Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10851) Szatesz válasza sniper elite (#10850) üzenetére


Szatesz
őstag

Én szerintem sokan nem a játék miatt tuningolnak.....Hanem mert érdekel minket ez a része a dolognak..... :DD
Én azt nemértem az én agyammal , hogy te hogyhogy nem nézegetsz azzal a procival nagyobb tuningokat, pedig én kiváncsi lennék rá... :K

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10852) sniper elite válasza Szatesz (#10851) üzenetére


sniper elite
senior tag

Vannak eredményeim, jó most 5.GHz-es biztos nem lesz, mivel nem értek annyira hozzá mint mondjuk te! De nekem az is öröm ha mondjuk 4 giga felett tudom járatni, bár tényleg játékhoz felesleges! Sajnos mivel nem értek a hűtéshez, mármint komolyabb vízhűtést nem tudnék összerakni, ezzel a mostani léghűtéssel meg lehetetlenség 4.5 felett járatni! Szóval ezek az okai, hogy mért nem nyúzom totálra a procit! :)

(#10853) Szatesz válasza sniper elite (#10852) üzenetére


Szatesz
őstag

Nem totalra gondoltam hanem pl 4 ghz min feszt megkeresni aztan 4.2 ghz minfeszt megkeresni hogy mégis egy oylan csucsproci mivel tud tobbet mint egy 920 as...

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10854) sniper elite válasza Szatesz (#10853) üzenetére


sniper elite
senior tag

jah értem, oké azt megnézem! :B

(#10855) X@b3e válasza Zájec (#10826) üzenetére


X@b3e
addikt

Uncore 3200-ra vissza lett téve, a feszeket is csökkentettem, QPI 1,3V-t kap, NB 1,15V-t, de nem nyert... 19 x 200-on a cpu 1,21875V-n kb 1 perc alatt resetelt. Na akkor nem szarozok, felpattintottam 1,3V-re, így 20 perc után jött a kék áldás, vmi más lesz még itt, lehet nagyobb fesz kellene a lapnak? Azt nem hiszem, hogy a cpu nem bírná. 20 x 200-on is eljutottam már 10 perc primeig.
Amúgy ha a prime mellett megnyitom a raltempet és a cpu-z-t, érdekes dolgok történnek: az ablakok le fel mozognak 1-2mm-t, valamint pár perc után a cpu-z belseje hó fehér lesz, semmit sem látni benne :DDD Gondolom ez is a stabilitás hiányából fakad. Vagy másnak is csinál ilyet?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#10856) Sheltem77 válasza X@b3e (#10855) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Szia!

Pontosan írd le mi a beállításod ebben a formátumban:

Cpu 19x200 3800Mhz 1,15V
Uncore x17 3400Mhz
Ram x8 1600Mhz 1,60V
Qpi x36 3600Mhz 1,3V

Tehát minden adatot ami itt szerepel adj meg(ez az én 24/7 beállításom).

szerk: a procid d0?

sniper elite: Valamit benéztél amikor nekem céloztad a hozzászólásod, hogy túl sokat foglalkozunk a tuninggal. Én 3800mhz en járatom már kb 1 hónapja(egy rövid teszt elejéig néztem meg 4-4,2ghz en a procit) egyedül az uncoreal variáltam.
Jópár szintetikus teszt alapján meggyőződtem(cinebench 64bit, fritz stb tehát amik az összes magot használják) ,hogy uncore 3400 vs 3600 között lóf****rok a különbség, 3.8ghz cpu vs 4,2 között pedig van, de minimális. Részemről a tuninghoz még annyit adok hozzá majd, hogy ezt a f*s házat kicserélem haf 932re(ha egyáltalán lehet majd még valahol kapni ebben a szerencsétlen országban) aztán punktum.

[ Szerkesztve ]

(#10857) Lauda válasza sniper elite (#10852) üzenetére


Lauda
félisten

4.5 felett semmilyen leghutessel nem fogod jaratni, max cpu-z screen-ig. :D

Cyberpunk: semmi gond nincs a gyari megoldassal, meg a huto is eleg 3.2-ig lazan, prime nelkul meg felette is, nem is ertem hogy lehet azt rosszul feltenni. :F

(#10858) CooLM@$TeR válasza Zájec (#10840) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

Saját magam tapasztaltam, eleget "birizgáltam" már ezt a procit, hogy ezen a véleményen lehessek. C0 proci, xp 32 bit és 3800mhz-ig teszteltem ezt a dolgot, 1.2v, 1.25v és 1.3v LLC OFF-al, HT ON, TURBO ON.

A hőmérséklet emelkedése az órajel emelkedésével párhuzamosan skálázódott elsősorban, és nem a vcore volt az elsődleges tényező. Számít, de 2-3 foknál nem több Mugen 2-nél. Mivel elsősorban mindig saját magamnak tesztelek és képeket nem mentek publikálásra, ezért ezzel most nem szolgálhatok; a topicban ha jól emlékszem talán Lauda próbált ki nagyobb fesszel 3.8 Ghz környéki órajelet, és nála sem melegedett jobban a proci, talán ezt külön ki is emelte.

Ezt az egészet én segítő szándékkal jegyeztem meg, igazából akkor győződhetsz meg legjobban ennek az igazáról, ha magad is kitapasztalod. :) Neked talán 4 Ghz-el is meg kellene nézned a D0-al, mivel azonban nekem C0-on van ezért nem igyekeztem vele ilyen magasságba.

Ha kipróbálnád, akkor a Te tapasztalatodat is oszd meg velünk, köszi! :R

(#10859) Zé_Mester válasza Szatesz (#10841) üzenetére


Zé_Mester
őstag

úgy látom ezzel is elleszel pár napot, mint annó a dfi-vel :D
na nembaj csak toljad neki, igaz ez a gyári szar kb semmit nem ér, de majd felheggesztjük a vizet és had szaladjon ;) :D

Cyberpunk : win 7 64 bit abszolút korrekt, mi a hétvégén azzal tuningoltunk, meg teszteltük magunkat hülyére :D
kb 8x cseréltünk vga-t a rendszerve, ati-nv-ati-nv, de nem hisztizett semmit, megkapta az új drivert és ment ahogy elsőre. sztem eddig a legjobb win tesztelésre, leszámítva a superpi teszteket, mert ahoz még mindig xp vagy server a jó.

(#10860) Sheltem77 válasza CooLM@$TeR (#10858) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Zájec nek van egy bizonyos "kioktató" stílusa de ettől függetlenül most igaza van.
Mind a proci feszültség sőt még a QPI feszültség(nálam +0.03QPI fesz 2-3 fokkal növelte a prime maximumot...)is jelentősen közrejátszik a hőfokokban.
Én ezt most nem okoskodásnak írtam le, csak azért, hogy ne menjen téves infó a fórumon válasz nélkül
Peace :R

(#10861) CooLM@$TeR válasza Sheltem77 (#10860) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

Figyelj, ne keverd ide qpi/vtt feszt, cpuról volt szó; másrészt pedig értelmezd, amit írtam. Rakd fel 3800-ra, utána 4000-re és nézz hőmérsékletet, számold ki a különbséget. Tedd meg ugyanezt azonos órajelen mondjuk 0.05v különbséggel, és hasonlítsd össze a kettő arányát. Ne haragudj, de ne te akarj már kioktatni, mikor hetekig be sem tudtad állítani a tuningot. :U

[ Szerkesztve ]

(#10862) Sheltem77 válasza CooLM@$TeR (#10861) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

"Mind a proci feszültség sőt még a QPI feszültség"

"Figyelj, ne keverd ide qpi/vtt feszt, cpuról volt szó"

Melyikünknek kéne megtanulni értelmezni? :U
Egyébként abszolút nem akarlak kioktatni csak butaságot írtál. Előfordul ne foglalkozz vele. Ez nem újkeletű dolog egyébként(semmi köze ahhoz, hogy mikorra állítottam be a tuningot) ez köztudott, hogy ha cpu feszültséget emel az ember jobban melegedik.
Úgy látszik neked még új dolog ez, ne szégyellj kérdezni :R

(#10863) Lauda válasza CooLM@$TeR (#10858) üzenetére


Lauda
félisten

Akkora marhasagokat beszelsz, hogy az mar faj itt sokaknak. Lojj mar be egy 21x200-at 1.3v loaddal majd utana 1.4-el, lesz vagy 10-15 fok kulonbseg kapasbol, majd ugyanezeket probald 1.3v vtt fesszel, majd 1.4-el, az is dob ra egy 5-10 fokot. Igaza van Zájecnek es Sheltem77-nek is, szoval felesleges itt kardoskodnod.

Cyberpunk: pedig csak 4 pockot kell atnyomni a lukon, vagy azt is kiszoroztessuk...? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10864) Cyberpunk válasza Lauda (#10857) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát ne is kérdezd :DDD nekem nem volt túl bonyolult elcseszni ;]

Ok akkor már én is Win7-et dobok fel :R De gondolom a Creativ drivereivel az is szarakodik, na de mindegy Vistán is működésre tudtam bírni.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10865) X@b3e válasza CooLM@$TeR (#10861) üzenetére


X@b3e
addikt

Most tényleg azt vitatod, hogy azonos órajel mellett ha cpu feszt növelsz, nem nő a hőmérséklet, vagy én értelmezem rosszul? :Y

Sheltem77
Cpu 19x200 3800Mhz 1,21875V és 1,3V-vel is próbáltam
Uncore x16 3200Mhz
Ram x8 1600Mhz 1,66V - ez stabil, alap cpu órajel mellett nem hibázott
Qpi : 1,32-1,35V-vel is próbáltam, cpu-z szerint 3600MHz :) DFI biosában nem láttam ehhez ilyen arányt/szorzót, de lehet, én vagyok csak vak

[ Szerkesztve ]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#10866) subaruwrc válasza Zé_Mester (#10859) üzenetére


subaruwrc
félisten

teszteltük magunkat hülyére
ne beszélj többesszámba :DDD

(#10868) Sheltem77 válasza CooLM@$TeR (#10867) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

***

X@b3e Mennyi a maximum hőmérséklet prime95 alatt, ha realtemp-el nézed? Így elsőre minden rendben van, de azt pl nem írod, hogy d0 vagy c0 a proci? Elsőre arra tippelek, hogy túlmelegszik a magas cpu feszültség miatt(de csak tipp).

[ Módosította: Thrawn ]

(#10871) keIdor


keIdor
titán

Erre valaki?

Vagy eltévedtem, és ez nem az i7 topik? Át kéne tényleg nevezni a topikot...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10872) Sheltem77 válasza keIdor (#10871) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Én P6T deluxe v2.0 ügyében tudok nyilatkozni, 200as bclk val megy, a ramokat 1600on járatom.

(#10873) keIdor válasza Sheltem77 (#10872) üzenetére


keIdor
titán

Köszi! :R

Szatesz: Neked is! :R Nagyon agyalok a Gene-n, de érzem, hogy zavarni fog, hogy mATX...

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10874) Szatesz válasza keIdor (#10871) üzenetére


Szatesz
őstag

Nekem egy kevés tapasztalatom van csak a giga ud4p vel...
Olcsó...bekapcsolt loadline calibrationnal nem droppol szinte semmit idle-load között....De nekem csak 200 BCLK ig stabil kb....szerintem Vagy UD5 vagy GENE a te embered..... :DD

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10875) Cyberpunk válasza keIdor (#10871) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Hát nekem UD4P van de egyenlőre nem tudok pontos értéket mondani mivel pénteken jön a procim aztán megnézem szívesen :K De tesztekben olyan 212MHz-es BCLK-t értek el vele.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#10876) Szatesz válasza keIdor (#10873) üzenetére


Szatesz
őstag

Sorry kicsusztam az idobol....
Miért nem nézegeted az asus p6t ws Pro t? Achiék letesztelték elég szépen muzsikalt...
Vagy a DFI JR -t Over szerint az is 230 bclk t megy és szerintem elég jo lapok ha én vennék ilyen kategoriaban tuti a kettö közül választanék...Bár nemtudom neked mi a konkrét szemszöged..

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10877) Sárpac válasza keIdor (#10789) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem 200BCLK-val megy szinte amóta csak megvan UD5-ben. Jó kis lap szerintem és olcsó is jó a felszereltsége is OCZ Platinum Cl7 van benne kisebb feszen hajtva CL8-ban.:)
Nekem a 24/7 az 3800/3600 ram 1600on.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10878) keIdor válasza Szatesz (#10876) üzenetére


keIdor
titán

Áhh, azok drágák... meg WS lap tele van olyan "szolgáltatásokkal" amiket itthon az életben nem fogok használni... DFi-t meg nem kapok a környéken... igazából én már nem foglalkozom annyira a tuningal, ugyanúgy látom a dolgokat, ahogy sniper is... azért kérdeztem a BCLK-t, mert ez a 4 alaplap a kiszemelt és valamelyiket választani kell.:D De szerintem Gigabyte lesz, mert azok a legszimpibbek...
Agyaltam még az olcsó Biostar-on is, de nincs kedvem keresgélni utána, úgyis kb. 200BCLK-n fogom használni a rendszert, elég a Giga is...
Szóval nem azért kérdeztem, mert halálra akarom magam tesztelni... éppen ellenkezőleg... olyan lap kell, ami pofon egyszerű, utálok a tuningal szenvedni órákon át. Remélem csak 2x kell bemennem a BIOS-ba, többször nem... :R mint annó P35-nél...

Sárpac: Lehet tudok egy garis UD5-öt 52k-ért, szerintem az lesz, ha isten is velem van. :R

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10879) Szatesz válasza keIdor (#10878) üzenetére


Szatesz
őstag

Igen ha igy gondolod ,akkor tényleg UD5.... :C

>>> HUN eXtreme OC Team <<<

(#10880) Lauda


Lauda
félisten

Azert az ud5 is erdekes egy szerzemeny. Beallitasz valamit, kiteszteled, stabil, aztan masnap kiderul, hogy megse, visszaveszel a tuningbol, de mar az se stabil, ami elotte tenyleg az volt. Nem igazan ertettem, de amit a deluxe-nak belottem, azt hozta mindig, classnal meg meg a tokom se tudja. :DDD

(#10881) keIdor válasza Lauda (#10880) üzenetére


keIdor
titán

Mint a P45...:) Ezért is utáltam meg... :D de akkor így lehet kezdek félni... :DDD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10882) Lauda válasza keIdor (#10881) üzenetére


Lauda
félisten

Biztos lesz majd ellenvelemeny, de nalam tenyleg ez volt es asszem HSM-nel is, agyrem. :D

(#10883) X@b3e válasza Sheltem77 (#10868) üzenetére


X@b3e
addikt

Írtam, hogy még a régebbi C0, már 4 hónapos, csak eddig nem értem rá nyúzni.
Ameddig látok vmit a realtemp ablakából, addig 80 fok körüli a hőmérséklet. Lehet itt vmi DFI-specifikus dolog lesz, amit nem állítottam át. Meghát ha hőmérséklet miatt lenne, akkor inkább újraindul, vagy lefagy, nem kék képernyőt

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#10884) Sárpac válasza Lauda (#10880) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Azért nem stabil mert egy két érdekes fazon c1 eist meg mindenféle energiatakarékos funckók hadával próbál 4200on stabil lenni, persze, hogy soha nem lesz az!:D
De pl. nálam 48órán át nonstopp ment a boinc és 0hibás csomag, pedig közben gameltem is rendesen. :P

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10885) ^Boss válasza keIdor (#10789) üzenetére


^Boss
őstag

sima Giga UD4-ben
4009MHz (211x19) 1,18V - 3800 Uncore - 3800 QPI 1,335V - 1688MHz 8-8-8-24-1T 1,64V
Cuccok:
Gigabyte EX58-UD4 F6beta
i7 920 D0 FPO: 3852A319
OCZ Gold 6GB KIT 1600 CL8

(#10886) Lauda válasza Sárpac (#10884) üzenetére


Lauda
félisten

4200 hajajj, meg 3800 se volt a tutika. :D amugy fingom nincs mi volt vele, c1 eist ide vagy oda, ha egyszer valami stabil, az legyen holnap is az, ha meg nem stabil, akkor ne legyen sose, szoval rejtely nekem.

^Boss: ez most mi amit leirtal? mert stabil beallitasnak vicces lenne foleg egy3852a-val.....khmmm....
ja azt linkeltel, mar akkor se ertette senki. talan az a fura, hogy egy gyenge fpo-val ilyen eredmenyeid vannak, aminek a legjobb procik a kozelebe s ernek, de en elhiszem.

[ Szerkesztve ]

(#10887) ^Boss válasza Lauda (#10886) üzenetére


^Boss
őstag

már linkeltem képeket pár hónapja, így nyomom, sajnálom ha csalódást okozok azzal, hogy az átlagnál jobban megy ez a pár cucc :))

mit nem értettél rajta? amúgy nem nagyon izgat, ki mit ért, így használom, aztán kész. ha nem hiszed, az ugyanúgy nem érdekel, mintha azt irnád, hogy jajj de jó, hogy ilyen jól megy a cuccod.
de ne menjünk bele személyeskedésbe, neten mindenki úgy hisz el dolgokat ,ahogy gondolja, nem akarok senkit megsérteni.

[ Szerkesztve ]

(#10888) sniper elite válasza ^Boss (#10887) üzenetére


sniper elite
senior tag

Azt ne keverd össze ha 2-3 percig megy így a gép, és csinálsz egy screent, meg azt hogy játszani is tudsz rajta!

[ Szerkesztve ]

(#10889) Lauda válasza ^Boss (#10887) üzenetére


Lauda
félisten

elhisszuk, emiatt ne aggodj, hasznald tovabb igy.

(#10890) ^Boss válasza sniper elite (#10888) üzenetére


^Boss
őstag

azóta a teszt óta így megy a cucc, és így játszom, kódolok rajta, nekem ez elég bizonyíték
amúgy nemtom hol látsz 2-3 percet, 1 órákig teszteltem prime small fft-vel, blend-del (4800mb), és 8x700 memtest-tel, azóta meg használom így, és még nem láttam kék képernyőt ;)

[ Szerkesztve ]

(#10891) Sárpac válasza ^Boss (#10887) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Holnap én is betesztelem amúgy milyen vidjei vannak a procinak? Cpu 21x/qpi?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10892) ^Boss válasza Sárpac (#10891) üzenetére


^Boss
őstag

1.12500V a vid-je ha ezen beállítások mellett belépek a biosba. ha más beállításokon vagy kiváncsi rá, írd le mit állítsak, eléggé homályos az erről szóló pár hsz néhány nappal ezelőttről :D /qpi-vel pl nem értem mit értesz..

(#10893) Sárpac válasza ^Boss (#10892) üzenetére


Sárpac
nagyúr

20x turbo on!:)
Qpi alapfeszét mivel az is más lehet procinként!:D

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10894) ^Boss válasza Sárpac (#10893) üzenetére


^Boss
őstag

amint asszony elment alukálni msn-ről megnézem.. most kicsit hűvösebb van, lehet éjszaka kitesztelek egy 3,8 minfeszt.. így talán tudok aludni a gép mellett, másképp megsülnék ;)

szal h tuti ne értsem félre. 133x21 vid és qpi alapfesz?

[ Szerkesztve ]

(#10895) Sárpac válasza ^Boss (#10894) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Sajnos még 3800-on is pokol ez a proci, viszont a qpit javaslom vedd vissza 3200ra alapfeszen 10C fokot is hozhat és nem vesztesz vele szinte semmit se ahogy a ramokat elnézem.:)

igen tök defaulton.:D

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10896) ^Boss válasza Sárpac (#10895) üzenetére


^Boss
őstag

3200 qpi-hoz mekkora fesz lesz kb jó qpinak? szal 1688-hoz elég a 3200 qpi ? nem everestre gyúrok, videókonvertálások, néha játék, tömörítgetés..

(#10897) Sárpac válasza ^Boss (#10896) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Elég bőven, qpi alapfesz 1.2V körül elég lesz szerintem 3600ról 3800ra emelésnél kér nagyon sokat.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10898) ^Boss válasza Sárpac (#10897) üzenetére


^Boss
őstag

igen azt olvastam, 3600 volt a célom ehhez a "profil"-hoz is, csak 3800-at vitte 1,335-tel aztán hagytam ezen

(#10899) ^Boss


^Boss
őstag

na.
1.21875 a VID 21x-es szorzóval, QPI alapfesz 1.175V

(#10900) Sárpac válasza ^Boss (#10899) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Az faxa!:D
Qpi is jó nagyon!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.