Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) mvsbcs


mvsbcs
csendes tag

Üdv!

Egy Fujitsu Siemens L1310G notebook-om van. Megrepedt a jobb oldali zsanérja, pedig úgy vigyáztam rá mint a fene. Se nem volt elejtve, nem volt semminek hozzáütve, semmi.

Mégpedig ez történt most, hogy a notebook épphogy elmúlt fél éves.

Szerintetek mekkora az esélyem egy garanciális cserére?
Van vkinek hasonló tapasztalata?

Ha nem cserélnék garanciában mennyit kóstál egy ilyen alkatrész?



Előre is kössz!

(#802) ferkoboy válasza mvsbcs (#801) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Attol repedt el, hogy a rögzitő csavarja kicsit kilazult, s igy meg tudott feszülni, majd repedni.
CSerére nincs tippem, másnak talán.

Lehet érezni kézzel megmozgatva olyankor ha meglazul a csavar, hogy van a kijelzö fel- , lehajtásako egy holtjátéka. ''kotyog''
Ilyenkor érdemes nekilátni a gépnek. Pár perces munka az egész. De szükség van valami jó (pl. órás) csavarhúzóra.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#803) mvsbcs válasza ferkoboy (#802) üzenetére


mvsbcs
csendes tag

Ezt a rögzítő csavart hol lehet megtalálni?

Valamelyik műanyag borítás alatt?

(#804) mvsbcs válasza ferkoboy (#802) üzenetére


mvsbcs
csendes tag

Egyébként nem úgy tűnik mintha kotyogna, de most nem akarnám hajtogatni, most fogjuk vinni a szervizbe, jó lenne ha nem repedne tovább.

Így is az lesz, hogy biztos kétszer földhöz vágtam, meg ugráltam rajta, meg egyéb kedves gyanúsítgatások... :((

(#805) ferkoboy válasza mvsbcs (#804) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Nemhiszem, hogy az lenne. Nem egy notebooknál találkoztam már vele.
Kivétel pl. IBM ThinkPad. Annál sosem. No meg HP nc6000-nél sem sűrűn.
Ált. Business class notiknál nem jellemző, alatta igen.
Hogy hol van a csavar? Szinte mindig el van dugva.
Kis humiszerű boritás alá általában, ami egy kicsi csavarhuzoval leszedhetö, mejd a müvelet végeztével ismét a helyére illeszthető.
Persze ez tipusfüggö. Látatlanba nem tudom megmondani neked.

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#806) Noodra válasza ferkoboy (#805) üzenetére


Noodra
tag

Ferko!

Nekem az Nc6000rel volt bajom, az alaplapnál lévő zsanért kellett cserélni.

10k-volt gar nélkül.

Üdv.

(#807) ferkoboy válasza Noodra (#806) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Én csak saját tapasztalatot mondtam.
Nekem nem volt vele soha gondom. :) Szerencsére...

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#808) marsu


marsu
addikt

Sziasztok!

HP nx6110 notim van. Januárban cseréltem a 40GB-os HDD-t 80GB-os WD HDD-re. Most a 80-ast cserélem 120GB-os WD-re.

Ha a 80GB-os ha érdekel valakit, szóljon! Iszonyatosan csendes, nem melegszik, hibátlan. De nekem már kevés.

:)

Press any key to continue ...

(#809) mvsbcs válasza ferkoboy (#805) üzenetére


mvsbcs
csendes tag

Na tegnap bevittük szervizbe, felhívták Pestet és azt mondták megcsinálják.

Mondjuk ez a legkevesebb azután, hogy milyen kálváriája van már ennek a gépnek.

Megvettük október 20-án. Prímán ment is két napig, majd elkezdett hörögni a proci hűtő venti. Visszavittük, három napon belüli csere megvolt. Beviszem gépet egyetemre, feltelepítek rá mindent, letöltök rá mindent, hazamegyek, bekapcsolom erre sípol mint a megveszekedett és a boot screen-nél tovább nem jut el. Vissza Media Markt, mutat srácnak (szegény akkor már elég cikisen érezte magát...), jó újabb csere.

Eltelt egy hónap, kettő ...
Négy-öt hónapos környékén járt, mikor egyszercsak eltűnt a hang. de olyan szinten, hogy a rendszer sem látta a hangkártyát. Felindulva Microsoftos tapasztalatokból, újratelepítettem a windowst (persze miután órákat kínlódtam, hogy a hang visszajöjjön).
Ez alkalommal sem volt hang. Visszatettem a gyári rendszert, hátha... Szintén nem volt hang.

Felment Pestre, laza 3,5 hét múlva visszajött (állítólag audio egységet cseréltek). Ment két napig a hang, aztán totál ugyanaz, egyszercsak megint elment a hangkártya. Nem volt kedvem végigjátszani megint a hókamókát, mint első alkalommal, fogtam bevittem az itteni szervizbe. Fickókám mondja, hogy feltelepít ő is egy windowst rá és megnézi. Így is történt, mondanom sem kell, neki sem sikerült hangot kicsikarnia belőle.

Felment Pestre megint. Eltelt egy hét, két hét, harmadik hét derekán gondoltam megkérdezem már mégis hol tartanak vele. Felhívom, egy hölgy kérdésemre közli, hogy már több mint egy héttel ezelőtt visszaküldték Debrecenbe. Kérdem tőlük, miért nem szóltak. Hááát.., öööö. Mindjárt beszél Debrecennel és viszahív.

Kb egy fél óra múlva csörög a telefon, a Debreceni szervíz az. Közlik velem, hogy nem hardver hiba volt, hanem szoftverhiba és legyek kedves fizetni ezért 8000 Ft-ot.

Ekkor elborult az agyam, alig tudtam megállni, hogy ne szórjak szitkot az összes fel és lemenőre. Közöltem a fickóval, hogy egyrészt, teljesen ugyanezzel a problémával volt fent egy hete is, akkor cseréltek audioegységet, most ugyanez a hibajelenség állt fenn, másrészt ő is megnézte, felrakott egy windowst és neki sem volt hang, úgyhogy ne magyarázza meg nekem a szervíz hogy Debrecenben nincs hangkártya, mire felér Pestre addigra meg van.

Felhívom Pestet, hogy megkérjem őket hadd beszéljek már a szervies kollégával, aki a javítást végezte. Rendben, adjuk: Kérdem tőle, hogy mi volt a probléma, meghogy legutóbb is ez volt, meg stb. Erre mondja, hogy átnézte az egész gépet, nemcsak a hangkártyát, lefuttatot rajta valami gyári ellenőrző szoftvert, és működött a hangkártya, csak nem volt feltelepítve. Mondom neki, hogy az én windowsom alatt fel volt telepítve és nem ment, mondja nekem erre, hogy nem tudja hogy én mit tlepítettem meg hogy, de akkor biztosan nem jól csináltam. Mondom neki, hogy a GYÁRI driver cd-vel telepítettem. Erre ő: Akkor sem csináltam akkor vmit jól. LOL.

Mondom neki, hogy a Debreceni kolléga is megnézte, neki sem volt hang. Erre ő: Akkor ő is biztos rosszul csinált valamit.

Mondja, hogy higgyem el, az egész gépet megnézte, hogy esetleg az alaplapon nem repedt e meg valahol ''egy esetleges külső behatástól'', de nem gyanúsítani akarom Önt, de ...

Láttam hogy ez nem vezet semmire, úgyhogy elköszönttem tőle, ő pedig felajánlota, hogy ha legközelebb ilyen probléma lesz, nyugodtan hívjam fel és segít. (Ezt az egy megmozdulását díjazom).

Elhoztam a gépet, fura azóta nem volt ilyen gondom, leszámítva a mostani zsanér herce-hurcát.

Egyébként mielőtt véleményt alkottok érdemes tudni, hogy már legalább 13 éve (vagy több), gépekkel foglalkozom, a saját otthoni gépemet is én állítottam össze, egy adag szoftveres tudással is rendelkezem (nem felvágásként, de nem is kevéssel (annak idején még anno 286-oson kezdtem)), nem hiszem, hogy ne tudnék feltelepíteni egy hangkártyát. Ráadásul XP alá. Vagy ne tudnék kiszűrni egy szoftveres hibát.

Egybéként megértem a szervízest is, ha nála már működött akkor érthető a reakciója, de még mindig azt mondom, hogy Debrecenben nem működött akkor mire Pestre ért, addig mi történt? Na mindegy, ez mostmár amúgy sem érdekes.

(Zárójelbe teszem, hogy nem fiztettem egy fillért sem.)

(#810) szeku


szeku
tag

Sziasztok,
egy kijelzohibas Sony Vaio pcg-f707 (masik tipusjelzese pcg-92a1) szorulna uj kijelzore... Mit lehet tenni, nincs vkinek? Valszt plz priviben is...
Elore is koszi

i7 4790k + Ninja 3 //2*8GB //512 +1TB ssd + 2+1 TB + Nas :) Thermaltake Armor va8000bws

(#811) Shadowfax válasza mvsbcs (#809) üzenetére


Shadowfax
addikt

Részvétem. :(
A történetet egyébként jó lenne, ha betennéd a Fusi topikba, mert inkább oda való, itt már OFF. ;)

(#812) ferkoboy válasza szeku (#810) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Itt kérdezd meg: [link]

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#813) ferkoboy válasza mvsbcs (#809) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Részvétem. Éljen az Amilo.
Egy kalappal a zsanérhoz!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#814) mvsbcs válasza Shadowfax (#811) üzenetére


mvsbcs
csendes tag

Áttettem a fujis topikba, viszont itt már nem engedi szerkeszteni. Ha gondoljátok törölhetitek innen.


Kössz: mvsbcs

[Szerkesztve]

(#815) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Sziasztok tegnap vettem PA 1510 es laptopot!!!
Mondhatjuk meg vagyok vele elégedve nagyon tetszik és árban sem volt rossz tudásához képest!
Az lenne a kérdésem hogy az ebben lévő X1100 as VGA-t ki lehet e cserélni valami jobb vga ra?? Olvasgattam fórumokat mindenfele azt írták hogy ez egy gef4 esnek felel meg kb...szóval örülnék neki ha lehetne cserélni mert akkor raknék bele egy X1600 at!!!
A válaszokat előre os köszönöm.
Üdv. Attila :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#816) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Sziasztok!
2,5'' laptop SATA winyót ráköthetek nyugodtan Asztali gép SATA portjára?
Nem lesz baja?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#817) Macilaci457 válasza Sárpac (#816) üzenetére


Macilaci457
őstag

Nem lesz semmi baja. Csak a megfelelő csatlakozót használd. Mást úgy sem tudsz rádugni. Nem lesz baj.

(#818) Macilaci457 válasza Des1gnR (#815) üzenetére


Macilaci457
őstag

Laptop az nem asztali Pc. Itt nem megy a cserebere. Amiért fizettél, azt kaptad, azért volt annyi az ára, amennyi. Egyes típusok használnak speciális csatlakozós VGA-kat, tehát ami nincs a lapra hegesztve. Annak az esélye viszont, hogy ilyet beszerezz, megintcsak szinte nulla.

(#819) Des1gnR válasza Macilaci457 (#818) üzenetére


Des1gnR
őstag

Értem és köszönöm!!!! :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#820) marsu válasza Des1gnR (#815) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

A bővítési lehetőségek eléggé korlátozottak. Én egy nx6110-et vettem januárban.

Az két 256/333-as memóriát cseréltem két 512/400-as A-Data modulra, a 40GB-os HDD-t először egy 80GB-os WD-re, később egy 120GB-os WD-re, raktam bele W-Lan kártyát is.

A videokártyát nem lehet úgy cserélgetni, mint egy asztali gépben, de az X1100-es kártyád sokkal jobb, mint az én Intel Extreme Grapics VGA kártyám ... De nem is nagyon játszom rajta.

Press any key to continue ...

(#821) Batka666


Batka666
csendes tag

Sziasztok!
Utánajártam egy cseppet ennek a videókártya csere dolognak. Az nVidia annak idején kifejlesztett egy MXM (Mobile PCI eXpress Module) nevű dolgot, ami mostanra eléggé elterjedt. A lényege az, hogy a videókártya egy miniatűr PCIe foglalatba passzol. Sajnos nem nagyon lehet vele találkozni a kereskedelmi forgalomban, mert a notebook gyártóknak marhára nem éri meg, hogy nem egy új notit veszel, ha valami nem tetszik a régiben. Mindemellet elvileg hozzá lehet jutni a cucchoz. Hogy hol azt már nem tudom, árat meg végképp nem. Esetleg valakinek van bármi infója arról, hogy hol lehet behúzni ilyen kártyákat?

U.I.: A modernebb laptopok nagyon nagy része már moduláris felépítésű. Kis túlzással ugyanúgy variálható benne minden mint egy PC-ben.

(#822) xcbiker válasza Batka666 (#821) üzenetére


xcbiker
addikt

notebookja válogatja...
többségében nem megoldható ez sem.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#823) Des1gnR válasza Batka666 (#821) üzenetére


Des1gnR
őstag

Úgy megérné a noti gyártó a cégeknek a vga csere ha sokkal drágábban adnák mint a rendes vidkarikat...én most pl egyből cserélnék egy x700 ra saját memcsivel :B :B
Ha a laptopokban is cserélhető alkatrészek lennének sokkal kelendőbbek lennének még a drágábbak is mint a PC-k!!! :C :D

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#824) Shadowfax válasza Des1gnR (#823) üzenetére


Shadowfax
addikt

Egy dologról feledkezel meg: a hűtés. Ez nem PC, itt nincs temérdek hely plusz vagy nagyobb venti(k)re...

(#825) Batka666 válasza Shadowfax (#824) üzenetére


Batka666
csendes tag

Ez stimmel, de lehet venni noti alá tehető ''hűtőlapot'' ventillátorral meg mindennel, illetve ha ésszel cserélget az ember, akkor a gyári hűtés is elegendő. Amúgy egy nagyobb teljesítményű kártya valszeg az aksinak is odaverne, de abból általában lehet venni többcellásat.

(#826) Des1gnR válasza Shadowfax (#824) üzenetére


Des1gnR
őstag

Vannak X700 ak amik laptopba valók és gondolom ott sincs gond a hűtéssel....
Persze ez az egész csak egy feltételezés volt mert sajnos nem lehet cserélni :( de jó lenne :C
Az akksinak pedig biztos tényleg csúnyán odaverne de ez még tényleg egy kiküszöbölhető dolgog :B

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#827) Shadowfax válasza Des1gnR (#826) üzenetére


Shadowfax
addikt

Hajjaj, de mennyire van. Érdemes beleolvasni a Fusi topikba, hány ember szenved a forró géppel, az átmelegedő billentyűzettel, touchpaddal, stb.
Arra akartam rávilágítani az előző hszemben, hogy amikor a notebookot megtervezik, akkor azokkal az alkatrészekkel számolnak a hűtés megtervezésekor, amivel azt a notit a piacra dobják. Sokszor még így se tudják ezt tökéletesre megoldani, s ez előbb-utóbb a notebook meghibásodásához vezet.
Aki még azon gondolkodik, hogy a már így is nagyon kicentizett hűtőkapacitást tovább tornáztatja egy többet fogyasztó, s ezáltal jobban melegedő videókártyával, háááát... az már az istenkísértés kategóriája szerintem.
Persze lehet ezt ''ésszel'' csinálni, ahogy kollega megjegyezte, csak kérdem én, minek? Egy jobb vga kártya beszerzése is óriási összeg, ennyiből érdemesebb a régit eladva egy új gépet venni.
A hűtőpadról ebben az esetben: pont a notebook hordozhatóságán esik csorba, vagy valaki annyira mazochista, hogy kicseréli a vga-t egy erősebbre, vesz egy hűtőpadot, amit aztán kénytelen cipelni magával mindenhova? A szinte lenullázódó akksiidőről nem is beszélve... Persze, lehet venni 9 cellás új akksit, de az se két fillér, meg az erős vga mellett halottnak a csók...
De Ti tudjátok. ;)

(#828) xcbiker válasza Shadowfax (#827) üzenetére


xcbiker
addikt

látod... sosem értettem a gamereket.... :F - főleg notebookkal. :U

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#829) demars válasza Shadowfax (#827) üzenetére


demars
addikt

Nagyon jól mondod...aki játszani szeretne, az vegyen egy asztali pc-t!!!! Egy átlagos noti max 2,5 - 3órátbír ki akksiról!!!! Ha pedig valaki tunningolni szeretné agépét, az cserélje le egy jobbra!!!!!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#830) szbotond


szbotond
tag

sziasztok!

én nem akarok nagy tuningot... :B csak egy ksi memoriát az fs-315e-s vaiomba. konkrétan +1db 512es 400mhz ddr2es sdről lenne szó. tud nekem vki segíteni?

köszönet üdv :R

(#831) Des1gnR válasza szbotond (#830) üzenetére


Des1gnR
őstag

Én annyira nem vágom a témát de az hogy ddr2es sd az mi??? :B

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#832) Des1gnR válasza Shadowfax (#827) üzenetére


Des1gnR
őstag

Igazat kell adjak abban hogy notigépeket úgy tervezik meg hogy bizonyos értékeknél tovább ne melegedjen...mondjuk nekem a mostani gépem se olyan meleg de még egy 50 fokos vga biztos nem tenne jót neki!
Egyik srác irt az Amilo 1510 emre hogy cserélné egy Clevo M400A típusú gépre!
Aki nem ismerné annak:
CPU:Mobile Intel® Pentium® M Dothan 2MB/FSB533 1.86GHZ
RAM: 1024MB DDR
VGA: Ati x700 256Mb Saját ram
VGA felbontás: 1400x1050
HDD: 80GB Sata
Hangkártya: 7.1-es
Dvd íro
Egyéb: Webkam, Infra, Bluetooth, Sorosport, Wifi, 4Usb, 3ó készenlét

Szerintem el fogom cserélni az X700 as kártya miatt mert játékra használnám a gépet de azért szeretnék véleményeket hallani hogy szerintetek mit csináljak!
Aki pedig azt mondja hogy aki játszani szeretne az vegyen asztali gépet.. háááttt végülis igaza van de azért átgondolhatja a dolgot mert: notival egyszerűbb lanpartyra menni, de ha nem játszani akarok rajta arra is alkalmas pl vonaton vagy buszon, sokkal kisseb helyet foglal, könnyebb, szebb... és mivel én kollégista vagyok ezért hordozgatnom kell a gépet ha mindenhol használni akarom!! :B ;) :B nah ezért kel egy laptop amin tudok játszani!!! :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#833) xcbiker válasza Des1gnR (#832) üzenetére


xcbiker
addikt

Nincs azzal baj, hogy notin akarsz játszani... praktikus kis kütyü az. :)

Inkább attól áll a hátamon fel a szőr, mikor gamer igényeket támasztanak egy noti felé, de az ár ne legyen több 100-150eft-nál. :U :O

Aki komoly gamer gépet akar, az vegyen asztalit vagy ha notiban szeretné ugyanazt, akkor nyúljon méllyen a zsebébe!

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#834) Des1gnR válasza xcbiker (#833) üzenetére


Des1gnR
őstag

Igen aki komolyan szeretne játszani az vagy vegyen egy asztali gépet vagy nyúljon be mélyen a zsebébe. 100e Ft ért örüljön neki ha van a lapiba egy 32MB os VGA egy 40 gigás vinyó és billentyű hogy tudjon vele gépelni a kis irodájába.... :B

mod.: látom pl neked is van hova nyúlni :B
1.AOpen i975Xa-YDG; Core2 Duo T7200 2GHz@2,5GHz; 2x1gb DDR2 667; Gigabyte X1300Pro
2.HP-Compaq NC6400: Core2 Duo T7200 2Ghz CPU; 2x1gb 667MHZ DDR2 Ram; Seagate 100GB SATA HDD; DVD-RW; ATI RX1300.
persze ne vedd sértésnek jó az ha megy a bolt....... ;) ;) :D

[Szerkesztve]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#835) Batka666 válasza Shadowfax (#827) üzenetére


Batka666
csendes tag

Nekem úgy tűnik, hogy a mai notikat már nem feltétlenül egy és csak egyféle konfigra tervezik. Ezért van az, hogy egy picit nívósabb laptopgyártónál te rakod össze a laptopodat bizonyos korlátokon belül (Dell, Alienware).
Mindemellett, ti tudjátok, hogy honnan és mennyiért lehet beszerezni egy MXM modult? Én találtam egy oldalt: www.mxm-upgrade.com , és itt egy 256Mb-os kártya 300 dollár körül van ami nem olyan vészes.
U.I.: Az oldal szerint a Dell nem használja ezt az MXM technológiát, mégis lehet egy laptopot többféle konfiggal kérni (pl. videokártyából lehet Ati-t és nVidiát is kérni). Ez hogyan lehet?

(#836) laszlo95 válasza nagyben (#1) üzenetére


laszlo95
csendes tag

Hi!
VAN EGY DELL LAP TOPOM.EGY ALAPOS TUNNINGOLÁS RÁ FÉRNE.KELLENE EGY UJJ 80HARDVER,1600-2000 CPU ÉS EGY CD-ÍRÓ-OLVASÓ-DVD OLVASÓ,ESET LEG EGY DVD ÍRÓ IS.AZ ÁRA KB.ÉS HOL RAKJÁK EZT ÖSSZE. :F

(#837) Des1gnR válasza laszlo95 (#836) üzenetére


Des1gnR
őstag

A csupa nagybetű azt jelenti hogy ordibálsz :D :D ( ha beragadt a caps akkor bocs )
1. milyen laptopról van szó pontosan???
2. Az hogy 80 hardver azt nemtudom mit jelent de szerintem te egy 80 GB os Winchesterre gondoltál.
3. 1600-2000 Mhz es CPU között sok különbség lehet és többfajta is van belőle és nem mindenfélét tudsz belerakni a notiba..ha nagyon régifajta laptopod van akkor lehet bele se lehet tenni nagyobb procit!

Megoldás: Vidd el egy szervízbe és ott minden téren fel fognak világosítani és azt fogják javasolni hogy vegyél egy uj laptopot mert már nagyon olcsón lehet kapni! :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#838) szbotond válasza Des1gnR (#831) üzenetére


szbotond
tag

nekem itt ezt irják: http://www.ciao.co.uk/Sony_Vaio_FS315E__6372348#productdetail :R

(#839) demars


demars
addikt

Hello ismét!
Ara lennék kíváncsi, hogy milyen DVD írót vegyek a gépembe??? Egy philips sdvd8431 van most benne! Van egy olyan gondom vele, h nem olvas be mindíg egyes cd ket dvd ket!! Néha igen néha nem! Ugy szokta beolvasni, ha kinyitom, s becsukom, s amikor felpörög akkor gyorsan nyomok egy másolást, mert ha később teszem, nem pörög fel.. s nem is olvas be! Kiírja, h hibás fájl... nem olvasható/másolható!! Néha pedig akkor se másol ill olvas ha felpörög!
Mi lehet ennek az oka, illetve ha cserélni kell, milyet vegyek bele, s hogyan cseréljem ki házilag...???
FuSi Amilo A1650G 1Gb RAM, AMD 3300+ Sempron, ATI Radeon X200M 128Mb, 60Gb HDD ...
Válaszokat előre is köszi!
Üdv:demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#840) Noodra válasza laszlo95 (#836) üzenetére


Noodra
tag

Hy!

Ezt nem biztos, hogy megtudod csinálni egy notival. Nah most a Tuning szó az én értelmezésemben teljesen mást jelent.

Véleményem szerint te alkatrészt akarsz cserélni, hogy gyorsabban műköfjön a géped.
Ehhez elég sok infot kell, hogy tudj a gépedről. Pl: Milyen a chipkészlete az alaplapnak, jelenlegi processzor órajele, milyen tipusú csatolóval van ellátva a merevlemez...

A másik nagyon fontos kérdés, hogy mennyi pénzed van rá.

Összerakni, összerakják neked szakszervízbe, de nem egy nagyon bonyolult feladat.

Üdv.


U.i.: NE KIABÁLJ :C :Y

(#841) Noodra válasza demars (#839) üzenetére


Noodra
tag

Üdv.

Ez sem egy egyszerű. Azt kell megnézned, hogy milyen tipusú a csatoló felülete.

Pl.: [link]

De van elég sokfajta.
Ha nem akarsz sokat vacakolni, veszel egy külső meghajtót. :)

Üdv.

(#842) AstaEste


AstaEste
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék érdeklődni, hogy egy Acer Aspire 3692WLMi notit, amiben 1.6-os Celeron M proci ketyeg, Intel 940GML Express chipsettel, meddig lehet proceszorilag bővíteni? Magyarán, mi a legnagyobb cucc, amit még elbír?

Köszi minden választ előre is :)

Üdv

Engem kacsává változtatott.......de már elmúlt

(#843) Zájec


Zájec
veterán

űdv! urak,, a noti alá kellene hűtés. állitolag forgalmaznak ilyen
hűtés-alátétlapokat adapteres ellátással.. tudnátok valami infot mondani rola?

(#844) xcbiker válasza AstaEste (#842) üzenetére


xcbiker
addikt

2ghz-es celeron m, de szerintem hagyd a fenebe. Annyival nem lesz jobb.
En inkabb eladnam es vennek valamilyen i945x chipsetes gepet.
Ha mindenkepp ezt a notit akarod hasznalni es boviteni, akkor memoriat tegyel meg bele.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#845) AstaEste válasza xcbiker (#844) üzenetére


AstaEste
csendes tag

Koszonom a valaszt.

Jelenleg 1G RAM van benne es egy 120-as SATA winyo....ramot meg 1 GB-t lehet tolni bele....asszem, hogy akkor inkabb arra ruhazok be:)

Udv

Engem kacsává változtatott.......de már elmúlt

(#846) efundulus


efundulus
csendes tag

Hali!

Van egy Acer travelmate 2413-as notim ki szeretném cserélni benne a dvd írót, csak nem tudom hogy kell. Segítsetek hogy álljak neki, ne keljen szervízbe vinnem ezért.

(#847) Noodra válasza xcbiker (#844) üzenetére


Noodra
tag

Igazad van, Inkább memóriát vegyél.. Proci drága.

De a [link] -on megtalálod a legjobbat.

Üdv.

(#848) xcbiker válasza Noodra (#847) üzenetére


xcbiker
addikt

talán itt egyszerűbb: [link]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#849) Noodra válasza xcbiker (#848) üzenetére


Noodra
tag

Így is cool :Y :C :DD :R

(#850) demars válasza Noodra (#841) üzenetére


demars
addikt

Hali!
Azt hiszem PATA...tehát: IDE/ATAPI :DDD
Most nem vok a gépnél, nem tom megmondani everest nélkül!
Másik kérdésem, az volt h hogy kell cserélni?? De azt olvastam valahol, h csak kicsit határozottabban ki kell húzni ill finomul, de erősebben mint amikor lemezt teszel bele... s kijön az egész!
Másikat meg csak be... helyette :F
Ez igaz??? Nem merem megtenni míg nem kapok pontos infot arról, h h ogy is kell!!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.