Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Hello!
Memóriakártyát akarok venni, mit ajánlotok?
Van Sony és Kingston class 4be
Valamint ADATA class 6-osba.
Mind 4 Gb-s. Én az Adata-t nem ismerem, ezért érdeklődöm. Üdv!

(#152) Cancer válasza Hurkafej (#151) üzenetére


Cancer
senior tag

Én nemrég vettem ADATA-t CL10 16 GB-osat. 550D-vel eddig videóztam, fotóztam vele, de a legapróbb fennakadást sem tapasztaltam.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#153) blueye válasza Cancer (#152) üzenetére


blueye
veterán

Ha nem vagyok indiszkrét, mennyiért-hol vetted?

(#154) Cancer válasza blueye (#153) üzenetére


Cancer
senior tag

Nem hát! :D

ITT vettem, komoly 6.125.- jó Magyar forintért. Nagyon olcsó, viszont 1 hónapot vártam rá...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#155) blueye válasza Cancer (#154) üzenetére


blueye
veterán

Jó vétel volt!

Milyen írás/olvasás seb-et mérsz?

(#156) Cancer válasza blueye (#155) üzenetére


Cancer
senior tag

Holnap lemérem mindhármat.
De csak a Laptop saját beépített kártyaolvasóját tudom erre használni.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#157) Cancer válasza Cancer (#156) üzenetére


Cancer
senior tag

CrystalDiskMark 3.0.1a

ADATA 16 GB CLASS 10
Írás: 16.43 MB/s
Olvasás: 18.29 MB/s

Kingmax 8 GB CLASS 10
Írás: 14.48 MB/s
Olvasás: 18.64 MB/s

PQI 8 GB CLASS 6
Írás: 13.92 MB/s
Olvasás: 18.59 MB/s

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#158) bazsika33


bazsika33
csendes tag

Sziasztok,

Memóriakártya vásárlás előtt állok.
Médiásoknál 5000ért van 8 gb-os - maxell sdhc és - micro sd kártya.
Tudnátok abban segíteni h az új canon sx130asomhoz melyik lenne az ideális?
Amúgy mi a különbség köztük? Bocs a láma kérdésért... :-)
Köszi

(#159) blueye válasza bazsika33 (#158) üzenetére


blueye
veterán

Javaslom neked ezt olvasásra: [wikipedia]
Amúgy csak a méretben van különbség, a micro adapterrel használható, de ezt írják is a linken.
Ha ebayeztél már, akkor érdemes ott megnézni, én ennyiért 16 GBosat kaptam, adapterrel.

(#160) bazsika33 válasza blueye (#159) üzenetére


bazsika33
csendes tag

Ebayba meg ilyesmibe még neveztem bele... Köszönöm a válaszod. Nekem a 8gb is nagyon soknak tűnik, elvégre azt valahol el is kell tárolnom...

(#161) blueye válasza bazsika33 (#160) üzenetére


blueye
veterán

Ahogy gondolod, de ennek megfelelően 8 GB-osat kb. fele ennyiért kapnál. :)

(#162) bazsika33 válasza blueye (#161) üzenetére


bazsika33
csendes tag

Ma benéztem a hül.ékhez... :-)
Tény, h másodszor voltam ilyen bótba'.
Sráchoz nagyon alázatosan viszonyultam, mondtam mit szeretnék. Nem szokott érdekelni olyasmi h ki h szól hozzám stb., de ez a mai útbaigazító szakember kicsit nekem is erős volt.
Rám nem, de a haverra volt ideje, aki valami óccsó fényképezőgépet akart venni. 20ezerér'.
Na. /A csöveseket és az eladókat... azokat nagyon szeressük, ugye./
Hát itten ennél a pontnál elhatároztam, h várni fogok kettő hetet (ami nekem nagyon hosszú lesz) és bátyám ingyér' meghozza amit akarok.
Aksikat is és memóriát is.
Azaz nem ingyér hanem "okosba", ugye tudjuk...
Mert azért én se vagyok hülye...

Blueye: amúgy teljesen mértékben igazad lehet, de eddig interneten nem rendeltem semmit..

(#163) blueye válasza bazsika33 (#162) üzenetére


blueye
veterán

Itt az idő elkezdeni :)
Anno 1x én is voltam így :)

(#164) Hurkafej válasza Cancer (#152) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Ez jól hangzik, akkor szerintem azt választom :))

(#165) Tothcsa


Tothcsa
csendes tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni. Most vásároltam egy sony hdr-cx 115e full hd-s videókamerát.
Vettem hozzá egy 32 gb-os class 10-es sdhc memóriakártyát. A kamera használati könyvében az szerepel hogy garantáltan megy vele a 64gb-os kártya. Azonban ha beleteszem a kártyát kiírja hogy memóriakártya kezelés, és utána hogy vegye ki és tegye vissza a kártyát. De hiába teszem vissza nem megy a kártya. A kártyát beletettem a számítógépbe, ahol tökéletesen működik. A kamerába próbáltam egy másik 2gb-os kártyát(csak ilyenem van még), amivel rendesen megy a kamera. Van valami ötletetek hogy mi lehet a baj? Előre is köszi a segítséget!
Üdv:Csaba

(#166) Zsigi72 válasza Tothcsa (#165) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Valószínűleg kompatibilitási probléma, ha a számítógépben működik, de a kamerában nem.
Nagyon ritka az ilyen, de sajnos előfordul.
Milyen kártyáról van szó?

(#167) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

Üdv. mindenkinek!

Lehetséges az, hogy hamisítják a Sandisk microSDHC kártyákat? Találtam cl6-os 32 GB-osat pofátlanul olcsón.

Aurea mediocritas

(#168) blueye válasza m1sk4r (#167) üzenetére


blueye
veterán

Szerintem nem lehetséges hanem biztos.
De ha ki tudod próbálni és valóban 32 GB-os és class6-os, nagy bajod nem történhet. :)

(#169) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

MicroSD kártya vásárlás előtt állok. De most szétnézve a kínálatok között már nem szimpla microSD-t látok hanem már legtöbbnél csak SDHC kiírást látok. Lemaradtam erről a "jelölésről". Most ez mit takar? Megegyezik a régi típussal? Autós rádióba kellene egy szimpla memóriakártya de így most elbizonytalanított.

(#170) blueye válasza F_Zolee (#169) üzenetére


blueye
veterán

Javaslom ezt olvasásra:
[link]

(#171) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Ilyet használt már vki?
Most akarok majd rendelni, hátha van vele tapasztalat. Ha esetleg akar vki, akkor csatlakozhat is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#172) Vrtboy


Vrtboy
tag

Sziasztok,

Vásároltam egy Goodram 8GB SDHC PRO kártyát. A termék specifikáció 20 MB/s írási és 26 MB/s olvasási sebességet ígér. (Class 10)

Leteszteltem a h2testw programmal és kiábrándító az eredmény. 9,53 MB/s írás és 8 MB/s olvasás. Megírtam a panaszomat az eladónak, aki azt válaszolta, hogy:

Ők professzionális eszközökkel mérik a teljesítményt, és minden rendben van vele, azt tudja amit a spec. ír. Ők a fent említett programot csak a hibák diagnosztizálására használják. A számítógép és a fényképezőgép interfészei másként működnek, szóval nem az a mérvadó hogy itt milyen eredményt kaptam, hanem pl. teljes felbontásban RAW-ban kattintsak a néhány sorozatot, vagy vegyek fel FULL HD filmet a géppel és meglátom hogy jól teljesít. De mivel élettartam gari van rá, ha gondolom küldjem vissza.

Mi a véleményetek? Hogyan tudhatom meg a valós kapacitást? Visszaküldjem?

A sorozat fényképezéssel az a bajom, hogy a gép úgy is feldolgozza az átmeneti tárolóból. Nem tudom mennyit kellene kattingatnom hogy kiderüljön valami.

Egyébként meg ugyanezzel a programmal egy 4 GB -os CLASS 2-es Kingmax kártyán az eredmény 6 MB/s írás és 8 MB /s olvasás.

Szóval teljesen értetlenül állok.

Mit javasoltok?

Köszi

(#173) fi:zi'k válasza Vrtboy (#172) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Én is most vagyok benne a kártya vásárlásban. Ha class 10-es, akkor 10Mb/s-nek menni kell.
Ha tudod nézd meg a tényleg a RAW sorozat felvételt a class 2-es és class 10-es kártyával is. Vmnit ha lehetőséged van, akkor érdemes lenne kölcsönkérni egy valóban gyors kártyát.
Ha nem tetszik az eredmény, akkor pénz vissza.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#174) Vrtboy válasza fi:zi'k (#173) üzenetére


Vrtboy
tag

Egy D5000 -es Nikon-t vettem. Kipróbálom amit mondasz, de mit kellene tapasztalnom? A CLASS 2 és CLASS 10 esetén? (mármint RAW fotózás esetén? Ha nem bírja a tempót akkor mi történik? Nem tudok olyan gyorsan fotózni? Vagy nem menti el? Vagy nem vágom..)

Futtattam egy másik programot. Itt majdnem 10 MB /s az írás és 12 MB / s az olvasás. De ez még mindig csak a fele a gyári adatoknak.

(#175) Vrtboy válasza fi:zi'k (#173) üzenetére


Vrtboy
tag

Kipróbáltam egy másik számítógépben. Ugyanazzal a programmal most a CLASS 10-es kártyának 14,7 MB/s az írás és 18,9 az olvasás. Ez már közelít. A másik CLASS 2 -es pedig 18 MB /s olvasás és 7 MB /s írás.

Ezek szerint sokat számít ez is. Holnap még kipróbálom egy USB-s olvasóval, plusz egy pár hónapos laptoppal és meglátom milyen eredményeket hoz.

(#176) fi:zi'k válasza Vrtboy (#174) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha nem tudja "követni" a kártya a gépet, akkor belassul a sorozatfelvétel. Az elején géppuska ropogás, lassulás után meg megkávézhatsz két kép között. Na jó, ez túlzás. :)
A lényeg, hogy ha a kártya tényleg gyors, akkor több képet képes gyorssorozatban menteni, ergo később lassul be. Mondjuk cl2-nél 6-kép, cl6-nál 10, cl10-nél 15 kép. Ezek tetszőleges számok, sok mindentől függenek. Illetve, attól, hogy vmi cl2-es még dolgozgat 8-10Mb/s-mal, de a 2-2Mb/s-nek meg kell lennie.

A tesztek különbsége abból is adódhat, ha nem azonos kártyaolvasót használsz. Mert vannak elég gyatra minőségűek is, amelyek visszafogják a kártyát.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#177) blueye válasza Vrtboy (#175) üzenetére


blueye
veterán

Ahogy irtak a class egy minimalisan garantalt ertek. Az en class2es kartyam minden tesztnel class10es erteket hoz,de ez mar az en szerencsem. :)

(#178) Vrtboy


Vrtboy
tag

Tartoztam még egy teszt eredménnyel, így a teljesség kedvéért illetve, egy kis segítség a későbbi vásárlásokhoz:

GoodRam Class 10 - SDHC - 8GB - Külső hama olvasóval - Crystaldisk -el tesztelve majdnem 20 MB /s írás és nemsokkal több olvasás 500MB -os állománnyal tesztelve.

Fényképezőgéppel a sorozatfelvételnél illetve a folyamatos kattingatással is csak nagysokára kezd el lassulni, bár lehet hogy ez már nem is a kártya hanem a gép hibája...

Szóval részemről a konklúzió: 6000 HUF postával együtt élettartam garanciával, egy erősen ajánlott kártya.

(#179) jaja1981


jaja1981
addikt

Urak segítségeteket kérem.
Olyan területere tévedtem, amit nem ismerek.
Egy LG optimus 2x-be keresek memória kártyát, ugye micro SD-t.
Ajánljatok valami gyorsat 16GB méretben.
Az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség a Class4 és Class10 kártyák között?
HD video nézés lenne a cél.

Köszönöm a segítséget.

(#180) Zsigi72 válasza jaja1981 (#179) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

A Class4 esetében a minimális olvasási és írási sebesség 4MB/s, a Class10 esetében ez 10MB/s. A gyakorlatban elég látványos szórások vannak. Van olyan Class4, ami még a Class10-et is tudja, de sajnos van fordítva is, van olyan Class10, ami épp tudja a Class4-es elvárásokat.
HD-hez elég a Class4 is, de ha nem sokkal kerül többe a Class10, akkor azt válaszd.
A Kingston Class4-es microSDHC kártyája ezt tudja.
Read : 12MB/s
Write : 5MB/s

(#181) Cancer válasza Cancer (#157) üzenetére


Cancer
senior tag

Ejej... kellett volna még abból az ADATA-ból venni 6000-ért...

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#182) Zsigi72 válasza Cancer (#181) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Igen, annyiért jó vétel. :)

(#183) jaja1981 válasza Zsigi72 (#180) üzenetére


jaja1981
addikt

Köszi.

(#184) P.Dude


P.Dude
őstag

ha van két memóriahelyem és ha csak egy memória van benne, akkor lesz valamilyen probléma? már ha kiveszem az egyik memóriát

Zoll

(#185) Zsigi72 válasza P.Dude (#184) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Konkrétan miről van szó?
Kártyaolvasóról?

(#186) P.Dude válasza Zsigi72 (#185) üzenetére


P.Dude
őstag

számítógép memóriáról

Zoll

(#187) Cancer válasza P.Dude (#186) üzenetére


Cancer
senior tag

Ha nem menet közben veszed ki, akkor nem lesz problémád. :D
Csak kevesebb lesz. :(

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#188) P.Dude válasza Cancer (#187) üzenetére


P.Dude
őstag

Természetesen áramtalanítom, mielőtt kiveszem. :D

Zoll

(#189) daniel2121


daniel2121
senior tag

Nem tudom, hogy jó helyen kérdezem-e, de olyan gondom van, hogy van egy Fuji dig. fényképezőgépem és benne már egy jó ideje egy 2gb-os sd kártya. A foglalkozásomból kifolyólag már több ezer fotó készült vele, amelyeket mindennap törlöm a munka végén. Az a gondom, hogy elfogyott a kapacitás, mert régebben ugyanazzal a felbontásban ráfért majd kétezer fotó most meg már csak 300db. Leformáztam de semmi változás és az is érdekes hogy minden felbontásban ugyanannyi kép fér el rajta.
Mi lehet a gond?

(#190) Zsigi72 válasza daniel2121 (#189) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Így látatlanban elég nehéz, de elég valószínű, hogy "haldoklik" a kártya.
Formázáskor mekkora a tárterület?
Megtudod nézni számítógépen?
Esetleg egy kártyaolvasó és számítógép segítségével megformázod és teleírod valamilyen adattal a 2GB-ot, majd megpróbálod visszaolvastatni.

(#191) Tothcsa


Tothcsa
csendes tag

Sziasztok.
Vettem egy kingston 32gb-os class6-os kártyát a sony kamerámba, de sem a kamera sem a számítógépem nem látja. Visszaküldtem az eladónak, aki azt mondta hogy nála semmi baja, és hogy nézzem meg hogy a gápem kezeli-e a 2.00-ás változatot nem csak az 1.1 -est. Az lenne a kérdeésem hogy mi a különbség a kettő között, és hogy lehetséges-e hogy a számítógépem ez miatt nem látja? Mi az hogy 2.00-ás és hogy 1.1-es?
Köszi a segítséget!

(#192) Zsigi72 válasza Tothcsa (#191) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Mi a kamera pontos típusa?
A számítógépedben milyen alaplap van?
[Katt ide!]

(#193) fanti


fanti
addikt

Sziasztok Urak!

Fuji Finepix S1800-as gépbe vennék SDHC kártyát.

A gyártó a Sandisk-eket preferálja a fényképezőgépéhez ahogy megnéztem.
Ez azt jelenti, hogy pl. az általam kinézett class 10-es Kingston 16GB-os SDHC-vel nem lenne komaptibilis a fényképezőgép?

Lényege a dolognak, hogy most akkor nem térhetek el a gyártó által megadott Sandisk márkától ha tutira akarok menni?
Vagy a Kingston-al is szépen menne?
Vélemények? Tapasztalat?

Köszönöm előre is!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#194) Cancer válasza Tothcsa (#191) üzenetére


Cancer
senior tag

SDHC a kártya vagy Memory Stick?

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#195) daniel2121 válasza Zsigi72 (#190) üzenetére


daniel2121
senior tag

Megnéztem számítógépen is. Annyi van, hogy beraktam egy másik sd kártyát és pont ugyanannyi szabad kapacitás van azon is ami nagyon furcsa,mármint szabad kép kapacitás. Szerintem fényképezőgép probléma lesz. Végig futattam a cardtest progit de nem talált semmit.

(#196) Zsigi72 válasza Cancer (#194) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Csak SDHC lehet a kártya.
A Kingston nem gyárt, nem gyártat és nem is forgalmaz MS kártyát.
A Class6-os besorolás is az SDHC kártyák jellemzője. ;)

[ Szerkesztve ]

(#197) Zsigi72 válasza daniel2121 (#195) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

A másik kártya, amit próbáltál a gépben, az mekkora volt?
Mert ha ugyanakkora, akkor nem furcsa, csak ha eltérő volt a kapacitás.
Ha tesztprogram lefutott hibajelzés nélkül, akkor valószínűleg a géppel lesz a gond.

(#198) Karcsi1001


Karcsi1001
tag

Üdv Mindenkinek!
Kezdő vagyok, új géppel. Memóriakártyát szeretnék venni, de milyent? Visszaolvasgattam elég sok hsz.-t, értem is meg nem is. Kérdésem:
Fotózáshoz, néha egy-egy videóhoz amit fényképezőgéppel (Nikon Coolpix L120) csinálhat az ember, milyen gyorsaságú kártyát érdemes-kell venni? Gondolok a Class besorolásra, mert az rá van írva esetleg. Class 2, 4, 6, 10? Vagy mit vegyek figyelembe? Ár - érték arányban.
Előre is köszönöm a segítséget!

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

(#199) Zsigi72 válasza Karcsi1001 (#198) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Fontos szempont még a sebesség mellett a garancia is.
Sok kiskereskedő csak 1-2 vagy 3 év garanciát vállal a kártyákra, holott a gyártók nagy része élettartam garanciát vállal. Mindenképp olyan kereskedőt érdemes választani, aki a gyárak által ígért garanciát biztosítja a számodra.
A Class2-es kártyákat már inkább hanyagolni kell, mert lassúak. Bár nekem van olyan Class2-es Sandisk kártyám, ami a Class10-es kártyákat is megcsúfolja, de ez ritka mint a fehér holló.
A Class4-esek már fotózáshoz és videofelvételhez megfelelnek, a nálam megfordult, kipróbált Class4-es kártyák (Kingston, Kingmax, Transcend, Sandisk)kivétel nélkül tudták a Class6 paramétereit.
Ha nagy árkülönbség van a Class4 és a Class6 között, akkor a 4-es is jó választás, de ha nem, akkor vedd a 6-ost.
A Class10-es kártyának igazából csak akkor veszed a hasznát, ha sorozatképeket akarsz készíteni (bár ahhoz még ennél is gyorsabb kártyákat használnak inkább).

(#200) Karcsi1001 válasza Karcsi1001 (#198) üzenetére


Karcsi1001
tag

És a videókészítésre is elég a Class 6? Nem kell 10-es?

"Az emberek egymásért születtek. Vagy tanítsd, vagy tűrd hát őket." MARCUS AURELIUS

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.