Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21701) HookR válasza mezis (#21700) üzenetére


HookR
addikt

Ezekből a csatlakozókból az érintkezőket vajon ki lehet piszkálni/vissza lehet dugni speciális szerszám nélkül is? Mert akkor vennék egy ilyet: [ebay] / [azsiacenter]
Majd az új kábel vezetékeit a régi mintájára átvariál(tat)nám, a vezetékeket a régiből egyenként kihúzva és felcímkézve (és közben fohászkodva, hogy a szerelősrác a terv hallatán nem kerget ki a műhelyből :B ). Így elsőre úgy tűnik, hogy a csatlakozók kompatibilisek, még ha az újon nincs is olyan rögzítőpöcök, mint a régin. Mondjuk még így sok banánhéjon el lehet csúszni...
Pl. mivel nem a kondik kicserélése utáni összerakásnál vette észre, hogy valami nem stimmel, hanem próbabekapcs után, jól sejtem, hogy az egymással érintkező csupasz LVDS vezetékek potenciálisan akár a vezérlésben is hazavághattak valamit? :F

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#21702) Ciccuka válasza HookR (#21699) üzenetére


Ciccuka
veterán

Dell-t se érdemes venni, ahogy látom...

Nem drága így érdemes megpróbálni.
Ránézésre egy sima tűvel óvatosan kis kézügyességgel abszolválhatónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21703) junior11 válasza Ciccuka (#21702) üzenetére


junior11
veterán

Szia, neked megvan még a Samsung s24f350?🤔 Hibátlanul működik, meg vagy elégedve vele?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21704) Ciccuka válasza junior11 (#21703) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen minden rendben van szerencsére. Az zavar benne, hogy nincs rajta DisplayPort csatlakozó (így nem megy az "Nvidia féle FreeSync"), de van már újabb változata, amin van csak az épp drága, így nem annyira jó vétel.

Igaz az F350 ára (valamikor 30 alatt is volt) is emelkedett egy kicsit talán, ahelyett, hogy olcsóbb lett volna.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21705) junior11 válasza Ciccuka (#21704) üzenetére


junior11
veterán

Köszi. Mi az újabb változata?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21706) Ciccuka válasza junior11 (#21705) üzenetére


Ciccuka
veterán

Sajnos nem emlékszem a típusára. Néhány hónapja láttam, hogy megjelent, talán valami cikkben.

Ez tűnik még most hirtelen jónak (kb. 10-est le lehet kuponozni az árából, pl.)
S24E650PL
Itt vannak még DP-s monitorok.

Bár ez nem igazán a legjobb játékra, de munkára viszont igen. Elvileg nem tud FreeSync-et se.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21707) Ciccuka válasza junior11 (#21705) üzenetére


Ciccuka
veterán

Samsung S27F358 lesz az
Van rajta DP port eszerint a gyártói honlap szerint, de szerintem elég drága rajta az a plusz port az árkülönbséget nézve.

Viewsonic és az LG 27MP59G - ezeket érdemes még kuponozni

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21708) junior11 válasza Ciccuka (#21707) üzenetére


junior11
veterán

Hát akinek kell a DP, én nem játszom. A múltkor néztem 27esen, hát nagyon határeset a full hd felbontás.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21709) mezis válasza HookR (#21701) üzenetére


mezis
nagyúr

Általában "szerelhetőek", a vezeték irányában kihúzhatóak de meg kell szüntetni az akadályt. Kis kigörbített-bekattanó nyelvecske szokta bent tartani. Ezt vagy oldalról kell vissza nyomni, vagy a kihúzás irányából pl. egy tűt benyomni a műanyag és a karmocska közzé.

mezis

(#21710) spyamsterdam


spyamsterdam
csendes tag

Sziasztok most vettem használtan egy AOC C24g1 monitort 3 hetes garancia van rá és így érkezett hozzám a bal felső sarokba 6x3cm négyzet alakú szürke folt. Valaki tudja esetleg hogy mi ez és hogy garanciába javítják e vagy cserélik?

(#21711) mezis válasza spyamsterdam (#21710) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv [link]

mezis

(#21712) spyamsterdam


spyamsterdam
csendes tag

(#21713) spyamsterdam


spyamsterdam
csendes tag

Ott van mindenhol még a biosba is . :O

(#21714) Ciccuka válasza junior11 (#21703) üzenetére


Ciccuka
veterán

[link][link]

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21715) spyamsterdam


spyamsterdam
csendes tag

Megoldódott :DD

(#21716) mezis válasza spyamsterdam (#21715) üzenetére


mezis
nagyúr

Csodálatos gyógyulás ? :F

mezis

(#21717) tasiadam


tasiadam
veterán

Valakinek nem kell dell 23,8"-os panel? egy csík van benne, eleinte zöld majd elmúlik, viszont ingyen adnám. Ha valakinek van betört 24-es DELL-ja, azt megcsinálni jó ideiglenesen, vagy csak tesztre.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#21718) kidy


kidy
csendes tag

Sziasztok!
2 éves Samsung monitorról lenne szó.
Ezt produkálja mostanában, eddig semmi baja nem volt:

Az a legfurcsább hogy miután beindítom, 5 percig maximum ha csinálja, utána minden rendben. Dp-on használom freesync miatt egy rx 580-al.
Kérlek mondjátok hogy nem most fog bedögleni :O :DD

[ Szerkesztve ]

(#21719) The Goth válasza kidy (#21718) üzenetére


The Goth
tag

Ez inkább vga hibának tűnik. Mivel azt írod, hogy 5 perc után elmúlik, három lépésben teszteld le.
1.) Kapcsold ki a freesyncet. Ha ekkor is jelentkezik, akkor:
2.) Próbáld ki HDMI-n. Ha ekkor is csinálja:
3.) Próbáld alaplapi kimeneten, kiiktatva a kártyát.
Ha még ezek után is jelentkezik, na akkor a monitor fog megdögleni.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#21720) kidy válasza The Goth (#21719) üzenetére


kidy
csendes tag

Sajnos a VGA hibátlan (csak ez a garis)
:(

(#21721) The Goth


The Goth
tag

Nos amennyiben a vga egyértelműen kizárható, akkor így jártál, sajnos. :( Azt írtad, hogy pár perc után normálisan használható, szóval akkor még van időd újra gyűjteni. Amit azért mindél előbb elkezdenék a helyedben.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#21722) F34R


F34R
nagyúr

Hali

Van egy Asus LCD monitorom immaron 9 eves... elkezd vibralni, leginkabb sotet hatteren lehet eszrevenni. Probaltam alacsonyabb felbontas, nagyobb frissitesi frekvenciat nem jott helyre..
Csereltem masik tapkabelt, bemeneti kabelt akkor is fentmaradt a hiba. volt ujrakonfiguralas a monitor beallitasai kozott is.. Kezd kuka lenni?

(#21723) mezis válasza F34R (#21722) üzenetére


mezis
nagyúr

Tápegység elkóit lehet ellenőrizni, de ha még CCFL csöves, akkor azok is életük vége felé járhatnak.

mezis

(#21724) F34R válasza mezis (#21723) üzenetére


F34R
nagyúr

Electrolytic capacitor-ra gondolsz? VH222 LCD (CCFL) mit kellene vele tennem, ha megis meg akarom menteni? capacitor csere CCFL-el karoltve?

(#21725) mezis válasza F34R (#21724) üzenetére


mezis
nagyúr

Az Electrolytic capacitor-okat megmérni (általában ki kell forrasztani), hibásakat cserélni (Low ESR).
Ha ezek után is villog, akkor meg lehet próbálni a CCFL csöveket LED sorra cserélni.
[link]

mezis

(#21726) ErMi0129


ErMi0129
újonc

Sziasztok!
Van egy óriási problémám. :(
Az előző kártyám gyári hibás volt, vettem egy rtx 2060 supert.
Tiszteletére új win 10 stb...
és driver telepítése előtt és utána is a Windowsba 640*480 maradt a felbontás, amit nem is enged állítani.
Monitorom acer xf240H 144hz-es displayporton használva.
Ki találtam megnézem hdmi-vel lám egyből átugrott full hd-ra.
Meg vicceltem, kihúz a hdmi, be a displayport és maradt az is full hd. nagy öröm minden fasza.. ja nem: restart után újra 1024*768 fogad és állandóan át kell állítsam, ha engedi, mert nem mindig, és akkor játszadozni kell a ki be húzgálással.
Valaki remélem tud segíteni, vagy megint szar a kártyát fogtam ki? Borzalmasan idegesítő
Előre is köszönöm....

(#21727) HookR válasza ErMi0129 (#21726) üzenetére


HookR
addikt

Első körben egy másik DP kábellel próbáld meg, hátha csak azzal van gond!

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#21728) ErMi0129


ErMi0129
újonc

Kipróbáltam az integrált vga-al, ott is ugyan ez a hiba. így kizárva, hogy a vga a ludas.
Közben az kiderült, hogy ha bejön rossz felbontással a windows és mielőtt vissza állítanám full hd-re rendszeren belül, monitor ki kapcsol és vissza, akkor helyre áll magától
Szóval, akkor ez monitor hiba lenne? Vagy kábel, de létezik, hogy a hdmi meg a displayport kábelem mind rossz lenne? És, ha a windows frissítés miatt, nem igazán szereti a jelenlegi driver-t ami tudomásom szerint 2015-ös :( .
Előre is köszi....

(#21729) mezis válasza ErMi0129 (#21728) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáld ki egy Linux-al.

mezis

(#21730) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv!

Van egy Dell U2312HM monitorom. (remélem jól emlékszem a típusára. :DDD
Jelenleg nem használom mert lett egy másik monitorom viszont a gyereknek lehet elővenném ha normálisan működne.
A probléma az, hogy a monitor jobb oldalától elindul egy rózsaszínesedés ami hol előjött hol eltűnt néha zöldes volt.
Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#21731) Dozbik


Dozbik
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Vettem az Emagon egy Philips 223v7qhab modellű monitort. Laptopra próbálom rácsatlakoztatni, de a monitor egyelőre csak villog. Amikor bedugom a tápkábelt, kiírja, hogy check cable connection, aztán eltűnik a kép és alul villog a működést jelző led. Hiába dugom be a laptop HDMI kimenetébe és a monitoréba is a HDMI kábelt, annyi történik most, hogy hallom a hangjelzést, hogy a Windows 10 felismeri a csatlakoztatott eszközt, de mindkét monitor elsötétül. Próbáltam az összes kivetítési beállítást, az extend beállítást szeretném használni, de egyiknél sem történik semmi. Két laptopon is próbáltam, az egyiken displayport átalakítóval, ugyanez történt azon is. Ha visszadugom a laptopra a VGA átalakítóval a régi VGA kimenetű monitort, hibátlanul működik, felismeri stb. Nem értem, mit csinálhatok rosszul, drivert próbáltam frissíteni, de ez egy céges gép, úgyhogy egyrészt nem is lehet, másrészt meg plug and play kéne hogy legyen a monitor. A drivert a másik gépen nem teljesen sikerült szerintem frissíteni, mert bár letöltöttem a honlapról a felkínált szoftvert, de nem sikerült elindítanom, nem volt exe file vagy valami hasonló. :) És még jutub videót sem találok róla relevánsat. :(

Előre is köszönöm, ha válaszol valaki! :)

[ Szerkesztve ]

(#21732) The Goth válasza Dozbik (#21731) üzenetére


The Goth
tag

Ha van akkor probálj ki másik HDMI kábelt.
Ezen a Philips monitoron is van vga, próbáld ki azon a bemeneten.
Ha van set-top-boxod, vagy egyéb HDMI kimenetes cuccod, próbáld arra rádugni a monitort.
Azt nem írtad, hogy a monitor menüjét meg tudod-e jeleníteni?
Ha még a monitor menüje sem jön be, vagy másik eszközre dugva sem működik, vagy vga bemeneten sem, akkor a monitor hibás. Küld vissza, vagy ha 14 napon belül vagy kérd vissza a pénzed és ha ragaszkodsz ehhez a típushoz, akkor vedd meg máshol.

[ Szerkesztve ]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#21733) Dozbik válasza The Goth (#21732) üzenetére


Dozbik
tag

Köszönöm a választ! Sajnos a monitor menüje sem jelenik meg, eltűnik a check cable connection felirat után. :( Pedig az elején felvillan. Sajnos VGA csatlakozót sem találok rajta hátul, csak D-Subot, ahhoz meg hiába küldtek kábelt, nem tudom mire rákötni. Kezdek a visszaküldés felé hajlani, mert ezzel többszöri nekifutásra sem sikerült dülőre jutnom. :( Amúgy egy újracsomagolt termékről van szó, ami bár küllemre teljesen rendben van, de az adást az öreg Istennek sem akarja megjeleníteni. :( Még esetleg TV-vel megpróbálhatom összekötni.

(#21734) The Goth válasza Dozbik (#21733) üzenetére


The Goth
tag

TV-vel? A TV-n lévő HDMI port az szintén bemenet, arra hiába is kötnéd rá.
Akkor ez bizony egyértelműen hibás darab. A helyedben én még a mai napon jelezném ezt feléjük. Bár újracsomagoltnál nem tudom milyen garanciális feltételek voltak hozzá. De erről gondolom előtte tájékozódtál.

[ Szerkesztve ]

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#21735) Dozbik válasza The Goth (#21734) üzenetére


Dozbik
tag

Azt írták, 30 napos visszafizetési garanciát vállalnak, már 9 napja vettem, de akkor felveszem a kapcsolatot az Emaggal.

(#21736) JohnYBoVs


JohnYBoVs
csendes tag

hello,
ilyet produkál a DELL P2417h monitorom görgetés közben. Rájöttem, hogy két dolod tudja telejsen eltüntetni ezt a lilás-kékes blurt: A Game üzemmód, és ha melegítem a színhőt vagy a monitoron, vagy a Windowsban.

Mi lehet a baja?

[link]

(#21737) JohnYBoVs válasza JohnYBoVs (#21736) üzenetére


JohnYBoVs
csendes tag

Akkor úgy kérdem ez garanciális probléma? :)

(#21738) mezis válasza JohnYBoVs (#21737) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#21739) soldi3r


soldi3r
veterán

Szevasztok! Ugy nez ki vettem egy P2419H monitort.
Online vettem a visszakuldesi lehetoseg miatt. Mivel tudnam "megtornasztatni" a pixeleket, hogy kijojjon az esetleges gyengeseguk?

E30 (oo=[][]=oo)

(#21740) mezis válasza soldi3r (#21739) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#21741) soldi3r válasza mezis (#21740) üzenetére


soldi3r
veterán

Koszi! Ez oke, ezt szoktam hasznalni. Csak gondoltam van valami automatabb modszer amit otthagyva folyamatosan villogtatja a kepernyot.

E30 (oo=[][]=oo)

(#21742) powerwade


powerwade
senior tag

Sziasztok, van itt egy alig 2 éves 24" Acer CBS241HY IPS monitor amin megjelent egy kb. 10 centis csik középen. Fehér-világos oldalakon látszik, minden szögben. Garanciális eset? Vagy elhajtanak vele?

(#21743) Ciccuka válasza powerwade (#21742) üzenetére


Ciccuka
veterán

Jobb kép van?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21744) powerwade válasza Ciccuka (#21743) üzenetére


powerwade
senior tag

Mire gondolsz jobb kép alatt? Nagyobb felbontás? A foltról egy közeli kép esetleg?

(#21745) magellaner


magellaner
tag

Sziasztok. Van egy samsung c27hg70 monitorom szurke háttérnél nem homogén a kép.Windowsban is észrevettem sotetebb helyeken foltos a kep. Clouding nak hivjak vagy minek. Mit lehet tenni ellene másnak is ilyen? Nevetséges hogy egy 150 k monitornál ilyen elofordul.

(#21746) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Nagyon rossz minőségű képeket raktok fel.

VA, ívelt monitort középen érdemes fényképezni (a "gyújtóponton")

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21747) pixelshader válasza Ciccuka (#21746) üzenetére


pixelshader
tag

Helo, ha egy monitoron nvidia kontrol panelnél nagyobb frissítést állítok be, mint amennyit alapból enged, az káros? Vagy valójában nem is csinál semmit? Mert én nem látom a különbséget.
Olvastam valahol hogy csak az újabb hdmi kábelek bírnak 1080/60hz-nél nagyobb jelet leadni.

(#21748) Alien4


Alien4
tag

Sziasztok!
Szinte biztosra veszem, hogy a W10 hibája, de hátha találkoztatok már vele
Megjelenítő: [link]
Vidkártya [link]
Jelenség: nem használt állapotban (napközben ha kisfiunk fel van) ki szoktuk kapcsolni a megjelenítőt. Képernyő kikapcsolása 10 perc, merevlemezek 20 perc.
Ha visszaülünk a géphez, akkor bekapcsoljuk a TV-t és a felbontás nem stimmel (túllóg a kereten) valamint a színkezelés is kicsit elszáll. (nincs most fotóm, bocsi)
Bárkinek bármi ötlet, hogy merre keressem a megoldást? Előre is köszi, bocs ha off!

(#21749) Troy22


Troy22
újonc

Acer v193w monitor probléma. El megy a kép 2mp múlva, de miért?Az lenne a problémám, hogy kb. 2mp múlva elmegy a kép, de ha kikapcsolom a monitort és aztán vissza, akkor visszajön további 2 mp-re. Nem megy le alfába (nem kezd el a power gombnál kék helyett sárgát világítani) és nem is kapcsol ki a monitor, csak simán fekete lesz a kép. Próbáltam másik D-sub kábellel is, de ugyan olyan. Mi lehet a probléma?

(#21750) mezis válasza Troy22 (#21749) üzenetére


mezis
nagyúr

Háttérvilágítás LED-es vagy CCFL csöves ?

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.