Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) Abu85 válasza Joshi (#20249) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát igen. Én is úgy terveztem, hogy majd az ellenfél szeméből visszatükrözött jelenet alapját hozok döntéseket, de így hogy ez 2060-on nem realitás, maradok a sima lövöldözésnél.

;]

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20252) Joshi válasza b. (#20250) üzenetére


Joshi
titán

A 2080Ti közel fél milla, szerinted mennyire jól hangzik a Ray Tracing 1080p@60fps? Mert nekem nem hangzik jól. :(

(#20253) gbors válasza torma1981 (#20238) üzenetére


gbors
nagyúr

Engem a magyar árak túlzottan nem érdekelnek, mert venni nem akarok ilyen kártyát, a piac alakulása érdekel, és annak kapcsán a magyar árak nem relevánsak.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20254) Joshi válasza Abu85 (#20251) üzenetére


Joshi
titán

"...de így hogy ez 2060-on nem realitás, maradok a sima lövöldözésnél."
Ez nem hogy 2060-on nem realitás, de egy 2080-on se. :(

(#20255) b. válasza Joshi (#20252) üzenetére


b.
félisten

Ja azt hittem az 1060 ról beszélsz. :R
meg kell várni a végét. ha döntened kell , hogy RTX FHD vagy 4K 60 FPS az még mindig jobb, mint ha nem is dönthetsz.
Egyébként sok ezen aggódónak ( nem pont rólad beszélek) azoknak lehet, hogy az életükben nem volt felső kategóriás kártyájuk, ha 250 K lenne a 2080TI akkor sem vennék meg.Ha a 2080 TI valóban be fog állni 300-310 K -ra az is baromi drága de a teljesítmény növekedéshez arányos, ha mondjuk 30 % körülivel tippelünk.AZ RT egy hozzá adott érték, ami ha akarsz aktiválsz ha pedig nem akarod akkor nem fogod.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20256) SECTORnooB válasza Abu85 (#20248) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Elnézést kívánok ezért, de ez gyalázatos, annyi pluszt nem hoz ez a Ray tracing látványban, mint amennyit zabál, de hogy még a 2080ti se lesz képes egy 120fps-t kiköhögni az azért már na.... Minek vettem én 144hz-s monitort, a mostani öregecske 1060 al lowon megy Bf1-ben a konstans 144fps kisebb droppok mellett, szép lett volna egy Bf5 Rt 120fps...
Elnézést az esetleges hangvételemért. :R

(#20257) Abu85 válasza SECTORnooB (#20256) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Majd 2 TB/s sávszélnél jó lesz. Elérjük ezt is, nem is olyan sokára. Ha kitömik L1 gyorsítótárral a next-gen GPU-kat, akkor igazából két generáción belül játszható lesz az egész 4K-ban is. Csak arra számolj, hogy a HBM3 4096 biten 2,5 TB/s körüli sávszélt kínál majd. És ez nincs messze, 2020 közepe.

Semmi gond nem volt a hangvételedből. :R

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#20258) b. válasza Abu85 (#20257) üzenetére


b.
félisten

miért NV HBM3 -t fog használni?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20259) atenza válasza lezso6 (#20244) üzenetére


atenza
senior tag

Ez is lehet, de annak is van esélye hogy belerakják a raytracingért felelős részt, hiszen elvileg azért van hogy gyorsítson a sugárkövetéses számolásokon. Kérdés hogy milyen módon egyszerűbb gyártaniuk, ha benne hagyják, vagy külön terveznek egy rtx nélküli gpu-t.

Például most is az összes kártyával lehet 4k-ban játszani, csak nincs értelme, mert szaggat. Sztem RTX-el is ez lesz. Lehet még nvidia sem döntötte el, meglátják milyen lesz a kereslet az új RTX szériára aztán az alapján döntenek.

Mindenesetre most felpörögnek az események, nagyon izgalmas lesz az elkövetkezendő időszak, hogy csökkenti-e a jelenlegi széria árát az nvidia, vagy inkább az új RTX-ek árát pozicionálja még feljebb, de akkor megvan az esélye hogy rájuk ragad az összes.

Hosszú távon pedig akár ez még vissza is üthet az nvidiára, mert ha tovább emelik az árakat, akkor tényleg el fog fogyni a gaming közösség.

[ Szerkesztve ]

(#20260) b. válasza SECTORnooB (#20256) üzenetére


b.
félisten

EZ azért elég meredek. Az RT egy ficsőr, kb mint az élsimítás, árnyékok minősége satöbbi. Multi alatt ezek mellékesek.
Teljesen full grafikán az 1080TI is messze volt sok játékban a fix 60 FPs-től is, nem hogy a 144 től.
Kissé irreális elvárás, hogy max grafikán is hozza 4 K ban a 144 FPS-t, ahhoz kb 100 % előrelépés kellene nyers erőben,de van ahol több. RT--t akkor még nem is emlegetem.
Itt van anno a PH tesztje az 1080TI ről 4 K ban is többek között.[link]
ahol jól látszik, hogy FHD alatt is max grafikán a TI jó pár játékban nem tudta hozni a 144 FPS-t.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20261) Pakmara


Pakmara
őstag

Ha jól olvastam 2050-et 100-200 dollárra tippelik. Ami az eddigi kiadott árak vs tippek alapján (2080/2070) a felső határt jelenti. Mire az ideér és megkapja a 27% áfá/béfát/céfátt lesz 70-75 e Ft!?! A "leggynegébb/legolcsóbb" 20-as szériás GPU 70+ E Ft? :(( :F :Y

(#20262) bombibmw válasza SECTORnooB (#20256) üzenetére


bombibmw
veterán

Vagy most eladod a kártyádat, amíg ér valamit és akkor veszel nyomott áron 1070/Ti/1080-at, ha minden kiderült és azzal "kihúzod" a következő genig, ami már nagyobb ugrás lesz és a RT is kihasználtabb lesz, valamint jön majd egy csomó arra írt játék.
Szvsz erre a genre nem érdemes váltani.

[ Szerkesztve ]

(#20263) SECTORnooB válasza b. (#20260) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nagyon messze vagyok én a 4K-tól, és nem is vágyom rá. 1080p kompromisszumok nélkül, azt hittem a Pascal megjelenésénél 2018 ra azért abszolválják ezt, hát tévedtem. Örültem volna, ha a kövi main vonal hozott volna egy 1080 szintű kraftot 120W tdp mellett. Fermi óta nem szeressem a forró kártyákat és ott döntöttem el soha többé csúcsot.

(#20264) Joshi válasza SECTORnooB (#20263) üzenetére


Joshi
titán

"Fermi óta nem szeressem a forró kártyákat és ott döntöttem el soha többé csúcsot."
Nem tudom mi bajod a csúcskártyákkal, nálam még egyik se volt 40-45 C°-nál melegebb. ;]

(#20265) Drizzt válasza Joshi (#20252) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Szerintem ha igazi ray-tracinget tudna real-time-ban, akkor rendkívül barátságos lenne ez az ár. De félek tőle a trükkök, amivel egyelőre R(eal)T(ime)-közeli R(ay)T(racing) sebességet lehet elérni túl nagy vizuális árral fognak járni. Magyarán: szarul fog kinézni, túl elmosott lesz az RT számolt rész, etc. Na mindegy, nemsokára megtudjuk hol is tartunk. Ha az Amd adta volna ki így ezt a kártyát, akkor azt gondoltam volna, hogy ezeknek vége, megőrültek. De a NV-ből még egy ilyen teljesen irreálisnak hangzó ötletet is el tudom hinni, hogy megcsináltak vállalható minőségben. No tényleg hamarosan meglátjuk. Ui.: így most a hibrid renderben muszáj ragaszkodni még mindig a sokszög háló alapú modellekhez?

I am having fun staying poor.

(#20266) SECTORnooB válasza Joshi (#20264) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nálam minden 60 celsziusznál tetőzik, nyáron is,kolléga 1070Ti X4-es iChill-je is 75 fok felett tanyázik, nekem ez már sok.Eddig minden hardverem ami meleg volt meg is hót.
Apropó lehet valami marketing anyagot olvasgatni a 2060-asról? Esetleg valami mérés?

(#20267) Zsohi válasza Joshi (#20264) üzenetére


Zsohi
őstag

A jegesmedve ******* telepítetted azt a géped? :D Vízzel hűtőm én is a gépet, de azért ilyet nem tud felmutatni.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#20268) Joshi válasza Zsohi (#20267) üzenetére


Joshi
titán

Majdnem. ;] A tesztnél nyitva volt az erkély (akkoriban már hűvösebb idők jártak), mert a 4790K-nak 5Ghz-hez már kellett. :DD

[ Szerkesztve ]

(#20269) bombibmw válasza Joshi (#20268) üzenetére


bombibmw
veterán

Ja tényleg!
A szekrény. :D

(#20270) Dare2Live válasza b. (#20255) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"a teljesítmény növekedéshez arányos, ha mondjuk 30 % körülivel tippelünk."

annál több lesz. 3584->4352 core + IPC + GDDR6 imo meg lesz kb ~50% = jó lesz 4Kra.

a probléma lejjebb van, hiába lesz 2080 kb 15% gyorsabb mint 1080TI, 2070 meg vmivel lassabb mint 1080TI a sub 400$os kategóriába nem jön semmi az pedig MOon baj.
Nem mellesleg nem ahoz szoktunk, hogy 2év után kapunk egy +10% előrelépés uannyiért hanem, hogy a TI teljesítmény leesik 70/80 vonalra.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20271) Joshi válasza bombibmw (#20269) üzenetére


Joshi
titán

A kabátot is bele lehet akasztani. :DDD

(#20272) Dare2Live válasza Pakmara (#20261) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Tényleg nincs erre mi mást mondani, mint, hogy Xbox, vagy PS4.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20273) TTomax válasza Dare2Live (#20270) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem lesz annyi... :( a +Core az kb +25%, az IPC az megjósolhatatlan de én egy 5%ot sem adnék neki,mert a pascal se tudott többet felmutatni maxwellhez képest, az órajel nem emelkedik (nem úgy mint előtte a pascalnál) a GPU boostot már nem nagyon tudják hova finomítani, a + mem. sávszélt meg pont annyival több a +core-t kiszolgálja.
Én ebben így egy +30%ot látok RT nélkül,de a gyakorlatban még lehet annyi sem lesz.Ezt a sorozatot most mással akarják eladni,nem nyers erővel hanem a ficsörökkel,ezért is volt olyan a prezi amilyen.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#20274) TTomax válasza TTomax (#20273) üzenetére


TTomax
nagyúr

Gyakorlatban ez azt fogja jelenteni,hogya 2070 egy custom 1080at fog hozni a 2080 a 1080/1080 ti között lesz ,a 2080ti,pedig egy +20-25% a 1080Tire.Én ebből a félgeneráció váltásból többet nem várnék mert irreális.Az nVnek igy is 3-4 vgaja lesz ami gyorsabb mint Vega64,ami azt jelenti hogy úgy játszhatnak az árakkal ahogy akarnak.Az több mint egy gen. előny.

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#20275) b. válasza Joshi (#20268) üzenetére


b.
félisten

szép :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20276) Dare2Live válasza TTomax (#20273) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Kiadott grafikon óta IPC/mem/freki ből származó +FPS elég jól tippelhető
le kell vonni SM előrelépést ami: 1080->2080 2560->2944 = +15%
kiadott grafikon alapján FPS 4Kban +45% 1080->2080 (új élsímítással jóval tobb de ne kalkuláljunk vele)
= IPC+mem+freki olyan +25-30%ot dob.

Innen SM emelkedést figyelembe véve 2080Ti átlagban +50%ot fog hozni 4Kban. Azaz jó lesz 2080TI 4Kra.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20277) b.


b.
félisten

[Shadow of the Tomb Raider RTX 2080 Ti Gameplay 1080p 60fps]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20278) b.


b.
félisten

[link]
Itt az ominózus BF5 gameplay amit azóta levettek. Újra felkerült. 1:58 nál a kirakat tükröződés. Szerintem nagyon tuti még mindig :D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20279) Dyingsoul válasza b. (#20278) üzenetére


Dyingsoul
veterán

2:05-nél meg gyönyörű akadás... Azok a játékosok akik multizni fognak 90%-ban ki fogják kapcsolni ezt a marhaságot mert csak hátráltatja az embert a tükröződés.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20280) SECTORnooB válasza Dyingsoul (#20279) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Még ha csak ott lenne, nincs olyan videó ahol ray tracing mellett monitorozva vannak a hardverek és mellette pörög az fps méter?

(#20281) Joshi válasza TTomax (#20274) üzenetére


Joshi
titán

Anno a Maxwell 980Ti jóval később érkezett mint a középkategória, ehhez képest a jelenlegi szériánál pont hogy a csúcs érhető el elsőként. A Pascal nekem kimaradt, habár pont most vettem egy 1080Ti-t, de ez egy más dolog. A lényeg hogy a Pascalnál nem tudom hogy jöttek a kártyák.
Csak nekem tűnt fel hogy a csúcskártyák a prémium rétegnek készül? Fizess waze mert ez az elit. ;]

(#20282) TriAngeloWal


TriAngeloWal
csendes tag

Szerintetek meddig lesz kapható a GTX1080 újonnan, az RTX2080 megjelenése után?

A GTX1080 megjelenése után meddig volt újan, boltból kapható a 980?

Köszi :R

(#20283) bombibmw válasza SECTORnooB (#20280) üzenetére


bombibmw
veterán

14-től jönnek a tesztek.
Addig nem nagyon lehet majd fps-t látni.

(#20284) torma1981 válasza TTomax (#20274) üzenetére


torma1981
veterán

Szerintem várjuk meg a teszteket. Ki tudja mennyit hoz a memória, stb. Számokból nem derül ki. Volt már annyi találgatás. Hogy max 10% de lehet 50%. Már ők sem tudják.

(#20285) core i7 válasza Dyingsoul (#20279) üzenetére


core i7
addikt

végén tényleg egy physx 2 - lesz ez a ray tracing

(#20286) gbors válasza Dare2Live (#20276) üzenetére


gbors
nagyúr

A kiadott grafikon nem feltétlen az objektív, univerzális igazságot tartalmazza. Nem tudod, hogy milyen 1080--nal hasonlítottak össze milyen 2080-at, azaz melyik kártyán hol jártak az órajelek, és ugye arról volt szó, hogy a 4K + HDR egy kevéssé ideális eset a Pascalnak.

A 2080 FE számaiból az jön ki, hogy ha Pascal architektúrán menne, akkor átlag 15-20%-kal lenne gyorsabb az 1080-nál (a 2080Ti vs 1080Ti is hasonló, kicsivel kevesebb). Erre jön rá az "IPC" javulása, amit baromi nehéz jósolni, mert:
1. Nem egy, hanem két generációt lépünk
2. Már a Volta kapott egy olyan újítást (L1 cache), aminek akár jelentős hatása is lehet egyes játékokban
3. Nem valószínű, de lehet, hogy a normál rendering folyamatba is be tudják vonni a raytracinghez használt magokat, annak a hatása totál megjósolhatatlan

Ezzel együtt én nehezen tudok elképzelni 10%-nál magasabb "IPC"-javulást.

Viszont, hogy saját magamat is challenge-eljem, van még egy lehetőség, ha a fenti 3. pont nem él: azt nem tudjuk, hogy az órajelek és a TDP raytrace üzemhez vannak megadva, vagy normál üzemhez, vagy valahol a kettő között. Ha RT mellett tud a 2080 FE 1800MHz-en ketyegni, akkor RT nélkül vajon meddig tud felmenni?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20287) pohár válasza Abu85 (#20248) üzenetére


pohár
félisten

hm, akkor igaz lehet ez a 2060 és 2070 október vége/november eleje pletyka?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#20288) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Rtx 2080 3dmark

[link]

(#20289) BiP válasza gainwardgs (#20288) üzenetére


BiP
nagyúr

2000 feletti GPU-val ment a 2080, szóval volt némi OC, ahogy a 1080Ti-n is az 1860 a papíros spec-ek felett van. (vagy ennyire megy a boost clock?!)
Nálam default-on csak 8880-at hoz a 1080Ti.

[ Szerkesztve ]

(#20290) b. válasza Dyingsoul (#20279) üzenetére


b.
félisten

Ez nem az RTX miatt van továbbra sem, feljebb már kiveséztük ezt itt. [link] pár BF playerrel. BF 1 ben is jelen van a mai napig sajnos.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20291) VTom válasza gainwardgs (#20288) üzenetére


VTom
veterán

Ha ez igaz, akkor az nem rossz, hozza a kötelezőt ez a generáció is, és remélhetőleg ezen a DLSS is javítani fog. Ez alapján a Ti is hozhat 50%-ot a 1080Ti-re, ami már elég ütős lenne.

És persze reméljük az ára is beáll majd.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#20292) VTom válasza Joshi (#20281) üzenetére


VTom
veterán

Pascalnál is úgy jöttek, mint a Maxwellnél: 1080/1070, Titan, majd 1060, aztán 1080Ti.

A kérdés aaz, hoyg most miért jött ki egyből a Ti is. a) mert a RT miatt muszáj volt kiadniuk, hogy legalább egy kártyán tudják promózni a fullHD 60fps-t b) mert így drágábban lehet eladni c) mert tényleg egy rövid életű generációra rendezkedtek be a tervezett 7nm-re váltás miatt.

Mindhármat el tudom képzelni :)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#20293) carl18 válasza gainwardgs (#20288) üzenetére


carl18
addikt

Hát ha tunningal tud ennyit? Mit tud tunning nélkül? :D Hát ez nem olyan nagy előrelépés az 1080Ti-hoz képest.
Ezek alapján egy tunningolatlan RTX 2080 alap esetben egy GTX 1080Ti szintjén fog tanyázni.

:D azt hittem 10-15%-ot ráver legalább alap esetben is a Ti-re

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#20294) Dare2Live válasza gbors (#20286) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem állítottam, hogy a grafikonokból az objektív, univerzális igazság lenne. Azt álítottam, hogy grafikon alapján 4Kra IPC+freki+GDDR6 2080TI ezt (kb +50%)adja ha élsimítás +t nem számoljuk bele.

Hogy magában IPC mennyit ad az grafikon alapján megtippelni se merem. Ahoz tudni kéne pl még olyan infokat is, hogy mennyire limit a GDDR5X 1080TInek 4Kban.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20295) gbors válasza carl18 (#20293) üzenetére


gbors
nagyúr

Hasonló mértékben volt tuningolva mindhárom kártya.

(#20294) Dare2Live: OK, de egyrészt nem a 4K-t látod rajta, hanem a 4K+HDR-t, másrészt az a grafikon nem jó kiindulási alap. Szerintem most már túl sok nyitott változó van a tippelgetéshez, kéne egy kis bennfentes info a továbblépéshez. Hint-hint, akinek inge, vegye má' magára :D

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20296) b. válasza carl18 (#20293) üzenetére


b.
félisten

nem hinném, hogy ez tuning,( ha az akkor mindegyik húzva van) nem tudjuk még a Boost órajeleket konkrétan különböző esetekben. Mint írta is feljebb gbors több forgatókönyv is lehetséges.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20297) Dare2Live válasza gbors (#20295) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha a grafikon nem jó kiindulási alap akkor tippelni se tudjuk, hogy mit fog tudni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20298) gbors válasza Dare2Live (#20297) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem, mert az órajel-kérdés is visszanyitódott, meg az RT és a Tensor magok más irányú felhasználása is kérdés. Ezek nélkül továbbra is átlag +20-30% a tippem, és még a másodikra is be mernék kockáztatni egy "valószínűleg nem"-et, de az órajel simán rápakolhat +10-15%-ot. Csak azok a tesztek fognak bármit is érni, amik az összes kártya órajeleit monitorozzák...

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#20299) Jackx


Jackx
tag

Én azt nem értem teljesen, ha valóban kész van egy ideje ez a széria, akkor hogy-hogy nem volt se a Shadow of the Tomb Raider optimalizálva az RT-hez, se pedig eddig hivatalos driver? :)

Tegnap jelent meg az nvidia driver ami már tartalmazza az új szériát. Így valahol érthető miért kell várni a tesztekre, hiszen így bő 2 hetük van rá.

Arra reagálva, hogy ez egy fél széria lesz, és jövőre jön a következő: nem tartom valószínűnek. A pascal 2 éves már és tudtommal nem hozott be új technológiát. Most a Turing szériát az RT-vel akarják eladni, egy teljesen új megközelítéssel. Minél többet el akarnak adni a kártyákból, és a fanatikusokon kívül nem fog mindenki azonnal átállni. Egy ilyen új technológiának több időt kell hagyni mint fél év-1év. Persze nem mondom hogy később nem jöhetnek a jobb teljesítményű RT kártyák, sőt, ha ebbe az irányba terveznek, akkor biztosan jönni fognak!
A kérdés inkább hogy mikor!? Most eladják a terméket az RT-vel, majd a későbbi kártyákat azzal a címszóval hogy milyen jól hasítanak. Vagyis 1 éven belül kétszer akarnák hogy a felhasználó cseréljen több százezres VGA-t? Még mobiltelefont se cserélünk ilyen gyakran (kivéve a fanatikusok).

(#20300) Puma K válasza Dyingsoul (#20279) üzenetére


Puma K
veterán

Az a látható akadás a DX12-nek köszönhető egymagában. Az nem az RT sara.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.