Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13401) szucsi válasza atala (#13400) üzenetére


szucsi
őstag

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#13402) tylerddd válasza atala (#13396) üzenetére


tylerddd
veterán

Íme a fúvóka teszt. Azt hozzá kell tennem, h ez egy második tesztnyomtatás volt, mert az elsőnél spórolni akartam a lappal és egy olyanra nyomtattam, aminek a másik felén már volt valami, ez viszont szkenneléskor átütött. Az a verzió viszont hibátlan volt, nem úgy, mint ez.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#13403) csoszogi válasza mikk2000 (#13351) üzenetére


csoszogi
tag

No megtaláltam a mellékelt SL-M2022W leírásában:

"Kinyomtatja a kellékinformációs jelentést vagy nyomatok számának jelentését.
Tartsa lenyomva a WPS gombot kb. 15 másodpercig, míg a zöld LED világítani nem kezd, majd engedje fel."

működött ki is nyomtatta a megfelelő információt. Ami fura, hogy elvileg 500 lapra elegendő tonerkapacitással szállítják, de az info szerint 616 lapot nyomtatott eddig. Az állapot szerint a toner üres.. igaz már egy ideje világít az "üres toner" led, de tovább nyomtat.... :D Végül is nekem jó így.... :)
Köszönöm az információt

(#13404) Csavarnyuzo válasza elistvan (#13395) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Igen :D Erősen meg kell húzni, csak nem szabad, hogy "sokat" húzd magad felé, mert a kábelnek annyi.

A pirosat kell elvágni.

(#13405) Csavarnyuzo válasza #64118272 (#13394) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Tipikus tünete, hogy kifogyott a toner. Gyárilag 700 oldalassal adják. Kezelési kézikönyvben biztosan le van írva, hogy mit jelent a led(ek) állapota.

A pirosat kell elvágni.

(#13406) #64118272 válasza Csavarnyuzo (#13405) üzenetére


#64118272
törölt tag

Nincs meg a kézikönyve...

A durva az, hogy a legutolsó lap is amit kimonyott, hibátlan volt, nem szürkült, nem csíkozott, kb mint mikor új toner került bele, pont ugyanolyan minőséget nyomtatott. :F

(#13407) Csavarnyuzo válasza #64118272 (#13406) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Hát ez marha gyenge duma volt: link.
Nem akkor jelzik a gépek a toner hiányt ha már képhiba van.

A pirosat kell elvágni.

(#13408) #64118272 válasza Csavarnyuzo (#13407) üzenetére


#64118272
törölt tag

Mondjuk igaz, meg se fordult a fejembe, hogy neten keressem... :DDD

Valóban azt írja, hogy eszerint kifogyott..
Na, akkor foghatok neki keresni egy tonert.. :(

(#13409) atala válasza tylerddd (#13402) üzenetére


atala
addikt

Ha egyszer hibátlan, egyszer nem, akkor nem dugulásról van szó. Nézd meg a patron levegőztető nyílását.

(#13410) Gabesz27


Gabesz27
csendes tag

Sziasztok.
Ha esetleg valakinek lenne ötletet az alábbi problémával kapcsolatban megköszönném:
Pár napja vettem egy HP Laserjet CP1025 nyomtatót és egyszerűen képtelenség normálisan feltelepíteni bármilyen gépre. A hiba konkrétan, hogy a telepítő amikor kéri a nyomtató usb-s csatlakoztatását egyszerűen leáll. A win7-es gépek próbálják telepíteni az update oldalról, de leáll az is hibával) 3 win7 home 64 bites és egy régi XP-s géppel próbáltam, egyiken sem ment. (3 féle kábellel) Ugyanezeken a gépeken más HP multisgép simán működik!
Első körben garanciában cseréltettem a gépet, de az új dettó ugyanezt csinálja.
Ma a HP support távoli vezérléssel megpróbálta megoldani, de nekik sem ment. Annyit tudott csinálni, hogy manuálisan hozzáadott egy CP1020 series nyomtatót a listából és így legalább nyomtatott, de nekem így nem az igazi, jó lenne ha a full softwarét tudnám használni. Próbáltam a hozzákapott CD-n lévőt és a legfrissebbet is, ugyanaz a hiba. :(
Az eszközkezelőbe ez a kettő kerül be hibával:
Egyéb eszközök: - HP LaserJet CP 1025
- LEDM

Firmwarét sem tudtam frissíteni, mert a frissító progi nem tud kommunikálni a nyomtatóval.

Ötlet?
Köszönöm előre is.

(#13411) Siriusb


Siriusb
veterán

Üdv!

Adott egy Samsung SCX-3200-as nyomtató, amely nyelési nehézségekkel küzd.
Miként tudnám megtisztítani a papírfelszedő görgőt, hogy simábban nyeljen?

(#13412) #65388800


#65388800
törölt tag

Üdv!

Canon MP250-be keresek tintát feketét és színeset. Milyet érdemes venni hozzá? után akarom tölteni a jelenlegit.

(#13413) atala válasza #65388800 (#13412) üzenetére


atala
addikt

Szerintem vegyél hozzá gyári canon tintát, amit a tartályoshoz is árulnak.

(#13414) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok!

Beszereztem egy kyocera p2035d monó lézert, eredetileg fóliára való nyomtatáshoz, elektronikai áramkörök gyártására. Lenne egy kis gondom, úgy veszem észre nem elég sötét a fekete, papíron is látszik, de a fólia egyenesen pocsék... Ha kinyomtatok egy tesztoldalt a nyomtatóval közvetlen szép élesek a betűk, korom feketék, viszont ha képet, amin teljesen fekete dolgok vannak, nem homogén, mi lehet a bibi? Már nem tudok mit állítani

(#13415) #65388800 válasza atala (#13413) üzenetére


#65388800
törölt tag

köszi nekem elég egy olcsó is. Nem ez a fő nyomtató itthon csak ha mégis kellene valami színeset nyomtatni.

(#13416) ocscsaba válasza Sanyaaa26 (#13414) üzenetére


ocscsaba
tag

Ha lehajtható kézitálcája van, akkor onnan nyomtatnám.
Média beállítás: fólia
Nekem Kyocera FS-4100DN mono lézernyomtatóm van, innen lestem le.

(#13417) atala válasza #65388800 (#13415) üzenetére


atala
addikt

Az olcsó, rövid időn belül drága lesz, mert kidobhatod a nyomtatót.
Ha sajnálsz 2000 Ft-ot 70ml (feketénél 140 ml) eredeti tintára, akkor inkább ne is beszéljünk semmiről.
Vehetsz ennél olcsóbb utángyártot tintát, de az olyan is lesz.
Minek vennél utángyártottat, ha fillérekért adnak eredeti tintát?
Ezt keresd: Canon GI-490

(#13418) #65388800 válasza atala (#13417) üzenetére


#65388800
törölt tag

Köszi mert én ezt nem találtam meg :D csak 5-6x drágábban találtam.

(#13419) xxxjjjkkk


xxxjjjkkk
senior tag

Sziasztok

Biztos valami tök egyszerű dolog a bajom, de nem tudom, hogy hogy keressek rá.
Most vettem egy kyocera fs-1041 et a tesztoldalt jól nyomtatja, eddig jó is volt, viszont ma elkezdte azt, hogy bármit nyomtatok, kinyomtat +1 üres oldalt.
Előtte, a samsung scx4200 is ezt csinálta, de annál betudtam annak, hogy már kukaérett.

Mi lehet a gond?

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#13420) xxxjjjkkk válasza xxxjjjkkk (#13419) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

közben kezdek rájönni, valami margon csuszhat el a dolog, mert ha beallitom neki a 87% méretet, akkor már csak egyet nyomtat

szerk: igen, azthiszem, hogy most jó, csak tudnám mitől álíítódott el, amikor még tegnap jó volt, oldalbeállításoknál volt a gond

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#13421) elistvan válasza xxxjjjkkk (#13419) üzenetére


elistvan
senior tag

Szerintem azonos a jelenség mint nekem anno a Kyocera FS-1010-esemmel. Van egy úgynevezett solenoid ami ilyen gumis-habos trutyi, ez hajlamos bekeményedni és van amikor két lapot húz be miatta, vagy elcsúszik a margó az első oldalon.

A 1010-est így kell megcsinálni, képes leírás hátha segít:
[link]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#13423) Dave567 válasza Csavarnyuzo (#13388) üzenetére


Dave567
addikt

Nem gond, azért köszönöm.

(#13424) vadasz70


vadasz70
aktív tag

Sziasztok Olyan kérdésem lenne hogy milyen nyomtatót érdemes venni aminek olcsó a fent tartása keveset nyomtatnék vele, és jó lenne ha wifi is lenne rajta és scennelni is lehessen vele.Köszönöm

(#13425) elistvan válasza vadasz70 (#13424) üzenetére


elistvan
senior tag

Ha nem akarsz csak feketét nyomtatni vegyél egy hp p1102w-t (kb 30 alatt van) meg egy olcsó szkennert a vaterán (5ezer). Ha színes is kell akkor valami tintás multist majd ajánl valaki.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#13426) vadasz70 válasza elistvan (#13425) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Szia Ehhez a hp nyomtatóhoz olcsó a patron? Úgy általában a hp nyomtatókhoz olcsók a patronok? Úgy halottam hogy a canon nyomtatókhoz is olcsó a patron ha jól tudom. Hát igen jó lenne ha színeset is tudnék nyomtatni csak hát olcsó lenne a patron bele.

(#13427) Csavarnyuzo válasza vadasz70 (#13426) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Olcsó. Úgy általában olcsó. Jól hallottad azokhoz is olcsó. Biztos jó lenne, van amelyikbe olcsó.

A pirosat kell elvágni.

(#13428) Atomantiii válasza Csavarnyuzo (#13427) üzenetére


Atomantiii
őstag

Szerintem meg kurva drága egyes HP-khoz a patron, főleg mikor ha venni kellene egy színeset és egy feketét és a kettő együtt 10 ezer Ft lenne, annyiért veszek másik nyomtatót patronnal.

(#13429) elistvan válasza vadasz70 (#13426) üzenetére


elistvan
senior tag

Ebbe olcsó az ugy. toner. Kb 3000Ft. A lézerekben por alapú festék van azokba toner megy, a tintásokba pedig folyadék alapú tinta és abba patron megy. Viszont ha szines multis tintásra HP-re adod fejed ezzel érdemes számolni friss cikk.

Atomantiii: Többször is ki lett vesézve a topicban, a gyártók nem a nyomtatón, hanem a kellékanyagon szedik meg magukat anyagilag.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#13430) kismokesz


kismokesz
tag

canon pixma ip3000 mindegyik tintábol van benne egy kevés de nem hajlandó nyomtatni beveszi a papoirt elkezd dolgozni de a papiron semmi. valakinek valami ötlet mi lehet vele?

(#13431) elistvan válasza kismokesz (#13430) üzenetére


elistvan
senior tag

Beszáradt a fej, ha ki tudod venni gőzöld meg vagy áztasd ki langyos desztillált vízben. Ha megszáradt és visszatetted pár kör fejtisztítást javaslok.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#13432) kismokesz


kismokesz
tag

megvolt de fejtisztitás közbe kifogyott a fekete.

(#13433) Csavarnyuzo válasza Atomantiii (#13428) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Akkor vegyél mindig 10k-ért nyomtatót -demo patronnal-, biztos lehetsz benne, hogy igen drágán fogsz nyomtatni. :W

A pirosat kell elvágni.

(#13434) szala_01


szala_01
újonc

Sziasztok,
Van egy Canon Pixma 5500 as nyomtatóm. Nem túl sokat, de hetente egyszer azért használom. Gondolt egyet a napokban és azóta nem hajlandó feketét nyomtatni, vagyis a fej tesztnél nyomtat, néztem neten , az hibátlan lett. Fotó minőségben nyomtat,akkor úgy tudom nem a BK patront használja, de sima átlagos nyomtatásnál abszolút nem nyomtat feketét. Fejtsitításon, igazításon, menüből elérhető karbantartáson túl vagyok. Persze a gari lejárt már...
Utángyári patronokat használtam eddig is, soha nem volt gond velül, most hogy ezt produkálja próbáltam bele másikat is, de ugyan az :(
Előre is köszönöm a segítséget.

(#13435) juve600


juve600
nagyúr

üdv

EPSON WF5620

patroncsere volt a gépben,tökéletsen fénymásol de nyomtatáskor ilyet nyomtat [link]

mi lehet a gond ??

:R :R :R

(#13436) elistvan válasza juve600 (#13435) üzenetére


elistvan
senior tag

Driverhiba.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#13437) epzon válasza juve600 (#13435) üzenetére


epzon
őstag

nem a driver, hanem a kommunikáció nem jó a gép és a számítógép között
minden szoftver alól í]y nyomtat?

(#13438) elistvan válasza elistvan (#13436) üzenetére


elistvan
senior tag

Nálunk lézernél samsungnál jött elő ilyen a nyomtató leírónyelv kezelésével volt gubanc.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#13439) epzon válasza elistvan (#13438) üzenetére


epzon
őstag

jaja az szokott lenne, de elvileg az 5620 csak GDI-os, mondjuk lehet hogy nem jó driver van felrakva
de maga a driver biztos nem hibás

(#13440) elistvan válasza epzon (#13439) üzenetére


elistvan
senior tag

Akkor én fogalmaztam rosszul.

mondjuk lehet hogy nem jó driver van felrakva.

Pontosan így értettem.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#13441) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

Van egy sok éves HP LaserJet 2500n nyomtatóm, ami nem nagyon akar nyomtatni.
Keresek valakit, aki szakszerűen de nem aranyáron átnézné és hadra foghatóvá tenné.

Előre is köszönöm! :R

20+ éve a Prohardveren

(#13442) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Van egy Samsung ML-2010PR lézer nyomtatóm ami évekig ragyogóan tette a dolgát, de ma egy 50 lapos nyomtatáskor "papírelakadásra" hivatkozva állandóan leállt ..., csak kínkeservesen kb egy óra alatt sikerült az 50 lapot kinyomtatnom ...

Mi lehet a hibája és érdemes ezt a gépet javítani vagy jobban járok ha újat veszek?
Ha újat kell venni, akkor milyen megbízható lézernyomtatót tudtok ajánlani?

Előre is köszi a válaszokat.

Elnézést kérek, de csak most vettem észre, hogy nem a lézernyomtató topikba írtam ... :B

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#13443) smc2


smc2
csendes tag

Sziasztok!
Canon Selphy CP910-hez szeretném megtudni, mi a service menü belépési kódja. Service teszt oldalt szeretnék kinyomtatni, amin elvileg rajta van az is, hogy eddig összesen hány oldalt nyomtattak vele (ezt szeretném megtudni).
Köszönöm!

(#13444) Csavarnyuzo válasza cd930 (#13441) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Néha kihagy színeket -esetenként csak egyet, néha akár sz összeset-, recseg, hibát jelez a ledsoron?

A pirosat kell elvágni.

(#13445) iref-h


iref-h
tag

Sziasztok!
A Canon Pixma MG 5550 nyomtatómat nem tudom bekapcsolni. A csatlakozó vezetékben a hálózati feszültség 220V meg van. A tápegységre gyanakszom, de lehet hogy a be gombnál nem érintkezik valami, vagy lehet még bármi más is.
A tápegység kipattintható, de tovább nem mertem feszitgetni, nem tudom hogy hol milyen fül fogja.
Volt már ilyen hibája valakinek? Mit lenne érdemes megnézni?
Üdv.: iref-h

(#13446) elistvan


elistvan
senior tag

Most nekem akadt problémám:

Munkahelyen HP Laserjet 3600-as bekapcsolásnál 13.20.00 hibát ír. Nyissa ki az első ajtót majd távolítsa el a papír és zárja be üzenet van az lcd-n. Én papírt se az alsó papírtálcában, se az első adagolóban se a fuserben nem látok. Valamelyik érzékelővel lesz a baj? Ha igen melyiket kell megigazítani?

Tudom nem 3600-os de ez a videó, működhet nálam is? Az a rész amikor csavarhúzóval visszapattint valamit az érzékelőnél.

[ Szerkesztve ]

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#13447) gberes


gberes
csendes tag

Sziasztok!

Lett egy HP DeskJet 4535 nyomtatóm, havi néhány tíz oldal szöveges doksi nyomtatására kellett főleg, arra úgy néz ki jó lesz. Emellett tud fényképet is nyomtatni, lehet ez is jól jönne néha. Lehet azt tudni, hogy egy szines patron kb. hány 10x15-ös fényképhez elég? Hivatalos oldalon csak annyit találtam, hogy ~200 oldal az ISO/IEC 24711 szabvány szerint, ebből lehet saccolni legalább nagyságrendet? Ha minden igaz 5 ml az űrtartalma a patronnak.

(#13448) Csavarnyuzo válasza iref-h (#13445) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Rendszeres probléma. Bekapcsoló gomb nem jellemző. Olyan is van, hogy ha a nyomtatófej zárlatos, ilyen esetben előfordul, hogy kiveszed a nyomtatófejet és a készülék bekapcsolható. Persze van, hogy a tápegység kakukk.

A pirosat kell elvágni.

(#13449) iref-h válasza Csavarnyuzo (#13448) üzenetére


iref-h
tag

Ma reggel kivettem a tápegységet, megmértem a lábakon a feszültséget, minden meg volt rajta 32V, 12V, 6V, ami az adattáblán szerepel. Persze azt nem tudom, hogy hol mennyinek kell lenni.
Most odáig eljutottam, hogy a szakszervizt megkérdeztem mi a véleményük a hibáról a fentiek ismeretében. Azt mondták így látatlanból hogy alaplap-hibás lehet, nem érdemes javítani.
A nyomtató két év alatt 2 garnitúra patront sem használt el szinte új, ezért megreszkíroznám a szétszedését, lehet akár egy szemmel felfedezhető hiba is. A baj csak az hogy sajnos nincs semmilyen rajz vagy leírás a szétszedéshez.
Amit írtál kipróbálnám, csak nem tudom hogyan kell kivenni nyomtatófejet, ehhez szét kellene szedni a gépet?

(#13450) Csavarnyuzo válasza iref-h (#13449) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha a nyomtatófej jobb oldalon van most és nem lehet elhúzni balra, akkor szét kell szedni.

A pirosat kell elvágni.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.