Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) Laraxior válasza KAMELOT (#24550) üzenetére


Laraxior
titán

Azert a 3080 marad tovabbra is a jo vetel olyan 1000 korul. A tobbi nem ad annyit h megerje a felarat. :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24552) echterion válasza Jacek (#24545) üzenetére


echterion
nagyúr

Én ezért maradtam a 3080-nál. Az 1200 volt, a legolcsóbb giga 3090, amin megfő a vram, meg 1900,ennyit nem ér a plusz tudása még Nv oldalon maradva se.

**********

(#24553) Csavez™ válasza keIdor (#24547) üzenetére


Csavez™
veterán

2x msaa-val szemben a quality +50%!

(#24554) Jacek válasza KAMELOT (#24550) üzenetére


Jacek
veterán

Hát hogy én még 1100 vettem a 6900XT-t :D Írtam hogy jelen helyzetben..
Nem hiszem hogy polcon van bárhol Suprim X 3090 1800-ért max mint az én Devilem nettó..

(#24555) Jacek válasza echterion (#24552) üzenetére


Jacek
veterán

Igen de a 3080-at is eladtam már rég.

(#24556) keIdor válasza Jacek (#24554) üzenetére


keIdor
titán

Az úgy tényleg erősen a 6900XT felé húz.
Főleg úgy, hogy a Red Devil a legjobb mind közül szerintem.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24557) Ubi82 válasza keIdor (#24556) üzenetére


Ubi82
őstag

Egy baja van csak hogy qrva ronda :DDD

(#24558) GAbre válasza Ubi82 (#24557) üzenetére


GAbre
veterán

Nekem inkább azzal van a baj,hogy ciripel-e,mint ahogy a legtöbb(gondolom azért a red talán kivétel).
Hogy olyan fps laggok vannak-e még mindíg vele,mint ahogy nálam meg másnál is volt.
És kérdés mivel játszik az ember.Mert pl destiny 2-vel nem nagyon kell amd-n nyomni.Főleg magas felbontáson.
Fsr-el,meg anyagiakat nézve,bányát nem nézve,azért ár-értékben nézve mindenképp átgondolandó.Meg persze,ha freesync-et is tud monitor,vagy nem hiányzik ez.
Azért én kíváncsi lennék suprim 3090 memóriái bányában olyan hűvösek maradtak-e.Mint elvileg ftw3-on vagy strix-en.

Avatar

(#24559) keIdor válasza GAbre (#24558) üzenetére


keIdor
titán

Az FSR még nagyon gyerekcipős, egy játékban sincs, amivel játszok vagy játszottam valaha.
A DLSS-nél már elég szép lista van azért, nálam ezért is lett GeForce ismét.
Nyilván x éven belül ez változhat.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#24560) Ubi82 válasza GAbre (#24558) üzenetére


Ubi82
őstag

Nálam a liquid devil 6800xt volt a legciripelősebb :D Fps laggok nálam voltak, BF5, pubg multi, 1 és 0.1 %, de főleg a 0.1 zuhant nagyot, friss win install nem ártott volna már :DDD
Most bajban vagyok mi legyen, visszatérni 6900xt-re vagy 3080/3080Ti-re, jah és only 4K ;]
Ahogy olvasgattam strix, ftw3 és suprim a megajánlottabb :U

(#24561) Shkiz0 válasza Ubi82 (#24560) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

4k-ra egyértelműen GF jobb választás alatta inkább AMD

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#24562) MPowerPH válasza GAbre (#24558) üzenetére


MPowerPH
félisten

Laggok tenyleg vannak. Nem olyan flat az FPS curve, mint az NV -vel. Es 4k -ban azert sokkal erosebb a 3090. 2k -n meg vegyes, arra AMD -t vennek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24563) AsakuraDave


AsakuraDave
őstag

3080Ti FTW3 Ultra mennyivel hangosabb/melegszik jobban mint egy nem Ti 3080 FTW3 Ultra?
Van valakinek tapasztalata esetleg? :R

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#24564) zebra_hun


zebra_hun
addikt

Kis vakarcsnak ez a max:

Nem kell szégyenkeznie szerintem. Timespy [link]

(#24565) ribizly válasza AsakuraDave (#24563) üzenetére


ribizly
veterán

Ezek alapján (3080, 3080Ti) igen komoly különbségek vannak. :Y
Én messze elkerülném a Ti-t belőle (is).

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#24566) Ubi82 válasza zebra_hun (#24564) üzenetére


Ubi82
őstag

Na most már fejezd be, elég volt :DDD

(#24567) zebra_hun válasza Ubi82 (#24566) üzenetére


zebra_hun
addikt

:K OK

(#24568) AsakuraDave válasza ribizly (#24565) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Techpowerup teszjeinek sajna nem hiszek :D Sima 3080 FTW3 Ultra van a gépembe és teljesen más értékeket kapok. Akikbe meg megbízok meg hozzájuk hasonló értékeket kapok azok meg nem teszteltek 3080 Ti kártyákat "még"....

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#24569) omfgk válasza ribizly (#24565) üzenetére


omfgk
addikt

Mondjuk a sima 3080-as FTW nagyon jól szerepelt a TPU-nál is. Konkrétan a legjobb volt.

(#24570) GAbre válasza AsakuraDave (#24568) üzenetére


GAbre
veterán

Én csak ott fogom a fejem,hogy lehet oc bioszban alacsonyabb fordulaton,jóval hűvösebb? :F
Mellesleg valaki pár hete cserélt simát ti-ra.Keresd vissza,ha gondolod,már nem tudom fejből :S

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#24571) MPowerPH válasza AsakuraDave (#24568) üzenetére


MPowerPH
félisten

A TPU -nal jart 3080 FTW3 valszeg a hibas szeria resze volt, azert szerepelt annyira gyatran.

Don't Tread On Me

(#24572) bulikavagyok válasza Csavez™ (#24542) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Ismét köszi! :R Rákerestem, sajnos nem találok új fw-t. Szerintem nekünk nem ugyanolyan monitorunk van (nekem C49RG90). Remélem hamarosan az enyém is kap frissítést.

(#24573) Roba


Roba
tag

Véleményem szerint az "LHR" -es RTX 3080-nak a mostani 3080 Ti árak mellett, ha figyelembe vesszük az MSRP árakat (700$ vs 1200$) is, jóval olcsóbbnak kellene lennie.

Több olyan RTX 3080 Ti van, amelyiknek a gyártó által megadott GPU Boost órajele "csak" 1665 Mhz (GeForce RTX™ 3080 Ti Phoenix, Palit GeForce GamingPro RTX 3080 Ti).

Ezeket a Ti kártyákat jó eséllyel elkalapálja vagy egálban lehet az a kevesebb Cuda Core-ral rendelkező, de magasabb órajelű MSI GeForce RTX 3080 Suprim X 10G?

EVGA GeForce RTX 3080 Ti FTW3 ULTRA GAMING kártyát néztem ki, de még várok kicsit, hogy tovább csökkenjenek az árak.

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#24574) Csavez™ válasza bulikavagyok (#24572) üzenetére


Csavez™
veterán

Igen más van, szerintem a tiedéhez is jön nemsokára.

(#24575) Laraxior válasza Roba (#24573) üzenetére


Laraxior
titán

Azért el nem kalapálja, de ha a leggagyibb 3080Ti-t összeveted az egyik legjobb 3080-al, akkor lehet kb egálra kihozni :DDD
A 3080-ak be fognak esni 1000EUR alá, vagy legalábbis a környékére. A 3080Ti biztosan nem fog 1200 alá menni.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24576) MZsoltee válasza Laraxior (#24575) üzenetére


MZsoltee
veterán

Szvsz a 3070 és a 3080-as ki fog kopni lassan és csak a TI verziók maradnak. Kb úgy mint az előző szériában a super és a non super.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#24577) KAMELOT válasza zebra_hun (#24564) üzenetére


KAMELOT
titán

Pontosan ez melyik Gigabyte vga??

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24578) Laraxior válasza KAMELOT (#24577) üzenetére


Laraxior
titán

GeForce RTX™ 3080 GAMING OC WATERFORCE WB 10G

Ha jól emlékszem. Curve-el elég jól teker. Lehet meg kellene néznem nekem is azzal a grafikonnal. :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24579) bulikavagyok válasza Csavez™ (#24574) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Igen, én is így gondolom.

(#24580) KAMELOT válasza Laraxior (#24578) üzenetére


KAMELOT
titán

Köszi az infót! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#24581) MPowerPH válasza Laraxior (#24578) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jol, de a problema jatek alatt jon, ahol kellene neki a plusz TDP. :( Bar egy 3080 azert nehezebben eri el a limiteket.

Don't Tread On Me

(#24582) zebra_hun válasza KAMELOT (#24577) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ahogy Laraxior írja, pontosan. Ez volt számomra még elfogadható áron. Nem ftw3 vagy stix, de megállja a helyét sztem középmezőnybe.

(#24583) zebra_hun válasza Laraxior (#24578) üzenetére


zebra_hun
addikt

Grafikonnal az uv-t csináltam, kíváncsi voltam, hogy hol veszít a teljesítményből is. 0.925V-on simán hozza a 120 feletti 0.1% low fps-t bfv-ben 200W körüli fogyasztással. 165Hz a max az 1440-es Pedatornak, tehát hülyeség nem limitálni, felette eldobatom. Ide is berakom, bár ezzel nem szeretnék senkit rábeszélni, csak megmutatom, hogy milyen.

(#24584) echterion válasza zebra_hun (#24583) üzenetére


echterion
nagyúr

Végre megjött a vizes Giga 3080-am. Hááát, most már értem, miért oly meleg zebra kártyáján a vram már játékok alatt is (a sima gaming oc nálam 75 körül megállt e tekintetben). Nem elég ugye, hogy retek a padozás, ezek a jóemberek kihagyták ezeket a retek padokat is a hátlap vram-os részéről....

**********

(#24585) zebra_hun válasza echterion (#24584) üzenetére


zebra_hun
addikt

Én meg sem néztem. Remek.... A tiéd jobb, az az extreem waterforce ugye? Enyém gaming oc, az hőcsöves. 75C a max géming alatt, de inkább alatta. Az ilyen stressz teszteken megyek 80+ -ba. Kíváncsi vagyok a padozással milyen lesz, akkor beugrom hozzád, látom te is Fehérvári vagy ;)

(#24586) echterion válasza zebra_hun (#24585) üzenetére


echterion
nagyúr

Ja, azt hittem, neked is ez a fajta van. Reggel láttam a tiédből egyet az egyik spanyol webshopban egy ezresért, de gyorsan el is vitték.
Lehet, mégis csak meg kellene néznem padozás előtt is akkor. Csak semmi kedvem kétszer összerakni, majd szétszedni a gépet.
Jah, Fehérváron rontom egy ideje a levegőt. :D

Mod: most látom, neked ment válasznak az előző hsz, pedig újnak szántam. Bocsi. :B

[ Szerkesztve ]

**********

(#24587) Laraxior


Laraxior
titán

Érdekes, mert nekem így is belenyalt a 400W-ba bőven, talán 420-ig ment kb.
1.075V@2145MHz
Persze a pontszám az kb stimmel.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24588) MPowerPH válasza zebra_hun (#24583) üzenetére


MPowerPH
félisten

GPU kihasznaltsag 47%....

Don't Tread On Me

(#24589) zebra_hun válasza MPowerPH (#24588) üzenetére


zebra_hun
addikt

Naná, hiszen írtam is, hogy eldobatom a felesleges képkockákat. Megvan a 162, felette ne dolgozzon ha nincs értelme. Bfv alatt a nagy átlag 60-70 fps-t tud 0.1%-ban. Azért látod 120-nak, mert egy pillanatra valamikor a mérés alatt beesett egyszer 120-ig. Az volna a jó, ha ezt 10% kihasználtság mellett 10Wattból megcsinálná. Persze ilyen nincs. Ha ezt a teljesítményt 400W-ból produkálja, rossz a hatásfok. Csak a 0.1% számít, azzal lehet egy rendszer stabilitást mérni.

(#24590) zebra_hun válasza Laraxior (#24587) üzenetére


zebra_hun
addikt

Ezt én is 350W-ból hoztam ki, nem az aláfeszelt beállítással. Bf5-ös kép, az az energiatakarékos kép. Cpu is 4.8-on, csak kiváncsi voltam, hogy mikor lesz drasztikus fps esés. Viszont te a Strix-el ennél jobbat is elérhetsz. Gigának ez a vége, ennyit tud.

(#24591) Laraxior válasza zebra_hun (#24590) üzenetére


Laraxior
titán

Hát én nem fogom a grafikai beállításokat lejjebb venni az biztos. :))

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#24592) zebra_hun válasza Laraxior (#24591) üzenetére


zebra_hun
addikt

Nem is kell. High minden kivétel fények és effektek. Nativ 2560×1440. Bfv-ben. Múltkor posztoltam az ultrák ultráját ray tracinggel, meg minden szűrővel, ami a csövön kifér. Számomra játszhatatlan, életlen, de 320W-os fogyi megvolt. 3080-nak nem akadály, de hátrányt okozok magamnak, sokkal szebb ahogy a videón is van, élsimítás nélkül.

(#24593) MPowerPH válasza zebra_hun (#24589) üzenetére


MPowerPH
félisten

Egyebkent nem rossz am. 5-7% a netto veszteseged kb. az alacsony TDP limit miatt. Az meg elhanyagolhato, ha jo aron sikerult beszerezni.

De ezzel az erovel, RT nelkul meg igazabol boven sok lenne meg egy 3070 is... Nem dolgozik a kartyad, joforman malmozik. En is jatszok sok jatekkal, de VR -t leszamitva nem lattam meg GPU kihasznaltsagot 95% alatt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24594) zebra_hun válasza MPowerPH (#24593) üzenetére


zebra_hun
addikt

Gondolkodtam sokat a 3070-en, sőt a 6800xt-n is. Ez volt "jó" áron gyári vizes. Nem akartam szerelgetni, és a bf6 miatt vettem. Ezen a konfigon illik majd elmennie 2k-ban. Szeretem, ha van egy kis tartalék, nem az utolsó szuszt is kihajtva megy.

(#24595) MPowerPH válasza zebra_hun (#24594) üzenetére


MPowerPH
félisten

Jah, hogy direktben gyari vizes volt a cel? Akkor tenyleg nem sok valasztasod volt. Hosszutavra is eleg lehet, bar pletykalnak ezt-azt. Ha veletlenul igaz lenne(amit mondjuk ketlek), akkor a kov. gen RX belepo modell a 3090 -el lesz egy szinten. :DDD

Don't Tread On Me

(#24596) muxi-muxi válasza zebra_hun (#24594) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Ha most lenne a VGA beszerzés szezonja nálam, elgondolkodnék (és nem 3840X1600-as felbontású lenne a moncsim, hanem csak 3440X1440) egy 3070 Ti-n. 850 eurótól kapható, 1440p-ig teljesen versenyképes, nem számottevő a lemaradása a sima nyolcvanashoz képest, csak épp kétharmad áron van. Egy pár tesztet végignyálaztam, egyáltalán nem vész kártya. Gondot talán csak a 8 gigányi fedélzeti RAM okozhat, de azzal mind a 3080, mind a 380 Ti gondban lesz egyhamar.

Letelt a böjt uraim, mindent lehet kapni már ,csak még mindig kolbászsorvasztó árakon. Nyolc hónapja megvan a nyolcvanas, jó sokat játszottam rajta már, rohadt jó kártya, rohadt jó teljesítménnyel. Az általam használt felbontásban tükörsima minden (na jó CP az olyan 50 FPS). Akkora mint a Xbox Series S-em (térfogatra biztos - Az enyém négyslotos szörny), csak az kb 1440p-ben 80 százalákát tudja ennek a grafikai MINŐSÉGnek - és itt akkor az egész 3080-as beszerzésem gazdaságilag indokolhatatlanul megbukott :DDD

Amúgy jól megvan egymás mellett a konzol és a PC. Utazó karbantartó vagyok, hétköznap a bőröndben utazik velem az X (egy 22-es moncsi társaságában), hétvégén állatkodom a nagyvassal. Már a kontrolleres baromkodásba is egész belejöttem már, a Witchert meg amúgy is mindig úgy játszottam.

Békés együttélés.

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#24597) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Most olvasgatom itt a fórumban, én is lassan hajlok egy EVGA 3080 ultra vagy EVGA 3080Ti ultra-ra.. VR-re kell nekem 90%-ban, monitoron is játszok azért (3440x1400 144hz). Szerintetek a "Ti" verzió jobban kihasználódik ugye, érdemesebb arra gyúrnom?
A "Ti" az melegebb kártya is, vagy elég lehet szerintetek nekem a "non Ti"? Nekem nincs vízhűtésem, csak próbálom jól szellőztetni a házat. :)

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#24598) Shkiz0 válasza Sziszifeca (#24597) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Az attól függ új kártyába gondolkodsz vagy használtban.
Mert sima 3080 már nem nagyon van EVGA-ból, LHR-est meg még itthon nem nagyon kapni (TI-t igen) Asus-ból már volt V2 LHR non TI.
Igazából picivel jobban melegszik mint a sima, és pár wattal többet is fogyaszt (eleve már csak a +2gb memória okán is)
Amúgy bármelyik jó választás lehet, ha megfelelő áron jutsz hozzá.

szerk:
Illetve még valami.
Írtad, hogy nincs vized. Viszont ha batár nagy hűtésed van (pl. DRP4, Noctua) és felső slotban hagyományos módon helyezkedik el a vga, akkor + 2-4 fok lehet a hőmérséklete pluszban.
Nekem legalábbis miután váltottam Dark Rock Pro 5-ről Z73 AIO-ra, kb 4 fokkal lett hűvösebb a STRIX, illetve a procinál is hűvösebb lett némileg.
A probléma forrása pedig az hogy a nagy hűtő bordái és a kártya között nagyon kevés a hely, és hiába van elől venti nálam, ott valahogy megrekedt a meleg.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#24599) Sziszifeca válasza Shkiz0 (#24598) üzenetére


Sziszifeca
őstag

:R használt is jó, persze nem tudom esni fognak e az árak, mennyire izguljak, ugyanis tavaly év végén lecsúsztam, mert vártam egy kártyára, de nem jött meg. :)
Inkább akkor Ti-re gyúrok, LHR nekem nem számít, nem bányászkodom. Vagy van más jelentősége is az LHR-nek?

mod: Igen hasonló, azaz Dark pro 4 van nekem, és ilyen közel a vga-hoz.

[ Szerkesztve ]

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#24600) Shkiz0 válasza Sziszifeca (#24599) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nincs. Annyi hogy non LHR kártyák már fehér holló kategória a boltokban és azt a bányászok akik hosszú távban gondolkodnak még mindig keresik.
TI árak meg azért esnek mert relatív nem kell a kutyának sem.
De esetedben nincs jelentősége.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.