Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Albigator válasza Zorel (#8380) üzenetére


Albigator
őstag

Amit mondasz stimmel kb, azonos környezetben (8-9 fok difi). De átlag 50-55W-al többet is eszik az FTW3 játékok alatt. Viszont ez órajelben csak +50-60 MHz volt nálam. Ugye ahogy jobban melegszik nem is boostol annyira..
Hanem CW-olt volna úgy a TUF még mindig meg lenne az is biztos.. :U

[ Szerkesztve ]

(#8402) Black_Sheep válasza gbors (#8392) üzenetére


Black_Sheep
tag

Köszönöm!

A Strixet Mosqu!to kollégának rendeltem, de ő időközben beszerzett máshonnan egy 3080-at. A vevőjelölt HA-s történetét megnézem, ha már volt 3080-a, akkor neki nem adom el. Így talán végfelhasználóhoz kerül.

(#8403) GhostRider23 válasza Black_Sheep (#8402) üzenetére


GhostRider23
tag

Szia! neked strix-et honnan sikerült rendelni?

(#8404) Black_Sheep válasza GhostRider23 (#8403) üzenetére


Black_Sheep
tag

A Ck-Tech Computer-től. December eleje-közepe a várható szállítás untánvéttel.

(#8405) GhostRider23 válasza Black_Sheep (#8404) üzenetére


GhostRider23
tag

Én is ott foglalóztam le az enyimet! Remélem tudják tartani az időpontot, kénytelen vagyok kivárni sajnos. Köszi az infót!

(#8406) worxland válasza Cthulhu Dawn (#8398) üzenetére


worxland
addikt

+1 :D

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#8407) ffodi


ffodi
veterán

Sikerült szereznem egy TuF-ot.

Nem tudom sokan miért vannak feldőlve a kártya fogyasztásától. 1080 Ti is simán megette a 330 W-ot (max. TDP beállítás mellett) 2000/12000 MHz-es órajelen 1,037-1,043 V-os VGPU mellett, és komoly terhelés hatására bizony elkezdte visszavenni az órajelet, mert TDP limitbe ütközött. A 3080 jelenleg 2010/20000 MHz-en megy 1,031V-os VGPU mellett stabilan, így lightosabb terhelés mellett (pl. COD MW) 310-330 W-ot fogyaszt, komolyabb esetén 350-370 W-ot és elkezdi szépen visszavenni az órajelet 1905-1950 MHz magasságába a VGPU pedig bemegy 1 V alá (alul van feszelve...ahogy az 1080 Ti is volt). :)
Mindez azt jelenti, hogy a tesztelt körülmények között kb. 30-50 W-tal fogyaszt többet a 3080, cserébe 1,5-2x gyorsabb,.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#8408) Pug válasza ffodi (#8407) üzenetére


Pug
veterán

Mindez azt jelenti, hogy a tesztelt körülmények között kb. 30-50 W-tal fogyaszt többet a 3080, cserébe 1,5-2x gyorsabb,.

Ez mind szep es jo, csak idokozben volt egy masik szeria is nV-nel, azzal osszehasonlitva ugye mar nem ennyire rozsas a sebessegnovekedes, ugy hogy a 3000-es szeria nem sok tunning headroom-mal rendelkezik, mig azert az elozoben boven akadt...

2080Ti OC vs 3080 OC peldanyok kozott van kb 15-20%-os sebesseg difi... plusz 40-50W-ert cserebe


Ennek a szerianak a szemet is kinyomta az nV a fogyasztasi gorbe majd maximumaig, jo kerdes, hogy miert...

[ Szerkesztve ]

(#8409) ffodi válasza Pug (#8408) üzenetére


ffodi
veterán

Na igen, valamivel lehet több OC potenciál rejlik a 2080 Ti-ben, de messze nem nagyságrendi különbségekről beszélünk, mindamellett, hogy azok a kártyák is megeszik simán a 330-370 W-ot (típustól függően).

A 15-20%-os difi reális, OC nélkül sem szignifikánsan több emlékeim szerint. Nyilván 2080 Ti-ről nem váltottam volna, de ez említett típusról jóval nagyobb az ugrás. :)

Más:
A korábbiakhoz még egy dolog, a hűtés...az valami brutális. Egyedi ventiprofillal 65 °C körül tartva a GPU-t fele olyan hangos kb. mint az 1080 Ti Gaming X volt. Tekintve, hogy a hűtő nagyon jól sikerült (végre rendesen méretezték....) egyáltalán nem venni észre a +50 W-ot sőt...aki pedig korábban lekazánozta az nincs tisztában a kazán fogalmával PC-s vonalon. :D Nem az a kazán ami sokat fogyaszt és fűti a környezetet, hanem ami sokat fogyaszt, de gyenge rajt a hűtő, nem tudja rendesen leadni a hűt a GPU (elsősorban), és mindamellett, hogy a környezetet is fűti a GPU is 80-90 °C+ a ventilátor pedig ordít (ehhez egy örök klasszikus a másik oldalról).

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#8410) Zorel válasza torma1981 (#8400) üzenetére


Zorel
senior tag

Ez nem csak pletyka volt. Az Asus 3080 Strix bios-nál a gpu elnevezésnél már szerepelt a 20GB!

Albigator: :K

ffodi: Nekem is ez volt a tapasztalatom, egyszerűen elképesztő annak a kártyának a hűtése!

(#8411) Laja333 válasza ffodi (#8409) üzenetére


Laja333
őstag

Az a kazán, ami sokat fogyaszt, és nem tudja rendesen leadni a hőt, az egy nagyon gyenge kazán.
A jobb kazánok nagyobb hatásfokkal adják le a hőt. :P :U

(#8412) Albigator válasza Zorel (#8410) üzenetére


Albigator
őstag

Viszont most sikerült optimalizálni a ház hűtésemen (új Artic P14 PWM PST ventik, valamint fan vezérléssel) és a tudtam faragni 5 fokot VGA hőmérséklet terén zárt ház esetén.

Metro Exodus Extreme RTX Ultra Spring - Yamantau - pici sivatag pálya: 72 avg 74 max fok

helyett

Metro Exodus Extreme RTX Ultra Spring - Yamantau - pici sivatag pálya: 67 avg 69 max fok

Mellesleg mínusz 4% venti terhelés mellett (79->75%). Ami ~ -2.354db a noise szenzorom szerint. ;]

Levett oldallappal vagy rövidebb házzal még jobb lenne a helyzet. :K (Vagy ha a az NH D15-öt cserélném vízhűtésre :( )

UV még most se volt.. :N

[ Szerkesztve ]

(#8413) ffodi válasza Laja333 (#8411) üzenetére


ffodi
veterán

A PC-s világban elterjedt kazán kifejezés magyarázata volt a lényeg. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#8414) Zorel válasza Albigator (#8412) üzenetére


Zorel
senior tag

Na ez korrekt! :C

(#8415) Pug válasza ffodi (#8413) üzenetére


Pug
veterán

GPU/CPU szempontjabol pedig biza a fogyasztas fogja (azaz a termelt ho) meghatarozni, hogy kazan-e avagy sem... egy 2-3 kilos huto meg szep hogy elvezeti ezt a hot...

Azt szerintem senki nem vitatja, hogy ez a szeria kiemelkedo hutoket kapott, muszaj is volt, hogy ne 80-90 fokon fojjenek, mint a 290X, avagy anno a Fermi.

[ Szerkesztve ]

(#8416) ffodi válasza Pug (#8415) üzenetére


ffodi
veterán

Alapvetően igen, de egy igazi kazánnak nevezett CPU/GPU általában valamilyen oknál fogva nem csak sok hőt termel és ad le, hanem eleve magas üzemi hőfokon jár (mindegy, hogy most az Intel kupakforrasztási mizériáról beszélünk, vagy egy alulméretezett majd megmagyarázott VGA hűtőről...szóval a nagy hőtermelés szükséges de nem elégséges feltétel itt). Az én értelmezésem legalább is mindig ez volt, de megértem azt is, ha te/ti kicsit mást értetek ez alatt... :)

Laja333:

Ez első fűti jobban a szobát, a második a kazán. ;)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#8417) Laja333 válasza ffodi (#8413) üzenetére


Laja333
őstag

Akkor keresztkérdés: Melyik a kazánabb (aka fűti fel jobban a szobádat) a 350W-os ami 65°C-on üzemel, vagy a 310W-os ami 90°C-on üzemel.

(#8418) Pug válasza ffodi (#8416) üzenetére


Pug
veterán

Persze, szubjektiv, nekem minden PC belso komponens, ami 250W vagy a feletti fogyasztasu, az biza kazan :)

Az EVGA kiadott egy monsta biost a 3090-re

Azert az az 500 wattos limit, hat az nem kutya :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8419) Laja333 válasza Pug (#8418) üzenetére


Laja333
őstag

Az már inkább nevetséges.
Nagyon sajnálom, hogy NVidia és esélyesen AMD is ebbe az irányba megy el.
A 3080-hoz képest a 2080ti egy nagyon impozáns kártya...
Reméltem, hogy egy Vega64-től kevesebbet fogyasztó csúcs GPU-t tudok majd venni, de úgy látszik a mostani szériákkal ez most esélytelen.

(#8420) Pug válasza Laja333 (#8419) üzenetére


Pug
veterán

En oszinte leszek, engem annyira nem zavar, en mar vizrol vissza nem terek levegore...

CPU-ban megyek Ryzen-re, VGA teren kerdeses, hogy mit gurit az AMD, ha 3080 szint +-10% meglesz, 650-700-as MSRP-vel, es valodi keszletnek koszonhetoen hasonlo valos vegfelhasznaloi arakkal, akkor Big Navi, ha nem, akkor meg megvarom a 20GB-os 3080-at.... Regebben havonta csereltem valami alap komponenst a konfigban, errol 7-8 eve lealltam, az uj vas is minimum 4 evig maradna, igy a 10GB-os 3080 nem opcio, 6-700K-t meg akkor sem adnek egy VGA-ert, ha felcsuti gazszerelo lennek, igy a 3090-es is kiesett a kepbol...

[ Szerkesztve ]

(#8421) snecy20 válasza ffodi (#8409) üzenetére


snecy20
veterán

Valójában a Maxwell-ek óta nincs valódi OC headroom az nVidiákban. Kimondottan a Turingok óta meg megmaradt örömforrásnak az undervolttal való szöszölés, meg a memória OC, ami valójában többet tud érni mint 50-100Mhz-nyi GPU tuning.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8422) Csokilama válasza ffodi (#8407) üzenetére


Csokilama
tag

Majd fuss egy kört az undervolttal is. Nagyon beleszalad a powerlimitbe.
Hiába tolom ki én is 117-ig 113-nal már visszaveszi a clockot.
Nálam 1995-rol néha ugrik hőfok miatt 1980-ra 0,925v undervolt mellett, de sokkal stabilabb, mint alapon.
Port royal átlag is szépen mutatja :K

(#8423) ffodi válasza Csokilama (#8422) üzenetére


ffodi
veterán

Már az alulfeszelés után 1,031 V, egyébként adna ehhez az órajelehez 1,062 V+-t is (ha csak a GPU órajel csúszkáját emelem, amivel a teljes curve felfelé lesz offsetelve). Megnézem majd meddig lehet lemenni, ez egyelőre 1 óra finomhangolás eredménye. :)

[ Szerkesztve ]

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#8424) Dare2Live válasza Mumee (#8394) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nekem nem a 3080 a legnagyobb fejvakarás hanem a 3070 8GBvel. 3080nál csak itt ott kell minimál lehuzni, hogy most 2020ban minden mindig is beférjen a 10GBbe de 3070nél ez nem 2021ben hanem már megjelenése pillanatában gond lesz.

és ha egy 1070re GDDR6al felfért 8GB GDDR6 380$ért!!! :((( :((( :((( akkor meg ne magyarázza nekem NV, hogy 500$ért 2020ban is csak 8GB fért bele. A GDDR6ból nincs hiány, nem új...
A 3070 már megjelnésének időpontjában szenvedni fog a kevés ramtól.

Közben a VGA kártya árak brutál elszálltak. NV profitja az egekben.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8425) Dare2Live válasza Dare2Live (#8424) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igazából az egy amibe reménykedni lehet, hogy AMD most tényleg összekapta magát. Ha nem akkor mint pc gamer sok lehetőség nincs. Le kell szurkolni az elszállt árat NVnek aztán huzogatni a csúszkákat, hogy beférjen ramba 2021ben is. (Engem ez kevésbé zavar de megértem hogy 99%ot igen.)

elöző szerk: GDDR65

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8426) torma1981 válasza Dare2Live (#8424) üzenetére


torma1981
veterán

Azért szerintem nem lesz annyira rossz a helyzet ram miatt. Majd az első teszteknel ugy is kiderül. Jó lesz ez. Amúgy az a hülye aki 450-500k-ert vesz egy 300k-s kártyát. Ha ennyi esze van vegye. Azért ennyi az ára. Barmok miatt. :(((

[ Szerkesztve ]

(#8427) Dare2Live válasza torma1981 (#8426) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nézz meg pár tesztet 2080TIról ahol VRAM usage is fent van sarokban. Nem ugrik be mind de egy division 2, control, warzone... ésmég jópár cím néha vagy akár rendszeresen percekig is többet fog enni mint 8GB. 3070nél is kifog. Mondjuk a fenti három bekonfigolható úgy is, hogy a 10GB ram se elég neki.
És amikor a RAM rendesen elfogy az baj.

Az árak azok remélhetőleg januárban rendeződnek és ha USD/HUF is úgy akarja lesz 280ért 3080. És februárban 200ért 3070. voltahoz képest jó ár/érték arány. Csak nem jövőálló. 3070 nagyon nem.

És akinek nem számít a pénz és vannak rengetegen ilyenek MO mért ne vennék meg 500Kért. Nem idióták teljesen igazuk van. 3090ek mennek el majd 7számjegyért. 3hete meg eladta a 2080TIt 200kért... Nem számít. Nem megdolgozik érte.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8428) snecy20 válasza Dare2Live (#8424) üzenetére


snecy20
veterán

Mondok egy mégjobbat: A használtan 25.000ft-os AMD R9 290X-en ott virít a 8GB VRAM. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8429) torma1981 válasza Dare2Live (#8427) üzenetére


torma1981
veterán

Witcher 3 moddolva 4k-s pakkal, stb, 4k-ban simán futott 2080S-el. Tomb Raider ugyan így. Nem hiszem, hogy gond lesz a mai játékokkal ilyen téren. Azért mert ott van a ram írva nem biztos, hogy annyit fogyaszt is huzamosan. Ezt többen is leírták már.

(#8430) edward2 válasza snecy20 (#8428) üzenetére


edward2
addikt

Ez egy jó példa mert minek van rajta 8.

Utána kijött több erősebb vga is 6-al és még senki sem omlott össze miattuk.

(#8431) Phoenixres válasza torma1981 (#8429) üzenetére


Phoenixres
junior tag

Msi afterburner is csak a vram allokációt irja ki a pontos ram fogyasztást nem. Én még nem tudtam olyan játékot találni ahol elfogy a 10 gb v-ram. 4k-n is teszteltem nem 1-et aa-val is.
Forza 7 8k-ba megy 71 75 fps-el full maxon 8x aa-val.

[ Szerkesztve ]

Corsair 850W TX850M Cooler Master MasterCase Asus TUF GAMING B550-PLUS H500 Kingston 2x16GB DDR4 3200MHz HyperX Predator AMD Ryzen 7 3700X Be quiet! Dark Rock Pro 4 Kingston A2000 1000GB Adata SX6000PNP 512 GB WD EZEX 1 TB Acer Nitro XV272UPbmiiprzx Gaming RTX 3080 GamingPro

(#8432) devast válasza Dare2Live (#8427) üzenetére


devast
addikt

Megint összekevered a lefoglalt memóriát a szükséges memóriával.... Majd amikor jönnek a 16gb-os 3070-ek és a 20gb-os 3080-ak, akkor szépen lehet tesztelni, hogy valójában mennyit is jelent, addig csak 0 információval találgatsz.

(#8433) snecy20 válasza edward2 (#8430) üzenetére


snecy20
veterán

Általában a 4GB elég volt rá, ugye az volt az elterjedtebb, de azért érdekes hogy vagy 6 évvel később is mennyire beleragadtunk ebbe a 4-6-8-10-11GB-ba.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8434) Tomdriver


Tomdriver
őstag

Mikor kijött a 2080Ti, mondtátok nem érdemes 1080Ti-ről váltani, nem hoz annyit, aztán az ára is elszálltak.
Gondoltam megvárom az új gent., de látva hogy ha ad is valami pluszt, ugyanakkor vesz is el (10GB!) meg olvasva a topikban ezt az NV kavarást - hááát, lehet még marad egy ideig a "jó öreg" vas. ;)
Új játékokkal nem játszom, - max. VR-re lehetne kissé izmosabb, - de fél milla pluszt akkor sem adok a váltásért. :( Aztán persze ki tudja? ;)
Szerintem sok 1080Ti tulaj gondolja így...

(#8435) -=RelakS=- válasza devast (#8432) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Namost ha a játék le akar 10GB vram-ot foglalni, de nem tud, és közli, hogy vegyél vissza a minőségből, akkor akkor sem fogod tuni a játékot teljes pompájában használni, ha tulajdonképpen 5GB VRAM-ból meg lehetne oldani az egészet.
Szóval itt a dolog kettős:
1: a kártyán nincs elég ram, hogy a jövőbeli játékokat kiszolgálja
2: némelyik játékot úgy ... "optimalizálják" (?), hogy a VRAM nem dinamikusan van foglalva. (Doom Eternal, rád mutogatok :DDD )

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8436) edward2 válasza snecy20 (#8433) üzenetére


edward2
addikt

Igen beleragadtunk, de én az nvidia logikáját hiszem valósabbnak. Per pillanat a kb 8-10 gigás kártyák a max 4K-s generációnak tekinthetőek.

A plusz ram nem lesz kihasználva. Persze menőzésre jó lehet, hogy van 16 giga vramod. A kártya előbb fog elavulni sebességben minthogy a 16Gb vram számítson.

Persze mindenki azt priorizál amit szeretne.

(#8437) Danex válasza Tomdriver (#8434) üzenetére


Danex
addikt

1080Ti tulajként inkább egy értelmes áru 3070/ennek megfelelő AMD a céltarget <250eFt körül.

Én legalábbis erre pályázok WQHD-144Hz -es pálya miatt.

(#8438) snecy20 válasza Danex (#8437) üzenetére


snecy20
veterán

Ha lesz annyiért. Már kételkedem.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8439) Dare2Live válasza devast (#8432) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Játékfüggő de 1060 3GB vs 6GBnél ezt már le volt játszva. Meg biztos van rakás más kártya is nekem ez ugrott be.
Ahol elfogy a ram és lehet "az nem is kell csak allokálni szeretné" ott az meglátszik az AVG FPSen és brutál mód meglátszik 1% lowon, 0.1%on. [link]

Egy pl Odyseyben AVGbe -30-40% fps. Az 1%nál kb 40-60%os! a teljesítményvesztés. 0.1%low (microlag)nál meg 33fps helyett 12fps...
A diffi annyi, hogy 1060 6GBn 1%low 40fpsen a játék tök jól játszaható. 1%low 22fpsen meg élvezhetetlen.

Az én tapasztalataim alapján ha elfogy a ram ott komoly teljesítmény vesztés van. és 2080TI teljesítményszinten a 8GB el fog fogyni. Miközben a kártya ha lenne rajta +2gb ram tudná a 100fpst. Így meg csak 70et.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8440) MPowerPH


MPowerPH
félisten

(#8441) Danex válasza -=RelakS=- (#8435) üzenetére


Danex
addikt

De ez gyakorlatban úgy működik, hogy pl a játéknak kell 4.5GB és ha van akkor rak többet, mert miért ne lehet.

Pl itt van egy Warzone high settings videóban lehet látni hogy 1080Ti (11GB) 10.5GB VRAM-ot allokál a játék, de a beállítások menüben csak 4250MB-ot ír mint szükséges mennyiség WQHD felbontáson.

Kicsit olyan ez szerintem mint a memória a gépbe, hogy az alkalamzások használnak 8-at, meg még vagy 6-os gyorsítótáraz a windows amit kb észre sem veszel

(#8442) Dare2Live válasza Danex (#8441) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"az alkalamzások használnak 8-at, meg még vagy 6-os gyorsítótáraz a windows amit kb észre sem veszel"

Nem jó plda. 8gb rammal vársz 3secet hogy chrome betöltődjön. 16gb rammal meg alapból a memóriában van nem kell várnod. De utána minden fluid.

Játéknál meg ha nincs elég ram az fps visszaesik 30-40%ot, LOW fpsek meg 50-70%ot. Ez összeveri a játékélményt.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#8443) -=RelakS=- válasza Danex (#8441) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Doom Eternalt hoztam fel, ott 7+GB-ot ír a beállításoknál, ennyit is eszik. Azt ne mondja nekem senki, hogy a főmenüben ezt tele is írja :D Nem néztem még meg, de szerintem nem is változik, szóval befoglalja, aztán csinál vele, amit akar.
Viszont a másik játék, amit manapság gyakran használok az a Serious Sam 4. Az valami 2GB-ot eszik induláskor, de maxra húzott GPU Memory settingsekkel olyan 6-6.5GB-al dobja meg a foglalást játék közben, és folyamatosan változik.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#8444) snecy20 válasza MPowerPH (#8440) üzenetére


snecy20
veterán

Ezeket bejelentették egyáltalán korábban hivatalosan?
Alapesetben ezzel ráérne az nVidia jövő nyárig is akár, Super utótaggal ellátva a ráncfelvarrott kártyákat, csak hát így hogy nincs és nem is nagyon lesz 3080 a piacon, meg lehet hogy a 3070-ekenek is csak bottal lehet majd ütni a nyomát... szóval nem tudom így mikor szeretné az nVidia a kártyáival elárasztani a piacot.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#8445) MYSTX


MYSTX
csendes újonc

Nem szoktam követni a friss hardver híreket, utóbbi hónapokban álltam neki gyakorlatilag. Lehet hogy már volt róla szó, de ti nagyjából milyen árat tartanátok reálisnak a 3080-akra (ha nem ez a kereslet/kínálat/lehúzás lenne).

Külföldi árakat nézve, én azt mondanám 270-300k, de fogalmam nincs anno friss release-eknél mennynivel szoktunk drágábbak lenni.

(#8446) Segal válasza MYSTX (#8445) üzenetére


Segal
veterán

Szerintem nem fog bejönni 300 alá. Én olyan 300-320 közé várom az alap verziókat, a komolyabbakat meg 340-360 közé.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8447) MYSTX válasza Segal (#8446) üzenetére


MYSTX
csendes újonc

Jogos lehet. Előrendeltem egy tuf OC-t biztonság kedvéért, aztán mire jönne addig lesz info amd-től is, max lemondom. Hype és cyberpunk magával rántott, ideje az 1060-at cserélni.

(#8448) Black_Sheep válasza MYSTX (#8445) üzenetére


Black_Sheep
tag

Ha megnézed a Caseking árait, akkor következtetni tudsz a hazai árakra is.
Ha jól tudom, akkor a németeknél 16% az áfa, nálunk 27% (11% különbség), így pl. egy 850 €-s kártya 850 x 1,11 x 364,12 => 343.547 HUF. Ezek a Zotac, MSI Ventus, Palit kártyák szintje.
A legjobbak 1.000 € körül vannak (Giga Aorus, Asus Strix, EVGA FTW3 Ultra), 1000 x 1,11 x 364,12 => 404.173 HUF. A középkategória (Asus TUF pl.) a kettő között.
Ha lesznek végre készletek, akkor kb. 30.000 HUF-tal lesz olcsóbb minden kategória, de bele lehet talán futni egy-egy shopnál 310k-s árba is.

(#8449) MPowerPH válasza snecy20 (#8444) üzenetére


MPowerPH
félisten

Volt SKU par gyartonal, ami ezeket a kartyakat jelolte.
A gyartok keze kotve van, ha azok megis ugy dontenek, dupla annyi fedelzeti memoriaval kiadjak ezeket a kartyakat?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#8450) xerobyte


xerobyte
aktív tag

Ehh...hát ez a 20GB 3080 kasza öszsedöntötte a terveimet :)) akkor nézegetjük még egymást a Vega64-el kicsit, cyberpunk mi lesz veled...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.