Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ftamas0201

    senior tag

    Sziasztok.

    Egy kis segítségre lenne szükségem. Azimuth meghatározásban.
    Ugye még rendszertelepítés előtt megkaptuk a várható termelési dolgokat tervezve havi szintre bontva stb.. Viszont abban Azimuth 152 fok van megadva, tető dőlésszögnek meg 43 fok.
    Most megmértem a tető dőlésszöget, 40 fok tű pontosan, az azimuth-ot pedig a google-ban annyi változatot látok meghatározásra hogy hihetetlen így fingom sincs hogy mennyi nekem, de gyanítom hogy tuti nem 152 fok az.
    Telefon iránytűvel megmértem a ház pozícióját és az Dél és kelet között van, pontosan 147fokot mutat (144-147 között ugrálva).
    Erről bedobom a képernyőképet.
    [kép]

    Mennyivel kéne számolnom? Jól saccolom hogy ez inkább azimuth-ban olyan -45fok körül van?

    A tervben ezek az értékek szerepelnek: (10 helyett végül 8kw inverter lett, de ez nem is lényeges)

    [kép] [kép]

    Szeretném használni ezt a https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/tools.html weblapot hogy csak egy megközelítő képet kapjak, mit tervez velem az évre úgy nagyjából a dolog, persze ha az eon is úgy akarja és végre elhárítja a magas feszültség problémát amit elismertek mérések alapján, mert addig napos időben csak a fele termelés jön össze sajnos ha egyáltalán a fele megvan...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés