Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Szasztok! :)
Nekem van egy Acer Aspire notim amibe van egy Sempron. Ezt szeretném egy AMD Turion™ 64 X2 Dual-Core Mobile TL-58 1.9 GHz es procira cserélni. Belemegy a chipset kezeli is, csak van egy problémám.
A Sempron TDP-je 25 W. A Turion-é már 31 W. Nem fog megsülni benne a Sempronra méretezett hűtéssel? Vagy nem olyan sok ez a +6 W hőtermelés?A Sempron 55-57 fokos max.
Üdv.: Tamás
Kellemes ünnpeket!
Szerk.: Ja a Sempron 1.8 GHz-es

[ Szerkesztve ]

Oda mentem, ahol vagyok!

(#1452) Tomaaasz válasza fasyrt (#1447) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Én már az elején szétszedtem az enyém! :DDD Érdekelt a belseje. De nem volt nagy dolog csak sok a kicsi csavar... Szóval ha szétkapod akkor figyelj rájuk. De nekem a WiFi adapter már a bővítőhelyen volt, lehet hogy a bluetooth adaptered is ilyen de akkor nem lessz hova raknod! Erre figyelj!

[ Szerkesztve ]

Oda mentem, ahol vagyok!

(#1453) fasyrt válasza Tomaaasz (#1452) üzenetére


fasyrt
őstag

No megtaláltam a szervíz kézikönyvét a gépnek, pofonegyszerű egyébként. :D Egy műanyag takarólemezt kell felpattintani és kész. :)

(#1454) Tomaaasz válasza fasyrt (#1453) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Az a lényeg sikerült. Mondom nálam vagy 32532678562346372483264 :)) csavar volt egy műanyaglemezre... Amúgy jó reggelt! :C

Oda mentem, ahol vagyok!

(#1455) bonat


bonat
senior tag

nekem akkumulátoros kérdésem lenne...
Ha sokat megy itthon a laptop akkor éremes-e kivenni az aksit és csak tápról üzemeltetni??
vagy állandóan lehet az aksi a táppal együtt??(gondolom ez nem jó, ha mindíg töltésen van)

(#1456) BluEyes válasza bonat (#1455) üzenetére


BluEyes
őstag

Ja, az nem jó. De az se jó, ha nincs töltésen, hanem merülget magába. Az se jó, ha sokszor lemerül, mert ugyebár nem bír végtelen sok feltöltést az akku. Az se jó, ha egy áramszünet hazavágja a rendszert. Az se jó ha...blabla... hagyd benne nyugodtan. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#1457) megadeath


megadeath
csendes tag

Sziasztok! Most kaptam karácsonyra notebookot és az érdekelne hogy ha bővíteni akarnám a mostani memóriát (512) akkor az nem jár -e garancia vesztéssel? HP 530...

(#1458) HUNTER-mobil válasza megadeath (#1457) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Nem :)

xi1546

(#1459) xpike


xpike
tag

sziasztok,

van egy clevo M551G laptopom. Nekem nagyon hangos maga a gép, ami szerintem a merevlemez hűtés lehet. Akárhogyis alapvetően az a kérdésem hogy van megoldás erre. Kicserélhető a ventillátor? Hol tudom ezt megoldani? Vagy esetleg vmi külső megoldás is létezik, mitomén a laptop alá valami hütőbordaszerűség?

köszi bárkinek aki egy laikust fel tud világosítani,
D.

(#1460) xcbiker válasza xpike (#1459) üzenetére


xcbiker
addikt

biztos hogy a merevlemez hűtés az?
Mert azt nem szokták külön hűteni notiban.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1461) xpike válasza xcbiker (#1460) üzenetére


xpike
tag

köszi az infót, lehet hogy a proci hűtését hallom csak, mindesetre kb boot után olyan 7 perc múlva beindul s nagyon hangos. Ha a procihűtésről beszélünk akkor az cserélhető? kb mekkora kaland anyagilag? mik a lehetőségek?

köszi

(#1462) HUNTER-mobil válasza xcbiker (#1460) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Sztem is marhaság, a vinyót egyébként is hülyeség hűteni még asztaliban is....

xi1546

(#1463) xcbiker válasza HUNTER-mobil (#1462) üzenetére


xcbiker
addikt

Azt hogy marhaság hűteni még asztaliban is, azt nem mondanám, mert tartós 50 fok feletti működés káros lehet. Némely házban igencsak megszaladhat a hőmérséklet.

De notiban ez nem szokott kelleni, mert többségében 5400rpm-es hdd-k vannak és az annyira nem melegszik.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1464) xcbiker válasza xpike (#1461) üzenetére


xcbiker
addikt

én csak bevizsgálás után tudok pontosat a cserét illetően.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#1465) HUNTER-mobil válasza xcbiker (#1463) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Én úgy tudtam hogy nem árt a meleg a vinyóknak, mindegy.

xi1546

(#1466) Rover623 válasza HUNTER-mobil (#1465) üzenetére


Rover623
félisten

Rosszul tudtad...és nem mindegy...;)

primus inter pares

(#1467) Zso2


Zso2
őstag

Van egy [sj51] -em , vista van rajta de xp-t szeretnék feltenni rá, hogy vagy hol találok drivert hozzá, ugyanis a gyártó oldalán a chipsethez meg a lanhoz, hanghoz csak vistásat találtam.Esetleg ezekkel a driverekkel fog műkődni az xp-n ? Ugyanis kicsit kevésnek találom az 1 gb ot a vistához, mert van olyan mikor egy mega sem marad a fizikaibol.esetleg , hogy tudnám kicserélni a két 512-est két 1 g-s re

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#1468) HUNTER-mobil válasza Rover623 (#1466) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Jól van na :)
Egy tesztből értesültem a dologról, de lehet hogy hülyeség volt.

xi1546

(#1469) joergie


joergie
őstag

Szervusztok!
Fujitsu csavarokra lenne szükségem. Nem tud valaki ilyesmit? L7310-esről lenne szó, leginkább új csavar érdekelne, ami jól szigetelt.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1470) Rover623 válasza joergie (#1469) üzenetére


Rover623
félisten

Szevasz!
Jó pont neked: örömöt szereztél nekem e késő délutáni órán...majd' leestem a székről a röhögéstől, olvasván kérésedet...:DDD
Rossz pont neked: aki ennyire nem vágja a témát, minek szedi szét a notiját...?:W

primus inter pares

(#1471) HUNTER-mobil válasza Rover623 (#1470) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Én sem igazán vágom hogy mit akar a srác :))

xi1546

(#1472) joergie válasza Rover623 (#1470) üzenetére


joergie
őstag

Ha értenéd miről van szó, nem beszélnél hülyeségeket. Megteszem azt a szivességet, hogy nem mondom meg miről van szó.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#1473) HUNTER-mobil válasza joergie (#1472) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Naa, azért írd már le, mostmár kíváncsiak vagyunk tényleg! :))

xi1546

(#1474) lúzer


lúzer
veterán

Most vennék (hamarosan) új vinyót notiba.
Mi a vélemény?
Samsung vagy WD?
Vagy mindegy?

itt eléggé lehúzták a wd-t

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1475) kerjani válasza lúzer (#1474) üzenetére


kerjani
aktív tag

A sebesség nem minden, a különbség egyébként sem számottevő.
Ami a legfontosabb, az a megbízhatóság.

Mind2 asztali Samsungom a 3 éves garaciaidő lejárta után elkezdett vacakolni. :( (bad sectorok, néha nem látszik bootoláskor, fagyások, stb) De lehet hogy csak én vagyok ilyen peches :O

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#1476) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Hello. valaki tudna adni Fujitsu E6646 notihoz valami manualt, vagy valami rajzot amin rajta van hogy hogy lehet szétszedni egy notit darabokra?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#1477) lúzer válasza kerjani (#1475) üzenetére


lúzer
veterán

asztali már nekem is ugrott, szerencsére gariba cserélték

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1478) Jonatán


Jonatán
tag

Hali Srácok! Először is Boldog ujj évet kívánok minden fórumozónak !

Most pedig a kérdésem, van egy Asus laptopom, a vincseszteren van C,D és egy rejtet partíció, a géphez 1 Vista recoveri cd van, ha én törlöm a partíciókat vagy vinyot cserélek utána nekem kell pontosan létre hoznom a partíciókat ha a recoveri cd-t használom vagy maga a cd létre hozza?
Illetve ha nagyobb vinyot veszek a gépbe akkor hogy néz ki a dolog ? (Az első partíció mérete marad mint az első vinyon, a második pedig lesz nagyobb annyival amennyi a plusz méret?)

(#1479) bobbi


bobbi
csendes tag

Sziasztok

kb fel eve sikeres amilo pa1510 tulaj vagyok teljesen kiraj a masina lineage2 meg minden elfut rajta ami kell pl a pasziansz meg az aknakereso egyenesen hasit rajta :) szal lebontottam a hatuljat mert hogy ram csere lesz, legalabbis eddig azt hittem hogy lesz mert mikor leszedtem a muanyag boritast lass csodat csak az egyik 512-es modul mosolygot vissza ram .. a masik az alaplap tuloldalan lehet... de lehet hogy nyuszi vagyok de azt nem mertem kivenni vkinek vmi otlet, tapasztalat, jotanacs hogy hogy lehetne hozzaferni a masik 512hoz ? azon kivul persze hogy szervizbe vinnem )
koszi, bobbi

ahol a pénz ott a haza

(#1480) Somejko


Somejko
aktív tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem van,hogy vett -e már valaki Fujitsu Siemens laptopba Kingston memóriát?
Nincs -e gond velük dual-channel módban?Amit én kiszemeltem:
2db Kingston 1GB DDR2 667MHz notebook-memória,amilo pro v3505 -be gondoltam.
[link]
Remélem jó vétel lesz,4900ft/db áron,2-év garanciával.
Bármilyen tapasztalat érdekel ezügyben. :K
Hali

Chuck Norris NEM él rosszabbul mint 4 éve!

(#1481) HUNTER-mobil válasza Somejko (#1480) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Biztosan hibamentesen megy.

[ Szerkesztve ]

xi1546

(#1482) HUNTER-mobil válasza Jonatán (#1478) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Asztali gépen nem csináltál még ilyet? Ugyanúgy kell. Bebootolod a telepítő cd-t, törlöd a régi partíciókat, és annyit olyan méretben hozol létre amilyenben akarsz, limit a vinyó kapacitása.

xi1546

(#1483) nesa


nesa
veterán

(#1484) LiZoli


LiZoli
csendes tag

Szevasztok!
Van nekem egy Fujitsu-Siemens A1655G-m. A dvd író elszállt benne, kb 2 hónapja járt le a garanciája. Segítségeteket szeretném, hogyan tudom kibontani a régit, az új beszerelése már egyértelmű, talán.
Jelenleg Angliában élek, az írót neten veszem az ára miatt, a szerelést ugyancsak én végezném, mivel iszonyú drága. Ja, a meghajtó: Philips SDVD+ -RW 8820.
KÖSZÖNÖM

(#1485) LALA_kiraly válasza LiZoli (#1484) üzenetére


LALA_kiraly
senior tag

Nekem 1650-esem volt, abba egyszer véletlen megrántottam kinyitva, és kijött az egész. Azt nem tudom, h szakszerű-e, de egy próbát megér.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#1486) ML320 válasza nesa (#1483) üzenetére


ML320
aktív tag

Aspire 3103? Az alján leveszed a takarólemez, és ha nincs benne valahol rögzítő csavar, vagy valamilyen rögzítő szivacs, akkor előre tudod tolni - így elválik a hdd csatolófelülete a gépétől... Kicsit erősebben kell megoldani, de ha ellentart valami, akkor nézd meg, mi az, ami rögzítheti.

Ember tervez, Isten perverz...

(#1487) Sinistral


Sinistral
csendes tag

Hali!
Van egy Compaq evo n1020v notim. Egyszerre szállt el a 2 256mb-s ramom benne! :'( De hogy hogyan?? :F mind1, szal venni akarok bele másikat. Ahogy láttam a DDR drágább mint a DDR2, viszont az volt benne. Olvastam, h megy bele gyorsabb is, legfeljebb nem ketyeg annyin. Valóban jó lesz bele a DDR2-es??

"Aki átlépte már, csak az tudja hol a határ"

(#1488) Johnny válasza Sinistral (#1487) üzenetére


Johnny
senior tag

Nem lesz jó.

(#1489) Rover623 válasza Sinistral (#1487) üzenetére


Rover623
félisten

Ezek után arra se vennék mérget hogy a memcsik pusztultak el a notiban...;)
Kipróbáltad más/jó memcsikkel?

primus inter pares

(#1490) nesa válasza ML320 (#1486) üzenetére


nesa
veterán

Aham ertem koszi, csakmert lassan cseres lesz a 60gb HDD es nem akkor akarok szopni mikor mar ott van az uj:)

(#1491) Jenes


Jenes
csendes tag

Sziasztok! Van egy acer travelmate 7720G notebookom, a kérdésem az lenne, hogy lehet-e az ati hd 2400 xt vga kártyát jobbra mondjukl hd 2600 xt-re cserélni. Elvileg pci-os mindkettő. A másik kérdés pedig, hogy hol lehet notebook vga kártyát szerezni?
Köszi

(#1492) ML320 válasza Jenes (#1491) üzenetére


ML320
aktív tag

Ez már többször ki lett vesézve! Komplett laptop csere lesz a megoldásod.

Ember tervez, Isten perverz...

(#1493) HUNTER-mobil válasza Jenes (#1491) üzenetére


HUNTER-mobil
tag

Venni sehol nem tudsz, csak horror áron, és hónapokat várva.
És nem pci foglalatosak, hanem MXM !
Olvasgass vissza!

xi1546

(#1494) Findzs


Findzs
addikt

toshiba tecra 8100 -as notihoz kellene sd 128/100 -as 2db ram vagy 256/100 -as
meg egy pIII -as 1000mhz proci
van még ilyen ?

tudok adni helyette 600 -as pIII -ast meg 256/133 sd-t meg rápotolok megbeszélés szerint

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#1495) @lbert


@lbert
tag

el sem tudom mondani milyen nagy örömömre szolgál, hogy van ilyen topik is! :C

kb. másfél éve vettem egy acer TravelMate 2410/2413 tipusú gépet. eben guba, egy kutya a kettő. aki ismeri tudja, hogy az aspire kisöccse.
kissebb proci, mem, vinyó, és nuku blutusz és vájerlesz. :F

nos!

engem ez utóbbi érdekelne, hogy hol és mi pénzé szerezhető be eme ketyerék, mert a gépben benne van a helye. de csak a helye és ez kicsit bosszant. :(((

ha tudnátok segíteni ez ügyben, megköszönöm előre is mindenkinek! :R

[ Szerkesztve ]

(#1496) Macilaci457 válasza @lbert (#1495) üzenetére


Macilaci457
őstag

3-5000.- Forint között van mindenfelé, Usanotebooknál, Vaterán, ha Pesti vagy, van egy bolt, ahol talán olcsóbb, ez meg a linkje: [link]

Ott van új b/g-s Atheros kártya 2 633 Ft + Tréfáért.

[ Szerkesztve ]

(#1497) @lbert válasza Macilaci457 (#1496) üzenetére


@lbert
tag

köszi a linket! :R

egyébként ez nekem kínai :F életemben nem hallottam még ilyenről hogy a/b/g kártya.
mind amellett meg azt hittem hogy valami méreg drága cumó.
de hasznát tekintve nem pénz!

ja majd el feledtem: tudsz esetleg olcsóbb aksit is hozzá?
amiket én leltem a neten 20-30E forintok.

[ Szerkesztve ]

(#1498) @lbert


@lbert
tag

Segítség kellene a felértékelésben!

Van egy alaplap hiba miatt lerakott GERICOM OVERDOSE POLO 433C tipusu sub noti.
Kitermelésre került belőe minden. A ház használhatatlan, mert a csavarhelyek vagy kikopittak, vagy töröttek. A fedlap zsanér rögzítés szintén.
A gép legudóbb - és még most is ha egybe lenne - üzemelt, csak tápcsatlakozó hiba miatt szét lett furva a furat galvanizálás, és a proci hűtés nem kap áramot. Valamint a kijelző vezeték is sérült volt, amit be kellet forrasztani az alaplapara. Ez a csatlakozó és pár forszem veszteségével járt. Ismétlem, a gép üzememképes, csak annyira darabokbanvan a rossz burkolat miatt és a két jelzett hiba miatt, hogy inkább vettem egy új gépet és nem vesződtem vele tovább.

Most közel két év porosodás után, elő vettem a fiók méllyéről.
Az a gondolat jutott eszembe, hogy alkatrésznek eladom, vagy hátha olcsón valki szintén bontásból tud adni/szerezni alaplapot és burkolatot.

Ha esetleg valakit érdekel, az alkatrészek a következőek:

-12,5" TFT
-6,4GB HDD
-24x CD DRVER
-FDD DRIVER
-2db 64MB ?RAM
-tuchpad
-angol billenttyűzet

Kiárúsítás akkor lehetséges ha annyi összeg összejön amiből egy gyengébb PII kihozható. Az árak nem csillagászatiak. A TFT-t azonban minimum 5 jegyű összegért adom. Természetesen csere is szóba jöhet.

Érdelődéseket fogadom itt, és privát is, e-mailban és telefonon.

(#1499) Macilaci457 válasza @lbert (#1497) üzenetére


Macilaci457
őstag

Akksikat eBayről érdemes rendelni.

ACER TRAVELMATE 2410 4400 C310 BTP-63D1
Li-ion
Volts: 14.80V
Capacity: 4000mAh

Akksi 21,-ł
Posta Mo-ra 16,-ł

Szumma 37ł * 350= 13.000.- Forint. Ha megvámoltatják is csak 15.600,- Az itthoni árak nagyon durvák.

(Ha UK-ból találsz hasonló áron, onnan biztos vámmentes)

[ Szerkesztve ]

(#1500) sammo


sammo
csendes tag

Hello mindenkinek!

Szeretnék a laptopomba egy 250GB-os WD winyót venni, meg 2*1GB DDR2-667-es memóriát (valószínűleg Kingmax-ot).
A szervízben problémáztak, hogy hú de nagy winyót akarok belerakni, lehet hogy a BIOS nem fogja szeretni. Ahol a memóriát akartam venni ott meg azt mondták, hogy hozzam el a laptopom és ők kipróbálják hogy megy-e, de akkor elvész a garanciám a laptopra :(

Működni fog ezekkel?
A memória lehet esetleg Kingston, Geil, Corsair vagy PQI is, csak menjen! :D

A gépem:
Albacomp Business V3 (eredetileg Mitac 8258D), Intel 945PM chipsettel és az everest szerint Insyde biossal, ami 2006. 07. 20.-ai verzió.

Előre is kösz a segítséget!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.