Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Charlento


Charlento
tag

Bocs, hogy ide tolakodok; -nem tud valaki régi tipusú COMPAQ notiba 3/4''-os HDD-t
és CD ROM-ot.
Vagy esetleg valamilyen beszerzési forrást, köszi!

[Szerkesztve]

Charlento

(#302) Rover623 válasza Charlento (#301) üzenetére


Rover623
félisten

nem tud valaki régi tipusú COMPAQ notiba 3/4''-os HDD-t
Nem...:DD
Életemben nem láttam még 3/4''-os HDD-t...max. víz és gázcsövet...;]

1. pontos típus nem árt ilyenkor...autóalkatrész vásárlásakor is elhajtanak ha neked ''régi típusú Opel autóba'' kellene gyújtáselosztó fedél...;)
2. tök mindegy milyen típus, ha ''régi'', akkor új alkatrészek nem igen lesznek hozzá...tehát két lehetőséged van: bontók (sok van, sokat kell keresgélni, olcsó lesz az alkatrész...ellenben lehet szar is) vagy márkaszervízek (nem sok van, hamar kiderül hogy nincs hozzá semmi, ha mégis, akkor q*rva drága lesz...viszont kapsz rá garanciát is).

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#303) sbazsi válasza Rover623 (#302) üzenetére


sbazsi
veterán

hmm, régi, és 3/4''
az hogy a fenébe, tudtommal most 1,8''-nál tartunk, ez meg 0,75'' :F :F :F

(#304) Charlento válasza Rover623 (#302) üzenetére


Charlento
tag

Bocs, talán pontatlan a megfogalmazás de máshol is láttam collban megadni a vastagságot.
Kb.21 mm magas..., tipusa LTE 5000 és COMPAQ LTE 5200-ba való.

Charlento

(#305) Rover623 válasza Charlento (#304) üzenetére


Rover623
félisten

Kb.21 mm magas

Gondoltam...;)
De a vinyó vastagsága az egyik legutolsó szempont a beszerzésnél...:DD
1. kapacitás: rengeteg limit/korlát van az IDE vinyók esetében...régi gépek elakadnak időnként a törzsfejlődés bizonyos szintjein. Ilyen korlát pl. a 32GB...ha a gép nem tud nagyobb vinyót kezelni, a vásárolt cuccos meg nem korlátozható le 32GB-ra, akkor jó esetben csak nem megy fel rá az opre, rossz esetben adatvesztésed lesz...;)
2. sebesség: fordulatszám (4200,5400,7200rpm), gyorsítótár mérete (cél a 16MB;]).
3. vastagság: a te eseted speciális, a mai világban a lapos cumó a divat, ezért a vinyók 9.5-12.5mm vastagok. Tehát a régi, ennél vastagabb eszközök fizikailag nem férnek be a notikba. A régiekbe viszont betehetők az újabb, vékonyabb holmik. Ha beszerelőkeretben van a vinyó, akkor egyértelműen. Ha nincs keret, csak a csatlakozó tartja a berakott vinyót valamint a HDD és a fedél között rés marad, vagyis a vinyó ''lebegne'', elég egy megfelelő vastagságúra szabott habszivacs kockával kiékelni...:C

primus inter pares

(#306) Charlento válasza Rover623 (#305) üzenetére


Charlento
tag

Köszi..., -igazad van! De azért a probléma fennáll ti. a jelenleginél (1.2GB) nagyobbat szeretnék...
A számtek kicsit (még) ''magas'' nekem hiszen, fiatal koromban még a tranzisztort sem találták fe!
Na mindegy...tanulunk, bukdácsolunk, tanulunk!

Charlento

(#307) raulicio


raulicio
senior tag

Hello!

Teljsesen amatőr vagyok a témában, szal nem kell egyből leharapni a fejemet, ha hülyeséget kérdezek.
HP Compaq nx9020 notebookba semmiképpen sem lehet valami normális vga karit tenni???
Tudom, hogy írtátok, hogy ltalában nem lehet, de azért válaszoljatok pls!

[Szerkesztve]

(#308) raulicio válasza raulicio (#307) üzenetére


raulicio
senior tag

Válaszoljon vki pls!!!!!

(#309) parandroid válasza raulicio (#307) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem lehet.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#310) Rover623 válasza Charlento (#306) üzenetére


Rover623
félisten

Akkor röviden, tömören: akármilyen 2.5''-os IDE vinyó jó a notidba, a békesség kedvéért max. 30GB-os méretig.

P.S.:
Ha jól tudod a tranyó ''feltalálásának'' idejét (és én is jól tudom:U), akkor az ebből kikövetkeztethető életkorod valóban némi hátrányt jelenthet, sőt már az is tiszteletre méltó hogy itt fórumozol velünk...:R
Bár ha a tranyóról ilyeneket tudsz, akkor mégiscsak szakmabélinek (pl. villamosmérnök) kell lenned szegről-végről, mert az 50-es évek végén, 60-as évek elején amikor te ezek szerint felsőfokú tanulmányokat folytattál, csak a magát ilyen irányban képzőkben maradhattak meg az ilyen információk...:P
A jó mérnök pedig - csakúgy mint a pap - holtig tanul...a személyi számítógépek pedig immár negyed százada itt vannak közöttünk...ez már komoly házasság, volt idő a tapasztalatszerzésre...;)

Persze ha rosszul emléxel a tranyó felfedezésének dátumára, akkor tárgytalan az egész...vagy méginkább...?;]

primus inter pares

(#311) Enjoy


Enjoy
addikt

Tudtok ajánlani egy jó oldalt, boltot, ahol tudok venni notiba való 1gigás ramot?

► més que un club ◄

(#312) concret_hp


concret_hp
addikt

ilyen sztenderd (nem sata meg ilyenek) 2,5''-os vinyója van valakinek eladó garival? 20-40Gb-s kéne. ha vkinek van akkor dobjon 1 privit!

vagy fullba vagy sehogy :D

(#313) Rover623 válasza concret_hp (#312) üzenetére


Rover623
félisten

Hardverpiac...apróhirdetés...;)

primus inter pares

(#314) Rover623 válasza Enjoy (#311) üzenetére


Rover623
félisten

depo.hu
kiskerarak.hu

De ha azt akarod hogy működjön is, akkor felkeresel egy szaküzletet (Győr szép nagy város) és beviszed a notidat hozzájuk...;)

primus inter pares

(#315) Genji


Genji
őstag

Hi!

Most vettem egy IBM R50e notit sulinetben. Kérdés:
A memória házi cseréje garanciavesztéssel jár? Ha igen gondolom csak szakszervíz csinálhatja... Köszi!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#316) Rover623 válasza Genji (#315) üzenetére


Rover623
félisten

Azzal jár.

primus inter pares

(#317) Shadowfax válasza Rover623 (#316) üzenetére


Shadowfax
addikt

Na, ezt rosszul tudod, nem jár garivesztéssel a memóriacsere (a ThinkPadeknél legalábbis).

[Szerkesztve]

(#318) Genji válasza Shadowfax (#317) üzenetére


Genji
őstag

Ez jó hír lenne... Esetleg hivatalos lapon olvasható ez az info? Matricával nincs leragasztva, de a csavaron meglátszana ha megpiszkálnám... Köszi! :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#319) Rover623 válasza Shadowfax (#317) üzenetére


Rover623
félisten

Ne zavarjon hogy SEX szervízpont (is) vagyunk...;]

primus inter pares

(#320) Rover623 válasza Genji (#318) üzenetére


Rover623
félisten

Ha leszeded a fedelet, lehet hogy a RAM hozzá van címkézve a foglalathoz...
Persze ha hagyod az eredeti memcsit, csak egy második modult teszel bele, akkor nincs gond.
A fedelet pedig úgy vedd le hogy a csavarhúzóra ráhúzol egy papírzsepit...a 3 rétegűből szedj le egyetlen réteget.

primus inter pares

(#321) Genji válasza Rover623 (#320) üzenetére


Genji
őstag

Kösz a tippet lehet h ez lesz a vége. ;)

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#322) Shadowfax válasza Rover623 (#319) üzenetére


Shadowfax
addikt

Annál szomorúbb, hogy nem tudod, hogy a memória (is) CRU, azaz Customer Replaceable Unit (vevő által cserélhető egység). :U

(#323) Rover623 válasza Shadowfax (#322) üzenetére


Rover623
félisten

Az IBM-nél általában...de nem a SEX-ben...;)

primus inter pares

(#324) Genji


Genji
őstag

Még egy kérdés (félig-meddig idevág):
Alapból 333as RAM van a gépben (R50e) megeszi a 400ast is? Köszi!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#325) Rover623 válasza Genji (#324) üzenetére


Rover623
félisten

Megeszi...
De mivel a notik BIOS-ában nem lehet semmit állítgatni, könnyen elakadhat a RAM bővítés után ha nem képes összepászítani a két különböző memcsit.
Szóval ha két különböző modul van benne, arra törekedjünk hogy minél több legyen a hasonlóság köztük.
Elég feladat a BIOS-nak az eltérő órajel (ill. egész pontosan az nem is, hanem az SPD-ben előírt eltérő időzítések), ne terheljük azzal hogy a két modul eltérő méretű és/vagy eltérő szervezésű (egy- ill. kétoldalas) is...:U
A legbiztosabb ha eredeti IBM memcsit szerzel bele (legdrágább megoldás, lehet hogy sok utánajárás).
Műszakilag ugyanilyen korrekt de olcsóbb, ha Kingston ''típusazonos'' memcsit veszel.
Ennél a két megoldásnál ''vakon'' vásárolhatsz, tuti működni fognak.
Lehet próbálkozni ''utcai'' RAM-okkal is, de akkor csak olyan helyen vásárolj, ahol azonnal ki is lehet próbálni!

primus inter pares

(#326) Charlento válasza Rover623 (#310) üzenetére


Charlento
tag

Na ez nem jött össze!
Elmentem megnézni egy notebookba való 6.4GB-os HDD-t méretre kb. jó lett volna
(kivéve a vastagságát, -ami nem lett volna gond) de a csatlakozó az már nem.
Csodálkoztak is ezen az ''őskövületen'' de végül is ülletnélkül ért véget a dolog.
Tehát nem mindegyik notebook HDD jó az én gépembe!
Na és emiatt le vagyok törve!

Charlento

(#327) Rover623 válasza Charlento (#326) üzenetére


Rover623
félisten

Igen tisztelt Bíróság! - szólt az ügyész - Az elsőrendű vádlott (Charlento) védekezését figyelembevéve, az ügyészség a vádindítványát módosítja, a következő értelemben: az elsőrendű vádlott büntetésének mérséklése mellett a frissen felbukkant másodrendű vádlott (''kiskereskedő'') elmarasztalását kéri!
:DDD

Megismétlem: abba a nyomororult Compaq notiba kutyaközönséges 2.5''-os IDE vinyó való. Azoknak pedig egyféle szabványosított csatlakozója van (44 pines), azon kapja a szabványos IDE jeleken kívül a tápfeszültséget is.
A notebookok nagy részében a vinyó nem magában (''pucéron'') helyezendő be a gépbe, hanem egy tok/keret/toldalék segítségével. Ez egyrészt mechanikai védelmet biztosít a vinyónak, másrészt tehermentesíti a vinyón levő tűs csatlakozósort a ki-behelyezésekkel járó igénybevétel alól.
Az LTE 5000-es sorozatban is ilyen ''keretben'' van a vinyó:[link].
Nagyon jól látható a keret és a külsején levő fehér műanyag csatlakozó, amihez egy lapos szalagkábelen vezetik ki a keret belsejéből a vinyó csatlakozójáról a jeleket.
Ezt a keretet le kell ''hámozni'' a régi vinyóról és ebbe kell beszerelni az újat...:C

primus inter pares

(#328) Charlento válasza Rover623 (#327) üzenetére


Charlento
tag

Congratulations!
Igazad van, telljes tiszteletem a TIÉD! :R
Már csak az a kérdés, hogy hol találok olyan keretet amibe belehelyezve a rendes 3.5''-os
HDD helyére is be tudom tenni.
Az op-rendszert csak így tudnám rárakni tekintve, hogy nincs CD meghajtó!
Mélységes tisztelettel, Charlento. :)

Charlento

(#329) Rover623 válasza Charlento (#328) üzenetére


Rover623
félisten

2.5''-3.5'' átalakító/beszerelő csomag...pár száz HUF.
Normális kiskerekben kapható, vagy ha nincsen, hoznak...
Tartalma: két beszerelősín (ebben a esetben felesleges, mert nem véglegesen akarod beépíteni:U) plusz a lényeg...egy nyákdarabból kialakított közdarab, aminek az egyik felén egy 44 pines mini ''mama'' csatlakozósor van (ezt kell a kicsi HDD popsijára dugni), a másik felén pedig egy szabványos 40 pines IDE tüskesor és egy molex tápcsatlakozó anya található (mint a ''normális'' 3.5''-os vinyókon).

primus inter pares

(#330) Charlento válasza Rover623 (#329) üzenetére


Charlento
tag

Köszi ezt már találtam...
Már ''csak'' egy PCMCIA (16 bites) hálókártya és egy CD ROM szükségeltetik és
kompletta rendszer!

Charlento

(#331) T-CAT


T-CAT
tag

Sziasztok!

Lenne egy ilyen kérdésem, hogy lehet-e külön kapni PCI-E videókártyát notiba? Mert régebben azt mondta nekem valaki, hogy igen. Elvileg ezek már szabványosak és lehet cserélni!

Szóval tudja-e valaki, hogy hol lehet kapni, vagy melyik cég foglalkozik vele?
Keresővel nem találtam!

Köszi előlre is! :R

(#332) Rover623 válasza T-CAT (#331) üzenetére


Rover623
félisten

Érdekes...én a keresővel találtam ebben a topicban olyasmit ami neked kell...igaz, teljesen illogikus kulcsszót használtam: VGA...:P
[link]

primus inter pares

(#333) sssent válasza Rover623 (#332) üzenetére


sssent
senior tag

Továbbá ha véletlenül mégis összejönne valahogy a csere, könnyen gond lehet a hűtéssel. Azt egészen biztos, hogy nem lehet majd jobbra cserélni.

(#334) T-CAT válasza sssent (#333) üzenetére


T-CAT
tag

Heatpipe-os, ventilátoros. Ami most benne van annak is kell hűtés rendesen! Nem hiszem, hogy gond lenne!

(#335) T-CAT válasza Rover623 (#332) üzenetére


T-CAT
tag

Sajnos nincs időm átnyálazni minden témát és nem azt kerestem,hogy hol volt róla szó! :P Köszi a segítségért! ;)

(#336) tibibi válasza Charlento (#301) üzenetére


tibibi
őstag

[link]
estleg :U cd rom fdd memória mind jó

(#337) polaar


polaar
tag

Hali! Remélem tud valaki segíteni nekem van egy hp-nx6110 laptopom és akármit dugok az usb-portra nem ismeri fel!Az eszközkezelőben megjelenik(pl egér-pendrive) de nem műkszik semmi!Mit lehet tenni(mármint a szervizen kívül)?

(#338) Cypher7


Cypher7
tag

Szevasztok!

Nem rég vettem egy Toshiba Satelite L30-115-ös Notebook-ot és a benne lévő DVD-combo meghajtót ki szeretném cserélni egy DL-es DVD-RW meghajtóra. Valaki esetleg részletesen le tudná nekem írni a csere menetét? Előre is köszönöm!

Üdv!

''Ovatosan járj, és mindíg legyen veled egy tankhadosztály. Én ezt javaslom.''

(#339) Rover623 válasza Cypher7 (#338) üzenetére


Rover623
félisten

Már megvan az új drive?

primus inter pares

(#340) Angyal07 válasza Cypher7 (#338) üzenetére


Angyal07
tag

Beviszed a gépet a szervízbe és ott megcsinálják jó pénzért. Egyébként ugrik a gari. Persze csak, ha van.

(#341) xcbiker válasza Rover623 (#329) üzenetére


xcbiker
addikt

nálunk, a HP World Budapestnél van is raktáron. (XI. ker Bartok B. u. 18.)

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#342) Rover623 válasza xcbiker (#341) üzenetére


Rover623
félisten

Hogy jön ez most ide...:F
Üzleti célú hirdetéssel keresd meg a házigazdákat...szívesen elsorolják neked hogy mennyi pénzért milyen szolgáltatást kínálnak, hogyan és mit tehetsz meg itt a PH!-n...:C

P.S.:
Egyébként én is kínálhattam volna neki cuccot...de nem tettem...:DDD

primus inter pares

(#343) szasza42


szasza42
csendes tag

Nekem olyan progi kéne amivel le tudom tiltani az f12-t billentyűt mert néha beragad hardweresen és a biosba se lehet letiltani semmit!

(#344) Rover623 válasza szasza42 (#343) üzenetére


Rover623
félisten

LOL

primus inter pares

(#345) Poctar válasza Cypher7 (#338) üzenetére


Poctar
senior tag

Erre a kérdésre én is kíváncsi vagyok.
Bár még nem döntöttem el, hogy belső vagy külső dvd-rw-t vegyek-e. Szerintetek melyiket érdemes?
Gépem egy Toshiba Satelite A10-S503

(#346) hefti83


hefti83
csendes tag

Sziasztok!

Compaq Evo n1015v -hez keresek magyar billentyuzetet. Modell: 285530-211 Compaq spare

Ha tud valaki segiteni megkoszonnem...

Hefti

(#347) szemigomba


szemigomba
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus A1300-as notebookom, s azt hiszem meghalt benne a processzorhűtő. Amikor bekapcsolom, fél perc és elkezd zúgni, mintha szorulna, aztán abbahagyja, de azért,mert nem megy. A proci pedig felhevül 90 fok fölé, megnéztem progival.

Próbáltam szétszedni alulról, de valami csavar tartja még felülről. Nem találom, hol lehet. A billentyűzetet kell kivenni valahogy? Vagy valamelyik billentyű alatt lehet a csavar?

Van valakinek gyakorltata az ilyesmiben?

Fontos lenne, mert külföldön vagyok még 2 hónapig, s itt elég húzós a szervíz, meg magam is meg tudom csinálni az ilyeneket, de eddig még csak Thinkpaddal volt dolgom, ott nem volt ilyen probléma.

Ha van ötletetek, akkor írjatok. Service manualt nem találtam a géphez eddig sehol.


Köszi!

(#348) Madwe


Madwe
nagyúr

Hali, a kérdésem h megoldható e vhogy hogy a laptopomban ne usb 1.1 legyen hanem vhogy belevarázsoljak egy usb 2.0-t? Nagyon fontos lenne vhogy megoldani, pénzbe mind1 mennyi ha megoldható( azért 10 000 nél ne legyen drágább:))

(#349) Rover623 válasza Madwe (#348) üzenetére


Rover623
félisten

Tessék:[link]
A gugli (no meg persze a depo.hu, kiskerarak.hu) a te barátod...:C

primus inter pares

(#350) Madwe válasza Rover623 (#349) üzenetére


Madwe
nagyúr

És én ezt hova dugom be? Bocs, de laptopok terén nem vok otthon, gugliban kerestem de csak ilyeneket találtam, de azt hittem ez csak pcbe jó. Szal ezt laptopba bele leet rakni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.