Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) zebra_hun válasza MPowerPH (#24595) üzenetére


zebra_hun
addikt

Igen, gyári vizes volt a cél. Giga extreemet szerettem volna, ez jött hirtelen, gondoltam letesztelem, aztán eldől. Aorus lapba jobban passzolt volna az aorus kártya kinézetre, de ez sem vacak sem teljesítményre, sem pedig kinézetre. Leírok egy érdekes tapasztalatot, aztán lehet " hülyézni", np. 8700k volt z 370-el és 2070 super. Itt a PH-n tanultam meg, mi a fene az a low fps mérés, mire is jó. Fogalmam sem volt előtte, ugyanúgy az fps ki volt iratva mint mindenki másnak. Nem tudom már ki volt, de köszönet neki. Elvileg elég az i7 8700 a bf5 kihajtásához a 2070-el. A 0.1%-om 30 volt. Ekkor kezdtem utánajárni a tuningnak, előtte nem érdekelt. 5.1GHz-en értem el az 50 fps-t. Ekkor jelent meg a 3080 tavaly, sikerült is vennem egyet még 350-ért, de a 0.1% nem lett jobb. Itt állt össze a kép sok sok olvasás után, hogy a cpu felelős a frame-k adagolásáért, vga max csak elrontani tudja, de ha nincs mit kirajzolni, nem lesz sosem jó. Eladtam, nálam sokszor van, hogy hónapokat nem vagyok a gépem előtt, gondolván, hogy pár hónap múlva úgyis olcsóbb lesz. Addig meg lecserélem a félgépet. Mire összeállt a a 10850k z490 + ram, addigra meghülyült a világ. Arra akartam ezzel kilyukadni, egy túlméretezett konfig sokkal jobban teljesít alapjáraton vagy félgőzön, mint egy kiszámolt cpu + vga kombó. Malmozik a proci és vga, de a 0.1% low fps-em bőven 100 felett van. Sokaknak meg 50-70 a max, pedig még nincsenek limiten. Ezért lett 3080, nem 3070. Kicsit a jövőbe is tekintek, gép fejlesztés nálam mindig a Bf szériával jön. Lehet hogy nagyobb lesz a gépigénye az új résznek, mint az 5-nek. Egyszer ha az ember megszokja a jót, nehezen lép visszafelé. Sajnos vagy nem sajnos, de az erősebb, drágább cuccok jobban teljesítenek így malmozva, mint a kihegyezett, gondosan megtervezett hardverek. 10400 is kihajt 200 fps-t egy 3070-ből, de a low fps-ek borzasztóak, már ha a gazdája figyeli egyátalán. Szerintem legalábbis... Ezért vettem picit erősebbet a kelleténél, aztán had malmozzon. Bocs, kicsit hosszú lett ;)

(#24602) echterion válasza zebra_hun (#24601) üzenetére


echterion
nagyúr

Én tökre örülök, hogy nem kötnek le kicsit sem ezek az fps-ek. Nem érdekel a low fps se, csak egy dolgot nézek általában: simán dut vagy nem a szememnek? Csak egy dolgot tartok még fontosnak: legyen gsync, laposom, monitorom ilyen, így sima a játék. HZD, AC, Control és hasonlóak kötnek le. A 3080 mellett fps lock lesz 144 Hz-en oszt' jónapot. :))

**********

(#24603) Selynelar


Selynelar
aktív tag

Üdv Mindenkinek,
A következőben kérném a segítségeteket. Adott egy MSI RTX 3080 Gaming Z trio. Ugyebár 3*8pin a csatlakozója. A tápom egy Seasonic PX 850w full moduláris táp.
A csatlakoztatásában nem vagyok 100%-ig biztos. A táphoz járt 3 db ilyen kábel:

Perpillanat úgy van most a kártyára rákötve a pcie kábel, hogy két darab van rákötve és a kettőből a másik 6+2 pin a harmadik 8pin-es csatlakozóba. Úgy néz ki, hogy működik minden.
Viszont a Seasonic ajánlása szerint elvileg 3db különböző kábelt kellene használni. Szerintetek is használjam fel a 3. kábelt vagy ahogy most van csatlakoztatva se lesz gáz belőle?
Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#24604) zebra_hun válasza echterion (#24602) üzenetére


zebra_hun
addikt

Én is gsync monitorral vagyok, de igaz, nincs is jobb, mint fix 144 ami nem esik be. Én is csak a profil beállításáig iratom ki az adatokat, utána lényegtelen. Egyébként gsync mellett is lehet érezni, ha 50-60 a 0.1%, vagyis az 1%. A 0.1 az már eléggé elvetemült mérés. Sokan azt vallják, hogy a minimum, vagyis az 1% legyen rendben, akkor jó. Ezt sosem vitatnám, az van kijelezve nálam normál játékmenetben.

(#24605) Shkiz0 válasza Selynelar (#24603) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Teljesen jó mind a két verzió.
A 3 különálló ággal ártani nem ártasz, de a 2 ággal is tökéletes.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#24606) KAMELOT válasza MPowerPH (#24595) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha a Hopper-a gondolsz akkor még meg is valósulhat, csak akkor mi lesz a belépő ár??? 1000€ :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24607) keIdor válasza echterion (#24602) üzenetére


keIdor
titán

Én is így vagyok már vele egy ideje.
80-100 fps ha megvan, nekem már az is bőven elég…

Kamelot: kurva drágák lesznek, a 2x80CU RDNA 3 pl. a Titan/3090 árban jön, ez kb. garantált azt mondják. 2000-2500€

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24608) KAMELOT válasza keIdor (#24607) üzenetére


KAMELOT
titán

Akkor spórolok tovább :D
Technológiát meg kell fizetni!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24609) Lacielvtárs válasza echterion (#24584) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ezek fényében lehet hogy nálam is azért annyira forró fejű a 3090 mert gyárilag nincs is pad rajta? :U
gondolkodtam rajta hogy lehet én is megcsinálom amit ti csináltok, amit javasoltatok a pad cserével...
lassan emberi áruk lesznek a VGA-k-nak, és nincs mit veszítenem az esetleges garanciavesztéssel :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24610) echterion válasza Lacielvtárs (#24609) üzenetére


echterion
nagyúr

A tiéd alatt van pad, csak gyenge minőségű. A garit nem bukod, de a biztonság kedvéért érdemes megtartani a régi padokat is csere után.

[ Szerkesztve ]

**********

(#24611) Lacielvtárs válasza echterion (#24610) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaa értem, akkor lehet még sem bántom :D köszönöm a válaszod :R
nem tudom mennyit tudnék nyerni vele, bár most még annyira sem dolgozik, mert közben monitorra váltottam és "csak" 3440 X 1440 felbontáson hajtom, igaz dupla monitoron, de ott fullon, ami a csövön kifér :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24612) Shkiz0 válasza Lacielvtárs (#24611) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Normalis pad eseten 20 fok.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#24613) Lacielvtárs válasza Shkiz0 (#24612) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem mondod? :Y
akkor nem is kellene a házi megoldásom rá :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24614) zebra_hun válasza Shkiz0 (#24612) üzenetére


zebra_hun
addikt

Van itt valakinek teszt róla? Bocs, eddig nem figyeltem. A 20 fok lehet annak van, akinek 100-ról kellett indulnia. Nekem 75 a max, ha ez maximalizálódik 55C-on, már szedem is szét.

(#24615) subaruwrc válasza Shkiz0 (#24612) üzenetére


subaruwrc
félisten

ja
suprim x 100 fokról 74-76 ..

(#24616) Shkiz0 válasza zebra_hun (#24614) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Azert nem fog mindenhol 20-at hozni. 55 nem lesz sose. Kb 75c az alja.
Nalam a strix fel ev utan mar instant 110c volt mind1 mit csinaltam vele, igaz banyaszott is reszben.
A gyari padok minosege minden gyartonal gyatra. Nyilvan ha nem banyaszol akkor nem fel ev alatt fog romlani a hofok hanem lehet 1-1.5 ev.
Jatek nem terheli annyira ugye, de ha jol emlekszem 80-85c siman megvan igy is egy jo szellozesu hazban, egy rosszabb eseten meg tobb.
Gelid padokat rateve 74-76c plafon banya alatt is jatekok alatt ennyi sincs.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#24617) Dapro


Dapro
senior tag

üdv, jelenleg hol várható elérhető 3080 EUban? casekingen van 1,4k eur jelenleg. van esély 1k árra közeljövőben szerintetek?

ja rossz topik :(

[ Szerkesztve ]

(#24618) zebra_hun válasza Shkiz0 (#24616) üzenetére


zebra_hun
addikt

Szerintem akkor felesleges piszkálnom. Bfv mellett hwinfó a maxnak mért 78-at. Kilépkedve mindig 74-76 volt amit láttam. Próbaképpen, 99%-os terhelésen volt 82C. Ezt minden ultra + ray tracinggel csináltam. 20 perc alatt már beállnak a hőfokok.

(#24619) subaruwrc válasza zebra_hun (#24618) üzenetére


subaruwrc
félisten

ezt még kár bántani

(#24620) ribizly válasza subaruwrc (#24619) üzenetére


ribizly
veterán

2080Ti Gaming OC is így viselkedik.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#24621) GAbre válasza subaruwrc (#24619) üzenetére


GAbre
veterán

Nem hiszem,hogy játékok alatt van olyan rossz pados 1-2 kivétellel,amit érdemes lenne cserélni.Kivetel talán 3090 a sok memória miatt.

Avatar

(#24622) echterion válasza Lacielvtárs (#24611) üzenetére


echterion
nagyúr

Ahogy Shkiz0 is írta, 15-20 fokot nyersz vele és akkor jah, nem fog kelleni a mod sem. :K

[ Szerkesztve ]

**********

(#24623) Lacielvtárs válasza echterion (#24622) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen, értem, ez azért nagyon jól hangzik, bár akkor meg lehet házat kellene cserélnem, a megfelelő légáramlat miatt, bár lehet akkor elég lenne neki a sima elől lévő jelenlegi ventilátorok?
mert így is rendben van a légáramlat a mostani házamban, csak akkor nem lenne ennyire "zsúfolt"
mert így a jelentő hőt a mod hátlapi hűtés leveszi a vga-ról, a mostani állás szerint :K
igazából így is jó, csak tudod a kisördög benne soha nem nyugszik :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24624) echterion válasza Lacielvtárs (#24623) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem kell akkor házcsere sztem. A mostaniban is bőven ellennél padcsere után.

És igen, tudom, a kisörgög igényeit mindig ki kell elégíteni, különben lerág teljesen. :K :))

[ Szerkesztve ]

**********

(#24625) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

3080ti-ből szabad venni Gainwardot?

(#24626) Lacielvtárs válasza echterion (#24624) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

látom te is személyesen ismered a "kisördög" feelinget :D ;]
hát lehet bepróbálkozom :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24627) echterion válasza Lacielvtárs (#24626) üzenetére


echterion
nagyúr

Naná, azért volt az elmúlt pár hónapban egy tucat vga nálam. :DDD

**********

(#24628) -=RelakS=- válasza Lacielvtárs (#24626) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Eltartott egy ideig dekódolni ezt a kisördögözést, miután haver így szokott a gyerekeire hivatkozni :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#24629) Lacielvtárs válasza echterion (#24627) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igen, :D olvasom a topikot, attól hogy befogom a szám ;]

RelakS mi vagyunk saját magunk ellenségei alapvetően, tudod, mert nem tudunk elülni saját magunk mellől :C ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24630) Gomez1984


Gomez1984
aktív tag

Sziasztok
Van itt valaki aki már pasztázott/padozott újra 3080 Phantom GS-t??
Mert akkor lenne pár kérdésem.

(#24631) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#24629) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

tényleg Mester Uram ;]
vagyis nem Uram, mert itt utálják a megszólítást, amúgy volna értelme cserélnem a 3090-et egy 3080 Ti-re?
mert úgy látom 1-2%-al tud kevesebbet, viszont nem fűtene annyira, szerintem.
az tuti volna értelme de érdekelne a véleményed és a többieké is, hogy a RAM mennyiségen kívűl nem sok eltérést látok, és nem tudom hogy egyáltalán van e olyan játék ami ki is használja ezt a RAM mennyiséget.
bár gondolom a jövőt tekintve lehet jobb ha ez a kártya maradna meg nekem, és nem variálnék, mert látom szelídülnek a VGA árak, és lehet inkább temessék mellém, mintsem hogy valaki másé legyen :D
és előbb utóbb is eljutunk oda hogy ez is kevés lesz majd, bár bízom benne hogy ez a vga azért kitart még jópár évig :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24632) echterion válasza Lacielvtárs (#24631) üzenetére


echterion
nagyúr

Csak buknál rajta egy marék lóvét és a 3080ti is eszik szépen, nem sokkal kevesebbet (ha kevesebet), mint a te kártyád. Én tuti nem cserélnék a helyedben (kivéve, ha a kisördög mocorog ;] ).

[ Szerkesztve ]

**********

(#24633) Lacielvtárs válasza echterion (#24632) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, én is erre a válaszra számította, vagyis így gondoltam, és mivel a hűtés is így vagy úgy megoldva, akkor a bukáson kívül mást nem könyvelnék el, köszönöm a válaszod :R
marad minden így ahogy van, max CPU-n agyaltam még, de akkor már inkább lehet megvárom a DDR5 világot, és szerintem ez a VGA még ott is helyt fog állni :K

szerkesztésedre: a kisördögöt, majd jól elseggelem, igazából csak a hűtés miatt gondolkodtam el rajta, hogy ha jól gondolom akkor a Ti-ben "javítottak" minden olyan problémát ami a hűtésben jelentkezik a 3090-nél
de lehet tévedek és nem sok változás lenne, csak egy "gyengébb" VGA-m lenne, azt meg nem akarom semmi szín alatt :B

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24634) Segal válasza NY_A (#24625) üzenetére


Segal
veterán

Nekem az van és meg vagyok vele elégedve :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#24635) Gomez1984 válasza Lacielvtárs (#24633) üzenetére


Gomez1984
aktív tag

Megpróbálhatnál egy kis UV-t, ha még nem csináltad.
Azzal kicsit kordában lehet tartani a hőmérsékletet és a fogyasztást.
Nekem sikerült 8-10 fokot hoznom a Phantom GS-el.

(#24636) Lacielvtárs válasza Gomez1984 (#24635) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nah ebből semmit nem értettem :D bocsi, lehetne kicsit hülyebiztosabban leírni mire gondolsz? :C :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#24637) Segal válasza Lacielvtárs (#24636) üzenetére


Segal
veterán

visszavenni a kártyád teljesítményét picit ;)
Valóban hasznos tud lenni mert kb 2% teljesítményvesztéssel már durva fogyasztás és hőfok veszteséget lehet elérni :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#24638) subaruwrc válasza Lacielvtárs (#24636) üzenetére


subaruwrc
félisten

uv=undervolt

(#24639) #15779328


#15779328
törölt tag

Tegnapelőtt szét..szott az ideg, hogy mi van a géppel, folyamatosan kifagyott a Rdr2 alatt, kék halállal.
471.41 Game Ready for Red Dead Redemption 2

(#24640) ScomComputer válasza #15779328 (#24639) üzenetére


ScomComputer
veterán

Ezzel má nem fog ? :P

(#24641) echterion válasza Gomez1984 (#24635) üzenetére


echterion
nagyúr

Azzal nem megy semmire, a vram az, ami nála meleg, a gpu vígan elvan azzal a hűtéssel.

**********

(#24642) #15779328 válasza ScomComputer (#24640) üzenetére


#15779328
törölt tag

Nem szűnt meg! :((( Ekkora fos ez a játék?

(#24643) AsakuraDave válasza #15779328 (#24642) üzenetére


AsakuraDave
őstag

BAR bevan kapcsolva? Esetleg azt próbáld meg kikapcsolni.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#24644) MPowerPH válasza #15779328 (#24642) üzenetére


MPowerPH
félisten

Semmi baj nincs vele... Legalabbis nalam ok. Es van hozza DLSS support, vegre.

Don't Tread On Me

(#24645) NY_A válasza Segal (#24634) üzenetére


NY_A
őstag

Csatlakoztam a klubhoz, épp most vettem egy Phoenixet. :)
Kösz a választ.

(#24646) keIdor válasza #15779328 (#24642) üzenetére


keIdor
titán

Nálam jó.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24647) echterion


echterion
nagyúr

AORUS GeForce RTX™ 3080 XTREME WATERFORCE WB 10G (rev. 1.0)

No, megjöttek a gap padok, úgyhogy nekiláttam a kártyának.
Az első meglepi kibontáskor ért, kaptam hozzá egy tubus pasztát.
A második szétszedéskor ért, nem a szokásos fehér fosgyurma van a kártyán, hanem valami jónak tűnő szürke cucc, ami nagyon könnyen ment ripityára sajnos.
A harmadik meglepi, hogy ennek nem 2mm-es padjai vannak a vramokon (az összes Giga kártyánál 2mm-eseket találtam a neten, erről konkrétan nem találtam semmit, így csak reméltem, hogy jók lesznek...hát nem lettek), hanem csak 1mm-esek.
A negyedik a hátlap leszedése után az a rövidre vágott, mutatóba odapakolt fehér pad volt. Célja, értelme ebben a formában nem sok.
Mivel a 2mm sok volt előre, ezért gondoltam, teszek egy próbát vele a hátlap alá. Szépen körbepakoltam a vramok meg a gpu alatt. Szemre jónak tűnt.

Már itt láttam, hogy a gpu tuti LHR mentes lesz.

Aztán bepakoltam a gépbe a 3070 helyett, csak gyorsba, mindenféle mókolás nélkül a lehető legkevesebb bontással. Itt ért az ötödik meglepi. Nem fér el a kártya a gépben, szóval házcsere lesz mindenképp. :O

És végül az első teszt, ami lefutott. Mondhatni, elégedett vagyok a kártyával, maximálisan. Már ami a hőmérsékleteket illeti, pontban lehetne vaskosabb, de ez egy szarrá élt rendszer, vagy 6-7 féle kártya volt már benne, szóval majd egyszer kap friss wint, addig marad ez.

Bocs, kicsit hosszú lett, de hátha segít majd valakinek a jövőben.

[ Módosította: Kalandor ]

**********

(#24648) Laraxior válasza echterion (#24647) üzenetére


Laraxior
titán

Nekem se fér be a házba, a ház oldalán levő nagy venti miatt. Így azt kívülre kellett tennem. Nem elég hogy a VGA 13cm széles, még hozzájön a vizesblokk csatlakozója is pluszba.. :DDD A hosszáról nem is beszélve. :(((
Szóval igen... vagy riserrel bedobod állítva.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24649) zebra_hun válasza echterion (#24647) üzenetére


zebra_hun
addikt

Jól szétkaptad :) hwinfó mellett is csinálsz egy timespy-t? Azon jobban látszik minden

(#24650) KAMELOT válasza echterion (#24647) üzenetére


KAMELOT
titán

Mondtam Core p8 és problem solved!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.