Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:56:38

LOGOUT.hu

OFF topik itt: [link]
Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24901) Yany


Yany
addikt

Sziasztok,

Egy gyors kérdés, adott egy EVGA FTW3 3090-es és egy Zotac Trinity példány.

Tudnátok segíteni abban, hogy eldöntsem, melyik felé menjek, ha választanom kéne? Elsősorban a megbízható üzem és a halk hűtés érdekelne, de ekkora összegnél minden kis apró szempont, ami valakinek is fontos lehet, érdekel, hogy nehogy mellé lőjek.

Előre is köszi. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#24902) omfgk válasza Yany (#24901) üzenetére


omfgk
addikt

2 héttel ezelőtt erre egy egyértelmű Evga lett volna a válasz. :))

TPU teszt alapján elég gyengécske a Trinity hűtése. Power limit 350-en, de így is elkalapálják a többiek. És eleve csak 2x8 pin.

[ Szerkesztve ]

(#24903) warcat válasza omfgk (#24902) üzenetére


warcat
veterán

Most is az Evga az, hiszen szó nélkül cserélik.

A halk hűtés meg merész igény ekkora kazánnál, bár az én Strixem kb 67% ventiig nem generál észrevehető zajt ami bosszantana.

Undervolt és jól szellőző ház mellett Evga is teljesítheti.A Trinity Zotac egyébként a fapad alja szóval csak igen komoly árkülönbség mellett választanám azt, de ekkora összegnél meg már furcsa így spórolni (nyilván ha a FE elérhető lenne, Zotac Trinitynek nem sok létjogosultsága lenne még úgy sem, hogy a két oldali memória miatt nem megfelelő a FE hűtése mod nélkül)

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#24904) ribizly válasza warcat (#24903) üzenetére


ribizly
veterán

Inkább ne kelljen cserélni. :N

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#24905) omfgk válasza omfgk (#24902) üzenetére


omfgk
addikt

Most olvasom csak ezt a cikket. Nem tudom volt-e már. Ma reggeli.

https://www.igorslab.de/en/evga-geforce-rtx-3080-rtx-3090-and-not-only-new-world-when-the-graphics-card-goes-amok-because-of-design-failures/

Akkor tényleg igaza lett a korábbi cikkében, amikor még inkább a találgatás ment.

A kérdés ,hogy ezt orvosolta-e közben az Evga vagy sem. Hiszen már tavaly év végén kezdtek jönni a hírek az elpatkoló 3090-esekről...

#24903 warcat : Persze, ilyen fogyasztás mellett egyik kártya se lesz teljesen csöndben de azért ez elég nagy különbség.

Mindez úgy ,hogy a Trinity kevesebbet fogyaszt, nem is kicsivel.

[ Szerkesztve ]

(#24906) warcat válasza ribizly (#24904) üzenetére


warcat
veterán

Mert mi a nagy dolog benne? Inkább 3x elmászok a legközelebbi GLS csomagpontba Evgát cserélni, mint hogy kibéküljek egy Zotac Trinityvel. Nyilván a legegyszerűbb egy Suprimet/Strixet megvenni de az itt nem opció.

EA: It's in the crate!

(#24907) ribizly válasza warcat (#24906) üzenetére


ribizly
veterán

Én egy ideje eldöntöttem, hogy csak a TUF / Strix / SuprimX / GamingX(Z) trio négyesből vásárolok ebben az era-ban. Az összes többit ignorálom.
Persze aki már beleszaladt valamibe az nem tud annyira rugalmas lenni.
Egy biztos: innentől nem szabad az elején semmit sem venni, mert kellemetlen meglepetések érik az embert a sok pénzéért.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#24908) Puma K válasza Laraxior (#24900) üzenetére


Puma K
veterán

A magyar billentyűzeten a felkiáltójel a 4-es számnál van.

Ha valaki annyira írja a magáét, akkor a nagy hév közepette leveheti az ujját a shift-ről és így sima 4-est nyomkodhat felkiáltójel helyett.

Itt a fórumtárs még rátett egy lapáttal, mert az 1-est is beállította a "most jól kikiabálom magamat az interneten" sorba felkiáltójelként.

Valahogy így: Tessék jobban figyelni az interneten írtakra!!!44!!44!1144!!

A fórumtárs hozzászólása humort tartalmaz és ezért van benne a "ingyenjáték!!'414"

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24909) GAbre válasza omfgk (#24905) üzenetére


GAbre
veterán

MPowerPH-t kérdezd.
Axem ő mondta,hogy vrm,vagy tdp-t túlépő kártyák hullottak evga-nál.
De axem azóta ez javítva lett.

Avatar

(#24910) Yany


Yany
addikt

Köszi az infókat srácok! :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#24911) vdc válasza warcat (#24906) üzenetére


vdc
tag

Mennyi a költsége az EVGA-hoz rlküldeni a kártyát? Én pár éve néztem, akkor még nagyon húzós összegeket kértek az EVGA által elfogadott futárszolgálatok (min 35k)?

(#24912) vdc


vdc
tag

Arról van infótok, hogy mi a helyzet az új 3080Ti-k esetében az EVGA FTW3 hűtésével?

[ Szerkesztve ]

(#24913) omfgk válasza vdc (#24912) üzenetére


omfgk
addikt

https://www.techpowerup.com/review/#3080%20ti

Itt van a legtöbb 3080 Ti teszt. Teardown, Power Consumption, Temp/Noise oldalak az érdekesek.

Közben frissítetted.
Semmi nincs vele. Ugyanaz mint a 3080-as és a 3090-es kártya hűtése (kivéve a hátlap).

Csak a fogyasztás változik.

[ Szerkesztve ]

(#24914) Ubi82 válasza vdc (#24912) üzenetére


Ubi82
őstag

Told rá az amazonos New World open bétát és kiderül :DDD BBQ lesz a vége :DDD

(#24915) GAbre válasza vdc (#24911) üzenetére


GAbre
veterán

Attól függ mivel küldöd,nem tudom,van-e evga-nak is valami követelménye:
Postán 5 munkanap kb.
Az kb 10ezer Ft.
De kb 30ezerig,ha futár.
Ha paypallal vetted,esetleg 12ezerig fél évig,vagy tovább is visszakérheted a postát.

Avatar

(#24916) warcat válasza vdc (#24911) üzenetére


warcat
veterán

GLS kb. ~13e-ért elviszi Németországba kb 3 munkanap
Az Evga egyedüli követelménye, hogy követhető legyen a csomag, természetesen ajánlják a teljes értékbiztosítást mellé.

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#24917) #15779328 válasza vdc (#24911) üzenetére


#15779328
törölt tag

Pár hónapja a tápomat 7500ft-ból küldtem el nekik.

(#24918) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Na gyerekek. Help.
Most akkor melyik 3080, 3080ti-t érdemes megvenni ami nem vízhűtéses és normális a hőmérséklet, valamint nem purcan ki?
Eddig evga volt az isten most meg azzzal van hirtelen a legnagyobb baj?
Vagy jó mind csak padozni kell? :K

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#24919) ribizly válasza Sziszifeca (#24918) üzenetére


ribizly
veterán

Ahogy eddig kinéz, kb ezek (legalábbis én már van ezeket nézem):
Asus Strix
Asus TUF
MSI Suprim X
MSI Gaming X/Z trio

És ennyi...

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#24920) muxi-muxi válasza Sziszifeca (#24918) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Most már olyan márkát választasz, amilyet akarsz, választék van, csak az ár pofátlan. Anno (tavaly debütáláskor) pont fordítva volt. Az olcsóbbak: EVGA XC3, Zotac Trinity, Gigabyte Eagle és ezek OC verziói. Sajna most sincsenek 1300 euró alatt (pedig két hete a Giga már benézett 1200 alá). Következő: két tápcsatis, de normálisabb hűtőjű darabok: MSI Gaming X-Z, Gigabyte Aorus, Asus TUF, és esetleg a Suprim (MSI). Sztárok: Asus Strix, Galax HOF, Kingpin (nem'tom, ki gyártja), agyonárazottak.

Én azt mondom, aki korrekt árak eljövetelére várt, az benézte. Mire bemennek 1000 euró alá a nyolcvanasok, addigra egyéves modellek lesznek, mire a Ti bemegy 1200 alá, addigra meg a Super jön.

Padozás: Én nem tudom, ki hogy van vele, de olyan 75 fokig zárt házban a GPU hőmérséklet elfogadható. Aki kevesebbet akar, az barátkozzon meg az alternatív ventiprofilokkal, meg az alaposan átlögybölt nagyATX házakkal, plusz az sem árt ha temperált a szoba is. Ha mindezek nem jönnek, be akkor jön a padozás majd a víz, mindkettőtől kiver az utóbbi... :(

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#24921) GAbre válasza ribizly (#24919) üzenetére


GAbre
veterán

Nem értem miért nem raktad be ftw3-at.
Sziszifeca:
Attól függ,nyílván játékra kell.
Akkor legyen 3 tápcsatis.
Így marad strix,suprim,evga ftw3,gigabyte aourus.Kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#24922) ribizly válasza GAbre (#24921) üzenetére


ribizly
veterán

Hát nem tudom. Annyi Gigabyte-om volt az évek során, hogy én azt már pl. nem akarok (hangosak), az EVGA-t meg 3060Ti felett erre a szériára elengedtem. ;]
A TUF viszont minden tesztben kiemelkedő (hiába csak 2x8pin a 3080), így lett helye.

Ettől még nem feltétlenül rossz egyik sem. De számomra leszűkült a piac.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#24923) omfgk válasza GAbre (#24921) üzenetére


omfgk
addikt

TUF nem, FTW3 és Aorus igen? :))

Aorus-nak gyárilag szar a hűtése. Vagy legalábbis a paszta és a thermal padok szarok.
[link]
A végeredmény ugyanaz. Prémium árért nem éppen prémium hűtés. És azért az emberek többsége nem kezdi teljes újrapasztázással a vásárlás után (kiv bánya).

3080 FTW3 kapcsán kevesebb hibáról lehet olvasni lényegesen (vs 3090) de azért nem semmit ,hogy mennyire elcseszték ezeket... Mindezt szintén prémium áron (de legalább az RMA gyors).
És nem először. Voltak már elszart szériáik.

[ Szerkesztve ]

(#24924) Yany válasza ribizly (#24922) üzenetére


Yany
addikt

Igen. Szinte minden tesztben a TUF ár/érték/hang arányban kiemelkedő. 3080 Ti esetén csak azt veszek, de most esélyes két 3090-es jó áron, valamelyikre (úgy néz ki EVGA-ra) lehet, hogy lecsapok majd.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#24925) GAbre válasza omfgk (#24923) üzenetére


GAbre
veterán

Aourust nem tudom,valaki mintha dicsérte volna.Nálam 5 percig ha volt.Pasztát nem tudom,gondoltam csak jó,illetve a 3x8 pin miatt írtam.
Tuf nem rossz kártya,de a 2x8 pin visszafogja oc-t.Olyat rendeltem elő,és nem bántam volna,ha kapok is.
Én nem tudok 3080 evga hibákról(1-2-őt is csak fórumon mondott valaki),3090ről igen,meg ha szénné húzod a 3080-at hatalmas tdp-vel,akkor lehetett gond,de azt elvileg orvosolták.
Nem tudom te milyen evga prémium árakról beszélsz....
Nem mellesleg mikor szétszedték ftw3-at Gamers Nexus-ék azt hiszem,ők dicsérték mi van borda alatt.
Suprimnál nem éppen,sőt mondhatni,hűtés sikerült ott jól csak.Meg gpu-t tudsz rajta úgy húzni,vagy kicsit jobban,mint ftw3-on.
Itt van foramax pl:
https://www.foramax.hu/nvidia-nvidia-rtx3080-c-21_31_90_593.html
A legolcsóbb 3080 ti az ftw3.Az összes többi min. 100ezerrel drágább.
Ez volt anno alzán is.
330-360 körül volt ftw3 3080.
Suprim meg a többi 450-500 körül.
550 körül láttam hirtelen aprón a 3 legjobb-ból(ftw3,suprim,rog).
Nem drágább 1iknél se az ftw3
Sőt,ha pl megnézed itt az árakat:
strix: [link] 1000-1200font
Suprim: [link] 1400-1500font
ftw3: [link] 900font
Nem tudom ez nálad,hogy jön ki prémium árra,mindíg is a többi volt drágább általában! :Y
Ha meg gigára gondolsz nem tudom,az is drágábban ment/megy,mint evga [link] aourust nem találtam master ez.

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#24926) omfgk válasza GAbre (#24925) üzenetére


omfgk
addikt

https://www.youtube.com/watch?v=ZuimvlNraLM

Buildzoid csinálta a GN számára a PCB tesztet/leírást.
Egyáltalán nem dicsérte. Sőt! Igazából spóroltak ahol tudtak.

Nem jobb mint a Suprim PCB.
---

Persze ha pont a Strix-el és a Suprim-el hasonlítod össze, akkor tényleg nem drágább az FTW. De tekintve ,hogy mindkét kártya jobb nála...

Evga Reddit, Evga forum tele van hibás darabokkal Van olyan aki szépen dokumentálta ,hogy milyen rev, mikor romlott el, mit kapott helyette.

Szép ,hogy ilyen gyors az RMA, de nem biztos ,hogy újat küldenek. Sőt, az se biztos ,hogy a legfrissebb verziót. Beküldi a fekete végű FTW3-at és visszakap egy már bontott piros végűt...

[ Szerkesztve ]

(#24927) GAbre válasza omfgk (#24926) üzenetére


GAbre
veterán

Megmondom őszintén engem nem érdekel.Az 1ik legolcsóbb,hanem a leg..., jó hűtésű és legjobb supportos,és az 1etlen gyártó,ahol igaz pénzért,de a legtöbb gart is kapod.Gigánál ingyen kapsz +1et,asusnál esetleg jár némi+ de ott se több mint 5 év(zotac ami ad még 5öt talán),max 3 év a többi.Evga 10 év!
Kinek melyik gyártó vált be,mi tetszik.Lehet 90%ban igazad van.De árban biztos nem!
Arról nem beszélve,hogy nyilván aki ilyet vesz,az nem spórol,de az ár is tényező azért,emelkedő árak mellett,az a 100k,ha boltból veszed igenis számít.
Gigánál javítják(többi passz),lehet,hogy evga is olyat ad,bár én csak azt hallottam,hogy kaptak postafordultával,általában újat.
Nyílván én is jobban szeretnék talán strix-et.De azon kívül csak vizest vennék.
Még1x nem biztos próbálnék suprimot,ott se sikerült mind1ik jóra...

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#24928) MPowerPH válasza muxi-muxi (#24920) üzenetére


MPowerPH
félisten

A padozastol, pasztacseretol miert ver ki a viz? Van ~10 csavar, amit ki kell lazitani, meg 1-2 kabel, amit le kell huzni, es lehet a kartyavsl vacakolni. Max 20 percrol beszelunk. Mi abban a vizkiveros? :F Mar az sokat hoz leghutesnel, hogy a sima paszta helyett megkened valami speci cuccal.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#24929) abridabri válasza MPowerPH (#24928) üzenetére


abridabri
veterán

10 / 2 alkalommal eltörik az a szr mini venti aljazat a kartyan mikor megbontja az ember . Vagy a kabel szakad ki. Nem ertem miert nem talalnak mar ki valamit normalis csatit ,amihez normalisan hozza lehet ferni.

(#24930) AsakuraDave válasza omfgk (#24926) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Azt vágod hogy olyan különbségek vannak amik LN2 alatt jöhetnek csak ki? Te lég vagy vízhűtés mellett meg se érzed a különbségeket csak ha rá mész hogy világrekordokat állíts amiket meg csak LN2 vel fogsz tudni. Amúgy meg az első 3-4 3080as kártya teszt OC győztese az EVGA kártya lett a GNen :U

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#24931) echterion válasza abridabri (#24929) üzenetére


echterion
nagyúr

Dehogy törik el, de lehetne felhasználóbarátabb is, ebben egyetétek. Tény, hogy némelyiknél szar kiszedni, mert rövid a kábel, hülye poziban is van a csati, de gyakorlott kéz kell csak hozzá és kijön. Nyilván, aki még sose szedett szét kártyát, nem biztos, hogy egy fél millás cuccal kellene, hogy kezdje az ipart. :K

**********

(#24932) subaruwrc válasza abridabri (#24929) üzenetére


subaruwrc
félisten

mert nem arra van kitalálva hogy szét szedegesd
de egyébként az új kártyáké nem törik el csak ami már sok éves.

(#24933) abridabri válasza subaruwrc (#24932) üzenetére


abridabri
veterán

Az új 1070 -emen is eltört az egyik amikor szétszedtem, hogy blokkot rakjak rá . Munkatársam meg az új 1080TI nél tépte ki valamelyik kábelt a foglalatból ,a csati meg bennemaradt . Biztos mi vagyunk barbárok, ja nem :U

(#24934) omfgk válasza AsakuraDave (#24930) üzenetére


omfgk
addikt

Azt vágod hogy olyan különbségek vannak amik LN2 alatt jöhetnek csak ki?

Nem csak az OC-t befolyásolja a PCB. Igen, csak extrém tartományokban fog előnyt jelenteni (frekvencia előnyt), de láthatjuk ,hogy a spórolásnak Evga oldalon meg lett az eredménye. És nem a New World-el kezdődött...

Amúgy meg az első 3-4 3080as kártya teszt OC győztese az EVGA kártya lett a GNen

Ami kapcsán el is mondják ,hogy ez lutri. Nem lehet 1 példány alapján jósolni. Csak és kizárólag a szerencsén múlt.
Vagy ez alapján szeretnéd azt mondani ,hogy az Evga egy igazi tuningállat? Gondolom nem erre utaltál. Butaság volna.

[ Szerkesztve ]

(#24935) AsakuraDave válasza omfgk (#24934) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Ha referencia design alá nem mennek be vrm, vezérlők stb akkor csak a szilícium lottó számít amúgy ugyan azt tudja mindegyik kártya csak valamelyik hangos és forró míg a másik halkabb s hűvösebb vagy egyéb kombináció. Ezt nézve az evga kártyák ár/teljesítmény/customer support a legjobbak. Nézz meg 3080Ti árakat az Evga kártyák 100-200.000-rel olcsóbbak...

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#24936) omfgk válasza AsakuraDave (#24935) üzenetére


omfgk
addikt

Ez egy jó pont volt még októberben az Evga mellett.
A remek customer support.
Elméletben tényleg jó dolog.
Csak ha 600-ért vesz kártyát az ember, nos elvárja ,hogy azért ne dögöljön meg.
Oké a New World patchelve lett, majd jön a következő játék. Mert a probléma a kártyákkal van.

Tehát nem kell félni, ha kipurcan a kártya, cserélik gyorsan. Aztán ha az is kipurcan, azt is cserélik.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#24937) ribizly válasza omfgk (#24936) üzenetére


ribizly
veterán

Aztán megunja az ember és véletlen a kiszedéskor (idegességében) valami megsérül és nem cserélik.
Vagy lejár a garancia és akkor jön valami szutyok módon optimalizált játék és akkor purcan meg.
Én inkább nem ajánlom innentől senkinek. Vihetik bányába az összeset. ;]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#24938) Puma K válasza abridabri (#24933) üzenetére


Puma K
veterán

"Biztos mi vagyunk barbárok, ja nem"

Hát őőő... óra mechanikákat ne kezdjetek el szerelni-javítani ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24939) Dreamie válasza nutella1 (#24869) üzenetére


Dreamie
őstag

Sokba került a vízhűtés nálam is, de imádok vele molyolni, tervezgetni, aztán az építés közben kitalálni, hogy hidaljak át valami problémát ami közbe jött... Nekem tetszik a végeredmény, tudom azt, hogy én csináltam, és élvezem a látványt és legfőképp a csendet... Ez az egyik hobbim, azok meg lehetnek drágák is, én lesz@rom, dolgozok eleget, ez kikapcsol. És az asszony sem basztat ilyenkor ;]

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#24940) GAbre válasza ribizly (#24937) üzenetére


GAbre
veterán

Jaj istenem 1x megdöglik 1 játéktól 1 fajta(nem mind1!) kártya,és már már el kezd lejáródni a gyártó/név....
Mint mondtam állítólag nagyon durva húzásnál jött elő anno a gond evga-kkal.
Arról nem beszélünk már,hogy hány 3080-nal volt gond,hogy fagyott.
Hova tovább,pont az evga állítólag aki észrevette,és nem is adta ki így hibás chippel.
Jobb evgák blackplatesek,max venti törik el,de ha ilyen kártyát vesz az ember,akkor arra is van pénz,hogy vegyen plusz garit,vagy 3 év múlva a köv. gennél már le lesz cserélve.Legalábbis 10-ből 9x biztos így van/lesz).
Nem mondom,hogy nem gáz,főleg,ha épp TE vagy az.
De majd kíváncsi leszek,hogy a sok bányászott kártya közül milyen fajták fogják megadni magukat az "elhasználódás során".
Illetve ki tudja lesz-e még hasonló,csak épp más kártyáknál.
Mérlegelésnél vételkor,azért persze érdemes az ilyet is számításba venni.
Főleg,ha 3080-ba nézelődsz...
3090be jelenleg drágán van magyarba.
De 3080ba:
Suprim,asus 750
Míg evga 620.Hozzáteszem ti ennél is olcsóbbak!
Ha boltból veszed,az azért nem kis+.
Ha meg másodkézből phn.Akkor meg ki tudja,bolt szóba áll-e veled,mert kaptál-e adásvételit vagy avval se,esetleg hamis a számla(jártam már így) + pl,ha iponos,a gar,akkor meg nem folytatom.Illetve,ha boltban készlethiány van,akkor arra vársz.

Avatar

(#24941) echterion válasza Dreamie (#24939) üzenetére


echterion
nagyúr

Látom, nálad alul van egy radi, nem fűti az fel túlságosan a gép belsejét? Én most azon dilemmázok, hogy hová tegyem a két tripla radit. A fenti az alap, a másik meg vagy lent (de ettől kissé ódzkodom), vagy a tartály mögé tenném. Nem tudom, milyen házad van, de nagyon hasonló az enyém is belül és már meg van rendelve a vertikális kit hozzá.

**********

(#24942) Dreamie válasza echterion (#24941) üzenetére


Dreamie
őstag

nálam a házban volt 3 radiátor, abból lett kettő, és pluszba egy mo-ra3 420 lt ment az asztal alá. Most 28 fokos szobában a víz 32 fok körül van, a gép belsejében is 31-32 fok körül alakul a hőmérséklet. Előtte a víz és a levegő is el- elerte a 40 fokot. Szóval egy külső radival jobban jársz, hacsak nem rtx 3080-3090-et kell hűteni, mert ezek okadjak a hőt. :R Az alsó radiátorról nagyon más felé szerintem nem lehet tolni a meleget, mert a meleg levegő felfelé áramlik, de így, hogy nem melegszik a víz fel nagyon, így teljesen rendben vannak a hőmérsékletek.

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#24943) ribizly válasza GAbre (#24940) üzenetére


ribizly
veterán

Volt (GTX680) és van (RTX3060) is EVGA kártyám, de még tápom is tőlük van (850W Supernova G2). Mindig is a top gyártók között tartottam számon. Ettől függetlenül most nem ajánlanám senkinek a nagyobb kártyáikat, hiába olcsóbb 1-1 modell tőlük. Persze lehet az idő majd őket és Téged igazol, de most nem szaladnék bele. :N

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#24944) omfgk válasza GAbre (#24940) üzenetére


omfgk
addikt

De 3080ba:
Suprim,asus 750
Míg evga 620.Hozzáteszem ti ennél is olcsóbbak!

Na puff, a 3080Ti-ból az Evga a legolcsóbb. A sima 3080-asból meg nem.
Tanulság? Az nincs.

[ Szerkesztve ]

(#24945) GAbre válasza omfgk (#24944) üzenetére


GAbre
veterán

Nem tudom miről beszélsz?Ha magyar bolti árakról,ahogy én mondtam.Félretéve a tegnapi font árakat.Ahol szintén az evga volt olcsóbb.
[link] Evga624 990 Ft
[link] suprim749 990 Ft Bár ez 2 hetes előrendelés szóval maradjunk a 8-900ezernél.
[link] Rog777999 Ft
Én speciel,biztos nem költenék +120at és várok,vagy +150et rá.
Abból kijön még 1 proci is.
Leszámítva,hogy külföldi olcsóbb rendelés,vagy ph-n vennék újat/használtat.Vagy ti-t,ha nem akarok még visszahozni esetleg bányából az árból valamit.
#24946
Most csak árukeresőztem linkeltem is.Ahogy láthattad.De ha már így körülnézünk lehet,hogy van ennél olcsóbban is.De igazad van,bolti árakban jelenleg nem a legolcsóbb 3080.
Akár mondhatsz 1 triót is 500 alatt. [link] Már ha csak ár.Mindíg akad kivétel.
Ha meg megnézed suprim linket,akkor láthatod,hogy annyiba mennek leet előrendelés után...
Nem 3millióba... :Y ?

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#24946) omfgk válasza GAbre (#24945) üzenetére


omfgk
addikt

[link] :U És még nem is LHR.

[ Szerkesztve ]

(#24947) AsakuraDave válasza ribizly (#24943) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Nem védeni akarom a gyártót mert nekem am tök mindegy melyik AIB van a gépbe csak menjen :DDD De szerintem az egyik legtöbb 3080/3090-et eladott gyártó az az EVGA igy a nagy számok törvénye alapján is persze hogy náluk hamarabb kijönnek a hibák mint egy Giga kártya amiből eladtak 200 darabot és mivel ők szeretik kiadni ezeket a csodás 500 meg 1000wattos biosokat amik szerintem alapból szét szedik a kártyát lehet az akármilyen gugaszuper cucc. A 30as szériájuk igen nem a megszokott prémium tőlük de sehol se rosz főleg ha nézed az árakat. Illetve meg azért nincs sok 3x8pines 30xx kártya csak Asus, MSI és EVGA. A hátlapi kondikkal is mekkora bohockodas ment ahhoz képest nálam a legelső 2x FTW3 gond nélkül ment 0.925V/2025Mhz - en. Mindegyik AIBvel lehet gond igy vagy úgy.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#24948) ribizly válasza omfgk (#24946) üzenetére


ribizly
veterán

Amennyiben tényleg raktárkészletet tartanak és nem csak a nagykerből "olvasták" ki az állapotot.

@#24947AsakuraDave
Ez is teljesen jogos.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#24949) omfgk válasza AsakuraDave (#24947) üzenetére


omfgk
addikt

Nem védeni akarom a gyártót

Dehogynem akarod...

De szerintem az egyik legtöbb 3080/3090-et eladott gyártó az az EVGA

Ez pedig még Jay érvelése volt. Már akkor is kamu volt. Mert nem csak az amcsik vannak ezen a földön. De tegyük fel ,hogy ezekből adják el a legtöbbet. Többet adnának el belőlük mint az összes többi gyártó 3090-eséből együttvéve? Mert ennyi hibajelenségről lehet mostanában olvasni.

De én értem. Nem lehet megemlíteni azt ,hogy esetleg az Evga RTX30-as széria (főleg a 3090-es) nem biztos ,hogy a legjobb kártyák egyike. Mert jönnek az Evga tulajok és végünk.

Mindenki vegyen Evga kártyát. MOST.

#24948 ribizly : Már aprón is többször feltűntek ezek. Meg volt ugyanebből az Aquánál talán 10k-val olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#24950) GAbre válasza omfgk (#24949) üzenetére


GAbre
veterán

Nem kell túltolni.
Szól 1-2 hibákkal teli érv evga mellett.Ok.De általánosságban elmondható,hogy olcsóbb,gyors a supportja,és a lehető legtöbb gart tudod rárakni,jók a hőpadok is.Még,ha nem is a legjobb:hűtés,alkatrész minőség,akkor sem a legrosszabb.
Persze,ha a pénz,és más nem számít,csakis a minőség,akkor persze,hogy asus esetleg suprim.
De ezt már tegnap is jeleztem,hogy mérlegelendő a dolog,nem azt,hogy hű de odabaszós,és ezt vegyétek!
Azzal,hogy "hibás szarokat árulnak",mint kiderült az 1ik legjobb árakon.Az szar dolog!?
De hogy 10 év gart is vállalhat cég,és a cég hozzáállása:a tesztelésük,a gyors support,hogy nyilatkoztak is amazon kapcsán, a szétszedhetőség.
Ha ezek nem billentik csak kicsit is vissza félig a mérleget.Akkor nincs miről vitázni.

[ Szerkesztve ]

Avatar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.