Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#24851) Simivok válasza korpas15 (#24848) üzenetére


Simivok
senior tag

Ha leveszed a Hz-et elmulik?
Nekem egy új Aoc monitor zúgott 165Hz-en, ha levettem 60-ra úgy nem csinálta, de így meg semmi értelme. Én visszavittem, és maradt a régi az legalább ezt nem csinálta.

Galaxy S23 256GB Cream

(#24852) korpas15 válasza Simivok (#24851) üzenetére


korpas15
tag

Igen ha leveszem 240-re akkor nem csinálja. 300 és 360hz-en van egy halk zúgása.

(#24853) Simivok válasza korpas15 (#24852) üzenetére


Simivok
senior tag

Vicc amúgy hogy ezek így kerülnek forgalomba
Az előző monitorom amit tovább fogok használni az nem zúg viszont szarul van összeszerelve és sok rajta a bevilagitas.
Amit vettem helyette de visszavittem annak az összeszerelése hibátlan de zúgott. Hozhattam volna helyette egy másikat de az meg amilyen "minőségiek" ezek a dolgok, simán lehetett volna pixelhibas.
Vettem egy Samsung 65" Qled tévét, az első példányon 8 pixelhibát, a másodikon 4-et találtam de ez már maradt, majd a gari lejárta előtt bejelentem. F*sz ki van ezekkel az ipari hulladék szarokkal, hogy az a csoda ha valami rendesen működik.

Galaxy S23 256GB Cream

(#24854) BogyóBP válasza Simivok (#24853) üzenetére


BogyóBP
addikt

Igen egyre jobban higul a piac és jön a silány minőség mintha europa kapná a "szemetet". Főleg mi. Van a tömeggyártás miatt van ez nemtudom. Azért ha valaki vesz egy nagyobb összegű tv-t vagy monitort az ne legyen már pixelhibás vagy 1 hét után szar. Szóval én maximálisan megértem a felháborodásod Én is ilyen vagyok.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#24855) jgergoo válasza miczo (#24850) üzenetére


jgergoo
újonc

Köszi szépen, most ezzel picit megnyugtattál, hogy nem kell kidobnom, vagy fillérekért eladnom. Bár én nem hiszem, hogy neki merek állni ezt kibűvészkedni onnan, de hátha találok valakit.

Csak tudnám, hogy a kékköves ménkűbe került az be oda.. a poén az hogy maszatos volt picit, ezért délután egy nagyon enyhén nedves üvegtisztítós ronggyal áttöröltem és egyből szárazzal is, rá sem nyomtam kb. csak a rongy saját súlyával és utána vettem észre ezt a foltot, persze simán lehet hogy már előtte is benne volt vagy pont utána került bele, de ez attól nem lehet, igaz? 🙄

(#24856) miczo válasza jgergoo (#24855) üzenetére


miczo
tag

Regebben a monitorok paneljei fém kerettel voltak összefogva, gyakorlatilag az tartotta mechanikai feszültségmentesen a panelt, akadályozta meg, hogy oda bármi bekerüljön. Ritkán jutott be bogár. Ahogy a ma technikát nézem, átlagban tényleg az ipari hulladék szintjén van, sajnos. A IPS glow is nagyrészt ennek köszönhető, nagyobbak a panelek, gyatrább a mechanikai szerelés minősége.

Amikor egy kendővel megtörlöd a panelt a statikus feltöltődés simán felrántja a gyárilag a panelban maradt koszt. Ha szerencséd van leesik onnan, vagy a köv. törlésnél máshova kerül. Eleve lehet benne, nem kell, hogy utólag kerüljön be. Nem tudjuk milyen tisztaságú üzemekben, kik szerelik ezeket. Már semmin sem csodálkozom...

[ Szerkesztve ]

(#24857) scdlsc válasza miczo (#24856) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Egy statikusan feltöltött műanyag rúddal meg lehet próbálni arrébb mozgatni?

(#24858) kzolee216


kzolee216
aktív tag

Sziasztok! Freesync flickering-el kapcsolatosan van valakinek valami megoldása? 170 hz-s monitorjaim vannak, amiket Nvidia Surround-al futtatok. Ha acc-t játszok fix 72 fps-el, akkor jön elő a probléma, hogy egy félóra alatt úgy elkezd villogni a brightness, hogy legszívesebben kidobnám mind a három monitort a fenébe. ;]
Ha leveszem 120hz-re, akkor ismét használható egy darabig mind a három. :W

[ Szerkesztve ]

(#24859) kzolee216 válasza kzolee216 (#24858) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Ja és mind a 3 három Acer Nitro XV272UVbmiiprzx egyszerre villog...
Ha kikapcsolom a Freesync-et, akkor ugye nem váltakozik a hz, 170hz-en semmi bajuk sincs. Dp kábelt kicseréltem az összes alatt, nem azzal van a probléma. Lehet 72 fps fölé kellene mennem? Az a fura, hogy elsőre tök jó minden, majd idővel kezd bele a villogásba mind és észrevettem, hogy a menü okozza főleg a problémát, mert az fix 30 vagy 60 fps a játékban. Ha ott megbolondúl az egész, akkor jó ideig villognak mint a karácsonyfa... :W
Cru-t próbáltam matatni, de nem hozott javulást.

[ Szerkesztve ]

(#24860) BogyóBP válasza kzolee216 (#24859) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nekem ugyanez a monitor van, csak az egyel előtte lévő széria(XV272UP), ugyanez a baj csak nálam radeon kártyánál. Sokáig azt hittem driver hiba, de nem, inkább valami összeakad mert leginkább akkor van ha 3d alatt youtube lejátszást csinálok. Nvidia kártyánál még nem láttam a jelenséget, de AMD kártyánál már többnél is. Úgy tűnik az acer nincs a helyzet magaslatán a freesync ben.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#24861) kzolee216 válasza BogyóBP (#24860) üzenetére


kzolee216
aktív tag

:(
Igen, valami szoftveres probléma lehet, mert valamikor napokig nem jön elő, viszont ha előjön akkor nagyon bosszantó. Főleg ha benevezek egy 1 órás versenyre és vibrál mind a három a verseny felétől...
És szerintem pont a lényegnél jön a probléma (freesync LFC), amikor sokszor visszalépek a menübe, majd a hátékba. Menü 30 fps, játék pedig 72. Most megpróbálom 120hz-en futtatni, hátha minimalizálja ezt a dolgot.

Pedig amúgy tök jó monitorok lének, ha ezt meg tudnák oldani.

[ Szerkesztve ]

(#24862) miczo válasza scdlsc (#24857) üzenetére


miczo
tag

Szerintem felesleges. Ha enyhén (ujjal) megkocogtatod a panelt és leesik - ok. A direkt statikusan feltöltött dolgok nem barátai az elektronikának, azt inkább kihagynám. Nem érdemes hibát kockáztatni egy esetleges statikus kisüléssel.

(#24863) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Sziasztok!

Ma reggel bekapcsolt állapotban elsőre egy kisebb szabályos kör, majd egy ilyen szépen elterülő folt fogadott:


Nem érte semmi fizikai hatás, nem lett odacsapva semmi. Lát valaki arra reális esélyt, hogy garanciális ez vagy vehetek másikat? :W
Amúgy ad képet, tehát nem ettől fehér, csak a láthatóság miatt állítottam így.

(#24864) BogyóBP válasza Keeperv85 (#24863) üzenetére


BogyóBP
addikt

Rendkivül különös. Pedig olyan mintha odavertek volna.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#24865) Keeperv85 válasza BogyóBP (#24864) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ha akarnám sem tudnék semmivel ilyen foltot ütni rá. :W
Szétfolyik az egész oldal vagy végigreped, ha bármi, akár pontszerü, akár más ilyen ütés éri.

(#24866) Effen


Effen
csendes tag

Sziasztok!

Valamiért nem engedi a monitor menüben bekapcsolni a HDR-t.
Pár hete még ment a dolog. Valamiért most szürke ki sem engedi választani.
cuccok: 6900xt, Asus PG27AQDM, windows 10

(#24867) kzolee216 válasza Effen (#24866) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Kapcsold be a Windowsban a Hdr-t. Utána lesz aktív szerintem a menü a monitorban.

(#24868) Effen válasza kzolee216 (#24867) üzenetére


Effen
csendes tag

Koszi! Akkor valami szoftveres gond lesz. Ott sem engedi bekapcsolni. Azt irja nem tamogatott a HDR. Lehet a monitor driver..

(#24869) Effen


Effen
csendes tag

Display Stream Compression volt kikapcsova.. :W

(#24870) Lacikamoto


Lacikamoto
csendes tag

Sziasztok. A következő dologgal problémával találkoztam, amiben segítséget szeretnék kérni.Adott egy Asus VP249H monitor amin van egy audió bemenet. A számítógépből kijövő csatalakozót összedugtam ezzel a porttal, a windows fejhallgatónak látja, de a monitor meg sem szólal.Más eszközt ugyan oda bedugva ( fejhallgató ) már szól.Az össze kötést egy jack-jack kábellel próbáltam meg. Tud valaki segíteni ebben?

(#24871) scdlsc válasza Lacikamoto (#24870) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Szerintem az csak egy sima audio out csatlakozó. A monitor a HDMI-n keresztül kapja a hangot. A VP249-es user manualja szerint: "Earphone jack. This port is only available when an HDMI/DP cable is connected." Esetedben csak VGA és HDMI csatlakozó van, ha jól látom.

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/LCD%20Monitors/VP249HV/VP249HV_English.pdf

[ Szerkesztve ]

(#24872) jgergoo válasza miczo (#24856) üzenetére


jgergoo
újonc

Képzeld, igazad volt. :) Kosz volt, egyszer csak egy pár millimétert megmozdult, ekkor vérszemet kaptam és elkezdtem nagyon óvatosan "pöckölgetni" szemből, miközben a monitor hátulját egyel erősebben mint az elejét kopogtattam, gondoltam így több rá az esély, hogy a két réteg a mozgástól eltávolodik annyira, hogy ne szoruljon/feszüljön egymáshoz és a kosz darab leessen. Pár apró ütéstől szépen megindult lefelé, aztán lent eltűnt. :C Köszi szépen a segítséget! :)

(#24873) miczo válasza jgergoo (#24872) üzenetére


miczo
tag

Királyság! :C
A lényeg, hogy innentől ne használd fejjel lefelé a monitort. :DD

(#24874) Kristo válasza miczo (#24873) üzenetére


Kristo
tag

Sziasztok !
A monitorom leginkább youtube és néha-néha twitch nézés közben ( Amikor nincs full screenen a kép ) időnként be-be villan ilyen fekete szögletes foltok, fotóm felvételem sajnos nincs róla, mert teljesen random. Sem játék közben sem ha full screenen nézem a videót nincs ilyen hiba jelenség. Ötlet, hogy mitől lehet ? Bár az is lehet nem monitor hiba... Ötleteket előre is köszönöm srácok !!
Kristo

(#24875) Lapaj91


Lapaj91
újonc

Sziasztok!

Nem feltétlenül monitor hibáról van szó, de remélem maradhat...
A probléma az, hogy egyes indításoknál nincs videó jel, mintha ki lenne kapcsolva a gép. Próbáltam utána keresni, ott többnyire hardveres hibákról írnak, viszont a hallani a hangfal által, hogy feláll a rendszer (csatlakozik valamelyik USB-s eszköz).
Van, hogy hetekig nem áll fent a probléma, van, hogy napokon keresztül.
Tegnap mérgemben és kíváncsiságomban rá kötöttem egy tévére és csodák csodájára működött. Viszont ma már a tévével sem, többszöri próbálkozás, áramtalanítás, USB kihúzás után sem. :W Vissza kötöttem a monitort és elsőre jött a kép... Számomra érthetetlen ez a jelenség. :))
Van esetleg ötletetek, hogy hogyan lehetne ezt megszüntetni?
U.i: egy időben még a hangfalra is gyanakodtam, hogy bezavarhat valamiként és ez valamilyen szinten igaz is, mert az előfordult már, hogy a gép leállításakor a hangfalat nyomtam ki előbb és konkrétan hangyás lett a képernyő (mint a tévé, amikor nincs adás).

(#24876) Jeep1


Jeep1
csendes tag

Sziasztok,

Pls segítsetek, aki esetleg illetékes a témában. Tegnap átvettem egy az eMAG-rol rendelt LG 32UN650P-W típusú monitort.
S kèpminősègileg hibátlan, de a kijelző alján a káva műanyag borítás bal és jobb oldalt furán eláll a kijelzőtől. Szerintetek az összes ilyen vagy csak én fogtam ki egy ragasztás hibásat?
Most mèg 3-14 napban vissza tudom küldeni, csak nem vagyok biztos hogy egy cserével nem járok így avagy kifogok egy pixel hibásat. :W
Szemből nem latszik a deformálódás.

[kép] [kép]

Attól, hogy valakit nem értenek meg, még nem művész!

(#24877) kzolee216 válasza Jeep1 (#24876) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Nekem más márka, viszont márkán belül három azonos darab monitorom van. Mindegyiknél máshogy áll a műanyag borítás. :DD

(#24878) Jeep1 válasza kzolee216 (#24877) üzenetére


Jeep1
csendes tag

Fura, ezek szerint több gyártó esetében is megjelent ez a jelenség, nekem ragasztási hibának tűnik. Nyilván működésben nem befolyásol csak esztétikailag, ha közelről nèzi ember.

Attól, hogy valakit nem értenek meg, még nem művész!

(#24879) Landon


Landon
őstag

Üdv Urak! Egy kis segítséget szeretnék kérni az OCD-m ellen. :D Holnap érkezik meg az új monitorom és már előre fázok tőle, hogy pixel hibát találok rajta. Lassan már utálok kijelzővel rendelkező terméket venni mert mindenen találok valamit. :( Az lenne a kérdésem, hogy véleményetek szerint egy felsőkategóriás, drágább monitornál mi a normális tolerancia? Zéró vagy a zéró pixel hiba a mai pixel mennyiség mellett szinte képtelenség és ne is húzzam magam rajta? :F

Rengeteg TV-vel és egyéb eszközzel játszottam a panel lottót és az az igazság hogy már rettenetesen beleuntam. :) De ha azt mondjátok egy bizonyos összeg felett a tolerancia az zéró akkor úgy fekszek neki csak nem akartam irrealis elvárásokat támasztani.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#24880) Landon válasza Landon (#24879) üzenetére


Landon
őstag

Megválaszolom a saját kérdésem hátha segít valakinek később. Halott teljes / sub-pixelnel nagyon zavaró és véleményem szerint cserélni kell. Sajnos a monitoron amit vettem egy zöld és egy kék sub pixel halott így lényegében 2 piros sub pixel között van egy "feketeseg". Ez szinte minden színen egy piros "pontnak" látszódik még normál távolságból is.

1db beragadt sub pixel jóval elviselhetőbb lenne mert az nem látszik ennyire de ez sajnos csere.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#24881) miczo válasza Landon (#24880) üzenetére


miczo
tag

Emiatt veszek jó ideje csak pixelgaris monitort. +7..10k, de nincs subpixel hiba, kibontják, tesztelik. Ha utána jönne elő arra is érvényes a garancia. A gyártói hibaszázalékok miatt sajnos nem találtam semmi értelmes megoldást ezen kívül.

(#24882) Landon válasza miczo (#24881) üzenetére


Landon
őstag

Hol tudsz ilyen szolgáltatást itthon hozzá adni? Ez nagyon jól hangzik. :K

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#24883) kzolee216 válasza Landon (#24882) üzenetére


kzolee216
aktív tag

Szerintem a legtöbb kereskedésnél. Pl Oázis Computer.

[ Szerkesztve ]

(#24884) Landon válasza kzolee216 (#24883) üzenetére


Landon
őstag

Köszönöm! :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#24885) SaitoX


SaitoX
tag

Sziasztok,

Van egy Dell P2721Q monitorom, ha elmegy az áram / áramszünet van, utána nem lehet visszakapcsolni a monitort, csak ha kihúzom az áramból és várok vele egy 15-30 percet.

Ha utána visszadugom akkor már általában bekapcsol, és onnan kezdve tökéletesen működik, akár hónapokon át, ha nincs áramszünet.

Valaki látott már ilyet?

(#24886) akey


akey
tag

Sziasztok,
Tegnap beszereztem egy LG 27GP950-B monitort. Konzolhoz vettem, de a PC-met is használnám vele, ami egy GTX1050Ti-al van meghajtva. Displayporton a 4K felbontásnál (144Hz helyett) csak 96Hz-et enged beállítani. Ez ugye a DP kábel miatt lehet? Melyik szabványú kábelt keressem, hogy 120 vagy 144hz elérhető legyen? A 160-at a VGA-m (DSC híján) nem támogatja, szóval az nem is elvárás... Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#24887) miczo válasza SaitoX (#24885) üzenetére


miczo
tag

A készenléti áramkör instabilitása okozhat ilyesmit, volt már ilyen monitorom. Úgy lett megjavítva, hogy cseréltem a táprészben, készenléti áramkörben az összes elektrolit kondit. Persze ki lehetett volna mérni melyik ment el (nagyobb szivárgó áram, esr érték), de ha már kiforrasztom őket úgyis újat rakok be, így nem pöcsöltem a méregetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#24888) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

Van egy új iiyama gb2590hsu-b5 monitorom. Az a problémám, hogy a windows 11 kezelőfelülete úgy néz ki, mint amikor egy fénykép kiég...túl nagy a kontraszt, de amikor elindítok egy játékot, az meg jól néz ki.
Valami beállítás probléma?

(#24889) szelindek


szelindek
csendes tag

Sziasztok!

Samsung S24D300 monitor gombbal történő bekapcsoláskor, pár másodpercig bal felső negyedben, egy tenyérnyi részen, alig észrevehetően vibrál/remeg, nem látható minden szögből. Standby módból nem produkálja. Egyszínű képnél nem látható.
Mi lehet az oka?

[ Szerkesztve ]

(#24890) PeL


PeL
addikt

Sziasztok. Ugyan nem monitorról lenne szó, hanem nevezetesen egy pár éves Thomson 43UC6306 típusú TV-ről, azért megkérdezem hátha valaki ránézésre a hibajelenség jellegéből meg tudja mondani hogy a tápegység kezdi megadni magát a TV-ben, vagy más. Íme a hiba:

https://youtu.be/7CCBzD_8PK8

Ahogy látható a videón, csíkozva ugrál a kép egy ideig, aztán kikapcsol / lefagy a képernyő vezérlője gondolom és teljesen elsötétül a kép. Hang amúgy végig van még a lefagyás után is, habár a videóban éppen egy másik TV-ből ment a meccs hangja. Kikapcs majd visszakapcs után ugyanez, kb 30-40 percig így szórakozni kell vele, közben fokozatosan egyre ritkábbá válik a videón látható jelenség, majd teljesen megszűnik ahogy teljesen bemelegszik a TV. Onnantól a nap hátralévő részében gond nélkül üzemel, viszont kikapcsolás majd másnap bekapcsolás után ugyanez a procedúra van.

(#24891) miczo válasza PeL (#24890) üzenetére


miczo
tag

Ha külső tápegységről megy a TV próbáld ki egy másik tápegységgel. Ez a "bemelegedik és utána már jó" tipusú hiba táphibára utal. Nincs ezekben a TVkben semmi aminek be kellene melegedni, egyszerűen az elkók döglenek benne ez teszi instabillá az egész működést.

(#24892) PeL válasza miczo (#24891) üzenetére


PeL
addikt

Belső tápos, külön lapon van a tápegysége szerencsére, így könnyen cserélhető is lenne, 10.000 forintért láttam hozzá működő bontottat egy elektronikával foglalkozó oldalon, ennyit talán megérne rápróbálni a cserére. Mégiscsak jobb mint venni egy másik TV-t több tízezerért, mert amúgy semmi baja az ég világon ezt leszámítva :DDD .

[ Szerkesztve ]

(#24893) miczo válasza PeL (#24892) üzenetére


miczo
tag

Ha kiszereled a táppanelt, érdekes ránézni látszik-e púposodás az elkókon. Ha igen, akkor azok cserések. Vannak a kis SMD alu elkók (samsung), azok nem púposodnak, viszont szeretik elveszíteni az ESR értéküket, kapacitásukat. Azokat csak kiforrasztással/méréssel tudod ellenőrizni. Ha ilyet látsz a vezérlö részen, mint táphidegítés, azt is érdemes mérni.

A donor panel lehet jó megoldás ha közel új, keveset ment. Ha az is olyen korú (annyi használati óra van benne, mint a Tiedben) esélyes, hogy idővel ugyanezt a fajta hibát produkálja.

(#24894) egerj


egerj
tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo Legion 5. Adva van egy HDMI port, és egy USB C ami tud HDMI kimenetet is (remélem jól írtam). Kettő külső monitorral akarom használni.

Volt itthon egy olyan usb c hub amin van hdmi kimenet. Beraktam, és fel is ismerte mind a két monitort. Elvégeztem a beállításokat, minden rendben volt.

Másnap bekapcsolatam, és az a monitor amelyik a hub ról kapta a jelet, nem működött.A monitoron a következő felairat volt: Input not supported, és a számítógép sem ismerte fel a monitor típusát. Azt gondoltam elromlott a hub, és vettem egy másik usb c hdmi adaptert, de a jelenség ugyan az. Közben a monitorokat is megcseréltem , de semmi változás.

Próbálkoztam a felbontás, és a frekvencia módosításával, de semmi változás.

Monitorok: ACER B243HL

Elég bosszantó, hiszen az első alkalommal működött, és a monitor csere sem segít, vagyis nem a monitorban van a hiba. Mintha a rendszer értelmezné máshogyan az adapteren érkező jelet...

Valami ötlet?

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.