Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák

Hozzászólások

(#10048) erween


erween
csendes tag

Sziasztok.

Van egy Sony Vaio VGN-NR38S laptopom.
Használtan vette egy ismerősöm, win7-el.
Videó nézegetés közben sokszor lefagyott kékhalállal, mindig ugyanazzal a programmal:

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BlueScreen
Operációs rendszer verziója: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Területibeállítás-azonosító: 1038

További információk a problémáról:
BCCode: d1
BCP1: 87AC4000
BCP2: 00000002
BCP3: 00000001
BCP4: 8EE4FB6A
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

A probléma leírását segítő fájlok:
C:\Windows\Minidump\090313-35802-01.dmp
C:\Users\Drazsé\AppData\Local\Temp\WER-122725-0.sysdata.xml

Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gondoltam valami driver gond, ezért felraktam win 7-et. Akkor szembesültem vele, hogy nincs videókártya driver hozzá, elvileg valamit módosítani kéne hozzá, ahogy olvasgattam külföldi fórumon. Addig el is jutottam, hogy a vidkarnak valami egyedi azonosítóját kimásoltam az eszközkezelőből, és valami INF fájlba kell belepakolni. Azzal a módosítással sem lett jó, mert telepítés után újraindításkor windows betöltés után, amikor jönne az asztal a képernyő fekete marad.
Utána olvasgattam a dolgoknak, ezeknél a laptopoknál elég sok kompatibilitási gond van, mivel a sony honlapján Vista driver van fent, Win 7-es driver meg nincs, így felraktam a Vista-t. Azután semmit sem módosítottam, csak letöltöttem a sony honlapjáról a Vista drivert, felraktam, majd ugyanaz, fekete képernyő betöltés után.
Csak úgy tudom a wint betölteni, ha csökkentett mód, aztán driver törlés.

Most így állok a dologgal, honnan tudok normális drivert letölteni? Már egy csomó időt eltöltöttem ezzel és semmi eredmény. Egy működő driver jó lenne, hogy tudjam használni a gépet.
Hardver gond lehet, vagy szoftver?
A Wint azért akartam felrakni, mert gondoltam kipróbálom, hogy kék halál lesz-e újra, de hát sajna nem tudtam még letesztelni.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Notebook hibák
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.