Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1602) @lbert válasza ML320 (#1600) üzenetére


@lbert
tag

Köszi a tipptet!

Az utángyártottnak van egy olyan felhangja, hogy azok gyengébb minőségűek az eredetitől. Nem tudom mennyire biztonságos tartósság szempontjából?!
Az új meg méregdrága! Tehát az lesz, hogy valóban valami döglött cuccból, kézalól próbálok keríteni aksit.

(#1603) viresz válasza @lbert (#1602) üzenetére


viresz
tag

Telómban van 3 éves utángyártott li-ion: még jó, az eredeti nimh volt.
Ami érdekes, nem engedi az akkuápolást ( tudtuk persze, de itt most kézzelfogható )

(#1604) @lbert válasza viresz (#1603) üzenetére


@lbert
tag

Na jó, de teló és noti nem igazán mérhető össze, mert az egyik mA, addig a másik keményen akár 2-3A-es fogyasztású. Kis kapacitású aksik gyártása már igen fejlett, de noti aksik terén még csak most kezdődnek az igazi áttőrések.

No meg mint írtad, az eredetei NiMH akku volt. Nos attól csak jobb lehet akármilyen gagyi utángyártott is.

A lítium akumlátor nem igényel kifejezett karbantartást, csak ne merítsd telítésig (teljes kimerülésig) mert azt viszont nagyon nem bírják és cellazárlatos lesz.

De ne vedd észosztásnak, ha olyan dolgot közöltem amivel tisztában vagy.:)

(#1605) tibichan válasza xcbiker (#1594) üzenetére


tibichan
csendes tag

Szia xcbiker bocsi a késői válaszért de este 23-oráig dolgozom,nem frissítettem mert laptopon nemtudom,hogyan kell BIOST frissíteni.

(#1606) tibichan válasza viresz (#1595) üzenetére


tibichan
csendes tag

Szia viresz bocsi a késői válaszért de este 23-oráig dolgozom,a vezérlő PMi945

(#1607) viresz válasza tibichan (#1606) üzenetére


viresz
tag

http://www.intel.com/cd/products/services/emea/eng/chipsets/257799.htm Hát ez még kevés a C2D-hoz. Nem gyenge így se!

(#1608) tibichan válasza viresz (#1607) üzenetére


tibichan
csendes tag

Szia köszi a gyors választ.

(#1609) BluEyes válasza tibichan (#1608) üzenetére


BluEyes
őstag

Biost nagyon egyszerű frissíteni. Innen letöltöd a Windos/Vista-based verziót, elindítod, hátradőlsz. A progi meg frissít, ha kész újraindítja a gépezetet, és ennyi. Akku legyen a gépben a frissítés alatt, nehogy egy áramszünet megkomplikálja a dolgot.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1610) tibichan válasza BluEyes (#1609) üzenetére


tibichan
csendes tag

Köszönöm a választ de ez az XP bios frissítésre is jó,lenne még egy kérdésem a Sony VGN-AR31E-nek a Biosát hogy kell frissíteni.köszönöm a segítségeteket.

(#1611) BluEyes válasza tibichan (#1610) üzenetére


BluEyes
őstag

Persze, jó mindkét Windows alatt.
A Sony biosát innen tudod letölteni. Többek között a frissítés mikéntjét is leírják. Olvasd el, nem bonyolult. :)
Ez a bios egyetlen hibát javít. Ha nem volt eddig gondod a gépeddel, akkor nem fontos frissíteni a biost, okosabb, gyorsabb nem lesz tőle. Ez vista verzió. Szerintem xp alól is működik, de jobb a békesség, bontsd ki az .exe-t, valszeg van valami szöveges fájl is a csomagban, nézd meg, hogy írja-e az xp-t is mint támogatott OS-t.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1612) @lbert


@lbert
tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy mennyire érdemes nagyobb sebességű ramot venni mint az alaplapi sebesség.
Nekem az everest 200MHz-et ír, de lenne most iszonyú jó áron egy 1GB-os 667MHz-es.
Felismeri-e teljes méretében a gép a memóriát ebben az esetben?

(#1613) tibichan válasza BluEyes (#1611) üzenetére


tibichan
csendes tag

Köszönöm a segítséged,szia szép napot

(#1614) BluEyes


BluEyes
őstag

tibichan:
Szívesen!

@lbert:
A 200MHz (effektív 400) ram alighanem DDR- I, a 667-es meg DDR-II típusú. Nem lesz jó neked, más foglalat, más feszültség stb.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1615) @lbert válasza BluEyes (#1614) üzenetére


@lbert
tag

Köszönöm a válaszod!
Az Azonnali notebookos kérdések órája c. topicban ki tárgyaltuk.

(#1616) Cho Simba


Cho Simba
tag

Hi

Celeron M430-at (Yonah) cseréltem T2600-ra Toshiba Satellite A110-ben. Műxik. Integrált Ati X200 vidkari és RS4xx-es chipkészlet van benne. Szóval az 533-as FSB után 667-en is megy. Csak hogy válaszok is legyenek a kérdések után :)

Üdv.

(#1617) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Üdv Mindenkinek! Az lenne a kérdésem, hogyh egy laptop ramját bővíteni szeretném (konkrétan HP 8510w 2GB-hoz egy még 1új kingston 2GB, állítólagosan HP-notikhoz tervezett) RAM-mal.

Kb mennyi az esély rá, hogy dualban menni fog a king a HP-rammal? (a RAM-ok sebessége és valszleg időzítése is megegyezik)

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1618) @lbert válasza t72killer (#1617) üzenetére


@lbert
tag

Ez a topic jobban pörög most, itt biztos megmondják. Nekem is sokat segítettek!

(#1619) t72killer válasza @lbert (#1618) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

köszi :) :R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#1620) viresz válasza Cho Simba (#1616) üzenetére


viresz
tag

Mennyibe került a proci? Nekem M420-as van.

(#1621) zsobody


zsobody
csendes tag

Sziasztok.

Volna nekm egy fuji Amilo K7600-s notebookom és a problémám abbol adódik,hogy régebben borzasztoan elkezdett belassulni.Volt,h percekig is elartot egy progrm elinditása.Néha fizikai memória hibát irt ki vagy megállt a gondolodásban és nem csinált semmit.
formatáltam,akkor egy darabig működött rendesen,aztán mostanában elkzedte megint,de most ott jár,hogy a windows fel sem áll.memória tesztre azt ira kih okés.
Winchester baja lehet vagy mi?Hogylehetne orvosolni???

előre is köszi,

Zsolti

Németh Zsolt

(#1622) xcbiker válasza zsobody (#1621) üzenetére


xcbiker
addikt

a hdsentinel mit ír a hdd-re?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1623) zsobody válasza xcbiker (#1622) üzenetére


zsobody
csendes tag

bootcd testel nyomtam: és arra azt irta,h nem ismeri fel milyen fájlrendszer van rajta.
memóteszt azment 6 orán keresztül és arra azt irta hogy jo.

Németh Zsolt

(#1624) xcbiker válasza zsobody (#1623) üzenetére


xcbiker
addikt

milyen boot cd?

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1625) haralambusz


haralambusz
tag

Sziasztok!

Szerintetek Acer laptopba mennyibe cserélnek blueray-es dvdírót? :F

(#1626) ML320 válasza haralambusz (#1625) üzenetére


ML320
aktív tag

Abból kiindulva, hogy még az asztali gépekbe is 100 körül van... :F
Már most akarsz BlueRay-re váltani?!?

Ember tervez, Isten perverz...

(#1627) attila206


attila206
tag

Sziasztok!

Szerintetek a Dual-Channel működik a notebook-okban? Ha igen ez mennyi plusszt ad a gépnek (Asus F3TC) ? Ramot szeretnék venni a notimba(1GB 667-est), de nem tudom, hogy mi van benne, ezért lennék rá kiváncsi, hogy megéri-e az alap ramot kicserélni (ami benne van) és azt eladni. Hallottam CL4-es 667-es ramokról is. Ilyeneket hol tudnék venni?

Előre köszönöm a válaszokat! :))

(#1628) Myth


Myth
aktív tag

Sziasztok!
Nekem egy acer aspire 5710Z típusú laptopom van és azt szeretném megkérdezni, hogy nem tudjátok-e véletlenül hány gigáig bővíthető a memória mert nem találok róla adatot sehol
A másik dolog az lenne, hogy milyenfajta memóriákat szeret? Ha jól tudom ebbe 533Mhz-s kell... A márka? Mondjuk kingstonnal nincs baja? Vagy kingmaxxal?

Battletag: Myth#1775

(#1629) xcbiker válasza Myth (#1628) üzenetére


xcbiker
addikt

2gb tuti belemegy
ddr2 ram megintcsak ok.
533, 667 is.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1630) xcbiker válasza attila206 (#1627) üzenetére


xcbiker
addikt

dualch megy benne.
ill neked is jónak kell lenni bármelyik ddr2 533< ramnak.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1631) Rover623 válasza attila206 (#1627) üzenetére


Rover623
félisten

Szerintetek a Dual-Channel működik a notebook-okban?
Szerinted a kétmagos procik működnek a notebook-okban?
Szerinted a DirectX9 működik a notebook-okban?
Szerinted a SMART működik a notebook-okban?
Vagy bármilyen hardver, szolgáltatás, "fícsör" amit beletesznek a notebook-okba, azok működnek (is) benne? :W

primus inter pares

(#1632) xcbiker válasza Rover623 (#1631) üzenetére


xcbiker
addikt

:)) :O :W

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1633) attila206 válasza Rover623 (#1631) üzenetére


attila206
tag

Köszi :DDD

(#1634) TheTruth


TheTruth
tag

Sziasztok,

Egy FUSI Amilo Pa1538-om van, és ha kiderül h a winyó a hunyó egy problémámban, bizony mennie kell...
A problémával magával nem zavarnálak titeket, csak az a kérdésem, hogy milyen megbízható HDD-t tudnátok ajánlani?
Eddig egy WD1200BEVS ment benne (vele vásároltam), de úgy néz ki elég hamar, 1 évre rá feladta a harcot.

Sokat olvastam a 7200as fordulatosokról, csak az a baj velük hogy többet esznek áramban, ennek a szerencsétlen gépnek meg alaptulajdonsága, hogy 40 percet nem bír állni egymagától. Tehát inkább maradnék 5400 RPMnél, 100-tól 160-gigáig minden érdekel.

Néztem a Seagate Momentusokat, mert mindenhol azt nyomják, csak éppen a Magyarországi forgalmazása úgy látszik dugába dőlt. Ezzel nincs is gond, de akkor hogy lesz nekem 5 év garim?? Ha baj van, visszaküldöm amerikába? :W
Itthon főként a Samsungokat nyomják, már ahol eladnak 2.5"os HDDt egyáltalán. Nem értem az itthoni piacot...

Itthoni körülmények közt mit vehetnék meg vajon megbízhatóként, min. 1 év garival?

Ötleteket várok... :R

(#1635) TheTruth


TheTruth
tag

Most olvasgatva, úgy látom nem lehet leragadni mégse 5400nál, többségében a nagyobb RPM dominál.

Mi a véleményetek a Hitachi TravelStar 7k200-ról? Ezt még találtam is egy közeli boltban...

Vagy Seagate vagy Hitachi kéne h legyen az új. A samsungokról sehol sem írnak túlságosan kiugró teszteket.

Vélemény? :R :))

[ Szerkesztve ]

(#1636) haralambusz válasza ML320 (#1626) üzenetére


haralambusz
tag

Áááá, még notim sincs csak számolgatok hogy melyikkel jönnék ki jobban, azért kérdezem, mert +40-50K és BLU-RAY DRIVE-al szerelve is meg tudom venni, habár nemtudom hogy ez meg is tudja írni, vagy csak olvassa...

(#1637) xedos válasza TheTruth (#1635) üzenetére


xedos
addikt

[link]

Szia! Itt vannak infok és adatok...

[ Szerkesztve ]

(#1638) ML320 válasza haralambusz (#1636) üzenetére


ML320
aktív tag

Az árából kiindulva csak olvassa, és a DVD-t írja.
Bár SZVSZ mire oda kerülünk, hogy a bluerayt olyan szinten használjuk, mint manapság a DVD lemezeket... Addigra a notik alap felszereltsége is ez lesz.

Ember tervez, Isten perverz...

(#1639) NoLF válasza ML320 (#1638) üzenetére


NoLF
addikt

sziasztok!
van egy asus a6tc ap027 típusú laptopom, és sajnos úgy tűnik elromlott az esc, f1 f2 és f3 billentyű, semmilyen esetben sem reagálnak. ezt hol tudnám a leghamarabb budapesten megjavíttatni, természetesen korrekt áron?

előre is kösz

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#1640) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!
HP nx7400-ba milyen 2magos procit ajánlotok, ami olcsó és jó is?
Ja és vinyóból érdemes-e a mostani 5400-as sata-sat 7200-asra cserélni, vagy nem lesz érezhető gyorsulás a mindennapi használatban?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1641) Zsooó válasza @lbert (#1497) üzenetére


Zsooó
csendes tag

Szia Macilaci!
Nem tudsz segíteni? Hol juthatnék Acer Travelmate 2410-es laptopomnak új borításhoz. A pántok tropára mentek, amúgy még nincs 2 éves.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#1642) sz0tyi


sz0tyi
csendes tag

Sziasztok!
Van nekem egy asus a9rp notim, és szeretnélek megkérdezni benneteket, nagyon elvetélt ötlet lenne-e ha:
Ez egy a9rp z94rp, amiben nincs wlan. Arra gondoltam, hogy mivel az összes többi a9rp-ben van, esetleg egy rosszat kerítek hozzá, és átrakom a modult.
Ha arra van ötletetek merre találhatok ilyet, azt is megköszönném.

(#1643) xcbiker válasza sz0tyi (#1642) üzenetére


xcbiker
addikt

rosszat? - annak mi értelme?

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1644) ML320 válasza sz0tyi (#1642) üzenetére


ML320
aktív tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Apróhirdetésekben nézz szét akár itt, akár a vaterán. Bontók, kiszedett alkatrészek. Használt notebook boltok/áruházak... Olcsóbban hozzájuthatsz.

Ember tervez, Isten perverz...

(#1645) Metalwarrior


Metalwarrior
tag

Hali!
Acer travelmate 4710-es notebookomban 512MB/533MHz DDR2 ram van szeretnék melléje venni még 512-t de annak a 667MHz a frekvenciája. Alaplap támogatja a Dual Channel-t, nem lesz gond ha az egyik ramnak megasabb az fsb-je? Vegyek inkább 512MB/533MHz-est ?

(#1646) Metalwarrior válasza Metalwarrior (#1645) üzenetére


Metalwarrior
tag

ÁÁÁÁ rosszul írtam a számot 4072 WLMi nem 4710 :W

(#1647) ML320 válasza Metalwarrior (#1645) üzenetére


ML320
aktív tag

Az alaplapnak nem lesz gond, a dual channelnek viszont valszeg igen. Szerintem inkább vegyél hozzá 1GB 667-et. Később ha még akarod, akkor egy másikkal ki tudod cserélni a 512MB-os modult, és 2x1GB Dual Channel lesz.
Az 1GB DDR2 667 ára is a béka segge alatt van. Később nehezebben szánod rá magad a két 512MB-os modul eladására, illetve ahogy az új 1GB-nek nincs ára, az 512MB-nak mégkevésbé. Azaz később az 512-eseket nem fogod tudni eladni.

Ember tervez, Isten perverz...

(#1648) Poctar


Poctar
senior tag

Hello!

Egy Dell Latitude C540 Laptopba szeretnék egy Dvd-írót rakni, venni. Jelenleg az optikai meghajtó helyén egy második aksi van. Van-e olyan dvd-író melyet tudnék használni, beépíteni e laptopba? Vagy esetleg Usb-s csatlakozón keresztül lehet csak megoldani?

Hdd- és memóriát t is cserélnék benne egy kicsit nagyobbra.

Lehetséges mind ez? ha igen, akkor hol találhatok alkatrészeket?

(#1649) litter


litter
tag

hi all!
Adott egy core duo t2500-as proc. 667-es fsb-n, alátolva egy Intel 945 PM chipset.
Azt tudom hogy a gépet amiben benne van, árulják c2d-val is.
Viszont amit nem tudok, hogy megy e még bele ebbe a foglalatba magasabb órajelű c2d.
t2500= 2ghz
Egyáltalán mennyivel erősebb mondjuk egy azonos órajelű c2d? Érdemes cserélni?

köszönöm :R :R

[ Szerkesztve ]

(#1650) xcbiker válasza litter (#1649) üzenetére


xcbiker
addikt

T7600 is belemegy.
Mennyivel erősebb? - Mire használod a notit? (én sokáig hajszoltam az aktuális legjobbat mindenből, de rájöttem, hogy nem éri meg, mert én csak netezek a notimon, arra meg akár egy celeron is bőven elég.) :F

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.