Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23251) lsc válasza SPC3RUN (#23249) üzenetére


lsc
nagyúr

Nekem 2x2-es geil ultra 800-as kitem van, mióta beraktam 2,0 V-on cl4-ben /ennyi a gyári/ mennek, semmi gond nincs velük . A 2x2 felállást a lapok jobban szeretik . Azt meg hogy a geilekkel nincs e valami "gond" a lapodban a topicjában kérdezd .

Az élet kegyetlen .

(#23252) petymeg


petymeg
addikt

sziasztok!
ma kapom meg a q9300 procimat, egy e7200-t vált le. alaplapom ep-35 ds3 és 2*2 giga kingmax ram van a lapban. a terveim szerint 1200 megaherzen szeretném a ramokat járatni. fsb: 375 * 3,2= 1200 így jönne össze. a processzor meg 375*7,5-ön pörögne.
szerintetek működne a dolog? (jelenleg 333*3,2=1066-on járnak.)

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#23253) KaraDani válasza petymeg (#23252) üzenetére


KaraDani
addikt

Szia!
Szerintem kingmaxal kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#23254) haze81


haze81
csendes tag

sziasztok, kezdő tuningos vagyok, ddr2 memóriát szeretnék vásárolni de nem tudom melyik lenne a megfelelő. E8200 processzor msi p45 platinum lappal, szeretném a procit olyan 3,5-re felhúzni ha lehet. A másik gond, hogy van benne egy scythe mugen2 is, és ha ráteszem a ventit, akkor nem nagyon fér már el az első dimm-ben egy magasabb hűtővel ellátott memória.

(#23255) fgordon válasza petymeg (#23252) üzenetére


fgordon
senior tag

Én azt javaslom, hogy 366 * 3,201, az 1172 Mhz, azt bírja, ha adsz neki 2.0V-ot, a proci meg 2745 MHz-en fog menni...

Ezzel menni fog, nekem 4 x 2 gb Kingmax-om van, és atomstabil így is...

Én ha feljebb viszem az FSB-t, lentebb veszem a RAM-ot, hogy max ilyen 1200 alattin menjen...

Fontos lehet a 2.0V, de nézd meg a gyártó oldalán, hogy mennyi javasol pontosan a te memóriádnak.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#23256) fgordon válasza petymeg (#23252) üzenetére


fgordon
senior tag

petymeg, csak MIATTAD megnéztem most, hogy megy-e az én Kingmax-om 1200-on, olyan beállításokkal, ahogy írtad, persze nekem a CPU szorzó nem 7.5 hanem 9.5, de elindult, tehát
FSB: 375 Mhz
RAM: 375 * 3,2= 1200 Mhz
CPU: 375 * 9.5 = 3563 Mhz

Én a 4 x 2 Gb Kingmax-omnak csak 2.0V-ot adtam, de nem volt stabil... Lehet, 2.0V-nál többet kellene adni, de én nem akarok.

Most éppen a gépem én 366-os FSB-vel használom (cpu: 3477 Mhz), ram az 585.5 Mhz-en, így 5:8 arányú az FSB és RAM...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#23257) petymeg válasza fgordon (#23256) üzenetére


petymeg
addikt

na kezemben van a cpu amint hazaértem nekiesek. sajnos a kingmax oldalán már nem találom a táblázatot ami a cl6-os modulok időzítéseit mutatta a különböző mhz-ekhez...

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#23258) petymeg válasza fgordon (#23256) üzenetére


petymeg
addikt

tedd már meg hogy megnézed biosban milyen időzítésekkel pörög 1200-on! az 1066-hoz 8-8-8-18 kell
feszt 2,1-ig bírja

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#23259) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Ha egy darab 2GB-os DDr2 modullal megy a gép, mennyivel lassabb, mint 2x1 Gb-os DC-ben? :R

(#23260) PetiBlasteR


PetiBlasteR
csendes tag

Sziasztok!

az idozitesekkel nem vagyok teljesen tisztaban... kene egy kis felivalgositas.

OCZ Reaper 1150

5.5.5.15 on megy

ezek a szamok mit csinalnak valojaban (mit idozitenek), hogyan valtoztassam hogy a ramom gyorsabb legyen..

koszonom elore.

Before I would hurt a child, I would slit my wrists.

(#23261) KaraDani válasza Chosen (#23259) üzenetére


KaraDani
addikt

Elméletileg core2 nél nem sokat számít, én úgy tudom, hogy max 1-2%

petymeg iszonyat tág ez az időzítés amit használsz, így nem sok értelem van mhz et emelni, inkább szorítsd le az időzítéseket legalább CL6 ra, többre mész vele. (így már értem, hogy mehetnek ennyit eszek a kingmaxok ;] )

[ Szerkesztve ]

(#23262) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

A patriot ddr2 ramokkal (esetemben viper) van valami gondja a phenom II-es prociknak?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#23263) Chosen válasza KaraDani (#23261) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi, lehet érezni? Pl a DC-at alig érzed, hogy van-e vagy nincs , de ez miben jelentkezik?

(#23264) lsc válasza Chosen (#23263) üzenetére


lsc
nagyúr

Socket A: ~0% növekedés
Netburst architektúrájú procik (P4 és a megfelelő Celeronok): 10-70%
Socket 939 és AM2: 3-5%
Core2 Duo architektúrájú procik: 2-5%

Idézet az 1. hsz.-ból.

Az élet kegyetlen .

(#23265) Chosen válasza lsc (#23264) üzenetére


Chosen
addikt

thx, bár valamilyen tapasztalatra gondoltam :R

(#23266) lsc válasza Chosen (#23265) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintem aki oda beírta nem a hasára ütött .

Az élet kegyetlen .

(#23267) LanyUs


LanyUs
senior tag

Köszönöm a segítséget. Eldöntöttem, akkor legyen 2*2 GB, már csak az a kérdés, hogy az E5200-nak számít-e a gyakorlatban, hogy CL3-as vagy CL5-ös ramokkal hajtod. Tehát a kérdésem az lenne, hogy vennék pl. 800-as geil ultrát cl3-on és kész vagy inkább ugyanennyiért 1066-os persze az rosszabb időzítéssel. Vagy elhanyagolható a különbség, gyakorlatilag csak tesztek mutatják, játékban nem érezhető?

(#23268) lsc válasza LanyUs (#23267) üzenetére


lsc
nagyúr

800 cl3-at nem nagyon látni, 800 cl4 és 1066 cl5 játékban szinte ugyanaz .

Az élet kegyetlen .

(#23269) petymeg válasza KaraDani (#23261) üzenetére


petymeg
addikt

bocs rosszul emlékeztem 6-6-6-18 vagy ez is sok? mi ajavaslat mennyire menjek le?
mi a jobb kisebb mondjuk 800 mhz kisebb időzítésekkel (5-5-5-16) vagy 1066 és 6-6-6-18?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#23270) rokec


rokec
csendes tag

Sziasztok! Az mért van h a windows csak 3gb ramot ismer fel 4 helyett?? Pedig a bios felismeri.. :F

(#23271) PetiBlasteR válasza rokec (#23270) üzenetére


PetiBlasteR
csendes tag

gondolom mert az XP csak ennyit tud :)

Rakjal fel Vistat vagy Win 7-et

Before I would hurt a child, I would slit my wrists.

(#23272) lsc válasza rokec (#23270) üzenetére


lsc
nagyúr

32 bites rendszereknél ez van, ha mindet használni akarod akkor 64 bites kell .

Az élet kegyetlen .

(#23273) degu válasza Gyuri27 (#23247) üzenetére


degu
senior tag

Hiiii!
Most mar ertem!
Tehat az elso oszlop a tablazatban a prociszorzo.A masodik az ezekhez a szorzokhoz tartozo memoszorzok.
Az en esetemben a prociszorzo 13,az ehhez tartozo memoszorzo /800-on/ 7
Ha tehat felhuzom a proci fsb-jet 200-rol 230-ra,akkor /ha nem doglik bele :DDD / a proci 2990Mhz-en fog futni.A memosebesseg 2990/7 - 427Mhz /854 Mhz/
Kocce! :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#23274) norbi19884


norbi19884
tag

Sziasztok!

Tehát 64-bites xp 3gb ram-nál többet kezel?Intel procival miért nem lehet telepíteni?

(#23275) bobalazs válasza norbi19884 (#23274) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

64 bites oprendszert csak 64 bites proci mellett lehet tudomásom szerint.

(#23277) rokec


rokec
csendes tag

ohh köszi a választ.. :) Még annyit had kérdezzek hogy a játékok a windows által megadott memóriát használják vagy azok kihasználják mind a 4 gigát??

(#23278) lsc válasza rokec (#23277) üzenetére


lsc
nagyúr

Egy alkalmazás 2 gigát használhat 32 biten, de létezik egy "3 giga kapcsoló" is [link].

Az élet kegyetlen .

(#23279) winfier


winfier
senior tag

Eladók a Team Xtreem ramok: LINK

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#23280) Gyuri27 válasza winfier (#23279) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egy: szakmai totyik nem apró. Tehát leszel szives kiszedetni.
Kettő: a kb gari mit jelent? Vagy van rá x ideig gari vagy nincs.

Amd - Radeon - Ryzen

(#23281) _kg


_kg
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani, hogy az új Core7-hez kapható 6 GB-os 1,65 Volt (low voltage) DDR3 Ram-kitek működnek -e probléma nélkül az intel x48-as chipsettel ellátott asus workstation lapokban?

Csak 4 GB-ot raknék bele, de működnének benne egyáltalán és ha igen, akkor több ram feszültség kellene nekik az x48-ban? :F

Konkrétan ez a ram [link] és ez az alaplap "Asus P5E64 WS Evolution" lenne. Az alaplap tud a ram-nak akár 1,5-2,78 V-t is adni...

Minden válaszért hálás volnék!

Előre is köszi: _kg

[ Szerkesztve ]

_kg

(#23282) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hali!
Tervezek egy kis rambővítést a gépembe!
Jelenleg 2*1GB Geil value DDR2 1066mhz van a gépemben, de szeretnék még 2*2BG-t beletenni, ugyanilyen geil value-t, 1066-on. A topic elején olvastam hogy 4 memóriamodulnál is megvalósítható a dual channel, szerintetek 2*1gb+2*2gb esetén is müködne? vagy hogy lehetne gazdaságosabban jobb teljesítményt kihozni belőle?

Arra is gondoltam, hogy ha nem müködne ennél a 4 memóriánál a DC, akkor eladnám a 2*1GB-t, szerintetek? :F

Szerk: a lapom EP35 DS4

Totál tanácstalan vagyok, valaki segítsen dönteni! Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23283) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Azt szeretném kérdezni, hogy az Everset amit kiir a ramról , az a típusa ?
Erre gondolok:

KLDE88F-B8M05
5-5-5-18

Csak azért kérdezem, mert lehet vennék még ramot a gépbe, és ugyanolyant szeretnék, mint amilyen benne van

Ha azt mondom az eladónak ilyen típusú kell, akkor tud ilyet adni ?
Vagy a típus mindegy, adott márkán belül, csak az időzítés legyen ugyanaz ?

(#23284) Jorus válasza Dyingsoul (#23282) üzenetére


Jorus
nagyúr

LGA775-ös rendszer esetében nem érdemes a DC miatt különösebb erőfeszítéseket tenni. Ha megy, megy, ha nem megy, nem megy, nehezen kimutatható, és valós alkalmazásokban egyáltalán nem érezhető a memóriavezérlő DC és SC üzemmódjai közötti különbség. Inkább törekedj a minél nagyobb mennyiségű RAM-ra, akár SC-ben is.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#23285) ThaBoss válasza Dyingsoul (#23282) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Szerintem menne a DC, de első slotban legyen a 2x2, másodikban a 2x1...
Nálam ugyanez volt, csak még bonyolultabban: volt 2x2 geil-em, meg 2x1 adata-m, de működött rendesen a DC...
Amúgy sokkal nagyobb különbség tényleg nincs a SC és a DC között, de azért jobb az utóbbi (azért mégis csak 2x64bit-es sáv) :K
DC-nél a lényeg a két azonos modul

én még úgy tanultam school-ban hogy SC és DC között kb. 5% teljesítménykülönbség van..., bár szintetikus tesztekben akár 70-80%-ot is mutathat, de nem jelent semmit

[ Szerkesztve ]

(#23286) SI


SI
tag

sziasztok

segítségetek szeretném kérni
mi a különbség a két Ram pár között
4GB (2x2048) D/C Kit PN - OCZ2RPR10664GK

4GB (2x2048) D/C Kit PN - OCZ2RPR10662G

válaszod előre is köszi

(#23287) lsc válasza SI (#23286) üzenetére


lsc
nagyúr

4GK, 2GK. A 2 gk-nak magasabb fesz is mehet, viszont egy picivel jobbak a gyári időzítései . A 2g az ocz szerint 2gk .

Az élet kegyetlen .

(#23288) Dyingsoul válasza ThaBoss (#23285) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hehe köszi szépen! és milyen alaplapnál müködött ez? a geil ramok milyenek voltak órajel és típus tekintetében? Egyébként nem bánom, ha 5% csak a teljesítménykülönbség is, jól jön minden plussz! :)

Jorus :
Idézet a topic első hsz-éből:
"Mennyivel növeli a teljesítményt a dual channel?
Socket A rendszerben 3-5% teljesítménynövekedés
Socket478 és LGA775 rendszereken 20-80% teljesítménynövekedés
Socket939 rendszeren majdnem annyi mint az inteles rendszereken"

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23289) lsc válasza Dyingsoul (#23288) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezek azonban csak a mért sávszélességre igazak! Az alkalmazások futási teljesítményében (tipikusan):Socket A: ~0% növekedés
Netburst architektúrájú procik (P4 és a megfelelő Celeronok): 10-70%
Socket 939 és AM2: 3-5%
Core2 Duo architektúrájú procik: 2-5%

Idézet szintén onnan, tovább kellene olvasni .

Az élet kegyetlen .

(#23290) Dyingsoul válasza lsc (#23289) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Igenám, csakhogy szükségem van a nagyobb sávszélességre is, ugyanis én nem csak játékra használom a gépem...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23291) fgordon válasza petymeg (#23258) üzenetére


fgordon
senior tag

petymeg, nekem CL6-on ment 1200 Mhz-en, 6-6-6-18-at adtam meg, a többi alap, meg adtam neki 2.0V-ot.

Most épp így ment, nem csináltam ilyen screenshot-okat 1200 Mhz-en sajnos, de majd legközelebb:

Neked is pont ez a típusú Kingmax van?

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#23292) nemesmatee


nemesmatee
csendes tag

OCZ Reaper 2x2 Gb 17k-ért Ősembertől... Szerintem nagyon megéri, ennyiért nem nagyon kapok jobb DDR2-es ramokat :R

[ Szerkesztve ] Vagy mégsem??? :D

(#23293) lsc válasza Dyingsoul (#23290) üzenetére


lsc
nagyúr

Kár hogy sehol nem látok olyat hogy "játékokban", ezt Az alkalmazások futási teljesítményében viszont igen . Ebben nem csak a játékok vannak benne .

Az élet kegyetlen .

(#23294) fgordon válasza sith7 (#23283) üzenetére


fgordon
senior tag

Szerintem egyszerűbb, ha beviszed a ram-ot, és vegyel 4 db újat, azt meg cserébe beveszik, ha ott vetted talán ingyen, új áron. A 4 db vásárlásakor meg nézd meg ott CPU-Z-vel, vagy kérdezd meg, hogy visszacserélik-e 3 napon belül, ha nem ugyanolyan a 4 db ram...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#23295) SI válasza lsc (#23287) üzenetére


SI
tag

szia
köszi

(#23296) sith7 válasza fgordon (#23294) üzenetére


sith7
nagyúr

Oké, megpróbálom igy... :R

(#23297) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy E5300as proci mellé milyen mhz-ű ramot ajánlatok? Eddig ezt néztem mellé:KINGSTON HyperX 2048Mb DDR2 1066MHz CL5 KIT. Csak nemtudom mit jelent az fsb a procinál. Ha a proci csak 800as akkor elég lenne egy 800as ram mellé?

(#23298) fgordon válasza pityaa23 (#23297) üzenetére


fgordon
senior tag

Én azt tapasztalom, hogy általános célra jobb az 1066 mint a 800, mert nagyobb a memória sávszélesség. DDR2-ben szerintem csak 1066-ot vagy gyorsabbat érdemes venni, és lehetőleg ne fogyasszon többet 2.0V-nál, bár az utóbbi csak az én "hülyeségem"... ;]

Gondolom 2x1 gb ram-ot akarsz venni, bár én a helyedben vennék inkább 2x2 gb-ot, akár CL6-osat is, mert érezhetően gyorsabb lesz tőle sok minden... :) Pár tesztben lehet, hogy az 2x1 gb 1066 CL5 lesz a gyorsabb a 2x2 gb 1066 CL6-tal szemben, de "érzésre" a 4 gb a jobb... sok tesztben meg kb azonos lesz...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#23299) Jorus válasza Dyingsoul (#23290) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az elméleti sávszélesség növekedésével nem sokat érsz, ha valós alkalmazásokban nem tudod kamatoztatni. Magyarán, LGA775-ös rendszereknél semmiféle gyorsulást nem fogsz tapasztalni DC és SC között az alkalmazások futtatása során. Nem látom át, miért jó neked, ha magasabb elméleti sávszélt nyersz, amit semmire sem tudsz használni. Többet érsz nagyobb mennyiségű RAM-mal SC-ben, mintha a DC-t erőlteted minden áron.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#23300) P100


P100
senior tag

Kingston HyperX 2048MB-os RAM-om van, elvileg CL4-es, mégis ilyen időzítéssel megy: 5-5-5-18 (CL-RCD-RP-RAS)

Ez nem CL5-ös időzítés? Mit tehetek?

CPU típusa DualCore Intel Pentium E5200
Alaplap neve Gigabyte GA-P31-ES3G

Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.