Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14551) Csavarnyuzo válasza Nereyn (#14550) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nyomatszámra gondoltam.

A pirosat kell elvágni.

(#14552) Nereyn válasza Csavarnyuzo (#14551) üzenetére


Nereyn
tag

Ohh értem, ha én jól számolom és erre is lenne használva, akkor napi szintem 12-20 lap lenne nyomtatva fekete fehéren vele minden hétköznap. (havi szinten ~300 lap egyoldalas) Pontosabbat sajna nem tudok mondani mert nem kapok infót róla.

(#14553) Csavarnyuzo válasza Nereyn (#14552) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ing gatya rá fog menni az üzemeltetésre/beszerzésre. Az egészet meg lehet oldani 40k alatti lézer nyomtató + minőségi inverter párossal. Igaz nem olyan elegáns, de töredéke a beszerzési ár és az üzemeltetés. Ráadásul normál papírra nyomtat.
A Brothernél nem írja az IOS-t -iphone miatt-, meg kell nézni a használatiját.

A pirosat kell elvágni.

(#14554) molnarpeter válasza Csavarnyuzo (#14553) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kell egy bútorlap keret az egésznek, meg esetleg szivargyújtó a csomiba, aztán kész a mobil iroda :D

(#14555) mancocka válasza Csavarnyuzo (#14547) üzenetére


mancocka
csendes tag

Igen. Próbáltam.

Sajnos ugyanez a hibajelenség. Hiányzik egy fájl. De hogy melyik azt nem mondja meg. :(

A dühítő, hogy win 8 alatt simán ment minden.

(#14556) Csavarnyuzo válasza mancocka (#14555) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Tegyél fel egy Hp LaserJet III drivert manuálisan, portnak add meg a 1020-as portját, majd próbáld frissíteni a driverét a 1020 driverére. Valahol valószínűleg meg fog akadni, kérdés hogy hol.

A pirosat kell elvágni.

(#14557) Nereyn válasza Csavarnyuzo (#14553) üzenetére


Nereyn
tag

Köszönöm a válaszod :) továbbítom, de ez már nem az én problémám hogy mi lesz vele kezdve, nem én valósítom meg az egészet és üzemeltetem.

Az iOS nem érdekes, úgyis androiddal lesz használva, a manuált meg átnyálazom még vagy 2x hogy is működik az egész

[ Szerkesztve ]

(#14558) RoyBatty


RoyBatty
aktív tag

Sziasztok!
Van egy HP Colorjet 3800-as színes lézernyomtatóm (nem egy mai darab, de működik), a hibajelenség hogy a papír jobb szélén halványabban nyomtat (mind a 4 tonernél csinálja, szóval gyanúm szerint valamilyen mechanikai laptovábbító hibája lehet). Ajánljatok légyszi egy budapesti szervízt (még jobb lenne egy házhoz jövő szaki, mivel 30+ kilós a cucc), ahol foglalkoznának vele!

(#14559) vikcsi válasza ArthurShelby (#14534) üzenetére


vikcsi
aktív tag

És ha nem látja? Minden drivert felraktam, de semmi

ELADÓK: IBM T60 bontás, ssd-k, pc alkatrészek, Nikon P4 digi fényképező, Panasonic FULLHD kamera, stb... cserélek is; KERESEK régi/hibás CPU-kat gyűjteménybe!

(#14560) retesz147


retesz147
addikt

Sziasztok!

Ismerősnél hónapok óta állt egy HP LJ 1012 és elkértem tőle, mert nekem meg szükségem lett gyorsan egy nyomtatóra. Kiderült, hogy valami nem kerek. Egy elég sokat használt, "leharcolt" gép, ezért állt nála, de végülis működik, csak nem tökéletesen.

Így nyomtat.
A papír jobb oldalán hosszában végigfut 2 csík, a többi terület tökéletes.

Ez patronhiba lehet, vagy nyomtató adta meg magát?
Érdemes áldoznom rá 4-5e Ft-t utángyártot patronba, vagy hajítsam ki az ablakon?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#14561) retesz147 válasza retesz147 (#14560) üzenetére


retesz147
addikt

akarom mondani toner hiba....

Xiaomi 13 eu dev...

(#14562) ArthurShelby válasza vikcsi (#14559) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha usb-n keresztül dugod össze, akkor látja? Ha igen, akkor utána léphetsz tovább a hálózati verzióra.
Ha hálózaton keresztül akarsz nyomtatni és nem sikerült (a gyári programmal nem tudod beállítani), akkor az "eszközök és nyomtatók"-nál "nyomtatató telepítése", az "általam keresett nyomtató nem található a listában". Itt hozzáadod ip cím szerint (érdemes előtte a nyomtatónak fix ip-t adni a routerben). Végül pedig az illesztőprogramnál a sajátját válaszod ki.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#14563) dik


dik
őstag

Helló!

Lenne egy kis kérdésem remélem nem baj itt kérdezem. Adott lenne egy Hp 1018 laser nyomtató és abba kellene tuner valami jó fajta. Esetleg tud valaki ebben segíteni hol keresek ahol nem csapnak be és valami hitványat adnak ami használhatatlan? Persze utángyártott kell annó újat vettem bele , de annak az ára most már hajja. :) Most egy gyári van benne még nem volt töltve esetleg azt érdemes lenne megtöltetnem és mennyi lenne egy ilyen művelet és hova forduljak ilyesmivel? Bármelyik kérdésemre akár priviben is jöhet a válasz.
Nagyon köszönök mindent előre is!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#14564) oba


oba
addikt

Segítsetek pls... mert már ott tartok, hogy nem tudom mi van :) Windows 10, és egy Brother 1210W nyomtató, usb -n kötve. A nyomtató állapota a gépházban az offline és a nincs kapcsolat között ugrál... nyomtatni akkor nyomtat amikor kedve van. Új a nyomtató, nincs semmi hibája. Korábban egy Samsung M2020 volt, az is ugyanezt csinálta. Azóta kapott a gép új tápot. Kapott új alaplapot is. Új windows telepítést is. Új usb kábelt is vettem. Magyarul már mindent kipróbáltam, még tyúkszarral nem kentem be a homlokom, de ha segít, megteszem... Mi a lószar van? Ekkora egy rakás szar a windows10? Vagy miért csinálja ezt két nyomtató is, új hardver alkatrészekkel és hardverrel? Vagy fogjam és hajítsam ki az egészet az ablakon? :)

(#14565) oba válasza oba (#14564) üzenetére


oba
addikt

Hogy szemléltessem ezt a csodálatos jelenséget itt egy kis videó is róla: [link]

(#14566) ArthurShelby válasza oba (#14564) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nem lehet, hogy valami vírust mindig bekapsz, föltelepítesz?
Másik géppel/laptoppal is ki tudod próbálni?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#14567) Csavarnyuzo válasza oba (#14565) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Bár sosem próbáltam, de ha a portoknál kikapcsolod a kétirányú kommunikációt mi történik?

A pirosat kell elvágni.

(#14568) oba válasza Csavarnyuzo (#14567) üzenetére


oba
addikt

Ezt hol is tudom megtenni egészen pontosan?

(#14566) legelek: biztos, hogy nem vírus, erre figyelek mindig. :) Más géppel nem tudom kipróbálni most sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#14569) Csavarnyuzo válasza oba (#14568) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Vezérlőpult/eszközök-nyomtatók/Brother jobb klikk/nyomtató tulajdonságai/portok fül.

A pirosat kell elvágni.

(#14570) oba válasza Csavarnyuzo (#14569) üzenetére


oba
addikt

Ezen a fülön ha kiválasztom az usb portot amin van a nyomtató majd megnyomom a "port beállítása..." gombot akkor kapok egy "hiba történt a port konfigurálása közben / a művelet nem támogatott" hibaüzenetet.

(#14571) Csavarnyuzo válasza oba (#14570) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Alul van egy checkbox.

A pirosat kell elvágni.

(#14572) oba válasza Csavarnyuzo (#14571) üzenetére


oba
addikt

Jogos, tényleg ott van. De nálam az inaktív, lehet ezért nem tűnt fel. Nem lehet bekapcsolni.

(#14573) #96066816


#96066816
törölt tag

Sziasztok!
Egy HP CP1025 nyomtatónk van, amit attól félek sikerült elcsesznem. Kifogyott a vörös festéke, ezért kicseréltem a tonert, elvileg teljesen úgy, ahogy írja a leírás, bal oldalt van az az érintkező rész meg minden (mondjuk amikor behelyeztem nem nyomtam le erővel, csak belecsúsztattam a járatában teljesen le), de a nyomtató azóta nem képes végig csinálni az inicializáló lépéseit, egyszercsak elkezd hangosan kattogni, aztán világítva marad a power meg a bajvan led. A fedelet felnyitva mindig a sárga a toner látható, de nem kivehető, tippre mintha a toner forgató nem forgatná őket...a gépre rádugva meg azt írja, hogy nincs csatlakoztatva.. Illetve eddig ha elvettem az áramot és újra ráadtam, magától beindult, most ez sincs.
Esetleg tudja valaki, mi történhetett, mit tehetnék?
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#14574) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Utánagyártott tonert melyik oldalon érdemes venni? Nyilván elakarom kerülni a több éve a polcon porosodó tonereket. Ezek közül

(#14575) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

van akinek van esetleg ötlete, hogy mi lehet a baj? Samsung CLP 310 nyomtató, a nyomatok foltosak, ugyan ott általában, de nem minden lap.

Ha szétszedem, a laptovábbító szalagon látszik, hogy koszos, de hiába takarítom le, 1-2 nyomtatás után újra kezdi.

Dob új, fuser még a gyár, de a henger se nem koszos, se nem szakadt. Tonerek közül a színesek már elég rég óta benne vannak, nincs nagyon használva.

Valakinek esetleg valami tipp? :U

MZ/X

(#14576) Csavarnyuzo válasza oba (#14572) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Akkor sajna passzolok.

A pirosat kell elvágni.

(#14577) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Van egy laserjet pro m12a nyomtatóm. Hiába van felrakva a legfrisebb hp szoftver,nem ismeri fel a pc. Alaplapom csak usb 3-as,ez usb2-es,ezért nem ismeri fel? Legszebb,hogy pár hétig működik,utána nem.
"Windos nem tud csatlakozni a nyomtatóhoz,helyi nyomtatósor kezelő nem fut. Indítsa újra a kezelőt v gépet"
Egyik megoldás sem jó. Annyi mindent próbáltam. Leszedni a szoftver,reinstall,néha jó,most ez sem jó. :U :W
eredeti win10 pro.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#14578) kisselandras válasza Buster17 (#14574) üzenetére


kisselandras
senior tag

Toptoner! ők nagyon olcsók mindég náluk vásárolok

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#14579) kisselandras


kisselandras
senior tag

Üdv sziasztok ! nekem is lenne egy kérdésem !
Eddig minden nyomtatásom rendbe volt de valami nem koser már vele ! hiába nyomtat van hogy alig látszik valami van hogy semmit nem nyomtat ! ha színes nyomtatás kell azt meg csinálja de ha egy egyszerű fekete szöveg kellene akkor nem csinál semmit ! valakinek valami ötlete?

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#14580) Fuser és Tsa

Sziasztok,

egy speciális kérdésem lenne:

hordozható nyomtató kéne. Tisztában vagyok vele, hogy kiló alatt ez nemigen úszható meg (az üzemeltetésről nem is beszélve :) ), de azért próbálnám a legjobbat kihozni belőle.
Tehát A5-ös papírokat (ez lehet A4 is, de így egyszerűbb lenne) és receptet kéne nyomtatnia. Akkumulátor nem feltétel, villany mindenütt van, ahova viszik.

A lényeg (legalábbis számomra), hogy a drivere ne nyihogjon, ha nem olyan papír van benne, ami kell, úgy általában maradjon csöndben.
Színesnek nem kell lennie, de ha van benne, akkor ne reklamálja, ha kifogyott és ne használja fekete nyomtatáshoz.
A lehető legkevesebb 'extra' szolgáltatása legyen, vagy ha van benne, akkor le lehessen tiltani.

Egy Xerox Phaser 3010 volt idáig, de kezd leketyegni az ideje. Nehéz is (50kg-s hölgyeknek kéne a hónuk alatt vele szaladgálni), a drivere meg mindazt produkálja, amiket fentebb felsoroltam.

Ezeket találtam:
- HP OfficeJet 100
- Canon PIXMA iP110
- Epson WorkForce WF-100W

Valakinek esetleg gyakorlati tapasztalata van bármelyikkel?

(#14581) kisselandras válasza kisselandras (#14579) üzenetére


kisselandras
senior tag

Nyomtató már megy ! tisztítani kellet a fejet ! be volt száradva :R de most meg nem veszi be a lapot csak ha erősen nyomom neki akkor is 4 db egy szere ötlet?

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#14582) dik válasza dik (#14563) üzenetére


dik
őstag

Mindegy akkor nem jött semmi így veszek valami mocskot azt jolvan...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#14583) kisselandras válasza dik (#14582) üzenetére


kisselandras
senior tag

Szia! [Ők] segitenek mindenben rég óta náluk vásárolok! olcsók is s segítőkészek :R

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#14584) dik válasza kisselandras (#14583) üzenetére


dik
őstag

Köszönöm!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#14585) heaven


heaven
tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Kyocera ECOSYS P2040dn lézernyomtatót.
A kijelző menüjében nem találtam magyar nyelvet.
Létezik, hogy ez nem tud magyarul?

Várom a segítséget!

(#14586) kisselandras válasza heaven (#14585) üzenetére


kisselandras
senior tag

Szia! ahogy olvastam magyar [lenne]

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#14587) heaven válasza kisselandras (#14586) üzenetére


heaven
tag

Sajnos a nyomtató menüjében a "Language"-nél nem találok magyar nyelvet.
Talán szoftveresen számítógépről lehet állítani valahogy?

(#14588) Csavarnyuzo válasza heaven (#14587) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

(#14589) molnarpeter válasza molnarpeter (#14420) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kicsit up-olnám a kérdést. Kapott a nyomtató új fejet és patronokat, de továbbra is szellemképes minden. Két géppel, win és linux alól is ugyanez, illetve alsó és felső tálcából szintén csinálja. Tisztítás kellene talán valahol, vagy vezérlésbeli gond lehet? :F

[ Szerkesztve ]

(#14590) molnarpeter válasza molnarpeter (#14589) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kieg: csak a PGBK ilyen, a többi szín/patron jó.

(#14591) Lizardman


Lizardman
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni otthon inyomtató-szkenner vásárlás miatt.

Ami használni szeretnénk:
- Fekete-fehér dokumentumok nyomtatása
- Színes képet nyomtatása
- Fotók (!) nyomtatása
- Szkennelés

Ár: max 30-35eft

Igazából, ha olyan ajánlatot tudtok, ami ráadásul most vhol akciós is, annak örülnék a legjobban. :)

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#14592) Lizardman válasza Lizardman (#14591) üzenetére


Lizardman
tag

Bocsesz, most vettem észre, hogy van külön topic-ja a hozzászólásomnak. Elnézést a dupláért, ez nyugodtan törölhető.

(#14593) debrigo válasza Samtya (#14539) üzenetére


debrigo
csendes tag

Canon nyomtatóval legvékonyabbat a 135g-t használtam (MediaRange). Ez nem látszik át de nagyon vékony, pöndörödik, a szélén néha a nyomtató fej beleakad, maszatolja a kép szélét. A papírtípustól is függhet, de ez a fajta nem sík. Ami minimálisan megfelelő, az a 160g. A túl vastag (220g) papírokat pedig az alsó papírtartós nyomtatók nem tudják felvenni, továbbítani. Papír márkától is függhet, érdemes próbát tartani nagyobb rendelés előtt ha extrém méretűt szeretnél használni. Nem marad a nyakadon évekig, mint nekem. :K
Természetesen fényes fotópapírra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#14594) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! Nincs véletlenül valakinek elfekvőben otthon egy ieee-1284-ről usb-re vagy más egyéb portra menő vezetéke? Egy retro nyomtatóhoz kellene, lehetőleg Budapest környékén, hálásan köszönöm előre is ha bárki megnézi/tud segíteni. :R

[ Szerkesztve ]

(#14595) RoyBatty


RoyBatty
aktív tag

Sziasztok!
Egy HP Laserjet 3005N nyomtatóba szeretnék utángyártott tonert venni, 2 gyártó között vacillálok:
- Iconink
- MMC
Van valakinek tapasztalata (esetleg ajánlása) ezekkel a márkákkal?

(#14596) olloczky


olloczky
senior tag

Hali

Irodában van egy brother tonerünk, ami kiderült, hogy nem a mi nyomtatónkba való. Kis por van a hengeren, de mivel sosem volt használva, gondolom csak azért került oda a por, mert amikor próbálták behelyezni, valahogy odakerült. A tonernek semmi baja nincs, eladnám, és épp az érdekelne, hogy mennyi por van még benne, de elvileg 99,9 % :) Valahogy lehet erre következtetni, vagy megnézni?

üdv

Úgy még sosem volt, hogy valahogy ne lett volna!

(#14597) Pehi


Pehi
senior tag

Szevasztok. Remélem tudtok segíteni! Van egy HP 2135 típusú nyomtatónk,amit ma üzemeltünk be először. Szerettem volna vele kinyomtatni egy olyan pdf fájlt,amit a futár szokott rárakni a csomagra. Minden mást kinyomtat,de ezt az egyet nem hajlandó :F . Kb. az 1/3-át nyomtatja ki a lapnak,és megáll. Sima fekete fehér,vonalkódok,meg szöveg. Beállításoknál sincs ötletem,hogy mit állíthatnék. Köszi előre is. :R

(#14598) ocscsaba válasza Pehi (#14597) üzenetére


ocscsaba
tag

Én a pdf méretét megnézném, ahhoz állítanám be a nyomtatási tulajdonságoknál a méretet, vagy olyan méretet raknék be a tálcára, amelyet kiír a dokumentumra. Ez az ötletem, hátha jó lesz.

(#14599) Pehi válasza ocscsaba (#14598) üzenetére


Pehi
senior tag

Megpróbálom köszi,csak az a furcsa, hogy majdnem feléig normálisan kinyomtatja az oldalt ahogy kell.

(#14600) atala válasza molnarpeter (#14589) üzenetére


atala
addikt

Lehet a nyomtatón fejet állítani szoftveresen? Fej beállítás vagy ilyesmi. Az segíteni fog.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.