Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10108) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Hogy legyen ON is:
Szerintetek, ha megjelenik az új i5 és az i7, akkor csökkenhet a mostani 920 ára? Vagy egy az egyben eltűnik a piacról?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#10109) Sárpac válasza CHIPman (#10108) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Eltűnik a piacról és ami marad raktáron 1,5x annyiba fog kerülni mint most!:D
Ha jól olvastam a B3-as x58-as chipben javították a c1e hibát, mármint, hogy előbb veszi fel a feszt aztán a frekit, fura mód szerintem ezért nem is működik rendesen a c1e mert bugos a b2-es chip ilyen téren legalábbis én úgy tapasztaltam meg már a 3. core i7 után spontán fagy magas frekin normál feszen ha c1e be van kapcsolva...:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10110) szacsee válasza CHIPman (#10108) üzenetére


szacsee
nagyúr

Ha jól tudom akkor most a dodó kicsit beesett, ha ez stagnálni fog így, akkor még csökkenni fog talán pár ezressel, majd az i5 megjelenésével kb egyidőben... illetve amint a raktárakból elfogy eltűnik a piacról, de ezt Intel tudná megmondani igazán.

(#10111) Sárpac válasza szacsee (#10110) üzenetére


Sárpac
nagyúr

A 870-es ára annyi lesz mint a 950 ill. 960-asé most tuti biztos, hogy el fog tünni különben 8xx szériának nem lenne értelme, ha jól láttam a diagrammokat akkor az intel is visszaeséssel számol lga1366 téren 2010ben!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10112) keIdor válasza Sárpac (#10111) üzenetére


keIdor
titán

A 960 az marad, az lesz a legolcsóbb 1366-os CPU! (530$)
Lesz még 975, meg Gulftown, és ennyi lesz az 1366.
A 870 azt én se értem miért lesz annyi, amennyi, de gondolom majd leesik annak is az ára.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10113) Szatesz válasza Sárpac (#10111) üzenetére


Szatesz
őstag

Akkor a 920 asok aranyat fognak érni...Ha jol gondolom... :C

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10114) Sárpac válasza keIdor (#10112) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Magasabb lesz az órajele aszem a 870-nek 3.6 vagy 3.8GHz turbo mód alatt az pedig azt jelenti, hogy nyers számításokban gyorsabb lesz a 950 960-nál viszont nem tudja a triple channelt!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10115) keIdor válasza Sárpac (#10114) üzenetére


keIdor
titán

Igen kérdés, hogy mennyire fogja vissza a DC, de szerintem semennyire...
Meg QPI helyett DMI lesz, szerintem inkább az fog majd lassítani!

Szatesz: Aranyat, de nem lesz annyival jobb a 750, 860-nál, hogy megérje megvenni 70k felett szvsz!

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10116) Sárpac válasza Szatesz (#10113) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem biztos ha a 8x széria ha jól sikerül 95wattos tdp-vel lehet tudja hozni a 4.2-4.4GHz-et 24/7-ben mert nem fog annyira melegedni mint a core i7 széria, és a dual channel is elképzelhető, hogy magasabb bclk-t fog hozni, így az lg1156-is nyerő lehet, sőt megkockáztatom nyerőbb lehet egy core i7 920-nál!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10117) Szatesz válasza Sárpac (#10116) üzenetére


Szatesz
őstag

Na dejó...Már aztse tudom akkor mitkéne venni:D:D

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10122) Viktor77


Viktor77
titán

Takarítottam. Megint. Ha még egyszer be kell néznünk valamelyikünknek, zárás lesz a vége, meglátjátok. :(((

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#10123) Zájec válasza Viktor77 (#10122) üzenetére


Zájec
veterán

nem a topik " bezárása " a megoldás,, hanem az egyéni rendbontoknak megmondani hogy ezt nem lehet csinálni.. ! :K
ennek betartása végett meg ti tudjátok milyen egyéni kényszeritö intézkedéseket lehet alkalmazni....

nem mindenkit kell büntetni a topik bezárásával,, sokan csak olvassák, nem szólnak, csak megnézik , kiszürik a szakmai tapasztalatokat, eredményeket , beállitásokat...

egy jó eredményem :) a ramok "lassan mentek :DDD "

azé a 9.1sec nem rossz 1M-nél :D

(#10124) g@bo válasza Zájec (#10123) üzenetére


g@bo
nagyúr

igazad van. rendbontás megkérdezni, mien ram jó i7/i5 höz. elnézést.

szakmai oldalról pl nekem a pi eredményed...... nagyon tanulságos, és érdekes. :F :R

(#10125) Zájec válasza g@bo (#10124) üzenetére


Zájec
veterán

"szakmai oldalról pl nekem a pi eredményed...... nagyon tanulságos, és érdekes"

jól látod :K mert láthatod hogy még egy 1300mhz alatt menö CL9 ram is milyen szépen elvegetál a core i7 920 D0 proci melett ami 4.5ghz-n megy ...
szóval egy mezei Kingmax 1333mhz RAM is jó lehet neked simán,, abból veszel 2db-t , mert azt darabra adják , nem kit-be.. és tuti hogy menni fog a rendszer.. és az 1.5v-s DDR3 -s ram.. ;)

(#10126) Zájec válasza Sárpac (#10114) üzenetére


Zájec
veterán

"Magasabb lesz az órajele aszem a 870-nek 3.6 vagy 3.8GHz turbo mód alatt az pedig azt jelenti, hogy nyers számításokban gyorsabb lesz a 950 960-nál viszont nem tudja a triple channelt!"

korábban mintha azt olvastam hogy ez a turbo dolog más lesz a core i5-nél , mert valami olyasmi lesz hogy azt adja hozzá az 1 - 2 maghoz amit a 3 - 4 -töl elvesz , ezért duplázodik a turbo az elsö két magra.... igy lesz 3.6 meg 3.8 akár belöle, de az csak az elsö két magra... akkor HT-nál is megfelezödik , vagy nemtudom hogy lesz pontosan,, de mindenesetre nem lesz olyan teljesértékü mint a core i7-nél....

(#10116) Sárpac :: azért a kezdeti darabok biztos nem lesznek hú dejók,,, most is ezt tapasztaltuk a core i7 -nél... szóval lesz abból jövöév is mire kijön valami jó..

meghát a Multi GPU-ról is le kell mondani a corei5-nél... ezt sem feledjük...
tehát mindenféleképp az X58 lesz a magasabbrendü... hiába jobb vagy nem jobb ...
(de egyébként elég klassznak tünik a P45 útodja.. a P55 személyében.. :) )

mod : (#10091) Overlocker :: szóval az is :K

[ Szerkesztve ]

(#10127) v2izzy


v2izzy
tag

Hi!
Van egy C0-m meg egy ratyi MSI lapom. A jövőben tervezek mindenképp beszerezni egy "sportosabb" lapot, de egy d0-n is gondolkodtam, csak nem tudom hogy érdemes-e mivel engem inkább a stabil tuning érdekel, hogy pl belövöm 3600ra azt kész. Tehát 3600-at ki lehet hozni stabilan egy C0-val egy jo lappal? Esetleg 3800?
A segitséget előre is köszönöm! :R

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#10128) Lauda válasza v2izzy (#10127) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ki! Mindenkepp probald meg eloszor a c0-t, egy kozepesen jo darabbal siman beloheto a 3800 mhz 24/7-re. :)

(#10129) bim válasza v2izzy (#10127) üzenetére


bim
veterán

Szerintem előbb lapot szerezz mert simán benne lehet a procidban még jóval több is mint 3600. Akkor pedig nem biztos hogy megéri D0-ra válltani..

(#10130) knbs válasza Zájec (#10123) üzenetére


knbs
senior tag

Jujj de komoly feszen toltad neki! :C Ennyit meg sosem adtam neki, nalam is mugen2 hutes van, hogy birsz ilyen feszt lehuteni full loadnal? Nalam mar 1.38V-nal teljes terhelesnel kozelit a 90 fokhoz :(

Sarpac: Kozben rajottem a super pi a ramra terhel es nem a procira, kozben neztem mar csak az idle maghok is 60 foknal voltak. :B

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#10131) Sárpac válasza knbs (#10130) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Csak pi erejéig ment neki ezen a frekin feszen ha menne 120C felett muzsikálna prime alatt!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10132) Overlocker válasza knbs (#10130) üzenetére


Overlocker
veterán

Ramra és procira is terhel, csak procira minimálisan...

(#10133) HSM válasza Overlocker (#10132) üzenetére


HSM
félisten

Mmint főleg procira terhel, csaképpen 1 szálon, tehát kb negyed terhelés az egész CPU-ra nézve. ;) Nekem 4400-on 1680@CL8 rammal lett 9,3sec az 1M... :D

(#10134) v2izzy válasza Lauda (#10128) üzenetére


v2izzy
tag

Köszi a válaszokat!
Jól van szerintem meggyőztetek a C0 maradásáról, mert csak azért jutott most eszembe mert olvastam, hogy nemsokára eltűnnek a forgalomból és akkor ha nagyon fontos megprobálok beszerezni egy d0-t, de akkor inkább jobb lapra költök.(habár most igazából keret se lett volna nagyon d0-ra :) ).
Ja, és még az hogy elég kezdő vagyok ebben az egész tuning témában és már egy ideje olvasom a fórumot (grat mindenkinek az eredményekhez :D ) és még nem jöttem rá hogy a 24/7 az mit jelent. Valaki le tudná irni, hogy az milyen arányt jelent? vagy mi az? :R

[ Szerkesztve ]

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#10135) HSM válasza v2izzy (#10134) üzenetére


HSM
félisten

24 óra egész héten (7 napon). Tehát egy olyan bállítás, ami hosszútávú, mindennapos használatra is alkalmas. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10136) Zsozsooooo válasza HSM (#10135) üzenetére


Zsozsooooo
tag

Na ezt én sem tudtam, de nem is erre számítottam ! :D

(#10137) v2izzy válasza HSM (#10135) üzenetére


v2izzy
tag

Köszi, már értem! Akkor a 24/7=atomstabil :))

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#10138) AirBooms válasza v2izzy (#10137) üzenetére


AirBooms
addikt

Nem, nem pontosan. :N
Egyrészt atomstabil, másrészt nincs szétfeszelve semmi, s a hőmérsékletek is elfogadhatóan alacsonyak! :K

(#10139) v2izzy


v2izzy
tag

Ezen jót röhögtem :D

http://flic.kr/ps/MuuJU | @gerhard_berger | https://github.com/gerhardberger

(#10140) Overlocker válasza v2izzy (#10139) üzenetére


Overlocker
veterán

LoL, azok a vélemények..

(#10141) Cyberpunk válasza v2izzy (#10139) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ez tényleg LoL :DD De itt egy jó példa rá hogy ne vegyetek 950-est ;] hát ez kész :W

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10142) keIdor válasza v2izzy (#10139) üzenetére


keIdor
titán

Bloody Steve nem érti, miért... :DD Ez is aranyos.:)

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10143) SzlobiG válasza keIdor (#10142) üzenetére


SzlobiG
félisten

Úristen... az ilyen nyomorékok kommentjeit elolvassák a tudatlan vásárolók és ezért nem veszik meg mert szar.

(#10144) Overlocker


Overlocker
veterán

Infot kaptam a B3-as X58 chipről..Az előzetes tesztek alapján nem jobb tuningpotenciálban, mint a B2. Ez nem túl jó hír, reméljük a végleges változatok csak jobbak lesznek.

(#10145) Szatesz válasza Overlocker (#10144) üzenetére


Szatesz
őstag

Akkor miben lett másabb?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10146) Overlocker válasza Szatesz (#10145) üzenetére


Overlocker
veterán

knbs kollega már linkelte: link

(#10147) knbs válasza Szatesz (#10145) üzenetére


knbs
senior tag

Hogy ne legyen off, es ha mar Westlake csinalt neki kulon topikot akkor oda menjen ez is sztem. Intel X58-as (Tylersburg) alaplapok

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#10148) Overlocker válasza knbs (#10147) üzenetére


Overlocker
veterán

érdekes hogy a kereső nekem nem dobta :F

(#10149) westlake válasza Overlocker (#10148) üzenetére


westlake
félisten

ha a kaposztas teszta-ra keresel ra, akkor nem is fogja kidobni :D

cpu-z 1.52.1
(nem, ez nem az 1.52-es)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10150) foppa


foppa
tag

Sziasztok!

D0-as Core i7 920 alá milyen lapot ajánlotok? Nekem eddig az ASUS lapok nagyon bejöttek, ezért néztem ki egy P6T-t vagy egy SLI nélküli P6T SE-t! Esetleg még néztem hasonló kategóriában a Gigabyte lapjait is! Az Asrock lapok azok milyenek?

Üdv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.