Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10351) shabbarulez válasza westlake (#10350) üzenetére


shabbarulez
őstag

Nem tartom valószínűnek hogy i9 lesz majd a neve, szerintem marad ugyanúgy i7, inkább a számozása lesz 10xx-es. Ez az i9 inkább csak egy netes pletyka alapján kelt szárnyra, Intel részről nincs semmi megerősítés.

Egy ilyen korai ES példánynál szerintem minden cpu funcionalítás engedélyezett, nincs értelme a tokozásnál az egyes piaci szegmeseknek megfelelően letiltani egyes funckiókat. Ha pedig nincs semmi letiltva akkor gyakorlatilag egy teljes értékű Xeon DP.

[ Szerkesztve ]

(#10352) westlake válasza shabbarulez (#10351) üzenetére


westlake
félisten

acsi, ezt nem egeszen igy mukodik.. a szerver lapok bios-aban a xeon procik mikrokodjai vannak benne.. a szoban forgo hatmagos procinak fix mikrokodja van, ami desktop proci mikrokodja, nem pedid xeon procie.. ebben a formaban nem kellene, hogy szerver lapban mukodjenek ezek a procik..
ja, es nincs olyan, hogy ilyen es, meg olyan es... es procikbol csak egyfele van (termeszetesen tipuson belul)

ki lett bovitve a talalgatos topik, ott folytassuk az eszmecseret

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10353) Lauda válasza ADAM1337 (#10346) üzenetére


Lauda
félisten

latod az eredmenyt, fagyika... :DDD

(#10354) Zájec válasza Sárpac (#10345) üzenetére


Zájec
veterán

jól megpiszkáltad :K ;] honnan jött elö a x22 szorzó ?

hirtelen megy a 12gb is,, elindul vele... rosszabbra számitottam elsöre..
azthittem nemakarja majd... de úgylátszik ez a platform kajázza a 6db modult... nem ugy mint a p45 a 4db se birta, sehogysem... be se indult... anno...

(#10355) westlake :: most nézem , tényleg...( jól benéztem :DDD )
inkább kitöröltem amit irtam,,... köszi hogy szóltál :P

téged sem érdekel :F pedig neked csinálnám... :D

[ Szerkesztve ]

(#10355) westlake válasza Zájec (#10354) üzenetére


westlake
félisten

nem toled kerdezte, kispajtas.. nem erdekel senkit a teszted ;] :DDD

Play nice!

(#10356) Sárpac válasza Zájec (#10354) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Sehonnan mert nincs is 22-es láthatod az i7 turbo egészen mást mutat maxnak.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10357) Zájec válasza Sárpac (#10356) üzenetére


Zájec
veterán

de akkor a cpu-z miért mutat x22 :F erre lennék kiváncsi ?

mod: inditottam egy prime / custom 11gb-n 1333mhz-n, és rögtön leált a prime, 4-5-6 bepirosodott.... de ha csak sima Blend-t inditom akkor nem...

(#10358) Sárpac :: értem, akkor megint a cpu-z csibészkedik... hiába 1.52-s..

[ Szerkesztve ]

(#10358) Sárpac válasza Zájec (#10357) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Azt én sem tom, de pár másodperc erejéig így mutatja aztán 19x lesz, ne kérdezd miért...

10357#: valszin igen, de még én se láttam ilyet azalőtt csak bclk bugot.:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10359) Overlocker válasza westlake (#10337) üzenetére


Overlocker
veterán

A legtöbb lap 220-nál limit-es, az EVGA nem. Valószínűleg tudnak valamit.. Ez a limit a QPI sebesség miatt van.

(#10360) Sárpac válasza Overlocker (#10359) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Pont ma olvastam aszem foxcon lapot moddoltak, mert az se ment 220 felett és utána 248-254 Bclk-val már simán tudtak tesztelni, néhány ellenállást szedtek le mindössze hozzá!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10361) Lauda válasza Sárpac (#10360) üzenetére


Lauda
félisten

csak arra kell figyelni, hogy jot szedj le :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10362) theniel válasza Sárpac (#10342) üzenetére


theniel
aktív tag

Most már alapon is kikapcsol a gép.
Semmi tuning:
Elindítom a 3dmark vantage-t elkezdi analizálni a rendszert aztán kikapcsol a gép.Szerintem a táp lesz a hibás, mert a 4770 es karival ilyen gondjaim nem voltak és az ugye alig fogyaszt.
Van valamilyen progi, amelyik a tápot teszteli?

(#10363) knbs válasza Sárpac (#10360) üzenetére


knbs
senior tag

Foxconn bclk pci-e mod .
Vannak szep eredmenyek 248BCLK persze mar csak szarazjeggel hutve!

Azert az komoly, hogy a foxconn-t most ugy emlegetik, "ha mar eleged lenne a classified-bol!" :C :C :C

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá

(#10364) theniel válasza bim (#10326) üzenetére


theniel
aktív tag

az a baj a memtest86 al, hogy 64 bites win 7 el nem akar működni

(#10365) AirBooms válasza theniel (#10362) üzenetére


AirBooms
addikt

Konnektorba dugható teljesítménymérő... :U

Szerintem nem jó memtestet használsz. A CD-ről bootolósnak tök mindegy, milyen oprendszert használsz, az DOS alapú. :U

[ Szerkesztve ]

(#10366) theniel válasza AirBooms (#10365) üzenetére


theniel
aktív tag

Nevetni fogsz éppen a múlt héten ment tönkre a konnektorba dugható digitális teljesítménymérőm. Mindamellett bármit veszek tönkremegy. Régebben semminek nem volt baja legalább egy-két évig. Most ha minden jó kibír fél évet, ha nem akkor már rossz amikor megveszem. Lásd a vadonatúj gépem.
Temető ennek a világnak az biztos. Már a holdra sem tudnának felmenni, csak filmet csinálnak róla. Gyógyszerek már nincsenek semmit se gyógyítanak. Fenntartható fejlődés..., hát itt van: minden kaki semmi sem működik.

(#10367) Sárpac válasza theniel (#10366) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én a helyedben az elektromos hálózatod elosztók stb földelését leellenőrizném, kellemetlen meglepetéseket tud okozni ha nincs!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10368) Lauda válasza Overlocker (#10359) üzenetére


Lauda
félisten

Achinak wolt 235bclk a ws proval. :D

theniel: winfos alatti memtest terheld meg a procit prime-al es nezd meg a feszeket everestben, de ha hazaertem meg keresem a masik progot, ami faxan mutatja a feszeket.

Airbooms: windows alatt is meg lehet nezni a 12v,5v agakat, hogy terhelve mennyit ad le. :K

[ Szerkesztve ]

(#10369) AirBooms válasza theniel (#10366) üzenetére


AirBooms
addikt

Hát a tápot másképp nem tudod tesztelni, csak műszerrel. Vagyis - ha úgy nézzük - az összes gépet izzasztó progi teszteli a tápot is. S ha nem jó a táp, akkor lekapcsol, újraindul, füstöl, mutató elgörbül, stb.

(#10370) theniel válasza Sárpac (#10367) üzenetére


theniel
aktív tag

Én is valami ilyesmire gondolok.
Átdugtam már egy másik külön konnektorba, azzal kezdtem.
De úgyis át akartam nézetni a házat elektromosan, mert már ez is lassan 10 éves lesz és hát a mai világban egy ház 10 év alatt már elavulhat.

(#10371) theniel válasza Lauda (#10368) üzenetére


theniel
aktív tag

Hát igen, sejnos azt írja túl nagy a memória és nem bír ennyit tesztelni, úgyhogy osszam fol 2gb alatti részekre és indítsam el a programot szimultán annyiszor, hogy kiadja a 6 Gb-ot. Megpróbálom, de elég furán hangzik.
Közben feltelepítettem a nero 9-et, hogy tudjak iso-t boot lemezre írni és akkor talán lehet majd memtest boot olva.
Nincs ezen a windows 7-en egy gépellenőrző? Elég alap dolog lenne azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#10372) Lauda válasza theniel (#10371) üzenetére


Lauda
félisten

:K azt ugy is kell tesztelni, oszd fel 600 megakra, 9x600 mega aztan had szoljon. jah igaz650-re szoktam, de vegulis mindegy, csak jol le legyen terhelve

[ Szerkesztve ]

(#10373) Sárpac válasza theniel (#10371) üzenetére


Sárpac
nagyúr

700MB-os részekre bontsd szét 8 darab memtesttel és úgy tesztelj 400%-ig!:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10374) slett27 válasza westlake (#10350) üzenetére


slett27
addikt

Core i9. Erre milyen válaszlépés lesz a 2. gyártótól és mikor?

Valóban itt az ideje a Core i9-es topicnak. :)

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#10375) theniel válasza Sárpac (#10373) üzenetére


theniel
aktív tag

Oké

Hát ez elég sok meló, ahhoz képest, hogy én csak játszani akartam a crysis-al.

(#10376) keIdor válasza slett27 (#10374) üzenetére


keIdor
titán

Ha már létrehoztak találgatós topicokat, akkor illene ezt betartani...

"A topik mindig a következő generációs Intel processzorokról szól, ennek megfelelően frissül az első hozzászólás. Pletyka, hír, bármilyen információt meg lehet tárgyalni, de az offot lehetőleg kerüljük.
A topik aktuális témája mindig a processzor hivatalos forgalomba kerülésével változik, ha megjelent külön szakmai topik nyílik neki."

Lynnfield topic is el lett sietve... :U

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10377) Sheltem77 válasza theniel (#10362) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Szia!

Abból amit írsz én tápra gyanakodnék. Nekem ugyanezt csinálta annak idején mielőtt váltottam 300Wattról 400ra. Ha jön a terhelés reset / power down. Gyenge / hibás a tápod szerintem.

"Van valamilyen progi, amelyik a tápot teszteli?"

OCCT ben van PSU teszt, bár elég brutál oda is van írva, hogy saját felelősségre használd(ha jól emlékszem). Elég rendesen leterheli a tápot. Ha végleg elszáll tőle akkor ne engem hibáztass :)

[ Szerkesztve ]

(#10378) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Core i9 2400mhzről indul hmmm, és ugye 32nm es lesz? Tehát tuningpotenciál sem nagyon lesz az erőssége(bocsánat ha butaságot írok és a 2 dolog nem függ össze, mintha ezt olvastam volna)? Amennyiben így van egyre inkább kincsnek érzem az i7 920 procit(márcsak azért is mert brutális lesz az i9 induló ára). Méginkább jó vétel szerintem annak aki még eddig nem vett.

[ Szerkesztve ]

(#10379) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Egy 920-as mennyivel gyorsabb(szazalekban), mint egy q9550?
Melyik tuningolhato jobban?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10380) Sheltem77 válasza adamssss (#10379) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Nekem nem volt Q9550 em ,de a D0 ás 920 asok 90% a elmegy alapórajel alatt 3800mhz en egy jó hűtővel.

(#10381) adamssss válasza Sheltem77 (#10380) üzenetére


adamssss
veterán

Szoval szerinted megeri venni egyet vagy nem fog kijonni a teljesitmeny kulonbseg?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10382) Sheltem77 válasza adamssss (#10381) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Gyanítom játékra használod a géped(a 2db 4870ből következtetek). Az én véleményem az, hogy a játékoknál még mindig kb 60% ban a videókártya a mérvadó. Persze kell egy gyors proci is ami kihajtja, de ha a Q9550 is tuningbarát(abszolút nem ismerem) akkor szerintem bőven elég azis...(majd a többiek lehurrognak ezért a kommentért :D )

Ha játékokban akarsz igazi teljesítménykülönbséget akkor szerintem várd meg az októberi dx11 ati vgakat(énis azokra várok).

Én azért váltottam mert előző gépem amd 64 3200+ volt 1gb ddr rammal :) Arról pedig már érdemesebb volt egy új core i7re váltani, de Q9550ről nem biztos, hogy váltanék...sőt.

[ Szerkesztve ]

(#10383) adamssss válasza Sheltem77 (#10382) üzenetére


adamssss
veterán

Hat igen van benne vmi. Most 3.2-n jaratom a procit es nincs jatek ami megroccenne rajta.
Es a legviccesebb az, hogy szinte csak internetre hasznalom, meg par klasszikusra :)
Ja en is palyazom az 11-ekre. Kivancsi leszek, plane ha lesz x4-es

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10384) Sheltem77 válasza adamssss (#10383) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

x4es? Az mit jelent pontosan? Én 2gb os kártyát szeretnék majd venni. Egyébként hány fokos játék alatt a 2 kártyád MEMIO maximuma? Nekem a 4890 el az volt a legnagyobb bajom, hogy 85 fokot is elérte a memio crysis közben

Hogy ne legyen teljesen OFF a hozzászólásom, ha mégis I7 920 mellett döntesz akkor minél előbb ruházz be, mert egyre több helyen rebesgetik, hoyg kivonják a forgalomból.

Bár az is igaz, hogy ezt már 2 hónapja is hallottuk...

[ Szerkesztve ]

(#10385) adamssss válasza Sheltem77 (#10384) üzenetére


adamssss
veterán

Kosz majd nezegetek! Kivonjak? Erdekes, ez az intel sem normalis :( Ez az egyik legjobban kelendo proci, bar nyilvan terelni szeretntek a tomeget a dragabb szegmens fele.

Fejbol nem tudom mennyit mertem es egy darabig meg sem tudom mondani, mert Valenciaban vagyok.
Az x4, pedig onnan jott, hogy felroppentek hirek a 4 slaves kartyakrol.

Mindenkitol elnezest az offert

Udv

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#10386) Sheltem77 válasza adamssss (#10385) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Az intel nem hülye. Az lga1366 marad a csúcs/extreme kategória ezért a legolcsóbb 920at kivonják a forgalomból, helyette jön az lga1156 "mainstream" kategória.

(#10387) Lauda válasza Sheltem77 (#10380) üzenetére


Lauda
félisten

a D0 ás 920 asok 90% a elmegy alapórajel alatt 3800mhz en

:Y

(#10388) P00By válasza Lauda (#10387) üzenetére


P00By
nagyúr

Nem tudtad? :D

(#10389) slett27 válasza keIdor (#10376) üzenetére


slett27
addikt

Jaja, vágom, ez fog frissülni mivel 1366-os lesz ez is. :R

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#10390) theniel válasza Sárpac (#10373) üzenetére


theniel
aktív tag

Megcsináltam, ahogy mondtad. Elindult a tesztelése a 8 db 700 as egységnek.
Aztán magárahagytam. Visszajöttem, erre a gép már ki volt kapcsolva.
Akkor ez most a memoria miatt van ?
Valahol vissza tudom nézni, valahol a memtest elmenti, hogy mi történt a test alatt?

(#10391) Overlocker válasza Lauda (#10368) üzenetére


Overlocker
veterán

Az a másik kivételes lap :D

(#10392) Overlocker válasza Sárpac (#10360) üzenetére


Overlocker
veterán

Igen, mert a Foxconn-nál nem nagyon lehetett állítani a PCI-E sebességet, az volt lockkolva. A mod segítségével, 120Mhz-re tudták emelni a PCI-E sebességet, mely hozzájárult a +bclk kifacsarásában, mely mellesleg minden lapnál segít. A 248-252-es bclk pedig extrém hűtés alatt sikerült elérniük. Én mindkét DFI lappal és két különböző procival csináltam 250 felett.

(#10393) theniel válasza Sheltem77 (#10377) üzenetére


theniel
aktív tag

Hát, én is mert ugye a 4770 essel nem csinált ilyeneket, csak a 295 óta.
De azért ez egy 1010W os táp és úgy olvastam, hogy az FSP nem gagyi.
Mint fenntebb írom mi történt, valószínűleg a memoria miatt állt le, hiszen a memtestert futtattam. Meg 3dmart vantage alatt nem akkor állt le, amikor már elkezdődött a teszt, hanem az információgyűjtés alatt. És még az is gyanús nekem, hogy be kell melegedjen és csak akkor kezd el alapon is kikapcsolom a gépet játszani.
Legjobb az lenne, ha a memoria , ahhoz csak a ventit kell leszednem a Mugen2-esről, mert rálóg.

(#10394) Sheltem77 válasza theniel (#10393) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Az egy dolog, hogy 1010W azis, hogy FSP hogyha gyári hibás és a 12V os ágán nem tudja leadni a naftát. Próbáld ki másik táppal szerintem, a találgatásnak nincs értelme.

(#10395) theniel válasza Sheltem77 (#10394) üzenetére


theniel
aktív tag

Az lesz, igazad van.
Holnap beviszem a boltba. Láttam ott egy 650 chieftec-et azt hisztem elég lesz lepróbálni.
Meg van itt még egy hibaüzenet néha:
CPU fan error amikor indul a gép kiírja és az F1-et kell nyomnom.

[ Szerkesztve ]

(#10396) theniel válasza Sheltem77 (#10394) üzenetére


theniel
aktív tag

lehet, hogy rá kellene tennem a másik két pci-e kábelt amit adtak, azok másik ágon vannak.

(#10397) Zájec válasza Overlocker (#10392) üzenetére


Zájec
veterán

ez nem kárositja a VGA-t ? elöfordulnak emiatt VGA elhalálozások ?

mennyire lehet bátor az ember ?

én az elöbb, adtam 107-t is, de nem sok minden történt... szerinted merjem ?

(#10398) westlake


westlake
félisten

emelhetem a feszeket az egekig, felrakhatom a pci-e sebesseget 110mhz-re, allithatok akarmit, nem 222 bicikli felett csontrafagy a lap.. nem lehet, hogy megis a cpu adja meg magat.. jo lenne kiprobalni tobb cpu-val, mielott elkonyvelnem magamban, hogy a lap nem bir tobbet (vagy ami veloszinubb, en vagyok bena)

#10397: igaz, hogy en nem futtattam szoros fankot, de a 295 nem olvadt le 110mhz-es pci-e sebessegtol.. valoszinu, hogy a foxconn-osok valami olcso szarral nyomattak a 120mhz-et..

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#10399) theniel válasza Sheltem77 (#10394) üzenetére


theniel
aktív tag

úgy látszik igazad van.
Felraktam a PCI-e3 és PCI-e4 elnevezésű másik két tápkábelt amik másik ágról jönnek és azzal próbáltam a vga-t.
Le is tudtam futtatni a 3dmark vantage-t nem állt le a gép.
Na most megnézem a tuningot.

(#10400) Lauda válasza theniel (#10393) üzenetére


Lauda
félisten

ezt szedd le es prime blendet vagy linkx-et indits el es nezd meg mekkorak a feszek: http://www.cpuid.com/hwmonitor.php

westlake: asszem a Te esetedben biztosan kijelentheto, hogy a proci keves, vagy Te nem allitasz be valamit jol, ez nem egyenlo a benasaggal. :D Szerintem azt zarjuk ki, hogy a class fogyna el. :P

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.