Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) Sárpac válasza Overlocker (#7489) üzenetére


Sárpac
nagyúr

3849A769.:)

Nah majd holnap indul a tuning addig pihi!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7502) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Vid turbóval 1.16825V
Vid turbó nélkül 1.10625V

Nah tényleg alszom holnap 4.45kor kelek! :O

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7503) HSM válasza Sárpac (#7502) üzenetére


HSM
félisten

Kíváncsi leszek, fogyasztásban hogy alakul majd egy C0-hoz vagy a többi D0-hoz képest...

(#7504) Sárpac válasza HSM (#7503) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Fél óráig voltam biosban turkászni 36C fokra ment fel a proci turbo módban, nem tom inkább a lap melegszik a proci hűvösnek tűnik egyenlőre, a q9550-em biosban 42-43C-re is felment ha huzamosabb ideig bent voltam, de az más tészta.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7505) HSM válasza Sárpac (#7504) üzenetére


HSM
félisten

Na, majd tuning+terhelésre megmutatja ez is a foga fehérjét! :P

(Amúgy felejtsd el 45nm-es Intel proci mit mutat üresben, csak a Tjmax környékén, 80-90 fok környékén kezd pontos lenni.... Úgy van bekalibrálva, meg megtervezve, mivel "csak" azt a hőfokot kell tudnia, ahol már "meg kell menteni a proci életét".... Ergó a Tjmaxot. ;) )

(#7506) Sárpac válasza HSM (#7505) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Biztosan, pláne a kis progimmal!:DDD
Holnap neki is állok optimalizálni a drágát!:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7507) ImI87 válasza Sárpac (#7506) üzenetére


ImI87
őstag

Ahogy néztem full egyforma konfigunk lett! :C (lap, proci, ram)

Reggel kint lesz a Logout-on az írás, lehet majd böngészni! :K

(#7508) HSM válasza ImI87 (#7507) üzenetére


HSM
félisten

Ebbe én is beleférek, igaz, én C0 referencia vagyok.... ;] +Az ATI referencia... ;]

Kíváncsi leszek az írásra.... Ideje volt már, hogy valaki összedobjon egy jó kis HOW-TO-t... :R

[ Szerkesztve ]

(#7509) ImI87 válasza HSM (#7508) üzenetére


ImI87
őstag

Természetesen Te is "rokon" vagy! :K :D

Pont azért írtam meg, mert még nem volt ilyen magyarul. És szinte mindennapos a topikban, hogy jön egy új tulaj, és elejétől kezdve végigkérdez mindent. :U

Remélem tetszeni fog mindenkinek. Annyit kérnék, hogy a tapasztaltabbak is nézzék át, hogy nincs-e benne v.mi hiba. És szívesen fogadom a kritikákat is. :)

(#7510) bim válasza Sárpac (#7502) üzenetére


bim
veterán

Az nagyon nagyon jónak tűnik. :C
nekem turboval 1,27825 nélküle meg 1,225

(#7511) Sárpac válasza ImI87 (#7507) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jah igen kivétel a memhűtő az nekem home made!:D
Neked a vid mennyi?

Ma este kint legyen a howto!!:DDD

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7512) Sárpac válasza bim (#7510) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jah csodálkoztam, hogy így leveszi 1.082V-nek méri a lap tehát annyit kap turbo nélkül alapon.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7513) bim válasza Sárpac (#7512) üzenetére


bim
veterán

Valami tuningot majd azért toljál.
Kíváncsi vagyok mennyit megy neked alapfeszen.
Az enyém 3,8ghz-et. bekapcsolt LLC-vel pedig 3,9-et.
Bízom benne hogy a tied hasít legalább 4G fölött. :K
Nyilván nekem ezek a feszek magasabbak tehát te lehet sokkal messzebbre jutsz azokkal a feszekkel ami nekem alapból van....

a Sípolós indulás nekem is megvolt. Este 9 környékén raktam össze a gépet és az első indításnál dettó ez volt nálam is. Gondolhatod hogy örült a család.. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7514) ImI87 válasza Sárpac (#7511) üzenetére


ImI87
őstag

Nem tudom pontosan, de asszem turbóval 1,23V, turbo nélkül meg 1,17V.
Az biztos, hogy alap órajelen idle nekem is visszavette 0.96V-ra. :D
Mondom wazze, ez fesz nélkül is működik.........

Elvileg már kint kéne lennie. Racacam azt mondta, hogy ma fog megjelenni. Hánykor szokták kitenni őket? :F

(#7515) ImI87 válasza bim (#7513) üzenetére


ImI87
őstag

Nem biztos, hogy sokkal messzebre fog jutni, mert az alacsony "VID" miatt meg jobban fog melegedni. :U Nem akarok ünneprontó lenni, de ez a tapasztalat. 4 giga körül terhelve már karcolják a 80 fokot. Asszem Sárpac is léghűtéssel nyomul, úgyhogy fel kell kötni a gatyát........... :))

(#7516) Sárpac válasza ImI87 (#7515) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ebben igazad van 100%-ig hiszen alacsonyabb feszen nagyobb ampert kell felvennie ugyan azon teljesítmény leadásához így kisebb viden hasonlóan melegszik mint az 0.1V nagyobb vides cpu. Csak ugye a meleg mellett a fő gátló tényező tuningkor a nagy fesz az átütés miatt és ebben előnye van a kis vidnek.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7517) Zájec


Zájec
veterán

Sárpac :: csak lecserélted a jó kis Yorkodat, egy ilyen energiazabáló core i7 -re... látom te is tudsz hülyeséget csinálni ... :DDD

(#7518) sniper elite


sniper elite
senior tag

Végre megjött a Core i7 975 EE procim! Ha lesz egykis időm berakom gyorsan! :))
[link]
[link]

(#7519) Zájec válasza sniper elite (#7518) üzenetére


Zájec
veterán

vaze , ilyen terjedelmü linket meg se lehet nézni normálisan.... :U

miért nem csinálod 1280x1024-be a képet,hogy meglehessen normálisan nézni?:U

egyébként Grat az új procihoz ! tuti gyorsabb lesz mint az elödje volt :DD

[ Szerkesztve ]

(#7520) #97544192 válasza sniper elite (#7518) üzenetére


#97544192
törölt tag

Végre! Már vártam!
Ha kijön a 985 eladod nekem 160k-ért? Az már 3.46 GHz lesz alapból.

Zájec: Így jobban látszik, hogy mennyivel jobb a többi procinál!

[ Szerkesztve ]

(#7521) Lauda válasza sniper elite (#7518) üzenetére


Lauda
félisten

Grat! :C

(#7522) Bagira01 válasza #97544192 (#7520) üzenetére


Bagira01
veterán

Ha legalább fém dobozba lenne mint az extrém tuning procijai akkor azt mondom ok. Itt már a matrica megér vagy 20-30k-t :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#7523) keIdor válasza #97544192 (#7520) üzenetére


keIdor
titán

Majd Gulftown-t vesz inkább 1500-2000$-ért. :K :D Mondjuk nagyobb értelme lesz, mint 965->975-re váltani, ott mégiscsak +2 mag. Igaz tőlem 400k-ért 90 magos is lehet akkor is a boltban rohadna meg.:D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7524) Dashes válasza ImI87 (#7514) üzenetére


Dashes
őstag

(#7525) Zájec válasza Dashes (#7524) üzenetére


Zájec
veterán

jól meg irta , GRAT neki :C ( szép munka ImI87 )

(#7526) AirBooms válasza Zájec (#7525) üzenetére


AirBooms
addikt

Jaja, gratulálok! :C :R
Hamarosan sokat fogom nézegetni! :K

(#7527) SzlobiG válasza sniper elite (#7518) üzenetére


SzlobiG
félisten

Teszteket csapass.:D

(#7528) subaruwrc válasza sniper elite (#7518) üzenetére


subaruwrc
félisten

8mpixeles kép :DDD fasza. jeget is rendeltél mellé?

(#7529) qfm


qfm
senior tag

Van egy dolog ami nem tisztázott bennem az i7 rendszerekkel kapcsolatban. Kerestem a leírásban is de számomra nem derült ki (vagy figyelmetlen voltam). Az hogy adott uncore órajel eléréséhez mekkora qpi/vtt fesz kell, proci, vagy alaplap függő? Tudom hogy a mem kezelő a prociban van, így a mem feszültség a procira van hatással, de a qpi/vtt fesz mire?

Köszi :))

(#7530) sniper elite


sniper elite
senior tag

Na közben sikerült összerakni, csak feszt nem tudom mennyit adjak neki, mert C0-hoz vagyok szokva! [link]

(#7531) Lauda válasza qfm (#7529) üzenetére


Lauda
félisten

Erosen proci es lapfuggo, nagy atlagot nezve a gyarilag megadott max 1.35v kb 3400-ig eleg. Igazibol ezzel a fesszel jobban kell vigyazni, mint a vcore-al, hamarabb szetkeffenti a procit. :D

(#7532) keIdor válasza sniper elite (#7530) üzenetére


keIdor
titán

133×30 1,3V-al próbálkozz elsőnek szerintem... aztán fesz mehet lejjebb ha stabil!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7533) beteg válasza Dashes (#7524) üzenetére


beteg
őstag

nagy :C ImI87 -nek!

Csak futni kell!

(#7534) priti


priti
addikt

Az nem egyértelmű nekem hogy összességében a lap+proci többet eszik számottevő mértékben, vagy nem? Az vili, hogy az i7 procc zabásabb, de a lap viszont egyszerűbb. Hogy van ez, most akkor egy i7 két GPU-s videoval már leizzasztja a 650W-os tápot? :Y

Hardverlesen

(#7535) Zájec válasza priti (#7534) üzenetére


Zájec
veterán

hát a fogyaszással kapcsolatban nem teljesn igy van ahogy gondolod..

itt egy mérés 3db GPU-val ( 4890 ) :: [link] , (575w) serito kolléga mérése :R

(#7536) Overlocker válasza Sárpac (#7485) üzenetére


Overlocker
veterán

Erre csak annyit mondhatok hogy a cpu-z is csalhat rendesen..!

(#7537) HSM válasza Zájec (#7535) üzenetére


HSM
félisten

"Az eredmény: max 590W a konnketorból, ami legfeljebb 500W leadott teljesítmény a táp részéről."

[link] ;)

Bár ez elég extrém eset, de előfordulhat. :K

(#7534) priti: Nem fogyaszt többet szerintem, sok múlik a felhasználáson, meg ugye, hogy mennyire, hogyan tuningolod, és mennyire/mivel terheled. A linkelt mérésnél nyilvánvaló célom volt, hogy a lehető legdurvább fogyasztást csikarjam ki a masinából. Egy kivételesen jó C2Q is csak maximum 50W-80W-al lehetett volna csak jobb. Alapórajelen pedig az I7 energiatakarékosabb. :K (Magasabb maximális fogyasztás, kisebb átlagossal)

[ Szerkesztve ]

(#7538) Zájec válasza HSM (#7537) üzenetére


Zájec
veterán

szó szerint Extrem eset, ilyen nem fordulhat elö a hétköznapi használatnál... még megközelitöleg sem tudok olyan alkalmazást ami 8szálon maxra terhelve müködne, ráadásul a VGA is annyira megterhelve, ami a játékok alatt nem fordulhat elö.....

(#7539) sniper elite


sniper elite
senior tag

Próbálgatom beállításokat és valamiért azt veszem észre hogy a ramokat nehezebb belőni, pl 1866MHz-re! A procinak tényleg kevesebb fesz kell mint a C0nál [link] Mindenesetre viszont kell egy jó hét mire kitapasztalom ezt a procit! De attól félek a ram terén lehet csak új bios frissítés után lesz csak haladás! D0-át nálatok szeretik a ramok?

(#7540) HSM válasza Zájec (#7538) üzenetére


HSM
félisten

"szó szerint Extrem eset, ilyen nem fordulhat elö a hétköznapi használatnál... "
Egyelőre... Aztán majd fél év múlva majd megy a csodálkozás, miért instabil a gépem, meg a szar új progi miért fagyasztja le.... Meg lehet még fűszerezni váratlan újraindulások, stb... Fincsi, mi?
És azért, mert nálad nem megy semmi progi, ami 8 magon számolna, még nem jelenti, hogy másnál se lesz... 4 magra ráenged egy videókódolást, a maradék 4-el meg nekilátsz GTA4-ezni... Nem is egy elvetemült ötlet, és már ott is vagy 400W folyamatos terhelésnél... (Ami még mindig nem 500, amit mértem max leadott teljesítményt, de közel van... És ne adja az ég, hogy kijöjjön egy játék, ami mégjobban kihasználja a 4890-et, mint a GTA4, vagy akár mint a furmark, és esetleg ki tudja majd használni a 8 magot, mindjárt ott leszünk 400-450W folyamatos terhelésnél.... :U

[ Szerkesztve ]

(#7541) Zájec válasza HSM (#7540) üzenetére


Zájec
veterán

" Aztán majd fél év múlva majd megy a csodálkozás, miért instabil a gépem, meg a szar új progi miért fagyasztja le.... Meg lehet még fűszerezni váratlan újraindulások, stb... Fincsi, mi?" mi ?? :F ezt te sem gondolod komolyan... miért lenne ilyen , ez badarság.... túlságosan szélsöséges esetet mondasz, ilyen nem fordulahat elö...

"És ne adja az ég, hogy kijöjjön egy játék, ami mégjobban kihasználja a 4890-et,"
BR4D :: igazd van , inkább gyorsan ki is töröltem mielött elszabadulna az off...
mármint melyikre gondolsz ? én a zöldet jobban szeretem...
egyébként ez a "de jó is lenne" ez nálam nem igy müködik... ha elkap a géplánc akkor bármikor hozok egy bármilyen karit.... felnött ember vagyok, dolgozok becsületesen , van egy kis pénzem , ha akarom megveszem... :D szóval én nem álomvilágba élek :D

[ Szerkesztve ]

(#7542) #97544192 válasza Zájec (#7541) üzenetére


#97544192
törölt tag

"nálad a 4890-s körül forog a világ , azért mert neked az van ?
egyébként egy GTX275 elpicsázza a 4890-d , akármennyire is fáj... :D"

Nehogy elkezdjétek... Ez nem az NVIDIA vs. AMD topik :DDD
Milyen jó is lenne egy olyan, mi? ;]

[ Szerkesztve ]

(#7543) #97544192 válasza Zájec (#7541) üzenetére


#97544192
törölt tag

A topikra értettem (NVIDIA vs. AMD)
Ez a dolgozok becsületesen gondolom azért volt, mert én nem... De ezt ne kezdjük el, mert régen már eleget veszekedtünk, és te akármennyire is utálsz engem, én nem akarok veszekedni... Ennyi.
Hálisten nekem most tisztázódtak a dolgaim, felvettek egy elég jó iskolába, és remélem, hogy ha felnőtt ember leszek, én is azt veszek meg amit akarok. Ha sikerül minden, akkor ez így lesz. :)

Bocsi a dupláért.

[ Szerkesztve ]

(#7544) Zájec


Zájec
veterán

HSM :: akkor inkább igy mondom.. :: nálad mennyit fogyaszt a gép , amikor csakúgy simán leülsz játszani és mennyit fogyasz akkor amikor elinditasz egy Prime + Furmark tesztet egyszerre ? ugyanannyit ?

BR4D :: "Ez a dolgozok becsületesen gondolom azért volt, mert én nem..." , gondolom te is az vagy, én úgy értettem, hogy jelenleg úgy állok hogy mostmár megtudom venni azt ami akarok,, nem úgy mint régen... más az amikor még tanul az ember, iskolába jár, nem dolgozik ugymond, akkor pénze sincsen ilyen cuccra, majd csak idövel amikor elvégzi a sulit és dolgozni kezd.... ezt ugy értettem hogy mostmár megvehetem azt amit viszonylag akarok... egyébként meg nem utállak, szó nincs ilyenröl,, elég türelmes vagyok... és örülök hogy klasszul alakul a sorsod :)

(#7545) HSM:: igy van , mert egy játék nemtudja folyamatosan leterhelni mind a 8 szálat, pláne nem 100%-n hosszabb idön keresztül..... a VGA-val már más a helyzet,, azzal már közeliteni lehet egy ilyen hasonló terheléshez...

"Ha lesz időm este, megnézem neked" már csak azért is mert az értékekre vagyok kiváncsi... azt látom elöre hogy az elsö esetben kevesebb lesz , csak az a kérdés mennyivel....

[ Szerkesztve ]

(#7545) HSM válasza Zájec (#7541) üzenetére


HSM
félisten

"ezt te sem gondolod komolyan... miért lenne ilyen , ez badarság.... túlságosan szélsöséges esetet mondasz, ilyen nem fordulahat elö..."

Miért ne fordulhatna elő? Azért mert Te ezt gondolod? :U

"nálad a 4890-s körül forog a világ , azért mert neked az van ?
egyébként egy GTX275 elpicsázza a 4890-d , akármennyire is fáj...
"

Ilyen karim van, ezzel tudok mérni. ;) De egy tuningolt GTX is tud ennyit kajálni, hidd el, tudom, volt olyanom is. ;)
És ha velem akartál erről flame-et indítani, rossz helyen kopogtattál, nagy ívben teszek rá, hogy Ati vagy Nv ha megfelel az aktuális elvárásaimnak.... :U

(#7544) Zájec: Ha lesz időm este, megnézem neked. :K

[ Szerkesztve ]

(#7546) #97544192 válasza Zájec (#7544) üzenetére


#97544192
törölt tag

Okés. :R

(#7547) Sárpac válasza Overlocker (#7536) üzenetére


Sárpac
nagyúr

De ez bios(vid) az oprendszert 1óra múlva telepítem kb, ha végeztem a postán!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7548) ImI87 válasza Zájec (#7525) üzenetére


ImI87
őstag

THX :R

Innentől kezdve talán nem kell annyit magyarázni, elég lesz csak belinkelni a cikket. :))

(#7549) bim


bim
veterán

Grat ImI-nek. :C

Sárpac: ne szarozz már. Azt hittem hazaérek melóból és itt vár egy zsíros kis eredmény tőled. ;]

(#7550) Sárpac válasza bim (#7549) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szerinted miből veszem a core i7-et?!
Nah kaja pia aztán tyúning.:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.