Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52901) koko52 válasza Submarine (#52896) üzenetére


koko52
veterán

:R

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52902) Philips103


Philips103
tag

Sziasztok!
Egy olyan lenne a problemam, amit nem ertek..
Division es hasonlo kaliberu jatekokkal jatszom aminek van egy kicsi/nagy gepigenye..(bf1 is pl stb..)
Fullhd monitoron jatszom
8 giga ddr3 ram
1050ti
Amd fx 8350
Elvileg nem kene bajnak lennie, mert futnia kene rendesen, de RAM a fajlkezelobe allandoan LOW grafika mellett 85/90%os teljesitmenyen fut.. nem is ertem es nem csak lowon kene mennie egy ilyen gep mellett, de nem ertem mi lehet a baj. Ha nem is a ram egy uj hdd jobb lenne ?
Probaljak meg venni még 2x4 ramot a mostani 2x4 mellé vagy mit lehetne kezdeni, mert elvileg egy “jo” gepem van.. tippek ?

(#52903) koko52 válasza Philips103 (#52902) üzenetére


koko52
veterán

85/90% kihasználtság esetén tegyél mellé még 8-at. Az ssd nagyot dob a gépen bootolásnál, másolásnál, betöltésnél de játéknál fps-t nem hoz egy darabot sem.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52904) Whysperer


Whysperer
addikt

Jó reggelt. Valakinek ötlete,hogy 990FXA lap mert nem kezeli ezeket a memóriákat?

a

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#52905) koko52 válasza Whysperer (#52904) üzenetére


koko52
veterán

Ez így elég kevés infó. Pl nincs a qvl listában de ettől még mehetne. Jó foglalatban vannak (prioritási sorrend)? Ha volt benne előtte másik ram akkor nyomj egy cmos clear-t (bios reset) Ha ez sem segít tedd fel a legfrissebb biost. A ramok tesztelve, tuti jók? Alaplap tesztelve, tuti jó?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52906) Whysperer válasza koko52 (#52905) üzenetére


Whysperer
addikt

Ma fogom tesztelni mert ebayrol rendlve "tested and fully work" volt szóval... Nem volt cmose reszet megpróbálom azt alaplap működik 4 gb volt venne ezert lettek véve.

Kingston 16GB RAM (2x8GB) KVR16R11S4/8 DDR3 12800 PC3 - 1600 Workstation Server

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#52907) Sub-ZeRo válasza Whysperer (#52906) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerver ramok?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#52908) Whysperer válasza Sub-ZeRo (#52907) üzenetére


Whysperer
addikt

Akkor ezért bem. Nem ertek hozzá sry. Akkor van két jo modulom csak nem jok csak server gépekben. Klassz. De köszönöm szépen a fyors válaszokat ;)

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#52909) koko52 válasza Whysperer (#52908) üzenetére


koko52
veterán

Úgy van ezek ECC-s szerver ramok. Neked non-ECC kell...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52910) Whysperer válasza koko52 (#52909) üzenetére


Whysperer
addikt

Akkor marad a jo kis 4gb egyenlore :) Koszi sracok a segitseget

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#52911) Fekete Mano


Fekete Mano
csendes tag

Sziasztok
Egy olyan kérdésem van felétek hogy van 2x2GB RAM-om Kingston Hyper X 1600Mhz.
Nemrég vettem egy 4GB-s ramot Kingmax 1333Mhz-et.
Mindkettő DDR3-as és az alaplapom elfogadja az 1600Mhz-s ramot és a 1333mhz-t is.
És tegnap beraktam a gépembe ment egy ideig utána újraindult a gépem.
Nem értettem utána megint újra indult és ilyen kék halál filingbe ment át a gépem.
Kivettem a 4GB-s ramot azóta nincs ilyen probléma.

Tudok valamit ez ellen kezdeni hogy ne legyen ilyen baj.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#52912) Sub-ZeRo válasza Fekete Mano (#52911) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tudok valamit ez ellen kezdeni hogy ne legyen ilyen baj.[

Persze. Ha rossz a 4 gigás modul ne használd. Ha ram kell, a 2x2-őt kukázd és vegyél helyette 2x4-et, vagy 2x8-cat, olyat, amit QVL listában szerepel az alaplapnál.
Jah és nem kell félkövérbe írni, így is látjuk mi a bajod. :))

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#52913) koko52 válasza Fekete Mano (#52911) üzenetére


koko52
veterán

Alaplap típusa? Ramok pontos típusa? Az új ram tesztelve?

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52914) Fekete Mano válasza koko52 (#52913) üzenetére


Fekete Mano
csendes tag

Alaplap típusa: Asus P8B75-V
RAM: Kingston HyperX 2x2GB DDR3 1600MHz CL9 Blue Edition KHX1600C9AD3B1K2/4G
Kingmax FLFF65F-C8KM9 NEES 4GB 1333Mhz

(#52915) koko52 válasza Fekete Mano (#52914) üzenetére


koko52
veterán

Ha mindegyik egyoldalas akkor mennie kell. Cmos cleart csináld meg. Illetve egymagába tedd be az elsődleges slotba az új ramot és teszteld le.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52916) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Ebbe a lapba jó lesz ezek közül valamelyik?

[link]

[link]

Let the Zone take me if I am.

(#52917) koko52 válasza kutga (#52916) üzenetére


koko52
veterán

Jók

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52918) kutga válasza koko52 (#52917) üzenetére


kutga
nagyúr

Van köztük különbség? Melyiket érdemesebb?

Let the Zone take me if I am.

(#52919) koko52 válasza kutga (#52918) üzenetére


koko52
veterán

Ha mindegyik cl3 akkor nincs.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52920) lazatt


lazatt
csendes tag

Hello

2017 végén két ünnep között a testvérem vásárolta az alábbi PC-t.
A probléma már a kezdetek óta fennáll de, de mivel nem én használom és nem értem rá foglalkozni vele
a testvérem pedig még nálam is kevésbé ért hozzá ezért csak most próbálom kideríteni, hogy mi lehet a probléma.

Alaplap: Asus ROG Maximus X Hero Z370
CPU : i7-8700K + NZXT Kraken x62
RAM : G.Skill Trident Z RGB 2x8 GB 3200 MHz cl 14 /F4-3200C14D-16GTZR/
GPU : Asus ROG Strix GTX 1080Ti O11G
SSD : SAMSUNG 1TB 960 EVO M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V6E1T0BW
SAMSUNG 1TB 850 EVO SATA 3 2.5" MZ-75E1T0B/EU
PSU : Seasonic Prime 750W Platinum SSR-750PD
Ház : NZXT Noctis 450 ROG

A gond az, hogy a játékok maguktól bezárnak teljesen véletlenszerűen mintha nyomnánk egy Alt+F4-et.
Gép indítás után van, hogy 1-2 óráig rendben fut minden, de aztán egyre gyakrabban történik meg.
Megesett, hogy egy PUBG mecs alatt 3x kilépett a játék. BF1-ben is legalább 1x kilép egy conquest alatt.
RainbowSix-ben is kb miniden második mecsből kilép.
Régebbi játékoknál is előfordul, pl a Witcher 1-ből is kilépet.

Kicseréltem a ramot a saját számítógépemben lévővel /Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3200MHz CL16 (CMK16GX4M2B3200C16)/
azóta hibamentesen üzemel.

Ramot cseréltünk, kb egy hete használom a G.Skillt ami alatt már nálam is többször is előjött ugyan az a probléma miszerint kilép a PUBG.
De nálam ritkábban csinálja. Van olyan nap amikor nem jeletkezik a hiba és van amikor egy nap többször is.

Én gépem
Alaplap: ASUS ROG STRIX Z270F GAMING
CPU : i7-7700K + Cooler Master Hyper 212 EVO
RAM : Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3200MHz CL16 (CMK16GX4M2B3200C16)
GPU : Asus ROG Strix GTX 1070 O8G
HDD : 2x WD Blue 1 TB 10EZEX
PSU : Corsair RM750i 750W
Ház : BeQuiet Silent Base 800

A testvérem gépén lefutattam egy Memtest86-ot. Végigment 4/4-ig 3+ óra alatt és a végén azt írta, hogy nem talált semmi hibát (persze amikor még a G.Skill volt benne).

Mivel a ramcsere óta az én gépem is hozza ugyanazt a hibát az övé pedig normálisan működik, nagy valószínűséggel a rammal van valami probléma.
Próbáltam alapon használni XMP nélkül, de így is kilépnek a játékok.

Szerintem a melegedéshez lehet valami köze, az ő háza kicsit kisebb a 1080ti nagyobb hűtője illetve a kraken radiátora jobban befűti és ezért jelentkezik nála sűrűbben a probléma, Memtest86 alatt meg szerintem a vga nem dolgozik ezért sokkal hűvösebb a ház és ezért nem volt semmi error.
(Bárt a Witcher 1 se nagyon izzasztja meg és ott mégis előfordult a hiba de sokkal ritkábban mint BF1-nél vagy PUBG alatt)

A 8700K-s gép teljesen gyári órajeleken fut xmp-vel, a VGA van GPUtweakII-ben OC-re állítva.
A 7700K-s nál a multicore enchancment be van kapcsolva, ment xmp-vel és anélkül is és a VGA itt is OC módban megy.

Esetleg tudtok adni valami tanácsot, hogyan tesztelhetném még le a ramot?
Attól tartok mivel véletlenszerűen történik a hiba vagyis én nem jöttem rá mi idézi elő, ha elviszem gariztatni és amikor ott kipróbálják egy óra használat után nem produkálj a hibát akkor visszaküldik, hogy szerintük ez jó.
Jó lenne találni valami módszert vagy tesztet ami fixen kimutatná a hibát.

Bocs, hogy ilyen hosszú lett próbáltam minden fontosnak tűnő részletet leírni.
Előre is köszi a válaszokat.

(#52921) Sub-ZeRo válasza lazatt (#52920) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A vga-t visszavenném az OC-ről. Ha a memtest végigfut hibanélkül (remélem egyesével teszteltétek) akkor már csak a vga tuning lehet ludas, mert mindenhol be van lőve. Nem biztos hogy tudja már a vga az OC-t, mert degradálódott annyit, hogy már hibázzon OC-n. Én visszavenném gyári alapra és megnézném. Ha ott is előjön, akkor méshol kell keresni a hibát.
Értem én, hogy a ramra gyanakodtok, de tuning nélkül megpróbálnám a vga + memóriát is.

A gond az, hogy a játékok maguktól bezárnak teljesen véletlenszerűen mintha nyomnánk egy Alt+F4-et.

Ha a ram lenne itt a hibás, akkor kapnál egy kékhalált és annyi. Mivel oda nem tud írni, de ilyet nem írtál.

A melegedésre ha gyanakszol akkor tegyél egy 12-es ventit a ramokra hogy elfújja a meleget róluk.

Bár szerintem nem a ram lesz a hibás, hanem a tuning hibázik valahol szerintem. OC kártyán, ramon.
Mivel csak kilép játékból, az inkább vga probléma. Ha melegedne akkor leállna a gép szerintem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#52922) koko52 válasza lazatt (#52920) üzenetére


koko52
veterán

Futtass benchmarkot (3dmark) vga nélkül (cpu igp-vel), hogy kizárd legalább a vga-t. Ha az jó, akkor a ramokat egyesével teszteld játék alatt.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52923) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Ha notebookba akarok memóriát tenni, és nagyobb órajelűt teszek, mint ami most van benne, akkor is fog működni, csak a kisebb órajelen? Ugyanis 800MHz-est, ami most van benne, nem lehet kapni, csak 1333-1600MHz-est.

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#52924) enemi válasza Hegyirabló (#52923) üzenetére


enemi
senior tag

nem lenne utolsó tudni milyen laptopról van szó...

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#52925) Q3sHHA


Q3sHHA
csendes tag

Üdv,

Adott a gépemben egy G.SKILL Aegis 8GB DDR4 3000MHz F4-3000C16S-8GISB ram. Ha még egy ugyan ilyet vásárlok mellé ugyan úgy működne mintha eredetileg duált vettem volna?

(#52926) koko52 válasza Q3sHHA (#52925) üzenetére


koko52
veterán

Elméletileg igen, de nem garantált mert nem lettek párban tesztelve. Mivel G.skill így az esélyed 99,9%.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52927) vaakuum


vaakuum
addikt

Az általánosan elfogadott usb-s memtesztelő progik elérhetőségét esetleg be tudná valaki rakni a leírásba, hogy honnan/melyiket érdemes letölteni?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#52929) koko52 válasza vaakuum (#52927) üzenetére


koko52
veterán

Kész...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52930) vaakuum válasza koko52 (#52929) üzenetére


vaakuum
addikt

:R :C

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#52931) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

Kérdésem lenne hozzátok!
Adott egy fehér Corsair Vengeance LP Kit (2X4GB) 8GB 1600MHz DDR3 CL9 1.35V
Szeretném a másik két ramom-hoz igazítani ami ugyan úgy 1600Mhz viszont 1.5V és CL8.
Fogják bírni? 8-8-8-24 1.5V? Vagy megpukkannak? :C

TDI POWER

(#52932) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
Van egy 2133mhz rampárom (matrica szerint) ami programok szerint viszont 2400 mhz cl17 . Windows 10 memória diagnosztika hibát jelez. Olvastam hogy win verzionként az eredmény változhat. Rövidebb memtestek nem hoznak eredményt (aida64,linx). Mivel ugorjak neki? Inkább erőforrás szegény feladatoknál kapok kékhalálokat. Firefox vagy filmezés közben.

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#52933) Submarine válasza Süni 1985 F (#52931) üzenetére


Submarine
senior tag

Hali
Nagyonnemkéneaddelinkább.Az LP-t, meg az alap feszkót nem egészséges kombóban tolni.

Stonerice:
Először is single módban egyesével próbáld ki őket, a jó slotban. Aztán jöhet pendriveról a memtest86.
Meg valami írástudóval nézest ád a beállításaidat a biosban.
Élő rendszer alól még windowst sem próbálunk!! muhaha

[ Szerkesztve ]

(#52934) Süni 1985 F válasza Submarine (#52933) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

És ha pl 1.35V 1600Mhz 9-9-9-24 üzemeltetem ? A kicsihez igazodnék? :B

TDI POWER

(#52935) koko52 válasza Süni 1985 F (#52934) üzenetére


koko52
veterán

A magasabb feszü ram nem bírja a kevesebbet és fordítva sem. Nem lehet keverni őket!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52936) Süni 1985 F válasza koko52 (#52935) üzenetére


Süni 1985 F
senior tag

Rendben! Köszönöm a válaszokat! :R

TDI POWER

(#52937) Geri27


Geri27
kezdő

Sziasztok!
Egy gyors kérdésem lenne. Nemrégiben vásároltam egy új számítógépet. (i5 8600k, gigabyte z370-es alaplap, 1060-as kártya és 16Gb-os G.skill (2x8gb) memória modult)
Alapvetően semmi problémám a géppel, azonban észrevettem, hogy a memória a modulok 2133Mhz-en ketyegnek, miközben elvileg 3000Mhz-eset vettem. Az egyszerű kérdésem tehát, hogy ez így okés? vagy csak terhelésnél viszi fel 3000Mhz-re? Ha nagyon béna a kérdésem, akkor bocsi :D és a válaszokat előre is köszönöm! :)

(#52938) WoodrufF


WoodrufF
tag

Intéztem GSkill Aegis DDR4 -es ramokat, és kibontás után látom, hogy ezen nincs is hűtőborda hanem valami fém matrica csík van ráragasztva. :F
Ezt komolyan gondolta a GSkill, hogy hűt valamit a ramokon, vagy azt le kell szedni róluk? :DDD

(#52939) Submarine válasza Geri27 (#52937) üzenetére


Submarine
senior tag

Hali!
Gyors válasz:
Alapból minding keres valami etalon frekit ami a procinak, a ramoknak, és a deszának is jó.
Amit ki lehet hozni belőlük, azt neked kell beállítani.
Úgyhogy beírkáljuk a gúgléba szépen mindegyiket, és megkeressük a honlapjaikon specificikáciciójukat:

i5 8600k

Giga Z370 - kevés volt az info részedről

G.Skill F4-3000C16D

És mindent összevetve azt szűrtem le, hogy a proci miatt 2666MHz-en kellene menjen, OC nélkül.
(nincs feszemelés)
Nézd meg a biosban az xmp-profilt és azt kapcsold be, hogy 2666-on menjenek, ha van olyan.

Nem szentírás amit mondok, lehet majd valaki okosabb kijavít.

[ Szerkesztve ]

(#52940) Submarine válasza WoodrufF (#52938) üzenetére


Submarine
senior tag

Bordát is intézhettél volna. Bár sztem olyan az is mint a kábelharisnya - valójában csak marketing fogás.

(#52941) Geri27 válasza Submarine (#52939) üzenetére


Geri27
kezdő

Szia, így is tettem még hajnali 3kor, és rájöttem, hogy ezt a xmp profilt kellet bekapcsolnom és így már automatikusan megy 3000Mhz-en. Direkt azért vettem ezt az alaplapot mert ez támogatja ezt az órajelet. Most már okés. Köszönöm a segítséget! :D

[ Szerkesztve ]

(#52942) zzola


zzola
félisten

Üdv.

Az okozhat bármilyen anomáliát, ha egy alaplap nem támogatja a 3000-res modul sebességet?

Adott egy ASRock Z370M Pro4-es lap i5-8600k-val. A gyártó honlapján 2933MHz van írva, mint támogatott sebesség. A modulok 3000MHz-esek. XMP profilból be is tölti a beállításokat.. működik, nem fagy ki. Viszont játék közben mikrolagok vannak.
Okozhatja ezt a RAM?
Kösz.

[ Szerkesztve ]

(#52943) koko52 válasza WoodrufF (#52938) üzenetére


koko52
veterán

Az Aegis nem hűtőbordás! Az a legalább rakjuk. Nem melegszik semmit ezért nem is kell hűteni. Egyébként tökéletes ram.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52944) dudu5130


dudu5130
őstag

Esetleg tudtok valami listát a ramok magasságáról, méreteiről? Jelenleg még egy DDR3-as hyperx-em van és bőven elfér a hűtőm alatt, de lehet egy magasabb DDR4es nem fog egy új konfigban és a hűtőt nem tervezem cserélni.

(#52945) koko52 válasza dudu5130 (#52944) üzenetére


koko52
veterán

Vegyél low profil-ost vagy hűtőborda nélkülit. De gyártók oldalán mindig van leírás.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#52947) kőbaltazár


kőbaltazár
tag

Sziasztok!
Bocsi az előbb elszúrtam az időt és nem engedte befejezni a kérdésemet .
Mitől lehet az, hogy a 3 GHz-es CPU 1,5 GHz-en megy. ha terhelést kap, és elindítok valami programot, akkor felugrik 3 GHz-re, utána vissza 1,5-re. A RAM 1,6 GHz-es, és csak 800 MHz-n megy?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Kőbaltazár

(#52948) Starchm válasza kőbaltazár (#52947) üzenetére


Starchm
őstag

2.ra válasz, A CPU-Z ott DRAM frekvenciát mutat és azt még 2-vel megkell szorozni, hogy megkapd a rendes frekvenciát az az 1600mhz-t. Tehát a ramjaid 1600-an mennek most is.

(#52949) kőbaltazár válasza Starchm (#52948) üzenetére


kőbaltazár
tag

Köszi a gyors választ.
Nem tudnál ajánlani valami oldalt ahol le van írva, hogy a BIOS-t miként kellene beállítani (persze magyarul)?

Üdv: Kőbaltazár

(#52950) Submarine válasza kőbaltazár (#52949) üzenetére


Submarine
senior tag

Hali!
Először is keresd ki verziószámodat, aztán tölsd le a manualodat.
Ha nincs meg papírformában.
Annál részletesebben nem fogod megtalálni, kénytelen leszel angolul eligazodni benne.
GA-H77M-D3H
A processzorod már 22nm-es, ez a feltétele, hogy menjenek dualban az 1600MHz-es ramok.
Viszont nézd meg jó slotban van-e a pár. Én ott azt látom, hogy single-ben mennek.
Amúgy ez majdnem "parasztvakítás" kategória, mert ezek a ramok csak 800-ban fognak menni. Csak mivel kettőt tud egszerre kezelni a lap "dual"-ban, így öszeadhatjuk a kettő frekijét, mintha dupla lenne. A te lapodon két dual csatorna is van.
És állítsd be az xmp-profilt a ramoknál, valamint engedélyezheted a procinak a turbo-t ha nincs.
Ezeket megtalálod a manualban.
Amúgy így kell müködnie, azért megy így a proci is:

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.