Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10901) westlake


westlake
félisten

szeretnek megkerni minden kedves, lelkes tuningorultet, hogy segitsen nekem egy kicsit.. nem olyan regem leirtam, hogy sok-sok program altal stablinak minositett rendszeremet a hyperpi "pillanatok alatt" ketvallra fektette.. ilyen beallitasokkal vigan lefut minden, de a hyperpi meg 3750mhz-en is legyilkolja a gepet..
a keresem az lenne, hogy nezzetek mar meg, hogy nalatok mit csinal egy olyan tuningbeallitassal, ami nem hasalt el semmilyen mas progi futtatasa kozben..
koszonom!

Play nice!

(#10902) Sárpac válasza westlake (#10901) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én már néztem nem hasal el hyperpi alatt sem 3800on amin használom.:)
Viszont ezek a beállításaid hát hogy is mondjam félig beállított cpuval nem csodálkozom, hogy elszáll a 20x szorzót én meg elfelejteném a helyedben, lehet az a baj.
19x200on tesztelj!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10903) ^Boss


^Boss
őstag

sárpac, most belőttem 3200 uncore-t, ez mennyivel lassít 3600&3800hoz képest?:) v eddig erről beszéltünk, csak ügyepes qpinak irtuk végig? :D
eddig úgy néz ki, 11-12 fokot nyertem azzal hogy cpu -> 3800 1.12V egyelőre, qpi fesz 1,195V 3600mhz, uncore 3200mhz

[ Szerkesztve ]

(#10904) westlake válasza Sárpac (#10902) üzenetére


westlake
félisten

felejsetek mar el, ezt a 20-as szorzos baromsagot :U semmivel sem stabilabb a gep 19-es, vagy 21-es szorzoval.. lehet, hogy nalatok igy van, de ez meg nem azt jelenti, hogy mindenki masnal is.. nalam semmi sem valtozik attol, hogy mas szorzoval hasznalom a gepet.. nekem meg hibahataron belul van az, ha 1-2 bckl-el tobbet megy egy bizonyos szorzoval.. nem lehet, hogy ez gigabyte betegseg?
egyebkent biztos voltam benne, hogy egybol ezt fogjatok "magyarazatkeppen" leirni.. kiprobaltam mas szorzoval, mas memoria (es ucere) sebessegel is, de pontosan ugyanez tortenik..
pontosan azert kerem a segitsegeteket, hogy kidruljon, tenyleg jobb a hyperpi stabilitas tesztelesere, mint pl. a prime95, vagy csak valami betegsege van az i7-es rendszerekkel.. halkan jegyzem meg, hogy default beallitasok mellett tokeletesen lefut a 32 megas teszt..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10905) Sárpac válasza ^Boss (#10903) üzenetére


Sárpac
nagyúr

QPI vtt-t kapja az uncore is!:)
Csak szintetikus tesztben lehet érzékelni máshol sehol semmit nem jelent!:)
"eddig úgy néz ki, 11-12 fokot nyertem "
Én mondtam!:DDD

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10906) Sárpac válasza westlake (#10904) üzenetére


Sárpac
nagyúr

QPI mennyi feszt kap biosban?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10907) westlake válasza Sárpac (#10906) üzenetére


westlake
félisten

mar minden feszultseg a normal ertekek felett van..
ezzel a (szokasos) hibaval szall el a progi.. felre ne erts, nem akarom megkerdojelezni a tapasztalatodat, de ugye nem teveszted ossze a hyperpi-t a superpi-vel?
persze most megprobalhatom azt, hogy mindent visszaveszek autora es csak a bckl-t novelem (mint az elobb linklet tuningnal), de nem hiszem, hogy barmi is valtozna..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10908) ^Boss


^Boss
őstag

most belottem 3800/3600/3600-ra, így neked mennyit dob winrar bench?

(#10909) westlake válasza ^Boss (#10908) üzenetére


westlake
félisten

nem gondolod, hogy az az ertek nem kicsit fugg a memoria idoziteseitol is? :U ;)
paci: #10907-re nem reagalsz semmit? :B
#10991: tipikus instabilitasi hiba.. nem mondod, hogy a superpi csak egy magot terehel :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10910) Sárpac válasza ^Boss (#10908) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mivel 64bites win7-et használok azon meg kalap xar a winrar teszt így inkább nem mondok eredményt!:DD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10911) Sárpac válasza westlake (#10907) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Érdekes hiba...:D
Nem nem superpit nem is használok mert nem jó csak 1 magra.:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10912) ^Boss válasza westlake (#10909) üzenetére


^Boss
őstag

sárpac is 1600 8-8-8-24-en használja, szóval nem számít.. nekem is win7 x64, 4100-at dob most..

(#10913) Sárpac válasza ^Boss (#10912) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen kb. a körül van, de nem reál mert vista alatt 5k felett van, win7 alatt olyan mintha nem menne csak 4szál a 8ból.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10914) ^Boss


^Boss
őstag

na éjjelre úgyhagyom a 3.8 1.1V qpi 3600 1,25V uncore 3600 prime blend 5000-et aztán meglátjuk stabil-e :)

[ Szerkesztve ]

(#10915) Zájec válasza keIdor (#10878) üzenetére


Zájec
veterán

klassz lap a Biostar is :)

"de nincs kedvem keresgélni utána" mit kellene keresgélni :) ?

(#10916) Sárpac válasza ^Boss (#10914) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én kezdetnek egy linxet engednék rá 20körrel aztán jöhet a blend!:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10917) westlake


westlake
félisten

..en azt hittem, hogy ez a proci nem "birja" a 4k-s ucore-t :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10918) sniper elite válasza westlake (#10917) üzenetére


sniper elite
senior tag

Feszre kicsit vigyázhatnál, vagy nálad ennyinél stabil a 4GHz? Nálam már 1.2 körül is stabil!

(#10919) westlake válasza sniper elite (#10918) üzenetére


westlake
félisten

vigyazhatnek? marmint 1.3 voltnal? nem hiszem, hogy ez az a magassag, ahol vigyaznom kellene ;)
nem is ertem, hogy lehet nalad stabil a 975 extreme 4ghz-en 1.2 volton :U :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10920) westlake válasza sniper elite (#10918) üzenetére


westlake
félisten

szerintem inkabb a 1.76 voltos ddr feszultseg miatt kellene aggodnom :D

Play nice!

(#10921) sniper elite válasza westlake (#10919) üzenetére


sniper elite
senior tag

Csak azt akartam mondani hogy lehetne kisebb is talán! Bár 920nál nincs tapasztalatom, de tényleg nem vészes :)

(#10922) Sárpac válasza westlake (#10917) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mennyit adtál a qpinek?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10923) Szatesz válasza westlake (#10917) üzenetére


Szatesz
őstag

4 gigán nekem is stabil az uncore 32M lemegy rajta......De 4180mhz n már nem annyira akar bootolni mondjuk gyari hutö és ud4p lap :F

Tegnap még egy iylet sikerült összehozni 3.6 Ghz HT on 1.05v Prime :DD

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10924) Sárpac válasza Szatesz (#10923) üzenetére


Sárpac
nagyúr

4gigán stabil az uncore nah persze, linx is lemegy?:DDD
Vicces ez az uncore mert 3.8hoz 1.28V is elég sőt winrar és sok egyéb teszt is megy boldogan, de a blend teszt meg a linx már fexik és nem is lesz stabil csak 1.34V-on legalábbis nálam.:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10925) ^Boss


^Boss
őstag

1.1V-on nem volt stabil végül 3.8-on, úgyhogy félálomban amikor láttam inkább a 4-hez csökkentettem az uncore-t 3,6-ra és vettem vissza a feszt 1,29V-ra, első lépcsőben, stabil :) majd még tesztelgetek ha lesz időm

(#10926) Szatesz válasza Sárpac (#10924) üzenetére


Szatesz
őstag

Na megnézem akkor hogy a blend lemegy e rajta....LinX et nemszoktam nyomni...:D

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10927) Sárpac válasza ^Boss (#10925) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Linxet futtas 20köröset aztán blend, majd du. kicsi crysis és 99%, hogy stabil lesz onnantól!
Nekem 1.088Volton is stabil volt 3800on blend alatt 2órán át is, de a full stabilitáshoz 1.12V kell load, néha lemegy 1.104re is nagy ritkán durva tesztek alatt, de bios szinten 3-4egységgel kellett emelnem blend után, hogy véglegesen stabil legyen.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10928) Szatesz válasza Sárpac (#10927) üzenetére


Szatesz
őstag

Na 4 ghzn ujraindul blend alatt....De elég érdekes ez a lap egyszer belövök valamit és megy rendelesen 32m lefut rajta aztan valltoztatok valamit és winböl ujraindul , aztan visszaallitom az eddig stabil 32m es beallitasra és már azsem stabil , aztan ra két restartra emgint stabil:D
Ezt a lapot nem erre talaltak ki :DD

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10929) Sárpac válasza Szatesz (#10928) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Milyen lapod van?Kitöltöd az adataidat, mert így elég követhetetlen a dolog?!:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10930) Szatesz válasza Sárpac (#10929) üzenetére


Szatesz
őstag

UD4P van...Azért nem töltöm ki mert felesleges , kb 3 naponta valltoznak a cuccok nalam :DD

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10931) Sárpac válasza Szatesz (#10930) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ahha, Classified mikor érkezik?:DD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10932) Szatesz válasza Sárpac (#10931) üzenetére


Szatesz
őstag

1-1.5 hét.... :F

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10933) Chosen


Chosen
addikt

[link] Tudtok neki segíteni a választásban? Lap topikban nincs sok i7 tulaj :B

(#10934) Zé_Mester válasza Szatesz (#10932) üzenetére


Zé_Mester
őstag

jövőhétre ittvan, nem kell betojni :D
majd megint 20.-án tépjük szét a gépet, mint tavaly a DFI lapot :DDD

ezt az UD4P lapot majd átveszem tőled ha megjön, mert úgy látom nálad nagyon hisztis :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10935) Szatesz válasza Zé_Mester (#10934) üzenetére


Szatesz
őstag

Nem kell töle többet varni, ennyit bir szegenyke....végülis nem 100 e be kerül...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10936) Zájec


Zájec
veterán

X@b3e::

az 1.3v az idle vagy load Vcore fesz ?

probáld meg akkor hogy leveszed 19x195bclk-ra:3700mhz....
ezen már csak mennie kellene egy C0/C1-nek...

én figyeltem hogy C1/C0 -t irtál csak Sheltem77 nem figyelt ..

ezért a figyelmetlenségért Sheltem77-nek:: ülj le 1-st adok...

ha már kioktatonak nevezett , akkor tanáriasan viselkedek vele :D :C

(#10937) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hali van egy tag aki rendre azt állítja hogy játékban gyorsabb a 920-asnál az Phenom2 955BE. Szerintetek?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10938) Zájec válasza westlake (#10904) üzenetére


Zájec
veterán

"felejsetek mar el, ezt a 20-as szorzos baromsagot semmivel sem stabilabb a gep 19-es, vagy 21-es szorzoval.. lehet, hogy nalatok igy van, de ez meg nem azt jelenti, hogy mindenki masnal is."

persze, .... mi vagyunk lükék, te meg egyedül okosat beszélsz...
miért nem tudod elfogadni hogy nálunk, a többségnél valóban nem jól müködik a x20 és elakarjuk felejteni... erre jösz te, ilyen formában és stilusban el akarod fogattatni velünk hogy ez igen jó...

"lehet, hogy nalatok igy van, de ez meg nem azt jelenti, hogy mindenki masnal is.."
nálunk igy van, köszönjük szépen az értékes informáciodat....

(#10937) Cyberpunk:: ne foglalkozz vele, ezt AMD-s betegségnek hivják... :D

(#10939) Sárpac :: ezért nem értem miért reklamál...
el kellene fogadni a többséget... :D

[ Szerkesztve ]

(#10939) Sárpac válasza Zájec (#10938) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nálam 3 core i7 920as is járt mind3 gyengéje a 20as szorzó egy ugyanazon lapban, nála egészen más lesz a gond szerintem.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10940) Cyberpunk válasza Zájec (#10938) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Aha sejtettem ;]
De jobban belegondolva mivel a 955-ösnek magasabb az alapórajel kíváncsi lennék arra hogy ha ugyanannyi a 920-as órajele akkor hogy alakulna a dolog. De elfogatható tesztet nem találtam. A Tom's hardweren van egy összehasonlító teszt de az meg nem túl hiteles szerintem mert nem ugyanazokkal a VGA-kal és eltérő órajelen teszteltek :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10941) old gray válasza Cyberpunk (#10937) üzenetére


old gray
addikt

Pár teszt található, az eredmények szerint kb. u.olyan gyorsak: [link]... csak jóval olcsóbb az AMD-s rendszer, szóval a Phenom II mint játékplatform tökéletes választás. :K

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#10942) Cyberpunk válasza old gray (#10941) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Aha látom :K Csak itt is azt kifogásolom hogy nem ugyanazon az órajelen járt a 920-as mint a 955BE. Azért megnézhették volna alapon + tuning :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10943) Zájec válasza old gray (#10941) üzenetére


Zájec
veterán

az ilyen "noname" oldalaknak nem szabad hinni... ezeket marketinges dolgok manipulálják...

eleve már egy 2.6ghz-s procit hasonlitanak egy 3.2ghz procival...
igy az elején ez már sántit, és elvesziti hitelességét, tehát felesleges továbbnézni is miket irnak....
azt megkérdezném azért hogy miért nem egy core i7 950-s vagy core i7 960 procival dobták be egy ringbe :F
innentöl kezdve gondolom nincs több kérdés... a lényeg hogy nemszabad ilyen oldalakat nézegetni, pláne nem hivatkozni rájuk... :K

(#10944) X@b3e válasza old gray (#10941) üzenetére


X@b3e
addikt

Ez egy vga teszt, amit linkeltél..

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#10945) Szatesz


Szatesz
őstag

Esetleg tudja valaki mikor lessz kapható i7 960 ? És kb mennyiért?
Ha jol emléxem azvolt hogy válltja majd a 950 est , de már látok vele teszteket de még kirakva egy boltnak a websopjan sem látom...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10946) Achill3uS válasza Szatesz (#10945) üzenetére


Achill3uS
veterán

gulftown teszt is van már pedig az még igazán messze van, a 960 elméletileg októberben jön, és a 950 jelenlegi árcéduláját kapja meg. meglátjuk.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#10947) toyone válasza Zájec (#10790) üzenetére


toyone
őstag

Nem akartam senkitse ferevezetni. Sub zeroban tesztelek. Miutan en kerultem oda es mondtam hogy 215-217 nel megaltam mondtak hogy ok mentek 220 at is. Probaljam meg en is. Ebbol kovetkeztettem hogy akkor ok igy mentek tobbet. Bocsanat mindenkitol ha hamis informaciot szolgaltattam.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#10948) Zájec válasza toyone (#10947) üzenetére


Zájec
veterán

rendben :R

(#10949) Szatesz válasza Achill3uS (#10946) üzenetére


Szatesz
őstag

Igen azé gondoltam mert hwbot on mar van fetn 6-7db i7 960 as is...Akkor jol tudtam...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10950) Achill3uS válasza Szatesz (#10949) üzenetére


Achill3uS
veterán

jaja pár ES már van kint, eléggé mennek gondolom azért szemezel vele :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.