Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) litter válasza xcbiker (#1650) üzenetére


litter
tag

na ja, azt hiszem most kell mélyen magamba nézni és kimondani hogy igazából nincs rá szükségem:D

Mindenesetre köszönöm választ, hülyébb nem lettem tőle...

[ Szerkesztve ]

(#1652) litter válasza litter (#1651) üzenetére


litter
tag

még annyit esetleg csak hogy tudjam, hogy akkor a c2d-közül az megy bele aminek amllett hogy persze megegyzeik a folgalat, az fsb-je is 667-es?
Vagy mi a ráhúzható szabály a dologra?
Olvasgattam most kicsit, sima cd és c2d közt azonos órajelen nem olyan egetverő a különbség, arról nem is beszélve hogy a c2d többet eszik. hmm?

gyors update: éppen t7600 tesztet olvasva azt írják hogy 7%al kevesebbet eszik mint a sima cd párja, a t2600...
Amit eddig láttam, ott viszont a cd 31W-ot, a c2d 35W-ot zabál...most akkor hogy is van ez?

[ Szerkesztve ]

(#1653) outsiders


outsiders
aktív tag

Sziasztok!
HP 6715b-m van és szükségem lenne hozzá két db billentyűre mivel kettőt sikerült kicsinálnom a sztori hosszú és kínos :O
Nem tudom, h lehetséges-e, de nem szeretnék teljes billentyűzetcserét. Nem feltétlen ennek a típusnak kéne két billje, elég ha ugyanolyan méretű és hasonló rögzítéssel rendelkezik. Az sem baj ha egy renew gépé volt és esetleg arab v hasonlo, csak ne legyen ott az a 2lyuk a billentyűmön. Fizetek is érte max egy 1000est a 2billért, sztem ennyiért megéri annak akinek van ilyen elfekvőben.
nagyon szépen köszönöm a segítséget, priviben írjon aki tud rajtam segíteni. :R :R

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1654) xcbiker válasza outsiders (#1653) üzenetére


xcbiker
addikt

Nehéz ügy.
Valakinek hoztam anno magyar komplett billt, hátha megtalál a régi angol billenytűzetével.
Nekem régebbi modellekhez vannak billenytűzeteim. Nem tom a felogatása ugyanaz-e.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1655) arctic90


arctic90
csendes tag

Üdv mindenkiek!

Van egy notebook-om amiben VGA kártyát kellene cserélnem. A notebook egy TOSHIBA P25-S487... A kártya egy Nvidia Geforce GoPro 5500... ami az adatai szerint integrált.
Egészen pontosan ezt találtam róla: "Nvidia integrated video w/32 MB VRAM".
Azt szeretném tudni hogy lehet-e cserélni/bővíteni... és ha lehet akkor hogyan.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#1656) outsiders válasza xcbiker (#1654) üzenetére


outsiders
aktív tag

Hát igen valahol olvastam, hogy mintha ugyanaz a bill lenne rajta mint a hp 530ason de ez nem fix abbol meg szaladgál jopár az országban. Tényleg nagyon megköszönném ha tudna vki segíteni mert igy nehézkes a gépelés és nem is akarom megszokni így :O
Kérdezz utánna légyszi vagy akár elég ha megadod a megrendelőd számát v mailjét és majd kunyizok utánna.
Köszi előre is a segítségedet :R :R :R

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1657) xcbiker válasza outsiders (#1656) üzenetére


xcbiker
addikt

nem tudom ki volt már az.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1658) Maeg


Maeg
tag

Sziasztok, lenne pár kérdés, félig off, nem tudom, kapok-e rájuk választ, de előre is köszi :))

-Egy T5750es procinál mennyivel erősebb a T7250 (nagyobb L2 és nagyobb fsb, azonos órajel)? Amire használom, régebbi játékok, illetve photoshop és ennél kevésbé igényes alkalmazások (itt nekem nem lényeg a sebesség, azt hiszem)? Ergo, érdemes-e cserélni, vagy eleve olyan notit beszerezni, aminek az L2 és az FSBje magasabb, hiába 667es a ram?
-4magos mobil procik belemennek majd a 965-ös chipsetbe?
-Tudtok adni tippet, hogy melyik boltnak van használható notebook-alkatrész árlistája? Eddig nem nagyon találtam, lehet, hogy csak a google skilljeimmel vannak gondok..

Üdv,
Maeg

http://db.tt/XkPMw1f - Desire HD Android files

(#1659) valikund válasza nagyben (#1) üzenetére


valikund
csendes tag

Helo!
Van egy régebbi laptopom IBM thinkpad R50e,
kérlek segíts nekem, mert a 1400 mhz-s cerka kicsit nagyon kevés,
szeretnék átváltani intel pentiumra, nem tudod megírni, hogy mi a legjobb ezek közül
ami bele menne?
Előrre is kösz!

(#1660) BluEyes válasza valikund (#1659) üzenetére


BluEyes
őstag

[link]
Az 5-re végződőek (725, 745 stb.) 400MHz fsb-vel mennek, ezek tuti jók neked. A 0 végűek (533MHz fsb) talán, csippszet függő, ki kell próbálni. Némelyik notit lehet drótozni, vagy az alaplapot átforrasztani, akkor megy benne az 533-as proci. Ez azonban veszélyes, hazavághatja a gépet.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1661) B.DanY


B.DanY
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék tenni ram-ot a gépembe de nem tudom hogy kell ill hova kell, haverok azt mondták h az uj gépekbe nem nehéz bele tenni, 2 fajta csavarral van rögzitve a gép alja csillag,meg egy másik amihez nincs szerszámom, leszedtem 2 fedelet ami csillaggal van rogzitve /HP 8710w a gép/ és találtam is egy helyet ahova szerintem beillik de nem ment be "koppanásig" , meg nem igazán láttam a másik ramot 1*2giga van eddig benne!
Na eddig tudtam szétszedni [link] ahogy a képen látszik de nekem a kék kör nél amibol piros fekete kábel jön ki az alatt nekem nincs olyanom ami a képen látszik value select van rá irva! Szerintettek ide kell betennem ?

(#1662) clemson


clemson
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem , hogy van egy IBM T43 as laptopom és szeretnék , benne HDD cserélni , sajnos IDE csatlakozású és jó lenne bele egy SATA vinyó ! A chipset ha jól tudom ( Intel 915 GM/PM) támogatja a SATA-t viszont nem tudom a cstalakozó felületét hogyan leheten átvariálni , hogy bele is menjen a vinyó! Iletve lehet-e Dual Corosra váltani a benne levő (Intel Pentium M 2.0 ghz 533 FSB 2 mb cache) tipusu procit ?Ha valaki tud esteleg segitsen nekem! Köszönöm!

Már csak pár nap remélem!!!

(#1663) xedos válasza clemson (#1662) üzenetére


xedos
addikt

Mind a kettőre a válasz: nem!
Sajnos :-(

(#1664) mave13


mave13
őstag

Üdv!

Van egy MSI S271-224HU laptopom, és szeretnék benne procit bővíteni. Eredetileg ezeket Turion64 X2-vel szerelik, de a magyar kiadást csak Sempronnal...
Mire érdemes figyelnem, illetve milyen procit ajánlotok bele? Hűtéssel lehetnének gondok?
Hol lehet mobil procikat kapni?

Köszi.

Icewolf || kósza ||

(#1665) clemson válasza xedos (#1663) üzenetére


clemson
csendes tag

És esetleg egy USB vinyoval gyorsabb lenne vagy nem érdemes vele probálkozni??

Már csak pár nap remélem!!!

(#1666) Shadowfax válasza clemson (#1662) üzenetére


Shadowfax
addikt

Csak PATA HDD-t tudsz belerakni. A T43-ban SATA controller, SATA>PATA bridge és egy PATA HDD van. Veszel egy 7200rpm-st, s máris gyorsabb.
Viszont az a jó hírem van, hogy T43-ba nem tehetsz akármilyen vinyót, mert hibaüzenetet ír ki. [link] Igaz, ez a hibaüzenet kiiktatható, s pöpecül műxik a vinyó. A linkelt listát azért érdemes megkukkolni!

(#1667) clemson válasza Shadowfax (#1666) üzenetére


clemson
csendes tag

Köszi a választ ,igen hallottam róla .hogy nem jó bele minden vinyó! Bár nem tudom miért csinálják, na mindegy! Már csak egy kérdésem van ,hogy merre lehet venni 7200 rpm-est , mert a neten inkább 5400 rpm-esek vannnak inkább!

Már csak pár nap remélem!!!

(#1668) Rover623 válasza arctic90 (#1655) üzenetére


Rover623
félisten

ami az adatai szerint integrált.
És érted is, hogy mit jelent az "integrált" kifejezés?
A kérdésedből úgy ítélem meg, hogy nem...:(

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#1669) clemson válasza Shadowfax (#1666) üzenetére


clemson
csendes tag

vagy esetleg egy ilyen

http://www.usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=7443

ami még szóba jöhet plusz a vinyo! Ezzel a ultrabay slimmel valami tapasztalat van-e?

Már csak pár nap remélem!!!

(#1670) HERR Z


HERR Z
veterán

sziasztok
hp 6110-ben hogy kellene kicserélnem az optikai meghajtót?összes csavar ki van tekerve, de még a borítást se nagyon tudom leszedni......

(#1671) outsiders válasza mave13 (#1664) üzenetére


outsiders
aktív tag

Szia mobil procit itt a fórumok között keress egy Oliverda nevű tag árul korrekt áron. Akkora guru nem vagyok, de sztem nem lesz ott baj a hűtéssel hisz a sempron is melegszik a kétmagos meg csak modernebb ergo kevesebbet fogyaszt és kevesebb hőt termel szvsz.Hogy mekkorát? Ennél a srácnál olyan tl60-ig(2ghz) kaphatóak kedvező áron asszem20alatt, bár a sempronhoz képest mind1ik előrelépés lesz.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1672) outsiders válasza mave13 (#1664) üzenetére


outsiders
aktív tag

Szia mobil procit itt a fórumok között keress egy Oliverda nevű tag árul korrekt áron. Akkora guru nem vagyok, de sztem nem lesz ott baj a hűtéssel hisz a sempron is melegszik a kétmagos meg csak modernebb ergo kevesebbet fogyaszt és kevesebb hőt termel szvsz.Hogy mekkorát? Ennél a srácnál olyan tl60-ig(2ghz) kaphatóak kedvező áron asszem20alatt, bár a sempronhoz képest mind1ik előrelépés lesz.
itt a link[link]

[ Szerkesztve ]

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1673) Shomci


Shomci
tag

sziasztok!
szeretnek egy 1 GB PQI ddr2 533 mhz-es (jol mukodo)
noti ramot elcserelni egy szinten jol mukodo 1 GB PQI ddr2 667mhz-es modulra.
(a 667 mhz-es kerestetik)

termeszetesen ertekegyeztetessel!

koszonom a segitseget!

udv

NOKIA E51+8GB && ASUS WL500GPremium+120GB

(#1674) mave13 válasza outsiders (#1672) üzenetére


mave13
őstag

Ezer thx. :R

Icewolf || kósza ||

(#1675) xedos válasza Shomci (#1673) üzenetére


xedos
addikt

Bocs lemaradt:
http://prohardver.hu/apro/2x1gbyte_ddr2_667mhz/friss.html

(#1676) Rover623 válasza xedos (#1675) üzenetére


Rover623
félisten

Ne itt üzleteljünk, lécci...:(

primus inter pares

(#1677) dsi


dsi
csendes tag

Sziasztok!

Egy processzor cserés kérdésem lenne. Van egy ilyen gép: HP 6720s, Celeron M530 processzorral. Ebben lehetne cserélni Core Duo-ra, vagy Core 2 Duo-ra a processzort?

http://h18000.www1.hp.com/products/quickspecs/12759_div/12759_div.HTML

Innen vett adatok alapján a chipset: Mobile Intel GME965, vagy GLE960 Express Chipset
(bár lehet vmilyen infót kihagytam, nem igazán értek hozzá).

Köszi a választ:
dsi

(#1678) brumi1024


brumi1024
veterán

egy intel pentium m T2330-as laptopba milyen core 2 duo-k mennek bele?(ha esetleg belemegy).Intel 965-ös chip van benne.

(#1679) outsiders válasza dsi (#1677) üzenetére


outsiders
aktív tag

Szia!
Igen valószínű, h lehet mivel szerelik ezt a gépet olyan procival nemde? Akkor miért ne mennének bele a coreduok? Tudtommal a 6720s-ek közt max proci memória és vinyóban van különbség az alaplapjuk meg minden ugyanolyan.

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1680) xcbiker válasza brumi1024 (#1678) üzenetére


xcbiker
addikt

...; t7100; t7300; t7500; t7700;...

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1681) outsiders


outsiders
aktív tag

Sziasztok! RAM bővítésen töröm a fejem mivel az 1gb a 6715b-mben lehetne több is
NAszóval van annak valamilyen hatása a garanciára, ha veszek bele egy 2gb-osat és a benne lévő 2db 512est eladom? Belekötnek ha esetleg szervízbe kell vinnem a gépet? Köszi a válaszokat :R

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1682) dsi válasza outsiders (#1679) üzenetére


dsi
csendes tag

igen, leírásban tényleg ott van a core duo/core 2 duo is mellette, de csak az kérdőjelezte meg az egészet, hogy az intel honlapján a gle960 chipsetnél csak a celeron támogatás van megadva - ez kizárná akkor (gme965 támogatja csak elvileg)..

http://www.intel.com/design/chipsets/embedded/gle960/

(#1683) (Darkwood)


(Darkwood)
őstag

Kérdeztem más topic-ban, de nem kaptam választ, hátha itt...
Van nekem egy Asus S96s-4-es notebook-om[ASUS]. Azt tudom, hogy bele lehet rakni egy 8600M GT karit, de ez a max? Olyat is hallottam, hogy egy jobb Quadro is belemenne. Hol tudnám ezt megnézni? Vagy esetleg valaki tudja alapba a választ? ;]
Köszi a válaszokat! :R

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1684) brumi1024 válasza xcbiker (#1680) üzenetére


brumi1024
veterán

És érdemes lecserélni?Érezhető lesz a javulás játékokban(COD4, C&C3...)?

(#1685) xcbiker válasza brumi1024 (#1684) üzenetére


xcbiker
addikt

erre nem én vagyok az embered, mert én nem játszom, viszont szerintem, ha nem valami jobb, saját memóriás vga van a notidban, akkor nem számottevő a javulás. A magasabb órajel mondjuk hozhat a konyhára azért.

De itt egy link hátha okosabb leszel: [link]

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1686) brumi1024 válasza xcbiker (#1685) üzenetére


brumi1024
veterán

kösz.még meggondolom a cserét.

[ Szerkesztve ]

(#1687) EyEsOnU


EyEsOnU
tag

sziasztok. van egy toshiba satellite L30 10X laptopom, most egy celeron m 440 van benne, (így vettem, ezt az everest mondta egyébként)
szóval néhány alkalmazás miatt jó lenne egy kicsit komolyabb processzorteljesítmény.
kédésem: belemegy ebbe c2d vagy akármilyen duplamagos proci? ha igen akkor meddig? nem tudtok valami jó oldalt a témával kapcsolatban?! gogléztam már eleget de semmi hasznosat nem találtam :F

[ Szerkesztve ]

(#1688) (Darkwood) válasza (Darkwood) (#1683) üzenetére


(Darkwood)
őstag

UP! :U :O

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1689) brumi1024


brumi1024
veterán

Egy intel 965-ös chipset-ű laptopba berakható santa rosa platformú proci?

(#1690) vehement69


vehement69
senior tag

Szegasztok!

Bocsi, ha nemrég tárgyaltátok ki a témát, az utóbbi ~80 hsz-t volt időm hébe-hóba átfutni.
[Toshiba A200-23O] (nem nulla, O, csak azé írom így le, mert én csak 2 hét után jöttem rá :DD ) típusú notiról lenne szó.

A lényeg: intel GM965 Express chipsetes a gép, és azt szeretném tőletek megkérdezni, hogy egyrészt 'szereti'-e a 800 mhz FSB-s procikat, másrészt az előzőtől függetlenül hűtéscsere nélkül is lehet-e nagyobb procit beletenni(HD2600512MB)? (3 év garanciás, szóval nem most lesz ez a dolod, de érdekel, később meddig lehet fejleszteni)

(Zárójelben még 1 kérdés: [Toshi A200-23J] típusú noti, 'sima' core duos 533 MHZ FSB-s. Core 2 Duo-s procira lenne esély?? Chipsetről nem találtam infot :S)

Ha lehet róla szó, akkor esetleg tudtok abban is segíteni, hogy a leggyakoribb PM965 és az ebben a gépben lévő GM965 chipset között mia differencia?:O

Segítségeteket nagyon köszönöm, üdv:

VMNT

I am cancer in your bones

(#1691) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!
A HP notis topicban olvastam olyat procikkal kapcsolatban, hogy "full featured" és "defeatured" modell, mi a különbség köztük?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1692) brumi1024 válasza brumi1024 (#1689) üzenetére


brumi1024
veterán

erre vki?

(#1693) (Darkwood) válasza brumi1024 (#1692) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Mondjuk egy T7500-ös? Igen! Legalább is úgy tudom! :B

[ Szerkesztve ]

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1694) brumi1024


brumi1024
veterán

köszi!

(#1695) (Darkwood) válasza brumi1024 (#1694) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Kérlek! Remélem jól tudom! :B Milyen notebook egyébként?

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1696) brumi1024 válasza (Darkwood) (#1695) üzenetére


brumi1024
veterán

szerintem nagyon jó!xp van rajta és minden tökéletesen fut. játékok is elég jól mennek rajt(pl.:cod4).Akksiról meg már volt olyan hogy 3 órát ment

(#1697) (Darkwood) válasza brumi1024 (#1696) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Öhmmm... nem arra gondoltam, hogy hogy működik, hanem arra, hogy milyen notebook? :DDD

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1698) brumi1024


brumi1024
veterán

jah :DDD acer(aláírásomban szereplő)

(#1699) (Darkwood) válasza brumi1024 (#1698) üzenetére


(Darkwood)
őstag

Neked megér egy x3100 mellé egy core2-t venni? :U

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#1700) brumi1024


brumi1024
veterán

15ért?igen. amugy nem egy rossz ez a kártya, elég sok játék tök normálisan elindul rajta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.