Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék tőletek, hogy nincs-e véletlenül tapasztalatotok Samsung memóriakártyákkal?
32GB.os sd-t szeretnék beszerezni, elég olcsónak tűnik..

(#702) kerekfej válasza Kolty (#701) üzenetére


kerekfej
addikt

Remek, megbízható kártyák. Ajánlottak.

(#703) blueye válasza Kolty (#701) üzenetére


blueye
veterán

ebay? linket tudsz adni?

(#704) flash-


flash-
veterán

sziasztok

gondolkodom egy beépíthető kártyaolvasó megvásárlásán.
mi a véleményetek erről?
megéri az árát?sebességben jobbak mint a külső,csatlakoztatható kártyaolvasók?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#705) Balinov válasza flash- (#704) üzenetére


Balinov
félisten

szvsz mivel ugyanugy USB2.0 feluletu, nem leszel sokkal elorebb, mint egy sima USB-s olvasoval

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#706) flash- válasza Balinov (#705) üzenetére


flash-
veterán

amúgy jól működnek az ilyen kártyaovlasók?
nekem külön tetszik hogy nem kell dugdosni usbre hanem be van építve...
egy két pc gyártó eleve így gyártja le házait(HP)
a 20 ezres cooler masterben sincs ilyen na mind1.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#707) Balinov válasza flash- (#706) üzenetére


Balinov
félisten

Megmondom oszinten, asszonykam HP notijaban levo kartyaolvasot kiveve sose hasznaltam belso, 3,5" helyre illeszkedo olvasot. Viszont ilyen Transcend olvasot vettem 2 honapja (csak feketebe) es gyonyoruen dolgozik egyutt a Sandisk SDHCimmal

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#708) flash-


flash-
veterán

értem.
más:

az jónak számít,hogy van egy class 10es sandisk sdhc memóriakártyám(amire az van írva hogy up to 45MB/s),de crystal diskkel az írás és az olvasás is 20MB/s??

mert értem én hogy class 10,ahhoz képest jó,viszont mégiscsak kevesebb mint a fele a 45MB/s nek...

szóval ez jó vagy átlagos vagy rossz eredmény?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#709) Balinov válasza flash- (#708) üzenetére


Balinov
félisten

memkartyaolvaso is szamithat

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#710) flash- válasza Balinov (#709) üzenetére


flash-
veterán

az egy alapszintű asus netbook kártyaolvasója.

de én úgy gondolom jó vétel volt

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#711) Balinov válasza flash- (#710) üzenetére


Balinov
félisten

figyu, a lenyeg a szempontunkbol ugy is az, hogy a vazban menjen az I/O muvelet, mint a szelvesz

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#712) flash- válasza Balinov (#711) üzenetére


flash-
veterán

jah.csak úgy érdekessségképpen kérdezősködtem.

Eddig egy 8 gigás kingston class 4 es kártyát használtam egy transcend micro sd adapterrel és igy tettem a nikon d3100 gépbembe.

azért ez hogy vettem egy sandisk sdhc kártyát,azér csak jobb megoldás:)
na megyek gta III azni

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#713) flash-


flash-
veterán

Más:
mindig érdekelt az igazság ezzel kapcsolatban de eddig még nem kérdeztem erről senkit:

tehát lesz e valami baja a memóriakártyának ha beteszem a fényképezőbe és a fényképezőről formázom?
ront e valamit az állapotán?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#714) Zsigi72 válasza flash- (#713) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Lényegtelen, hogy milyen eszközzel formázol.

(#715) kerekfej válasza Zsigi72 (#714) üzenetére


kerekfej
addikt

Rosszul tudod.

Egyébként meg ezt a programot se ajánlom, mert leformáztam vele egy kártyát és 4MB-al kevesebb lett a hely rajta, ami nem jó jel.

(#716) flash-


flash-
veterán

Amúgy ha a fényképezővel formázom azt a kártyát amit a fényképezőben akarok használni,vagy ha a telefonnal formázom azt a kártyát amit a telefonban akarok használni,akkor úgy tuti hogy nem lesz baj?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#717) kerekfej válasza flash- (#716) üzenetére


kerekfej
addikt

Semmi se biztos.

(#718) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Telefonba keresnék 16GB-os microSDHC kártyát. Tudom, hogy class 6-ost javasoltok. Samsung, Transcend közül mindegy melyiket választom? Ha jól látom a Kingston, SanDisk nem is gyárt 16GB, Class 6 kártyát.

(#719) HornedReaper válasza pinnacle (#718) üzenetére


HornedReaper
senior tag

De gyárt, van egy Sandisk Mobile Ultra Class6 16GB kártyám..
Lehet munkatársam megveszi, még bontatlan.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#720) pinnacle válasza HornedReaper (#719) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Tényleg csak én nem találtam a kinti honlapjukon. Ez már kicsit drága. Samsung, Transcend közül melyiket válasszam?

(#721) closedown


closedown
csendes tag

Eddig 1 GB-os SD kártya volt a fényképezőgépben, most beletettem egy 2 GB-os MicroSD-t SD adapterben és azt vettem észre, hogy azok a 2500 mAh akkumulátorok, amik eddig 100-200 képet képesek voltak csinálni, most kb. 5-10 kép alatt teljesen lemerülnek. Létezik, hogy az adapteres megoldás nem teljesen jó?? Ennyire zabálná az energiát az adapteren történő adatmentés? Van valakinek tapasztalata ebben a kérdésben?

(#722) kerekfej válasza pinnacle (#720) üzenetére


kerekfej
addikt

A Samsung-ot mindenképp!

(#723) pinnacle válasza kerekfej (#722) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Én is arra gondoltam, már megrendeltem. :)

(#724) Zsigi72 válasza closedown (#721) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Tedd vissza a régi kártyát és nézd meg, hogy úgy mennyi képet tudsz csinálni.
Nem hinném, hogy a kártya miatt van, inkább az aksi fáradt el.

(#725) tlala válasza pinnacle (#720) üzenetére


tlala
addikt

Sandisk 16GB Class6-ot rendeltem a Cellcom-tól.
4978 Ft volt + 589 Ft a Pick-pack pontra leszállítás.
Most jött meg az e-mail, hogy átadták a pick-pack pontnak, holnap átvehetem.
Viszont a fenti link szerint a termék státusza jelenleg "Nem elérhető árucikk".

Kíváncsi vagyok a sebességére, mert az itt olvasható teszt szerint az egyik leggyorsabb kártya kisméretű (4K) fájlok esetén.

[ Szerkesztve ]

(#726) kerekfej válasza tlala (#725) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung 8GB Class6 valahogy kimaradt innen:

(#727) flash-


flash-
veterán

Én Sandisk extreme HD Video SDHC 16 GB Class 10 es kártyát vettem az eboltban 8.250 ft.

az oldalon az szerepel hogy up to 30Mb/s,nos nekem SDHC UHS-I up to 45MB/s kártyát küldtek.rendes tőlük.
Egy nagyon alap asus netbook kártyaolvasójába behelyeztem,crytal disk 20MB/s -t mért írásra-olvasásra egyaránt.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#728) szg88 válasza kerekfej (#726) üzenetére


szg88
őstag

Hehe olyanom van (SD) :C

(#729) closedown válasza Zsigi72 (#724) üzenetére


closedown
csendes tag

3 x 2 db akksival próbáltam, a jelenség ugyanaz és egyértelműen akkortól, amikor kicseréltem, csak rohadt furcsa ez így.

Kicsit macerás, mert az 1 GB-os kártyát elajándékoztam szüleimnek képkeretbe, vissza kell kérnem legfeljebb odaadom helyette a 2 GB-os MicroSD-t.

(#730) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Sziasztok!

FUJI s2950-es fényképezőgépbe szeretnék kártyát vásárolni.

Kingston 8GB-os kártya most akcióban 3000 Ft. Szerintetek ár/érték arányát tekintve és egyáltalán a minőségét tekintve megéri? Ehhez a fényképezőköz jól passzol? tapasztalat esetleg valakinek? Köszönöm!

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#731) Zsigi72 válasza lacibacsi (#730) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

A Kingstonok jók, szerintem jó választás, bár én a helyedben már 16GB-os kártyát vennék, nem sokkal drágább.

(#732) kerekfej válasza lacibacsi (#730) üzenetére


kerekfej
addikt

Samsung-oknak még jobb az ár/teljesítmény mutatója. Nagyon gyorsak és megbízhatók.

Samsung MicroSD: por, ütés, cseppálló, mágnesálló
Samsung MicroSD Plus: megnövelt sebesség pluszba

[ Szerkesztve ]

(#733) szg88 válasza lacibacsi (#730) üzenetére


szg88
őstag

Kontrázok, mindkettő jó. :D

(#735) szg88 válasza kerekfej (#734) üzenetére


szg88
őstag

titánvázas? :DD

(#736) pinnacle válasza tlala (#725) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Majd tegyél be egy tesztet légy szíves.

flash- nekem is ilyen kártyám van, a laptop kártyaolvasójával, USB 2.0 kártyaolvasóval nekem sem ment 20MB/s-nél jobban, a rendszerem USB 2.0, ezzel a Hama olvasóval, ezt tudja.

A Samsung, pedig ezt.

Most vettem észre, hogy a SanDisk gyorsabban írja a kis fájlokat is. Lehet, hogy akkor mégsem a Class 6 a jó választás a mobiltelefonokhoz?

[ Szerkesztve ]

(#737) lacibacsi


lacibacsi
addikt

Köszönöm a hozzászólásokat!

Ahogy nézem a Samsung azért árban felette van ám a Kingston-nak... A kérdésemnél pedig nem voltam elég szabatos: normál SD kártya méretet kerestem. (Azt olvastam, hogy x gyártó SD és microSD típusai között jelentős eltérések lehetnek.) A fényképező egy belépő szintű bridge gép, ahogy nézem a kártya teszteket, szerintem ebbe a Kingston (már csak az ára miatt is) elég lesz.

Köszi a segítséget mégegyszer.

Az öregséget onnantól kell számítani, amikor a punci már büdösebb a munkánál.

(#738) HornedReaper válasza kerekfej (#734) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Kamerákba, fényképezőkbe jobb a Samsung Class10, telefonba Class4 vagy Class6 Sandisk MicroSD való.

Class4 és Class6-os Samsung kártyákról még nem láttam tesztet.

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#739) kerekfej válasza lacibacsi (#737) üzenetére


kerekfej
addikt

Akkor te valamit nagyon elnéztél www.argep.hu azt néztem ahol egyből van:
Kingston MicroSD 8GB Class4 2344Ft
Samsung MicroSD+SD Adapter 8GB Class6 2332Ft
Samsung MicroSD+SD Adapter 6GB Class6 5091Ft
Samsung MicroSD+SD Adapter 16GB Class10 6619Ft Plus 7121Ft
Kingston MicroSD+SD Adapter 16GB Class4 5389Ft
Kingston MicroSD 16GB Class4 4374Ft
Kingston MicroSD 16GB Class10 6800Ft

Samsung SD 8GB Class6 2332Ft
Kingston SD 8GB Class4 2220Ft

Kingston egyáltalán nem éri meg. Maximum akkor ha valami különleges kompatibilitási probléma merülne fel. Azt se tartom kizártnak, hogy bizonyos Kingston memóriakártyákba, Samsung chip-ek vannak.

Jó ár/teljesítmény, tartósság, megbízhatóság, védelem - ezek jellemzik a Samsung memóriakártyákat. MicroSD-t simán lehet használni SD kártyaadapterrel, általában jár hozzá.

Kingston Class4 kártyák írási sebessége valójában 4-6MB/s, a Samsung Class6 kártyák írási sebessége valójában 10-12MB/s.

[ Szerkesztve ]

(#740) pinnacle válasza pinnacle (#736) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem tudja valaki, hogy miért a Class 6-os kártyákat ajánlják a mobiltelefonokba, amikor a Class 10-es gyorsabban írja a kis fájlokat is?

(#741) Zsigi72 válasza kerekfej (#739) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Te talán a Samsung képviseletnél dolgozol, hogy ennyire futtatod a Samsung kártyákat? :D
Tényleg jók, ez nem vitatom, de a Kingston is van olyan jó, sőt............

Megszeretném cáfolni az általad leírtakat.

Tehát a Kingston 8GB-os microSDHC kártyák az alábbi sebességekre képesek.
Olvasás : 17,39MB/s
Írás : 10,61MB/s

Tehát a mért paraméterek túlteljesítik a Class4, a Class6, de még a Class10-es elvárásokat is.
Ezeket az eredményeket nem az internetről szedtem össze, hanem saját mérési eredmények.
Az említett Samsung 8GB Class6-os kártyáról nincs saját eredményem, de az interneten körülnézve olvasásra 15-16MB/s és írásra 11-12MB/s körüli eredményeket lehet olvasni.
A két kártya szinte majdnem ugyanazokat a sebességeket tudja, bármelyiket is választja az ember csak jól járhat velük. Ár/érték arányban ugyanazt a szintet képviseli a két kártya.

(#742) Zsigi72 válasza pinnacle (#740) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

A tesztek azt mutatják, hogy a Class4 és Class6 kártyák jobban muzsikálnak a kisebb fájlok esetében, viszont ha találtál olyan Class10-es kártyát, ami jó sebességre képes kis fájlok esetében, akkor azt vedd meg.
Szeretnénk ha megosztanád velünk is, hogy milyen kártyáról van szó és milyen eredményekről.

(#743) pinnacle válasza Zsigi72 (#742) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! SanDisk vs. Samsung eredménye.

(#744) tlala


tlala
addikt

Na, akkor álljon itt egy mai saját teszt eredménye is. :)

Végeztem egy összehasonlító tesztet az egyik jelenlegi csúcskártya, a Samsung Plus 16GB Class 10-es (ezüst színű, mert a fekete Class 6, gyakran keverik a boltok is), és az ebben a tesztben igen jól szereplő SanDisk Mobile Ultra 16GB Class 6-os kártyák között.
A mérés részletei: Kingston FCR-MRG2 kártyaolvasót használtam, ami tapasztalataim szerint igen gyors. Mindkét kártyát bitre ugyanazzal az adattal töltöttem fel, amelyeket még a teszt előtt töredezettségmentesítésnek is alávetettem.

Az eredményekből látható, hogy a Samsung hozza a reklámozott teljesítményét nagyméretű fájlok esetében, hiszen nagy fájloknál az írási sebessége csaknem eléri a 20 MB/s-ot, ami remek átviteli érték.
Ezzel szemben a SanDisk óriási köröket ver a Samsung-ra kisméretű fájlok írása esetén.

Számomra ez alapján tökéletesen bebizonyosodott a topicban visszatérő elv, hogy nem elegendő önmagában a "Class 10"-es jelzést hajkurászni, hiszen attól függ, mire akarjuk használni.
Tipikusan nagyméretű fájlok mozgatására (fényképezőgépbe, adathurcolásra) a Samsungot venném, míg pl. egy androidos telefonba, ahol a rendszer fürgesége attól is függ, hogy a kártyára telepített programok tipikusan kis fájljainak I/O műveletei milyen gyorsan történnek meg, sokkal inkább ajánlanám a SanDisk modelljét.

(#745) tlala


tlala
addikt

Külön kiemelném még a 650 Ft-ért megvásárolható picike Kingston FCR-MRG2 kártyaolvasó teljesítményét (csak micro SD megy bele), ami lekőrözte 2 másik itthon lévő olvasóm sebességét.

(#746) kerekfej válasza Zsigi72 (#741) üzenetére


kerekfej
addikt

Nem, de ha mindent beleszámítunk akkor egyértelműen a Samsung memóriakártyák vásárlásával járhatunk most a legjobban.

Tehát a Kingston 8GB-os microSDHC kártyák az alábbi sebességekre képesek.
Olvasás : 17,39MB/s
Írás : 10,61MB/s

De mi a pontos típusa ennek? Mert én Kingston Class4-est még nem láttam 6.5MB/s felett teljesíteni.

Ár/érték arányban ugyanazt a szintet képviseli a két kártya.
Ez szerintem nem így van, mert Kingston-hoz alapáron nem jár SD adapter, nem ütésálló, nem tengervízálló, mágnesesség elleni védelem sincs benne. Általában a írási sebességük is jelentősen elmarad a Samsung-hoz képest.

(#747) HornedReaper válasza kerekfej (#746) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Miért, memóriát hogyan mágnesezel le? :)
Összezavarod az elektronokat?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#748) Zsigi72 válasza tlala (#744) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

A flash memória „random elérésű” tárolással dolgozik, így az adatok sorrendiségének nincs jelentősége, így a töredezettségmentesítésnek sem.

(#749) Zsigi72 válasza kerekfej (#746) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

De mi a pontos típusa ennek?
Csak egyféle Kingston 8GB Class4-es létezik.
SDC4/8GB (SD adapteres)
SDC4/8GBSP (adapter nélküli)
MBLY4G2/8GB (SD adapter és kártyaolvasó)

Mert én Kingston Class4-est még nem láttam 6.5MB/s felett teljesíteni.
Talán mert nem készítettél saját méréseket vagy kifogtál valami fake kártyát.

Ez szerintem nem így van, mert Kingston-hoz alapáron nem jár SD adapter, nem ütésálló, nem tengervízálló, mágnesesség elleni védelem sincs benne. Általában a írási sebességük is jelentősen elmarad a Samsung-hoz képest.

Az adapteres és adapter nélküli Kingston között kisker áron kb. 50Ft a különbség, kár is róla beszélni. A Samsungnál lévő rengeteg tulajdonság kicsit túlzó, inkább marketing szagú a dolog, a feltüntetett sebességek is elmaradnak a valós értékektől.

Egy szónak is 100 a vége, mindkét kártya jó és megbízható.
Kinek a pap, kinek a papné.

Ezzel le is zárnám a dolgot, nem akarok ezen vitatkozni.

(#750) kerekfej válasza HornedReaper (#747) üzenetére


kerekfej
addikt

Igaz extrém eset, de nem tudom egy ilyenhez mit szólnál? :)

Zsigi72
Az adapteres és adapter nélküli Kingston között kisker áron kb. 50Ft
Ha feljebb megnézed amiket ott linkeltem kiskerárakat és az mást mutat.

Ahol raktáron is van az árgép szerint:
Kingston MicroSD+SD Adapter 16GB Class4 5389Ft
Kingston MicroSD 16GB Class4 4374Ft

Samsungnál lévő rengeteg tulajdonság kicsit túlzó, inkább marketing szagú a dolog, a feltüntetett sebességek is elmaradnak a valós értékektől.
Igen van benne marketing is bőven, de valós teljesítmény is van mögötte elhiheted. A második részét ennek a mondatnak meg nemigen értem.

Azt viszont elképzelhetőnek tartom, hogy van Kingston-ból is van olyan gyors és olcsó, de azt ki kell fogni és ritka.

Samsung 8GB Class6 eddig szinte minden esetben hozott 10MB/s feletti írási sebességet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.