Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21651) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Érdeklődnék olyan jelenlegi, vagy volt Acer monitor tulajdonosoktól, akiknek a garancia időn belül volt valami problémájuk, hogy mi volt a tapasztalatuk, a csehországi garanciás javítással? Olyasmikre gondolok, hogy menyi ideig tartott, a munka minősége, mennyire voltak elérhetőek a javítás alatt, stb.
Előre is köszi az infókat.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#21652) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Tudom, nem tipikusan hardveres a kérdésem, de esetleg aceton vagy szesz árthat a monitornak leszedni a pillanatragasztót?

[ Szerkesztve ]

(#21653) mezis válasza pendre54 (#21651) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy kis olvasni való.

mezis

(#21654) bobalazs válasza sum-blink (#21652) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ammónia vagy alkohol tartalmű dolgot sosem szabad monitor tisztításra használni.
Leszedi róla a réteget, amit fényvisszaverés csökkentésre használnak.

(#21655) fero02 válasza bobalazs (#21654) üzenetére


fero02
veterán

Az ammóniát nem tudom, de az alkoholos rész butaság. Én a makacs foltokat mindig izopropil alkohollal törlöm le és soha, semmi problémám nem volt miatta.

(#21656) sum-blink válasza bobalazs (#21654) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Köszi! Én is féltem a dologtól. :F Lehet mattra marmá. Szerinted pillanatragasztó oldók mind hazavágják?

feroO2 denaturált/ patikai szeszre gondolsz?

(#21657) fero02 válasza sum-blink (#21656) üzenetére


fero02
veterán

Nem denaturált, de patikában vásárolható. Igen nagy tisztaságú (valami 95-98% rémlik, de nem biztos). [link]

(#21658) bobalazs válasza fero02 (#21657) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Nem hülyeség, a monitorok sem egyformák és a rajta levő rétegek sem.

Nézd meg ezt:
[link]

(#21659) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Köszi!

Akkor utánaolvasok. :/ Esetleg szervizben érdeklődöm.

(#21660) fero02 válasza bobalazs (#21658) üzenetére


fero02
veterán

Ezt nem megmarta, hanem "beázott" a kijelző. Írja is, hogy rajta hagyta. Illetve a billentyűzetes sztorinál is egyértelmű, hogy beáztatta az egészet. És még valami! Ő hígított oldattal dolgozott. A tiszta alkohol elpárolog, de a víz ott maradhat.

[ Szerkesztve ]

(#21661) Dictator^


Dictator^
veterán

Üdv.

Acer Predator Z321QU monitornál ha DP kábellel van összekötve a géppel (gyári kábel) normális, hogy ha a monitor hangszóróit használom az audio eszközöknél, hogy mielőtt elindulna a hang, eltelik pár másodperc, azaz késve indul el?
Mármint csak azzal késik, hogy "meginduljon" a hang, utána nincs sync hiba a videóval.

Egy jobb kábel ezt megoldaná, vagy a Displayport ilyen, hogy ha a megjelenítő egyben hanglejátszó is (monitor hangszóróval). (Első ilyen monitorom, meg első alkalom, hogy használok DP kábelt.)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#21662) edda80 válasza edda80 (#21622) üzenetére


edda80
tag

Valaki segítség? :S

(#21663) Mr.Mercury


Mr.Mercury
aktív tag

Sziasztok!

Egy ideje küzdök már egyfajta hibával, kértem itt a fórumon is rá javaslatot, de egyértelmű megoldást nem született, igaz a hibajelenség sem volt még akkor egyértelmű. Most eljutottam odáig, hogy leszűkítsem a helyzetet:
jelenleg tehát ami fix a problémám esetében, hogy ha hosszabb ideig van kikapcsolva a gépem (kb. 10 perc vagy afelett), akkor csak úgy van kép a monitoromon, ha a gép elindítása előtt már 2-3 mp-el bekapcsolom. Amennyiben fordítva csinálom (előbb a gép, aztán a monitor), úgy vagy van, vagy nincs (többször nem, mint igen). Olyankor elmegy a monitor standby módba és csak egy ki-bekapcsolással tudok képet varázsolni rá.
A fő kérdésem az lenne, hogy szerintetek ez inkább monitor hibára vagy videokártya hibára utal? Esetleg lehet táp probléma is? Köszi a választ előre is! :R

Mercury

(#21664) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

LG 29UM68-ot szeretném a 2 HDMI porton keresztül Picture-by-Picture módban használni, "Original" képarányokkal (1920x1080):
- egy PS4-el (sub forrás, a beépített hangszórókkal), illetve
- egy PC-vel (main forrás, külön külső hangrendszerrel).

A probléma, hogy a PC képét "összenyomva" jeleníti meg PBP-ben, mintha a teljes 21:9-es képarányt használnám (2560x1080), még akkor is, ha 1920x1080-ra állítom a PC képernyőfelbontását - ilyenkor két fekete csík látszódik az W10 asztal két oldalán.
Kb., mint ITT, csak nekem az egyik fele, a PS4 képe rendesen megjelenik.

Mit tudok tenni, hogy normálisan jelenjen meg a PC képe? :F

Itt pl. a fószer úgy rak egymás mellé 2 PC-t, hogy teljesen kitöltik a helyet, pixelhelyesen (valszeg' custom felbontással), és NEM Dual Controller-el, látni a 2db egérkurzort.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21665) HookR válasza AxBattler (#21664) üzenetére


HookR
addikt

Az első linked hozzászólásaiban azt írják, hogy nem a Windowsban, hanem az AMD/NVIDIA control panelben kell beállítani és akkor jó lesz.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#21666) tasiadam


tasiadam
veterán

Sziasztok!

Áttakarítottam ma a DELL monitorom, ips, pontos típust nem tudom hirtelen, és az van, hogy ahol áttöröltem ott zöld a kijelző fekete színnél, viszont a fehérnél és a többinél nincs baj.
Mit tudok vele csinálni? Csak bizonyos szögből látszódik ez.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#21667) Ciccuka válasza tasiadam (#21666) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mivel törölted le?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21668) tasiadam válasza Ciccuka (#21667) üzenetére


tasiadam
veterán

Először ablak-monitor tisztítóval. Ám rajta maradt egy elég istenes rétegben, inkább koszosabb lett tőle. Majd enyhén mosogatószeres rongyal áttöröltem, és azután szárazzal is. Ekkor már nem volt foltos, de előjött ez a zöld szín és megint mázgás volt.
Megint áttöröltem, csak kitartóbban, akkor kicsit elmúlt, most idővel megjavult. Valószínűleg felszívta a vizet.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#21669) Ciccuka válasza tasiadam (#21668) üzenetére


Ciccuka
veterán

Kimondottan LCD tisztítóval kellett volna és hozzávaló mikrószálas törlőkendővel szabadott volna csak letisztítani.

"Ablak-monitor" tisztítótól még nem halottam, de valószínűleg CRT monitorhoz esetleg még jó.

Valószínűleg lemart róla valami védőréteget. Ez már örökre ilyen marad nagy valószínűséggel.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#21670) tasiadam válasza Ciccuka (#21669) üzenetére


tasiadam
veterán

El is halálozott, beázott gondolom. Kérek rá árajánlatot egy palencserére, vagy veszek egy újat. Amúgy is használt volt, szóval nem nagy érvágás.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#21671) tasiadam válasza tasiadam (#21670) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem hagyott nyugodni a dolog, újra szétszedtem, és az egyik kábel ki volt csúszva. A zöld szín még megvan, de magyon minimális. Működni működik.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#21672) AxBattler válasza HookR (#21665) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, próbálom! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21673) tasiadam válasza tasiadam (#21671) üzenetére


tasiadam
veterán

idővel a zöld szín is elmúlik. Érdekes nekem ez a része.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#21674) fero02 válasza tasiadam (#21673) üzenetére


fero02
veterán

Nem lehet, hogy a foltoknál kicsit erőzsebben nyomtad a kijelzőt? :U

(#21675) tasiadam válasza fero02 (#21674) üzenetére


tasiadam
veterán

Nem hiszem, de itt vannak a képek.
Ilyen volt
Azután hogy szétszedtem 2szer az üvegig, mindent átmozgattam lett ilyen
És most pedig ilyen már
1 óra elteltével teljesen megszűnt.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#21676) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, a lassan 11 éves Samsung SyncMaster T220-as monitorom ma (pár hónapja ez szintén jelentkezett, de csak talán max 1 órát), olyan problémát produkál, hogy magától elalszik a kép pár másodpercre és ez ismétlődik, ugyanez a jelenség látható az alábbi videón: [link]

VGA és DVI kábellel is ezt csinálja (laptophoz és asztali géphez kötve is, a kábelek rendben vannak, nincsenek kilazulva). A laptop saját kijelzőjén szintén nincsenek ilyen gondok, szóval az is kizárva, így szerintem a monitorban van vmi hiba. Vmi ötlet, tanács? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21677) fero02 válasza junior11 (#21676) üzenetére


fero02
veterán

Tápegységét kell felújítani.

(#21678) junior11 válasza fero02 (#21677) üzenetére


junior11
veterán

Meglehet, viszont sajnos én nem értek hozzá és nem ismerek senkit a környéken sem. Nem mindig csinálja, amíg működik használom.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21679) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok
Adott egy ViewSonic monitor 120-144-165Hz képfrissitésen a monitor job oldala fekete csíkos "szerű" míg a másik oldal teljesen sima egyenletes
Ha lejebb veszem a képfrissitést 100hz-re tökéletes mindenhol
Próbáltam már 3 féle Displayport kábellel.. és nincs változás
Illetve a windowsban sincs gond, mivel a másik monitorom Benq xl2540 240hz -en is tökéletesen üzemel

Itt egy pár kép a hibáról (remélem látható hogy miről beszélek)

Ha ki nagyítjátok a képet akkor a jobb oldalon látható valamennyire a csíkozás (élőben sokkal jobban látható..)




Steam friends ablaknál sikerült elég jól lefotózni, itt szerintem elég jól látható


És ha áthúzom a friends ablakot a monitor bal odlalára akkor ott teljesen normális

Ha valaki tud segíteni hogy mi lehet a gond a monitorral azt megköszönném :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#21680) tasiadam válasza fero02 (#21674) üzenetére


tasiadam
veterán

Rendeltem most egy új panelt, kaptam egy zöld csíkot is, nem szarakodok am agyar szervizekkel akik 30k a panel plusz 15k a szerelés (3 csatlakozó és 2 patent).
Összesen 74 dollár. Ebbe benne van a 35 dolláros panel, az importvám és a szállítás díja, texasból. Kínából ugyan ez a model és sorszám 16k+10k szállítás plusz adó. Csodás :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#21681) bobalazs válasza dvd_R+ (#21679) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az nem hibának látszik, hanem a VA panel pixel kiosztás subpixel layout miatt vízszintes vonalak hatása.

(#21682) dvd_R+ válasza bobalazs (#21681) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szia
nem, ips panel es nem amirol beszelsz az regebbi kijelzoknel elojohet vagy ha elojon akkor a teljes kijelzore
illetve nem csak akkor kellene csinalja ha 144 vagy 165hz re felteszem

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#21683) bobalazs válasza dvd_R+ (#21682) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Értem. Sajnálom ennek a megoldásához, ehhez én kevés vagyok.

(#21684) fero02 válasza junior11 (#21678) üzenetére


fero02
veterán

Az lehet, én csak a hiba okát írtam le.
Bármelyik műszerész meg tudja csinálni, mert csak pár kondit kell kicserélni, semmi bonyodalom nincs benne. Még csak hibát sem kell keresni, mert a készülék működőképes ( ettől szoktak félni az öregebb szakik).
Ha nem javíttatod meg, akkor készülj fel rá, hogy egyre sűrűbben fogja csinálni és több ideig is.

Hol laksz?

(#21685) junior11 válasza fero02 (#21684) üzenetére


junior11
veterán

Szóval akkor a tápegység mondja fel a szolgálatot. Külföld, majd körbe kérdezek, de kétlem, hogy lesz vki.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21686) millerur


millerur
tag

Sziasztok,

Lehet nem a legjobb topicba írok, viszont talán tud valaki segíteni.

Vettem egy RTX kártyát, amin már nincs DVI port, viszont a monitoromon (BENQ XL2410T) eddig a 120hz-t a DVI-vel vittem át. Azzal a HDMI kábellel, amivel próbáltam sajnos csak 60hz megy, nem tudom hogy a kábel a ludas vagy a port.

Tudja valaki esetleg, hogy a XL2410T HDMI2.0 porttal van-e már szerelve vagy még nem?

köszi!

(#21687) dvd_R+ válasza bobalazs (#21683) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szia!
Dehogyis :) köszönöm azért hogy próbáltál segíteni
Közben Viewsoniccal felvettem a kapcsoaltott és gariban cserélik :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#21688) bobalazs válasza dvd_R+ (#21687) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az szuper, jó ilyet pozitív hozzáállást hallani.

(#21689) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Sziasztok vettem egy BenQ EW3270U monitort. Rendeltem egy aranyozott végű DP kábelt és DP-n ilyen fehér csíkok villannak fel néha. Ötlet? HDMI-n nem csinálja.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#21690) AxBattler válasza s4hu|SyD^ (#21689) üzenetére


AxBattler
félisten

Másik DP kábelle próbáltad már?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21691) s4hu|SyD^ válasza AxBattler (#21690) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Nem még csak most jött meg. Sajnos mini DP - DP kábelt adtak a monitorhoz szóval vennem kellett male-male-t.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#21692) s4hu|SyD^ válasza AxBattler (#21690) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Az, hogy a modem a gép mögött van az bezavarhat?

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#21693) junior11 válasza fero02 (#21684) üzenetére


junior11
veterán

Fura, és érthetetlen, de pár napja ismét hiba nélkül működik... Kíváncsi leszek, meddig, pedig már kb. majdnem egy hétig szinte használhatatlan volt...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#21694) relixo


relixo
tag

Sziasztok
Régi monitorom lecseréltem hosszú idő után és pár napja vettem egy AOC 24G2U monitort. Egy olyan problémám volna,hogy amikor videot nézek rajta akkor jelentkezik a screen tearing. Sehol máshol nem tapasztaltam csak video nézés közben(Youtbe, VLC) mert amúgy játékok alatt sima a kép és nem csinálja.
Gyári dp kábelen használom, Win10-be beállítva a monitor: 1920x1080, 144hz, g-sync kipipálva és a monitoron a freesync engedélyezve lett.
Mivel minden más módon tökéletesen működik a monitor ezért gondolom valami beállítási hiba lesz de nem tudom hol lehetne ezt beállítani vagy mi lehet a probléma oka ? Esetleg valahova el van dugva valami v-sync amit külön be kell állítani a winbe ? :U

(#21695) sanyi0321


sanyi0321
tag

Sziasztok!

Előre is elnézéseteket, ha volt már ilyen kérdés, de én sajnos nem találtam értelmes infót ezzel kapcsolatosan:
Van egy Benq G2420HDBL monitorom, mióta nálam van az alábbi képen látható hibát produkálja, teljesen random módon(jó pár éve, újonnan vásároltam, szállításkor semmi sérülés nem látszott rajta, így azt merem mondani sértetlen):

Bocs a minőségért, de print screenelve nem látszanak a kis vörös foltok.

Amit tudunk:
-egy Radeon HD 6670-es őskövülettel használom, DVI, és D-Sub portokon egyaránt fenáll a hiba
-1 db halott pixelem van, színváltós ellenőrző progival semmi nem látható a tesztek alatt, nincs ilyen "elszíneződés" mint a képen
-a Windowsba belépve soha nem csinálta még, játékok/film nézés/neten böngészés közben viszont nagyon sűrűn előjön a hiba, de van amikor semmi gondja nincs
-illesztőprogramok rendben

Sajnos másik videokártyával nem volt még lehetőségem kipróbálni, de szerintetek ez a monitor vagy inkább a kártya hibája lehet? Hátha tapasztalt már más is ilyet, mert sajnos már lövésem nincs mi a fene okozza az egészet :F

[ Szerkesztve ]

Go home... you're drunk.

(#21696) sanyi0321 válasza sanyi0321 (#21695) üzenetére


sanyi0321
tag

Ja és még talán annyi, hogy anno Xbox 360-nat is kötöttem rá (sajnos már nincs meg), VGA kábellal, ott nem tapsztaltam ezt soha.

Go home... you're drunk.

(#21697) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!
Nem tudom monitor hiba-e de hátha találkozott valaki a következővel:
Philips 24 colos monitor (új)
Acer laptop (új)
Facebook scrollozáskor pár másodpercre elmegy a kép (sötét képernyő) és vissza.
Jellemzően facebook használatkor van, de néha más oldalaknál is előfordul - ahogy észrevettem ahol videótartalom van..
HDMI kábellel van összekötve a laptop és a monitor. Nem tudom merre induljak, mivel minden új.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#21698) bobalazs válasza tutis (#21697) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ha csak a hardveres gyorsításos részeknél (pl. videotartalom) megy el a kép, akkor az nem monitorhiba. Inkább hardveres, (gpu) vagy energiatakarékossági probléma. Próbálhatsz kiegyensúlyozott energiaprofil helyett teljesítménycentrikust használni, de nem biztos hogy ez megoldás. Talán az gpu órajelek piszkálása hozhat megoldást.

(#21699) HookR válasza HookR (#21633) üzenetére


HookR
addikt

Volt szerelőnél és csak az öregedő kondikat kellett kicserélni. Rutinmunka, mondhatnánk...
...csak aztán sikerült beleszaladni ebbe: [link]
Matatás közben az LVDS kábelről szabályosan elporladt a szigetelés, szabadon hagyva az egymásra sodort vezetékpárokat.
Ugyanilyen bekötésű cserealkatrészt egyelőre nem sikerült találnom. A vezetékek újraszigetelését meg talán egyedül egy rutinos órásmester nem találná rémálmaiba illő sziszifuszi munkának.

Valakinek valami ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#21700) mezis válasza HookR (#21699) üzenetére


mezis
nagyúr

Részvétem.
Ügyes trükk a gyár részéről. Jól időzíthető, garantált élettartam. Hozzányúlsz, vehetsz újat. És még dinamit sem kell hozzá! :DDD :C

Megkockáztatnám a csavarodások megszüntetését és úgy szigetelgetném. Az autóiparban használt szőrmókos bandázsszalag nem szokott szétnyílni...

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Monitor hiba topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.