Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7701) HSM válasza Sárpac (#7699) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem erről beszéltem, hogy a kisebb feszigénynek kompenzálnia kéne a nagyobb áramfelvételt? :DD

(#7702) Sárpac válasza HSM (#7701) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen, de a fesz az mégsem részletkérdés az nagyon is fontos tényező tuning során.:DDD

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7703) Zájec válasza Sárpac (#7679) üzenetére


Zájec
veterán

:Y miket találsz ki....

szerencsére nálam nincs ilyen próbléma ....pedig a mugen2-t csak a gyári ventivel küldöm...

(#7704) bim válasza HSM (#7666) üzenetére


bim
veterán

Amit leírtál azokra van belőve mióta megvan a lap..Így el is megy szépen. Igazából szépen elvagyok én a 21x186/1448Mhz CL.7-el... Nekem mindenre elegendő.

Sárpac: érdekes mert nekem is annyi körül van a fogyasztásom az én brutálmagas alapfeszemmel. :F

(#7705) Sárpac válasza Zájec (#7703) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez nem kitaláció mérd ki digit hőmérővel márha hozzá tudsz férni ott is jelentkezik a különbség.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7706) Sárpac válasza bim (#7704) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mert vized van az sokat jelent ám, mivel a hőmérséklettől is függ a fogyasztás.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7707) bim válasza Sárpac (#7706) üzenetére


bim
veterán

igen. ezt vettem észre. ahogy melegednek a tekercsek szépen növekszik a fogyi.. P95 alatt olyan 15W is lehet...

(#7708) AirBooms


AirBooms
addikt

Hi! :Y

Lehet, hogy teljesen hülyeség és szakmaitlan a kérdés, de valami olyasmire lennék kíváncsi, hogy mondjuk egy i7 920 proci mennyivel teljesít jobban azonos órajelen egy Yorkhoz képest? Nem részletes válaszokat várnék, hanem valami átlagolt, nagy általánosságban kimondható véleményt. (Olyasmire gondolok, mint mondjuk annak idején, hogy az E6xxx procikhoz képest a Wolfok kb. 10 százalékkal jobbak voltak azonos órajelen)

Köszi! :R

(#7709) HSM válasza AirBooms (#7708) üzenetére


HSM
félisten

Azonos órajelen? Nagyon változó... Olyan -5-6% legrosszabb esetben (Elsősorban a HT miatt, de ezt kompenzálja a Turbo mód) és olyan +70% legjobb esetben. (Pl. Winrar, vagy 3D mark vantage [link]) Átlagosan a korai tesztek egy szintre hozták a 920-ast egy QX9770-el. De egy rakás vagy inkább nagyhalom teszt van róla neten... Nem is tudom, volt-e olyan hardweres oldal, ahol ne tesztelték volna... :P

(#7710) AirBooms válasza HSM (#7709) üzenetére


AirBooms
addikt

Persze, nyilván volt (van) egy csomó ilyen teszt. De nekem egy összegzés is elég, nem szeretnék elmélyülni a szakmaiságban. Én csak egy júzer vagyok, akinek a végeredmény számít. Szóval itt nem olyan egyszerű a helyzet, mint a annak idején a Wolfok megjelenésekor? :R

(#7711) HSM válasza AirBooms (#7710) üzenetére


HSM
félisten

Nem, mivel a Wolf nem volt más, mint hozzácsaptak a 4MB L2-höz még 2-t és hozzátettek egy plussz utasításkészlet-kiegészítést a videódekódolás gyorsításához. (Csak plussz van ugye, mindenhol, rá lehetett írni, +10%.) Itt meg ugye teljesen felrúgták a chace-rendszert, a hatalmas, közepesen gyors L2-t kiváltotta egy villámgyors, icipici L2, és egy hatalmas, megosztott, de "lassúcska" (a korábbi Core2-k L2-jéhez képest) L3. Valamint ott a HT, ami picit tud lassítani is, 5-6%-al, de akár 40-70% plusszt is hozhat. Szóval itt egy teljesen más alapokra épülő rendszer van, a maga előnyeivel és minimális hátrányaival. (Mert ugye kompromisszumokat is kellett kötni, hogy ne legyen eszetlen nagy és drágán előállítható a termék, ami főleg az L2 méretére volt negatív hatással) És nagyon sok múlik a felhasználás módján is, ha csak böngészel pl, nem lesz drámai a különbség.... :U Ja, és az integrált memóriavezérlő is sokat segít tuning mellett, sokkal gyorsabb, mint a korábbi, de nem minden program igényli. (Mert ugye ami Core2-höz van optimalizálva, ott viszonylag igyekeztek spórolni a memóriahasználattal.... De pl. egy winrar szárnyal HT mellett I7-en multithreaddel...)

[ Szerkesztve ]

(#7712) AirBooms válasza HSM (#7711) üzenetére


AirBooms
addikt

Értem, köszi! :R

(#7713) Zájec válasza Sárpac (#7705) üzenetére


Zájec
veterán

nálam aztán nem :N ... nincs eltérés.... ha van is, akkor kb. legfeljebb kb.2 fok ..

ennek a jelenségnek semmi köze nincsen a hütéshez, egyszerüen ilyen procit kaptál , aminek ennyire szar az ihs -e .....

(#7714) ^Boss


^Boss
őstag

na sikerült kitesztelnem az új cuccokat:
giga x58-ud4
i7 920 d0
6gb ocz gold 1600 cl8

belőttem egy kellemes 24/7-et, ami 211x19-et [4GHz] jelent 1,18V-on, 1688@8-8-8-24-1T-t 1,66V-on, QPI 3800MHz@1,33V, . sajnos mivel annak vagyok a híve, hogy tiszta rendszerrel indulok a tesztek után, újraraktam a wint, és én hülye nem mentettem el a prime képeket, így csak a szavam van, mivel nincs kedvem megint primeolgatni, 3 napon át csak ezt csináltam :))

(#7715) HSM


HSM
félisten

Új hírek a Core I5 illetve I3 modellekről, valamint új, 1156-os I7 8xx-ekről, ha valakit érdekel! [link]

[ Szerkesztve ]

(#7716) CooLM@$TeR válasza HSM (#7649) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

Köszönöm!!! :R

Lám, csak egy legény van talpon e vidéken ... (aki tudott segíteni :DDD )

(#7717) Sárpac válasza Zájec (#7713) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Persze, de a q9550-nél is ez volt 1-3as mag 8-10C eltérés.:)

Megvannak az új ventik holnap 4GHz+ teszt lesz.:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7718) Sárpac válasza AirBooms (#7710) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Attól függ milyen i7-est fogsz ki! 4GHz 24/7-re szerintem nem éri meg léghűtéssel a nyári melegben vízzel viszont simán akár 4.2GHz-is lehet.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7719) AirBooms válasza Sárpac (#7718) üzenetére


AirBooms
addikt

Én vízzel nyomnám, s asszem meggyőztetek, át kéne állni... Most nem kerülne sok pénzembe...

(#7720) subaruwrc válasza #97544192 (#7680) üzenetére


subaruwrc
félisten

hol? :DDD

(#7721) laragirl83 válasza AirBooms (#7719) üzenetére


laragirl83
őstag

Én meg nem váltok most, mert nyaralásra költöm azt a ~150k-t amiből cserélnék.
Majd a a fa alá berakom corei7-et vagy i5-öt, a HT amúgy is csak +feszt jelent OC esetén, lehet egy jóáras i5 lesz a téli befutó.

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#7722) Gtrial válasza Sárpac (#7718) üzenetére


Gtrial
csendes tag

Egyetértek a hűtést illetően.
Stabilizálódott a cuccom (korábbi bajaimról írtam fentebb, alaplapi elemet kellett cserélnem). Noctua duplahűtő, plussz 3 venti mellett sem tudom lenyomni 80 fok alá amikor enkódol (100% CPU minden).

Ilyen belülről a cucc:

Csináltam egy kis excel chartot a CoreTemp logjából:

Nem tudom, hova kellene még hűtést tenni...

Jó lett volna felmenni 4GHz-re, mert nagyjából ugyanannyit gyorsult volna az encod videó is.

Ideteszem, milyen eredmények jöttek ki, ti úgyis inkább játékokkal szoktátok próbálni :K

(#7723) Gtrial válasza Gtrial (#7722) üzenetére


Gtrial
csendes tag

Lemaradt a chart jobb oldala, itt van kisebben:

Kicsit magasnak érzem a feszeket, de nemigazán tudtam lejjebb nyomni. Van valami javaslat rá?:

[ Szerkesztve ]

(#7724) HSM válasza Gtrial (#7722) üzenetére


HSM
félisten

Ez 3,8Ghz, vagy 4Ghz?

(#7723) Gtrial: Esetleg más szorzókkal?

[ Szerkesztve ]

(#7725) Lauda válasza Gtrial (#7722) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyobb haz kene jobb szellozessel.

HSM: En is hozattam egy HAF932-t, talan az elegge szelloztet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7726) HSM válasza Gtrial (#7722) üzenetére


HSM
félisten

És igaza van Laudának, egy nagyobb ház is jóeséllyel segítene, nekem pl. ott távozik a legtöbb meleg a házamból a tetején, ahol neked a tápod van. Hiába fúj hátrafelé minden, akkor is több levegő száll(na) felfelé.... :K

[ Szerkesztve ]

(#7727) Gtrial válasza HSM (#7724) üzenetére


Gtrial
csendes tag

3.8GHz. Mekkora ház kéne? ez is akkora mint egy ház :F

Alig fér el. Esetleg tehetnétek fel képet, a tietek hogy néz ki...

Szorzókra ötleteket szivesen veszek :). Most úgy van beállítva, hogy a memória fix 1600-on menjen (Corsair Dominator 1600/C8).

20-as szorzót azért nem engedtem neki, mert túlmelegedett.

[ Szerkesztve ]

(#7728) HSM válasza Gtrial (#7727) üzenetére


HSM
félisten

Oks, majd valamikor teszek fel képeket, csak estefelé már nincs elég fény, nappal meg ritkán vagyok itthon... :D

Amúgy ilyen házam van: [link] A lényeg látszik... És sztem ez se nagy, viszont ügyesen van kialakítva. És nálam 2 venti van az elejében, 2 a tetején, egy az oldallapn, és egy hátul. Mind 12cm. Ezekből fontos a hátsó, az egyik első, és a CPU feletti felső és az oldalsó, a többi jó ha van, de nem olyan lényeges.

Viszont jól melegszik a procid, nekem gyengébb hűtővel is hűvösebb... :F
Ha 19*200-on ment, akko azon már nem sokat lehet javítani, általában az a legtakarékosabb beállítás, a QPI is csak egyféle lehet 200Mhz BCLK-hoz, uncore gondolom 3200-on, ram 1600-on. Pedig ez jó így.
Amúgy ha nem nagyon megy 80 fölé se Prime se kódolás alatt, akkor jó lesz az a beállítás... 80 fölött nem egészséges a procinak hosszútávon.

Meg kéne nézni, nálad az everest mit ír ki fogyasztásnak Prime95 alatt, bár amit Laudánál mutatott az elég érdekes volt, Giga lapokon viszont jól mér....
Nálam 3800-on olyan 75 fok környéke Prime alatt... [link] Mondjuk a képen nem azt mértem, de így ment... Amiket még találtam magamtól: [link][link]

(#7725) Lauda: Az a házikó nem lesz már kicsit amolyan "ágyúval verébre"? Vettél volna már inkább egy mobilklímát, az hatékonyabb, és alig drágább. És az legalább téged is hűtött volna melegebb napokon... :D

[ Szerkesztve ]

(#7729) Acor válasza Gtrial (#7727) üzenetére


Acor
aktív tag

Szia!

Itt van egy Bios beállítás Nekem ezen Prime95 atom stabil a fiúk segítségének is köszönhetően , meg volt benne egy youtube videó :) és mindez max 72 fokon.

Ez egy Thermaltake Armor ház

[ Szerkesztve ]

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7730) Lauda válasza Gtrial (#7727) üzenetére


Lauda
félisten

Szellozes szempontjabol nem lehet valami fenyes, foleg hogy a tap ott van a sarokban.

HSM: Azert egy 4 giga vagy fole huzott i7-et nem neveznek verebnek, had szellozzon csak, radasul terhelve is halkabb lesz, mert a 23 centis ventik fele annyit se porognek a legszallitas meg szvsz brutko lesz. :DDD Majd kiderul, de szerintem csak holnap. :O :DD

(#7731) HSM válasza Lauda (#7730) üzenetére


HSM
félisten

Jaja... Jókis ház az nagyon, láttam már olyant működés közben. ;) Olyan huzat van benne, mint atom! :K Mondjuk nekem untig elég a kis 590-em, szerintem az áráért verhetetlen, és ez se valami hangos, még a ventirengetegemmel se.... (Bár a házam oldalára nekem is jól jönne egy halk 23cm-es venti, de azért nem adnék ki +20K-t házra.... :P )

Amúgy akit érdekel a házam, csináltam néhány képet... Földszinten lakunk, minden héten leporszívózom a házat, de még így is állandóan poros, ez látszani fog, szerencsére az asztal alatt van a masina, nem látszik... :D (Cserébe még annál is porosabb...)
[link][link][link][link][link][link][link][link]
És mint írtam, a legtöbb hőt a felső kis piros venti fújja ki, a melette lévő meg kb hideget fúj, a hátsó is elég meleget, de 2-3 fokkal hűvösebbet, mint a felső... :D

[ Szerkesztve ]

(#7732) Gtrial válasza HSM (#7728) üzenetére


Gtrial
csendes tag

Basszus! Ez nagyon jó kis ház!!!
Már látom, elhamarkodtam a dolgot annó.

Azt mondjátok nem szerencsés, hogy a táp van felül? Azóta én is rájöttem, hogy mivel ennek nincs elölről ventije, nem keletkezik "kereszthuzat".

Lehet, le kéne cserélnem a házat... A főnökömnek össze fogok rakni egy ilyen gépet, lehet, hogy továbbpasszolom neki ezt a házat, én meg keresik valami szellősebbet...

Nekem van benne két 8-as, de túl hangosak voltak, úgyhogy lejejjebb vannak véve (így meg szart sem érnek).

Néztem a feszeidet, lejjebb vannak. Majd megpróbálom én is lehúzni egy picit.

(#7733) Gtrial válasza Acor (#7729) üzenetére


Gtrial
csendes tag

Ja, vízhűtéssel nem akarok versenyezni :).

Jó magas a CPU feszed! bírja? én még ígyis aggódok... pedig 1.248-at mutat a CPU-Z

(#7734) HSM válasza Gtrial (#7732) üzenetére


HSM
félisten

Nálam is takarékon megy minden venti, olyan 1200-1300 környékére vannak belőve, hogy épp ne halljam őket, de méretükből adódóan így is szép huzatot gyártanak. A 8cm-es ilyen téren felejtős, az még ha üvölt se mozgat szinte semi levegőt.... Semminél több, de harmatgyenge.
És amúgy 3800-on 1,2V-on csak prime-stabil... :D Olyan bő 1,23V kell neki 3800-on a teljes satbilitáshoz. Amúgy ki kell tapasztalni, mi a minimum, és még arra is célszerű (szerintem) ráhagyni olyan ~0,02V-ot a biztos sikerhez. :K Próbálkozz! ;)

Szerk.: És a valóságban sokkal szebb a kis házikóm, mint ezeken a képeken... :B

[ Szerkesztve ]

(#7735) Lauda válasza HSM (#7731) üzenetére


Lauda
félisten

Hat tenyleg brutko egy haziko, meg be nem uzemeltem, de mar a puszta meretei es felepitese is tiszteletet parancsolo: :Y




A felso oriasventi es mellette egy 12centis:

Meg 2 kep, mellette a cm690:


Jo lesz ez, a szerelese is sokkal konnyebb es igen nagy hely van mindenhez, remelem megtalaltam a hazamat. :U :DDD

Vaze HSM, hol laksz Te, homokbanya mellett? Nalunk is nagy por van, de ez kb egy fel-egy eves adag! :C

[ Szerkesztve ]

(#7736) Lauda


Lauda
félisten

Bocsi, az uccso valamiert nem sikerult jol:

:R

[ Szerkesztve ]

(#7737) SimonYana


SimonYana
addikt

HAF 932-es ügyben nézzetek szét nálam!
Van be téve sok-szép kép! :C

® SimonYana ®

(#7738) bignory


bignory
csendes tag

hy Lauda reg irtam a forumon....be tartotam minden tanacsotokat.....es rengeteget olvastam a forumot is!!!!!
most a core i7 .....3.6 ghz-n megy stabilan nekem is cooler master hazam van fix mint a foton vetem egy nagy proc hutot...koszonom a tanacsokat es h van a forum ahol tudtam okosodniii....... :R :R :R

(#7739) bignory


bignory
csendes tag

:D

(#7740) bignory


bignory
csendes tag

(#7741) bim válasza bignory (#7740) üzenetére


bim
veterán

Az a procifesz nagyon sok! Ennyit alapfeszen kell hogy vigyen.. :Y
Azonnal vedd le autoról... :(

(#7742) #97544192 válasza bim (#7741) üzenetére


#97544192
törölt tag

Már mondtam neki sokszor... Nem érti meg, ez van.

(#7743) laragirl83 válasza bim (#7741) üzenetére


laragirl83
őstag

A képet megláttam, majdnem leestem székről a vcore láttán ;)
Mondjuk ha LN2vel hűti akkor nem gáz. :B

gigabyte x670 aorus elite ax * 7800x3d * corsair icue h170i elite lcd * 32gb g.skill tridentz 6000 * sapphire 7900xtx nitro+ vapor x * samsung evo 980 pro 1tb * fractal design meshify 2 xl tgd * gigabyte g32qc

(#7744) Acor válasza Gtrial (#7733) üzenetére


Acor
aktív tag

:)

Már lejjebb vettem azóta. load fesz 1,34V

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7745) Acor válasza bim (#7741) üzenetére


Acor
aktív tag

Csak hogy én is hozzászóljak a feszhez... :)

Nekem már a második I7 procim van, az első sem akart 1,4 alatt megmozdulni stabilan és ez a második is 1,36V
Szerintem mázlija van annak aki 1,3V alatt tud 3,8GHz prime95 stabillá tenni vagy én vagyok peches!
Bár 2. -ra anniyra nem panaszkodhatom :)

[ Szerkesztve ]

I7 12900K + Tody féle extrém blokk még mindig Király!! (www.pcvizhutes.hu)

(#7746) Lauda válasza bignory (#7738) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Oszt' millen hutot vettel a prockora? :DD

(#7747) keIdor válasza bignory (#7739) üzenetére


keIdor
titán

Használd már a szerkesztés gombot ": D"-zés helyett...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7748) bim válasza Acor (#7745) üzenetére


bim
veterán

Nekem az első ilyen procim és azt látom magam körül hogy szinte az enyém leggyengébb D0. :F
Na jó. A tied gyengébb... :P

[ Szerkesztve ]

(#7749) zuchy válasza laragirl83 (#7743) üzenetére


zuchy
őstag

Szépen degradálódik az a proci. :D :(
Aztán majd 2.6 hoz kell majd ennyi fesz. :W

PC-STYLE.hu

(#7750) #97544192 válasza zuchy (#7749) üzenetére


#97544192
törölt tag

Nem baj, ő tudja! Én már lesz*rom. Elmondtam a gyereknek már, hogy hagyja az Auto feszt, meg az 1.4-et is... Nem érti meg sokadszorra sem, ez van. Meg is érdemli. :(
Még ha értelmes hűtése lenne... De így...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.