Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) RedWing válasza ML320 (#1300) üzenetére


RedWing
aktív tag

Köszi szépen a segítséget! :R
Sajnos nagyon sürgős a beszerzés (diplomamunka) és elég szűkös a keret... :O
Szóval egyelőre marad a 80. :((
Mégegyszer köszi!
Minden jót!
Üdv!

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#1302) rnrn


rnrn
tag

Sziasztok!

Én Vista miatt Pentium M740-ről váltanék (ha megéri) M780-ra, de fogalmam sincs, hogy hol lehet ilyen procit venni. A chipset: Intel 915PM + ICH6-M.
Nem tudom azt sem, hogy Pentium M-en kívül kezel-e mást az alaplap.

Légyszi, akinek nagyobb rálátása van, segítsen Nekem!

Köszi!
rnrn

(#1303) xedos válasza rnrn (#1302) üzenetére


xedos
addikt

Hát...
A 740-es az 533FSB 1.73Ghz
A 750-es az 1.86
a 760-as az 2
770-es az 2.16... 780-asról még nem hallottam :-(
Most nézem: 2.26-os... hát ilyet nehéz lesz szerezni!
Ilyen kb 50K körül lehet.
Fogyasztása ugyanannyi mint a mostaninak (legalább is az átlagos)
Ugyanakkor itt a fórumon árulnak 770-est 19K körül...
Szétszedted a notit, hogy cserélhető -e a procid?

(#1304) rnrn válasza xedos (#1303) üzenetére


rnrn
tag

Köszi a választ!
Nem szedtem még szét a gépet e miatt, és az 50 eFt-ot is sokallom.
Szóval könnyen lehet, hogy majd csak egy év múlva nyúlok a géphez és a cserét akkor ejtem meg, ha lehetséges egyáltalán.
Hol lehet boltokban noti-cerkát kapni???

(#1305) Aprósólyom válasza Aprósólyom (#1298) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Erre a hsz.-re tudnátok valami okos megoldást? :R

Jevons paradox

(#1306) ML320 válasza Aprósólyom (#1305) üzenetére


ML320
aktív tag

Ha visszarakod az USB rackbe, és USB deviceként próbálsz vele bebootolni?
Friss telepítés ment rá, vagy csak átmentetted a rendszert?

Ember tervez, Isten perverz...

(#1307) hatizsak


hatizsak
tag

Hello!

Van egy lenovo 3000 C200-as notim, benne egy Celeron-M 1730 (430) proci. Ezt mire lehetne cserélni? core, dual core? Hol lehetne kicseréltetni?

(#1308) Olasza


Olasza
aktív tag

Egy T2080-as proci mire elég? Van valahol egy lista a procik teljesítményéről? Most az asztali gépemben egy X2 3800-as van, ehhez képest mekkora lenne a visszaesés? Sajnos nem érték a laptopokhoz, de most szükségem van egyre. :(

(#1309) xcbiker válasza Olasza (#1308) üzenetére


xcbiker
addikt

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1310) HEMP válasza Olasza (#1308) üzenetére


HEMP
aktív tag

Esetleg én el is adhatom neked a Yonah-mat, mennyit érne meg neked? Kb. 2 hetes...

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1311) jamii


jamii
csendes tag

hello..egy kérdésem lenne..szeretném ha segítenétek..kaptam egy kőkori laptopot..ez egy TOSHIBA SATELLIT PRO 4600 as..szeretném felspanolni..van erre lehetőségem..és ha igen akkor hol érdeklődjek ez ügyben és mennyibe kerülne ez nekem(kb)??

előőre is köszönöm a válaszadóknak segítségüket

üdv barna

(#1312) zoli0312


zoli0312
csendes tag

Hali!

Nekem van egy AcerTravelMate 2493-as gépem.Szeretnék benne procit cserélni,de az a baj hogy nem vagyok benne biztos hogy milyenre lehet.
Néhány dolog az Everest riportból:

BIOS tulajdonságai:
Gyártó Acer
Verzió V3.23
Kiadás dátuma 12/09/2006
Méret 1024 KB
Boot eszközök Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM
Képességek Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, BBS, Smart Battery
Támogatott szabványok DMI, ACPI, ESCD, PnP
Bővítési lehetőségek PCI, AGP, PCMCIA, USB

Processzor tulajdonságai:
Gyártó Intel
Verzió Intel(R) Celeron(R) M CPU
Külső órajel 133 MHz
Maximális órajel 1730 MHz
Jelenlegi órajel 1730 MHz
Típus Central Processor
Feszültség 3.3 V
Állapot Engedélyezve
Bővítés ZIF
Foglalat megnevezése U1

Gyorsítótár tulajdonságai:
Típus Belső
Állapot Engedélyezve
Működési mód Write-Back
Maximális méret 2048 KB
Telepített méret 1024 KB
Támogatott SRAM típus Burst, Pipeline Burst
Jelenlegi SRAM típus Burst
Foglalat megnevezése L2 gyorsítótár

CPU tulajdonságai:
CPU típusa Mobile Intel Celeron M
CPU alias Yonah
Engineering Sample Igen
CPUID CPU név Intel(R) Celeron(R) M CPU 430 @ 1.73GHz
CPUID revíziószám 000006E8h
Magfeszültség 1.340 V

Front Side Bus tulajdonságai:
Busz típusa Intel NetBurst
Busz szélessége 64 bit
Valódi órajel 133 MHz (QDR)
Effektív órajel 533 MHz
Sávszélesség 4266 MB/mp

Memóriabusz tulajdonságai:
Busz típusa Dual DDR2 SDRAM
Busz szélessége 128 bit
Valódi órajel 333 MHz (DDR)
Effektív órajel 667 MHz
Sávszélesség 10665 MB/mp

Azt hiszem ennyi elég, hogy valaki tudjon segíteni.Egyébként most fog belekerülni 2X1GB ddr2 ram(667Mhz).

Kérdés: Milyen proci jó bele?Jó e a daul crore is?
előre is köszi.

Z :)

(#1313) BluEyes válasza zoli0312 (#1312) üzenetére


BluEyes
őstag

Nos ez mind lényegtelen. A csipkészlet típusát derítsd ki.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1314) zoli0312 válasza BluEyes (#1313) üzenetére


zoli0312
csendes tag

Hali !

Remélem erre van szükség!

Északi híd tulajdonságai
Északi híd Intel Calistoga i945GM/PM
Revízió 03
Tokozás típusa 1202 Pin FC-BGA
Tokozás mérete 3.4 cm x 3.4 cm
Magfeszültség 1.5 V
In-Order Queue Depth 12

Memóriavezérlő
Típus Dual Channel (128 bit)
Aktív üzemmód Dual Channel (128 bit)
Mező Érték

Déli híd tulajdonságai
Déli híd Intel 82801GBM ICH7-M
Revízió E2
Tokozás típusa 652 Pin mBGA
Tokozás mérete 3.1 cm x 3.1 cm
Magfeszültség 1.5 V

(#1315) BluEyes válasza zoli0312 (#1314) üzenetére


BluEyes
őstag

Na ez az. Eddig jónak látszik. A biztonság kedvéért nézd meg a cpu-z -vel is, a mainboard fül alatt kiírja a chipset típusát. Ha ez is 945-nek látja (és nem 940, mert abba csak cerka megy), akkor mehet bele a két magos cucc. Hogy azokból aztán milyen, arra a kollégák majd segítenek választ találni.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1316) zoli0312 válasza BluEyes (#1315) üzenetére


zoli0312
csendes tag

hali

hát sajnos 940- es. Tehát dual core nem jó bele ugye? Akkor mi a max amit bele lehet tenni? mert ugye 2mb gyorsítótárat támogat. Intel pentiumot lehetne bele tenni szerinted?
Mi a kül a core2duo és a core duo közt?

köszi

(#1317) BluEyes válasza zoli0312 (#1316) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha 940gml a csipszet, akkor csak CeleronM megy benne. Szerintem nincs értelme cserélni, a legerősebb az M450 ami belemenne, de azt nem lehet beszerezni. Azzal is csak 266 MHz-et nyernél, ami ugye csak kb. 15%, és mivel a rendszer többi része nem gyorsulna, a proci csekély plussza gyakorlatilag nem lenne észrevehető. Ez van.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1318) BluEyes válasza zoli0312 (#1316) üzenetére


BluEyes
őstag

Itt egy jó kis teszt a két fajta prociról. Azonos órajel, fsb, L2. Nézegesd meg.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1319) Gerat


Gerat
csendes tag

Sziasztok!

Tudom, hogy nem a témához illő kérdés de eddig még nem találtam olyan témát ahol ezzel a kérdéssel foglalkozak volna.
Szóval kérdezem: tud valaki olyan helyet, vagy lehetőséget kis hazánkban ahol MXM típusú video kártyákhoz lehet hozzájutni ha az ember modjuk a notebook-jának a video kártyáját akarja lecserélni?
Arról hallottam már, hogy nem egy olcsó muri de mégis érdekelne, hogy mennyire nem az.

Notebook: Fujitsu-Siemens AMILO Pi 1536 ; videokártya:MXM Type II ATI Mobility Radeon X1400 (128 MB).

Mire érdemes vagy lehet ezt bővíteni és mennyibe kerül?

Előre is köszönöm.

(#1320) HEMP válasza Gerat (#1319) üzenetére


HEMP
aktív tag

Már itt is volt róla szó, de leírom: nincs! Ha esetleg mégiscsak találnál egyet, akkor kb. a notid árát fizetnéd ki érte....

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1321) Gerat válasza HEMP (#1320) üzenetére


Gerat
csendes tag

Egy külföldi web lapon láttam egypár darabot. Például: egy ASUS Nvidia 8600M GT (256 MB GDDR3 RAM) MXM II típusú kártya 239 $-ba kerül ami persze nem volt a legolcsóbb de akár lehet venni olcsóbban is. A szállítási költségekkel együtt olyan 43-44 ezer forint körülire jött volna ki.

(#1322) yasurf


yasurf
csendes tag

Sziasztok!
Nemtudjátok, hogy lehet-e cserélni videókártyát és processzort egy ASUS A6RP AP040 laptpba? Lécci írjatok, sűrgős lenne!
Köszi : Yasurf :)) :))

(#1323) Gerat válasza yasurf (#1322) üzenetére


Gerat
csendes tag

Ha az alaplapra integrált videokártya van benne (ha jól láttam egy web oldalon akkor olyan) akkor azt nem lehet. Ha MXM típusú akkor azt lehetséges már hogyha talál ilyet az ember. A processzor cserélhetőségének nagyobb a valószínűsége.

(#1324) HEMP válasza Gerat (#1321) üzenetére


HEMP
aktív tag

Az viszont komolyság akkor... Én még nem találtam, pedig üzletszerűen szeretnék vele foglalkozni. Linket tudnál dobni? Kösz

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1325) ext06


ext06
csendes tag

ASUS A6Tc-kbe jó a TL56-os X2-es?

(#1326) HEMP válasza HEMP (#1324) üzenetére


HEMP
aktív tag

Közben megtaláltam egy forrás, ott is 130 dollár közelében mozognak a 7300, 7400as karik..+ szállítási költség és még lehet bele sem tudod rakni! Egyszerűbb eladni a mostanit és venni egyet amiben van, én ezen rágodom..

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1327) HEMP válasza HEMP (#1326) üzenetére


HEMP
aktív tag

Szerintem simán...

jav.:1325-ra ment..

[ Szerkesztve ]

''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

(#1328) ext06 válasza HEMP (#1327) üzenetére


ext06
csendes tag

Sztem is :-)

(#1329) lgaga


lgaga
csendes tag

Sziasztok!

Mivel nem igazán találtam megfelelő keresőt, és ha minden igaz még nem fordult elő itt sem, az volna a kérdésem, milyen wifi kártyáról tudtok (ha létezik ilyen egyáltalán), ami az alábbi tulajdonságokkal bír:
- Mini PCI Express -es (Lenovo T60 -ba kell)
- Atheros chipsetes (Linuxban fogom használni, és a madwifi driverre van szükségem, ezért is nem jó a T60-as gyári wlan kártyája)
- minél olcsóbb ;)

A notebookban antenna (csatlakozóval) természetesen van.
Köszi!

-Lg-

(#1330) Gerat válasza HEMP (#1326) üzenetére


Gerat
csendes tag

Például: http://www.excaliberpc.com/parts-sc_id-5032-brand-ASUS.html oldalon van egy-kettő. Valamint érdemes megnézni még ezt az oldalt is:http://www.mxm-upgrade.com. Itt arról is irogatnak, hogy hogyan lehet beépíteni egy ilyen kártyát, de valóban tényleg nem olcsóak az ilyen MXM típusú eszközök.

(#1331) yasurf


yasurf
csendes tag

Oké. :( :( :W Köszönöm a segítséget :) :)

(#1332) TBG


TBG
senior tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy az Acer TM 5520G lapikban lévő Ati Mobility Radeon HD 2400 XT kari milyen foglalatban van? Látott valaki mát ilyet szétszedve..esetleg neten info? Vagy bármi..
Én semmit nem találtam..bontani meg nem akarok :)

Üdv

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#1333) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Hello.
Nemrég szert tettem egy FuSi E6646-noti-ra. A gond az hogy nem indul el, csak pittyeg.
a hang, 1-3-3-1. Utánnanéztem a neten, azt irja erre hogy "Autosize DRAM", Nemt tudom ez mit takar.
A noti Intel 830MP chipsetes, gyárilag 133mhz sd rammal megy. Létezne olyan hogy azért nem indul el mert a ram benne nem 133MHz-es? sajnos nincs itthon csak 66, és 100-as, azokkal nem működik.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1334) szabi26


szabi26
csendes tag

Szevasztok!
Amdx2 tk-53 proci nagyon gagyi a kétmagosok között?Ha gagyi mire lenne érdemes cserélni nem túl sok ráfizetéssel.

(#1335) zoleek


zoleek
tag

Sziasztok.
Acer TravelMate 2413LMi notival kapcsolatban érdeklődnék. Nem tudja esetleg valaki, hogy procit lehet-e benne cserélni? Illetve milyen foglalatú az ami benne van? (már 'csak' az a gyári ;] ) És ha lehetséges a csere akkor ezt ki tudná nekem nem épp barbár módszerekkel elvégezni? (persze nem ingyen kérem)
A segítségeteket előre is köszönöm. :R
Üdv: Zoleek

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#1336) gp66


gp66
csendes tag

Sziasztok!

FSC Pa 1510-es bővítési tippek érdekelnének.
Előre is köszönöm.

(#1337) xcbiker válasza zoleek (#1335) üzenetére


xcbiker
addikt

Nézd meg milyen chipset van benne!
De nagyon úgy saccolom hogy i910GML és akkor csak celeon megy bele.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1338) zoleek válasza xcbiker (#1337) üzenetére


zoleek
tag

Szia.
A tipped jó volt. Intel Alviso-G 910GML a pontos megfogalmazása. :F
Már 'csak' az lenne a kérdés, hogy ki mennyiért hozna bele és mekkora prockót. Na és persze, hogy mennyiért rakná bele? Mert ugye a helyzet nem egyszerű... Külön a prockó felett nincsen eltávolítható fedél... :O Komplett a notit szét kell csapni hozzá.

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#1339) xcbiker válasza zoleek (#1338) üzenetére


xcbiker
addikt

Elkerülte a figyelmed, meg én is hibásan írtam: Csak Celeron megy bele. - így annyira nem érdemes cserélni. Inkább memóriát vegyél bele.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1340) xcbiker válasza gp66 (#1336) üzenetére


xcbiker
addikt

mi van benne most?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1341) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Sziasztok, nem tudom, hogy jó helyen tapogatózok-e de úgy néz ki tönkre fog emnni a laptopban a videókari.
A jelenség, hogy játékok közben gyakran kékhalállal kifagy és újraindul a gép. Már windows reinstall emgvolt, memória teszt megvolt. Nincs hiba, videókártyára gondolnék, mert csak játékok közben csinálja.

Egy acer laptopról van szó, ACER Aspire 1652wlmi És ATI X300 videókari!

Hogyan és menniyért lehet cserélni? Esetleg jobb típusra?

(#1342) Nico81


Nico81
csendes tag

Sziasztok!

Engem egy
MSI 1032-es laptop alaplapja érdekene.Az én laptopom alaplap hibás.
Ha valaki tud ilyet kérem irjon.

Üdv.

(#1343) zoleek válasza xcbiker (#1340) üzenetére


zoleek
tag

Szia. M370es prockó van benne 1,5Ghz 400fsb/1Mb L2.
Memória már fullon van, tettem bele 2x1Gb Kingstont. Nemrég vettem bele a 2Gb memcsit, és egy 120as winyót.
Akár azért a 2-300Mhz ért is hajlandó lennék fizetni. :K
Szerintem 'nagyon' jól teker ez a cerka proci. És nem épp mellékesen a notit lecserélni nem tudom.
Erre mondják, hogy egy bolond százat csinál??? Celeon :C Piszit pöszén szójna így

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#1344) gp66 válasza xcbiker (#1340) üzenetére


gp66
csendes tag

Turion x2 1.6 Ghz, 1024 Mb Ram(667 Mhz)

(#1345) BluEyes válasza zoleek (#1343) üzenetére


BluEyes
őstag

Akár azért a 2-300Mhz ért is hajlandó lennék fizetni.

Max 200-ért. :D A legnagyobb az m390, ami 1,7 gigás. Én még nem láttam hirdetve. M380 van az apróban, de az csak 100 mega plussz, a tiédet pedig nem tudod eladni. Hagyd a fenébe szerintem, ennyit tud a noti oszt kész.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1346) zoleek válasza BluEyes (#1345) üzenetére


zoleek
tag

Köszi a segítséget neked is.
Már csak azt kéne kideríteni, hogy cserélhető-e a procim. Mert ha igen, és látok egy M390et akkor lecsapok rá mint tyúk a takonyra! :D

Ha nem vagy képes egy értelmezhető privátot összehozni, (köszön-->nevezd meg a tárgyat-->kérdés róla-->elköszön) könnyítsük meg egymás dolgát! Kérlek inkább NE is írj nekem.

(#1347) Sashaboy


Sashaboy
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy Toshiba Satellite L20-100 típusú notebookom van. Paraméterei: 1,73GHZ Intel Pentium(R)M proci,512MB RAM (2x256),Video kártya:Mobile Intel(R)915GM/GMS,910GML,Express Chipset Family 128MB,Toshiba 80GB winchester,15,4" matt monitor,felbontás 1024x768.
Lehet-e a prociját bővíteni cserével?Vagy ez is bele van integrálva,mint a videokártya?Azt is szívesen lecserélném!:)
Köszi előre is a válaszokat!

(#1348) xcbiker válasza Sashaboy (#1347) üzenetére


xcbiker
addikt

Bővíthető.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1349) Rover623 válasza Sz.Miki (#1341) üzenetére


Rover623
félisten

Én meg nem a videokarira gondolnék...hanem mégis a memcsire...:U
De még inkább koszos lapátú, belassult ventik és szösszel, porral eltömődött hűtőbordák lebegnek a szemem előtt...:DD

primus inter pares

(#1350) Satcom


Satcom
tag

Hello!
Azért kérem a segítségeteket mert már teljesen elvagyok keseredve.
Kb egy éve sikerült szerezni a "kukából" egy működő Medion MD5400 laptopot! A külseje sajnos nagyon levan rongálva és ezért elkeztem az internetet felkutatni egy házért sajnos sikertelenűl! Kérek mindenkit aki tud ehez a laptophoz külsőt az kérem írjon ide, előre is köszönök mindent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.