Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) humax


humax
senior tag

PCMCIA mire jo?
a hogy tudom pl, egy hang kartjat lehet ot hasznalni a helyen.
de pl,van olyan ami lehet ,Bluetooth,infravörös port,TV-kimenet DVI-D,IEEE ,kent hasznalni?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#402) ngabor2 válasza humax (#401) üzenetére


ngabor2
nagyúr

a pcmcia egy szabványos bővítőport, ami leginkább laptopokon van. usb-port, tévékártya, hálókártya, hangkártya, talán vidkártya (ebben nem vagyok biztos) is megy bele. 32 bites, a sebességét most passzolom, a google biztos tudja.

(#403) Andrew84


Andrew84
tag

Némi ténfergés után - mostmár remélem jó helyen - kérnék némi helpet...

Vettem egy Mobil P4 3.06-os procit. Ezt a laptopomba szántam, mivel ebben egy ugyancsak 3.06-os asztali P4 van, ezért gondoltam beújítunk egy mobilt a notiba... A cuccot elsőnek egy P4P800 SE lapba próbáltam bele. Itt a bios megállapította hogy ''uCode loading error'' és hogy toljak F1et a továbbhoz. Ez érdekes, mert a legfrissebb bios van fent. A gép elindult 1600MHz-en, mivel a 12/23-as szorzók közül neki a 12 volt szimpi... Nem is bánkódtam sokat, átdobtam a notiba (Acer Aspire 1610 LMi). Itt viszont meg se nyikkant. Hála Istennek amikor visszatettem az asztali 3.06ost akkor megint elindult, tehát tutira a cpu nem tetszett neki.

Arra gondoltam, hogy lehet hogy a proci hibás - olvasgattam minden féle microcode-update-ről meg hasonló ínyencségekről (erről szívesen olvasnék bővebb infót ). Lehet hogy ez megoldaná a problémámat?
A laptopon megpróbáltam biost downgradelni 2.0-ról, de nem találtam régit - ez a legfrissebb bios hozzá.
Igencsak örülnék, hogyha sikerülne a notiba belehackelni a mobil procit - úgy, hogy működjön is. Az asztalinál meg a bios updaten kívül más nem jut eszembe, ezért kérem segítségeteket.

sajátmagam tisztázása végett írom csak, hogy nem állt szándékomban elszemetesíteni a fórum-rootot, de nem találtam meg vmiért ezt a totyikot - pedig kerestem, csak épp sietve indulnom kellett... :B

András

(#404) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap sikerült leejtenem a laptop táskámat aminek következtében eltört a kijelző a gépben. Ha valakinek van ilyesmiben tapasztalata akkor az osszameg velem legyenszíves, hogy kb mennyi lehet a csere, ha hivatalosan szervízben csináltatom.

A gép egy IQ808-as qwerty (Mitac 8089C, Albacomp 8080) 14'' 1024x768 (igen 14-es kb egy éve még azzal árulták, ma már 15''-al árulják)

Rendkívül kellemetlen a dolog, és baromira izgat h kb mennyi lehetne, meg eléggé tájékozatlan vagyok.

Köszi előre is.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#405) _seth_ válasza Andrew84 (#403) üzenetére


_seth_
veterán

Lehet nem is fog menni benne :( Tuti, hogy mennie kellene a notiban? Van amelyik nem tud elég kis feszt leadni így a proci sem megy :( Én is megnéztem elsőnek, hogy a notimban menni fog-e a 3,06 mp4 a 2,66 asztali p4 után és ment :) Átraktam és elsőre elindult vele gond nélkül. (sokat jelentett a csere, kevésbé melegszik és tovább is megy akksiról)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#406) Andrew84 válasza _seth_ (#405) üzenetére


Andrew84
tag

Szomorú lennék hha nem jönne össze...
A srác, akitől származik azt mondta, hogy van ezzel a chipsettel mobilt is támogató noti. Az lenne jó, ha egy olyan biossal vagy valami ügyeskedéssel meg lehetne oldani...
:U

András

(#407) _seth_ válasza Andrew84 (#406) üzenetére


_seth_
veterán

Milyen notiba lenne? (Biosból a legfrisebbet célszerű felrakni bár én még nem is frissítettem :) )

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#408) Andrew84 válasza _seth_ (#407) üzenetére


Andrew84
tag

Ez egy Acer Aspire 1610 LMi noti. A legfrissebb bios van fent. Nem találtam régebbit, még lehet h a downgrade ad egy esélyt...

András

(#409) MekkMaster


MekkMaster
tag

Egy kicsit off a hsz-em de talan nem olyan nagyon: van egy notebook combo drive-om amit csak ma 7000-ert eladnek. Itt a hirdetese:[link]
Csak telefonon varok a mai napon jelentkezoket mert most megyek el itthonrol, a combo drive nalam lesz.

Mekk

(#410) Rover623 válasza MekkMaster (#409) üzenetére


Rover623
félisten

Egy kicsit off a hsz-em
Nem kicsit...nagyon...:(

primus inter pares

(#411) Andrew84


Andrew84
tag

Még valaki esetleg a #403-hoz?

András

(#412) SpeedyJoe válasza Andrew84 (#411) üzenetére


SpeedyJoe
csendes tag

Üdv!

Az én kezembe még 2.4-nél nagyobb mobil P4 nem volt, de úgy emlékszem, nem azonos a tokozása, tehát a hűtést is meg kell oldalnod.

Léteznek olyan notebookok, amelyek mindjkét fajtával voltak szerelve, pl. Compaq EVO n1020v, ezekhez kétféle hűtő létezik, és az EVOnak konkrétan van egy dip switch az alaplapján, ahol 2 kapcsolót át kell tolni, a Te Aceredet sajnos ilyen szempontból nem ismerem, de meg kellene próbálni kisebb órajelű mobil procival, esetleg másik RAM-mal.

http://www.notebook-bonto.hu

(#413) SpeedyJoe válasza Nedudgi (#404) üzenetére


SpeedyJoe
csendes tag

Üdv,

alapvetően 2 fajta csatlakoású XGA 14.1'' TFT van, na meg egy csomó ritka fajta. 35-50e között lehet megúszni, ha más baja nincs. Próbáltad külső monitorral, belső TFT-n van valmai látható kép?

http://www.notebook-bonto.hu

(#414) Rover623 válasza SpeedyJoe (#412) üzenetére


Rover623
félisten

Végre egy hozzáértő...:R
Remélem nem csak fellángolás a részedről a dolog és tartósan köztünk maradsz...:C
Nem mellékesen néminemű üzlet is befigyelhet az ebben a topicban kesergőkkel...;)

primus inter pares

(#415) _seth_ válasza SpeedyJoe (#412) üzenetére


_seth_
veterán

Más tokozás? 2.66 asztali p4, 3.0C NW, 3.06 MP4... ha nem lenne ráírva apró betűvel, hogy melyik milye meg sem lehetne különböztetni...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#416) xedos válasza SpeedyJoe (#412) üzenetére


xedos
addikt

nekem egy ASUS notim volt mobil p4 Prescott 3.2-es procival...
Brutális teljesítményű -ugyanakkor alapban nem melegedett.
Álítgatta a feszt és az órajelet. Akksiról is elment 1.5órát Radeon 9700-al!

(#417) the rabbit


the rabbit
csendes tag

sziasztok
compal cq 12 es notebook-kal kapcsolatban szeretnek segitseget kerni. a benne levo ati mobility radeon 9000-es vga-val valami hardverhibas problema van. arulkodo jelek: vga erosebb terhelesekor a kep raszteresen osszetorik, jatekoknal esetleg szetesik. sem oprendszer sem driver reinstall es frissites nem orvosolta a dolgot. tud esetleg valaki valamit errol a configrol, milyen kartyat keressek, milyen csatija van ennek a kartyanak, esetleg hasznaltan mas tipusbol ami belemegy, vagy van e kulso videokartya ami arban elerheto (az atinal olvastam valamit de rovid cikk volt)... kar lenne egy notit ezert eldobni kedves Rover623 de nem baj ha te nem akarsz segiteni, majd jon mas. remelem te nem kerulsz abba a helyzetbe h az en segitsegemre szorulj valami massal kapcsolatban :). mindenki masnak nagyon koszonom ha tud segiteni.

config amit tudok rola:
compal cq 12
pentium P4 2.4GHz
512 Mb ram
845PE Chipset
AC 97 realtec audio
ATI Mobility radeon 9000 (64Mb)
es az aprolek mint kartyaolvasok, infra, 15'' sxga, modem, halokari...

koszi

(#418) the rabbit


the rabbit
csendes tag

...

[Szerkesztve]

(#419) _seth_ válasza xedos (#416) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem a 3.06 ghz-es mp4 9600-al több mint 3 órát megy akksiról! (3,5 volt az eddigi csúcs netezéssel...) Ez sem melegszik (ha nem fut vmi game, vagy tömörítés vagy hasonló akkor hideg a proci környéke + mindenféle hűtés nélkül is elmegy a gépben és 55 fok fölé nem megy a hőmérséklete, kipróbátam).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#420) _seth_ válasza the rabbit (#417) üzenetére


_seth_
veterán

Esetleg egy szervíz tudna segíteni... ilyen problémám még nem volt :(

+ van vmi energiatakrékos módja a mobility vidkariknak, azt kapcsold ki! (fejből nem jut eszembe, hogy mi a neve de ott van a beállításoknál az ati menüben)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#421) Rover623 válasza the rabbit (#417) üzenetére


Rover623
félisten

Bár gondolom hogy a nekem szóló mondatod végére nem azt a smiley-t tetted amit igazából szerettél volna, mégis válaszolok...;]
Nem fogok minden alkalommal kisregényeket írni mindenkinek, ahhoz nem fizettek itt nekem eleget...:P

A notidat eldobhatod.

Semmiféle kártya nincsen benne, meg ''csatija'', meg ''más tipusbol ami belemegy''.
Az alaplapra van integrálva, tehát ALAPLAPCSERE!
Amit nem leszel hajlandó megfizetni, mert ahogy az eddigi hsz.-eidet elnézem, a reakciód ez lesz: ''Nehogy má' megvágjanak! Majd valaki segít és olcsóbban megoldja nekem!''...:W
Ezt hívják kisbarátom gazdasági totálkárnak...;)

Létezik ''VGA'' külső kivitelben, USB-ben ([link]), PC-CARD formátumban ([link])...
Az USB-s szart se ér, gyakorlatilag arra alkalmas hogy egy második/harmadik monitorkimenetet produkáljon a noti számára, prezentációt megjeleníteni jó, mozgóképet már szarul visz át...100-200USD közötti áron árulják...odakint.
A PC-CARD már komolyabb adatforgalmat is bonyolíthat, ennek ellenére trágya chipsettel szerelik őket általában (pl. Trident XP2), de ha van rá cca. 250USD kereted (plusz szállítás, stb.), akkor hajrá...bár ez már összemérhető költség az alaplapcserével...:P

Ha neked jobb hogy részletesen elmagyarázom, akkor legyen jobb...:DD
De ettől a szitu nem változott...:C
Ami halott az halott...ha a kedves hozzátartozónk dobja fel a talpát, fájdalmas veszteség...de értelmes ember fel tudja dolgozni...;)

P.S.:
Ha véletlenül a PH!-n maradsz, majd megszokod: jobban jársz ha egy-két szavas választ kapsz tőlem...
Rendőr kopogtat az ajtón, hölgy nyitja ki.
''Özvegy Kovácsné?'' - kérdezi a rendőr.
''Nem! Nem özvegy...'' - igazítja helyre a hölgy.
''Azt én jobban tudom, asszonyom...!'' - kacsint rá a rendőr.

Na ez a helyes hozzáállás...;]

Segítség? Tőled? Hacsak nem orvos vagy (márpedig nem az vagy), kizárt...:P

primus inter pares

(#422) xedos válasza the rabbit (#417) üzenetére


xedos
addikt

Hát...
Első körben én szétszedném a notit-hátha csak hűtés a probléma.
Poros, rosszul fekszik fel... ha tudod, akkor így elíndítani...
Ha ez nem segít-akkor szervíz -lehet akár kuka is... :(

(#423) btoto


btoto
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni hogy hol lehet irodalmat találni a laptopok alkatrész cseréiről ol cpu, ram, meg minden amit cserélni lehet benne.
Leginkább az AMD S1 foglalta érdekelne, na meg hogy hol lehet hozzá procikat venni Turion X2?

(#424) Rover623 válasza btoto (#423) üzenetére


Rover623
félisten

Sehol.
Általános irodalom nincsen.
A notebookokban a közelmúltig legalább akkora ''szabványtalanság'' uralkodott, mint a 70-es és 80-as években a személyi számítógépek körében.
A gyártók a saját érdekükben jártak így el, mert az upgrade és a javítás is így nekik hajtott hasznot...:C
Pár éve természetesen elindultak a szabványosodás felé, mert a hordozható számítógép ma már nem kuriózum, nem luxuscikk, nem lehet extraprofitot realizálni rajta...célszerű minél olcsóbban előállítani, tehát nagy mennyiségben gyártott alkatrészekből kell építkezni.
Megszűntek az alaplapra forrasztott procik, RAM-ok, az egyedi RAM modulok, HDD/FDD/ODD csatlakozások.
De általános irodalmat, ismeretanyagot nem fox találni...a gyártók nem adnak ki ilyet...lehet a másik oldalról nekiindulni: az alkatrészek oldaláról képezd magad, aztán nézd meg hova lehet őket bedugni...:DD
Szánj rá egy-két évet...akik jelenleg szervízelésből élnek, szintén ezt tették...ők meg azért nem fognak teljes körű infókat kiadni...:P

Procit venni pedig ugyanott lehet ahol RAM-ot, HDD-t és ODD-t vennél a notihoz: bótba...;)
De a notik esetében általában a procibővítés a leggazdaságtalanabb: egy TL50-es prockó 50-55.000HUF...egy TL60-as már 100 fölött van...:(

primus inter pares

(#425) btoto válasza Rover623 (#424) üzenetére


btoto
csendes tag

Köszi szépen a segítséget .
Az árakat már megtaláltam :C
A többi meg folyamatben :DD
de úgy látom itt nincs túl nagy variáció lehetőség ami nem baj.
Csak kiváncsi vagyok mennyire lehet őket fejleszteni már ha érdemes :F :P

(#426) SpeedyJoe válasza Rover623 (#414) üzenetére


SpeedyJoe
csendes tag

Köszönöm a kedves szavakat. :R

A hozzáértésről nekem az a véleményem, hogy dokumentáció és megfelelő szakképzés híján csak a tapasztalat marad. Tehát azok, akik az asztali PC-k mellett próbálkoznak notebookokkal is, és néha a kezükbe kerül egy-egy darab, nem fogják annyira kenni-vágni a pályát, mint mondjuk az, aki csak ezzel foglalkozik, sokat szed szét, és néha valamennyit össze is rak. Viszont aki sokat szétszed-összerak, az sem olyan profi, mint a jó márkaszervíznek a jó szerelője, aki fejből tudja az összes típusváltozatot, pl. egy HP szervízes felsorolja, hányféle nx6110 alaplap van, és mi a különbség. Igaz, ezek az emberek csak a saját márkájukat vágják, tehát mindenhez senki nem érthet.

Próbálok itt maradni, most év végi zárás előtti nyugalom van nálunk, de van, hogy napi 20-30 e-mailt kapok, és bejönnek vagy 15-en, és felhívnak 40-en, ilyenkor eltűnök, és lassan válaszolok, ezért csiga az avatarom.

Nem tagadom, hogy a reklámérték miatt vagyok itt, megpróbálok hasznos tanácsokat adni, cserébe viszont néznetek kell a linket az üzeneteim alján. Úgy vettem észre, nagy a tanácstlanaság notebook kérdésekben (nemcsak itt a fórumon, hanem IRL is, sőt, néha még én is tanácstalan vagyok), ezért megpróbálok valamit segíteni. :DD

http://www.notebook-bonto.hu

(#427) SpeedyJoe válasza Achill3uS (#391) üzenetére


SpeedyJoe
csendes tag

Régen láttam ilyen asztali PC-be építhető egységet, de emlékeim szerint az soros portos volt, tehát max 56k modemet lehet rajta effektíven használni.
Újabban PCI->PCMCIA átalakítók is vannak, 5-6e Ft. Google is your friend.

http://www.notebook-bonto.hu

(#428) SpeedyJoe válasza Rover623 (#394) üzenetére


SpeedyJoe
csendes tag

Nem vagyok egy Compal szakértő, de mintha ez a modell valami Acerrel lenne azonos, ami külön video boardos, fent a billentyűzet felett van egy keskeny VGA board, 2 csatlakozóval, HA ez az a modell, ami azonos az Acer TravelMate 420-assal.

http://www.notebook-bonto.hu

(#429) SpeedyJoe válasza Chilie (#395) üzenetére


SpeedyJoe
csendes tag

Gyakori probléma, amikor én bevásároltam Pentium M-ből, és választanom kellett, hogy 400 vagy 533, én a 400-ra szavaztam, mivel nagyon sok Celeron M gépet adtak el, be is jött a számítás, az 533-asokra sokkal gyengébb a kereslet egyelőre. Bár már terjed az 533-as Celeron M, szóval ki kell várni. 400-as Dothan jelenleg 1.7-es van nekem max, volt egyszer 2GHz-es is, éjjel 11-kor feltettük az árlistára, reggel 10-kor ott várt minket a vevő...

http://www.notebook-bonto.hu

(#430) SpeedyJoe válasza ngabor2 (#396) üzenetére


SpeedyJoe
csendes tag

Szia,

gondolom valami D szériád lehet, D500/505/600/610, ilyesmi.
Ez egy Dell-es keretben tartalmazza a meghajtót.

Megoldások:

-DVD ki a keretből, DVD-RW bele. Előny: egyszerű, olcsó. Hátrány: nem lesz olyan szép pezsgőmetál színe, és olyan íve az előlapnak, mint a gyáriban
-DVD ki a keretből, olyan DVD-RW keresése, amire átmegy az előlap. Előnye: szép is lesz, meg jó is lesz. Hátránya: Nem biztos, hogy egyszerűen találsz azonosat, mivel ez adott gyártónál is változhatott az évek alatt.
-gyári DVD-RW beszerzése. Előnye: gentlemen's choice Hátránya: kő drága
-utángyártott Delles meghajtó beszerzése: Előnye: ugyanúgy néz ki, mint a gyári. Hátránya: Magyarországon még nincs ilyen, én tudnék importálni, de elég drágán sajna, ezért nem hozok egyelőre. Talán jövőre :D

http://www.notebook-bonto.hu

(#431) SpeedyJoe válasza tom74 (#397) üzenetére


SpeedyJoe
csendes tag

Nem jó bele az UB141, hiába ugyanolyan a csatlakozója. EVO-ba EVO TFT kell, más a vezérlése ugyanis. Minthogy ritkaság, kicsit drágább, mint a sima, de már egy másik topicban ezt megbeszéltük.

http://www.notebook-bonto.hu

(#432) SpeedyJoe válasza _seth_ (#415) üzenetére


SpeedyJoe
csendes tag

Hát, a régebbi mobil P4-ek kis zöld tokban voltak, mint a mostani Pentium M vagy a mobil PIII tualatinos verziók... De 3GHz-est passzolom, az intel.com-on biztos fent van a tokozási infó.

http://www.notebook-bonto.hu

(#433) Silencer83


Silencer83
addikt

hi! itt is megprobalom :B :U
Toshiba Satellite L30-134 notiba, gyarilag yonah magos cerka M van bnne[link] , ebbe belemegy es korrektul muxik a teljes erteku core duo azaz yonah mobil cpu?
thx

chipset: ati x200M chipset

(#434) Silencer83 válasza Silencer83 (#433) üzenetére


Silencer83
addikt

no :U , senki :( ?

(#435) Silencer83 válasza Silencer83 (#433) üzenetére


Silencer83
addikt

:U

(#436) Silencer83 válasza Silencer83 (#435) üzenetére


Silencer83
addikt

mar nem tudom modositani, ugy nez ki nem tamogatja :( , ez a yonah magos cerk M kevert be nalam :B

(#437) Yaret


Yaret
csendes tag

Helló mindenki!

Az lene a kérdésem, h mennyire macerás notebook-ban videokártyát cserélni. Azt hallottam, h nem anniyra lehetséges, v nagyon drága, de akkor sem lehet megoldani, ha uazon gyártótól akarok jobbra cserélni? Konkrétan ATI Xpress 200M-ről Mobility Radeon X1300-ra (esetleg még feljebb)...

Köszi, előre is :R

(#438) Rover623 válasza Yaret (#437) üzenetére


Rover623
félisten

Használd a keresőt lécci...kulcsszó: VGA...;)

primus inter pares

(#439) Zuzulka


Zuzulka
csendes tag

Sziasztok, olyan kérdésem lenne, hogy tud valaki olyan helyett ahol lehet egy régebbi (HP Omnibook XE2) laptop-hoz lehet szerezni alkatrészt és nem akarják az embert levenni nagyon sok pénzzel? Minden segítséget szívesen várok. Zuzulka

(#440) SpeedyJoe válasza Zuzulka (#439) üzenetére


SpeedyJoe
csendes tag

Konkrétan mire lenne szükséged?

http://www.notebook-bonto.hu

(#441) Csepy válasza Yaret (#437) üzenetére


Csepy
senior tag

Amit te szeretnél, az olyan 200-300ezer forintba kerül és úgy hívják ''új notebook''.

Van ugyan egy MXM (I/II) szabvány, amit az nVIDIA volgozott ki anno, de csak high-end noti-vga-knál alkalmazzák. Az olsóbb kategóriás vga-k (mint a 6200tc, ami nekem van) rá vannak forrasztva az alaplapra. A te esetedet az is ellehetetleníti, hogy az Xpress200M nem egy vga, hanem egy teljes mobil-chipset egy integrált vga-val. Sajnos így ha nagyon kell a jobb vga, akkor új notit kell beszerezned.

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#442) Balázs_a_laz válasza Rover623 (#421) üzenetére


Balázs_a_laz
aktív tag

''Ha véletlenül a PH!-n maradsz, majd megszokod: jobban jársz ha egy-két szavas választ kapsz tőlem...''

Ha ilyen kurva okos vagy,akkor miért vagy itt annyi pénzért,amennyiért nem írsz hosszú válaszokat?
MODERÁTOR vagy, bár mostanában ez itt a PH!-n inkább szégyen,mint büszkeség.
Dolgod tehát, hogy kielégítsd a válaszaiddal a kérdezőket és az itt tájékozódó embereket.

''Ami halott az halott...ha a kedves hozzátartozónk dobja fel a talpát, fájdalmas veszteség...de értelmes ember fel tudja dolgozni...''

Nah majd ha a te testvérednek sem adják meg az elsőbbséget, és átmegy rajta a kamion, akkor mondd, hogy értelmes ember fel tudja dolgozni a hozzátartozója halálát.

''Segítség? Tőled? Hacsak nem orvos vagy (márpedig nem az vagy), kizárt...''

Hát én azért tudnék neked segíteni. Például szivesen megnevelnélek,ha már a szüleid nem tették meg.
Ha alapból vagy ilyen tő bunkó,akkor ne vállalj ilyen munkát.

ui.:úgy látom a válaszodból amit the rabbit-nek írtál, hoy te olyan jól állsz anyagilag,hogy nem érdekel különösebben mennyit kell kifizetned egy alkatrészért.Ezek után megkérnélek,hogy vegyél neki egy alaplapot,ha már ennyire értesz a notebookokhoz.

További szép napot te görény!

Kováts Balázs

(#443) S.Feri válasza Yaret (#437) üzenetére


S.Feri
őstag

Sok esetben alaplapcserével lehet csak megoldani egyébként.

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#444) tottigabi


tottigabi
csendes tag

Azt szeretném megkérdzeni h mennyibe kerül notebookhoz egy billentyűzet(cserélhető), mert kitörött az egyik billentyü. Hp Compaq nx6310hoz

(#445) Rover623 válasza Balázs_a_laz (#442) üzenetére


Rover623
félisten

Majd ha sikerült lejjebb vinned a vérnyomásodat és eloszlott a vörös köd a szemed elől, akkor nézd meg jobban a ''rangomat''....;]
Aztán ha akarod, át is fogalmazhatod a hozzászólásodat...de ha nem, az sem gond...:C

P.S.:
A testvéredet sajnálom:R, de ha olyan hülye vagy hogy egy általános felvetést ilyen szinten magadra veszel, akkor fordulj nyugodtan pszichiáterhez...:(
Ugye nem gondolod hogy bármiféle tudomással bírnék a környezeteddel kapcsolatban...:Y

primus inter pares

(#446) Rover623 válasza tottigabi (#444) üzenetére


Rover623
félisten

Általában 8-20.000HUF között szokott lenni (új, márkaszervízből), bontottan értelemszerűen olcsóbb...:DD
Holnap tudok pontos árat mondani.

primus inter pares

(#447) Rover623 válasza Balázs_a_laz (#442) üzenetére


Rover623
félisten

hagyjuk...:(


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#448) Balázs_a_laz


Balázs_a_laz
aktív tag

A rangoddal kapcsolatban,elnézést.
A többit fennt tartom.
Nem illik ilyeneket mondani.

(#449) cobrakigyo


cobrakigyo
tag


Hali

Néha a notim magátol kikapcsol nem tudom miért.
Ez mostánában kb két honapja kezdte el csinálni ha a venti nagyon felpörög,gondoltam hátha nem tudja lehüteni a procit.
Ha cd-röl bootolok be tehát ujra szeretném rakni a rendszert akkor is.Ez elég fura nem?
Valmi meghalt benne?


(#450) Rover623 válasza Balázs_a_laz (#448) üzenetére


Rover623
félisten

Nem illik ilyeneket mondani.
1. nekem is halt meg hozzátartozóm
2. ez is hozzátartozik az élethez
3. az előző hozzászólásod és ez a mondat is azt sugallja hogy személyesen érint a dolog, a te testvéredről van szó...de mielőtt más is nekem esik hogy durván a lelkébe gázoltam valakinek, tisztázzuk: BugiR1 nem a testvéred volt, csak közeli barátod...

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.