Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10501) Sárpac válasza westlake (#10500) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Akkor lehet csak a 940-es megy a kukába?:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10502) Erdei88 válasza westlake (#10500) üzenetére


Erdei88
veterán

Nagy marketing volt? Én meg annyira megijedtem, amikor meghallottam a hírt, hogy vettem egy 920ast :D

[ Szerkesztve ]

(#10503) keIdor válasza Sárpac (#10501) üzenetére


keIdor
titán

Az már ott van... 950 megy a kukába. :DD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10504) Zájec válasza westlake (#10500) üzenetére


Zájec
veterán

ezekszerint jön a core i7 960-s x24 szorzóval ....

(#10505) Szatesz válasza Sárpac (#10501) üzenetére


Szatesz
őstag

Árban a 960 gondolom ugyan ottlessz mint a 950 es most!?

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10506) westlake válasza Szatesz (#10505) üzenetére


westlake
félisten

szerintem ararol teljesen felesleges addig beszelni, amig az intel hivatalosan be nem jelenti oket.. szerintem senki nem gondolta volna, hogy a 870-es proci 5xx$-ba fog kerulni.. kar spekulani..

Play nice!

(#10507) Cyberpunk válasza westlake (#10500) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezek szerint mégse lesz a közeljövőben kuriózum az x58-as rendszer :K
Bár az lesz majd érdekes hogy milyen árban jön az i7 860-as :F Ha nem lesz sokkal olcsóbb akkor kérdés hogy melyik éri majd meg jobban X58 vs. P55/56, bár aki többkártyás rendszerben gondolkozik annak nem kétség hogy az előbbi ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10508) westlake válasza Cyberpunk (#10507) üzenetére


westlake
félisten

a topikjaban le van irva pontosan ;] ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10509) CSorBA válasza westlake (#10500) üzenetére


CSorBA
őstag

Óhát, azt hiszem, most nekem kéne örülnöm? Legyen már október, nem igaz :D

szerk: pontosabban, akkor azt várhatom, h. csökkenjenek a használt i920ak árai, de legalábbis azt, hogy semmikép sem dráguljon vissza 50k fölé, erre mondhatna vki valamit, hazudjatok ha kell :)

[ Szerkesztve ]

(#10510) knbs válasza CSorBA (#10509) üzenetére


knbs
senior tag

Ha ez megnyugtat, tied a procim oktoberben 50k-ert! :K

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#10511) CSorBA válasza knbs (#10510) üzenetére


CSorBA
őstag

:DDD köszi, de azért reménykedek benne, h. megy még lentebb is :)

(#10512) Sheltem77 válasza CSorBA (#10511) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Mondjuk 1 dolgot nem vennék használtan soha...Processzort(inkább gyengébbet vennék ha kevesebb a keret!).
Ki tudja mennyire feszelte szarrá az előző tulajdonosa, milyen hőfokokon járatta stb...

(#10513) ADAM1337 válasza Erdei88 (#10502) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Kb. ua volt mint a gtx295 hír, mindenki 1 hétig rábuzdult...
nvidia most intel ennyi az egész de mindenhol ez megy..

(#10514) Szatesz válasza Sheltem77 (#10512) üzenetére


Szatesz
őstag

Én nyugodt szivvel vettem hasznaltat és még sose volt vele gondom...Mindig kérek elötte tesztet rola és akkor pontosan tudom mivel állok szenbe...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10515) #97544192 válasza Szatesz (#10514) üzenetére


#97544192
törölt tag

Képeket ki nem tud linkelni? Egy agyonfeszelt, 100 °C-on járatott prociról is csinálok neked bench képeket, csak lehet, hogy hozzád kerül, és fél év múlva dobhatod a kukába.

(#10516) Lauda válasza #97544192 (#10515) üzenetére


Lauda
félisten

szerintem amugy is, sok az a fel ev... ;]

(#10517) Sheltem77 válasza Lauda (#10516) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Jaja BR4D procijánál jó ha 1 hónapot bír vásárlás után :P

(#10518) Lauda válasza Sheltem77 (#10517) üzenetére


Lauda
félisten

szvsz beneztel valamit, de ez mar offba teve is baromi off. :W

(#10519) Szatesz válasza #97544192 (#10515) üzenetére


Szatesz
őstag

Nagyon sok procit vettem már és sose volt semmi gond semelyikkel....Tehát csak jo tapasztalatom van ezzel...Föleg hogy majdnem mindig valami normalis phs alaktol veszem...:D

Ha már te nem feszeled tovabb nagyon akkor magatol nem romlik a teljesitmenye....

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10520) ImI87


ImI87
őstag

Örülök, hogy maradnak a jó kis 920-ak! :C :DD :))
Hülyeség lett volna kivonni a bestbuy procit, így viszont frankó reklmámkampányt csináltak neki....... :U

(#10521) westlake


westlake
félisten

magyarazza mar el nekem valaki, hogy miert fut orakig hiba nelkul a prime95, a linx, a az everest stabteszt, a winrar benchmark, vagy a wprime benchmark, a hyperpi (a szalaknak megfelelo szamu superpi) meg miert akad ki (ket szalon) egybol indulas utan? :U

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10522) knbs válasza westlake (#10521) üzenetére


knbs
senior tag

Ez amolyan koltoi kerdes volt? :D En sem ertem, volt hogy linx/prime95 3 ora futas stabil es fel ora crysis meg legyilkolta...
Olyan tesztprogival kene nyuzni,ami terheli a vga-t es ugymond az egesz rendszert... lehet hulyeseget irtam,de olyan tesztprogit nem ismerek,ami a komplett rendszert megjaratna ugy rendesen.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#10523) westlake válasza knbs (#10522) üzenetére


westlake
félisten

mar bocs, de a cpu es memoria (es alaplap) tuninghoz mi koze a vga-nak? foleg ugy, hogy a superpi tudomasom szerint rohadtul nem foglalkozik a vga-val :B

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10524) knbs válasza westlake (#10523) üzenetére


knbs
senior tag

nem is arra irtam, csak altalanossagban irtam, hogy miert van ez a jelenseg. Nem a kerdesedre valaszoltam csak feltettem egy masikat.
Amugy miert piszkaljak a pci frekit felfele? Az hogy szol bele a proci+ram tuningba? Csak koze van a vga-hzo vagy tevedek?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#10525) Sheltem77 válasza westlake (#10521) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Adj neki még naftát, mármint a cpunak. QPI nek mennyi fesz van?

Nálam egyébként occt teszt vállt be legjobban. Egész éjszakás(!) 3dmark06 loop, prime95 3óra, linx lefutott, occt tesztnél meg 10 perc után dobott egy kéket :D
Occt teszt 1 órás teszt amilyen beállításon lefutott az utána csontstabil lett :U (és ugye van gpu teszt is benne).

Aztán lehet másnál más válik be.

[ Szerkesztve ]

(#10526) HSM válasza westlake (#10523) üzenetére


HSM
félisten

Ezek a CPU-k elég komplexek.. Pl ott van bennük a QPI-link... Ha nem terheled, attól még tűnhet stabilnak a proci, elkezdesz játszani, aztán csodálkozol, hogy összeszarja magát... Mert a QPI-link működése miatti plusszzaj a csipen belül már nem biztos, hogy stabil lesz... Arról nem is beszélve, hogy mennyi speciális utasítás fordulhat elő, amit ezek a stress-testek nem biztos, hogy kellő hatékonysággal felderítenek... Arról nem is beszélve, hogy a különböző procik nem biztos, hogy ugyanazon részegységüknél "fogynak el"... :U Márpedig a proci akkor fog hibázni, ha a leggyengébb "részegységét" terheled, legyen az a QPI-link, az L3 chace, az Integer vagy az SSE végrehajtók, vagy még egy nagyrakás cucc... :U

(#10527) mpierre


mpierre
veterán

No 182 bclk-nál végem. A jelenlegi kiépítésben nem tudom lehűteni a procit. :((( Az NB-ről meg szó se essék. :O
De van jó is: avidemux 2.5, kétmenetes konvertálás xvid-be, 11+19 perc alatt végzett 1,5 GB-i filmmel. :Y (160×21; ×8 ram; ×17 uncore)

Eddig ez 78+210 perc volt.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#10528) Zájec válasza #97544192 (#10515) üzenetére


Zájec
veterán

ha jól értem akkor neked ilyen kell :) ::[link :D ]

(#10529) westlake :: annak nem adom oda :D
a tied megy ennyit ? 4.6-t léggel, :F

[ Szerkesztve ]

(#10529) westlake válasza Zájec (#10528) üzenetére


westlake
félisten

1.5 volton kell a halalnak :D

mod: 1.3 volt felett nem probaltam.. ugye nem azt akarod mondani, hogy az az eredmeny leghutessel szuletett :F remelem nem.. maximim sziberiaban ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10530) westlake válasza Zájec (#10528) üzenetére


westlake
félisten

kozben rajottem, hogy ez egy darab pi, ami raadasul csak 8mp-ig futott egy magot ;) csinald mar meg ugyanezt egy hyperpi 32megaval :P
bocs, de nekem ezek az "eredmenyek" nem jelentenek semmit.. vegkepp semmi ertelmuk.. a prime (akarmi) stabil eredmenyek elott termeszetesen en is meghajlok.. ez csak arra jo, hogy villogjal.. no offense..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10531) Szatesz


Szatesz
őstag

Jó kis teszt az i7 870 röl és a i7 920 rol többek között [link] Ha jol latom 560 dolcsi lessz....Akkor most melyik is a prémium kategoria !? :))

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10532) Sárpac válasza Szatesz (#10531) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én mondtam, de vannak akik nem hiszik el!:D
A magasabb órajel miatt gyorsabb, ami viszont mellette szól nagyon, hogy a nagyobb órajel ellenére is fogyiban 36W-t ver az i7 920-ra ami nagyobb tuningpotenciált sejtet mivel nem fog úgy fűteni mint az i7 család!:)

Mondjuk fals egy picit a teszt mert a 950-el kellett volna versenyeztetni mivel árban azzal van pariban.:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10533) HSM válasza Sárpac (#10532) üzenetére


HSM
félisten

Arról nem is beszélve, hogy semmi értelme úgy fogyit tesztelni, hogy nem tudjuk, közben mennyi az elvégzett munka... :U Esetleg egy Linx-el jó lett volna, hozzátéve a Gflops értéket.... :U

(#10534) keIdor válasza westlake (#10506) üzenetére


keIdor
titán

Már fél éve volt erről hír, hogy lesz egy 500$-os (akkor még i5) :U

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10535) Zájec válasza westlake (#10530) üzenetére


Zájec
veterán

"vegkepp semmi ertelmuk.. a prime (akarmi) stabil eredmenyek elott termeszetesen en is meghajlok.. ez csak arra jo, hogy villogjal.."

szerintem meg a te kritikádnak nincs semmi értelme,, álladoan csak beszólsz másoknak, kritizálsz igy vagy úgy , szóval inkább és hajolok meg, te meg megcsókolhatod a super PI -met... :P :DDD

" ez csak arra jo, hogy villogjal.."
ez aztán marha nagy villogás.... ;]

neked is csak a szád jár de soha nem csinálsz semmi eredményt...
és te beszélsz nekem ?
én legalább néha berakok valami eredményt, de te semmit... :(

és amit mások kérdeznek még arra sem birsz válaszolni, de beszólni meg betudsz....
például :: [link]

(#10536) #97544192 válasza Sheltem77 (#10517) üzenetére


#97544192
törölt tag

Fájásod van, vagy ez már divat lett? :)

Zájec: Nem éppen arra gondoltam, lol :D

westlake: Egyetértek, ezeknek a PI eredményeknek nincs értelmük. :R Persze oké, szép, grat, de nem jelent semmit. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10537) westlake válasza Zájec (#10535) üzenetére


westlake
félisten

lebuktam, hulyekocsog vagyok, aki csak kritizalni tud.. a sok-sok ev alatt ezt mar mindenki megszokhatta..

#10524: bocs, hogy nem valaszoltam, de nem is vettem eszre a kerdesedet.. nem tudom, hogy a pcie sebessegnek mi koze lehet a tuninghoz, en is csak kirpobaltam.. nalam nem segitett a max bicikli kitolasaban.. persze az is lehet, hogy nalam valami mas a problema es azert nem volt semmi haszna allitgatni a mhz-et..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10538) ADAM1337 válasza westlake (#10537) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az osszes proci 222-n fulladt ki ?
Lehet a lap wallos talan, vagy a proci..
Amugy mennyi pcie-vel probaltad , egyes oldalakon 110-120 mar sok javulast hoz.

[ Szerkesztve ]

(#10539) westlake válasza ADAM1337 (#10538) üzenetére


westlake
félisten

csak egyet tudtam eddig megnezni, mivel a ket darab xeon ugye ucore lockos.. 115mhz-en toltam a temat, de ugyanugy megfagyott 222 bicikli felett..

Play nice!

(#10540) ADAM1337 válasza westlake (#10539) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

En megprobalnam pcie 120mhz-al is meg persze vmi pci vgaval biztos ami biztos.

(#10541) Zájec válasza westlake (#10537) üzenetére


Zájec
veterán

mindenesetre jobb eredményeket látnia topikba , mint a rengeteg OFF-t olvasni , meg ahogy egymással civakodnak, meg sniper e. vérét szivják..
gondolok itt például BR4D viselkedésére is....

és pont azok csinálják,aki nem linkelnek be semmit , csak a szájuk jár....

álladoan azok pofáznak és kritizálnak, de az asztalra semmit nem raknak le....
na ez már egy kicsit unalmas....

én meg berakaok egy superPI eredményt és egyböl lehurrogják , és aztmondják értelmetlen.... :U

(#10542) westlake válasza Zájec (#10541) üzenetére


westlake
félisten

legyel mar annyira pro, hogy nem probalsz meg arrol meggyozni, hogy egy 8 szalas procin van ertelme egy olyan benchmarkot futtatni (nem sebessegmeres celjabol), ami 8 masodpercig tart es csak egy szalon fut.. kerlek ne..
bar jobban belegondolva a dologba, kivancsiva tettel.. fejtsd mar ki bovebben legyszives, hogy szerinted mi ertelme ennek.. tenyleg kivancsiva tettel..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10543) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok! Kis problémám akadt. Ma érkezett meg az i7em. P6T WS Pro, 920 D0, 3x2es 1866os OCZ Platinum, Giga GTX260. Összeraktam mindent, lapon világít a zöld led, tehát kap áramot, de amikor be akarom kapcsolni, semmi. Próbáltam a hozzá kapott kis irányítóval bekapcsolni, de azzal sem megy. Van valami ötletetek, mi lehet a baj?

(#10544) Sárpac válasza Erdei88 (#10543) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ramok megfelelő slotban vannak? X58as lapok nem indulnak ha nincs az 1-be legalább 1 memó!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10545) Erdei88 válasza Sárpac (#10544) üzenetére


Erdei88
veterán

Kipróbáltam mindenhogy, de így sem indul.

(#10546) keIdor válasza Erdei88 (#10543) üzenetére


keIdor
titán

Hogy nem tudod bekapcsolni? Tehát megnyomod vagy a házon, vagy az alaplapon (nem tudom azon a típuson van-e) a Power ON gombot és nem csinál semmit? Vagy ventik pörögnek, de kép nincs?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10547) westlake válasza Erdei88 (#10543) üzenetére


westlake
félisten

en szetszednem a cuccot, es megneznem, hogy nem sikerult-e osszerakas kozben osszkocolnom az alaplap labait.. ha a power gomb benyomasara nem tortenik semmi (felteve, ha jo helyre kototted a kivezetest!), akkor az bizony zarlat szokott lenni..

Play nice!

(#10548) Erdei88 válasza westlake (#10547) üzenetére


Erdei88
veterán

Megnyomom a bekapcsolás gombot a gépen nem indul, megnyomom az alaplapon a gombot így sem indul. Meg se nyikkan, ventik sem pörögnek fel, még a tápé sem. Mindent jó helyre kötöttem, user guide szerint, de ha lehúzom őket az alaplapi vezérlővel sem indul. Azt mondták nekem lehet hogy a tápnak van baja

Milyen zárlat? Darabokra fogom szedni és megnézem hogy úgy megy-e. De előtte megnézem jó-e tápom, de egy TX750nek csak elégnek kellene lennie hozzá.

(#10549) knbs válasza Erdei88 (#10543) üzenetére


knbs
senior tag

Ajanlom jol olvass bele a konyvbe! :B Nalam is az asus rampage 2 ezzel szivatott. Siman osszeraktam nyomtam a powert es semmi. "Elso" inditasnal nalam a lapon kulon volt egy START gomb, na azzal kellett elinditani a gepet elsonek, azutan tobbet nem kert ilyet.
Tapod tudod egy masik gepen tesztelni esetleg? Mit csinal a gep mikor megnyomod a powert meg se nyikkan? Lehet a haz power gomjat felre kototted.
Most igy elsore ennyi jutott eszembe, bocsi ha ezeket mar probaltad!

Westlake: pedig ezt a pci freki dolgot a regi idokbe is csinaltak, meg emlekszem ra hogy akkor is eleg kuka vga-t hasznaltak, ha esetleg kimulik akkor nem kar erte.
Na majd utanna olvasok kulfoldi forumon mit irnak erre, miert kell ezt a pci frekit tornaszni fel.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#10550) Lauda válasza knbs (#10549) üzenetére


Lauda
félisten

ws pronal nincs ilyen inditasi cirkusz, ha minden jo es jol van osszerakva akkor annak indulni kell mindenhogyan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.