Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) extoma


extoma
csendes tag

Tisztelt Uraim!
Még új vagyok itt önöknél, most találtam erre a topicra, remélem jó helyen járok és tudnak segíteni.
Egy akadozva működő Albacomp Power 7es számítógép ügyében kérném ki a véleményüket. Tünetek: intenzív photoshop közben kéken vibráló monitor, gép lefagy, elindulni már csak csökkentett módban hajlandó, ott csak amíg bekapcsol addig vannak fura alakzatok a képernyőn. Már egyszer régebben volt hasonló, akkor sárgán vibrált a monitor, lefagyott, eleinte még újraindult, majd azt sem, szervíz elvileg nem talált semmit, tesztelték, náluk működött, azóta nálam is. Most meg sajna a legrosszabbkor.
A probléma valószínű a videokártyával van, ATI mobility radeon X700 128MB. Sajnos valószínűleg cserés lesz, egyik barátom ugyanilyen gépében nemrég cserélni kellett.
A kérdéseim a következők lennének: Hol lehet egy új ugyanilyen típusút beszerezni, és milyen áron kb?
Hova érdemes elvinni a számítógépet szervízbe Budapesten, a hivatalos Albacomp szervízzel nagyon nem vagyok elégedett?
Válaszukat előre is köszönöm, és elnézést a terjedelemért.
extoma

(#1752) Zadia


Zadia
senior tag

Sziasztok!

FUJITSU S. Amilo Li 1718-am van. :)
Chipset: ATI RS 400/RC400/RC410
Southbridge: ATI SB400
Jelenleg egy Celeron M 520-al.Milyen procikkal tudnám leváltani a mostanit? :F
Lehetőleg a legolcsóbb megoldás érdekelne.
Köszönöm a válaszokat előre is. :R

(#1753) Zadia


Zadia
senior tag

:Y Valaki tud segíteni?? :F

"Jó lenne a Celeron M440 is? Ez előre lépés lenne vagy hátra?
Vagy valamilyen sima egymagos pentium belemegy a lapomba? "

[ Szerkesztve ]

(#1754) outsiders válasza Zadia (#1753) üzenetére


outsiders
aktív tag

Naszóval Hp-s létemre megnéztem neked :)
Mondjuk te is meg tudtad vola nem egy nagy ördöngősség a dolog. Az M440es visszalépés ezt sztem a kisebb szám is mutatja alapból de hagyjuk. Igen belemegy a coreduo elméletileg még a core2duo is:[link]

remélem tudtam segíteni :)) Sztem vegyél bele egy sima coreduot nem is kerül sokba itt apróban nézz szét sztem

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#1755) Zadia válasza outsiders (#1754) üzenetére


Zadia
senior tag

Köszi már kaptam segítséget.
A kiválasztott, egy dual core T2080-as proci.
Mondjuk te is meg tudtad vola nem egy nagy ördöngősség a dolog.
Néztem,de amilyen procikat árulnak a neten az nem volt a noti könyvében.
Mégegyszer kössz,hogy vetted a fáradságot. :R :R

(#1756) mokamiki1


mokamiki1
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki segíteni, mert egyik számtech boltban sem tudtak mit mondani.
Van egy Fujitsu-Siemens Notebook-om, http://www.ciao.co.uk/Fujitsu_Siemens_AMILO_L6825__5791567, az oldalon lévő írással ellentétben, Nekem a celeron 2,8Ghz, az L2 csak 128kb, és az rettentő rossz, vagyis gyenge.
Milyen procit lehetne belerakni. Van kisebb mhz-es szintén 400Fsb-s proci, vagy esetleg elbírja a 533-as Fsb-s procit is.
Valaki ért hozzá, mert teljesen tanácstalan vagyok!

Köszönöm: Miki

(#1757) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!
Adott egy Lenovo N200 (0769) és a benne lévő T2330-as procit szeretném kicserélni egy T2050-re. Lehetséges?

(#1758) Bári


Bári
tag

Helló Mindenkinek!
Lenne egy fontos kérdésem. Nos elég hülye vagyok be kell valljam a gépek fejlesztése terén, de most sajnos elkellne a dolog, mert a notebookom bizonyos programokhoz nem elég erős.
Adott a Fujitsu Siemens Amilo Pi1505-ös notebookom. Mikor megvettem azt hittem 2 db memória sín (illesztőfelület??) található benne. Azonban kiderült, hogy egyetlen Samsung memória csücsül a gép belsejében, amire az volt írva, hogy 512 MB. Ez a fő problémám, ugyanis a tesztprogram szerint 2 db 512MB-os RAM van a gép belsejében, noha fizikailag csak egyet találtam. Vagy a gyártó a másikat eldugta?
Továbbá ha valaki meg tudná esetleg nézni, hogy ennek a típusnak nincs-e véletlenül 2 db memória illesztő felülete és csak én voltam vak és nem vettem észre azt nagyon megköszönném.
Valamint szt is szeretném megkérdezni, hogy a Win XP még képes kezelni 2 GB RAM-ot, vagy csak lassabb lesz tőle?
Előre is köszönöm a gyors választ!

Mod:
[link]
A gyártó honlapját megnéztem ott azt írja, hogy: 2db SODIM memroy slots - angol tudásom szerint ez két darab sínt jelent, de akkor hol a másik?

[ Szerkesztve ]

(#1759) xcbiker válasza Bári (#1758) üzenetére


xcbiker
addikt

valszeg a billentyűzet alatt van.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1760) Bári válasza xcbiker (#1759) üzenetére


Bári
tag

A fontos kérdés mostmár az (mivel annyira azért nem akarnám szétszedni a notit) hogy van két lehetőségem, melyiket válasszam:
a) Veszek 1 db 1 GB-os RAM-ot ami viszont lehet nem lesz elég, így kapok a végén 1536MB-ot.
b) Veszek 1 db 2 GB-os RAM-ot, amit viszont a gépkönyv nem ír, hogy támogatna. Ez vajon a "Tényleg így van ne tedd", vagy a "Gyártás idején ilyen modul még nem volt elterjedet és ezért nem írtuk bele" kategórába tartozik?

Azért megkérdezném: hogy kell tovább szétszedni a dolgot, úgy hogy a billentyűzet alatti RAM-hoz is hozzáférjek?

Előre is kösz a választ!

Mod: elgépelések

[ Szerkesztve ]

(#1761) BluEyes válasza Bári (#1760) üzenetére


BluEyes
őstag

Azt írja a pdf, hogy Up to 2GB, azaz max. 2 giga, de azt is írja, hogy ezt 2x1GB módon tudja csak elképzelni, tehát a 2 gigás modult felejtsd el.
XP-nek pont elég az 1GB, tehetsz ugyan alá még egyet, de semmi nem fog történni.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1762) lacajoe01


lacajoe01
csendes tag

hello.

Azt szeretnem megkerdezni hogy kineztem egy TOSHIBA A210-1C4 laptopot maiben van egy Ati 1200 128mb grafikus kartya...es szeretnem tudni hogy mien is ez a kartya es ha nemmegfelelo ki lehet e cserelni......
Olcson uzletbol garanciavalezekkel egyutt:

* AMD Athlon 64X2 Processor TK57
* (1.90 GHz, 1600 MHz FSB, 1 MB cache)
* Genuine Windows Vista (R) Home Premium
* 2 GB Memory
* 80 GB Hard Drive
* 15.4" Widescreen TruBrite Display
* Wireless Enabled
* ATI Radeon X1200 Graphics Card
* 4 USB Connections
* Oynx Blue/Silver Colour
SZeretnem megvenni de nem szeretnek gondot a vga val amugy egy Mobile Intel(R) 915GM/GMS,910GML Express Chipset Family vgas laptopot cserelnek le es a World of warcraft az egyettlen jatek ami menne rajta /ami a regi nemalegjobb laptopon tokeletesen megy/
Mien is ez az ATi?
Segitseget elorre is megkoszonom

(#1763) BluEyes válasza lacajoe01 (#1762) üzenetére


BluEyes
őstag

Integrált a vga, tehát nem lehet cserélni. De sokkal jobb, mint a régi gépedben levő, úgyhogy nyugi.
iGMA900
Ati x1200
Főleg a 3dMark 05 és 06 pontokat hasonlítsad össze. :K

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1764) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

A következő lenne a kérdésem.
Szeretnék egy Dell 1525-ös notit. Sajnos pénzem nincsen a Core2Duo-val szereltre, csak a Pentium Dual Core-os T2330-asra. Nagy különbség van teljesítményileg ezek között a processzorok között? Elsősorban zenélni kéne nyárra(egy héten 6 nap, este9-hajnali3), tehát stabilitás nagyon lényeges lenne! Megéri -e ez a noti a maga majd' 170ezer forintját ezzel a procival? És később ha esetleg cserélni szeretnék, akkor melyek azok, amik belemennek?

Köszönettel: csusza` :R

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#1765) szmissz válasza csusza` (#1764) üzenetére


szmissz
senior tag

Zenélni? Mit értesz zenélésen? Te jó ég, hány zenész program támogathat egyáltalán 2 magos procit?

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#1766) lacajoe01


lacajoe01
csendes tag

Koszi a sgitseget nemtudom mire mennek nelkuletek.......valoszinuleg vennek egy p1-et 1 millioert es magamra gyujtanam a hazat....

Koszi :C

(#1767) csusza` válasza szmissz (#1765) üzenetére


csusza`
senior tag

Hali!

Igen, egy helyen kéne zenét nyomni. Nem feltétlenül a "zenész programok" miatt szeretnék DualCore-t. Egyrészt a jövőre való tekintettel, másrészt van egy két játék is, amit szeretnék használni (EVE Online pl.). Én így gondoltam, ha már veszek notit, ne valami "egynyárit" vagyek.
De persze belekötni mindenbe bele lehet! :B

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#1768) szmissz válasza csusza` (#1767) üzenetére


szmissz
senior tag

Áértem! Én 600 Mhz-re lassítva használom mindennapi internetre, zenére, filmre, irodai munkára az 1.5 Ghzes Pentium M gépet...

'Szal nem kell olyan atomerőmű neked sem :) Persze ha a játék bejön a képbe akkor már borul minden :)

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#1769) Bári válasza BluEyes (#1761) üzenetére


Bári
tag

Kösz a segítséget! Most boldogan muzsikál benne az új RAM. Az XP tényleg nem lett gyorsabb, de a másik program nagyon örül neki, meg is zabálta rendesen. (a 3D-s tervező programok eléggé hardveréhesek)
A kérdésem az, hogy hogyan lehet hozzáférni a notebook első, billentyűzet alatti RAM slot-jához, ugyanis lehet el tudom adni a régi RAM-ot, de ahhoz nekem kell szerelnem, és hát jelenleg fogalmam sincs hogyan kell. Valaki el tudná részletesen mondani, esetleges korábbi részletes leírást belinkelni?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1770) lacajoe01


lacajoe01
csendes tag

Hello.

Az egyik legnaguobb internet adok veszek oldalan lattam eleg olcso gepeket
Pl:

Sumvision 636B PC case. Intel Celeron 3.2GHz Processor, 1GB DDR2 800MHz Memory, 512MB 7025 Turbo Cache Graphics, plus PCI-Express 16x sot for future upgrades. Sony SATA Dual Layer 20x DVD+/-RW, Internal 80GB S-ATA Hard drive, on board 5.1 Audio, 2 x PCI expansion slots, on board LAN, 4 x rear USB 2.0 ports (plus 2 x front USB)
Vagy ez
Pl:

Sumvision 636B PC case. AMD Athlon X2 Dual Core 4600+ (64-bit) Processor, 2GB DDR2 800MHz Memory, 512MB nVidia GeForce 7025 Turbo Cache Hyper Memory Graphics, plus PCI-Express 16x slot for future upgrades. Sony SATA Dual Layer 20x DVD+/-RW, Internal 160GB S-ATA2 Hard drive, on board 5.1 Audio, 2 x PCI expansion slots, on board LAN, 4 x rear USB 2.0 ports (plus 2 x front USB)

Arra lennek kivancsi meger e ez atszamolva kb 40-60 k max :K
es mien felepites ez igy?
A vga megfelelo jatekra is vagy csak azert van benne hogy ne legyen ures slot :Y
Koszonom a valaszt elorre is.........

(#1771) PCK


PCK
csendes tag

Sziasztok

Lenne itt nekem egy Toshiba laptop, amivel az a baj, hogy felmelegszik mert vagy nem kapcsol be a venti vagy elromlott.
A model Toshiba Equium A100-195 (PSAA4E)
Valahogy ki lehetne cserélni és egyátalán lehet kapni ilyet?
Széttúrtam a netet lehet rosszul kerestem de nem találtam.

Köszönöm

(#1772) cucmarek


cucmarek
csendes tag

Sziasztok!
HP530-as notiba ki lehet cserélni az M420-as celeront valami core duo-s procira?Sajnos kétféle lapkakészlettel szerelik,945GM Express,vagy 940GML Express,és nem tudom hogy ebben melyik van,mert nincs nálam.
Előre is köszi.
Üdv.

(#1773) PCK válasza PCK (#1771) üzenetére


PCK
csendes tag

haliszotk

Sikerült megoldani a dolgot.

(#1774) Pityupoeta2


Pityupoeta2
csendes tag

Hellósztok!

Nemrég került mostohaapámhoz egy Dell Latitude C510-es notebook. A kérdésem az lenne, hogy ebben meg lehetne oldani azt, hogy a belsejében mindent kicseréljek(alaplap, proci, RAM)? Ha igen, nem tudna valaki pár boltot ajánlani privátban, ahol beszerezhetném az alkatrészeket?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1775) Palafi


Palafi
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Szeretném bővíteni a notebook-om memóriáját, de nem tudom milyen méretű legyen a kiválasztott.

Laptop:
-HP Nx 6310
-Intel Core Duo T2050@1600Mhz
-512Mb DDR2-667 Samsung M4 70T6554CZ3-CE6
-Windows Xp Home

Leszedtem a memória foglalat takaró lemezét, és csak egy foglalatot találtam. Valószínűleg a gyári memória valahova integrálva, vagy rejtve van a gépben. Ezért kérdéses, hogy 512Mb Samsung legyen a választott a dual miatt, vagy inkább egy nagyobb méretűvel járnék jobban dual nélkül? A gép általában netezésre, levelezésre, video kameráról való átvételére (nem szerkesztés), és hasonló egyszerűbb dolgokra van használva.

Lenne még egy problémám:
Az everest a "Memória olvasás" mérésnél DDR2-533-t ír ki, de a típusnál DDR2-667-t. Próbáltam biosban átállítani a memóriát, de csak az alap dolgokat találtam meg (bootolási sorrend, lemezek, stb..) Nem olyan a biosa, mint az asztali gépeknek. Ezt hogy lehetne megoldani?

Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdv,
Palafi

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#1776) spyduck válasza spyduck (#1757) üzenetére


spyduck
nagyúr

Vki?

(#1777) BluEyes válasza Palafi (#1775) üzenetére


BluEyes
őstag

A másik foglalat a billentyűzet alatt van. A HP oldalán keress rá a Kézikönyvekre, leírják, hogy tudod felnyitni a klaviatúrát. Nem bonyolult.

Az eltérő típusú és eltérő méretű modulok is mennek dual módban. Aszimetrikus üzemmód a neve. Amúgy mindenképp így mennek a modulok, mert a vga számára csak az egyikből van lecsippentve egy darabka memória, így a rendszer egyforma méretű modulok esetén is különbözőnek látja őket.

A laptop nem asztali gép, itt nem kell és nem is lehet a memóriával trükközni.

Az nx6310 533-on kezeli a memóriát, és punktum. A te gépedben most 667-es van, ami 533.on ketyeg.

Nézd meg a noti manualjában, hogy a csippszeted mennyi memóriát kezel. A 2Gb (2x1Gb) tuti, de lehet hogy a 4 gigát is tudja, azaz 2Gb-os modulokat is tehetsz bele.
Típus, méret, sebesség nem számít, én a sajátomba kb. fél tucat ilyen-olyan típust pakolásztam összevissza párosítva, mindenki mindenkivel jól működött. Illetve 800MHz-es nem volt köztük, tehát azokkal kapcsolatban nem merek nyilatkozni (csak úgy gondolom, hogy nem lenne probléma), az 533 és 667MHz mind jól működött, kutyulva is.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1778) szmissz válasza Pityupoeta2 (#1774) üzenetére


szmissz
senior tag

A notebook nem pc, ezért ezek a dolgok nem megoldhatóak.

Illetve ugyanolyanokra igen :) Esteleg procit cserélni tudsz és ramot belerakni pluszba, de gondolom te drasztikus fejlesztésre gondoltál.

Nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#1779) Palafi válasza BluEyes (#1777) üzenetére


Palafi
tag

Hali!

Köszönöm a választ, sokat segítettél.

Üdv,
Palafi

A dzsungelben minden ehető. Te is.

(#1780) Pityupoeta2 válasza szmissz (#1778) üzenetére


Pityupoeta2
csendes tag

köszönöm a segítséget, még sosem volt birtokomban notebook, szóval jó tudni...

(#1781) leviske


leviske
veterán

Hello mindenki! :DDD

Az a láma kérdésem volna, amit biztosan már több 100-an feltettek a topikban: A mostanság kapható notikba lehet diszkrét vga-t pakolni (ha véletlenül találok boltota, ahol kapni notikba vga-t), vagy csak azokba a notbook-okba szerelnek vga csatlakozót, amikben eleve diszkrét vga-van? :F

Előre is kösz a választ. :R

(#1782) szmissz válasza leviske (#1781) üzenetére


szmissz
senior tag

Szinte minden notin van VGA csatlakozó, semmi összefüggés a kettő között.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#1783) leviske válasza szmissz (#1782) üzenetére


leviske
veterán

:R Csak az 1.# hsz. kicsit összezavart. :DDD

(#1784) nemdavid


nemdavid
tag

Üdv mindenkinek!

Olvasgattam a topikot, de nem találtam választ kérdésemre. Következőt szeretném:

Adott egy ACER Travelmate 4652LMi laptop. Kinőttem a 60GB-os HDD-t, s szeretnék bele egy nagyobbat (160GB). A problémát az jelenti, hogy nem tudom támogatja-e az ekkora kapacitású háttértárat.

A következő típusú HDD-t néztem ki:
160GB Samsung 2.5" 5400rpm 8MB IDE (HM160JC,HM160HC)

Ehhez a következő chipset adott (Everest 4.20.1170 diagnosztikai program alapján):
Északi híd: Mobile Intel Alviso-G i915GM
Déli híd: Intel 82801FBM ICH6-M

Jelenleg használt HDD:
Gyártó Hitachi
Merevlemez család Travelstar 4K120
Formázott kapacitás 60 GB
Forgási sebesség 4200 RPM
Csatoló Ultra-ATA/100
Puffer mérete 2 MB

Azért némi információt szereztem a használati utasításból, ami a következőt írta:
"Adattárolás
• Egy 40/60/80/100 GB vagy nagyobb kapacitású PATA/100
merevlemez (2.5" hüvelykes, 9.5 mm magas)".

A BIOS a legújabb verziójú amit kiadtak hozzá: V2.50D.

Ezek alapján ELVILEG belemegy... Azért jó lenne ha valaki hajtott már végre hasonló cserét, és megosztaná tapasztalatait. Esetleg tanácsot, hogy érdemes-e ilyen HDD-t venni, s érdemben növelni fogja-e a noti teljesítményét az új HDD.

David

@ Mi hasznosra fordította az emberiség azt az időt, amit a számítógépekkel megspórolt? @

(#1785) ML320 válasza nemdavid (#1784) üzenetére


ML320
aktív tag

120GB-st már tettem ilyenbe. Ha azt nézem, hogy a chipset alapján támogatnia kell, és egy nagyobbat a felsoroltnál már támogat, akkor igenis mennie kell benne a 160GB-nek is.

Ember tervez, Isten perverz...

(#1786) Meekrob


Meekrob
tag

Sziasztok!

Van egy Acer Travelmate 5520G típusú laptopom, aminél igencsak gondolkodom a háttértár méretének növelésén. Most egy 80 GB-s SATA vinyó van benne, és ennek egy 250-esre való cseréjén gondolkodom. Konkrétan erre a vinyóra : 250GB Samsung 2.5" 5400rpm 8MB SATA notebook winchester (HM250JI). A fordulattal nem lesz gond ebben biztos vagyok,egyik barátom magasabb fordulatúra cserélte a laptopja HDD-ét és túlmelegszik, érdekelne hogy tudtok-e tanácsot adni hogy lehet-e erre cserélni, épp nincs itt a laptop, úgyhogy a benne lévő hdd pontos adatait épp nem tudom megadni. Ha lehet kis tanácsot szívesen veszek :) . Eddig laptopban csak ramot cseréltem, az ok, asztaliban meg csak vinyót meg hdd-t meg lemezmeghajtót, meg tápot, tehát a nagyon alap dolgokat, plusz azért egy noti egész más. Szóval ha valaki tudja ennél a típusnál a cserét, vagy tud tanácsot adni, nagyon szívesen venném. Amúgy másik lehetőségként felmerült a WD-nek egy külső vinyója, de arról pont az előbb rengeteg rosszat olvastam ( gari nem megvételtől, hanem gyártástól 1 év...) úgyhogy ezért döntenék inkább a vinyó csere mellett. Előre i köszi mindenkinek

(#1787) ML320 válasza Meekrob (#1786) üzenetére


ML320
aktív tag

Mi érdekelne pontosan? A HDD csere nem bonyolultabb, mint egy asztali PC-nél, esetleg annyival több, hogy egy keretben lehet benne, ami négy csavart jelent.
5520 user guide
A 37.oldalon ott van, hogy melyik takaró panelt kell eltávolítani, hogy hozzáférj a HDD-hez.
Ha ezen túl még teljes adatátvitelt szeretnél, akkor arra pl a ghost program tökéletes.
A laptop S-ATA HDD-k csatlakozása megegyezik az asztali PC-kével, így egy disk to disk adatátvitelt egy PC-n könnyebben végre tudsz hajtani.

Ember tervez, Isten perverz...

(#1788) Meekrob válasza ML320 (#1787) üzenetére


Meekrob
tag

Szuper, ez eddig bíztató :) . Amitől igazából tartok az az hogy a káblek amik egy asztalin eléggé lazák, itt a hely szűkössége miatt nagyon feszesek, nehezen kihúzhatók, ha egyszer kihúztam nem tudom visszadugni az újba, vagy a régibe, mert mondjuk más sorrendben rakták össze, és csak egy korábbi lépésnél lehet jól belehelyezni. De akkor ez nem így van? Ha leszedem a hátlapot akkor könnyen ki tudom majd szedni és az újat belerakni? Leginkább ez aggaszt :) . De nagyon köszi a linket is.

(#1789) Meekrob válasza Meekrob (#1788) üzenetére


Meekrob
tag

Ok, most kerestem utána, és látom hogy kis tüskék tartják a helyén. Akkor nem izgulok amiatt már hogy hogy fogom helyretenni, a keretet is megnéztem, szerintem azzal se lenne gond. A másik merevlemezt meg akár küldső adapterrel is ráköthetném a gépre, párezer forintért azt is látttam. Mostmár csak amiatt fogok aggódni nehogy letörjek 1-2 tüskét, de remélem menni fog :) . Köszi mégegyszer

(#1790) csusza`


csusza`
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy Lenovo R61i (NG1CAHV) típusú notebookba a jelenlegi T2330-as CoreDuo helyett milyen proci tehető bele? Vagy milyenek?

Köszönettel: csusza` :R

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#1791) INMOTEP válasza BluEyes (#1777) üzenetére


INMOTEP
őstag

Üdv nekem egy Ecs g 732 esem van [link] most szereztem be lenne pár kérdésem mivel a sima ddr ramok elég drágák 1 gb osban lehet e belerakni ddr 2 , 1 gb os ramot ? az nekem nem gond ha 333 on fut csak 1 gb-ot igy olcsóban megúsznám. Most egy ddr samsung pc 2700 as van benne 333 as még van egy hely de ha belelehet rakni ddr 2 est akor 2 szer 1 gb ot raknák bele az jó lenne :D :D :D és nem tudom még hogy a videokártyát lehet e böviteni valaki ha megválaszolná hálás lennék mert nem tudom mit tegyek

(#1792) Steve-0 válasza INMOTEP (#1791) üzenetére


Steve-0
őstag

hi, ha DDR1 - van benne akkor csak DDR1-est rakhatsz bele, VGA-t lehet elvileg mivel AGPn csatlakozik a mostani.

[ Szerkesztve ]

(#1793) INMOTEP válasza Steve-0 (#1792) üzenetére


INMOTEP
őstag

értem a ramot azért kérdeztem mert picit visszáb valaki nagyobb ramot használt és működött csak kevesebb orajelen futott ,,,,,,,, még anyi kérdésem volna hogy raktam bele egy wifi kártyát az antena csatlakozást még nem találtam meg még azt se tudom hol keresem igy antena nélkül ha használnám nem romlik el a kártya ? és nekem kb 50 m távolságból lenne használva

(#1794) INMOTEP válasza INMOTEP (#1793) üzenetére


INMOTEP
őstag

Üdv az Ecs g 732 röl találok több infot hogy van beépítve illetve integrálva wlan antena [link]
valaki nem tudná megmondani hogy hol keresem hogy hol van az ecs notikban integrálva
( amúgy az enyém 2600 mhz :D )

[ Szerkesztve ]

(#1795) Meekrob válasza INMOTEP (#1793) üzenetére


Meekrob
tag

Ramból tényleg használhatsz magasabb órajelűt, de ddr1es foglalatba nem tehetsz ddr2es ramot, mert pl más feszültségen működnek. De ha az alaplap csak 333mhz-es ramot támogat, attól beletehetsz 400mhz-es ddr1est, csak annyi lesz hogy 333mhz-en fog működni.

(#1796) INMOTEP válasza Meekrob (#1795) üzenetére


INMOTEP
őstag

Üdv most nagyon úgy néz ki hogy lesz benne egy 160 gb os samsunk winyo szerintetek gond nélkül felismeri majd nekem ez a gép [link]

[ Szerkesztve ]

(#1797) hulkel


hulkel
csendes tag

Segítségre lenne szükségem.
Szeretnék a Laptopomban (Fujitsu Siemens Amilo 1705) Processzort cserélni.
Lehet-e nagyobbat tenni bele?
Most ez van benne:
Chipkészlet: VIA VN896 + VT8237A
CPU: Intel® Celeron® M processzor 533MHz FSB: Celeron® M 530 / 1.73GHz / 1MB L2 cache
Előre is köszönöm.

(#1798) xcbiker válasza hulkel (#1797) üzenetére


xcbiker
addikt

valószínű lehet, de bele kellene próbálni az új cpu-t.
a régi cpu-ból kiindulva valamilyen core2 duo megy bele.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1799) INMOTEP


INMOTEP
őstag

ÜDV segítségeteket kérném nagy szükségem volna servise manualra vagy a Gericom Masterpiece vagy ECS G732 a 2 típus egy és ugyanaz valaki tudna nekem segíteni honnan lehetne letölteni? :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

(#1800) hulkel


hulkel
csendes tag

xcbiker köszönöm a segítséget. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.