szíves magyarázza el, hogy miként lehet ezzel nyomtatni borítékokat!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#13100) The DJ


The DJ
addikt

Sziasztok!

Canon Pixma 130. Bekapcsolom, a kijelzőn megjelenik a "Please wait..." felirat, kerreg, morog, mozgatja a fejet, de az a baj, hogy nem hagyja abba ezt a műveletsort. Ha van benne papír, akkor behúzza, kiadja, a fejet ide-oda húzza, de utána kis szünet és kezdi elölről. A kijelzőről sem tűnik el a please wait, hiába nyomok bármit is. Próbáltam kivenni a patront, akkor is ugyanez a helyzet. Néha ha kinyitom, akkor érzékeli a dolgot, akkor oda is húzza a fejet, hogy ki tudjam venni a patront, ha visszateszem, akkor meg is kérdezi, hogy cseréltem-e vagy sem, de hiába nyomok bármit, rögtön kezdi a fentebb említett műveletsort.

Lehet ezzel kezdeni valamit? Ért valaki hozzá? Mi lehet a gondja?

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.