Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22751) fireproof válasza diegho (#22748) üzenetére


fireproof
őstag

köszi.

(#22752) dokee78 válasza fireproof (#22750) üzenetére


dokee78
félisten

Elvileg,nincs,mit jelent?
Kérdezted privátban tőle?

(#22753) fireproof válasza dokee78 (#22752) üzenetére


fireproof
őstag

hát már nem tudom hogy válaszolt e priviben.de a weblapon azt mutatja hogy nincs.(de lehet hogy csak régen frissítette) nem tod hogy hívják az hirdetés feladóját?

(#22754) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!
The Gigabyte GA-MA770T-UD3P has 4 dimm slots that support up to 16GB of DDR3 memory in dual channel configuration at speeds of DDR3 800, 1066, 1333 and 1600 (overclocked).

Mit jelentene 1600ra vonatkozólag?
Annyit, hogy csak tuning esetén érhető el 1600MHzes órajel?

(#22755) Qru válasza 8nemesis8 (#22754) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, sima szorzó emeléssel nem kapsz 1600MHz-es értéket csak FSB húzással.

#nincsbennetarcsi

(#22756) 8nemesis8 válasza Qru (#22755) üzenetére


8nemesis8
veterán

Értem. Köszi.
Mit tudtok a kingmax 1333 DDR3 memókról?Mennyire szeretik a tuningot?Mert lehet ilyet fogok venni.

(#22757) fireproof


fireproof
őstag

Valaki ismeri a G.Skill F2-8500CL5D-4GBPQ-ramokat?Vélemények?

(#22758) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

halihó

van értelme 8GB DDR2-es memónak, vagy elegendő a 4GB is? hogy mire használnék 8GB-t? szívem szerint gyorsulást várnék tőle. játék töltéseknél pl. meg ahol lehetségesen gyorsulna, il lgyorsulnia kéne. apropó erről nincs valahol teszt?:U én nem láttam sehol....

leginkább érdekelne, hogy hol lehetne tapasztalni ennyi ram működését? hol válna LÁTHATÓVÁ?
ha látható lenne....

köszi
üdv
zk

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22759) fireproof


fireproof
őstag

Mivan meghalt a topic vagy mi?:DDD 2ővel feljebbire senki?:D

(#22760) balajti


balajti
tag

hali!

mit szóltok ehhez a ramhoz: [link]

megéri belevenni a Gigabyte GA-MA770T-UD3P alaplapba? nem lesz gond vele?

(#22761) diegho válasza fireproof (#22757) üzenetére


diegho
nagyúr

G.Skill elég jó memóriákat gyárt, bár tuningban a mezei szériák nem a legjobbak.a PI szériák jobbak, viszont ha nem akarsz 1066 fölé menni, akkor bőven jó lesz ez is.

(#22762) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Ma beszámitásból kaptam 2x 1GB Corsair 800Mhz cl4-es ramot. Egy giga DS3 és egy E5200 mellett fognak szolgálni, természetesen a proc olyan 3-3.5 -n fog menni. Jók ezek a ramok? Ugy értem nem lesz velük probléma ha huzni akarom a procit(még nincs összerakva a konfig mert a héten érkeznek meg a konfig darabjai)? Ha akarok még tenni a konfigba 2 GB ramot akkor vegyek pont ilyen Corsair ramokat vagy vehetek más gyártótól is (A-data Vitesta Extremet 1066 neztem ki)?
Köszönöm előre is a segitséget :R

(#22763) fireproof válasza diegho (#22761) üzenetére


fireproof
őstag

köszi. 1066 fölé nem megyek mert a lapom csak addig viszi :DDD

(#22764) bogarfx válasza bogarfx (#22762) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Az lemaradt hogy Corsair 800 Mhz XMS2 cl4 :B

(#22765) diegho válasza fireproof (#22763) üzenetére


diegho
nagyúr

a lapod jóval tovább is viszi ;) az, hogy 1066 van ráírva annyit jelent, hogy tuning nélkül 200 fsb-s procival 1066-ra tudja felszorozni, de ha 300 az fsb-d, tehát tuningolsz, akkor máris 1600-at mehet a ram, ha bírja (ezt a memória szorzók - vagy osztók ahogy tetszik - szabják meg)

@bogarfx jobban jársz majd memória bővítésnél, ha eladod a corsairt és veszel 2*2 gigás kit-et.

[ Szerkesztve ]

(#22766) fireproof válasza diegho (#22765) üzenetére


fireproof
őstag

lol.ja köszi :DDD

(#22767) bogarfx válasza diegho (#22765) üzenetére


bogarfx
aktív tag

A 4x1 GB-val mi a baj? Ha mind a 4 egyforma corsair akkor sem jó?

(#22768) diegho válasza bogarfx (#22767) üzenetére


diegho
nagyúr

drágább és sok lap nem szereti a 4 modult.

(#22769) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

22758-ra vki hozzáértő?:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22770) bozont válasza - = Zk = - (#22758) üzenetére


bozont
veterán

Szerintem játékra még felesleges, inkább valami gyors 4GB KIT.

(#22771) bogarfx válasza diegho (#22768) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Viszont akkor mg ezt el is kell adni meg ahogy néztem itt ph-n lehet venni 6500-ért egy ilyen 2x1 Gb-s kittet ami pont olyan mint a jelenlegi. Giga P35 DS3 rev 2.1 lapról csak jókat halottam itt ph-n. Előfordulhat hogy nem fog menni a lapban a 4 modul vagy hogy nem fogja birni esetleg a tuningot. Szóval nekem kényelmesebb lenne venni még 2x1 GB-t mint eladni a mostanit és csak utána venni 2x2GB.
DE ha azt mondod hogy mindenféleképpen a 2x2GB éri meg akkor ehet megfogadom a tanácsodat :K

(#22772) fireproof válasza diegho (#22761) üzenetére


fireproof
őstag

ja és még annyi hogy azért ez is (G.Skill F2-8500CL5D-4GBPQ) elvisz egy kis tuningot nem?:DDD

(#22773) €uro


€uro
őstag

Segítsetek kérlek!

Ebbe az MSI 845PE Neo alaplapba ezt a GEIL Value 2048Mb DDR2 800Mhz CL5 Kit-et bele tudom tenni?

(#22774) diegho válasza bogarfx (#22771) üzenetére


diegho
nagyúr

ez egyféleképpen derül ki. kipróbálod. elvileg mennie kell, de hogy mennyire fogja szereteni a tuningot azt nem lehet tudni.

(#22775) - = Zk = - válasza bozont (#22770) üzenetére


- = Zk = -
félisten

köszönöm:R
akkor marad a sima gíl valú 4gb :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22776) bogarfx válasza diegho (#22774) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Na akkor lehet mégis eladom a corsairt :K biztos ami biztos. Te melyik 1066-os 2x2 GB-os kittet tudod ajánlani?

(#22777) fgordon válasza - = Zk = - (#22758) üzenetére


fgordon
senior tag

Ha csak játszol, nincs szükséged 8 gb-ra, 4 a legjobb neked.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#22778) dokee78 válasza €uro (#22773) üzenetére


dokee78
félisten

Ezt komolyan kérdezted?
Nem rakhatod bele!De ezt igen!

(#22779) diegho válasza bogarfx (#22776) üzenetére


diegho
nagyúr

attól függ mi a célod... E5200 mellé bőven elég a 800-as KIT is tuninghoz is, hiszen magas a szorzó így könnyen el tudsz érni magas órajelet 400-as fsb-vel ami ugye minimum 800-as memóriát jelent. Ráadásul intelnél ha 1:1-ben megy a memória/fsb osztó, azt szereti a legjobban, tehát 400fsb 800ram 533fsb 1066ram, nagyjából így gondolkozz. Természetesen lehet 400fsb mellett is 1066-on használni a ramot, de pl 800 CL4-ben azonos sebességet ad, mint 1066 CL5-ben. Én két jó megoldást tudok ajánlani:
1. 800-as CL4-es KIT
2. 1066-os CL5-ös KIT
Márkákból OCZ-t mondom elsőnek, mert olcsók és jók, amennyiben nem vagy nagyon maximalista (E5200 mellé felesleges is jobb) akkor OCZ 1066-os Gold KIT-et vegyél.

(#22780) fireproof válasza diegho (#22779) üzenetére


fireproof
őstag

HA találsz valahol gold kit et:D Én sehol sem találtam :N

(#22781) €uro válasza dokee78 (#22778) üzenetére


€uro
őstag

Köszönöm!

Sejtettem, de biztosra akartam menni.

Sajnálom, mert eladhattam volna a memóriáimat.

(#22782) bzs73


bzs73
őstag

Üdv mindenkinek.Na én ezt a ramot ajánlom mindenkinek.Nagyon jó kit és alig kér feszt
G.Skill F2-8800CL5D-4GBPI-Spec.: 2x2GB 1100MHz CL5-5-5-15 1.8v 1.9v
blend ahol látszik a jó visszaosztás is ami 5:8 és 1066mhz-n 1.79v-on lazán megy.perfor level 8-on bár ezt elfelejtettem kirakni mert nem ramtesztnek csináltam,de mch is minimumon van ugyhogy nagyon jó ramok.Húzni is igen jól lehet és jól reagál a feszemelésre.Ősinél 18-19k közt van.Szóval én mostanába sok ramot kipróbáltam és eddig ez a legjobb,és csak ezt szerettem volna megosztani veletek.Üdv.

If a second or you are the first to lose.

(#22783) fireproof


fireproof
őstag

Szerintetek ha veszek egy .Skill F2-8500CL5D-4GBPQ-akkor arra elég az alap hűtője egy kis tuning mellett is? Mert most van egy Thermaltake V1R hűtőm de ha fölösleges rá akkor eladnám.? (illetve két db ilyen hűtőm van) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#22784) tsrebo


tsrebo
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy mit gondoltok az OCZ Platinum DDR3 (1333mhz, 2x2gb) ramokról, Phenom II AM3 proci alá, egy Asus M4A79T-deluxe alaplapba?
Ha az alaplap QVL listájában benne van ez a RAM, akkor tuti a problémamentes működés?

Köszi előre!

(#22785) thomasthomas


thomasthomas
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni hogy egy DDR2-es ram-ot tudnák működtetni egy (igen régi) ddr -t kezelő slotban?Magyarán a DDR2 visszafele kompabilis a DDR-el?(ha igen, akkor gondolom az alaplap visszaveszi a ddr2-es ram órajelét.)

E!őre is köszi.

.

(#22786) diegho válasza fireproof (#22780) üzenetére


diegho
nagyúr

2-3 hetet mondtak, akkor fog érkezni :(

kb 1100-ig fog menni az a G.Skill kit, feljebb csak nagy mázlival, ezek a sima szériák nem szeretik a tuningot annyira, mint a PI-k és szerintem elég rá a gyári is, de majd ha megkapod őket megnézed mennyire melegszenek.

[ Szerkesztve ]

(#22787) diegho válasza thomasthomas (#22785) üzenetére


diegho
nagyúr

NEM meg se próbáld beletenni (amúgy se lehet) egyik sem kompatibilis visszafelé mivel teljesen más feszültséget, lábkiosztást, órajelet stb definiál az adott JEDEC szabvány a DDR1-2-3 memóriákra.

(#22788) fireproof válasza diegho (#22786) üzenetére


fireproof
őstag

jaja nekem is azt mondták szinte mindenhol.(#22783)-re léci valaki.köszi

(#22789) FireKeeper válasza thomasthomas (#22785) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

nem, mivel más a foglalat (nem tudod belepasszírozni), de a működésében és a tápfesz nagyságában is van különbség.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#22791) - = Zk = - válasza fgordon (#22777) üzenetére


- = Zk = -
félisten

értem:R
és hol lehetne érezni a 8GB ddr2-es ram előnyét?

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22792) lsc válasza dragon11 (#22790) üzenetére


lsc
nagyúr

Veszel bele 2x1 giga 533-as ramot, aztán kész . De ha játszani akarsz azt a videokártyát is cserélni kellene, nem túl acélos . Ha nem kapsz 533-ast akár 800-ast is vehetsz, azok is mennek 533-on, ha később kicseréled a konfigod abba is jó lesz .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#22793) diegho válasza - = Zk = - (#22791) üzenetére


diegho
nagyúr

én képeket szerkesztek melóhelyen és amikor nagyon sok képet nyitok meg egyszerre, ott már kell a sok memória, bár lehet 4 is elég lenne, itthon 2 van és 100 kép felett érzem a memória hiányt, melóhelyen 8 giga van és 200 képnél is vígan elvagyok.

(#22794) dragon11 válasza lsc (#22792) üzenetére


dragon11
aktív tag

A 800ast magába benne hagyom, attól még jó lesz, nem?:)

Igen valóban cserélnem kéne, de egyelőre csak a rammal van a baj amilyen gamekkel tolom!

(#22795) fireproof


fireproof
őstag

.(#22783)-re léci valaki.köszi

(#22796) lsc válasza dragon11 (#22794) üzenetére


lsc
nagyúr

Az adatlapodon 2 533-as ram szerepel . Annyiban jobb most két egyforma ramot hogy azok valószínűleg mennek együtt, ha 2x1 gigás kitet veszel azok meg biztosan . A régi ramjaiddal a mostaniak nem biztos hogy mennek együtt .

Mod fireproof : A mostani ramok jó részéről le sem tudod venni a gyári bordát /volt itt már olyan aki kiszakította a csipeket/, ha csak nem kap extrém feszt akkor tuningnál sem lehet gondja . Kingmaxon borda sincs, mégis megy .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#22797) - = Zk = - válasza diegho (#22793) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ígymár világos, köszönöm:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22798) bluespirit


bluespirit
tag

Üdv!

Az egyik gépembe Apacer 256Mb-os DDR1-es ram van. A XP csoda hogy eddig is futott rajta! Úgy döntöttem hogy előhalászom a szekrény legaljáról az egyik Elixir 256Mb-os DDR1-es ramomat! Szépen belehelyeztem az alaplapba, minden jó! Gyors a gép, a CPU-Z is kijelzi hogy már több az összesített ram mérete! Na, de! Pár perccel ezután a gép nem kapcsolt ki hanem ment rendesen a ventik is pörögtek, de a monitoron semmi nem látszik csak egy szép Analog/Digital felirat! Mit csináljak vele??? Nem hinném, hogy a VGA a ludas hiszen most tökéletesen megy, mivel a beletett ramot kivettem!

Várom a válaszokat!

(#22799) v2izzy


v2izzy
tag

Hello!
Az OCZ ramokra élettartam gari van? ja és amugy találhato rajtuk valami szám, vagy valami ami a garit jelenti? mert nekem már nincs meg a doboza és nem szeretném ha ezen menne el a gari.
A választ elöre is köszönöm. :R

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#22800) fireproof válasza v2izzy (#22799) üzenetére


fireproof
őstag

Hülye kérdés és nem ide való de csak annyi hogy az élettartam gari az mit jelent?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.