Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) REDRAT válasza xcbiker (#900) üzenetére


REDRAT
csendes tag

Fujitsu Siemens Amilo Pa1538Lx-be!

A gyárihoz nincs megfelelő driver, és inkompatibilisnek bizonyult, folyton dobálja a hálózatot, meg néha fagy vele a tapipad:(

Gyárilag egy Atheros csipes van benne.

(#902) Balázs_a_laz


Balázs_a_laz
aktív tag

Hello!

Szerintetek bele lehet tenni asztali processzort sokcet a-s notebookba??

Üdv

(#903) xedos válasza Balázs_a_laz (#902) üzenetére


xedos
addikt

Persze... csak minek... Pontosabban bizonytalan.
Amúgy a notik hűtése és energia ellátása szerintem kevés az asztali procihoz!

(#904) Balázs_a_laz válasza xedos (#903) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

Energia ellátásban vélem én is a hibát.
A notebook-os socket a-s procik 1,45 V-on mennek,az azstaliak 1,65-ön.
A hűtés nem gond,mert egy teljesen különálló hűt vana procinak,ami még egy húzott procit is vinne akár.

(#905) birno


birno
addikt

Sziasztok!

Egy ismerősnek van egy Toshiba Satellite 1900-as laptopja, meghalt benne az alaplap, a szervízben 150 ezerért cserélnék.
Tudtok esetleg egy olyan helyet ahol olcsóbban megcsinálják?
Max. 50e-t áldozna rá.

(#906) xcbiker válasza birno (#905) üzenetére


xcbiker
addikt

foglalkozok notijavítással.
Bevizsgálás után tudok ajánlatot adni.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#907) birno válasza xcbiker (#906) üzenetére


birno
addikt

Köszi a gyors választ, továbbítom neki az elérhetőséged. :R

(#908) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Urak,

Van nekem egy Asus W3N-H0042 notim (1.7Dothan, 512 ram (2x256), 60gb 4200(!) Hitachi HDD).
Namost: a rendszeremet újabban borzasztóan lassúnak érzem, egy bootolás hosszú percekig kerregteti a vinyót, de ugyanez van szinte bármilyen szoftvernél. A proci sebességét nagyjából kielégítőnek gondolom, a bajomat inkább a kevés memória és a borzasztóan lassú HDD okozza.
Mit, milyet, mennyit és mennyiért érdemes upgradelni? (A gép már elmúlt két éves, tehát a gariideje leketyegett május környékén.)

Köszi előre is!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#909) BluEyes válasza bLaCkDoGoNe (#908) üzenetére


BluEyes
őstag

Egy bootolás annak a Dothannak nem kéne hogy gondot okozzon, meg úgy egyébként is rendben van az a proci, 512 mega is elég a legtöbb feladatra. Vinyó-gyanúm van nekem (szerintem neked is). Először is fizikailag kellene kicsit megmozgatni a hdd-t, tehát párszor kiemelni, visszatenni, hogy ha oxidálódott érintkező okozza a lassulást, akkor ezzel talán megszűnik a kontakthiba.Lehet érdemes lenne újrapakolni a rendszert (sőt adatmentés után partíciókat megszüntetni, gép kikapcs, majd mintha új lenne, a ''szűz'' vincsit újból partícionálni, hogy friss legyen a bootszektor),aztán pár tesztprogrammal ellenőrizni kéne a merevlemez állapotát. Hard Disk Sentinel nevű magyar program pl. elég jó, de van jópár egyéb ingyenes is a neten, és a Hitachinál is szét kellene nézni tesztprogi ügyben. Ha rossz a tesztek eredménye, akkor kell venni egy 5400-as vincsit, oszt szerintem jó lesz megen a gépezet.
Nevet nem írnék, de itt a fórum Apróhirdetés rovatában legfelül, a kiemelt eladók között többen is árulnak jó áron új, garis noti vinyókat, majd nézz szét az árlistáikban, ha eljő a vásárlás ideje.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#910) Szecs


Szecs
csendes tag

Sziasztok!

Van egy /Portocom Multiboss/ NOTEBOOK COMPUTER 5600 D gépem.
Ati mobility radeon 9000 videó kártya van benne. Valószínű tönkre ment, mert a képernyőn ''matrixos'' futás tapasztalható, akkor is ha független monitorra kapcsolom. Kérdeztem egy-két szervizt, hogy tudják e javítani, de nem nagyon tudják vállalni. Sajnos a nagyobb gond, hogy a videó kártya az alaplapra van integrálva. Lehet az alaplap cseréje nélkül javítani a gépet, vagy csak komplett alaplap cseréjével orvosolható a hiba? Egy új alaplap ára tudomásom szerint kb. 90 e Ft, ezt egy kicsit drágának találom a gép árához viszonyítva.
Köszönöm előre is a segítséget.

Szecs

(#911) xcbiker válasza Szecs (#910) üzenetére


xcbiker
addikt

Csak lapcserével, esetleg a lap javításával, de ezutóbbit nem hiszem, hogy sokan vállalnák.

Ha gondolod megnézzük, de szerintem érdemesebb eladni bontásra, mert ha megint gond lesz vele akkor ezekhez nem egyszerű az alkatrészbeszerzés. pl.: HP-hoz már 50-60eFt-ért van alaplapom.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#912) Szecs válasza xcbiker (#911) üzenetére


Szecs
csendes tag

A lap javítás mennyibe kerülne kb., vagy mennyit ér egy ilyen gép? A komplett lap 90 eFt, a Qwerty szerint, eredeti, és megrendelés alapján tudják csak beszerezni.. Azt hiszem ők forgalmazták régen ezen gépeket.

(#913) xcbiker válasza Szecs (#912) üzenetére


xcbiker
addikt

bevizsgálás után tudok pontosat.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#914) xedos


xedos
addikt

Segítsetek:Magyarországon beszerezhető-e a következő 2.5''-os SATA merevlemez:
Seagate Momentus 7200.2 ( 7200rpm 160Gigabyte -ST9160823AS)
http://www.seagate.com/www/en-us/products/laptops/momentus/momentus_7200.2/

(#915) xcbiker válasza xedos (#914) üzenetére


xcbiker
addikt

egyik nagyker listájában sem láttam még.
7200-esben 100gb a legnagyobb amit láttam és az is Hitachi.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#916) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Hello

Memóriát szeretnék cserélni egy Amilo Pro v2085-ben, mert véletlenszerüen dobja a kékhalálokat (memtest szerint is hibás a modul). Szétszereltem amenyire tudtam de sajnos a memória modul nem elérhető onnan. Valaki meg tudna osztani velem egy szerviz könyvet vagy szerelési útmutatót ram cseréhez?

Előre is köszönöm a segitséget :)

(#917) xedos válasza xcbiker (#915) üzenetére


xedos
addikt

A FEFO-nál egyszer találtam 120-ast... de csak akkor bontaná szét a Macbook pro-t ha nagyobb és gyorsabb lenne...

(#918) cobrakigyo


cobrakigyo
tag

Hali

Processzort szeretnék cserélni a gépemben.
A mostani 2600 celeron L2128 533 fsb 478 microPGA fogalatu.
Milyen procko megy ebbe bele?
Gondolok én 1800 celeron vagy pentium L2 1vagy 2 M gyorrsitotárral.
Van ilyen proci?
Vagy hagyjam az egészet a ....
Vegyek egy uj gépet:)))
Mert az a bajom hogy nagyon hangos a hütöje és meleg a gép.


[Szerkesztve]

(#919) xcbiker válasza cobrakigyo (#918) üzenetére


xcbiker
addikt

A tiédben valószínűleg egy asztali Celeron CPU van.
Így Asztali p4 megy bele. 512k, max 1m cache-el.
Milyen chipkészletű a notid? Egyáltalán milyen noti?
Ill. egy asztali cpu-s notitól ne várd, hogy ''jégcsap'' legyen.
Elvileg van belevaló P4 3GHz-es cpu-m, de én hagynám a fenébe ezt a notit.
Add el és vegyél valami korszerübbet!

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#920) polip


polip
addikt

üdv!

help kellene:

HP Advanced port replikator-ba keresek dvd írót...sima noti íróm van, de azoknak a szélén van a csatija, a dokkolóban meg középen! van ehhez vmi szerelőkeret?

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#921) iceman018


iceman018
csendes tag

Sziasztok!

1,5 éve egy ASUS A6R B037 típusú laptop tulajdonosa vagyok. A gépben Celeron
M390 (1,7) Ghz-es processzor muzsikál!

A garancialejárat után ki szeretném cserélni, szeretném megkérdezni,
hogy milyen processzorok jöhetnek szóba? Core 2 Duo esetleg?

Válaszokat előre is köszönöm!

(#922) szatocs


szatocs
őstag

Hello Mindenki!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a notimban cserélhetnék-e procit, mondjuk bele tehetnék-e egy ilyet:
[link]

A processzorom jelenleg egy M760 - as 2 GHz - es dothan és 915PM Express chipset - je van. Nem tudom, hogy hanyas foglalatú a dothan, vagy ha ugyanannyi tűs, akkor ugyanolyan-e az elrendezése, és ha igen, akkor tudja - e egyáltalán a chipset kezelni a procit.

Notim (ha valakinek nem derül ki az adatlapomból:) ) : Toshiba Tecra A4-230

=== Szatocs ===

(#923) xcbiker válasza szatocs (#922) üzenetére


xcbiker
addikt

nem megy bele, csak dothan.
nem erdemes ebbe a gepbe a 2ghz-esnel nagyobbat, mert amennyit raaldozol a parszaz mhz-re, nem lesz jobb.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#924) ge.k.ko


ge.k.ko
tag

Sziasztok,

IBM X40-es notimban a vinyo megadta magát, már nem garis. IBM szervíz potom 500 USD fejében cseréli.

Tudtok jó és olcsóbb alternatívát? 1,8-as vinyó megy bele.

Tnx,

G.

(#925) Macilaci457 válasza ge.k.ko (#924) üzenetére


Macilaci457
őstag

Hát, ha az működnik (nem tudom biztosan) akkor vehetsz egy Transcend StoreJet meghajtót, amiből kiszereled a vinyót.

Ez olyan 30e Ft a 30 Gb-os.

(#926) Shadowfax válasza ge.k.ko (#924) üzenetére


Shadowfax
addikt

Válaszoltam a ThinkPad T topikban. ;)

(#927) szatocs válasza xcbiker (#923) üzenetére


szatocs
őstag

Ok, köszönöm a válaszod!

=== Szatocs ===

(#928) Nekem-8


Nekem-8
tag

Van egy régi Acer Travelmate 240-es gép. Ebben szeretnék pár dolgot frissíteni: Keresek 512Mega/333Mhz-s DDR modult, a jelenlegi 2,4 cerkát cserélném valami jó Intel MobilePentium 4-re...érdeklődnék ki tud jó bontót, ahol nagy eséllyel kapok, esetleg beszámítják a régi cuccokat...
Továbbá nincs a gépben gyárilag Floppy és Wifi, de elvileg lehet benne, mert a support oldalon a ''driver''-eknél ott van. Utólagosan milyen Wifi-t lehet betenni, csak gyárit? Vagy bármilyen noti Wifi belemegy? Mit vizsgáljak meg ezügyben? Köszönten a HELP-et...

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#929) Titan44


Titan44
tag

Üdw!
Laptopomban Ati Mobility Radeon9000 van, szerintetek ezt ki lehet cserélni valami ''normális'' VGA karira?
Mert ezzel semmi normális gamet nem lehet futtatni ( Heroes5, NFSMW,GTA SA stb. ).
Semmilyen DirectX9 játék nem fut megfelelően rajta.
Jah és láma vagyok a témához, lécci emberi nyelven magyarázzátok el...
Előre is thx!

A kilencvenes évek zenéi: https://www.facebook.com/ilove90sclub

(#930) mycso válasza xcbiker (#923) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia, adott egy noti Clevo M37EW, a következő tulajdonságokkal:

Intel Pentium M 1,5Ghz
ATI Mobility Radeon 9700 128Mb
Hangkártya: Intel AC 97
Kingston 1GRAM
Samsung 40GHDD
3x USB
S-VIDEO, és Monitor kimenet
MMC SD MC
Firewire
Mic
Sztereo hangszóró
Soros Port
10/100 Lan
DVD-ROM CD +/- RW
Infra
(asszem ennyi)

Betört kijelzővel, de hibátlanul működik a noti.

Ehez tft-t tudnál szerezni, ha igen akkor mi pénz lenne szereléssel együtt???
Illetve mit mondanál erre a notira, jelenlegi állapotában mennyit érhet?

Ja és hogy egyáltalán érdemes-e így foglalkoznom ezzel?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#931) achon


achon
aktív tag

Sziasztok,

Egy vad ötlettől vezérelve, megkérdeznék valami hozzáértő gurut.
Van egy jól működő Thinkpad 570E típusú notim, és ki lehetne-e cserélni benne az alaplapot egy újabb típusra?
Tudtok olyan alaplapot, amely beszerelhető ebbe az UltraBase házba?

Már sajnos nem elég a max 320MB RAM amit bele lehet rakni, és a proci is elég kicsi PIII 500 MHz.



Üdv,
Achon

A legszebb múzsa a határidô.

(#932) xcbiker válasza achon (#931) üzenetére


xcbiker
addikt

jobban jársz ha ezt komplett eladod és veszel egy másikat.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#933) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Szasztok !

Van egy haverom és felmerült a kérdés, hogy laptopokban lehet cserélni videókártyát ? Én úgy tudom, hogy integráltak,de az újabb típusokban lehetséges.

A kérdés az az, hogy szétszerelés nélkül hogy lehetne megtudni, hogy az adott laptopban cserélhető van-e ?

(#934) Dr.Zoo válasza Freddy TNT (#933) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Szia!
felmész a gyártó angol nyelvű honlapjára, és megnézed a specifikációt :DDD ennyi!
ott leírja hogy lehet-e, és milyenre uppgrédelni a kártyát...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#935) GeeTeQ


GeeTeQ
tag

sziasztok gyérékek!
azt meg lehet oldani hogy noti lcd-t pcre kötni vhogy? (bontottat) ha igen , részletesen kíváncsi vagyok ! :D

why must i deal with the shit?

(#936) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!
Adott egy garis (sulinyet) HP nx7400-as noti Yonah-magos cerka procival (1,47Ghz vagy valami hasonló) 2x256MB nanya csipes rammal, 80GB-s 5400 prm-es s-ata vinyóval.
Mennyi lenne valami C2D-magos belevaló proc, és 2x512 vagy 2x1GB (ha kezeli) ram esetleg egy gyorsabb s-ata vinyó bele (mondjuk a mostani beszámítással, vagy érdemesebb külön eladni?) és ugrik-e a gari?
Ja és mennyi hozzá a (belső) bluetouth egység, vagy érdemesebb sima sub-set venni?

[Szerkesztve]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#937) xedos válasza Freddy TNT (#933) üzenetére


xedos
addikt

Előszőr nézz körül a piacon, hogy találsz -e külön videókártyát...
Nem nagyon... ha igen, annyiból meglenne egy erősebb VGA-s noti!

(#938) xedos válasza Mercutio_ (#936) üzenetére


xedos
addikt

Hát...
Nem kifejezetten éri meg...
RAM-ot mostanában olcsón lehet bele venni. Procit találsz-e? ha igen nem olcsó!
Winyó? 7200rpm-est ha tudsz szerezni... 60-80Gigásat...

(#939) Mercutio_ válasza xedos (#938) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mit jelent az, hogy nem olcsó? kb?
A vinyócsere érezhető gyorsulást jelentene?
A gép 533-s fsb-s, az ilyen 2magos intel procik ha jól tudom már nem annyira újak, vagy mondjuk ''sima'' egymagos Core-proci is dobna a használati sebességén? Az mibe lenne?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#940) Zanik válasza Mercutio_ (#939) üzenetére


Zanik
addikt

Egy 7200 vinyó esetkeg gyorsítana rajta, de jobban is melegedne! Procicsere chipset-függő, de még ha bele is mennek a kétmagosok, akkor sem éri meg, mert amennyibe kerül, annyival nem lesz gyorsabb a gép! Ráadásul ezek - tudomásom szerint - garivesztéssel járnak (a memóriabővítés nem!)

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#941) Mercutio_ válasza Zanik (#940) üzenetére


Mercutio_
félisten

Biztos, hogy belemegy a kétmagos, azért lett annó ez a modell véve (már akkor is árulták 2maggal is, persze 60e-vel drágábban, de akkoriban még a sima 3500+ amd is 20e fölött volt :D )

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#942) xcbiker válasza Mercutio_ (#936) üzenetére


xcbiker
addikt

Intel 940GML vagy 945GM chipsetes?
Bt-t tudok bele.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#943) Zanik válasza Mercutio_ (#941) üzenetére


Zanik
addikt

akkor sem éri meg sok pénzt beleölni, mert a procicsere nem hozna nagy teljesítményjavulást. inkább a ram, esetleg gyorsabb vinyó, de elvileg a sulinetes gépeket nem szabad buzerálni

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#944) Mercutio_ válasza xcbiker (#942) üzenetére


Mercutio_
félisten

945GM:)
Priviben írd meg mennyi lenne, ja és, hogy simán berakható, vagy garivesztéssel jár?:R

Zanik: Miért is nem hozna teljesítményjavulást? A mostani procit pl. mp3-tömörítésben még egy 3000+-os sempron is lenyomta :O

[Szerkesztve]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#945) Zanik válasza Mercutio_ (#944) üzenetére


Zanik
addikt

Nem az hogy egyáltalán nem hozna, hanem nem hozna elég nagyot ahhoz hogy megérje. Mennyit ér most kb. az egész noti? És mennyibe kerülne az új processzor? Hmm.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#946) Gendo


Gendo
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Laptopban szeretnék processzort cserélni, az ok teljesen mindegy most, a lényeg az hogy aki itt ért hozzá pls írja meg hogy egyáltalán cserélhető-e.

FUJITSU SIEMENS AMILO PRO V2055
Most ilyen van benne: Mobile Intel Celeron M 420, 1600 MHz (12 x 133)
Támogatott FSB sebességek: FSB400, FSB533, FSB800

(#947) xcbiker válasza Gendo (#946) üzenetére


xcbiker
addikt

A chipkészlete milyen?
(valszeg core és core2 duo megy bele)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#948) Mercutio_ válasza Zanik (#945) üzenetére


Mercutio_
félisten

Van HP/Compaq szervizes haverom, így talán megéri, ha hazajött nyaralásból megkérdezem tud-e még és mennyiért :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#949) pootytang


pootytang
tag

Hello! Nekem is egy Celeron 420 -asproci van a gépembe és ezt szeretném kicserélni! Ha esetleg valaki tudja hogy milyet lehetne belevarázsolni kérem segítsen! A gépem egy Acer TravelMate 2492 NWLMI (1.6 GHz-es Celeron M /Yonah/ proci---Mobile Intel Calistoga-G i940GML lapkakészlet(Támogatott FSB sebességekSB 533, FSB 667, Támogatott memóriatípusokDDR2-400 SDRAM, DDR2-533 SDRAM, Tokozás típusa:1466 Pin FC-BGA, Revízió / Stepping:03 / A3, Grafikus vezérlő típusa:Intel GMA 950)

(#950) Imperator999


Imperator999
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy portocom clevo 2800t laptopom, ami nem idul el, procit cseréltem benne és bekapcsoláskor kattan egyet(villan a led), a venti is épp h megmozdul.

Mit tudnék ezzel kezdeni?
Esetleg vki aki műszerész, vagy ért hozzá tudna nekem segíteni?

Privit irjatok pls, thx! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.