Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Sziasztok. 32Gb-os, class10-es Samsung microSD-ről mi a véleményetek ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#502) dropopi


dropopi
aktív tag

Tudna nekem ajánlani valaki egy memóriakártya tesztelésre alkalmas jó programot, gondolom létezik ilyen. A 32 GB-os kártyát 29,2 GB-nak látja a laptopom, de ennek ellenére 2,19 GB adatot tudok csak rámásolni. :( Köszi! :R

(#503) HornedReaper válasza dropopi (#502) üzenetére


HornedReaper
senior tag

h2testw
töltsd le és futtasd rajta

Lehet átvertek, 2 GB-os flash / pendrive / memkártyákat a gép nagyobbnak ismeri fel, de a 2GB-on túl írt adat olvashatatlan..
Nekem egy 8GB feliratú pendrive-om van, használhatatlan..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#504) dropopi válasza HornedReaper (#503) üzenetére


dropopi
aktív tag

Attól félek igazad lesz. :( Köszi a tippet, már fut is.

(#505) dropopi válasza HornedReaper (#503) üzenetére


dropopi
aktív tag

Húúú, rengeteg ideig tart ez a teszt, iszonyat lassan dolgozik.

(#506) hozelujiz


hozelujiz
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!

Van egy nem sűrűn használt Sandisk 8GB-os (C2-es) uSD-m.
Az volna a gond vele, hogy ha telefonba használom, ha kártyaolvasóba, határozatlan időközönként újra csatlakozik, mintha "kihúznám" és vissza, akár írás, akár olvasás közben is. Valami programmal le lehet tesztelni, vagy valakinek bármi ötlete a dologgal kapcsolatban?
Nem szeretném kidobni. (Formázni már próbáltam)
Itt nem lehet olyasmit, hogy elkülöníteni a hibás részeket (mint a HDD-knél), ha esetleg az a baj?

Előre is köszönök minden segítő hozzászólást!

Üdv.

(#507) qdak válasza dropopi (#502) üzenetére


qdak
addikt

na faja samsung 16 GB van ráirva, ebay röl, telo szerint 16g, otthoni gép ~16g, laptop memo olvaso 3.38g nek veszi, néha krix krax fájlok jönnek elö pár száz gigásat is találtam rajt :O
ha filmet teszek rá lehuzni nem tudom már ? :o :W na miny neki esek én is a progival :(

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#508) HornedReaper válasza qdak (#507) üzenetére


HornedReaper
senior tag

A kínaiak átírnak valamit a kártyákon / pendrive-okon és nagyobbnak látszik, mint ami..
1. használatnál kiderül, ha pár GB rákerül.

Van valami program, ami elvileg be tudná "állítani" a valós méretre, de nekem nem sikerült a 8GB feliratú, valójában 2GB méretű pendrive-al megcsinálni :(

Reklamálj az eladónál, ha nem akarja a teljes árát kifizetni, menj a PayPalhoz vagy az eBay Buyer Protection-höz..

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#509) qdak válasza qdak (#507) üzenetére


qdak
addikt

1.8G használ6ó belöle :U

vmi megoldás arra h csak ezt a részt használjam v kuka ?

harveszter az a durva h a gyerek nek 100% pozitvja volt pff ... az h lehet ? :U

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#510) HornedReaper válasza qdak (#509) üzenetére


HornedReaper
senior tag

itt egy cikk

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#511) qdak válasza HornedReaper (#510) üzenetére


qdak
addikt

egyenlöre ügyködök, h megoldjam "2"gigásnak ha kész akkor irom h mit kell :)
olvasom

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#512) TeeJay válasza HornedReaper (#499) üzenetére


TeeJay
félisten

2009 decemberben vettem ezt a 8 GB-os Sandisk SDHC Ultra II kártyát(C4 15MB/sec felirat)
ma lemértem ez jött ki

nem lenne rossz szerezni valami gyorsabb és 16gigás SDHC kártyát
aki tud infót adni melyik gyorsabb ettől az ne titkolja el

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#513) tlala válasza TeeJay (#512) üzenetére


tlala
addikt

Pl. EZ.

(#514) Tibitabi


Tibitabi
tag

Sziasztok!
Egy Lumix gépbe került egy (noname) 4gb-os Classe 4-es micro SDHC kártya átalakítóval és HD videónál kiírja, hogy a memóriakártya lassú ezért a videót nem rögzítette, hanem törlésre került. (Ennek ellenére 4 másodpercet minden videóból ment, de semmi többet...)
Van egy másik (noname) 2gb-os micro SD ami látszólag sokkal gyorsabbnak tűnt adatmásolásnál. Majd azzal is kipróbálom, illetve sebességet is mérnék rajtuk valami programmal.
Esetleg van valami táblázat ami megmutatja, hogy melyik átviteli sebességtől képes már HD videó rögzítésére? (Csak a panasonic gép lehet ilyen kényes?)

(#515) hülyegyerek válasza Tibitabi (#514) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Class4-nek elégnek kellene lennie. Szerintem ott a kártya lassabb, mint ami rá van írva.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#516) HornedReaper válasza TeeJay (#512) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Vannak kártyák, ahol a szekvenciális sebesség kb fele ennyi, de a 4K írás pl. 3MB/s körüli..
Nekem valami olyan kéne MicroSD méretben :)
Mobiltelóhoz a 4K és 512K a lényeg, fényképezőbe/kamerába a szekvenciális sebességek.

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#517) Tibitabi válasza hülyegyerek (#515) üzenetére


Tibitabi
tag

Igazából a leírásban Classe6-os kártyát javasolnak a készülékbe HD felvételhez. Viszont itt olvastam, hogy bizonyos Classe4-es elviszi a Full HD-ét is.
Az nem gond bármely szempontot figyelembe véve, hogy nem SD hanem microSD méretű kártyát használok átalakítóval?

[ Szerkesztve ]

(#518) Zsigi72 válasza Tibitabi (#517) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Nemcsak bizonyos Class4-es kártyák, hanem mindegyik elég a FullHD-hoz.
Teljesen mindegy, hogy a nagy kártyát vagy a micro-t használod adapterrel.

(#519) Tibitabi válasza Zsigi72 (#518) üzenetére


Tibitabi
tag

Itt vannak az előbb említett kártyáim. A 4Gb-os sebességeit kb.: 25 percig mérte... elég szánalmas eredmények lettek.
A 2Gb-os kártya sokkal jobbnak bizonyult. Ez is felemésztett több, mint negyed órát. (Pedig a youtube videók -on általában 1 perc a mérés ideje.)

[ Szerkesztve ]

(#520) Zsigi72 válasza Tibitabi (#519) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

A 2GB-os az reális eredmény, viszont a 4GB-os Class4-es kártya elég gyengén muzsikál.
Legalább 4MB/s kellene tudnia írás esetén is.

(#521) Fenyo12


Fenyo12
tag

Sziasztok!
Ismerős SD kártyájára mondja teló azt, hogy nem látja.
XP alól látszik, olvasható, de az EASEUS szerint írásvédett, nem törli. (gondoltam egy újra particionálás és formázás helyrerakja)
Mit lehet ilyen esetben tenni, van erre valami javítási lehetőség?
Nem régi a kártya, de azt mondja a kolléga, hogy a gyerek valószínűleg használat közben húzta ki a telóból.

(#522) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Nem akar valaki megválni-nagyobbra cserélné- egy min.class6 16GB-s microsd kártyától??Leginkább samsung érdekelne és csak eredeti!!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#523) simsoner


simsoner
tag

Üdv!

Az elixir ramokról mi a vélemény? Jók? Konkrétan erről lenne szó: Elixir 4gb, ddr3 , 1333mhz.

(#524) Iomega válasza dropopi (#502) üzenetére


Iomega
őstag

Ha kínai noname, akkor nem is csodálkozom ezen. Sajnos az mind ilyen minőség.
Egy nagy átverés az egész.

Ha úgy veszel memókártyát mondjuk az ebay-en, hogy nincs az eredeti csomagolásról fotó, csak a kártyáról van kép, az már szinte biztos, hogy átverés.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#525) Zsigi72 válasza simsoner (#523) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Talán próbálkozz itt feltenni újra a kérdést. Ez nem a RAM topik.

(#526) Zsigi72 válasza Iomega (#524) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Olcsó húsnak híg a leve.
Persze van kivétel, de az ritka.
Sokan beleesnek sajnos ebbe a hibába, hogy messzi földről rendelnek kétes eredetű cuccokat.

(#527) Kazimír


Kazimír
őstag

Sziasztok!

SONY HDR-CX190E digitális kamerához szeretnék kártyát.
Class 4 vagy a felett milyen ajánlott?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#528) Zsigi72 válasza Kazimír (#527) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Az árak elég rendesen bezuhantak és nem sok különbség van árban a Class4, Class6 ill. a Class10 kártyák között, így mindenképp ajánlott vétel lehet egy Class10-es kártya.
Bár ha a legolcsóbbat keresed, akkor sem lesz semmilyen gond egy Class4 esetében sem.
Kingston, Sandisk, Kingmax, Samsung, Transcend megbízhatóak.

(#529) Kazimír válasza Zsigi72 (#528) üzenetére


Kazimír
őstag

Köszi, akkor azt hiszem Sandisk lesz. A fényképezőgépemhez is azt használok már évek óta és eddig hibátlanok.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#530) TeeJay


TeeJay
félisten

valaki mérjen le egy ilyen Samsung SDHC C10 kártyát mert már nagyon érdekel mit tud írási sebességben.
ha gyorsabb mint nekem a Sandisk Ultra II kártya akkor veszek egy 16gigásat szerintem :C

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#531) 206 cc válasza TeeJay (#530) üzenetére


206 cc
senior tag

Ez engem is nagyon érdekelne..szintén vennék ilyet!! :R :R :R
TeeJay ..ha esetleg veszel és valami jó helyen,olcsón... értesíts már!Megkérnélek hogy vegyél majd nekem is!! :R :R

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#532) TeeJay válasza 206 cc (#531) üzenetére


TeeJay
félisten

parancsolj http://www.argep.hu/product_1681314.html
amelyik közelebb van ott vedd meg ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#533) bodom87


bodom87
tag

Üdv!
Szeretnék egy 32gb-os sd kártyát venni, milyet érdemes?

(#534) Zsigi72 válasza bodom87 (#533) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Milyen eszközben szeretnéd használni?

(#535) blueye


blueye
veterán

Van egy ilyen [Samsung micro SD 16 Gb] kártyám. Nem látja semmilyen gép, nem lehet már formázni sem.

Esetleg vmi ötlet hogy hogyan kelthetném életre?

Nincs róla számlám, esetleg szla nélkül is szóba áll velem a Samsung egy memóriakártya esetén?

[ Szerkesztve ]

(#536) Zsigi72 válasza blueye (#535) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Valószínű, hogy kuka kategória lett belőle.

(#537) blueye válasza Zsigi72 (#536) üzenetére


blueye
veterán

Ettől félek én is.
Azt hittem hogy ezek nem nagyon mennek tönkre, ezért is vállalnak sokan lifetime garanciát.

(#538) huk06


huk06
csendes tag

Sziasztok.
kis segitség kellene.
most vettem egy 32gigás kártyát a telóba.eredetileg egy 4 gigás volt benne,amin van elég sok adat.a gépre mikor rádugom a kártyaolvasót,a 4 gigás felismeri(amin az adatok vannak)
a 32 gigást nem.szeretném az adatokat átrakni szg segitségével a 4esről a 32esre,de igy nem tudom.
mit tegyek,hogy a szg. felismerje az új kártyát?

(#539) adam3 válasza huk06 (#538) üzenetére


adam3
aktív tag

Hol vetted a kártyát? Lehet hamis... :F

(#540) huk06


huk06
csendes tag

szg boltban.1 év garanciával.
még szűz kártya.
nem tudom,h első használat előtt kell e formázni.
ha kell is,nem tudom,mert a szg. nem ismeri fel.
a teló az látja.ki is irja,h 29.valamennyi tized giga üres hely van rajta.

(#541) adam3 válasza huk06 (#540) üzenetére


adam3
aktív tag

Elvileg nem kell formázni, szóval mennie kéne... nemtudom mi lehet...

(#542) huk06


huk06
csendes tag

közben meglett a megoldás:
vettem külön kártyaolvasót.abba raktam bele és ott nem ismerte fel.
majd beleraktam az új kártyát a telóba,amit csatlakoztattam a szg.-el.igy felismerte.
probléma megoldva. :DD

(#543) huk06


huk06
csendes tag

Az miért van,hogyha letöltök marketről egy alkalmazást,játékot és átmásolom az alkalmazások menüben a telefonon,mikor ki és bekapcsolom a telefont,eltünkik a kártyáról az az adat?
Játékokat,videólejótszót és különböző programokat is próbáltam és mindegyiknek hült helye lesz a teló újrainditásánál.Egy megnyithatatlan mappa marad csak a helyén.

(#544) Ribi


Ribi
nagyúr

Én kb 1 hete vettem edigitalban ScanDisk SDHC 16G-s class10 kártyát.
Sajna az eszköz amiben hasznalom USB-n csak 7MB/seccel tudja leszedni az adatot.
Egy noti beépített olvasója már 11MB-al tudta olvasni.
Majd kipróbáltuk egy új mac-ben is. Ott nem igazán írta ki konkrétan, hogy mennyivel megy, de kb másodpercenként ugrott 30-ast a másolás. Ugyanez felfele is. Szóval kb 30/30MB/sec-et tud, csak olvasó nincs amivel tényleg kipróbálhanám mit tud :)

(#545) dash17291


dash17291
tag

Sziasztok,

onnantól kezdve hogy Kingstonék bizonyos microSD kártyákhoz adnak adaptert, van-e bármi értelme sima (nagy formátumú, azaz nem micro méretű) SD kártyát venni?

Ugyanis, ha az első lehetőséget választom akkor a kártyát pl. telefonban (microSD) vagy fényképezőben (SD) is tudom használni, ha jól gondolom.

Igazam van?

(#546) Balinov válasza dash17291 (#545) üzenetére


Balinov
félisten

nem igazan ajanlott adapterrel SDHC-kent hasznalni fenykepezogepekben.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#547) blueye válasza Balinov (#546) üzenetére


blueye
veterán

Miért?

(#548) Balinov válasza blueye (#547) üzenetére


Balinov
félisten

pontosan nem emlekszem mar, Nagy Nikon DSRL topikban tanacsoltak, hogy inkabb ne, ha nem akarok magamnak galibat, adatvesztest

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#549) blueye válasza Balinov (#548) üzenetére


blueye
veterán

Csak azért kérdezem mert az adapter nem csinál semmit, nincs benne mozgó alkatrész, semmi. Esetleg attól félhetnek hogy elmozdul a kis kártya a nagy adapterben? De hogyan?

(#550) TeeJay válasza blueye (#549) üzenetére


TeeJay
félisten

nem elmozdul hanem bármikor lehet kontakthiba lévén hogy a kis kártyát bedugod a nagyba aminek szintén van csatlakozója. kvázi duplázódik a csatlakozók száma és a kis kártyát amúgy sem tartja semmi fixen az adapterben...

telefonba microSD, fényképezőgépbe SDHC én is ezt vallom :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.