Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11051) #97544192 válasza synthmaster (#11050) üzenetére


#97544192
törölt tag

:N

(#11052) sniper elite válasza synthmaster (#11050) üzenetére


sniper elite
senior tag

Szerintem igen, látszik a foltokon hogy volt rajta cooler!

Csak azért mondom, mert nekem eddig se a 965 se a 975-ön nem volt még egy pici nyom se amikor először kivettem a dobozból!

[ Szerkesztve ]

(#11053) Cyberpunk válasza synthmaster (#11050) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mintha lett volna már rajta hűtés :U . De lehet hogy csak rémeket látok :D
Te már használtad?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11054) subaruwrc válasza synthmaster (#11050) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem.
Cyberpunk

nekem eddig a 0km-es procim kupakjain is volt még ennél nagyobb folt is mivel valamivel a kupakot is megfogják amikor rányomják a procira szerintem az max annak a nyoma. ha a gravírozás nem fakó akkor tuti nem volt rajta semmi. ezen úgylátom egészséges.

[ Szerkesztve ]

(#11055) synthmaster válasza Cyberpunk (#11053) üzenetére


synthmaster
csendes tag

Nem használtam,mert még nincs hozzá alaplapom.

(#11056) sniper elite válasza synthmaster (#11055) üzenetére


sniper elite
senior tag

Vigyed vissza és kérdezz rá, sztem akkor már nem mernek hazudni, mutasd meg a nyomokat, hogy látszik valami a felületén! Nem vesztesz vele semmit se ha vissza viszed megkérdezni!

(#11057) keIdor válasza synthmaster (#11050) üzenetére


keIdor
titán

Azok a foltok szerintem gyártási hibák is lehetnek... de miért vettél bizonytalan eredetű procit? :F

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11058) #97544192


#97544192
törölt tag

Kis alkohol, és vatta alkalmazásával rá lehet jönni, hogy valóban gyártási hiba, vagy már volt rajta hűtő, és használt proci. Én szerintem nem használt a cucc, de inkább a nagyoknak higgy, ne nekem, mezei újoncnak. :DDD

(#11059) Overlocker


Overlocker
veterán

Komolyan vicc ami itt megy...Van 'hálisten' egy cég aki szponzorál egy összejövetelt, erre egyből jönnek a hátsó gondolatok, hogy akkor használt meg betesztelt cuccokat árulnak, gratula..

A fenti proci kép semmi ahhoz, amilyeneket én már láttam újonnan felbontott procin. (Megbízható forrásból jött, szval tuti nem volt bontva előtte) Sokszor van rajta 'gravirozási' / karc hiba..egyes esetekben tényleg olyan mintha valaki használta volna már, ez szerintem a gyárban folyó utótesztelés eredménye lehet..

[ Szerkesztve ]

(#11060) synthmaster válasza keIdor (#11057) üzenetére


synthmaster
csendes tag

Futár hozta a procit.Fel akartam bontatni a csomagot de nem lehetett.Igy utólag meg már nehéz reklamálni szerintem.

(#11061) Overlocker válasza synthmaster (#11060) üzenetére


Overlocker
veterán

Matrica, az átlátszó, fel volt vágva, vagy látszik hogy utólag lett visszaragasztva?

Ha nem, akkor nincs mit reklomálni..gyárilag is lehet ilyen, mint mondottam..

(#11062) Zsubi válasza synthmaster (#11060) üzenetére


Zsubi
őstag

A doboz fel volt bontva, mert gyárilag le van ragasztava :F

[ Szerkesztve ]

(#11063) subaruwrc válasza Overlocker (#11061) üzenetére


subaruwrc
félisten

és mint énis mondottam. nem kell a flém emberek :U

[ Szerkesztve ]

(#11064) #97544192 válasza Zsubi (#11062) üzenetére


#97544192
törölt tag

Bezony, egy új proci ilyen dobozba van:

(#11065) sniper elite válasza Overlocker (#11059) üzenetére


sniper elite
senior tag

Figyelj azzal semmi gond hogy szponzoráltak egy tuning versenyt, sőt nagyon dicséretes és példa követő! DE mint már írták, volt amikor alaplapot küldtek úgy, hogy minden szétvolt szedve, és hiányosan volt becsomagolva! Gondolj egy saját példádra, vennél tőlük 100k-ért egy fullos alaplapot és otthon kiderülne, hogy előtted vagy fél napot ha nem többet "tesztelték" Azt ne mondjad nekem, hogy nem lennél kurva ideg! Most persze lehet ebben a procis esetben tényleg csak valami gyári gubanc miatt lett az a pár folt! De jobb odafigyelni, és nem csak erre a boltra értendő! Jobb ha egy magánszemély szól nekik, mint ha a fogyasztó védelem, mert akkor bezár a bazár!

BR4D: Ha csak 2-3 feljelentés érkezik a fogyasztó védelemhez akkor több milliós büntetést kapnak, sőt be is zárják őket! Ha tisztában lennél a dolgokkal akkor tudnád!

[ Szerkesztve ]

(#11066) #97544192 válasza sniper elite (#11065) üzenetére


#97544192
törölt tag

Szerinted ha egy bolt évek óta használt cuccokat ad el ekkor-akkor, azt hiszed ha te szólsz nekik, akkor abbahagyják? :O :O :O

(#11067) Zé_Mester válasza synthmaster (#11050) üzenetére


Zé_Mester
őstag

ez teljesen normális hogy van rajta némi "karcszerű" valami.
de sztem ez a proci még életébe nem volt alaplapba, akkor más lenne a kupakja ;)
ha megtalálom a fényképet, megmutatom hogy nézett ki a régebben vásárolt E8600-as procim.....full origy csomagból lett kiszedve, én szedtem szét otthon ;)
sztem tedd be egy lapba és húzzad neki, többre mész vele, mint hogy itt felspanolod magad hogy biztos használt ;)

sniper elite : ezt meg melyik foltból vetted észre ? :U
egy hűtő nem csak 1 csíkot fog rajta hagyni, hanem látszik a talp körvonala, mert amikor teszed fel, nem tudod egyszerre lenyomni rendesen az a 4 baszást ami lefogja a lapra (köszi intelnek hogy még mindig ezt a szar lefogatást használja).
ha gyári hűtő került volna rá akkor pedig egy karika lenne a közepén, mert ugye a gyári cooler belsejében van egy réz henger.

amúgy gratulálok minden kedves okosnak.
körülbelül 11 céget hívtam fel az utóbbi 3 hétbe, hogy támogatná-e esetleg a múltheti összejövetelünket, de konkrétan le se szartak....vagy valami maxi idétlenséggel előálltak. A HardverKer azt mondta, ha gariztatható állapotba adjuk vissza a cuccokat, akkor beáll mögénk mint támogató.
erre Lauda beszólása óta mindenki őket szapulja.......ügyesek vagytok, gratula :U

(#11068) synthmaster válasza Zsubi (#11062) üzenetére


synthmaster
csendes tag

A doboz sértetlennek tűnt.

(#11069) #97544192 válasza synthmaster (#11068) üzenetére


#97544192
törölt tag

Akkor új a procid, ennyi. Kész, vége, témát zárjuk. :DDD

sniper elite: Oké, legyen neked igazad...

[ Szerkesztve ]

(#11070) Zé_Mester válasza sniper elite (#11065) üzenetére


Zé_Mester
őstag

Ha csak 2-3 feljelentés érkezik a fogyasztó védelemhez akkor több milliós büntetést kapnak, sőt be is zárják őket! Ha tisztában lennél a dolgokkal akkor tudnád!

menjél már a hülyeségeiddel....gondold már végig először mit beszélsz :U
ha így menne, akkor az összes számtechbolt egymást jelentgetné fel, hogy midneki bezárjon, csak "Ő" maradjon.
nagyon el vagy tévedve ezzel kapcsolatban és azt hiszed marha nagy okosságot mondtál :U

(#11071) P00By


P00By
nagyúr

Nee... :U

(#11072) sniper elite válasza Zé_Mester (#11070) üzenetére


sniper elite
senior tag

Rosszul fogalmaztam, azt akartam mondani hogy 2-3 eset ami bebizonyosodik! Van olyan ismerősöm akit nagyon megvágtak, és neki is pcboltja van, és az ő boltja 2 esetben lett megfedve! Az nem gond ha használtat árul, de akkor tessék azt zárójelben mellette feltűntetni, azért az már mindjárt más kérdés lenne, hogy meg is veszik tőle! Kicsit te is gondolj bele kérlek!

(#11073) Lauda válasza Zé_Mester (#11067) üzenetére


Lauda
félisten

erdekes dolog am ez. Te sem gondolod komolyan, hogy kb 1 millanyi cuccot csak valaki odapasszol nektek jatszadozni, hogy aztan legariztassa ujra, ok se hulyek a nagyker se. szvsz az tortenik, hogy vissza van csomizva es megy ki a futaros rendelesekre a hasznalt cucc. aztan ha reklamal akkor kap ujat, ha nem akkor meg el van sutve. meg az is fura, hogy egybol elokerult par ilyen serelem, hogy hasznalt cuccot kuldtek ki az usernek.

nekem is volt hasonlo, meg az aliencomputers kuldott ki hasznalt vga-t, de gianni is adott mar hasznalt procit, pedig azt mondta, hogy uj. hat rohadjon meg mindegyik, szemet troger banda.

(#11074) Zé_Mester válasza sniper elite (#11072) üzenetére


Zé_Mester
őstag

na mindjárt másabb : bebizonyosodik
amúgy én kb magasról teszek rá, hogy használt vagy sem, ha megy úgy, ahogy elvárható tőle.

synthmaster : A doboz sértetlennek tűnt.
érintetlen volt rajta a gyári ragasztás és a perforáció vagy sem.?
am hidd el nekem, hogy az már a gyárban rajta volt, nem egy titánium cucc, hogy nem karcolódik, csak egy ratyi aluminizált mütyür :K

Lauda : szted egy nagykernek mennyiből tart legarizni egy tökmindegy milyen lapot vagy bármi más motyót ???
sokkoló elő, egy kicsit ide-oda megküldeni a lapot, vissza a dobozba és megy ki a gyártónak. ott szétpukkan mikor rákapcsolnak és ennyi, úgyis újat küld vissza.
nem értem mit kell itt szítani a tüzet, kb most úgy csináltok mindannyian mintha a HardverKer lenne az egyetlen bolt ahol előfordult már probléma. nekem is volt bajom már experttől kezdve aliancomputer meg stb cégekkel....ez van. :U

[ Szerkesztve ]

(#11075) Overlocker válasza sniper elite (#11065) üzenetére


Overlocker
veterán

Nem akarok offolni, de..

Én számtech boltban dolgozok, és az egyik beszállítónktól bontva jön a proci, mert felírnak róla egy számot..Én így vettem az i7-es procim bontottan, és csak 1,18v-n megy a prime 4ghz-en..

Másfelől, ez se ide tartozik, de jelenleg szervizes teendőket látok el, és sokat változott a szemszögem a vásárlókat tekintve..tényleg vannak olyanok akik túl sokat képzelnek..

(#11076) subaruwrc válasza Lauda (#11073) üzenetére


subaruwrc
félisten

nem akarod befejezni a flémet? 2 oldal óta a te képzeld hülyeségedről szól a topik. nemérdekes hogy az eredeti témához köze nincsen, lényeg hogy nyilvánosan lehet szapulni valakit. ahogy láttam a corsair topikba, a bontatlan csomagolás se garancia mindenre. ameddig működik a cucc és van rá garancia akkor nem mindegy hogy ki volt e bontva esetleg?

mod:
ha úgy megy mint az új akkor nem mindegy?

[ Szerkesztve ]

(#11077) Lauda válasza Overlocker (#11075) üzenetére


Lauda
félisten

milyen szamot lat bontva, amit bontatlanul nem?

subaruwrc: nemtom milyen 2 oldalrol beszelsz. nem mindegy, hogy ki van-e bontva vagy nincs.

[ Szerkesztve ]

(#11078) Overlocker válasza Lauda (#11077) üzenetére


Overlocker
veterán

Még nem kérdeztem meg őszintén szólva, mivel sok egyforma FPO-s proci van, szerintem az alsó kódsort írják le..

Nálunk is van futárszolgálat, és például most volt egy eset hogy futárral küldtünk egy új vga-t, szar volt. Küldtünk másikat (ua. széria), szar volt..Következő alkalommal már kérték hogy előre teszteljük, és úgy küldjük..ebben az esetben például hasznos lett volna a teszt korábban is, de mivel új termék így azokat nem szokás..

(#11079) Lauda válasza Overlocker (#11078) üzenetére


Lauda
félisten

milyen also kodsort? :DDD

(#11080) P00By válasza Lauda (#11079) üzenetére


P00By
nagyúr

Te is jól megszoktad nézni a cpukat :U :)

(#11081) Overlocker válasza Lauda (#11079) üzenetére


Overlocker
veterán

A fekete részen, i7-nél is van.

(#11082) Lauda válasza P00By (#11080) üzenetére


Lauda
félisten

hat meg ja. :)

Overlocker: igy mar ok, ettol fuggetlenul ne bontsa ki. :R

subaruwrc: az a baj, hogy valszeg a Ti szorakazasotoknak mas ihatja a levet, persze ha ugy van ahogy nehanyan gondoljak. amit en megveszek, amiert fizetek azon ne mas elvezkedjen, en igy gondolom.

reszemrol lezarva.

[ Szerkesztve ]

(#11083) subaruwrc válasza Lauda (#11077) üzenetére


subaruwrc
félisten

Te sem gondolod komolyan, hogy kb 1 millanyi cuccot csak valaki odapasszol nektek jatszadozni,

most úgy csinálsz mintha neked nem lenne pontosan k...va mindegy hogy mennyi hardvert adnak valakinek kölcsön amikor neked ottvan beépítve a gépedbe. csodálkozunk hogy nincsen támogatás amikor rögtön jön a lehurrogás meg a mögöttes szándék kivesézése. bravo :C

az a baj, hogy valszeg a Ti szorakazasotoknak mas ihatja a levet, persze ha ugy van ahogy nehanyan gondoljak. amit en megveszek, amiert fizetek azon ne mas elvezkedjen, en igy gondolom.

akkor ha te úgy gondolod az biztos úgyis van. egyébként elégettünk mindent és le kell gariztatni az összeset... amiről nem tudsz az nem fáj. ha nem tudod hol volt előtte a lap és működik rendesen akkor nekiállsz és mutatsz valami tuningeredményt például.

[ Szerkesztve ]

(#11084) keIdor


keIdor
titán

Na, nyugalom emberek, megint takarítás lesz a vége.:(

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11085) Zé_Mester válasza Lauda (#11082) üzenetére


Zé_Mester
őstag

az a baj, hogy valszeg a Ti szorakazasotoknak mas ihatja a levet,

hee, te betéptél vagy mi a ...... bajod van ?
milyen más ihatja meg a levét ? ahelyett hogy itt osztod azt észt meg beszélsz ződeket, menj oszt szórakozz az evga lapoddal, az tuti bontatlan volt, megnyugodhat a lelked :U

[ Szerkesztve ]

(#11086) Sheltem77 válasza Zé_Mester (#11085) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Ne haragudj Zé_Mester de Laudát meg kell kicsit védenem(nem is ismerem őt egyébként).

Adott itt valaki akinek az ismerőse a jelek szerint(bontott doboz, hiányos felszerelés, elavult alkatrészek(kábelek?) ), voltak az alaplapjában amit ugyanattól a cégtől vett illetve van itt valaki aki gyanús jeleket lát a processzorán(azért álljon meg a menet egy processzor felületén kibontás után hadd ne találkozzon az ember ilyenekkel).
Én megértem, hogy veletek rendes volt és csak ez a cég/bolt támogatott titeket, de ez a Core i7 topic és a jelen pillanatban terítéken lévő cég az egyik legolcsóbb = sokakat érint, hogy most akkor mi is történik.
Vagy attól félünk, hogy előkerül még valaki akinek rossz tapasztalata volt? :U
Ó és nem kell itt most alien / experttel dobálódzni KONKRÉT PÉLDÁK nélkül(akit érint a dolog), konkrét példákkal viszont bőven elférnek azok a tapasztalatok is itt.
Énszerintem ennek a dolognak is szépen itt van a helye a topicban nem csak az overlockról szól...
Ennyit fűztem a témához részemről.

old_gray kommentjeire akartam reagálni, de inkább nem írok semmit mert megbánom :(((

(#11087) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Egy tonna diagramm Gulftown vs Core i7 eredményekkel:

[link]

(#11088) Lauda válasza Sheltem77 (#11087) üzenetére


Lauda
félisten

thx! most vennek is egyet ha lenne! :DD szerintem hamarabb jon ez mint mondjak, egyre tobb info lat napvilagot. :K

(#11089) keIdor válasza Lauda (#11088) üzenetére


keIdor
titán

Az egy dolog, már 2008. októberben is lehetett látni i5-ről eredményeket.:)
Szerintem marad az a 2010 Q2, a 32nm-es gyártósoroknak előbb el kell érniük egy normális szintet, ami még gondolom nincs készen, hiszen a 2 magos cucc is 2010 Q1-re van írva...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11090) Zé_Mester válasza Sheltem77 (#11086) üzenetére


Zé_Mester
őstag

édes istenem, azért mert olcsó valaki, attól már csaló, mocsok, szemét, aljas lehúzógép ?

most lauda beszólt hogy értem már mitől ilyen olcsó ez a bolt, innentől kezdve mindenki azt fújja hogy tuti lehúzzák a népet.
tudnék most sok példát felhozni a többi nagykerrel kapcsolatban, hogy ki hogy akart átb...ni, de nem írom ide, ha kell elküldöm privibe bárkinek.

azon esetleg nem gondolkoztatok még, hogy ha tényleg volt ilyen ,akkor az érintett eladó már rég nincs a környéken se ? :U

ui.:
az irigység azért úgy látom megvan mindenkiben, nehogy már örüljünk a másiknak és a sikereinek...neem, jól fikázzuk és basszunk ki vele hogy hátha olvassa a nagyker is és a büdös életbe nem küld többet semmit, köszönhetően a fasza reklámnak amit csináltok.
mintha a többi ker akkora szent lenne.

hányinger.....méghogy Intel Core i7 9xx "Bloomfield" (LGA 1366) topic....nagy l.....t. :(((

[ Szerkesztve ]

(#11091) Chosen


Chosen
addikt

nem vagyok i7 user, de 775-ből sok cpu fordult már meg a kezemben, kis karcok természetesek, nem kell megijedni. Ha bontatlan a doboz , megvan a számla friss 3 év garral, akkor no problem :)

mod: Sheltem77: Szeretem ezeket a teszteket, amikor bemutatják, hogy az eddigi legjobb egy szar a most kijövő legjobbhoz képest :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11092) Travelos


Travelos
őstag

sajnos a következő kérdésemre nem találok megfelelőbb topicot, és tesztelni sincs alkalmam, szóval meg tudnátok mondani, hogy melyik rendszer a gyorsabb?

Intel Core2 E6400 + Sapphire X1900XT 256MB

v.

Intel Dual Core E5300 + Sapphire HD4550 512MB

egy átlagos alaplapban hasonló mennyiségű RAMmal ???

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#11093) sniper elite válasza Sheltem77 (#11087) üzenetére


sniper elite
senior tag

Oda oda ver néha a Core i7-nek :) Én nagyon gondolkozom hogy érdemes-e cserélni, mert játékok terén nagyon ott van a mostani Core i7 is! Max akkor váltok ha tényleg 2010 közepén jön ki, mert addig lesz időm kihasználni a mostani procimat!

(#11094) Sheltem77 válasza Zé_Mester (#11090) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

"édes istenem, azért mert olcsó valaki, attól már csaló, mocsok, szemét, aljas lehúzógép ?"

Ne haragudj de azt érzem mérges vagy ezért kiforgatod a szavaimat(na ezt rohadtul utálom) és hozzáköltesz(!) hülyeségeket. Egy szóval nem mondtam, hogy ez a cég "csaló, mocsok, szemét, aljas lehúzógép" kérlek szépen ne hazudtolj meg. Azt állítottam, hogy annak, hogy terítéken van ez a téma annak igenis létjogosultsága van ebben a topicban, vannak akiknél jelentkeztek gyanús jelek és szeretnék tudni, hogy most mi van. Hova forduljanak?

sniper elite: Mikor kijött a Farcry2 a szokásos reklámszövegek mellett erősen hangsúlyozták, hogy tényleg kihozza a többmagos procikból amit lehet, ez itt most bebizonyosodni látszik. A másik 2 említett játéknál minimális a különbség, renderingben (pl cinebench) elég rendesen "odaver" a core i7 nek(gondolom mivel 2400mhz es a gulftown a 2.66 os i7 920al tesztelhették (mert nem látom, hogy mivel hasonlították össze de lehet csak én vagyok vak)).

"tudnék most sok példát felhozni a többi nagykerrel kapcsolatban, hogy ki hogy akart átb...ni"

Amennyiben ez core i7 processzorokat illetve a hozzájuk tartozó alaplapot / ramot érinti szerintem simán jöhet ide.

[ Szerkesztve ]

(#11095) Lauda válasza keIdor (#11089) üzenetére


Lauda
félisten

ertem persze, csak kicsit furi, hogy mostanaban szep lassan szivarognak a kepek, tesztek, azert egy egy ev mulva megjeleno processzornal nem kene igy lennie... :F :D

Travelos: valoban ez a legjobb topik.

(#11096) subaruwrc válasza Travelos (#11092) üzenetére


subaruwrc
félisten

na ezt azért már tényleg nemár
0.5mp alatt találtam.

az odáig oké de se offba nincs és I7 még véletlenül sincs egyik kérdésben sem.

most ez a grafikon komoly? :DDD ne legyetek hiszékenyek srácok...

sniper

Én nagyon gondolkozom hogy érdemes-e cserélni :DDD
és mifelé hajlik a mérleg nyelve?

[ Szerkesztve ]

(#11097) keIdor válasza Travelos (#11092) üzenetére


keIdor
titán

Azért ennek nagyon nem itt a helye! :(((
De ha már írtam neked akkor válaszolok is a kérdésedre, az elsőben jobb VGA van.

#11098: Ennyi erővel legyen a PH!-n egy nagy/mindenes topik, ahova másodpercenként 100-an írnak, és akkor majd mindenki ott lesz. :U

#11099: Örülj neki, hogy válaszra méltattalak ebben a topicban ilyen kérdésnél! :( Gondolom a PH-n tesztet keresni már nehezedre esne...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#11098) Travelos válasza subaruwrc (#11096) üzenetére


Travelos
őstag

szerintem az összes guru jelenleg itt lóg, nem pedig ott :)
de ezer bocs

[ Szerkesztve ]

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#11099) Travelos válasza keIdor (#11097) üzenetére


Travelos
őstag

nem ez volt a kérdés, de mindegy

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#11100) Sheltem77 válasza Travelos (#11099) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

"nem ez a megfelelő topic, de mindegy"

Ilyen stílusban vársz választ a kérdésedre ami nem is ide tartozik.... :((

Az első rendszer a gyorsabb.

Sárpac: Nem tudom de nagyon unom már. Érdekes módon csak ebben a topicban van az(azok közül amit ph -n látogatok), hogy ha kicsit érzékenyebb vizekre evez a téma amivel valaki esetleg nem ért egyet, rögtön jön a személyeskedés a kioktató hangnem.
Tényleg amint valaki egy kicsit is eltér a tuning témától/eredményektől rögtön valami gebasz lesz a vége.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.