Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13101) PainKiller13 válasza The DJ (#13100) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szerintem kuka, kár vele szenvedni.

(#13102) Tamás9x válasza The DJ (#13100) üzenetére


Tamás9x
őstag

Én megnézném a raszter szalagot, szerintem fejhiba, nem emgy végbe a tisztítási szekvencia.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#13103) The DJ válasza Tamás9x (#13102) üzenetére


The DJ
addikt

Ajjaj, ez nekem kínai :B

Arra a szalagra gondolsz, amit a fej húz maga után? Mit kellene vele tennem? Valahogy operáljam ki és tisztítsam meg? Ha tudnál pár tippet adni, azt megköszönném, nem szeretném kidobni a nyomtatót, ha menthető. :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#13104) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok!
Van egy nyomtatom Canon iP7250.
2 számítógép van rákötve, az asztali kábelen keresztül, egy laptop wifin keresztül, illetve a nyomtato hozzá van adva otthoni csoporthoz is, amiben a két asztali gép benne található.
Olyan jellegű kérdésem lenne, hogy megoldható az, hogy a telefonomról is tudjak képet nyomtatni?!
S6 EDGE, sajnos mikor a telefonnál rákattintok hogy nyomtató keresése, nem talál eszközt pedig a nyomtatón a Wifi elvileg aktív.

Ebben szeretnék segítséget kérni, ha valaki esetleg jártas a témában?!

ÁdiBá

(#13105) Csavarnyuzo válasza ÁdiBá (#13104) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Itt azt írja, hogy kell hozzá a Canon print alkalmazás.

A pirosat kell elvágni.

(#13106) ÁdiBá válasza Csavarnyuzo (#13105) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Köszönöm! Találtam Androidra a Play áruházba hozzá megfelelő alkalmazást, jó is lett. :B

ÁdiBá

(#13107) Csavarnyuzo válasza ÁdiBá (#13106) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Belinkelhetnéd melyik, másnak később még jó lehet.

A pirosat kell elvágni.

(#13108) ÁdiBá válasza Csavarnyuzo (#13107) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Canon PRINT Inkjet/SELPHY

Kifogástalanul működik, telefonról azonnal nyomtathatók. iP7250 a nyomtató és S6 Edge készüléket használok.

ÁdiBá

(#13109) Csavarnyuzo válasza ÁdiBá (#13108) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

:R

A pirosat kell elvágni.

(#13110) Kronk


Kronk
őstag

Sziasztok,

Ma vettem egy hp 4675-ös nyomtatót. A beüzemeléssel nem volt gond, egy lapot ki is nyomtatott az igazításhoz, de azóta azt írja ki, hogy elakadt a patrontartó. És valóban, jobb oldalon van, a patronokat sem tudom kivenni belőle ha felnyitom a fedelét, papír nem akadt el se nem szakadt bele, és a patrontartót kézzel se tudom mozgatni, erőltetni nem akarom.
Van valami ötlet, vagy vihetem is vissza? :O

Köszönöm!

http://totesz.myminicity.com/

(#13111) PainKiller13 válasza Kronk (#13110) üzenetére


PainKiller13
őstag

Vidd vissza.

(#13112) fardem


fardem
aktív tag

hali!

van nekem egy HP photosmart b010 nyomtatóm. nemrég vettem új gépet és telepíteni akartam a nyomtató programokat a gyári cd-ről. Windows 7 64 bit a rendszer, az alaplap MSI B150 Mortar.

amint elindul a telepítő, akkor megáll.

ilyen a hiba, mit lehetne tenni?

fenn van az alaplapi driver set, és intel usb 3.0 driver is.

(#13113) hafa00


hafa00
csendes tag

üdv!
ubuntu 16.04 oprendszer és hp d1660 nyomtató nem működik.
hogyan lehet letölteni a drivert és feltelepíteni?
nem értek hozzá.
valaki le tudná írni a lépéseket a terminálablak megnyitásától?

(#13114) superg


superg
senior tag

Üdv!
Van egy kis multis nyomim. Canon MG 2250. Fekete kifogyott utántöltöttem minden frankó.A feketével
De ilyen tesztképet nyomtat.

Fejtisztitások nem segítettek.De ami a problémám hpgy lehet ilyen a kép egyik kék tökéletes alatta kicsit halványabb meg semmi,nem hiszem hogy patronprobléma lenne,gyári tintakijelző szerint is van még benne.Szóval nem értem hogy lehet ilyet nyomtatni
Ilyennek kéne lennie

(#13115) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Minolta PagePro 1200W típusú fekete-fehér lézernyomtatóm. Ha csak 1 lapnak csak 1 oldalára kell nyomtatni, általában azt gond nélkül megteszi, viszont ha 1 lapnak mindkét oldalára akarok nyomtatni (tehát ugyanazt a lapot teszem vissza az adagolóba) úgy meggyűri, hogy használhatatlan lesz az egész lap. Ezt meg lehet valahogy orvosolni?
Továbbá lassan tonert kéne cserélni/tölteni, próbálnám ezt minél olcsóbban megúszni. A jelenleg használatban lévő toner doboza így néz ki, viszont a megvásárolni kívánt toner dobozán a pirossal bekeretezett szám eltér. Van annak valami jelentősége?

Köszönöm

(#13116) atala válasza superg (#13114) üzenetére


atala
addikt

Szerintem nem kap elég levegőt, vagy be levegősödött a fej.

(#13117) superg válasza atala (#13116) üzenetére


superg
senior tag

Az lehet,holnap feltöltöm mert a tisztítás közben ki is fogyott,meg légtelenítem aztán meglátjuk

(#13118) A214


A214
aktív tag

valaki tud segíteni? :F [link]

[ Szerkesztve ]

(#13119) PainKiller13 válasza A214 (#13118) üzenetére


PainKiller13
őstag

Jók ezek, olcsó az utángyártott toner hozzá, igénytelen kis masina. Havi 50 oldallal 1-2 évig elég lesz egy 5ezer forintos utángyártott toner.

Cégnél van ilyen, csak nyomtatni kell vele, meg a tonert cserélgetni (nálunk sajnos hetente mert sokat megy), persze mi sem eredetit rakunk bele.

[ Szerkesztve ]

(#13120) A214 válasza PainKiller13 (#13119) üzenetére


A214
aktív tag

Milyen tonert használtok ?
Nem problémázik a chipel utángyártottban?
Utángyártott esetén is elfogadható a nyomtatási minőség?

[ Szerkesztve ]

(#13121) PainKiller13 válasza A214 (#13120) üzenetére


PainKiller13
őstag

Nem problémázik, ha jól emlékszem viktóriát, de lehet csak a doboz az amiben jön :)

(#13122) A214 válasza PainKiller13 (#13121) üzenetére


A214
aktív tag

Itt a dobegység egybe van a tonerel ? Tehát az is cserélődik minden toner cserénél?

(#13123) superg válasza atala (#13116) üzenetére


superg
senior tag

Valószínű a levegővel volt gond,a fejből szépen jött a tinta ,de valahol a"levegőcsatorna" elakadt beszáradt.
Kifúrtam(még gyári patron volt) feltöltöttem majd légtelenítővel átszívtam egy kis tintát és megjavult

Köszi a tippet

(#13124) PainKiller13 válasza A214 (#13122) üzenetére


PainKiller13
őstag

Passz, 2 év, sokezer oldal alatt csak tonert cseréltünk.

(#13125) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Sziasztok!

Van egy Epson SX125 nyomtatóm. Nyomtatás előtt elfeledtem a kirakó tálcát kinyitni, így valahol elveszett benne egy egész A4-es papírlap. Egyszerűen nem látom sehol. Nem tudom, hogyan kell szétszedni. Nyomtatni természetesen nem tudok vele. Valakinek esetleg van valamilyen ötlete? Már ha szét tudnám szedni az is jó lenne.
Nagyon fontos lenne, köszönöm előre is!!!

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#13126) pjen


pjen
félisten

Üdv.Van egy HP1160 nyomtatóm nagyon halványan nyomtat uj patronnal is.Mit tudnék vele csinálni,hogy feketébb legyen a nyomat?

(#13127) Csavarnyuzo válasza pjen (#13126) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha után gyártott toner, akkor még az is előfordulhat, hogy nem az igazi. De lehet koszos a lézer, vagy elvben panelhiba is, de ez utóbbi nem jellemző a típusra.

A pirosat kell elvágni.

(#13128) pjen válasza Csavarnyuzo (#13127) üzenetére


pjen
félisten

Eredeti toner.A lézert meg tudom tisztítani?

(#13129) Csavarnyuzo válasza pjen (#13128) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Link ez a fuser cseréje, de 3.50-nél leszedi a tetejét és látni a lézer egységet -fekete egység rajta sárga matricával-. Arról kell leszedni a tetején lévő műanyagot és ha a tükrök, prizmák porosak, akkor kitisztítani. Persze ésszel.

A pirosat kell elvágni.

(#13130) mzso


mzso
veterán

Egyszer láttam egy olyan nyomtatót ami alig volt több mint a tintapatronok meg egy hosszúkás doboz ami kb olyan hosszú volt mint amilyen széles egy a4-es lap. Márkának határozottan HP rémlik.

Ilyen minimális méretű nyomtatókra, hogy lehet rákeresni, megtalálni? Van valami szokásos neve ezen kategóriának?

[ Szerkesztve ]

(#13131) Csavarnyuzo válasza mzso (#13130) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Link.

A pirosat kell elvágni.

(#13132) mazza


mazza
tag

Sziasztok!

Egy HP Officejet PRO L7480 nyomtatóval lenne probléma. Sárga és fekete színnel nem, de bíborral nyomtat. Ciánkéket nem néztem. Nyomtatófej tisztítást kétszer is futtattam. Önteszt diagnosztika képei: 1 2

(#13133) Lazika


Lazika
senior tag

Sziasztok!

Van egy Xerox PE 114E nyomtatóm. Windows 10 alatt megy a nyomtatás, viszont sehogy nem tudom rávenni, hogy menjen a szkennelés. Legutolsó driver hozzá vistás. Valaki tud segíteni? Azt nem vágom miért nem megy a szkennelés, amikor a nyomtatás is vistás driverrel megy. Köszi szépen! :R

(#13134) miska17


miska17
tag

Sziasztok!

Kaptam ismerőstől egy Konica minolta pagepro 1350w nyomtatót, ami enyhén csíkosan nyomtat.Sosem volt lézernyomtatóm, ezért kérdezném, lehet ezt a problémát orvosolni valahogy ?,ki lehet fújatni levegővel ? Utángyártott toner van benne, 64 % -ot jelez.

(#13135) dh66e


dh66e
veterán

Sziasztok!
Ismerősömék vettek egy Ricoh SP 213w nyomtatót.Ezt tudják használni wifin keresztül androidos telefonról?

[ Szerkesztve ]

(#13136) epzon válasza dh66e (#13135) üzenetére


epzon
őstag

és miért nem előtte kérdeznek?

routeren keresztül elvileg igen, direktben nem

http://www.ricoh.hu/products/printers/black-white/sp-213w.aspx?view=features

Könnyű nyomtatás a Ricoh Smart Device Print&Scan mobil alkalmazással

(#13137) dh66e válasza epzon (#13136) üzenetére


dh66e
veterán

Persze routeren keresztül.
Nagyon nem értenek hozzá egy hét után szóltak,de én sem vagyok benne a témában ezért kérdeztem rá itt.Ma megpróbálom összehozni nekik.Remélem sikerül.

(#13138) cs_dy


cs_dy
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha egy hálózatba be van illesztve egy HP nyomtató és egy adott xy nevű számítógéphez van hozzákapcsolva "USB 001 Virtuális USB rendszerű nyomtató port"-tal, akkor egy másik hálózatban lévő számítógép az xy nevű számítógépen keresztül, hogy tud nyomtatni a másik számítógép?

Mit kell ahhoz megnézni a beállításainál, hogy működjön?

Köszönöm!

Üdv

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#13139) Csavarnyuzo válasza cs_dy (#13138) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Kicsit félreérthető "egy másik hálózatban lévő számítógép". Tehát gép gép van ugyanabban a hálózatban, az egyikhez usb-n egy hp nyomtató és a másikról kéne nyomtatni?

A pirosat kell elvágni.

(#13140) Csavarnyuzo válasza miska17 (#13134) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Minden bizonnyal lehet, de nem kifújással célszerű próbálkozni.
Mennyi nyomat van a készülékben? Elviekben 20k-s a dobegysége.

A pirosat kell elvágni.

(#13141) cs_dy válasza Csavarnyuzo (#13139) üzenetére


cs_dy
tag

Igen "egy másik, hálózatban lévő számítógép" tehát benne van, Active directory-ben.

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#13142) miska17 válasza Csavarnyuzo (#13140) üzenetére


miska17
tag

Hol tudom megnézni pontosan ?

Lapszámlálás : 2881 , ez lehet az ?

[ Szerkesztve ]

(#13143) Csavarnyuzo válasza cs_dy (#13141) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Amire van kötve, azon be kell kapcsolni a file és nyomtatómegosztást. Meg kell osztani a nyomtatót. Ha a két op rendszer nem ugyanolyan 32-64 bit szempontjából, akkor a driverben hozzá kell adni azt is. Ezután a másik gépen betallózni a megosztott nyomtatót és kapcsolódni hozzá.

A pirosat kell elvágni.

(#13144) Csavarnyuzo válasza miska17 (#13142) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Hát az nem sok. Egy scan jó lenne a hibás nyomatról.

A pirosat kell elvágni.

(#13145) cs_dy válasza Csavarnyuzo (#13143) üzenetére


cs_dy
tag

Mivel egy 3. gép a hálózatban tud rá nyomtatni, így gondolom meg van osztva. A 32-64 bites verziót a driverekből melyik számítógépen kell hozzáadni, szinkronban kell lennie ha az USB gép 64 bites akkor a próbálkozni kívánó 2. számítógépnek is 64 bites rendszerűnek kell lennie?

Köszönöm!

AMD RYZEN 5 5600, 32 GB RAM, 1TB SSD, RTX 3060 TI

(#13146) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Hali.

Érdeklődni szeretnék,hogy a HP Deskjet 400-as nyomtatónak a patronban van a nyomtatófej, vagy külön?
Üdv; Zoli

(#13147) Csavarnyuzo válasza cs_dy (#13145) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha egy 3. gép már tud nyomtatni, akkor meg van osztva max. az alábbi kép alapján hozzá kell adni a drivert ha eltérés van 32/64 bit szempontjából. A drivert azon a gépen kell hozzáadni -ha szükség van rá-, amire dugva van. Nyilván olyan drivert kell hozzáadni, amilyen op rendszerrel csatlakozni fogsz a "fő gép" megosztott nyomtatójához.

Elvileg ezután már csak csatlakozni kell a nyomtatóhoz.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#13148) Csavarnyuzo válasza Zolifarkas (#13146) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha erről a matuzsálemről beszélünk, akkor egyben van.

A pirosat kell elvágni.

(#13149) Zolifarkas válasza Csavarnyuzo (#13148) üzenetére


Zolifarkas
tag

Szia.

Igen pont ezt a fajta nyomtatót ástam elő a régi cuccaim közül amit egy ismerősömtől kaptam évekkel ezelőtt patron nélkül. Veszek bele patront és megpróbálom üzembe helyezni. Néha kell pár dokumentumot nyomtatni, nincsenek nagy igények.
Köszönöm az infót.

Üdv; Zoli

(#13150) Csavarnyuzo válasza Zolifarkas (#13149) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Driver van az op. rendszeredhez? + párhuzamos port

A pirosat kell elvágni.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.