Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) gumi*


gumi*
csendes tag

Egy láma kérdés:)))
Ha hálozatról üzemeleteted a notit érdemes kivenni az aksit?

Ha elveszited a regedet csinálhatsz új nicket:)))))

(#152) Petya25 válasza gumi* (#151) üzenetére


Petya25
addikt

Nem, csak akkor érdemes kivenni, ha nem hordod, hanem folyamatosan tápról üzemelteted az asztalodon fixen.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#153) pink75


pink75
aktív tag

hali, az lenne a kérdés, honnan tudhatom meg pontosan, milyen ram van /kellene még egy/ a gépemben (everest általánosságokat ír, szétszedni meg gari miatt nem szabad), illetve lehet-e a sempront lecserélni benne: asus a6km-Q001.

xxx

(#154) Rover623 válasza pink75 (#153) üzenetére


Rover623
félisten

1. ha a gari miatt aggódsz, nem mindegy hogy milyen RAM van benne...?;]
Úgysem te fogod ezek szerint cserélni...legyen a szervíz gondja...;)
2. kis logika: Sempron proci...na milyen RAM lehet mellette...?:DDD
SDRAM nem lehet, DDR2 nem lehet...tehát marad a DDR...abból is valszeg a 333MHz-es, de a 400-as is jó bele.
De ezekről bőven volt szó itt:[link]...tudod, kereső...:DDD
3. procicserét itt is taglaltuk...


primus inter pares

(#155) parandroid válasza Petya25 (#152) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, akkor sem érdemes. Néha lehúzni a töltőről, lemeríteni, és utána feltölteni érdemes.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#156) pink75 válasza Rover623 (#154) üzenetére


pink75
aktív tag

hát ezt tudtam, hogy ddr, viszont valami 50ns a késleltetése, minden notiram ilyen jó?

xxx

(#157) Rover623 válasza pink75 (#156) üzenetére


Rover623
félisten

viszont valami 50ns a késleltetése,
:Y
Ezért veszélyesek a mérőeszközök (esetünkben az Everest)...:DDD

- Mennyi?
- Harminc!
- :F Mi harminc :F
- Mi mennyi?:DD

Ha 333MHz-es DDR van benne, akkor 6ns-os chipek vannak rajta. Ha 400MHz-eset raktak bele (mert ma már ez a gyakoribb, olcsóbb), akkor meg 5 ''nanósok''...;)
Valszeg ilyet fog beletenni a szervíz is, ha rászánod magad a bővítésre...

El kellene olvasni néha a progik help-jét is...:P

Memory Latency


This benchmark measures the typical delay when the CPU reads data from system memory. Memory latency time means
the penalty measured from the issuing of the read command until the data arrives to the integer registers of the CPU. The code behind this benchmark method is written in Assembly, and uses 1 MB alignment, 1024-byte stride size. Memory is accessed in forward direction.

Memory Latency benchmark test uses only the basic x86 intructions and utilizes only one processor core and one thread.

primus inter pares

(#158) iSeeker


iSeeker
tag

Ezt a topico azért oztam létre,hogy nem offoljam szét a milyen notebookot vegyek topicot

Van egy pár éve használaton kívüli kábé 5 éves ilyen laptopom(amúgy most hogy elővettem nagyon kicsi aranyosnak tűnik a 19 colos tft után ).

Konfig:14,1˝ TFT/256 MB/C1100 MHz tua./20GB/24x DVD

A videókártya valami SiS csoda,tehát 8-64MB RAM elmegy rá a rendszermemóriából.

Újkorában sokkal gyorsabb volt,mint most.A winchesteren a másolás olyan 1.5 mega/sec,hogyha jó napja van,van,hogy 0.5 mega/sec alá is lemegy.Az útóbbi időben a rekord az egy 3MB os másolás volt(az ipdonak meg 10 körrül van )

Everesttel teszteltem,és elég szánalmas eredmények jöttek ki

Memória olvasás:260
Memória írás:170
Memória késleltetés:250ns

Egy akksit hol és mennyiért kaphatnék bele?Mennyi lenne ezt a gépet használhatóvá tenni(működik meg minden csak hát...)Vagy már nem is érdemes foglalkozni vele?

(#159) iSeeker


iSeeker
tag

Amúgy inkább arra vagyok kiváncsi,hogy mitől lehet ez a gép ilyen tetű lassú.Régebben gyorsabb volt.

(#160) Rover623 válasza iSeeker (#158) üzenetére


Rover623
félisten

Aksi: azt kellene kideríteni hogy ezt a modellt kitől licencelte a Portocom...:U
Meg kellene nézned, milyen jelölések vannak az aksin és rákeresni a gugliban...tuti megtalálod az ''eredetit''...:DD

Vinyó: ha elkezdett döglődni, lelassulhat...ha felülethibás, akkor a többszöri olvasási próbálkozás okozhat ilyen tüneteket. Csere. Tizenezer HUF ma már csak egy 30-40GB-os noti vinyó.

Valszeg memcsiből is lehet bele még 256MB-ot rakni...azzal már kellemes irodai, internetezős konfig válhat a masinából.

Kidobni még nem kell, eladni meg nem érdemes...nem kapsz érte annyit mint amennyi a használati értéke...:(

primus inter pares

(#161) iSeeker válasza Rover623 (#160) üzenetére


iSeeker
tag

Igen,kidobni én sem akarom,egy oldalt még elbír a firefoxxal többet már nem :(

Lehet,hogy tényleg ki kéne próbálni egy másik vinyóval.

Sajnos az akksi nincs benne,mivel ne nehezítse feleslegesen,és fogalmam sincs hogy hol van :F

Amúgy milyen ram kellhet bele meg mennyiért?

(sajnos amitóta megszűnt a portocom és senkit sem ismerek akinek ilyen lenne azóta elég reménytelen helyzetben vagyok)

(#162) Rover623 válasza iSeeker (#161) üzenetére


Rover623
félisten

Amúgy milyen ram kellhet bele meg mennyiért?
99% hogy SO-DIMM kivitelű SDRAM.
256MB a legmárkásabbakból is max. 8+Á.
Bontókban érdemes keresgélni...kezedben a laptoppal és belepróbálgatva. Csak akkor szabad megvenni, ha rendesen műxik benne...

primus inter pares

(#163) iSeeker válasza Rover623 (#162) üzenetére


iSeeker
tag

Köszi,akkor majd lehet hogy próbálkozom. :)

A vinyóról meg nemtom,hogy az alaplapja kezelné e egyáltalán a 30 as meg 40 es vinyókat.Meg mi van akkor,hogyha az is ilyen lassan megy benne? :F

(#164) iSeeker


iSeeker
tag

Az akksi,ha minden igaz akkor az egy Overdose 3 III S T.Cáfoljatok meg,ha nem :)

(#165) Rover623 válasza iSeeker (#164) üzenetére


Rover623
félisten

Szerintem pedig:

ADVENT 6411
AJP 2200C
CLEVO 2200C 2700T 2700C
GERICOM Overdose D270S M220S

14.8V-4400mAH, Li-Ion
P/N: 87-22085-42C vagy 87-2208S-42C

24.800+ÁFA

P.S.:
De amit a Vaterán láttál, az is az..:DD


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#166) iSeeker válasza Rover623 (#165) üzenetére


iSeeker
tag

Jó lesz ez is :D

Csak hol van? :D

Amúgy köszi szépen a segítséget ;)

Nem hittem volna,hogy valaha életet akarok/tudok lehelni ebbe a gépbe(mármint akksiról).

[Szerkesztve]

(#167) Rover623 válasza iSeeker (#166) üzenetére


Rover623
félisten

[link]

primus inter pares

(#168) iSeeker


iSeeker
tag

Köszi,akkor hogyha sikerül a gép gyorsaságát a 386 osról feljebb emelni,akkor elnézek hozzájuk ;)

A winyón kívül okozhatja még valami más is a belassulást?

Amúgy még mp3 at sem lehet rajta hallgatni,mert meg-megszakad,a videó meg a dvd lejátszás na jó azt inkább hagyjuk(pedig régen ezek mind mentek...).Ezeket egyébként formázott winyóra frissen telepített windowssal próbáltam ki,szal még adware vagy vírus sem zavarhatott volna be.

(#169) cherockee válasza gumi* (#151) üzenetére


cherockee
aktív tag

van aki azt mondja hogy megéri kivenni, mivel az aksit ilyenkor folyamatosan max töltésen akarja ugye a táp tartani, ergo ha kicsit is merül tölt rá...ergo használódik. kérdés: annyira hogy megérje minden egyes alkalommal kiszedni?

(#170) cherockee válasza iSeeker (#168) üzenetére


cherockee
aktív tag

esetleg biosban nem lett elállítva? volt már olyan gépem is (asszem via chipsettel), ami a gyári driverek (chipset-agp-usb...szóval minden majdnem) nélkül szintén ilyen hihetetlen lassu volt, majdnem állandóan 90%feletti prociterhelés, meg folyamatos töltés.
A winyo tényleg lehet, probáld ki mondjuk a winampben hogy bebuffereled az egész filét, ha ugy nem szaggat...valahol az input - directsound ....v.alami.valami-re duplaklikk és van egy méret, hogy mi alatt bufferelje be az egész filét, azt felnyomod 99999999999-re és betölti neked memoba. Ha onnan is lassu akkor nemtudom. igy még a 486osokon is megy az mp3...

amúgy hűtése megy rendesen? minnél melegebb egy proci annál lassabb...(általános hűtési körülmények közt).

(#171) Rover623 válasza cherockee (#169) üzenetére


Rover623
félisten

Ha még NiCd aksid van akkor igen...az intelligens töltőelektronikájú notik esetében már a NiMh aksiknál is minimális volt a memóriaeffektus, a korszerű Li-Ion ''telepek'' pedig pláne nem háklisak...ne birizgáld...
Főleg jól jöhet az aksi áramkimaradás esetén...;)

primus inter pares

(#172) cherockee válasza Rover623 (#171) üzenetére


cherockee
aktív tag

li-ionnál mindegy, ez tény, de akkor meg peterkeT (#155) irt érdekeset:
Nem, akkor sem érdemes. Néha lehúzni a töltőről, lemeríteni, és utána feltölteni érdemes.

li-ion aksit lemeríteni teljesen? tudtommal ez az ami teljesen nem ajánlott, sőt a maximálison járatás se...valami cikkben találtam nemrég egy olyan ajánlást, miszerint 40-70% közt érdemes tartani, élettartamát igy használom legjobban ki...de azt mindenhol kifejezetten ajánlják hogy sose hagyjam lemerülni.

(#173) Rover623 válasza cherockee (#172) üzenetére


Rover623
félisten

Hol itt a gond...:F
peterkeT egy moderátor (Allah növessze hosszúra a szakállát...:R), de civilben ő is csak egy user...;)

primus inter pares

(#174) parandroid válasza cherockee (#172) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

1. A teljesen lemerítés alatt rendszeres használatnál 8-10% körüli értéket értettem, amikor a gép úgyis figyelmeztet, elnézést, ha nem volt egyértelmű.

2. Ezzel együtt a HP gépek akkukalibrálása a gyártó szerint úgy kell történjen, hogy minden energiatakarékos funkciót kiiktatva (beleértve a vészleállást is) addig kell járatni a gépet, amíg az energia híján ki nem kapcsol - azaz teljesen (0-ra) lemeríteni. Ezt háromhavonta, vagy szükség szerint ajánlják.

Érdemes itt olvasgatni: [link]. Ők is azt írják amúgy, hogy érdemes kivenni az akkut, de én azt mondom, hogy jobban jársz, ha rendeltetésszerűen használod.

Tény, hogy a modern Li-Ion akkuk, a töltőelektronikájuk fejlettsége révén semmilyen károsodást nem szenvednek, ha folyamatosan a gépben vannak, sőt, ha időnként megjáratod őket (lásd első pont), azt meghálálják.

Az nc8000-em két éves volt, amikor eladtam, és még mindig elment 4 órát akkuról, ha nem volt meghajtva, ami szép teljesítmény egy 8 cellás akkuval ellátott 15'' SXGA+ géptől, még ha a Radeon 9600 le is volt szabályozva benne 100/100 MHz-re.

Szerk:

''40-70% közt érdemes tartani, élettartamát igy használom legjobban ki...''

Egyébként ez olyan, mint az, hogy garantáljuk, hogy az autója sosem fog meghibásodni, ha minden alkatrészt kitisztítva, lekezelve, szétszerelve egy garázsban tárolja azt. :D

''de azt mindenhol kifejezetten ajánlják hogy sose hagyjam lemerülni.''

Mondjuk én ezt még nem láttam sehol...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#175) Rover623 válasza parandroid (#174) üzenetére


Rover623
félisten

Ez így, ebben a formában megállja a helyét...:C

primus inter pares

(#176) iSeeker válasza cherockee (#170) üzenetére


iSeeker
tag

Szia!

Ezt a bufferelést pontosan hol kell beállítani?Így sajnos nem találtam meg :(

Amúgy a hűtésének jónak kell lennie,mert bekapcsolás után 4 5 perccel fűt mint a kazán :D És ezt a jó szokását régen is csinálta,amikor gyors volt.

Amúgy a biosában szerintem semmit sem lehet beállítani azon kívül,hogy honnan bootoljon,és hogy mennyi ramja legyen a videókártyának.

(#177) iSeeker


iSeeker
tag

Megvan :D Ki is próbálom :)

Amúgy 8 perc alatt áll fel az xp.

[Szerkesztve]

(#178) cherockee válasza parandroid (#174) üzenetére


cherockee
aktív tag

hozzászólásodban azt se irtad hogy nicd, vagy li-ion. nicd-nél tényleg érdemes lemeriteni, tudomásom szerint. Nem azt akartam mondani hogy nem irtál egyértelmüen, csak én másképp tudtam.
Azt már több gép kapcsán olvastam, hogy első használatnál (formázás címen) teljesen le kell meríteni...bár mobiloknál pl. ezt is azt is lehet olvasni, azt hiszem samsungoknál ajánlják a formázást, siemenseknél pedig kérik hogy sose hagyjuk lemerülni...Újabb érv, hogy ezexerint HP javasolja a formázást...(vagy csak garantálni próbálja az évente-2évente aksivásárlók tömegét:D)

de én azt mondom, hogy jobban jársz, ha rendeltetésszerűen használod.
nem vitázni akarok, de ha desktopként használom a gépet, akkor szerintem nem feltétlen van rendeltetésszerüen használva az aksi. ha csak töltés idejére rakom hálózatra, az megint más. és eredendően nekem ez tünik inkább rendeltetésszerünek, kivéve ha desktop replacementnek nevezed a laptopod...kérdés hogy mennyiben más az aksija. De ez inkább a nicd aksikra értendő, nem li-ionokra.

végülis ott a pont: nc8000 4 órát bírt 2 év után...tehát van benne valami:). Megszívlelendő tanács.

''Egyébként ez olyan, mint az, hogy garantáljuk, hogy az autója sosem fog meghibásodni, ha minden alkatrészt kitisztítva, lekezelve, szétszerelve egy garázsban tárolja azt.''
nem, ez nem olyan. a 40-70% közti használat nem oylan mintha nem használnád...nem mondtam hogy tuti joo ötlet, de az is igaz hogy a végletek semmiben sem jók.

''Mondjuk én ezt még nem láttam sehol...''
T-mobil és vodafon telefonvásárláskor legtöbbször mondják, az aksiról való beszélgetéskor, pda-m leirásában is bennevolt...és számomra az is elgondolkodtató, hogy miért vannak ''vészleállás''-ok a gépekben, bizonyos % alatt. nem hiszem hogy azért, hogy ha kell még bekapcsolható legyen a gép, vagy hogy ne hirtelen álljon le a gép. főleg egy mai laptopnál, ahol egy hibernáció max 15 mp.

(#179) Major Major


Major Major
őstag

Sziasztok!

Lenne két kérdésem:
-Kéne még memória a gépbe. FuSi Amilo Pro V1000. 256 Mb DDR266 van bent. Csak ugyanilyennel tudom bővíteni, vagy van esély rá, hogy 333-assal is menni fog? A gáz az, hogy 512-es DDR266-ot sehol sem láttam, és szeretném teljesen kihasználni a lehetőségeket. (768-ig bővíthető)

-Kéne bele valami wlan is. Vegyek egy sima PCMCIA kártyát, vagy inkább egy miniPCI-os vezérlőt? Úgy tudom, azoknak sokkal jobb a hatótávolsága. Be tudják azt szerelni a gépbe antennástul-mindenestül?

Előre is köszi!

(#180) cherockee válasza Major Major (#179) üzenetére


cherockee
aktív tag

ddr ügyben ugy tudom, ha 333-ast rax be az se gond, csak 266on fog menni az is...gondolom nem lenne nagy hátrány.

wlan: tény, a beépített minipci nagyobb hatótávolságú (tesztek szerint), de ahogy irtad, kérdéses a beszerelhetősége, főleg az antenna miatt...ahol vetted érdemes megkérdezni, vagy szervizekben, láttam már olyan gépet, amiben benne volt az antenna, annak ellenére hogy a tulaj nem kérte a wlan opciót...de ellenkezője is van biztosan, sőt sűrűbben...

(#181) iSeeker


iSeeker
tag

Amúgy ha bufferrel csinálom,akkor legalább többé kevésbé folyamatosan játsza le ;) Sajnos recseg eléggé,de úgysem zenét akarok hallgatni rajta.

(#182) Rover623 válasza Major Major (#179) üzenetére


Rover623
félisten

A gáz az, hogy 512-es DDR266-ot sehol sem láttam, és szeretném teljesen kihasználni a lehetőségeket. (768-ig bővíthető)
Akkor miért nem 2db 512-est teszel bele...merthogy 1024-ig bővíthető...:P
Ami tutira megy benne: Kingston típusazonos memóriák...
KFJ-FPC50/256: cca. 9+ÁFA
KFJ-FPC50/512: cca. 16+ÁFA

primus inter pares

(#183) iSeeker


iSeeker
tag

Kicsit visszatérve a vinyóra.

Ha a biosban nincs bepipálva a PIO Mode,akkor a sebességejó esetben 1.5mb/sec.Ha a PIO Modeot bepipálom,akkor pedig 3-3.5ms/sec körübelül.Ez még mindig nagyon lassú,nincs más dolog amit még lehet hogy át kéne állítanom?

(#184) ody42 válasza iSeeker (#183) üzenetére


ody42
senior tag

Olyat keress, hogy DMA vagy MW-DMA, MULTIWORD-DMA,ULTRA DMA, ha bármelyik van, azt kapcsold be, ugyanis ilyenkor a DMA vezérlő végzi az IO műveleteket a proci kihagyásával, azaz nem terheli le a gépedet a winchester használata. A PIO mód ezeknél lassabb, és ott a CPU vezérli az IO műveleteket. (azért is olyan lassú)

(#185) iSeeker válasza ody42 (#184) üzenetére


iSeeker
tag

Ezeket hol keressem?

(#186) iSeeker


iSeeker
tag

Az egyszerűség kedvéért inkább most leírom,hogy mit mutat a bios.

Disks

IDE Settings

Primary HDD
[X] Drive Enabled
[X] Multiple Sector Mode
[X] PIO Mode

IDE UDMA-33/66/100 Function : Enable
IDE 32Bit I/O : Enable

Kábé ennyit tudok itt beállítani.

Amúgy a 2001 es vagy 2002 es gépen egy 97 es bios van...

(#187) cherockee válasza iSeeker (#186) üzenetére


cherockee
aktív tag

frissítés esetleg? ahhoz kéne a pontos típus...első bios képernyőkön megtalálod pl a chipset, lap tipust, szerintem az elég...alapnak.

(#188) iSeeker válasza cherockee (#187) üzenetére


iSeeker
tag

Nem hiszem,hogy ez lenne a gond,mivel a dvd olvasó DMAn van.(windows szerint)

(#189) iSeeker válasza iSeeker (#186) üzenetére


iSeeker
tag

IDE UDMA-33/66/100 Function : Enable

ez pedig akérhogy is nézem a biosban,enabled...

Windows szerint meg még mindig PIO módban van.Sehogy sem bíro átállítani :O És lehet hogy csak ez a baja.

[Szerkesztve]

(#190) iSeeker


iSeeker
tag

Megoldva:) A sis lapkakészletnek van egy ilyen hibája,hogy nem működik DMA ként,feltettem a javítást,és azóta jó :)

Most már csak akksit szereznék bele meg Wifit:) Utóbbit egyébként hogyan tehetem bele?

(#191) cherockee válasza iSeeker (#190) üzenetére


cherockee
aktív tag

sokféleképpen...pcmcia-usb-minipci.
esetleg meglévő utp-n bekötsz mellé egy wifi-s routert:D.

pcmcia és usb nem olyan tökéletes megoldás, mivel legtöbbek szerinnt közel se annyira joo a teljesítményük....miniusb meg igényel egy beépített antennát. De az nemtom van e a gépedben...

(#192) iSeeker válasza cherockee (#191) üzenetére


iSeeker
tag

Szerintem fix hogy nincs egy ilyen régi gépben.

Most nagyon boldog vagyok évek óta nem volt ilyen gyors a gép :))

Amúgy pcmcia nincs is a gépben,pontosabban van,de le van takarva egy műanyaglappal,amit kiszedtem,és nem lehet oda semmit sem betenni.

UI:Mennyibe kerülhet?

[Szerkesztve]

(#193) iSeeker


iSeeker
tag

Pontosan fogalmazva be lehet oda tenni dolgot,sőt a leírásában is utalnak rá a laptopnak hogy van PC kártya hely,de olyan,mintha egy akksinak a műanyag borítása lenne ott...

(#194) parandroid válasza iSeeker (#193) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az nem egy PCMCIA vakdugó, ami csak azért van ott, hogy ne egy lyuk legyen a gép oldalában?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#195) iSeeker válasza parandroid (#194) üzenetére


iSeeker
tag

Lefotózzam mi van benne? :D

(#196) parandroid válasza iSeeker (#195) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én megtettem helyetted: [link]. :))

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#197) iSeeker válasza parandroid (#196) üzenetére


iSeeker
tag

Nem ilyen :(

Csak egy műanyag lap.Semmi ilyen mint ami a képen van.Belül olyan,mintha valami műanyag lenne,de nincs rés.

[Szerkesztve]

(#198) parandroid válasza iSeeker (#197) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem csak ilyen létezik. Ez gondolom csak az anyagspórolás miatt üreges. Fotózd csak le. Egyébként ha belenézel a lyukba, a hátuljában látnod kell egy sok apró tüskéből álló csatlakozót.

Egyébként a legegyszerűbb, ha a lavalys.com címről leszeded az Everest egyik frisebb verzióját, és megnézed, hogy az talál-e PCMCIA adaptert. ;)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#199) iSeeker válasza parandroid (#198) üzenetére


iSeeker
tag

Amúgy nincsen lyuk.Mondom,a lyuk szájában ott van valami.

Everestet megnézem,fent van :)

A gép használati utasításában egyébként meg szerepel a PCMCIA :)

[Szerkesztve]

(#200) iSeeker


iSeeker
tag

Everestben hol kéne megtalálnom? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.