Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) lo_jo válasza Black_Sheep (#8448) üzenetére


lo_jo
senior tag

Ha a német bruttó árat tolod még meg 11%-kal, akkor nem magyar bruttót kapsz. A helyes számítás 850/1,16x1,27. És egyik nagyker sem fog napi középárfolyamon váltani neked eurot, úgyhogy ott is kicsit igazítani kell, a belekalkulált árfolyamkockázatot meg még nem is említettük. Nagyságrendileg rendben van, de a matek így helyes, nem 1,11 szorzással.

(#8452) warcat válasza lo_jo (#8451) üzenetére


warcat
veterán

Kifelejted a szlovák raktárral adócsalókat, akik nettó +15 % haszonnal árulnák ha lenne készlet, most helyette scalperkednek.
Egyébként meg Amazonról (.de) 279k lenne az Asus TUF OC és 319.9k a Strix már a hazaküldéssel (mailboxde).

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#8453) Black_Sheep válasza lo_jo (#8451) üzenetére


Black_Sheep
tag

Igazad van, egyszerűsítettem, az árfolyamkockázat miatti felárral pedig nem számoltam. :R

(#8454) lo_jo válasza warcat (#8452) üzenetére


lo_jo
senior tag

Még ha csak szlovák, de az egyik nagy bolt ha jól emlékszem, orosz piacos apple watchokat árult. Ez persze csak úgy derült ki, hogy amikor elindult a magyar piacon az ekg, akkor azokon nem, de az azonosítókból kiderült. Ha jól tudom, kicserélték, de kíváncsi lennék, hogy mennyivel lett nekik olcsóbb, mintha hivatalos forrásból ment volna az egész.

(#8455) MPowerPH válasza warcat (#8452) üzenetére


MPowerPH
félisten

"Egyébként meg Amazonról (.de) 279k lenne az Asus TUF OC és 319.9k a Strix már a hazaküldéssel (mailboxde)."

Hol lattad ezt? Marmint a 3080 -at, Amazonon.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8456) warcat válasza MPowerPH (#8455) üzenetére


warcat
veterán

A hazaküldés költsége ismert, a többi meg az amazon áraiból lett képezve.

Ne reménykedj, jelenleg nem tudod megvenni szélsőségesen szerencsés esetet kivéve, mert több ezren frissítgetik distill-el az oldalakat, azonban ha nem 30 darabos készletek lennének kiárusítva >1 perc alatt, hanem raklapokkal érkeznének, ennyi volna átszámítva.

EA: It's in the crate!

(#8457) worxland válasza Black_Sheep (#8448) üzenetére


worxland
addikt

már megírta más.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#8458) MPowerPH válasza warcat (#8456) üzenetére


MPowerPH
félisten

En tudom, azert kerdeztem. Mert Amazonon sehol sem elerheto.

Don't Tread On Me

(#8459) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Foramaxnal ma 400-ert volt FTW3. Meg mindig nem msrp, de lagalabb nem is 456, mint az iponnal volt.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#8460) snecy20 válasza Cthulhu Dawn (#8459) üzenetére


snecy20
veterán

MSRP árak esélyét szerintem idehaza el lehet engedni. :<(

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8461) MrTwister válasza Cthulhu Dawn (#8459) üzenetére


MrTwister
őstag

Ma néztem délelőtt Foramax honlapját kereső nem dobja ki a 3080-at, telefonon kell lefoglalni vagy ők hívják telefonon a korábbi előrendelőket? :U

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#8462) venom8888


venom8888
őstag

Meretben nagyobb a 3080 mint a 1080ti? Kurvara nem talalok normalis meretekrol infot. Csak ah ugy alakul, ki kell-e vagnom a gephaz oldalat vagy sem.

(#8463) Cthulhu Dawn válasza venom8888 (#8462) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Attol fugg melyik 1080 ti-nal es melyik 3080.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#8464) Groove86 válasza venom8888 (#8462) üzenetére


Groove86
csendes tag

Bármelyik gyártó honlapjára felmész és megtalálod
pl itt az Asus [link]

csak válaszd ki hogy melyik érdekel és ott megleled.

[ Szerkesztve ]

(#8465) kevike576 válasza venom8888 (#8462) üzenetére


kevike576
senior tag

befér az nyugi !

(#8466) gabor0928 válasza -=RelakS=- (#8435) üzenetére


gabor0928
tag

8GB-on sem éreztem hogy kevés lenne bárhol is a VRAM, akkor 10GB-nál se fogom. Ez a memória kérdés kicsit olyan mint a megapixelháború, kié a nagyobb?
Tény, hogy 8xmsaa mellett több ram kéne, de az ultra preset-be ilyen beállítás nem tartozik bele sehol. A távoli drótkerítés szebben kirajzolódik vele, de azt is csak állóhelyzetben lehet megcsodálni, menet közben semmiképp.
Az meg hogy mindent betölt a memóba amit csak lehet, tök normális hisz könnyebben éri el ha szükség van rá és nem menet közben fog szaggatni a játék ha épp kell neki egy textúra.

(#8467) Pug válasza gabor0928 (#8466) üzenetére


Pug
veterán

Igen, pontosan olyan, jah nem...

De ez a parttalan szocseples lement mar jo par alkalommal...

500MB vs 1GB
1GB vs 2GB
2GB vs 4GB
3GB vs 6GB
4GB vs 8GB

Jeee, es valahogy elobb-utobb mindig keves lett a korabbi VRAM mennyiseg...

A kerdes mindig csak a "mikor"...

Ha nem tervezel 1 evnel tovabb a 3080-nal, vagy nem 4K-ban jatszol, akkor lenyegeben okes a 10GB

[ Szerkesztve ]

(#8468) -=RelakS=- válasza gabor0928 (#8466) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az meg hogy mindent betölt a memóba amit csak lehet, tök normális hisz könnyebben éri el ha szükség van rá és nem menet közben fog szaggatni a játék ha épp kell neki egy textúra.
Kivéve ott, ahol már streamelve vannak a textúrák.
Cserébe nem szaggat, amikor valami hiányzik, hanem fél-egy másodperc alatt tölti után. Észreveszed abból, hogy az alacsony felbontású textúrák látványosan élesednek.

Eddig egyszer volt az, hogy max beállítást nem enegedett egy játék: Doom Eternal-ban akartam 8K-s screenshotot csinálni, erre benyögi, hogy 10 giga memória alatt felejtsem el , vagy vegyek vissza a részletességből :))
Half Life meg 16K-n is elzötyögött, bár arra meg a DSR nincs felkészítve (16K => 4K, registry-ben megoldható), így nem csak lassú, de randa is XD

Pug
Hát ez az, hogy most még elketyegnek rajta a játékok, de aztán jövőre esetleg jön valaminek a következő része, még nagyobb, még részletesebb, még több rétegből álló textúrával, aztán hopp, volt-nincs szabad VRAM.


Ez meg mi ez, hogy pcx-en 450-ért már legalább 5 perce ott figyel egy Gigabyte? Lassulnak a népek? :DDD

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8469) KillerKollar válasza Pug (#8467) üzenetére


KillerKollar
senior tag

1 évnél azért tovább fogja bírni, inkább 2, mert addigra jön majd az új generáció. Az, hogy előbb-utóbb elfogy majd az egyértelmű, ezért mondtam én is, hogy annak, aki minden generáció elején megveszi az új kártyát annak fölösleges 20GB-os kártyákra várni meg költeni, addig bőven elég lesz a 10GB. Akik viszont 4-5 évig meg szeretnék tartani azoknak megéri majd költeni az extra VRAM-ra.

Ha egyáltalán lesz 20GB-os kártya most épp azt pletykálják, hogy törölték de volt már itt minden, 20GB-os 3080, 16GB-os 3070, 3060 Ti, GA103-as chippel frissített 3080, 7nm-en frissített 3000 Super széria 2021-ben, Hopper 5nm-en 2021-ben...

[ Szerkesztve ]

(#8470) Cthulhu Dawn válasza -=RelakS=- (#8468) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Az nem lehet, hogy ez a 490K-s Giga az iponrol ami visszament a nagykerbe :DDD ?

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#8471) Bennyboy válasza -=RelakS=- (#8468) üzenetére


Bennyboy
őstag

Garancia: 0 hónap :DDD

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#8472) gabor0928 válasza Pug (#8467) üzenetére


gabor0928
tag

4K-n tolom, a 8GB-al is 4K-n ment, és semmi gond nem volt. Nyilván ha lesz újabb kártya és megéri akkor majd váltok, ahogy a 2080-ról is 1,5 év után tettem.

(#8473) sittes79


sittes79
addikt

ijj a 400k-s evga nem is volt rossz vétel :)

[EVGA GeForce RTX 3080 10GB FTW3 ULTRA]

(#8474) kevike576 válasza -=RelakS=- (#8468) üzenetére


kevike576
senior tag

De kááár hogy itt nincs lehetőség vélemény nyilvánításra.
Az iponoshoz már belinkelték a NAV panaszbejelentés űrlap linkjét is, vicces XD

https://ipon.hu/shop/termek/gigabyte-gv-n3080eagle-oc-10gd-geforce-rtx-3080-10gb-gddr6x-eagle-oc-pcie/1861963

(#8475) snecy20 válasza sittes79 (#8473) üzenetére


snecy20
veterán

Hogy torzulnak azért a dolgok...400k ár már jónak számít.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8476) sittes79 válasza snecy20 (#8475) üzenetére


sittes79
addikt

Ilyen a piac, gondoltad volna az 5 forintos maszkról hogy 1000 HUF-ot kérnek amikor kezdődött az őrület?

(#8477) Csokilama válasza venom8888 (#8462) üzenetére


Csokilama
tag

(#8478) -=RelakS=- válasza kevike576 (#8474) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Pedig az oldal alján ott van az értékelés lehetősége.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8479) GAbre


GAbre
veterán

Asus tufokból ha jól látom mostanság nem nagyon érkeztek készletek?
Oc olalon is utoljára hónap elején írták,hogy érkezett :S

Avatar

(#8480) X Factor válasza kevike576 (#8474) üzenetére


X Factor
addikt

Ez inkább a wannabe vásárlókat és az ott kommentelőket minősÍti... Vagy az oktatási rendszert, hogy ilyen pénzügyi/gazdasági alapismeretekkel nem rendelkező embereket termel ki.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#8481) ffodi válasza GAbre (#8479) üzenetére


ffodi
veterán

A héten érkezett belőle néhány darab, bár ez készletnek nem nevezhető. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#8482) Groove86 válasza GAbre (#8479) üzenetére


Groove86
csendes tag

Nagyon elvétve. :(

Valahol a világban van egy az én nevemmel, várom már okt2 óta :DDD

(#8483) laragirl83


laragirl83
őstag

Hm, vaj' fullhd 144hzre egy 3070 érdemes váltás 2080superről, ha 1x majd megjelenik?

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#8484) paltom válasza laragirl83 (#8483) üzenetére


paltom
tag

Én biztos nem cserélném le, csak pàr szàzalékkal lesz jobb a 3070es.

Ryzen 5 3600, RTX 3070

(#8485) abridabri válasza paltom (#8484) üzenetére


abridabri
veterán

+1
2080Superrol csakis 3080 -ra eri meg valtani

(#8486) Jacek válasza laragirl83 (#8483) üzenetére


Jacek
veterán

Szerintem ott 10%-nal nem lesz tobb alapon.

(#8487) GhostRider23


GhostRider23
tag

FIGYELEM SRÁCOK!
Aki szeretne 3080-hoz jutni sajnos egy kis felárral kapcsolatosan, azok írjanak a Foramaxnak illetve a Playitstore-nak vagy a CK Tech-nek email-t és érdemes telefonon is felkeresni őket ha lehetséges és mondjátok hogy szeretnétek foglalni előrendeléssel kapcsolatban! Engem másnap a foramax visszahívott hogy pont ma érkezik hozzájuk 399 ért 3080 evga ftw3 ultra, és már fel is adták a csomagot! Sok sikert mindenkinek remélem tudtam segíteni. :C :C :))Egyébként így érdemes próbálkozni, mert akkor nem kerül ki a weboldalra a beérkezett termék, és egyből a lefoglalósoknak küldik ki a csomagot és nem fogja sok 100 ember lefoglalni innen meg onnan. Srácok sok sikert még1szer mindenkinek!!

[ Szerkesztve ]

(#8488) Locutus válasza GhostRider23 (#8487) üzenetére


Locutus
veterán

És ki szerint jó ár 400 egy ilyen kártyáért? Mert szerintem nem az.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8489) Mumee válasza Locutus (#8488) üzenetére


Mumee
őstag

Sajnos még mindig sokaknak jó ár érte.
Remélhetőleg az AMD letöri ezt.

(#8490) bulikavagyok válasza GhostRider23 (#8487) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Gratula itt is! :) Használd egészséggel!

Szerk.: A "fanyalgókkal" meg szerintem tudod, h mit kell csinálni! ;]

[ Szerkesztve ]

(#8491) LoyalGuard válasza GhostRider23 (#8487) üzenetére


LoyalGuard
tag

Ez a poszt annyira lehangolo, hogy inkabb maradok a GTX 1070-nel... :DDD
(ne vedd magadra, csak szomoru hogy itt tartunk. Mintha lopott cuccot kene venni pult alol)

"A pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el!" - Ősi kínai mondás

(#8492) edward2 válasza Locutus (#8488) üzenetére


edward2
addikt

1100 euro. Jó ár...

Persze ha túl akarod fizetni magad. Aztán 2 éve ment a panaszkodás, hogy milyen drága a 2080ti most meg 1100 euro jó ár. :F

780 euro ami konvergálna a jó ár felé.

(#8493) MomoSinX válasza laragirl83 (#8483) üzenetére


MomoSinX
aktív tag

Ha érdekel majd a jobb RT teljesítmény én cserélném. Ha nem érdekel felesleges.

(#8494) ffodi válasza edward2 (#8492) üzenetére


ffodi
veterán

Relatív értelemben nem olyan rossz, abszolút értelemben viszont pocsék ár. Igazából jelen helyzetben két dolgot tehet az ember (ha kell neki), vagy vesz most drágán, vagy vár 2021 elejéig és akkor talán olcsóbb lesz.

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#8495) Cthulhu Dawn válasza Locutus (#8488) üzenetére


Cthulhu Dawn
őstag

Szerintem senki szerint nem az, inkabb csak egy javulo tendencia a 450-480-rol.

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#8496) MPowerPH válasza Locutus (#8488) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem az... De nezd meg, itt apron mennyiert adjak a tesztelt kartyakat. Remelem rajuk rohad...

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8497) Groove86


Groove86
csendes tag

Ez a kártya még az élettartama végén, kifutóban sem lesz 320-330K alatt.
A legalja gyártóktól sem.
Aki mást gondol annak sztem bilibe lóg a keze.
Unalmas már ez.
Aki szerint megéri neki, vegye meg, aki meg nem az ne picsogjon itt minden post után aki vhol egy kicsit is örül annak, hogy lett egy 3080a.

Ezzel nem akartam senki bántani, csak kicsit már unalmas az áron való feszengés. :R

Ps. nem a scalperekre gondolok persze, hanem a bolti árakra, kivéve ipon, ők meg***** :D

[ Szerkesztve ]

(#8498) sirszevenap válasza GhostRider23 (#8487) üzenetére


sirszevenap
őstag

Eh?

Becsülöm a jó szándékodat, hogy ezt megosztottad velünk, de ennek Én semmilyen szempontból nem tudok örülni. Gusztustalan már ami ezzel a kártyával történik.

Bár amit nem kapsz meg, azért jobban csorgatod a nyálad. Sok embernél így van ez itt is. ;]

Én maradok az efféle "fanyalgásnál", illetve várom mi lesz a 3070-el és reménykedem, hogy idén kapok valamit emberi áron. Nem normális ez már.

Groove86: Az ár egy dolog. Amit leírt GhostRider23 nekem az böki a csőrömet. Én ugyan nem szólok bele, hogy ki hova rakja a pénzét. Bár ez már szerint ok - okozat. Ha érted...

[ Szerkesztve ]

Bankkártyával? Hát persze!

(#8499) Dare2Live válasza Groove86 (#8497) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Fogadjunk?

Az elmúlt 10év alapján rendszeresen ez van. 1070/1080at pl beharangozzták 379$, 599$ért. Decemberben se tudtam 190K alatt venni ha volt pont lecsúsztam. Január végén 139Kért vettem. (És rá ~1évvel berobbant a bányász láz és 190Kért eladtam. Életem egy új ga ügylete amin kerestem.)

Most annyi van, hogy nagy a hype meg mégnagyobb hiány van. 2021 Q1ben maxmmax q2ben megszünik. Hacsak $ nem lesz 320Ft max 2021 Q2ben lesz 3080 max 310ért (De sztem annál is olcsobban és elöbb.) De fogadjunk a Q2végéigben és max 310ben. Na?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8500) Tengri válasza Groove86 (#8497) üzenetére


Tengri
senior tag

Ne haragudj, de nincs igazad. Egy fórumtárs 10.13-án 849€-ért vett egy TUF OC-t Bécsben a DiTechnél. Előtte egy héttel éppen lecsúcstam 805+pk azaz 822€-ért egy Gaming X Trio-ról.
Sajnos nálunk illetve a keleti blokkban ilyen siralmas a helyzet. Szerintem az AMD bemutatója, illetve megjelenése után változni fog az elérhetősége az NV kártyának. Kivéve, ha az AMD eljátsza ugyanazt mint az NV.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.