Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10301) westlake válasza HSM (#10300) üzenetére


westlake
félisten

oke, igazad lehet.. akkor viszont ez a meres arra volt jo, hogy a cinebench benchmarkolasi "hitelesseget" megmutassa.. van meg nehany tesztprogi a kalapomban, ami teszteli az osszes szalat, igy akar csinalhatnek egy komplett tesztet is :D

Play nice!

(#10302) HSM válasza westlake (#10301) üzenetére


HSM
félisten

A benchmark teljesen hiteles, csak nem skálázódik teljesen lineárisan a teljesítmény növekedésével, mert picikét bezavar a multithreading megvalósítása.... Tehát ilyen finom különbségek mérésére nem jó. ;)

Amúgy biztos voltam benne, hogy akad még ügyes progi a tarsolyodban... ;] :C

[ Szerkesztve ]

(#10303) Sárpac válasza HSM (#10302) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ellenben az everest cpu tesztjei elég hitelesek szerintem.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10304) Sheltem77 válasza Sárpac (#10303) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Pff nem is tudtam, hogy Everestben vannak benchmarkok. Most durván meglepődtem, hogy a proci legalább 10x(!) gyorsabb a tesztek 90%ában mint amiről váltottam (amd 64 3200+). A memória írás olvasásról nem is beszélve :Y

Csak ne melegedne ennyire :((

(#10305) Lauda válasza Sheltem77 (#10304) üzenetére


Lauda
félisten

Nem melegedne, ha normalis hutovel, normalis hazban jaratnad.

(#10306) Lauda


Lauda
félisten

A 6 magos procik milyen foglalattal jonnek?

(#10307) keIdor válasza Lauda (#10306) üzenetére


keIdor
titán

LGA1366

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10308) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10309) theniel


theniel
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék. Van egy P6T delux v2 lapom 920 as core i7 procival és 1600 Mhz három csatornás ocz ramokkal. (hűtő Mugen 2)
Nem akarok nagyon tuningolni, csak annyit szeretnák, hogy a ramok 1600 Mhz-en stabilan menjenek a játék közben és a proci 3 Ghz fölött legyen.
Tudna valaki bios beállítást küldeni.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10310) Lauda válasza keIdor (#10307) üzenetére


Lauda
félisten

Thx, ezek mennek majd a mostani lapokban, gondolom igen. :R

theniel: Szia! Bios 21(turbo)x160, memo 1600, idozitest, feszt allitsd a gyarira, azt nemtom mennyi, cpu 1.2v, uncore 1.325, tobbi maradhat auto-n, probald meg igy.

(#10311) SzlobiG válasza Lauda (#10310) üzenetére


SzlobiG
félisten

Remélhetőleg menni fognak...

(#10312) keIdor válasza Lauda (#10310) üzenetére


keIdor
titán

Persze...:) X68-ról még nem hallottam.:D Gondolom Sandy Bridne-nél jön leghamarabb...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10313) Zájec válasza Sárpac (#10308) üzenetére


Zájec
veterán

(#10314) Lauda


Lauda
félisten

SzlobiG, Keldor papa

Koszi, epp visszakerestem az iponos cikket [link], remeljuk menni fognak es biossal kovetik a lapgyartok az intelt, akkor szerintem addig elleszek a 920-al. :K

(#10315) Zájec válasza Lauda (#10314) üzenetére


Zájec
veterán

nekem a saját gondolatom jutott eszembe ::
[OFF][I]" azért mert " prémium " kategoria , azért nem nevezzük már "zsákutcának" az lga1366-t...

de ahogy nézem jó lesz hozzá a hatmagos Gulftown is.. úgyis olyat akarok venni 3év múlva... akkor miért is zsákutca az X58 ?" [/I][/OFF] :D

(#10316) theniel válasza Lauda (#10310) üzenetére


theniel
aktív tag

Köszi!

KÖzben találtam egy leiratot:
[link]

Kár, hogy gigabyte lap alapján, de persze azért általánosan.

Egyébként a GTX 295 és az 1600 Mhz memoria miatt kénytelen vagyok húzni a procit, hogy normálisan menjenek?

(#10317) Lauda válasza Zájec (#10315) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon jo ez a cucc, de milyen 3 ev mulva? :Y En most is megvennem ha lenne. :DDD

theniel: Nemtom milyen felbontasban jatszol, de szerintem jatek miatt felesleges huzni egy i7-es procit, nekem ez a tapasztalatom. a memorianak ehhez nincs koze, ha az 1600-on megy akkor annyin megy es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#10318) Zájec válasza Lauda (#10317) üzenetére


Zájec
veterán

kb. 3db negyedévet kell még rá várni, az elörejelzések szerint..
szóval jövö nyárra már bizti kapható lesz :K

(#10319) Lauda válasza Zájec (#10318) üzenetére


Lauda
félisten

Hat az jo messze van meg. :D

(#10320) theniel válasza Lauda (#10310) üzenetére


theniel
aktív tag

A problémám tulajdonképpen a crysis.

Ha elindítom bármilyen tuningal akkor kikapcsol a gép.

Mi lehet ez? memória hiba? alaplap? Vagy a win xp 32 bit nem jó ide már?

(#10321) Lauda válasza theniel (#10320) üzenetére


Lauda
félisten

Ha alapon jo, akkor a tuning xar, vagy a vga vagy a proci/memo, vagy a tapod kaka.

(#10322) Zájec válasza Lauda (#10319) üzenetére


Zájec
veterán

addig ilyenekkel probákozok.. ::

222 bazeklokk prájm ;]

(#10323) theniel válasza Lauda (#10321) üzenetére


theniel
aktív tag

Hát a ez már a második 295 ös. Először azt hittem, hogy a vga a hibás és kicseréltettem.
El kell vinnem szerelőhöz a vadonatúj gépemet, az majd kipróbálja egyenként az alkatrészeket.

Ennél rosszabb és drágább gépem, mint ez a core i7 még sosem volt.

[ Szerkesztve ]

(#10324) Lauda válasza theniel (#10323) üzenetére


Lauda
félisten

De ne a az i7-et hibaztasd mert valami kaka nalad, maga a rendszer nagyon jo es gyors. Milyen tapod van hozza?

[ Szerkesztve ]

(#10325) theniel válasza Lauda (#10324) üzenetére


theniel
aktív tag

FSP 1010W

Hát, nem is a rendszert hibáztatom.
Csak már több, mint egy hónapja rakom össze a gépet és még mindig nem megy rajta a játékom. Ráadásul mindenbő a jobbik fajtát vettem, nem a butítottat.
A lapom delux
a proci D0 ás
a memoria triple chanel 1600 cl8
a táp erős, direkt megnézetem a tesztjét is és nagyon stabilnak mondták
a vidkari meg már a második van a gépben, és abból is a legújabb 295ös aminek középen van a ventije
mondjuk a xp lehet, hogy kevés ide
Biost frissítettem

A memóriám OCZ , arról azt olvastam, hogy az Elpida chip-ek hibásak rajtuk. Lehet, hogy memoria probléma.
Milyen tesztprogramok vannak, ilyen esetre?
Régen volt a chkdsk vagy mi . Valami olyan kéne, ami leteszteli.

[ Szerkesztve ]

(#10326) bim válasza theniel (#10325) üzenetére


bim
veterán

DOS-os memtest86+ jó a memoriáknak de a hibás elpida csip nem ezeken a "gagyi" ramokon van hanem a magas órajelű alacsony késleltetésű modulokon.

(#10327) Cyberpunk válasza theniel (#10316) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát az 1600MHz-hez muszáj lesz a tuning. De a VGA-hoz már felesleges annyira megtépni sztem 3GHz alatt már tökéletesen kihajt ez a proci egy GTX295-öst. Pláne ha Full HD-ban tolod :U Ha abból indulok ki hogy 2GHz környékén kihajt már egy GTX280-ast ez a kártya meg azért nem kétszer erősebb annál. Bár ez játéktól is függ.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10328) westlake válasza Zájec (#10322) üzenetére


westlake
félisten

..es pont az nem latszik a kepen, hogy mikor inditottad prime terheleses reszet.. az jol latszik, hogy a progit mikor inditottad el, de hat ugye az nem sokat szamit ;] :D

Play nice!

(#10329) keIdor válasza Lauda (#10319) üzenetére


keIdor
titán

Addig is gyűjtögess, nem tudom mennyi a vagyonod, de szerintem még neked is fájni fog. :DD

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10330) Szatesz válasza westlake (#10328) üzenetére


Szatesz
őstag

Gondolom egyböl 1-2 perce ra maximum inditotta is....Én amugy ugyvagyok vele min. 30 perc Prime stabil kell...De ugye ezen lehet vitatkozni

[ Szerkesztve ]

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10331) Lauda válasza theniel (#10325) üzenetére


Lauda
félisten

Hogy erted a jatekot, melyik nem megy? Vagy hw hiba van, vagy rossz a tuning. Xp nem gond. 1600-os ocz-n nem elpida van, ettol fuggetlenul lehet hibas egy ram.

Keldor papa: Ha igy folytatodik lassan nulla lesz. :O :DDD

(#10332) knbs válasza Zájec (#10322) üzenetére


knbs
senior tag

Na! Jo latni, hogy a biostar lapod megy 220 bclk felett is, sajna az en asus rampage 2-m siman vallos 220-nal. Mindegy milyen fesszel probalkoztam 219-nel bebootolt stabil volt, memok persze visszaosztva mint nalad, de 220-n mar nem bootolt be, meg se nyikkant :(

Tudja valaki hogy alakul ki ez az eros korlat, ha 219-n betonstabil volt, akkor 220-n miert nem kepes meg elindulni sem?

theniel: tegyel fel konyorgom ennyi ram melle legalabb egy 64 bites OS-t, de inkabb egy vista 64-t vagy ha van kedved akkor probalj egy win 7-t.

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#10333) Lauda válasza knbs (#10332) üzenetére


Lauda
félisten

A proci gyengebb nem a lap valszeg.

(#10334) Zájec


Zájec
veterán

(#10328) westlake :: igazad van, nagyon összelett zsúfolva a prájm ablak... nem szeretem amikor olyan nagy helyet foglal.

várjál csak , mit is hozzak fel mentségemre... :) :: épp a 10k -s teszt 4-dik része fut, tehát a 8k-s teszt már lement ami 15perc... ha a10k-s tesznél van akkor valójában a 20 perc környékén tarthat...

(#10332) knbs :: teljesen jó a 219 bclk is... az hogy nálam még +3 , az semmit nem jelent... korábban a giga x58-ban 210-nél volt a vége,...
egyébként nálam se tölt be 222 felett... valószinünek tartom hogy a QPI freki miatt... állitolag a 4000 felett már nem igen birja a platform...

(#10333) Lauda :: nem hinném hogy a proci a gyenge... :N
Achi és Overlocker, random procikkal csináltak nagyobb bclk-t..

[ Szerkesztve ]

(#10335) westlake válasza Zájec (#10334) üzenetére


westlake
félisten

en sem ;)
..es nekem ott van a starting workers sor ;] :P

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10336) Lauda válasza Zájec (#10334) üzenetére


Lauda
félisten

mindegy, hogy random vagy nem, attol meg lehet jobb vagy rosszabb, de hogy a rampage lap miatt nem menne220 fole inkabb azt zarnam ki. :)

(#10337) westlake válasza Zájec (#10334) üzenetére


westlake
félisten

lehet, hogy a qpi pll veszt kellene ahhoz emelni, hogy magasabb biciklit lehessen elerni?
#10332: en sem hiszem, hogy a lap korlatos.. a class-nak sem 220-nal van a vege (mint esetemben.. valoszinuleg csak en vagyok a bena)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10338) Zájec


Zájec
veterán

(#10335) westlake :: látom, te is 10k-s teszt közepénél tartottál , úgy mint én , tehát ebböl lehet következtetni mikor indult a terhelés..
tegnap éjjel már túl késö volt, fáradt voltam, és nem figyeltem az ilyen részletekre... :R

(#10336) Lauda ::én is úgy látom hogy a rampage lap és a proci is birna többet , akármilyen D0-s proci, azért csak megy annyira... az én procim is viszonylag egy jó példány..
egyszerüen a platform fogy el... vagy még valamit állitani kell hogy feljebb menjen, de az már nem biztos hogy egészséges.. ( mert eddig , az, mivel semilyen extra feszt nem adtam neki,,, és ezzel a procival probáltam korábban a x58-ds4-ben is, ott 210ig ment....

(#10337) westlake :: meglehet próbálni a qpi pll-t is, eddig nem próbáltam..
aztmondják még hogy a pci-e mhz-t kell felvinni 110-115 köré.. de azzal nem nagyon akarok játszani, nehogy tönkrevágjam a VGA-mat...
esetleg NB-t feszelni, de eddig nálam ment alapal is...
nemtudom mennyit számit az NB,,, biztos nem annyit mint a p45 platformnál...

kiváncsi vagyok 12gb ram-al hogyan üzemel a lapom...
van 6gb OCZ 1866 -m és 6gb kingmax 1333-m....
kiprobálom mit reagál ha beteszem mind a 6db-t... :)

(#10339) ADAM1337 válasza Zájec (#10338) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Mire nem elég a 6gb :F (jó tudom vannak itt olyanok akiknek nem, de neked szerintem bőven elég a 6gb.)

[ Szerkesztve ]

(#10340) Zájec válasza ADAM1337 (#10339) üzenetére


Zájec
veterán

valójában nem a szüksége miatt csinálom, hanem a tesztelés szempontjából, és a tapasztalatmegosztás miatt.... csak kiváncsi vagyok megy e vagy nem...
és ha nem akkor miért nem, de ha igen , akkor miért, s hogyan...

a 6gb kingmaxot, fizunál viszik el , 1 hét múlva, komplettem a ds4 lappal és procival....

eddig itt hevert az asztalon, most gondoltam, poénból kipróbálom... :)

(#10341) theniel válasza Lauda (#10331) üzenetére


theniel
aktív tag

Hát, mindjárt kiderül.
Annak örülök, hogy nem a ram.
Talán valami alap dolgot csinálok rosszul, de már a legapróbb bios változtatásra is úgy reagál, hogy elindítom a crysist és kikapcsol a gép.
Most felraktam a Windows 7 64 bit-et.
Kíváncsi vagyok mit csinál most majd.
Amúgy csak a GTX 295-el adja elő ezt a mutatványt. Volt ugyezzel a géppel egy 4770esem és ott nem csinált ilyet. Aztán vettem egy 295-öst. Azzal már sehogy sem tudtam elindítani a játékot se alapon se tuning. Kicseréltettem. Most elindul alapon és tudok vele játszani, de a legapróbb tuningra is úgy reagál, hogy kikapcsol a gép mikor indulna a játék.
Lehet, hogy a táp a ludas? Nem bírja, ha tuning is van meg a 295 ös?

(#10342) Sárpac válasza theniel (#10341) üzenetére


Sárpac
nagyúr

PCI-e frekit fixálod tuingkor 100-on?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10343) theniel válasza Sárpac (#10342) üzenetére


theniel
aktív tag

igen.
Sőt magától szokta 100 ra rakni.
ahogy manual-ra állítom 100 lesz az érték
Azért megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#10344) westlake válasza Zájec (#10338) üzenetére


westlake
félisten

biztos vagyok benne, hogy valamelyik (vagy tobb) fesz keves es azert nem megy csak 220-ig a bicikli.. mindent tul kell feszelni es akkor kiderul az igazsag :D

Play nice!

(#10345) Sárpac


Sárpac
nagyúr

4000MHz 1.1V
4200MHz 1.1V
4400MHz 1.1V vagy mégsem? ;]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10346) ADAM1337 válasza Sárpac (#10345) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

És hol vannak az eredmények ? :U

[ Szerkesztve ]

(#10347) Zájec válasza westlake (#10344) üzenetére


Zájec
veterán

túl sok lehetöség nincs már ennél a platformnál... annyimindenhez nem tudsz már nyúlni... amiket emlitettem azokat kell piszkálni pci-e mhz és nb fesz...

egyébként a túlfeszelés is vezethet instabilitáshoz,, szóval nemmindig a legtöbb a jobb... :)

(#10348) Sárpac válasza ADAM1337 (#10346) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Zájec mindjárt reagál rá és megmondja a frankót csak figyeld meg!;)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10349) shabbarulez


shabbarulez
őstag

A Sneak Peek at Intel’s Core i9 Gulftown [link]

(#10350) westlake válasza shabbarulez (#10349) üzenetére


westlake
félisten

johet az i9-es topik :D
raadasul egybol egy szerver lapba lokott ket drabot.. mondjuk nem tudom, melyik gyarto szerverlapjaban mennek a sima desktop procik.. esetelg lesz dual socketes desktop lap? kimaradtam valamibol?

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.