Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) koko52 válasza tibce1 (#52049) üzenetére


koko52
veterán

Az normális h kis szünettel indul. Még mindig kérdéses h az alaplap vagy a táp a ludas v mind2. Gariztasd s ramot és cserélj alaplap+tápot. Következő kinyírt ramot màr nem biztos h megeszik a boltban.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52052) IO.sys válasza koko52 (#52050) üzenetére


IO.sys
őstag

Lőttem screent:

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#52053) koko52 válasza IO.sys (#52052) üzenetére


koko52
veterán

Kiollóztam neked a kézikönyvedből:

Akkor neked az 1-3 vagy 2-4 slottban van. Ha egymás mellett van 2 ramod különböző színűekben akkor fizikailag lehetetlen h dualban menjen. Nézd meg jobban az alaplapod foglalatait.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52054) IO.sys válasza koko52 (#52053) üzenetére


IO.sys
őstag

Hát pedig tényleg az egyik kit az 1-2ben van, a másik a 3-4ben.

A1-A2: Corsair XMS3 CMX8GX3M2A2000C9 ver8.15
B1-B2: Corsair XMS3 CMX8GX3M2A2000C9 ver4.13

Ha A1-B1 A2-B2 slotokba raktam, egyáltalán nem látott 2 modult (múltkor rosszul írtam, hogy látta, csak nem tudta használni, az a 2400MHz-nél volt, amikor már A1-A2 B1-B2 felállásban volt bent.)

Szerk: Tudom, én is néztem, elolvastam a manualt 3x, oc-zok.
Szóval egyetértek Veled, hogy milyen felállásban kéne mennie, de a lap nem ért egyet.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#52055) koko52 válasza IO.sys (#52054) üzenetére


koko52
veterán

Jah, hogy 4 ramod van amik egyforma paraméterűek. Az a felállás nálad, hogy megy mindenki dualban mindenkivel, kvázi tökmindegy hova rakod őket.
A lapod nem kezel 2400 mhz-et ezért nem látta, vagy el sem indul vele. A 2133 a csúcsa...

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52056) IO.sys válasza koko52 (#52055) üzenetére


IO.sys
őstag

Na. :D Igen. De fordítva meg nem is látott 2 modult. Túltárgyaltuk szerintem, köszönöm!

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#52057) koko52 válasza IO.sys (#52056) üzenetére


koko52
veterán

1,65v-ot adtál nekik? Mert a 2000-hez annyit kérnek. Mivel +feszt is kérnek a 2000-hez nem nagyon tudod húzni fölé őket, ezért sem láthattad őket 2400-on.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52058) tibce1 válasza koko52 (#52051) üzenetére


tibce1
csendes tag

A táp cserélve lett, szóval marad az alaplap.. :/

(#52059) IO.sys válasza koko52 (#52057) üzenetére


IO.sys
őstag

Hát 2 modullal megy a 2400, de 4-gyel már sajnos nem bírja az IMC, pedig 1,8V-ot adtam ddr-re és 1,4-et IMC-re. Hűtöm ezerrel természetesen. X3480 procc.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#52060) koko52 válasza IO.sys (#52059) üzenetére


koko52
veterán

Hát igen ilyenkor jön a memvezérlő túlmelegedése 4 modul miatt. A 2x8 lehet jobb lett volna.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52061) IO.sys válasza koko52 (#52060) üzenetére


IO.sys
őstag

A manual szerint csak 4 gigás modult eszik meg. Mondjuk kételkedek benne, amíg nem próbáltam ki, de nem tudok szerezni sehonnan, venni meg nem akarok, így is elég strapás volt összeszedni két jófajta kitet két különböző embertől az aprón.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#52062) koko52 válasza IO.sys (#52061) üzenetére


koko52
veterán

Kár próbálnod, nem látja majd őket. Volt aki próbálta itt a fórumon, neki sem látta és én is próbáltam már BIOS-sem jött be.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52063) IO.sys válasza koko52 (#52062) üzenetére


IO.sys
őstag

Hiszed vagy nem, ez megnyugtatott. :) Ezek szerint a CPU, GPU és a RAM oké, most veszek vizet. Nem tudom miért, nagyon rádurrantam az LGA1156 OC-ra. De annyibajlegyen.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#52064) koko52 válasza IO.sys (#52063) üzenetére


koko52
veterán

Mindenkinek kell egy hobbi :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52065) macman507


macman507
aktív tag

Vegyétek míg lehet.

De nyugi, máshol is kapni.

:D

[ Szerkesztve ]

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#52066) , válasza macman507 (#52065) üzenetére


,
addikt

Tuti vétel, köszönjük! :R
Remélem ez nem a közeljövő jelenkori kivetülése?

(#52067) JoolsNOS válasza koko52 (#52047) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Elvileg a ramteszt szerint megy minden ahogy be van állítva. De megy vissza a 8 giga. Mert csak teszt szinten volt nálam. Meg jelenleg még a 9800 sincs benne. 970 volt. 1060 vagy 1070 jön. Ha kipukkad a bitkoin lufi ;]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#52068) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Sziasztok! Megrendeltem egy R7 1700-as Ryzent és az alaplap leírásában emlitenek egy érdekes dolgot.
Ez mit jelent konkrétan?:

Tehát én most 2x4GB 2400-es ramot rendeltem bele (sajnos nem tudom még, hogy egy vagy 2 oldalas), de ha később akarok bele venni még 2x8GB-ot, és ne adj isten két oldalas, akkor csak maximum 1866Mhz-en fog menni? Ez azért elég gáz, nem? Nem nagyon szeretnék tuningolni, stb... :(

(#52069) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

Szerintetek megfér egymás mellett egy gskill 8gb cl15 2133mhz ddr4 ram és egy Crucial 8GB 2133MHz cl15 DDR4? Van egyéb más specifikáció ami figyelembe kell vennem a cl,ddr, és a mhz-en kívül?

(#52070) Richard!


Richard!
addikt

Üdv!

Van egy Kingston HyperX Beast 8GB (2x4GB) DDR3 2400MHz , egy Kingston HyperX Fury 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz HX316C10FK2/8, és egy KINGSTON HyperX Genesis 4GB HyperX DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9AD3K2/4G KIT-em.

Ti melyiket használnátok? A Beast-et vagy a Fury-Genesis kombót? A lap egy GIGABYTE GA-970A-UD3P. Tudom hogy csak 2000 MHz-ig kezeli a lap a memóriákat, de ennek ellenére úgymond megéri "csökkentett módban" használni a Beast-et?

Ha láma kérdés, nyugodtan ki lehet nevetni :B :DDD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#52071) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Estét és Búékot az úraknak!

Eme képek és eredmények alapján megúszhatom csak ramcserével a történetet?

Az előzmények:

Kb 1 óra folyamatos játék után (D3, ami szinte el is égeti az összes memóriát) kékhalált kap a gép, és a #2 képen látható "Memory Management" hiba jelenik meg a fltmgr.sys" társaságában.
Lefutott másfél órányi memtest, és egy seregnyi hibát jelzett, ami egyértelműsítheti a kingmax ramok (2*2GB DC, 1333mhz, minden bios állítás alap. Húzás nincs, mert feleslegesnek találnám) hibáját.

Ennyi hiba mellett mindkettő ram hibás lehet? Mondjuk ezt könnyen kideríthetém, ha egyesével lefuttatok egy-egy tesztet a modulokra.
Lehet még esetleg az alaplap memória vezérlővel valami gond? ... érdekes módon normál használatkor semmi baj, csak ha mondjuk diablozok. Akkor is szinte ugyanolyan idő eltelte után jelenik meg a baj. (Olyankor az összes ramhasználhat olyan 3.8gb körül van.)

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#52072) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
a gépemben 2X4 giga ram van. Bővíteni akarom, 4 Slot van tehát 2 db még szabadon van.
Az a kérdésem hogy oda is 2X4 Gigát vehetek vak vagy 1X8 giga is jó ? Azért mert akkor már tele lesz memóriával és ha később kellene akkor még tudnék 8 gigát bele rakni. I5-4590-es proci van a gépbe.

Ez a memória van benne: [link]

Alaplapom ASrock H97 Pro4

[ Szerkesztve ]

(#52073) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Olvasom az alaplap leírást és hát az a helyezte, hogy 1 vagy 3 ram esetében nem használja kia sual chanelt.

Tehát marad a 2X4 giga. Az a kérdésem, hogy 16 giga rammal mennyi ideig lehet még elevickélni ? Vagy már most vegyen 2X8-at akkor összesen lenne 24 giga.

Vagy mire kevés lesz a 16 giga úgy is dobom a gépet.. .

(#52074) , válasza Khaosz55 (#52073) üzenetére


,
addikt

16 GB RAM-mal még azért egy darabig el lehet lenni szerintem. A 8 GB már nagyon határeset lenne, a legtöbb játék már túllépi, ha van rá lehetősége (azaz ha több RAM van a gépben).

(#52075) macman507 válasza , (#52074) üzenetére


macman507
aktív tag

16 GB lenne tényleg az ideális RAM manapság, vagy lassan a 32 GB is talán már, de ha 8 GB van, az se tragédia azért.
Nekem is most 8 GB van és simán tudok játszani, mondjuk az 500 füles böngésző és komolyabb játék kombó már nem szerencsés.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#52076) , válasza macman507 (#52075) üzenetére


,
addikt

Így van, nem tragédia a 8 GB sem, mert ott a swap fájl, a Windows megoldja. Viszont ha belegondolunk, hogy már az évekkel ezelőtti játékok (GTA5, COD-ok, stb.) is 10-12 GB RAM-ot használtak ha volt rá lehetőségük, akkor azért erősen ajánlott a 16 GB.

(#52077) Philips103


Philips103
tag

Hello!
A gepemben van most 2x4 gb kingston fury ddr3 1866 cl10es ram
Ha veszek még 4 gb ramot ugyan ilyen fajtabol csak az cl 11 vagy cl9 lenne az nagyon nagy kulonbseg lenne vagy elviselheto? Vagy inkabb vegyek 2x4 es az ugy jobb lenne vagy 3 ugyan olyan van es az is fasza ?
Egy asus m5a97 r 2.0as alaplapom van 4 ram slot lehetosseggel..
Esetleg valakinek valami otlet ?:)

(#52078) koko52 válasza Philips103 (#52077) üzenetére


koko52
veterán

Én eladnám és 2x8. Ott tuti marad a dual ch. Ha egy ramot veszel mellé akkor 3 single lesz. A 4 modul jobban terheli a cpu memvezérlőjét, ergo melegebb lesz.Ha kitet veszel mellé a lassabbik páros sebességén fognak menni. Cl10 és 11 között kicsi a különbség. Mérhető de nem észrevehető.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52079) Richard! válasza Richard! (#52070) üzenetére


Richard!
addikt

Up :B

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#52080) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Sziasztok !

BUÉK :K mindenkinek.

Segítséget kérnék, hogy egy 1155-ös alaplapban ez a két Kingmax modul menne egymással ...

FLGF65F-D8WMB-CAI 4 GB DDR3 1600MHZ illetve mellé menne
FLGF65F-C8KTB-CXE 4 GB DDR3 1600MHZ modul.

Segítségeteket kérném, hogy a kettő együtt menne egy 1155-ös Asrock B75 PRO3-M lapban együtt dualba.

Köszönöm. :R :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#52081) koko52 válasza Richard! (#52070) üzenetére


koko52
veterán

Válaszd a leggyorsabbat 2000mhzen járatva a cl-t vedd vissza.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52082) Richard! válasza koko52 (#52081) üzenetére


Richard!
addikt

Mennyire vegyem vissza?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#52083) koko52 válasza Richard! (#52082) üzenetére


koko52
veterán

Cl10 ről 9-re aztán ha bírjs 8ra amíg memtest lefut hibátlanul.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52084) maxxenergie válasza maxxenergie (#52080) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Erre valaki esetleg tudna valami bíztatót mondani :F :R :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#52085) koko52 válasza maxxenergie (#52084) üzenetére


koko52
veterán

Dual akkor lehet ha minden paraméter tökéletesen megegyezik (mhz és cl minden értéke), azonos feszen dolgoznak, ugyanannyi a chip darabszám rajtuk, ugyan az a chip gyártó. Ha minden stimmel akkor 90% az esélyed a dualra, de garantált sosem lesz mivel nem kit. Még akkor sem ha másnál megy két ilyen típus ami nálad van... Próba szerencse :)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52086) maxxenergie válasza koko52 (#52085) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Ok köszi értem ezek a Kingmax ramok mindengyiknek más a típusjelzése és még neten is nehéz megkeresni melyik mit is tud pontosan....

Akkor kihegyom inkább eladom a meglévőt nem kockáztatok és veszek Kit-et mert 6000 Ft-ot nem ér 4GB rizikóval meg főleg.

Köszi a választ BUÉK mindenkinek :R :R

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#52087) Richard! válasza koko52 (#52083) üzenetére


Richard!
addikt

Köszönöm.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#52088) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi Guys,

Van egy gigabyte 965p-ds4 deszkank , amiben van dualban 2db 2 GB-os Geil ddr2 -800 mhz es ram. Ezeket szeretnem lecserelni es ezt neztem a neten: CSX 4GB (2x2GB) DDR2 800MHz CSXO-D2-LO-800-4GB-2KIT, ebbol akarok 2 Kit-et venni ,tehat 4x2 GB RAM legyen a gepbe. Jol gondolom hogy a meglevokhoz hiaba vennek mindossze egy KIT-et nem mennenek dualban ? Vagy hogy van ez pontosan ? Tehat a meglevo GEIL ugye megy most DUAL-ba ha ehhez betennek meg 1 DB ilyan CSX KIT-et ugy is meg lenne a 8GB ram a gepbe de igy nem mennenek dualban ? Vagy igen ? Vagy mind a 4 db modulnak egyformanak kell lennie ?
KOSZI

3njoy the Lif3

(#52089) maxxenergie válasza Sn00k (#52088) üzenetére


maxxenergie
senior tag

52085 Koko válaszolta nekem szerintem a logika ugyanaz.

" Dual akkor lehet ha minden paraméter tökéletesen megegyezik (mhz és cl minden értéke), azonos feszen dolgoznak, ugyanannyi a chip darabszám rajtuk, ugyan az a chip gyártó. Ha minden stimmel akkor 90% az esélyed a dualra, de garantált sosem lesz mivel nem kit. Még akkor sem ha másnál megy két ilyen típus ami nálad van... Próba szerencse"

Én keresnék mellé aprón ugyanolyan Kit-et mint a Tied 2*2 GB-ba és azt tenném mellé úgy szinte biztos lenne a siker és olcsóbban is meglennél mintha ilyen ramot vennél CSX amúgy is tudtommal a ramok egyik legalja... kommersz memóriák :(

Vagy ha nincs akkor elad a Geil is, és aprón venni 4 egyforma ramot vagy 2 azonos kit-et sztem.

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#52090) koko52 válasza Sn00k (#52088) üzenetére


koko52
veterán

A memória vezérlő nálad az alaplapban van. Vegyél azonos tudásút vagy jobbat és a gyengébbik kit paramétereivel fog menni a rendszer. 2 db dual-od lesz. Arra figyelj, h nem lehet a modulod 2gb-nál nagyobb.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52091) Sn00k


Sn00k
veterán

Koszi az eddigi INFOT!

Elpida, Nanya, Samsung. szerintetek ezekbol melyik markat erdemes valasztani ? Szerintetek mennyire van ertelme lecserelni 2x4 Gb RAMot 2x8 Gb-ra Win 10 alatt ? Eleg kenyelmesen a rendszernek a 2 x 4 is? Semmi egetrengeto dolog nicns futtatva a gepen, max neha egy kis jatek.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#52092) klajos27


klajos27
csendes tag

Sziasztok! Gép összerakásba fogtam.Ezekhez milyen ram-ot ajánlanátok 2x4Gb-os kit-ben?
GIGABYTE GA-Z270-HD3P
INTEL Core i5-7600K
Köszönöm a választ előre is.

(#52093) Gambito


Gambito
tag

Sziasztok. az a kérdésem hogy menyi és hány mhzes ram kell egy tartos 4 k-s gameléshez. egyébb informáciok is johetnek mire kell oda figyelni . koszonom

(#52094) marilllyo


marilllyo
veterán

Kingston 8Gb
Srácok ez az ár ez elírás ugye? :Y

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#52095) Soleco


Soleco
tag

Sziasztok, azt szeretném kérdezni hogy ez a ram kompatibilis-e a gépemmel: [link]
Alaplapom: [link]
Ddr 4 jár belle, ami elbizonytalanított hogy leírában ez áll: "Hardverkompatibilitás
Kompatibilis a HP Z240 sorozatú munkaállomásokkal."

Compari.ro - n kategóriájában ez a legolcsóbb, onnan szeretném megrendelni: [link]

Remélem jó helyre tettem fel a kérdést..

[ Szerkesztve ]

(#52096) koko52 válasza marilllyo (#52094) üzenetére


koko52
veterán

Ha így folytatódik lassan nem elírás lesz... :(

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52097) marilllyo válasza koko52 (#52096) üzenetére


marilllyo
veterán

Bevallom nem nagyon követtem a hardverpiacot már egy ideje.
Ilyen ram van a gépembe és emellé szeretnék még egyet. Nyilván hasonlóan de ilyen áron ...na neee. :D
Csak mondom tud-e ez a ram valami olyat ami miatt ennyibe kerülhet? Mert akkor inkább eladom ezt és veszek az árán 32 gigányi másmilyet. :DDD

PSN: Rio__HUN | Tumblr: rio-hun.tumblr.com

(#52098) Spec


Spec
őstag

Sziasztok! Egy retro ram beazonosításában kérném a segítségeteket. Van a képen léátható 2 db ramom, ránézésre valamilyen SD RAM modulok. Nem sikerül beazonosítanom őket, és régi gép hiányában kipróbálni se tudom őket.

A ram chipeken az alábbi felirat szerepel

TWIN
133 18400091
I6MX4T7 U 0134

Próbáltam ezekre rákeresni a gugliban, de nem adott semmi értelmes találatot. Van valakinek tippje, hogy pontosan mekkora, és milyen ramok lehetnek? Előre is köszi!

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#52099) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok,
Bővíteni szeretném a HyperX 2x4 GB FURY DDR4 2133MHz CL14 KIT ramot. Találtam használtam egy 2133-as CL14-es 8 Gb-osat. Jól gondolom, hogy nem lenne szerencsés a fenti hármat együtt használnom?

alaplapom: [link]

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows, rendes ház!

(#52100) lao válasza Spec (#52098) üzenetére


lao
tag

hello !
én ennyit találtam : Memory Module RAM 16x64 64MB PC 100MHZ 168pin SDRAM B6786RC
persze ez nem biztos , én a ( B6786RC ) jelzésből indultam ki.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.