Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:00:17

LOGOUT.hu

A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) DeltaPower válasza rudeee (#150) üzenetére


DeltaPower
őstag

sőt, nemcsak hogy értelmetlen, de nekem 462-es rendszerben a 1-nél nagyobb ram-fsb aránynál el sem indul a gép. sajna a barton fsb-jét még nem sikerült 250-ig felnyomni, hogy a ramot kihasználjam :F

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#152) rudeee válasza DeltaPower (#151) üzenetére


rudeee
őstag

Nálam ment az aszinkron állítása felfele is a ramoknál, de a teljesítményre semmi hatása sem volt, csupán nagyobb számokat írt ki a memória órajelére.

(#153) #65675776 válasza teebee (#148) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vajon hányszor kell még ezt elmondani:

[kép]

(#154) uborka666


uborka666
csendes tag

Aki memória választás elött jár annak érdemes ezt elolvasnia, Kingmax-Kingston-Corsair-Geil-Samsung memóriák tesztje magyarul, dual channelben is, erdekes hogy ki nyert :)
[link]

(#155) ANT válasza teebee (#148) üzenetére


ANT
őstag

Például olyan alaplapba kéne raknod a cuccot, ami tud 2/3 osztást (CPU : DRAM). De abból sztem nem sok fajta van.
Szerk: az Abit SG-72 pl. ilyen. (Nekem is volt, amúgy elég ratyi lap.)



[Szerkesztve]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#156) teebee válasza KriptonX (#149) üzenetére


teebee
csendes tag

Értem, hát köszi srácok a sok infót! Csak azért kérdeztem mert az otthoni gépemen lehetett húzni a ram frekvenciáját, de ez akkor lap függő... Még annyi hogy szerintetek nem lesz gond hogy 533-ra húzom az fsb-t (valóban Noorthwood magos és tudtommal 400-as)? Az már 3,2Ghz ha jól nézem...
Üdv, Tibu!

(#157) rudeee válasza teebee (#156) üzenetére


rudeee
őstag

Ha jól emlékszem akkor a Northwood magos 2.4-es cerka FSB-je 100Mhz, így hajtja a DDR ramokat 200Mhz-en effektíve és a rendszerbusz 400Mhz lesz.
Ahoz hogy 533 legyen a rendszerbusz, 133Mhz-es FSB szükséges ->4*133=533Mhz->2*133Mhz=266Mhz-es memória effektív órajel.
Vagyis evvel a procival sosem fogod elérni a 400mhz-es effektív memória órajelet.
Azt hiszem ez volt a tegnapi kérdésed alapja.

(#158) ANT válasza teebee (#156) üzenetére


ANT
őstag

Ja hogy 100-as FSB-je van a Celeronodnak? Akkó' az előbbi hsz-em tárgytalan! :B

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#159) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Van egy jó kérdésem:

Honnan lehet megtudni, hogy az 2x1024MB DDRII 800+ A-DATA Extreme Edition ramocskán ProMOS vagy Micron D9GCT (B6-37E) csippek vannak? :U :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#160) Speed® válasza BioNiCMaN (#159) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Borda leszed=>chip megnéz=>olvas=>megtud ;)
Egyéb esetben maximum a sorozatszámból lehet következtetni ahogy anno a TCCDs Vitestákra vadászott az ember SSeket keresgélve. Persze azt pontosan nemtom megmondani, hogy mit is keress, csak okoskodok itt nagyban :D

(#161) zolynet


zolynet
addikt

DDR500-as ramjaim nem akarják a jót, azaz 10x250FSB-vel hajtanám szinkronba, de még 3-4-4-8 2T-be sem akarja, win bejön, de orthos hasal, meg a játék is. :O
11x240FSB 3-4-4-8 1T- sem az igazi, most 11x235FSB-vel már a játék sem fagy ki.
Hol lehet a baj? Előző tulaj 10x250-be használta 3-4-4-8- 1T-be. Tipp? :F

Life is too short to stay stock!

(#162) BioNiCMaN válasza Speed® (#160) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Hümm, hümm, akkor csak reménykedhetek, mert berendelni kellene... :U Köszi! :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#163) wilkyx


wilkyx
tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne hogy abitan8 alaplapomhoz van egy 4200+osx2esem ami most 11x230on megy, 2x512mb kingmax pc4000 ddr500-al milyen időtítéseket érdemes próbálgatni ill. mire kell figyleni, előre is thx :R

(#164) elfelejtette válasza zolynet (#161) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Mennyi feszt kapnak a ramjaid? Nálam is rendetlenkednek, mivel az Asrock lapommal max. 2.6V-ot tudok adni nekik, a stabil 500-as órajelhez pedig kellene min. 2.7V! Nem stabilan, de megy tesztüzemben DDR530 3-5-5-10 2T, stabilan megy 24/7-ben DDR480 3-4-4-8 1T időzítéseken.

Wilkyx: Ez neked is szólt!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#165) Speed® válasza zolynet (#161) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az 500as modulok alapfeszültsége 2.8V, ezt állítsd be neki mindenképpen.
A Vitesták 500on 2.5-3-3-6-1Tt röhögve viszik. A procidon bukik meg a 2750MHzhez vezető FSB250es beállítás.Próbáld 10x266on CL2.5-3-3-6-1Tben 2.85Val ;)

(#166) Calibos válasza wilkyx (#163) üzenetére


Calibos
addikt

Azt neked kell tudnod mivel te kísérletezel vele.

(#167) Levin01


Levin01
őstag

Sziasztok!

Milyen ramot érdemes venni ABIT KN9 Ultra lapba? ECC-set van non-ECC-set és mi a kettő között a különbség. Azt tudom, hogy az ECC az egy hibajavító dolog de ez a gyakorlatban jó vagy nem?

(#168) zolynet válasza Speed® (#165) üzenetére


zolynet
addikt

Tegnap így próbáltam a 500-as Vitestákat:
3-4-4-8 2T (1T-t is)
10x250FSB
alaplap: 1,7V
cpu: 1,48V ill teszt erejéig 1,5V (így sem melegszik jobban)
ram: 2,8V ill teszt erejéig volt 2,85V-on is amit a lapom maxnak tud adni a procinak
De egyszerűen nem akarja. Nem jut el addig se hogy a win bejöjjön,
vmi olyanra hivatkozik hogy vmi fájlt nem talál v mesérült a windows, és csak boot-ol újra.
Ha visszaveszem szerény 11x220-ra minden gond nélkül okés, sőt még 11x230-on is.
11x240-en viszont már fagy és az orthos is pár mp elteltével jelzi hogy geba van.
Ezen a héten van még garim rá. Kezdek aggódni hogy az msi nyákom nem szeresse ezt a fajta ramokat. :O

Life is too short to stay stock!

(#169) ollie válasza zolynet (#168) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet, hogy az alaplap nem bírja, esetleg a proci a 250-et, esetleg a memória és az alaplap nem szereti egymást annyira, de lehet az is, hogy az előző tulaj nem mondott igazat. Válassz...

***

(#170) Calibos válasza Levin01 (#167) üzenetére


Calibos
addikt

Szerver gépet akarsz üzemeltetni? különben nem kell ECC ram!

(#171) Levin01 válasza Calibos (#170) üzenetére


Levin01
őstag

rendes asztali gép lesz. Akkor ECC-s ram nem is jó? :F

(#172) Calibos válasza Levin01 (#171) üzenetére


Calibos
addikt

Honnan jött ez a ECC-s ötlet :F
Neked a NON-ECC Ram kell, van eladó ha kell :D

(#173) DeltaPower válasza Levin01 (#171) üzenetére


DeltaPower
őstag

általában ami alaplap nem ECC-s ramhoz lett gyártva, az nem is megy ECC-s rammal.
különben meg tök fölösleges megvenni a marha drága ECCs ramot

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#174) dend


dend
csendes tag

Üdv!

Szerintetek melyiket érdemes választani?

1024MB DDR II 667 Mars KINGMAX 11 017 Ft (garancia nem tom mennyi...)
1024MB DDR II 667 A-DATA (LFT warranty) 10 631 Ft

Tuningolni nem akarok, lényeg a stabilitás.. :DDD

(#175) Calibos válasza dend (#174) üzenetére


Calibos
addikt

Ha stabilitás kell akkor Kingston-t vegyél.

(#176) Levin01 válasza DeltaPower (#173) üzenetére


Levin01
őstag

11.900-ért miért DRÁGA a Kingston ECC-s ram? 1024MB/667-es
:U

(#177) dend válasza Calibos (#175) üzenetére


dend
csendes tag

ez a kettő nem ajánlott kategória?

(#178) Calibos válasza dend (#177) üzenetére


Calibos
addikt

Itt, 10-ből 9 ember itt a tuning képességeit nézi egy ramnak. Szerintem mindkettő jó lenne számodra.

(#179) tomiee85


tomiee85
senior tag

Hello!
Egy kis segítséget szeretnék kérni...
Haverom gépében van 2x 512 PQI ddr400 as ram dualban.
nekem van 2 db ddr400 as kingston, amit eladnék neki ha rendesen menne dualban a 4 ram együtt.
Valaki azt mondta hogy csak azonos márkájú ramok fogank jól menni együtt.
Szerintetek ez a négy db 512es menne egymás mellett jól?

Köszi a segítséget...

(#180) Speed® válasza ollie (#169) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nos igen...de az 500as Vitesta egy esetben nem viszi az 500at...ha áttették a bordákat 2 sima TCCCs Samsung memóriára :U

(#181) (Bundás) válasza tomiee85 (#179) üzenetére


(Bundás)
addikt

Alaplap, memória és szerencse függő. Nálam például megy 4x512, de a tuningot nem bírja úgy mint 2 darab, és ''csak'' 2T-ben szuperál a móka. Van akinek nem megy egyátalán, ki kell próbálni. ;)

(#182) tomiee85 válasza (Bundás) (#181) üzenetére


tomiee85
senior tag

tehát előre nem lehet tudni ezek szerint...kár...

(#183) bonat


bonat
senior tag

Szerintetek a
-2x1024MB DDRII 800 A-DATA retail pack
is ugyanúgy húzható, mint a
-2x1024MB DDRII 800+ A-DATA Extreme Edition

????? :)) :))

Arra gondolok, hogy érdemes e Extrem-et vennem....vagy 950Mhz-re a simát nemtudnám felhúzni??

(#184) elfelejtette válasza bonat (#183) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Lehet, hogy a retail pack viszi a 950-et, de ha viszi, akkor is biztos nem olyan fesz értéken és nem olyan időzítésekkel, mint az Extreme Edition. Az utóbbinál lényegében ezt kell megfizetned.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#185) Calibos válasza tomiee85 (#182) üzenetére


Calibos
addikt

100%-ra akkor lehet megmondani amikkor magad kipróbálod.
Milyen alaplap?

(#186) tomiee85 válasza Calibos (#185) üzenetére


tomiee85
senior tag

sajnos nem tudom...de ha nem biztos akkor bukó mert a srácnak eladtam volna az én 512-m meg rendeltem volna neki egyet féláfával másik haveromtól...de akkor nem...inkább meghirdettem....
Köszi a segítséget

(#187) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Üdv,

melyik lenne a legjobb választás az alábbi memóriák közül? (tuningolva nem lesz) A 2x512, miért jobb, mint az 1x1024, ill. ha az egybe 1024-est később bővítem egy uolyan modullal, akkor az uaz, mintha most vennék egy 2x1024-es csomagot? A késleltetés mennyire fontos paraméter. (lineklhettek leírásokat is, ha nagyon a buta kérdésekre nem akartok válaszolni:) )

DDR2 PC5300 667MHz 1024MB GEIL VALUE KIT 2DB 5-(Chip BGA, AluminumV, 6 Layer PCB,
Aluminum Heat Spreader, Dual Channel SPD, SPD: 5-5-5-15) 15 716 Ft Élettart

DDR2 PC5300 667MHz 1024MB GEIL VALUE (Chip BGA, AluminumV, 6 Layer PCB, Aluminum Heat Spreader,
Single Channel Box, SPD: 5-5-5-15) 14 753 Ft Élettart.

DDR2 PC5300 667MHz 1024MB GEIL ULTRA (Chip 3ns, Orange AluminumV, Orange Alum, SPD: 3-4-4-8) 16 543 Ft Élettart.

Előre is köszönöm.

(#188) SunBreeze


SunBreeze
aktív tag

hello

[link]
ezek a memóim vannak, és mivel nagyon belassul a gép venni akarok újakat, mit javasoltok?

...a bilateriális árfolyamokból álló úgynevezett múltilateriális paritásrács...

(#189) dzsorden


dzsorden
tag

hello midenkinek, a következő problémával fordulok felétek: ennek egyik alapforrása az, hogy fogalmam sincs a ramunkról, mert szoftveresen nem találtam róla adatokat, a gépet pedig amikor szétszedem, abban a reményben, hogy az új winyóval, táppal, vga-val és alaplappal (! - ezeket az elmúlt hónapokbanszereztük be; lassan teljesen új már a gépünk) ez a probléma is megszűnik, elfeledkeztem a ramunkról. amit tudok róla, az hogy 512MB-os (1db!) és a - kicsit több, mint - 2éves (sulinetes - talán ezért is kellett frissíteni) gépünkhöz kaptuk. akkor nem gondoltam, hogy az egy rossz gép, de arra tellett (ez később meg is bosszulta magát, mint azt láthatjuk majd). most a fentebb említett hardwareekre majdnem annak az árát [sulinet: ''csak 60%!'' ] fizettük ki. a ram nem 1 olcsó mulatság, de ha már lúd legyen kövér - mondja a mondás... DE! a pénzhiány és a ramok vétele majdnem paradoxonok esetemben, ezért szeretnék megoldást a problémámra - lehetőleg pénzben való gondolkodás nélkül. tudom, hogy egy kicsit hosszasan írtam - már ezt is - le, de szeretnék minél pontosabb lenni.
a legújabb hardware (ez a winchesterünk) beépítéséhez szükség volt win reinstallra, és hála Istennek ami fontos, azt is sikerült megmentenie a szakemberünknek a már nem működő ex-winyónkról. vírusirtónk szerint semmilyen probléma vírusoktól nem fakadhat, így ma lefuttattam [...] 1memtestet (nem bootolós, hanem grafikusos mt., nem tom melyik-melyik), abban a reményben, hogy nem dobál ki majd annyi hibaüzenetet, mint végelgyengülésében (megjegyzem azelőtt hibanélkül ment mindig, bár nem egedtem sokáig, ám anno nem is volt gondunk ramunkkal). sajnos anyukám az errort látta és megérthető okok miatt (nem magyarázom el, csak megértem) kikapcsolta a gépet - részint az áramfogyasztás miatt. de elmondása alapján (tehát) error üzenet volt a képernyőn, bár amikor elmentem (mert bizony el kellett mennem közben) itthonról, 6óra tájban negyedórás futásidő alatt ~1200%ig jutott hiba nélkül. 20:40kor értem nagyjából vissza és láttam szükségét e hozzászólás megírásának.
a problémáról még nem beszéltem - viszont a körítés már megvan -, hadd következzék most ez :: szerencsére alapvető alkalmazásoknál (opera/internet_explorer, msn, vagy stb.) már nem fordul elő (nem úgy, mint a szép új világ (?) előtt...) de komoly kapacitású játékoknál néha 2óra, máskor ennél alig több perc alatt jön kedvenc kékhalálom:

A rendszer hibát észlelt, és a számítógép károsodásának elkerülése érdekében leállt. Ha először... nem tudom pontosan felidézni, mert nem akartam ma görcsben játszani: ''mikor fagy már le?!'' és a netet bújtam egész délután, és keverem a kékhalál-üzeneteket, amiket google bácsi kidobott - ám számomra hasztalanul.
tehát végtére olyan megoldást szeretnék, mint például - azt hiszem - itt a ph! fórumon volt valami antivirusos (norton by symantec) megoldás, ahol a rendszerleíró adatbázishoz kellet hozzáadni valamit a progival (nekem ilyen nincs fölrakva), ill. googleben olyasmit is találtam megoldásként, ami majdnem így hangzott: ''vedd ki ramodat a gépből, a házat zárd vissza; rakd a gépet a szoba közepére, koppints rá 3at, és ugyanennyiszer fusd körbe, majd...'' na de ez azért túlzás, tudom. gondolkoztam azon, hogy a lapozófájl megnövelésével nem lehet-é megoldani, hogy a memóriánk (mármint a ram) ne ugorjon hibás cellákra működés közben, vagy ezeket nem lehet-e letiltani - ill. ha ezt lehetne, akkor mi van, ha túl sok helyet veszítek?

tudom, hogy sokat írtam és kicsit szétszórtan, de nagyon elszomorít, hogy akárhányszor megcsináljuk, mindig jön valami megint a géppel. annak aki ezt mind végigolvasta, nagyon szépen köszönöm, és remélem végül jön majd valamiféle válasz. üdv! :))

[Szerkesztve]

(#190) Speed® válasza dzsorden (#189) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

RAMcsere.

Bővebben: a jelenlegi memódat az Everesttel viszonylag könnyen beazonosíthatod.
De a legegyszerűbb, ha egy hozzáértő emberkével kiveteted a modult, majd vetetsz vele egy megfelelő típusú, elegendő méretű modult/modulokat helyette.

[Szerkesztve]

(#191) Richter36


Richter36
őstag

Hello!

Problémám a következő, ha a bioszban a ram beállításoknál a ''user config mode''-ot manualra állítom akkor nem indul a gép.Mindegy,hogy 1T vagy 2T akkor is ezt csinálja és csak a biosz reset segít.Szeretném 1T-n használni a ramjaimat de így nem sikerül.
Win alól az A64Tweaker nevű progival sikerül de ezt minden boot után be kell lőni és ez mégsem az igazi így.

(#192) dzsorden válasza Speed® (#190) üzenetére


dzsorden
tag

köszi a tippeket; itt a ramunk típusa:

DIMM2: 512 MB PC2700 DDR SDRAM (ennél több mindent nem nagyon találtam róla, az Everestet nem ismerem még eléggé)

(#193) Speed® válasza dzsorden (#192) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nincs kitöltve az adatlapod, így nem tudom pontosan milyen alaplappal rendelkezel, de általában ha egy memóriája van az embernek, azt a procihoz legközelebb eső slotba kell rakni (DIMM0 v. DIMM1, jelölése alaplaponként változó).
Érdemes lenne átnyálazni az alaplapod kézikönyvét, hogy tudd, melyik slotban kell lennie a szingli memónak, mert lehet ez okozza a hibát.
Amúgy nem kell megijedni, 512MB 333MHzes DDR-RAM figyel a gépedben, ezt minimális költség cserélni/akár duplázni. Persze nem boltban..itt a Phn.

(#194) dzsorden válasza Speed® (#193) üzenetére


dzsorden
tag

a user's guideban nem ír arról, hogy hogyan kell 1, tehát egy darab ramot behelyezni az alaplapra. bár ilyenről még nem hallottam, de ugye olyan nem létezik, hogy egy alaplap csak 2 rammal megy?!
itt az alaplapomhoz a [link], hátha te ebből több mindenre rájössz. most szedtem le az új 4in1 drivert a laphoz, aztán majd próbálkozom a belső slotban!

(#195) pityeszka


pityeszka
őstag

sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni((olvasni nem akarok,mert a topic végtelennek tűnik számomra))egy kicsit!!Nem sok mindent tok a ramokról,de azt igen hogy az enyémek nem hajlandóak menni dualban csak alap időzítéssel!Bármit állítok a biosban((Asusp4p800se/gd))pl.path,akko kis idő után fagy a gép!Pedig a memók tök egyformák,együtt vettem őket,mind2 kingmax!! pls help!!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#196) #65675776 válasza pityeszka (#195) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tudnék segíteni, de nekem meg írni nincs kedvem, olyan sokat írtam már ebbe a topicba...

(#197) Gyuri27 válasza pityeszka (#195) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kezd az elején. Első hsz.
Azért az kevés, hogy kingmax. Elég lenne, ha egyfajta volna.

Milyen autód van? Honda.
Na kb. ennyit irtál. :Y



[Szerkesztve]

Amd - Radeon - Ryzen

(#198) pityeszka válasza Gyuri27 (#197) üzenetére


pityeszka
őstag

segíts mire van szükséged :) a ramok MPXC22F-D8KT4R
csak mond hogy mit hogy és csinálom :B

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#199) dzsorden válasza dzsorden (#194) üzenetére


dzsorden
tag

most akármelyik slotban van a ram (jelenleg e belsőben (dimm1) <- eddig a 2ben volt), akad a gépen minden, ami 3d. most elmek, azt este jök vissza. :(((

(#200) Speed® válasza dzsorden (#199) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Természetesen nem kizárható, hogy a memóriád hibás, ezt egy ismerősőd stabilan/hibátlanul működő gépében egyszerűen le kell tesztelni és ha hibás, akkor nincs miről beszélni, memóriacsere a megoldás a problémádra.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  RAM topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.