Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-03 13:32:02

LOGOUT.hu

A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) Jack@l válasza Abu85 (#16300) üzenetére


Jack@l
veterán

Ja, csak egyik a másik része :) Nvidiának, Googlenak is írj egy levelet, hogy rosszul tudják:
"TPU is a programmable AI accelerator"

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16302) Abu85 válasza Jack@l (#16301) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudják rosszul. A marketing csak jobban el tudja adni AI néven, mintha deep learningnek hívnák.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16303) Jack@l válasza Abu85 (#16302) üzenetére


Jack@l
veterán

Gondolod hogy én marketing diákról tanultam erről?

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16304) t72killer válasza westlake (#16276) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem muszáj kompromisszumot kötni, megveheted ezt is :DDD Jól nézem, hogy kb egy 1080 ti SLI szintjét hozza?

Ami szimpatikus, hogy ez a böszme, elvileg nem játékosoknak való kari is 250W TDP-vel rendelkezik, azaz a "2080 ti" várhatóan kevesebbet fog fogyasztani - nem beszélve a kisebb példányokról.

Mindenesetre ütős lesz ez, remélem mielőbb elkészülnek a halandóknak szánt karik is, mostmár fejlesztenék egy ~2070/80-ra:))

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16305) SECTORnooB válasza Jack@l (#16299) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Értem, valami Titan V tesztet láttam egy benchmarkba és elègè elhúzott a Pascalos Titantól, igazàbol az érdekelne ,hogy milyen mèrtèkű teljesítménybeli ugràst jelenthet a Volta a Pascal hoz kèpest?

(#16306) t72killer válasza SECTORnooB (#16305) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt a tesztet linkelte a kolléga.

Ránézésre a 1080 ti másféleszeresét tudja ez a kari, azzal megegyező fogyasztással. Tehát ha konzumer szintre lenyesik, akkor - jósgömbbe néééz - pl lesz egy 1080 ti-vel megegyező teljesítményű, de csak ~200W fogyasztású 2080-asunk és egy tovább 2/3-olt (=mai 1080 tudású) 150W fogyasztású 2070-esünk. Azaz kb ismétlődik, ami a Pascal kiadásával volt. Konzumer 2080 ti-t meg szokás szerint késéssel adnak ki kb ennek a karinak a speckóival.

Ja, és HBM2-re én nem számítok, de én a GDDR6-nak is örülök és remélem megkapja a HDMI 2.1-es csatit is.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16307) t72killer válasza t72killer (#16306) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most nézem, hogy a 2070/80 nevekre Pascal refresh-t terveztek, amiből nem lett semmi, és sajnos az árcsökkentésből sem:(

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16308) SECTORnooB válasza t72killer (#16306) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Akkor már biztosan nem cserélem nagyobb jelenlegi generációs kártyára a 1060-asom. Vram mennyiségéről van valami hír?

(#16309) t72killer válasza SECTORnooB (#16308) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sok lesz, valszleg 16-24 giga.

A 1060-assal mindenképp kihúznám már. Pláne időközben még beüthet egy bányászpiac-összeomlás is, ami rátehet egy jó nagy lapáttal a mostani karik amortizációjára. Én is mostanában rakok össze gépet, de új VGA-t nem veszek idén bele, az elődből mentem át a pici 1050ti-t, majd ha kijött a Volta (v mostmár Amper?) akkor veszek bele combosabb vga-t.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16310) Kristof93


Kristof93
senior tag

Sok következtetést én nem vonnék le a Titan V alapján. A fogyasztás/teljesítmény előrelépés két dolognak köszönhető: hbm2 gddr5x helyett, és a hatalmas, alacsony órajelű gpu. Konzumer piacra ezekből egyik sem fog maradni. 12 nm nem tudom mennyit fog hozni. 10%? Az architektúrális fejlesztések pedig nem a gamer piacot célozták. (a fp16 azért ide is jó lesz) Úgy hogy én csak egy átlagos (nem maxvell->pascal) generáció váltást jósolnék.

(#16311) t72killer válasza Kristof93 (#16310) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

GDDR5x az geforce-okban se lesz (reméljük), hanem gddr6.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16312) Archttila válasza Kristof93 (#16310) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

"Úgy hogy én csak egy átlagos (nem maxvell->pascal) generáció váltást jósolnék."

Viszont ha ez így lesz akkor én biztosan kihagyom ezt a generációt.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#16313) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bocsánat ha volt már, mennyi esély van arra, hogy az Ampere (GTX 1180, vagy ahogy hívják...) még Q1-ben, rögtön a GTC után a polcokra kerül?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16314) westlake válasza t72killer (#16313) üzenetére


westlake
félisten

Mondj egyetlen ésszerű érvet, miért kellene kiadniuk akkor. Csak egyet.
Mi a fenéért teremtenének konkurenciát a saját termékeiknek?

Egyébként nem jött be, amit tippeltem, de ahogy nézem a GV100-400-on is "ül" már az NVIDIA majdnem 6 hónapja. hova siessenek?

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#16315) t72killer válasza westlake (#16314) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

(=eddig a kutya se vett geforce-ot bányászatra, ezekután adhatnák tehervonat-számra)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16316) westlake válasza t72killer (#16315) üzenetére


westlake
félisten

Eddig? Cseppet le vagy maradva. Az NVIDIA-nak pont egy éve van létjogosultsága a bányász "piacon" is. Tudom, mert pont akkor kezdtem el megint.
Ethash? Ugyan. Miért nem CryptoNight eredményeket mutatsz? Esetleg mennyit is megy a TITAN V? 2050-et, mint a VEGA 56/64? Hát nem. Ráadásul az NV árából veszel 5 darab (kis túlzással) VEGA 56-ot.
Aki meg az Ethash-re épít bármit is (jelenleg) az meg is érdemli.

Egyébként remélem azzal tisztában vagy, hogy az Ethash egy memória sebesség "alapú" algó. Szóval amikor bármilyen játékot elindítasz, akkor máris nem lesz olyan széles a mosoly. Az Ethash eredmény semmi mást nem mutat meg, csak a HBM2 tudását és a memória sáveszélességet. A GPU-hoz nem sok köze van.
Vagy miért nem említed az Equihash-t, amiben kb. 10%-kal jobb (ha jól rémlik), mint a 1080 Ti? Miért nem ezeket említed? ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#16317) t72killer válasza westlake (#16316) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor várunk rá a következő szökőévig. Nem bányászom amúgy, nem fogom neked fejből sorolni, hogy ebben a hónapban melyik coint és minert nyomják, felőlem jövőre tolhatják hangkarin is... Egy lehetőség mindenesetre, hogy a Pascalnál bányahatékonyabb karit adnak ki.

"Szóval amikor bármilyen játékot elindítasz, akkor máris nem lesz olyan széles a mosoly." - ez nem grafikai teszt, azt 11HSZ-el fentebb linkeltem (+kolléga még korábban)

Még egy érv lehetne, ha az új gyártási folyamat olcsóbb lenne az előzőnél - ezt ugye nem tudjuk.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16318) gbors válasza westlake (#16314) üzenetére


gbors
nagyúr

Mondok én: nagyon leegyszerűsítve akkor fogják kiadni az új szériát, amikor úgy értékelik, hogy elég Pascal tulajdonost (is) rá tudnak venni a váltásra. Hogy ez mikor lesz, azt nem tudom, de tekintettel arra, hogy a GTX 1080 több, mint másfél éve jelent meg, akár lehet 2018Q1-ben is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16319) westlake válasza gbors (#16318) üzenetére


westlake
félisten

Nem az idő tényező a fontos, ha kiadnak egy új terméket. Nincs VGA gyártó cégem, de csak két esetben hoznék ki egy új terméket: ha a konkurencia rákényszerít a termékeivel (vagy áraival), vagy ha az előzőző generációból eladtam az összes legyártott GPU-t és újakat gyárni már költségesebb, mint az új generációból.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#16320) whitemetal33


whitemetal33
tag

Sziasztok!
Nvidia driveres problémáim vannak, egy gtx 1050 Ti (notebook) vga-hoz próbáltam a divereket telepíteni de se a gyárit se a legfrissebbet sem pedig a régebbi drivereket nem engedi mert szerinte nem kompatibilis ezzel a windows verzióval. Lefrissítettem 1511-re a win 10-t ott szintén ezt csinálja, illetve nem látom sehol sem hogy változott volna a win verziószáma, most jelenleg próbálom az utolsó 1709-s frissítést leszedni hátha az segíthet. Az esetleg segíthet vagy inkább próbáljak vmi mást?
Ha esetleg rossz topic akkor mélységesen sajnálom :R !

[ Szerkesztve ]

(#16321) t72killer válasza whitemetal33 (#16320) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A topik tényleg nem passzol, a notid topikja kéne. Van pár kib&@@đ..tt (civilizáltabban: távolról kerülendő) laptopmárka, akik csak a saját drivereiket engedik fel, a gyárit nem. Sony és Lenovo rémlik a régi időkből, esetleg ilyen laposokra specializált topikban lehet valakinek 5lete.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16322) gbors válasza westlake (#16319) üzenetére


gbors
nagyúr

A piaci döntéseket általában az vezérli, hogy melyik felállásban több a végelszámolásban a profit. Egy olyan gyorsan mozgó piacon, mint a VGA-k, egy 1.5-2 éves termék már vén szarnak számít, a vonzereje sehol nincs ahhoz képest, mint amikor megjelent. Profit pedig akkor lesz sok, ha magasan van a sales, alacsony sales mellett hiába vagy költséghatékony. Ebből következően az új terméket akkor éri meg kiadni, amikor a réginek a sales-e már lecsökkent annyira, hogy az új eladások kompenzálájak az extra költségeket és még marad is. Itt persze bejátszanak azok a faktorok is, amiket írsz (konkurencia - gyorsabban eső sales, kidobandó inventory - magasabb költség), de messze nem ennyire szélsőségesen. A fentiek közül egyik adattal sem rendelkezem, csak abból tudok kiindulni, hogy az nVidia a Maxwell után durván 20 hónappal adta ki a Pascalt, kb. akkor, amikor a 980Ti egy éve volt a piacon - ugyanezzel a lépésközzel haladva valahol Q1 vége felé jönne az új generáció. Ha sikerül magasan tartani a Pascal sales-t még egy darabig, akkor kihúzhatja ez a generáció még pár plusz hónapig.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16323) Jack@l


Jack@l
veterán

Compute terén van ott elég szép előrelépés
https://www.anandtech.com/show/12170/nvidia-titan-v-preview-titanomachy/5

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16324) t72killer válasza Jack@l (#16323) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ütős:R, CF Vega64-gyel összehasonlításra volnék még kíváncsi. (Eléggé AMD-s volt ez a terület eddig)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16325) lezso6 válasza westlake (#16314) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Addig nem tudják kiadni konzumer piacra, amíg nincs GDDR6, legalábbis ilyen memória lesz rajta. A GDDR6 meg 2018 Q1-ben jön. Ha akarják se jöhetnek előbb a Volta-alapú Geforce-ok, mert nem érhető el hozzá a memória tömeges szinten. A Samsung 2018 H1-ben, a Hynix 2018 Q1-ben, s a Micron is jövő év elején tudja majd elindítani a GDDR6 tömeggyártását.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16326) t72killer válasza lezso6 (#16325) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

(#16327) Sn4k388


Sn4k388
tag

Sziasztok nem tudjátok létezik megoldás a G-Sync monitor vibrálásra?

Régebben olvasgattam utána és ez egy elismert hiba ami akkor keletkezik ha egy kritikus frissítés alá esik a monitor akkor vibrál a kép. (Főkép betöltő képernyőknél és játékok menüjében jelentkezik)

Hátha adott ki valami frissítést az nvidia.
Köszönöm a válaszokat

(#16328) Jack@l válasza t72killer (#16326) üzenetére


Jack@l
veterán

Fudzilla nem igazán hiteles forrás. Hogy mi lesz azt csak a belsősök tudják. Hogy mért jön ki később, az meg szimplán lehet üzleti döntés, profitmaximalizálás. Gyanítom pár hónapon belül kiadhatnák még az átdolgozott változatot is, ha nagyon hajtaná őket az idő.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16329) slloyd


slloyd
senior tag

Srácok,
Lehet már pontosan tudni,mikor èrkeznek az új nv karik?

(#16330) FollowTheORI válasza slloyd (#16329) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nyilván nem, különben teli lenne már vele a net. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16331) gbors válasza slloyd (#16329) üzenetére


gbors
nagyúr

Az utóbbi időben nem volt jellemző, hogy sokkal előre lehetett az nVidia új generációjáról tudni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16332) westlake válasza gbors (#16331) üzenetére


westlake
félisten

Ne reménykedj. ;]
Csak a TITAN V volt kakukktojás ilyen szempontból.

Play nice!

(#16333) lezso6 válasza slloyd (#16329) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tippre legelőbb február vége, március eleje. Legalábbis ekkora lesz GDDR6.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16334) gbors válasza westlake (#16332) üzenetére


gbors
nagyúr

Nem fenyeget az a veszély, hogy rámtör a hirtelen VGA-vásárolhatnék :N Amúgy sem a Maxwell, sem a Pascal startjáról nem volt túlzottan sokkal előbb info.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16335) westlake válasza lezso6 (#16333) üzenetére


westlake
félisten

Nyár.
Akartok fogadni? :)

Play nice!

(#16336) Televan74 válasza slloyd (#16329) üzenetére


Televan74
nagyúr

Majd meglepődünk. ;]

Tippem: Május - Június körül. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16337) lezso6 válasza westlake (#16335) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Fogad a franc, én csak leírtam az optimista verziót. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16338) FollowTheORI válasza lezso6 (#16333) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Leghamarabb az éves tavaszi GTC konferenciájukon várható bármi termékbejelentés szvsz. Az meg március vége 2018-ban... annál előbb semmi, csak állóvíz. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#16339) lezso6 válasza FollowTheORI (#16338) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nembaj, én optimista vagyok, hogy aztán legyen miért szidni az NV-t, hogy már megint késik. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16340) Televan74 válasza lezso6 (#16339) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az NV mindig időben kell és optimálisat nyújt, az AMD aki mindig elszunyókál aztán meg csak kapkod! ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16341) TTomax válasza lezso6 (#16339) üzenetére


TTomax
nagyúr

Errefelé ez nem szokás,azt a másik cég topikjában müvelik magas fokon...Nyár elejéig ne nagyon várj semmit,de rendes készlet majd csak nyár végére...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#16342) lezso6 válasza TTomax (#16341) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja bocs, nem tudtam, hogy ez egy olyan magas színvonalú topik, ahol viccelni sem szabad. :P

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#16343) Melorin


Melorin
addikt

Nekem egy kicsit gyanúsak a weboldalak készletei. Hirtelen megugrottak az áraik (az ünnepek előttiekhez képest is) a VGA-knak, pl. a GTX 1080 190K alatt alig kapható, ráadásul sok helyen készleten sincs.
Nem lehet, hogy már nincs utánpótlás és magasabb áron próbálják kiszórni őket mert már tudnak valamit?

(#16344) Televan74 válasza Melorin (#16343) üzenetére


Televan74
nagyúr

A gyártók is emelnek árat.Midrange, high-end graphics card prices to rise. A kereskedők meg már emeltek szerintem,a kevés darabszám miatt.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16345) slloyd válasza Televan74 (#16344) üzenetére


slloyd
senior tag

Köszi srácok,
Akkor marad az 1080 egyenlőre.
Kicsit előbb szeretnèm eladni mint az újak megjelenèse amikor is mèg èr valamit...

(#16346) Firestormhun válasza gbors (#16331) üzenetére


Firestormhun
senior tag

Korai spekulációk voltak GPU szegmentálással kapcsolatban Pascalnál ami viszonylag elég akkuráns is lett(GP100-GP102 szétválasztása, stb.), illetve a bejelentés előtt 2 héttel jelentek meg fotók GP104-ről és később GP106-ról is.
Amúgy igen, amióta a kínaiak tőkét megszorongatták azóta csak kontrollált leak van.

Amit nagyon régen láttunk az az nvidia roadmapje. 2015-ös GTC-n láttunk utoljára tőlük update-et...

...

(#16347) gbors válasza Firestormhun (#16346) üzenetére


gbors
nagyúr

A GP100-GP102 szétválasztást kitűnően meg lehetett jósolni pusztán a GP100 ismeretében, ehhez nem kellett leak. A két héttel korábbi képek pedig már a nyakunkon van kategória.
Igazából arra akartam csak rávilágítani, hogy attól, hogy nincs leak, akár 3-4 hét múlva is jöhetnek a cuccok. Nem fognak, persze.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#16348) Jack@l


Jack@l
veterán

http://www.guru3d.com/news-story/nvidia-announces-65-120hz-displays-with-4k-resolutionhdr-and-g-sync.html

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#16349) t72killer válasza Jack@l (#16348) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aha. Én meg megyek veszek lottót, még a jó régen beharangozott soványka 27"-os PG27UQ-val is adósak:((( Igaz, nem az nvidia, hanem a QHD-n ülő ASUS.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16350) westlake válasza t72killer (#16349) üzenetére


westlake
félisten

Ezt már én is kinéztem magamnak (600k!).

[ Szerkesztve ]

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.