Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7851) CsíkosMókus válasza AirBooms (#7840) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

A Ferrari-s példánál jobb nem létezik erre.
A csúcs-I7 videolejátszásra, internetre (autós analógiával boltba járáshoz) túl sok: túl meleg, túl sokat fogyaszt, túl bonyolult, nincs kihasználva.
Az veszi, akinek a teljesítmény kell. Illetve ó dehogy: az vágyik rá. Aki veszi, annak azért kell, hogy elmondhassa, van.. :)
(a csóró meg beéri az 525-el, az se lassú az átlaghoz képest. nyilván a csúcs közelében sincs, de már feeling)
Nem tudom mennyire jön le, mit akarok ezzel.

(#7852) Lauda válasza Zájec (#7845) üzenetére


Lauda
félisten

Megy megy, csak valamiert az uncore-al nincs szerencsem. Probalgattam feljebb is, de nem megy akkor se, ha 1600-on mennek a memok. Tehat nem tudom beloni pl. a 20x200 uncore 3400-et, mert nem indul a cucc, pedig nalatok megy szepen. Alacsonyabb bclk eseten nincs gond, de igazibol ugy meg nem nyerek vele semmit. Inkabb hajtom a procit magasabb bclk-val es alacsonyabb qpi-vel, mint forditva. :)

Koszi! ;) Tenyleg nagyon jo ez a kucko, no es hogy megspekeltem a tr bordajat 2 magmaval, jelenleg fut a 21x200 es 65-75 fokokat latok allandoan. :Y :C De mint irtam a vga is sokkal huvosebb, szvsz nagyon jo vetel, nyaron se lesz gond a meleggel.
Marad kint, a masikat se nagyon raktam be, jobb szeretek ralatni a cuccra.
:DDD

(#7853) AirBooms válasza Zájec (#7850) üzenetére


AirBooms
addikt

Értsd már meg, a Ferrari nagyon rossz példa - ráadásul Trabantot sem vesz az, akinek nincs jogsija. Újabb rossz példa. Itt az lenne a jó példa, ha Ferrarit vesz, de azt sem tudja, hogy kell vele biztonságosan keresztbe menni a kanyarban.

(#7854) AirBooms válasza CsíkosMókus (#7851) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem jó példa, de ezen ne nyissunk vitát. Autós lap főszerkesztőként csak tudom, hogy mi micsoda!

(#7855) Zájec válasza CHIPman (#7849) üzenetére


Zájec
veterán

ha nyugodságot akarsz ,akkor ne :N vegyél MSI lapot....
egyszerüen nemtudnak egy normális fehoztalt csinálni... ennyi...

vegyél Gigabyte -t vagy ASUS-t....
ha olcsót akarsz , de jót is , akkor nyugodtan vedd meg az UD3R-t...
szépen mennyi fog benne a 4ghz, egy D0-s procival kisebb feszen , vagy egy C1-el is akár valamivel nagyob feszen...( tisztelet a C1-nek :R attól még az is core i7 )

ha van több "kidobni" való pénzed , akkor lehet fokozni... nagyobb asus vagy giga lapot is vehetsz, de nem fogsz értélkelhetö teljesitménybeli különbséget tapasztalni..

(#7856) keIdor válasza AirBooms (#7840) üzenetére


keIdor
titán

Félreértettél, de ment PÜ. Ne szemeteljünk ide. :R

CsíkosMókus: BMW 525x? Azt se csoró vesz, fenntartani is kell.:D A csoró az Suzuki-t és társait veszi... magyarban legalábbis, az más kérdés, hogy Ausztriában megint más a csoró.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7857) bim válasza Lauda (#7835) üzenetére


bim
veterán

Az 1,45V os QPI fesz nem erős egy kicsit? :B
Mintha az intel ajánlása 1,35V lenne.. :F

Az eredmény nagyon fini.. :C :C :C

(#7858) #97544192 válasza bim (#7857) üzenetére


#97544192
törölt tag

Az Intel ajánlása 1.35V, de sok ember még 1600 MHz-es RAM-nál is 1.37V-ot ad, mert annyi kell a cuccnak... Ez van. 1600 MHz felett már kritikusnál kritikusabb feszültségek kellenek...

(#7859) AirBooms válasza keIdor (#7856) üzenetére


AirBooms
addikt

Igaz! :K :R

(#7860) Lauda válasza bim (#7857) üzenetére


Lauda
félisten

Tesztre nem, 24/7 meg nem tudjuk, de az ajanlas tenyleg 1.35. En ennel tobbet nem fogok neki adni az biztos.

THX! :C

BR4D: Latod Szlobi-nak is annyin megy (1.45) es eddig semmi gond vele. :D

[ Szerkesztve ]

(#7861) #97544192 válasza Lauda (#7860) üzenetére


#97544192
törölt tag

"24/7 meg nem tudjuk"

Egyszer majd kiderül. :DD
Igen, Szlobinak már tényleg régóta annyin megy a cucc, hónapok óta. Ebben igazad van. :R

[ Szerkesztve ]

(#7862) Zájec válasza bim (#7857) üzenetére


Zájec
veterán

az még annyira nem vészes... :)

igen annyi... az INTEL szerint...
bár állitólag a QPI/VTT fesznek is van drop-ja.... laponként változó , de 0.05v az átlag...
ez korábban szerepelt is a topikban melyiknél mennyi...

(#7853) AirBooms ::"Értsd már meg, a Ferrari nagyon rossz példa "

ezt most úgymontad mintha már többször elhangzott volna, és engem kellene gyözködi...
egyszer hangzott el, szóval nem kell ilyen reakciot irnod az elhangzott példára...
megértem hogy az autós föszerkesztöúrnak ez bántja a fülét, de azért hasonlatnak nem volt rossz, hiába autós példa volt, a lényeget és a mondanivalót szerintem mindenki értette, akinek meg a fülét bántja a megjegysésem , az le is irta úgy mint te..

jobb lenne ha a topik tartalmával foglalkoznál , nempedig a nyelvtani hibákat keresnéd itt...
kedves föszerkesztö úr !

(#7863) Lauda


Lauda
félisten

:C

Egyenlore ennyi, majd csokkentett fesszel meg jelentkezem. :K

(#7864) Zájec válasza Lauda (#7863) üzenetére


Zájec
veterán

klassz :C ezt simán befognám 24/7 -be ;)

mennyit javult szerinted a höfok az új házban ?

esetleg az Uncore-t lehetne még 3400-re vagy 3600-ra felpiszkálni , az még beleférhet az egészséges határba.. de azt irtad hogy pont az nem megy ? nemértem miért , mi lehet a probélma... még egy kicsit piszkálod és mennyi fog az is :)

"majd csokkentett fesszel meg jelentkezem."
melyiket szeretnéd még csökkenteni ?

(#7865) #97544192 válasza Zájec (#7864) üzenetére


#97544192
törölt tag

Szerintem a Vcore-t.

(#7866) Lauda válasza Zájec (#7864) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem be is lessz! :C

Nem tudom sajna, mert ez egy masik rendszer, proci lap ami szamit ebbol a szempontbol, de a gpu egy tizest biztos. A hutobordara ugye 2 magmat raktam es ezek szerint a pasztazas is jol sikerult megint. :P Piszkalnam, de nem megy, fene tudja miert. Ha emelem 3400-re mar nem indul. :O

A vcore-t szeretnem meg lejjebb vinni, szvsz menni fog az. Igy teljesen stabil, meg se nyikkanik egy pillanatra se.

Tenyleg nalad mizu?, a Te procid is igen jol ment! :K

(#7867) -XadAnuX+ válasza Lauda (#7827) üzenetére


-XadAnuX+
őstag

Szia,

Privi ment.
Üdv:
Adrián

[ Szerkesztve ]

(#7868) Zájec válasza Lauda (#7866) üzenetére


Zájec
veterán

azért a 4.2 ghz 1.33v nem rossz... probáld meg még lejebb vinni , de koránt sem biztos hogy vinni fogja....szóval ne sértödj meg a procira ha mégsem.. :D egyébként nálad mennyi a 2db vid a biosba?

"Tenyleg nalad mizu?, a Te procid is igen jol ment!"

csak ment ,, jól mondod,,, degradácioban meghalt szegény.... ;]

ha szigoru vagyok magamhoz , akkor aztmondom, jó-átlagos procim van viszonylag... nagyjából olyan mint a többi átlag...

elöbb próbáltam egy 4.2ghz-t 1.312v terhelt feszen, de nem megy.. kicsit több kelhet neki.. ( lehet hogy 1.33v körül mint nálad ) elöször azthittem hogy sok a 80 fok, de nem, levettem 190-re a bclk-t , minden más maradt ( tehát 4ghz-re) és úgy meg megy , hiába 80 fokosak a magok,,, tehát nem a hömérséklet a korlátozó tényezö... egyszerüen több fesz kell neki... még mindig megy hiába 80 fokosak a magok...

egy kicsit furcsálom hogy ennyire melegek a magok ,a cpu kupakhoz képest, mert az ET6 és az Everest szerint is 40-42 fokos, miközben a magok 80 fokosak...

lehet hogy megprobálok egy fel és leszerelést , új pasztával....
de nem nagyon hiszek az ilyenekben... :U

[ Szerkesztve ]

(#7869) HSM válasza bim (#7785) üzenetére


HSM
félisten

Kingmax-al, Kingston-al ugyanez a helyzet. És a jelenlegi OCZ-mel is. Mondjuk mindegyik Elpida csipes volt.... :D (A Kingmax-ból van Micron-csipes és nanya is vagy elixir vagy a kettő ugyanaz, nem tudom... De olyanom nem volt...)

(#7870) Zájec válasza HSM (#7869) üzenetére


Zájec
veterán

nálam nem... :) szóval nem kellene általánositani.. indul rendesen ahogy kell...
tényleg csak akkor csinálja ezt amit bim is mond , amikor finyáskodik a ramokra...
ezt csinálta anno a G.skill-ekkel is, de utána a kingmaxokal már nem csinálta..

(#7871) Lauda válasza Zájec (#7868) üzenetére


Lauda
félisten

Tenyleg nem rossz, de megprobalom, hatha tudok meg lefele menni. Bios 1.35v-al biztos nem megy, ugyhogy sokat nem csokkenthetek rajt, de proba cseresznye. :)

Mennyire nem ment az 1.312? Reboot vagy worker start, mert ha csak utobbi, akkor meglehet neked is az 1.33-al. :R

En a pasztaval nem szoktam cicozni, vekonyan legyen mindenhol es kesz, annak jonak kell lenni.

(#7872) AirBooms válasza Zájec (#7862) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem kerestem nyelvtani hibákat - valamit nagyon benéztél. Viszont megint előjött a már sokak által kifogásolt arroganciád - tehát veled felfüggesztem a vitát (mi lenne még, ha a nyelvtani hibákat is nézném... :) ). Amúgy is érdekes, hogy senki mással nem voltak ilyen problémák. Vagy itt, vagy pü-ben meg tudtuk vitatni az eltérő véleményünket.
Finish!

[ Szerkesztve ]

(#7873) HSM válasza Zájec (#7868) üzenetére


HSM
félisten

"egy kicsit furcsálom hogy ennyire melegek a magok ,a cpu kupakhoz képest, mert az ET6 és az Everest szerint is 40-42 fokos, miközben a magok 80 fokosak..."

Pedig ez ilyen állatfajta.. Nem tud ekkora hőt a mag megfelelő sebességgel átadni az IHS-nek. Nálam is ez volt, 87 fokosak voltak a magok (4ghz, IBT csúsztatva, egymás után indítva kettő) és a hűtő vörösréz talpa 43 fokos volt. De mások is hasonlót tapasztaltak. És szépen bekentem jóminőségű, Noctua NT-H1 pasztaával, szóval nem hinném, hogy az lenne a szűk keresztmetszet... [link] (Aki azt mondja, túl sokat kentem rá, az nem nézte meg elég alaposan... :P )

A bootolásról majd a Forma1 után csinálok videót, bár valamit ki kell talánom, mert nincs PC-speaker-em... :D

Lauda: Nagyon szépen megy a procid, de QPI feszt nagyon igényli! :Y Nálam 1,335V-on már 3500-at is megy! [link] Bár a teljes stabilitáshoz kell neki 1,355V....

[ Szerkesztve ]

(#7874) gombcomp válasza knbs (#7846) üzenetére


gombcomp
senior tag

Szerintem ha "belefér" a költségvetésbe akkor igenis 2000.(vagy 1866) :K
Persze PC-12800 bőven elég..de ha 3Dmark-olsz akkor hálás a cucc a nagy sávszélért.
24/7 re nem éri meg!

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#7875) AirBooms válasza gombcomp (#7874) üzenetére


AirBooms
addikt

Más, hétköznapi programoknál nem jön ki a nagyobb memória sávszél?
Vagy csak ízért írod, hogy 24/7-re nem ajánlott az erősebb ram, mert egészségtelen feszek kellenének?

[ Szerkesztve ]

(#7876) HSM válasza gombcomp (#7874) üzenetére


HSM
félisten

jugeen csinált egy nagyon jó kis mérést, (Köszönet érte! :R ) [link] Itt szerintem eléggé látszik, hogy nem elsősorban a ram sebessége a döntő, már 1200-assal is félelmetes sávszélesség érhető el kellően magas Uncore-al, és fordítva is igaz, "alacsony" uncore mellett egy 1600-as ram se száguld így... És itt az is látszik, hogy 4000-es uncore nagyon nem hajtja ki a 2000-es ramot, viszont nincs az I7, amin 4000 felett tudnád hajtani az Uncore-t értelmes feszen 24/7.......
Amúgy szerintem hétköznapi használatra semmi értelme 1600@CL7-nél gyorsabb ramot venni.... Kihajtani sem tudod, és szerintem túlzottan nem is igénylik a progik...

[ Szerkesztve ]

(#7877) #97544192 válasza HSM (#7876) üzenetére


#97544192
törölt tag

Ezt eddig is tudtuk, de 4 GHz Uncore-t szvsz 24/7-re nem érdemes használni, csak fullos alaplappal. De Asus/Gigabyte kicsukva...
Milyen jó lesz majd amikor később CoD8-ban nem lesz meg a 250 FPS, és majd a vérpistik azt mondják egymásnak hogy "mer az uncore-od nem hajtja ki a ram-od more". :))

(#7878) Zájec


Zájec
veterán

Lauda :: nálam általában mindenesetben ez az elszámolos kék halál van utána újraindulással... nagyon ritka , amikor csak simán leáll a worker....

ugynéz ki meglesz a 1.33v-al 4.2ghz stabil, csak a höfokok kicsit ilyesztöek...
mindjárt elkészül a kép...

AirBooms :: nem néztem be semmit, leirtam mi volt a baj a reakciodal, úgy adtad elö mintha már sokszor hangzott el és engem kellene gyözködni , holott semmi ilyesmiröl nincs szó... rajtad kivül mindenki megértette a példát , csak neked okozott ez megjegyeznivalót, amit nem birtál ki megjegyzés nélkül... :(((

" Viszont megint előjött a már sokak által kifogásolt arroganciád -"

semilyen aroganciám nem jött elö , elég érthetöen leirtam az észrevételemet , ezzel kapcsolatban... neked nem kellene túlreagálni a dolgot, valamit az ilyen megjegyzéseddel nem kellene személyeskedned , számomra sértö jelzökkel...!!!

itt az volt a probláma hogy túl nagy igerenciát éreztél a válaszadásra, ami hiba volt, .. csak egyszerüen túl kelett volna lépni rajta, nem válaszolni rá, hanem inkább a topikkal kapcsolatos dolgokról beszélni, nem pedig az én személyiségemröl...

"tehát veled felfüggesztem a vitát"
csak tudnám milyen vitáról beszélsz ? :DDD , amikor csak megjegyzés és személyeskedés hangzott el részedröl....én semilyen vitát nem látok, pláne nem szakmai jellegüt , amiról szól ez a topik...!!

HSM :: igen ez igyvan, már korábban is beszéltünk erröl a jelenségröl..
sajnos ez ilyen ....
nekem is Noctua NT-H1 paszta van jelenleg ..
lehet hogy mindjárt szétkapom , aztán rakok még rá , úgy ahogy te... :K
szerintem nem sok ,, kell annyi ...

(#7879) AirBooms válasza Zájec (#7878) üzenetére


AirBooms
addikt

Akkor egyszerűen tégy úgy, ahogy írtad: lépj túl már az egészen és fejezd be!
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#7880) keIdor válasza #97544192 (#7877) üzenetére


keIdor
titán

:DDD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7881) Zájec


Zájec
veterán

Lauda ::

elkészült a próbaeredmény.. :) :: [link :)) ]
megy nálam is 1.33v-al a 4.2ghz... biosban 1.39v a beállitott fesz.. LLC kikapcsolva...
meggyözödtem róla hogy nem a 80 fokos höfok miatt nem volt stabil, hanem azért mert nem kapott elég Vcore-t...
én ezzel úgy vagyok, hogyha melege van akkor úgyis lekapcsol, hameg nem , akkor birnia kell még 80 fok felett is....

(#7882) Zájec válasza AirBooms (#7879) üzenetére


Zájec
veterán

inkább úgy teszek mintha nem is olvastam volna a megjegyzésedet...
és nem nekem hanem neked kell túllépni és befejezni ezt a dologot..
én köszönöm :R ( off vége )

(#7883) Zájec válasza #97544192 (#7877) üzenetére


Zájec
veterán

"de 4 GHz Uncore-t szvsz 24/7-re nem érdemes használni, csak fullos alaplappal. De Asus/Gigabyte kicsukva..."

miért ? az "fullos" alaplapban nem degradálodik a proci a magas qpi/vtt fesz miatt?
dehogynem... úgyanúgy mint a többi lapban....
amennyivel meg kevesebb kelhet az evga-ban , az azért lehet mert ott sokkal kisebb a qpi/vtt fesz dropja.... de ha a végeredményt nézzük, akkor az ugyanaz , csak a drágább lapban nincs ez a drop..

egy példa :: a drágább lapban a 4000 uncore megy 1.40 qpi/vtt fesszel...
a többi lapban ehhez 1.45v kell kb beállitani... de ha ez le -dropol , akkor ez is 1.4v lesz , tehát kb. ugyanott vagy...

(#7884) AirBooms válasza Zájec (#7882) üzenetére


AirBooms
addikt

:C

(#7885) Lauda válasza HSM (#7873) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! Nem tudom kell-e neki ennyi, a C0-nak ennyit szoktam adni, ki kellene tesztelni ezt is. 3500-3600-ig megy az uncore magasabban is, csak 190-200 bclk korul nem tudom 3200 fole tornaszni.

Zájec: Grat, megy az latod :DD , a hofok tenyleg eleg sok, de emiatt ne aggodj, prime nelkul nem lesz ilyen magas. Hany venti van a mugenen? Lehet nalad is kene ra ketto.

szer: Ja probaltam a feszen alakitani, de nem megy lejjebb, viszont a bios 1.4, load 1.328-al tokeletes. :K
A proci vidjet kerdezte valaki elobb, 1.144.

[ Szerkesztve ]

(#7886) Overlocker válasza #97544192 (#7877) üzenetére


Overlocker
veterán

Neked mi a fullos lap? :)

[ Szerkesztve ]

(#7887) RapUGround


RapUGround
tag

Tuningban mit bír egy 920? Újgépet akarok venni. De a tuning fontos, mert csak úgy éri meg az árát.

(#7888) HSM válasza RapUGround (#7887) üzenetére


HSM
félisten

3600-4200 Mhz 24/7 attól függ, milyen lapban, és milyen példányt fogsz ki, és mennyire értesz a témához.

(#7889) Lauda


Lauda
félisten

Ugy nez ki nagyon jo lesz a cucc, csak hasrautesre:

19x200 prime load 1.216v :C

Remelem meg mehet lejjebb. Most el kell ugranom, de folyt kov. :K Szerintetek mit es meddig erdemes meg futtatni, ami szenne terheli a cuccot, hogy biztos stabil legyen? Szeretnek beloni egy 4-4.2-t stabilra. :)

BR4D: Lehet, hogy fullos, de abban igaza van Zájec-nek, hogy attol meg szetmehet a proci, hogy classifiedben van. Tehat azert felesleges olyan lapot venni. Arrol nem is beszelve, hogy ha nem fogsz ki jo procit, az ott is szarul fog menni. :)

[ Szerkesztve ]

(#7890) #97544192 válasza Overlocker (#7886) üzenetére


#97544192
törölt tag

EVGA X58 3X SLI, EVGA X58 SLI LE, EVGA X58 3X SLI Classified, DFI LanParty X58 T3eH8, DFI LanParty X58 ..., Foxconn Bloodrage, Foxconn Bloodrage GTI... És van még pár, de nagyjából ennyit jelent nekem a fullos lap.

Zájec: Kössél bele... Szerinted egy DFI lap nem kér kevesebb QPI-t, mint egy Asus/Gigabyte? :(((

Lauda: :C Én szerintem így hagynám 24/7-re. Mármint 19x200-on, és kevés feszen.

[ Szerkesztve ]

(#7891) #97544192 válasza Lauda (#7889) üzenetére


#97544192
törölt tag

Ki mondta, hogy nem mehet szét a proci benne? Ne forgassátok már ki a szavaim...
De szerinted egy EVGA X58 SLI Classified QPI téren egy szinten van egy Gigabyte alaplappal? Ezt te sem gondolod komolyan ^^

[ Szerkesztve ]

(#7892) Sárpac válasza Lauda (#7889) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szerintem egy két gamét tegyél mellé mert full atom stabil memtest prime ibt, mégis game alatt meg elhasalt nálam mint a szél (190bclk 1.05V). Most 3600MHz 180bclkn lett stabil 1.07Volton 3órája játszom multit.:D

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7893) Gtrial válasza Lauda (#7863) üzenetére


Gtrial
csendes tag

Bocsi, lehet hogy lemaradtam, de ez milyen hűtéssel van? mérted, hogy mennyi villanyt kajál?

Nekem 3.8-on megy stabilan, de nem merem feljebb tenni, mert egy két órás full 100%CPU-s videó enkódolásnál végig 80-83 fok körül volt az első mag.

(#7894) Sárpac válasza Gtrial (#7893) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Lég a háza egy szuperszellős ementáli sajt!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7895) Zájec válasza Lauda (#7885) üzenetére


Zájec
veterán

Lauda :: jah megy ez,, :D
tudom hogy csak prime alatt ennyi,, nem is aggodok emiatt, és amiatt sem hogy a höfoktól tönkremehet... két drab venti van rajta, de nem nagy fordulatszámuak... de a mugen ventijének elég jó a hatásfoka a fordulatszámához képest...

a procije vid-je nálad 1.144v ? érdekes.... kevésnek tünik ....
nálam : vid1:: 1.256v és vid2:1.193v...

BR4D ::
"Zájec: Kössél bele... Szerinted egy DFI lap nem kér kevesebb QPI-t, mint egy Asus/Gigabyte?"

:D ha kötekedni akarnék , aztmondanám :" csúnya vagy és nagy kopasz fejed van..." de szó nincs ilyenröl :D , szakmai beszélgetést kezdeményezek , ahol az érveket és a tapasztalatokat szeretném kidereiteni...

mégegyszer idézlek ::
""de 4 GHz Uncore-t szvsz 24/7-re nem érdemes használni, csak fullos alaplappal. De Asus/Gigabyte kicsukva...""

akkor ezekszerint vannak olyan eredmények ahol a 4000 uncore-t , 1.35v alatti QPI/VTT fesszel üzemeltetik.... ( az általad emlitett "full"-os lapokban ) :F
ha vannak ilyen eredmények , vagy láttál valahol, akkor kérlek linkeld be öket , jöhet valid jellegü is meg jöhet olyan is ami stabil.... szivesen megnézném őket...

"De szerinted egy EVGA X58 SLI Classified QPI téren egy szinten van egy Gigabyte alaplappal? Ezt te sem gondolod komolyan ^^"

hát félig pedig komoly lehet.. egetverö külümbség nincs a kettö között,, azt sem tud csodát csinálni... annyi hogy nincs benne 0.05v -s qpi/vtt drop , meg még gondolom egy-két századal még talán finomhangoltabb lehet... de itt a procin is múlik nemcsak a lapon...( mivel benne van a memvezérlö )
ahogy Achi is mondta korábban , ha gyenge a proci IMC-je akkor,, akkor az már félig elvesztett csata....
mindenestre ha van iformácio ezzel kapcsolatban, akkor linkeld be...
akkor majd okosabbak leszünk :)

(#7896) qfm


qfm
senior tag

Korábban volt szó a vtt drop mennyiségekről lapokkal kapcsolatban, ezt hozzá lehet számolni a különbségekhez: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7897) Sárpac válasza Zájec (#7895) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Attól függ milyen szorzón nézte.:)
Nálam alapon 1.168/1.104V a vid.

4GHz 1.152V loadon stabil, de már a magok 70-74C fokosak ilyenkor (nagyon fos a házam sajna) fogyi meg 118-120W prime alatt.

3.6-on használom 1.07V load 55-63C 75-80W a fogyasztás.

Amúgy érdemes ezt is kipróbálni van olyan jó mint a prime!:D

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7898) #97544192 válasza Zájec (#7895) üzenetére


#97544192
törölt tag

Én pedig akkor is kötekedek, ha te nem, és nagy a füled meg kék a szemed, ráadásul ha ez nem elég, még szőrös is vagy! :U :P :D
Nem mondtam, hogy egetverő különbség van, de van, mégpedig pozitív irányba, nem hiába DFI a DFI. :)
Nem hiába használja azt az összes nagy tuningos, és nem hiába említik az emberek, hogy "alaplap-függő". Ez talán azért van, mert egy Asrock alaplapban ez meg ez megy, xx feszültséggel, holott egy DFI alaplapban ez meg ez megy, yy feszültséggel...
Nem azt mondtam, hogy egy EVGA vagy DFI alaplapban sokkal kevesebb feszt kell adni, de azért valamennyi különbség 100% hogy van...
És mondjuk ha már picsa 0.04V-0.05V-ról van szó, akkor is jobb...

"akkor ezekszerint vannak olyan eredmények ahol a 4000 uncore-t , 1.35v alatti QPI/VTT fesszel üzemeltetik...."

Milyen 1.35V alatti? Nem mondtam, hogy tudok ilyet, de valamennyivel kevesebb feszültséget kér egy DFI/EVGA alaplap, mint egy Asus/Gigabyte alaplap. Ha meg nem hiszed el, akkor nagy a bajszod... :(( ;]

mindenestre ha van iformácio ezzel kapcsolatban, akkor linkeld be...
akkor majd okosabbak leszünk :)

Nincs információm ezzel kapcsolatban, csak az, amit leírtam... Egetverő különbségek tényleg nincsenek, igazad van. De én ezt már nagyon unom, fejezzük be, mert akkora eredményt úgysem tudnék mutatni, amitől azt mondanád: "húú, azta, igazad volt"
Mert csak a dropra fogsz hagyatkozni... :U

Most nézem, EVGA X58 3X SLI dropja a legnagyobb... Kíváncsi vagyok, mennyit kér egy jó procival a QPI 2000 MHz-es RAM-nál, 4000 MHz-es Uncore-nál. :))

[ Szerkesztve ]

(#7899) bim válasza Sárpac (#7897) üzenetére


bim
veterán

Ezt a saját fejlesztésű progidat áttolhatnád mélben . :U

[ Szerkesztve ]

(#7900) Sárpac válasza bim (#7899) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Hát még kicsit bugos épp tesztelgetem, de ha gondolod..

Alapfesz alatt a maximumon túl!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.