Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13301) elistvan válasza Primary92 (#13294) üzenetére


elistvan
senior tag

HP Laserjet P1102w? 1600 oldalas a toner (a kezdője 600) festéket bele innen pl.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#13302) superg válasza betyar1974 (#13295) üzenetére


superg
senior tag

majdnem ilyenem van,havi 1 tesztoldal is elég eredeti tintával,minőségi tinta nehezen szárad de még az utángyártottal se viszem tulzásba a nyomtatást.

(#13303) betyar1974 válasza superg (#13302) üzenetére


betyar1974
senior tag

Így már szuper(havonta teszt)! :C
Hála Neked, megvan a jelölt! :R

(#13304) Daywalkerke válasza elistvan (#13301) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Érdeklődnék, hogy ezt (HP Laserjet P1102w) simán lehet tölteni ha kifogy vagy chipelni kell is kell töltéskor?

[ Szerkesztve ]

(#13305) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Van valakinek közületek Lexmark E260dn lézernyomtatója?

Ki van belőle véve a toner, de akárhogy rakom vissza sehogy se akart teljesen stabil lenni hanem simán lötyög a nyomtatóba. Az úgy normális?

Mert pl van a műveletről egy videó, de ott ez pont nem látszik, hogy mennyire tud esetleg mozogni.

Bár valószínűleg már üres a toner, csak mágis ellenőrizni szeretném.

(#13306) Atomantiii válasza Atomantiii (#13305) üzenetére


Atomantiii
őstag

Közben megvan a hiba.

(#13307) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

HP Photosmart 3310-em sajnos már egyáltalán nem tud nyomtatni feketét, és színesnél is rosszak a színek. Lehet valamit kezdeni még vele, vagy érdemes lenne lecserélni? Ha igen, mire? Sokáig nem használtam, új patron nem oldotta meg a problémát.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#13308) elistvan válasza Bdanyy (#13307) üzenetére


elistvan
senior tag

Ha kivehető a fej akkor langyos desztillált vizes áztatás avagy presszókávéfőző gőzölőjével kigőzölném a fúvókasort. Veszteni nem veszthetsz, egy próbát megér.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#13309) Bdanyy válasza elistvan (#13308) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi szépen. Úgy tudom, hogy nem kivehető. Érdemes szervízbe vinni esetleg? Annyira nem tűnik egyszerűnek a tisztítása [link]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#13310) zagloba válasza Bdanyy (#13309) üzenetére


zagloba
aktív tag

A HP-nak tudtommal a patronon van a fej! Tehát minden patroncserénél a fej is új lesz! Nem utángyártott patront használsz? Kikellene próbálni másfajta patront. Legalább 1-et kicserélni és ,h hogyan muzsikál?

(#13311) Bdanyy válasza zagloba (#13310) üzenetére


Bdanyy
addikt

Eredeti (de eléggé régi, viszont ha mozgatom lötyög még, és csöpög is :D ), de van most itthon utángyártott fekete bontatlan.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#13312) Primary92


Primary92
senior tag

Érdemes lehet használtan venni valami komolyabb nyomtatót, egy új olcsó gép helyett?

(#13313) elistvan válasza Primary92 (#13312) üzenetére


elistvan
senior tag

Ha valaki komolyabbat vesz gondolom komolyabban igénybe is veszi. Én használtba felújítottat vennék. Bár a komolyabb ugye relatíve tág fogalom, kinek mi a komoly. Be kéne határolnod mire gondolsz.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#13314) zagloba válasza Primary92 (#13312) üzenetére


zagloba
aktív tag

Tudni kellene az előéletét a nyomtatónak! Nem mindegy ,h 1irodába ment nonstop 1 évet és azért cserélik le v. Tomi kinyomtatta a szakdolgozatát és azután eladja azt!

(#13315) Primary92 válasza elistvan (#13313) üzenetére


Primary92
senior tag

Arra gondolok, hogy tud duplexet, nem csak manuálisan. Olcsóbb nyomtatás.

(#13316) elistvan válasza Primary92 (#13315) üzenetére


elistvan
senior tag

Egy régebbi tipus is tud duplexet olcsón pl ő: 30.000 alatt, Felújított ráadásul garival. Második melóhelyemnek vásároltam tőlük, megbízhatóak csak ajánlani tudom őket.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#13317) Atomantiii


Atomantiii
őstag

A lézernyomtató ezen részét hogy hívják, amibe belemegy a toner? Angolul photoconductor kitnek írják.

Sajnos úgy tűnik ez hiányzik a nyomtatóból, a toner megvan bár valószínűleg már kifogyott belőle a cucc. Hol lehet ilyet kapni?

(#13318) Csavarnyuzo válasza Atomantiii (#13317) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Link.

A pirosat kell elvágni.

(#13319) Atomantiii válasza Csavarnyuzo (#13318) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszönöm :))

(#13320) Atomantiii válasza Csavarnyuzo (#13318) üzenetére


Atomantiii
őstag

Illetve ha vennék töltőport a tonerhez azt házilag mennyire bonyolult megtölteni? Vagy akkor már szánjam még rá azt a 2-3 ezrest kb és vigyem el oda, ahol ilyennel foglalkoznak? Mármint van rá youtube videó is pl, csak nem tudom bele merjek-e vágni vagy sem.

(#13321) Csavarnyuzo válasza Atomantiii (#13320) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Őszintén?
Ha ismerném a nyomtató előéletét max. akkor vágnék bele. Egyébként hagynám a francba. Ennyit költeni egy bizonytalan előéletű darabra....

A pirosat kell elvágni.

(#13322) Atomantiii válasza Csavarnyuzo (#13321) üzenetére


Atomantiii
őstag

Az előéletét ismerem csak ez a rész a nagy pakolásba elkeveredett, de akkor valószínűleg hagyom én is a francba. Maga a nyomtató tökéletes újszerű állapotban van.

(#13323) mikk2000


mikk2000
őstag

Üdv, talán nem annyira ideillő téma de jobb helyet nem találtam hirtelen.

Vannak lézerhez (is) való etikett címkék, mondjuk olyan ami A4-es méretben van szegély nélkül, és van rajta vagy 10-20 db fajtától függően.
Sokszor van az úgy, hogy akár a fele nincs felhasználva mert úgy jön ki, tehát ilyenkor csak a hordozó réteg marad ott, ahonnan a címke le lett szedve. A kérdés az hogy lézernyomtatóba biztonsággal be lehet-e tenni úgy, hogy a címkés címkés részére nyomtatok?

(#13324) Csavarnyuzo válasza mikk2000 (#13323) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nyomtató és etikett függő. A veszély az, hogy leválik az etikett és beragad a nyomtatóba -esetleg olyan helyre, ahonnan csak szervizes tudja eltávolítani-. Minél gagyibb az etikett -és minél többször teszed vissza-, annál nagyobb erre az esély. Ugyanezt befolyásolja a nyomtató belső kialakítása is.
Egyébként mi is így nyomtatunk bent, 2-3 alkalommal simán visszatesszük és nem volt még "leválás" -hozzáteszem normális minőségű etikettet használunk-.
Ami probléma szokott lenni, hogy a lézernyomtatók többé-kevésbé háttereznek. Ez egy körnél alig észrevehető, de 2., 3., 4. körben már zavaró.

A pirosat kell elvágni.

(#13325) mikk2000 válasza Csavarnyuzo (#13324) üzenetére


mikk2000
őstag

Helló, kösz a választ!

A lényeg hogy én mindig úgy tenném be, hogy ahol beszívja ott kezdődik az érintetlen etikett, és mindig az alsó része hiányzik. Ezt meg lehet oldani nyomtatáskor, hogy kiszámolom hol van az alján címke hogy oda essen a nyomtatás, azaz mindig alulra :) A felválást szerintem úgy érted, ha mondjuk neked hiányzik az eleje meg a vége, akkor tényleg sanszos hogy felgyűrődik mondjuk a közepén ahol kezdődik a címke.

Én inkább azon "aggódok" hogy ahonnan a címke lekerült, ott van a hordozó réteg, hogy azt mennyire komálja a nyomtató önmagában amikor átmegy rajta, mivel nyilván kapja a hőt rendesen. Megégni szerintem nem fog, mert azért hőállónak kell lennie, ha egyszer az etikett lézernyomatóhoz is való, nade talán nem arra tervezték hogy szűzen kapja a párszáz fokot.

(#13326) Csavarnyuzo válasza mikk2000 (#13325) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem, a felválást arra értettem, hogy bármelyik vágásnál feljön és megy a fuserbe, vagy a papírútba. Láttam már ilyen jó párszor.
A hordozó nem szokott problémát okozni, "csak" 200C környékén megy a fuser.

A pirosat kell elvágni.

(#13327) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok, az mit jelent, ha a HP Officejet 7612 WF nyomtatóm utángyártott patronokkal úgy nyomtat kb. 2 hónap után, hogy a homogén cyan, magenta és a sárga színben 1.5 cm-enként egy halvány csíkot húz, ill. a magentában és a sárgában némelyik halvány csík nem fehéres, hanem cyan-os színű? A fejtisztítást már 3x végigcsináltam, jobb lett, mert több csík volt előtte (fél cm-enként volt), de a 1.5 cm-enkénti halvány csík és a cyan-os csík megmaradt?
Ennyi idő alatt tönkre tudott menni a fej és gyári patronokkal valószínűleg megmaradna a hiba, hiszen nem a patronban van a fej?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#13328) Sonja


Sonja
veterán

Valószínűleg "meghalt" a nyomtatóm. Egy Canon Pixma MP510 multifunkciós nyomtató, amit még 2006. December 6-án vásároltam. A pontos hiba az, hogy nem akar már feketét nyomtatni. A színeseket használja, és azt szépen nyomtatja is, de feketét már nem. A patron félig van, és kb. 2 hónappal ezelőtt nyomtattam vele utoljára, nem volt gond. Ma viszont már nem nyomtatott. Az utóbbi másfél évben már igazán csak a feketét használtam, mivel szövegeket nyomtatgattam. Próbáltam (fúvóka)tisztítást, mélytisztítást, ami után nyomtattam egy tesztoldalt. Ilyennek kellene lennie, de a felső PGBK résznek csak a felső fele látszik, az alsó nem. Beszáradt volna? Oké, 10 év után ez nem lenne meglepő. :D Kicsit szomorú vagyok, de abszolút kiszolgált, szóval nem olyan nagy gond végülis. :) Ha annyi, akkor veszek egy lézert. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#13329) spiritex válasza spiritex (#13327) üzenetére


spiritex
veterán

Konkrétan erről van szó: 1, 2.
De pl. egy közvetlenül ezek után nyomtatott kép már így néz ki: 3.
Tehát el van maszatolva a cyan-os csík.

Ez minek a hibája? A patroncsere meg fogja oldani? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#13330) Gyb001


Gyb001
senior tag

Sziasztok,
A tonereknek lesz valami baja hogyha 7-8 évig egy fagymentes garázsban állnak? Használhatóak utána?
El akarom adni de nem tudom kipróbálni őket.

A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station

(#13331) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Lehet ez egy hülye kérdés lesz... De Nikon dslr-el fotózom, szeretnék nyomtatót venni, tintasugarast, amivel viszonylag szép képeket lehet nyomtatni. Nem tudom, hogy a Canon nyomtató és fényképezőgép gyártás között van-e valamilyen kapcsolat. Nikon fényképező fotóit Canon nyomtatóval nyugodtan lehet nyomtatni? Valamilyen színkezelési eltérés van-e? Vagy ilyen kapcsolat nincs a dologban? (ugye nikon/canon fényképezők között is van apróbb eltérés) Kösz!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#13332) kismokesz


kismokesz
tag

canon pixma ip 3000 milyen hibák lehetnek?

(#13333) Csavarnyuzo válasza Gyb001 (#13330) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Lehet, általában halványabb velük a nyomat. Úgy hirdesd, hogy ennyit álltak.

A pirosat kell elvágni.

(#13334) Csavarnyuzo válasza kismokesz (#13332) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Fejhiba, waste absorber a végéhez közelít, táp, controller, mechanika, stb. Na jó controller ennél nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#13335) Newgap


Newgap
csendes újonc

Sziasztok,

1 éves Canon MG6450 -es nyomtatóm ezt a hibaüzenetet adja:
Támogatási kód 1403
"A nyomtatófej típusa nem megfelelő. Helyezze be a megfelelő nyomtatófejet."

Mit lehet tenni? Eddíg jól működött. Áramtalanításon, patronok ki-be tételén túl vagyok. :W

Köszönettel,
Newgap

(#13336) kismokesz válasza Csavarnyuzo (#13334) üzenetére


kismokesz
tag

asszem 5 sárga 1 zöldet villog

(#13337) Csavarnyuzo válasza kismokesz (#13336) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

#13335-re is:
"5 times The print head is not installed [1401], or it is not properly installed (EEPROM data of the print head is faulty) [1403 / 1405]. Install the print head properly, and close the access cover. Or, with the print head installed, turn the printer off and on"
Valószínűleg nyomtatófej hiba -ez esetben gazdasági totálkár-, de persze lehet próbálkozni a nyomtatófej csatlakozósorának tisztításával.

A pirosat kell elvágni.

(#13338) Newgap válasza Csavarnyuzo (#13337) üzenetére


Newgap
csendes újonc

Köszi a gyors választ, sajnos ettől féltem.

Kb. 1 hét garancia van még rá, de utángyártott patronokkal használtam és az eredeti patronok már nincsenek meg. Szerintetek lehet így gariztatni vagy egyből elhajtanak az utángyártott patronok miatt?

Utóirat: Ezt a típust Canon MG4650 nem ajánlom senkinek.

(#13339) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!

Canon Pixma MP250 típusú nyomtatómhoz szeretnék segítséget kérni. Elméletben a színes patron kifogyóban van/picikét beleszáradt és csak rózsaszín, csíkos képeket nyomtat. Ezzel nem is lenne baj, mert fekete-fehérben szeretnék nyomtatni, viszont a nyomtató ezt nem engedi. Hiába választom ki a szürke nyomtatást és állítom be, hogy csak a fekete patront használja, akkor is a színessel nyomtat. Ha pedig kiveszem a színest, akkor nem indul el a folyamat.

Azt olvastam, hogy ez a nyomtató még a fekete-fehér nyomtatáshoz is a színes patront használja, a FF csak a fekete szín kiemelésére van. Nem lehetne valahogy ráerőszakolni a nyomatóra, hogy kinyomtasson nekem 2 dokumentumot csak a FF patront használva? Az tökéletesen működik, ma ki lett próbálva a helyen, ahol utántöltötték. Próbáltam a "szoftveresen indított" fúvóka tisztítást, zsebkendővel is megtöröltem mindkettő patron megfelelő felületét, de így is semmi.

Van valakinek valami tippje? Előre is köszönöm a választ!

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#13340) Flashback


Flashback
addikt

Anyámék nyomtatója megint a végét járja. Mindig az a hibajelenség hogy nem nyomtatnak vele és jól beszárad a feje. Most is ez történt a fekete totál meghalt. Próbáltam tisztítani féktárcsa tisztítóval de semmi.

Van még valami amit megpróbálhatok?

Ha végleg cserés lesz milyen színes nyomtatót ajánlotok rendszertelen nyomtatáshoz amihez olcsó a tinta és esetleg sok gari van rá?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#13341) atala válasza Flashback (#13340) üzenetére


atala
addikt

Féktárcsa tisztító? :Y
Ezek nem bírják az oldószereket.
Olyat nyomtatót vegyenek ami két patronos. Egy fekete, és egy színes. Azon rajta van a fej is a patronon. Így ha beszárad, akkor csak venni kell egy új patront. Viszont nem a legolcsóbb hozzá a patron.

(#13342) Flashback válasza atala (#13341) üzenetére


Flashback
addikt

Valahol régebben azt olvastam hogy jó :) :U

Ezt néztem ki nekik

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#13343) mikk2000 válasza Csavarnyuzo (#13326) üzenetére


mikk2000
őstag

Aham kösz, párat nyomtattam és nem volt gond. Mondjuk annyit megteszek, hogy egyenes papírúton adagolom az etikettet (be és ki) és címke nyomtatás választok ki.

(#13344) losther


losther
csendes tag

Sziasztok,
nyomtatót szeretnénk venni - nem nagyon drágán (max 40-50e) - ami fontos:
-szkenner, fax, stb. - semmi ilyen nem kell, csak nyomtató
-szép, színhelyes képet adjon (akár fotónyomtatásra is - bár azt hiszem ez kicsit túlnő a pénzünkön);
-heti 10-30 fekete-fehér A4-es oldal nyomtatására; (és havonta 15-20 A3-as tervrajzra, vagy színes képre),

Úgy láttam, hogy 30-50e környékén már lehet A3-as nyomtatókat is kapni, legjobb lenne valami ilyen, de nem vagyok benne biztos, hogy túl jü minőségűek..

Ha valaki tud ilyet, előre is nagyon köszi.

(#13345) fradi81


fradi81
veterán

Hello

Nem tudom jöhet-e ide.. Szóval beszkenneltem 2 papírt egy pdf-be, majd mikor nyomtatnám ki a harmadáig nyomtat, majd valami hiba miatt leáll a nyomtatás.(HP LJ 1010) Más dokumentumot kinyomtat, csak ezt nem. Milyen hibák lehetnek? Kép a hibáról

moto g72, Ninebot d28e

(#13346) losther válasza losther (#13344) üzenetére


losther
csendes tag

jaj, ez rossz topikba ment, elnézést

(#13347) mikk2000 válasza fradi81 (#13345) üzenetére


mikk2000
őstag

Első körben meg lehetne nézni van-e újabb driver, aztán meg a lézereknél az szokott gond lenni ha nem fér bele a memóriába a cucc, bár akkor el se kéne kezdődnie a nyomtatásnak, szóval lehet meg kéne próbálni kisebb méretben szkennelni, mondjuk max 300dpi-ben.

Ránézésre amúgy ez valami menetrend, az meg általában letölthető szokott lenni ;)

(#13348) fradi81 válasza mikk2000 (#13347) üzenetére


fradi81
veterán

Gondoltam erre én is 1200dpi-ben szkenneltem, ez meg szerintem 600dpi-s, lehet ez a gond. Inkább megpróbálom összevagdosni akkor a letölthető pdf-eket valahogy :)

moto g72, Ninebot d28e

(#13349) csoszogi


csoszogi
tag

Sziasztok

Lenne egy kérdésem van nekünk egy Samsung m2022w típusú nyomtató, és azt szeretném megtudni, hogy mennyi lapot nyomtattam ki eddig vele. Akárhogy bújtam eddig a netet, semmit nem találtam ezzel kapcsolatban, már a keresés is fura volt, mert mindent kiadott csak ezt nem...

válaszotok előre is köszi.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#13350) mikk2000 válasza fradi81 (#13348) üzenetére


mikk2000
őstag

Helló, akkor egyértelmű a dolog, eszetlenség 1200dpi-ben szkennelni :) Szerintem 300 dpi-nél nem nagyon érdemes feljebb menni. A pdf amúgy kicsit becsapós, ahhoz hogy a szkennelési felbontást megtapasztald, szkennelj pár dokumentumot sima kép formátumba, aztán nézd meg 1:1-ben hogy meglásd, hogy már 300 dpi is rettentő nagy felbontás, untig elég papírról. Képekből amúgy bármikor csinálhatsz pdf-et. Ha a minőségre mész, főleg nyomtatáshoz, akkor szkennelj png-be, esetleg 90% körüli jpg-be, és ha dokumentumról van szó, akkor dokumentum beállítással.

Útvonal

Fórumok  »  Nyomtatók, szkennerek  »  Nyomtató topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.