Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7951) Lauda válasza ^Boss (#7938) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon szep eredmeny, grat hozza! :C :Y Ezek a giga lapok szvsz jobban mennek uncoreban, mint az asus, vagy lehet a procitol van? :F Azt el nem hiszem, hogy 3800-on stabil a cucc, ha az uncore-t felemelem 3400-re, meg mar nem is bootol, se auto feszen, se sehogy. :DDD

-------------

Az igert kepek:

:R

[ Szerkesztve ]

(#7952) #97544192 válasza sniper elite (#7950) üzenetére


#97544192
törölt tag

Én már semmin nem lepődök meg. Komolyan, tiszta rossz hogy nekem is szar a gépem, mert mindig amikor másnak baja van, semmi meglepődés nincs, csak röhögve olvasom, és mondom magamban hogy "höh egy csónakban evezünk". :(

(#7953) qfm válasza sniper elite (#7950) üzenetére


qfm
senior tag

Rendszer hiba is lehet, a tuning közben sérülhet a vinyó tartalma ha nem stabil, ami okozhat kékhalálokat. Ha van még egy vinyód, próbáld ki egy tiszta rendszeren, nem hullanak olyan könnyen azok a procik meg ramok.

(#7954) Sárpac válasza sniper elite (#7950) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Biost frissítettél rajta azóta?
Szvsz lehetséges megölted a memvezérlőt a prociban... ;]

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7955) #97544192 válasza Sárpac (#7954) üzenetére


#97544192
törölt tag

Ez most célozgatás volt?... :(((

(#7956) sniper elite válasza qfm (#7953) üzenetére


sniper elite
senior tag

Raktam ma fel egy teljesen új Vistát, de még mindig fent áll a dolog, SSD elvileg jól bírja az ilyen dolgokat, nem hiszem hogy azzal lenne a gond!

Sárpac: azt hogy lehet megtudni hogy a memória vezérlő lehet a gond? Bios az a F7 van mos fent, max azt tudom újra rakni!

[ Szerkesztve ]

(#7957) Sárpac válasza #97544192 (#7955) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Dehogy csak kicsit húzom a srácot szvsz 1.45 felett adogatott a qpinek nem is csodálnám ha baja lenne.

Hát prime blend esetleg? Állítsd be 4800MB-ra manálban.

Tényleg a biost tedd újra az jó ötlet dmi data törléssel!!!

Hasonló problemám volt ep45-el az megoldotta!

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7958) mpierre válasza Lauda (#7951) üzenetére


mpierre
veterán

Ha ennyi hely lenne a rebel 9-ben én se matekolnék a kopterekkel. Persze az íróasztal és a fal közt csak a gépház fér, tehát max szélcsatornát tudok csinálni. Ha összejönne :W .

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#7959) qfm válasza sniper elite (#7956) üzenetére


qfm
senior tag

Úgy tudhatod meg, hogy a ramok és lap hibátlan, de mégis memória gond van. Vagy a proci egy másik rendszerben is ezt a hibát generálja.

(#7957) Sárpac

Ettől jóval többet is adtak tesztre, mégse haltak meg. Korábban volt egy téma, xs-ről, hogy mennyi fesszel mennyi időt mehet a proci. 1,45 tesztre bőven jó.

[ Szerkesztve ]

(#7960) #97544192 válasza Sárpac (#7957) üzenetére


#97544192
törölt tag

Okés, bocsi, csak régebben említettem én is a dolgot... Most másik RAM-om lesz, és új procim. Ha még mindig rossz lesz a gép, akkor ezt lehetetlen megcsinálni.. ^^

(#7961) Gtrial


Gtrial
csendes tag

Egy picit tesztelgettem a gépet (LLC on). Próbálom lenyomni a hőfokot, és megérteni pontosabban mit és hogy csinál.

Csináltam egy rövid tesztet különböző CPUV beállításokkal, hogy lássam alap (idle) és terhelt (load) állapotban mennyit változik:

Itt vannak a 0-ás Core hőfokai (a többi is hasonló, kicsit hidegebbek)

Próbáltam értelmezni. Kövezzetek meg, ha hülyeséget írok :(( :
- sosem azt állítod be a biosban, mint ami lesz :)
- magasabb feszültségeknél egy bios lépés az idle/load feszültségeket is egy lépcsővel viszi tovább (tehát ami az első esetben a load volt, a magasabbnál az idle lesz, annak ellenére, hogy nem ezt állítod be)
- kis feszeknél a load fesz ugyanaz, ezért nem is látni a hőfok grafikonon különbséget
-1,2375 és 1,2813 között 4,7 fok különbség volt (78,83 - 83,54)
- valamiért gyorsul egy picit a fesz emelésénél, bár nem vártam tőle (ha megnézitek, rövidebb az emelt szakasz a hőfok grafikonon.

A loadot Linkx-el gyártottam, 4096 Mem beállítással

Na?

[ Szerkesztve ]

(#7962) keIdor válasza Lauda (#7951) üzenetére


keIdor
titán

Szép kis kuckó! :K

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7963) mpierre válasza Gtrial (#7961) üzenetére


mpierre
veterán

Mennyin ment a proc? Amúgy jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#7964) Lauda válasza keIdor (#7962) üzenetére


Lauda
félisten

Tenyleg szep kis darab, nagyon szellos nagyon nagy, kenyelmes bent dolgozni! :R ;) Ezek az oriasventik becsaposak elsore, mert az ember azt hinne, keveset szallitanak, viszont a 900-as fordulat ellenere oriasi levegomennyiseget mozgatnak meg, nem hiaba a nagy meret. Szerintem 2 ilyen geppel is elbirna a haz siman, most fut a 21x200 prime load 1.328 v, de csak a hatso 14-as fuj meleget, a felso pl csak hideget. :Y :DDD

(#7965) Gtrial válasza mpierre (#7963) üzenetére


Gtrial
csendes tag

Bocsi, ez lemaradt:

Azóta lett még pár oszlop :)

(#7966) CHIPman válasza Gtrial (#7965) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Pont, mint Laudáé :))

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7967) mpierre válasza Gtrial (#7965) üzenetére


mpierre
veterán

Asus féle EPU - vagy micsoda - be volt kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#7968) HSM


HSM
félisten

Hát ma csatlakoztam a D0-ások klubjába! :K
Íme az új rendszámom: [link]
És pár kép a CPU-csodáról: [link] [link]
(Fehéregyensúlyt véletlen elszúrtam, aki akarja, korrigálja, felhősön volt, és energiatakarékos izzó volt a fény.)
De valami iszonyat durva ez a cucc! :Y 1,15V az alapfesze, HT, Turbo nélkül, 1,1V-obn ment rajta úgy a prime... 47W, +2W alapon a C0-hoz képest, de üresben ez 0,9V környékére süllyedve -2W szintén... Ez inkább volt 0-n mint 3-on...
Első próbálkozásra belőttem a korábbi 4Ghz-es szettem, kicsit szelídített feszeken, és most is ott megy a prime! :Y Ma nem lesz időm alaposan kitesztelni, de már 20 perce megy kb... Figyelem, elsőre nagyon durva!!! :Y [link] Majd még finomítok, ha lesz kis időm! :P

(#7969) ImI87


ImI87
őstag

Srácok!

Ma eléggé pórul jártam:
A cikkem megírása után megkeresett egy emberke, hogy van egy i7 gépe, és kicsit meg kéne húzni, mert ő nem ért hozzá. Mondom "hahaaa, sima ügy lesz", és nagyképűen bevállaltam a dolgot.

Ma voltam nála, és a 920 procival sikerült elérni stabil 3,00GHz-et! :Y :W Nem írtam el, valóban nem megy 3 giga fölött. :))

A konfigja: Giga EX58-UD5 F7 bios-szal, 920 D0 proci, és Corsair Dominator 3x2GB 1600 MHz CL8 ramok.

150 BCLK fölött nem bootolt be, folyton visszaállt alapra. Alap órajelen 133 BCLK-val teszteltem a ramokat 1600-on, mentek normálisan 3200 Uncore-ral. De 150 BCLK fölött behalt az egész. Természetesen próbáltam visszaosztott ramokkal és visszaosztott procival is, az eredmény ugyanaz lett. :((
Amúgy 3,2 gigán (160*20) próbáltam a procit elsőre, de már itt sem ment. Feszemelés sem segített, adtam neki 1,4V-ot is, pedig ezt alapfeszen is simán vinnie kellene. Az világosan kiderült, hogy a jelenség a BCLK emelés miatt van, mert ha 150 fölé raktam, nem ment tovább. Emeltem QPI feszt is 1,355V-ra, meg IOH Core feszt is 1,2V-ra, de semmire nem mentem vele.
(Megnéztem belül is a gépet, normáisan össze volt rakva. Hőfokok is teljesen rendben voltak, szal nincs más ötletem)

Serintetek mi lehet a gáz? :F
Egyszerűen ennyit tud a lap, vagy hibás lenne?
Sokan szidták a sima Dominator ramokat, lehet, hogy az kavar be?
Létezik olyan, hogy a proci nem bírja az emelt BCLK-t?

(#7970) Sárpac válasza HSM (#7968) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szép!
Az első worker miért áll?:F

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7971) Sárpac válasza ImI87 (#7969) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Tápja mekkora milyen?:F

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7972) AirBooms válasza HSM (#7968) üzenetére


AirBooms
addikt

Csak nem Gomezztől van? ;) ;]

(#7973) CHIPman válasza HSM (#7968) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Most nézem az adatlapodat, Hyper 212... Mennyibe fájt az 1366-os lefogató hozzá?
Most i7-re gyűjtök, de nem jött jól ez a winyó-haldoklás, aztán ha már veszek helyette másikat, akkor értelmeset veszek, de így csak később lesz i7-em :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7974) ImI87 válasza Sárpac (#7971) üzenetére


ImI87
őstag

Egy Chieftec 560W-os, elvileg normális táp. Azt mondta kb 2 éves. A VGA nem v.mi erős darab, szal kétlem, hogy kevés lenne. :U

HSM: Grat az új procihoz, elég komoly darabnak néz ki! :C

[ Szerkesztve ]

(#7975) Lauda


Lauda
félisten

Acor!

Ez Neked ilyen lefekves elotti, remelem volt pisi kaki. :Y

:DD :DDD

(#7976) HSM


HSM
félisten

Nagyon megy!!!! 4200Mhz 1,25V-on: [link]
(Szintén első próbálkozásra, én még ilyet nem b*sztam! :Y )

(#7970) Sárpac: Ment az is, 100%...

(#7972) AirBooms: Dede... És nagyon korrekt volt. :K
Van még neki asszem 7db. :DDD Jut neked is. ;)

(#7973) CHIPman: Én még külföldről rendeltem, postával együtt 4K volt. Itthon, mikor bejött, szűk 2K környéke volt. :K

(#7974) ImI87: A C0-om se volt gyenge, de ez!!!! :Y Minden várakozásomat felülmúlja.... :K Ja, és az I7 lehet maga a proci BCLK-limites, de a legalacsonyabb amit eddig láttam, asszem olyan 190Mhz-nél adta meg magát.... :F Mondjuk volt olyan E6750-em is, ami sziontén 2,6Ghz volt és a világért se ment 3Ghz felett épeszű feszen. Előfordul, bár ez tényleg átlagon aluli-aluli-alatti eset.... :U

(#7977) AirBooms: :R :C

[ Szerkesztve ]

(#7977) AirBooms válasza HSM (#7976) üzenetére


AirBooms
addikt

:C

(#7978) HSM


HSM
félisten

4400-on bebootolt Vista64-be, de prime egyből csontrafagyott, szerintem az áramfelvétel szállt el az egekbe... :D
Próbálkoztam 4300-on is, de ott meg elsőre túl kevés feszt kapott, 3-4 percig bírta a primeot... Szóval a jelenlegi hűtésemmel és lapommal ez a CPU kb. 4200-4300-at fog tudni kis szerencsével. :K De ma már alvás, majd valamikor tesztelek még, ha lesz időm.

És érdekes, hogy Lauda-nál is az első mag melegebb mint a többi, és a 4.-ik a leghűvösebb... :F C0-nál nem volt ilyen... :U Másnál is van ilyen? Fura lenne, ha mindenki ugyanúgy szúrta volna el a pasztázást... :D

[ Szerkesztve ]

(#7979) Gtrial válasza ImI87 (#7969) üzenetére


Gtrial
csendes tag

Nekem is dominatorom van, nem írtad, hogy C8 vagy C9 sorozat?
Nekem a C8, és 1.64V alatt semmi tuningot nem bír, de felfelé1.64V-al is max 1640MHz-ig húzható.

táp szerintem jó amit írtál, nekem Cheaftech 380W-os van, GT9600TOP VGA-val és megy (lsd feljebb). Azért persze most ki fogom cserélni, iztos ami biztos (ez köpi a legmelegebbet)

(#7980) CHIPman válasza Gtrial (#7979) üzenetére


CHIPman
nagyúr

:Y És még szórakoztak múltkor velem, hogy nem elég rövid időre sem a Deltás ASUS 400W...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7981) HSM válasza sniper elite (#7950) üzenetére


HSM
félisten

Nem lehet, hogy az oprendszered halt csak meg? :U

(#7982) SzlobiG válasza Sárpac (#7957) üzenetére


SzlobiG
félisten

Aztán attól sok baja lesz, hogy tesztekig kapott 1.45 felett, nálam kapott már 1.65-t is és semmi baja nem lett.

[ Szerkesztve ]

(#7983) sniper elite válasza HSM (#7981) üzenetére


sniper elite
senior tag

Most úgy áll a dolog hogy a kedves Sárpac kollégánk tanácsára új biost raktam fel, és egyenlőre nem fagy ki, kb 20 perce nincs gond... még nem merem lekopogni! Oprendszer azért se lehet a baj, mert raktam ma fel új vistát!

(#7984) sniper elite


sniper elite
senior tag

Közben megint fentáll a probléma, SSD-re is már gyanakszom mert vista szarakodik eléggé, és már default módban is fagy játék közben! Szóval felrakok egy új vistát az egyik 300-as raptorra, aztán lesz ami lesz!

(#7985) SzlobiG válasza sniper elite (#7984) üzenetére


SzlobiG
félisten

SSD-ket húzd le csak a raptor legyen bennt, vedd ki a ramokat csak egyet tegyél be, minden ami nem kell húzd le DVD író, hagkártya, stb. Ramokat esetleg cserélgesd ha továbbra is szar. Persze default beállítások mellett.:U

(#7986) qfm válasza SzlobiG (#7982) üzenetére


qfm
senior tag

Igen, régebben nem csak te adtál itt neki nagyobb qpi-t, és másnak se szállt el, erre céloztam én is :)

(#7981) HSM

én is erre gyanakodtam..

(#7987) bignory


bignory
csendes tag

Sziasztokkk 2x irtam h segitsen valaki h erjem el a 4 ghz et a n920 sommal es hat sok valaszz nem jott feloletek....mind 1 megcsinaltam egyedul!!!!
tovabbii szep napott!!!!!

(#7988) qfm válasza bignory (#7987) üzenetére


qfm
senior tag

Istenem.. valaki tényleg ennyire ... lehet? Vagy ez egy hsz generálásra kitalált script? Utóbbi valószinűbb.. write only..

(#7989) Zájec válasza ^Boss (#7938) üzenetére


Zájec
veterán

a második és a harmadik eredménynél a dátumal mi történt ? :DDD

ma van juni 23 kedd... te meg hétfön linkeled a holnapi eredményt :F :Y :DDD

(#7990) sniper elite válasza Zájec (#7989) üzenetére


sniper elite
senior tag

jajj minden időutazóba bele kell kötni? :DDD

(#7991) ImI87 válasza Gtrial (#7979) üzenetére


ImI87
őstag

CL8-as, de ramot nem is akarok húzni. Meg nem a rammal van gond, mert ilyen 1300 környékén is ugyanúgy nem boot-ol, ha a BCLK 150 fölött van, akkor KO. :W

V.kinek van még más ötlete, hogy mit lehetne csinálni? :F

Az itteni összes UD5 nagyon szépen megy, kizárt, hogy ne menjen többet 150-nél. A proci meg feszemelésre nem reagállt, és alap órajelen sem boot-olt a rendszer, ha pl 160*16-on próbáltam. :U

(#7992) Zájec válasza ImI87 (#7991) üzenetére


Zájec
veterán

probáld meg a te ramoddal mitcsinál , csakúgy mégis, a kiváncsiságból :K
vagy pedig 2db-al...

sniper elite :: :DDD ha valaki elmagyarázná..

mod::
Imi87 :: "Meg nem a rammal van gond, "

a lap kizárt , 200bclk-ig mennie kell.. a proci is kizárt , ilyen nincs hogy enyinél megadja magát,, lehetetlen... igy nem marad más mint a ram ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#7993) ImI87 válasza Zájec (#7992) üzenetére


ImI87
őstag

OK, köszi, végülis a ramot el tudom vinni a zsebemben. :DDD

(#7994) bim válasza ^Boss (#7938) üzenetére


bim
veterán

:C :C :C
FPO?

(#7995) bim válasza HSM (#7976) üzenetére


bim
veterán

Nagyon faja kis proci. Úgy látom nekem is cserélnem kell valami válogatott darabra. :Y FPO?:C :C :C

(#7996) bim


bim
veterán

Akinek alacsony VID-es procija van az írja le legyen stíves mennyit megy neki alapfeszen LLC-vel. Érdekelne hogy ezek a procik mennyit mennek . Érdemes e egyáltalán cserélnem. :F

(#7997) szacsee válasza ImI87 (#7993) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ne 20-as szorzón próbáld ki, hanem pl 19-en.
Turbo.. ON-OFF is nézd meg.
Ha GPS széria a táp, akkor másikkal is nézzétek meg (Giga lapok néha nagyon nem szeretik).
Elemkivevős cmos reset is próbáld... sokszor ettől is "megjavul" a lap... elemtartó érintkezőket áramtalanított állapotban /2-3 perc után 2-3 mp-re zárd össze.. :K

(#7998) Sárpac válasza sniper elite (#7984) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A pci-e frekit 100-ra tetted amikor tuningoltál vagy tuningolsz?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7999) HSM válasza bim (#7995) üzenetére


HSM
félisten

(#8000) ^Boss válasza Zájec (#7989) üzenetére


^Boss
őstag

utána vettem észre h vmiért nem jó, ma is 23-a van már :DD amúgy a memtest 1 nappal korábban született, akkor meg 21-e volt alapból :))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.