Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) kerekfej válasza td (#1750) üzenetére


kerekfej
addikt

Nem konkrétan a Best-byte-nál, hanem egy olyan boltnál, ahol kint van a logójuk. Egyébként volt nemrég forintingadozás is azt is számold bele.

(#1752) td válasza kerekfej (#1751) üzenetére


td
senior tag

Én nem ismerem őket, de akkor gondolom, csak vállalja a bolt az átvételi hely szerepét, így meg más a felállás.

Most néztem, hogy elírtam az előbb, a feketéből a 4GB-os volt 2090 Ft. Ez: [link]

Mondjuk a Samsung honlapja alapján ki nem lehet deríteni, hogy mitől más, elég homályosan fogalmaznak, de a "Protect your data with 4-Proof technology" azt suggalja, hogy abban, amire tippeltem (ha csakugyan). Még csak nem is egységes a termékinfó, mert a másik fajtánál már máshogy és más infók (is) vannak feltüntetve, ezzel az összahasonlítás szinte lehetetlen:

[link]

Pl. itt külön írnak írási-olvasási sebességet, az előzőnél meg nem tüntetik fel az írást, csak a figyelmeztetést, hogy lassabb.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#1753) Zsigi72 válasza kerekfej (#1751) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

A forintgyengülés csak kisebb mértékben húzta fel az árakat 5-6%.
Nagyobb mértékben a flash világpiaci árának emelkedése okozta a drágulást.
A tavaly nyár végi mélypont után ennyit drágultak nagyjából.

1GB 100%
2GB 90%
4GB 70%
8GB 50%
16GB 30%
32GB 15%

Akit esetleg érdekel a világpiaci árak alakulása, az itt nyomon követheti.

(#1754) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Nem tudjátok véletlenül hogy mi a különbség a SanDisk Ultra és Mobile Ultra között? Meg az UHS-1 sebességnek mekkora kell legyen a sebessége?

(#1755) td válasza Zsigi72 (#1753) üzenetére


td
senior tag

Nekem is ez jutott eszembe. Itt már ketten is hivatkoztak az árfolyamokra, de százalékosan annyit nem gyengült a forint.

Jó az az oldal, amit linkeltél! Nem volt még időm átböngészni, ezért kérdezem: ott írnak arról is, hogy mi volt a flash drágulásának oka?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#1756) td válasza winhate (#1731) üzenetére


td
senior tag

Annál a webshopnál mennyire körülményes a garanciális ügyintézés? Meg pl. rendes csomagolásban érkeznek a kártyák vagy van valami trükk a dologban?

Az áraik már-már gyanúsan jók (értem én, hogy a magyar vámok, de akkor is):

Kingston 8GB Class 10 - 2190 Ft
Kingston 8GB Class 4 - 1752 Ft
Kingston 4GB Class 4 - 1357 Ft

Vagy ezek nettók?

Szerk: még egyszer a link a kényelem kedvéért: [link]

[ Szerkesztve ]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#1757) Zsigi72 válasza td (#1755) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

(#1758) jjeahh


jjeahh
nagyúr

sziasztok, az olympus e-p1-em sandisk sdhc 4gb class 4-es karival lassan ment rawot, illetve sorozat után hosszú másodpercekig használhatatlan a kamera, ez szerintetek az oly, vagy a kártya hibája? egy haverom eos 60d-ben class 2-es microsd-t nyúz, átalakítóval, és sokkal gyorsabban menti a fotókat, mint az enyém...amúgy is kártyavásár előtt állok, mert a 4gb túl kevés, szerintetek ezúttal van értelme gyorsabbat vennem?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#1759) Bacusuz válasza mgTerminator (#1754) üzenetére


Bacusuz
őstag

Az első kérdésedre a választ nem tudom mivel ultrából is sokféle van.Az uhs-1 vagy u1 ultra high speed rövidítése,és az sdhc,sdxc kártyák újabb generációja.mindenképp gyorsabbnak kell lennie mint a class 10 nek.Az én karim ilyen gyors:

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1760) mgTerminator válasza Bacusuz (#1759) üzenetére


mgTerminator
veterán

Huh, nem semmi.... Az én kártyámnak az olvasási sebessége sincs annyi mint neked az írás. Egyébként egy SanDisk 64gigás Micro SD XC-ről van szó.

(#1761) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

16 gigás micro sd-t nézek a telefonomba, 99% hogy kingston, mert ehhez tudok jól hozzájutni. kérdés, hogy érdemes-e telefonba class8 vagy class10 kártya, vagy pedig elég a class4? kisebb fájlok(zene) lesznek mozgatva rajta, illetve sorozatok 200-1000mb között. nem egy komoly az árdiffi, csak feleslegesen minek vegyek drágábbat - mondjuk most nézem, ebben a méretben már 5k a class10, míg a class4 csak 3k, pláne érdekel a válasz :)

előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1762) kerekfej válasza hoffman_ (#1761) üzenetére


kerekfej
addikt

Kingston helyett jobban jársz a Samsung-al! Telefonba bőven elég a Class6-os is már többször leírtuk, de ettől függetlenül vehetsz Class10-est is.

(#1763) hoffman_ válasza kerekfej (#1762) üzenetére


hoffman_
nagyúr

értem, köszi. kerestem direkt, de így konkrétan nem találtam választ. azért kingston, mert azt tudok olcsón :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1764) kerekfej válasza hoffman_ (#1763) üzenetére


kerekfej
addikt

Nem véletlen azért olcsó, mert hamis?

(#1765) hoffman_ válasza kerekfej (#1764) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:N

mod:

nagykerben minden olcsó :))

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1766) mgTerminator válasza hoffman_ (#1763) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nálam 1 hét alatt meghalt egy SanDisk 64gigás kártya (15.5k), vettem helyette újra Samsungot (20.5k), szintén tökéletes mint az elődje! ;) ja és tudod, olcsó húsnak híg a leve!

(#1767) kerekfej válasza hoffman_ (#1765) üzenetére


kerekfej
addikt

Mégis mennyivel olcsóbb, mert pár száz forint előnyért nem éri meg azt venni?

Nagykerben a Samsung is olcsóbb lenne...

[ Szerkesztve ]

(#1768) hoffman_ válasza kerekfej (#1767) üzenetére


hoffman_
nagyúr

samsungot nem érem el, viszont kingston tudok kérni. ha class4 meg class10 mindegy, akkor a kingston meg samsung is :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1769) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok

van egy ilyen típusú fényképezőm(anno 2003-ből) ,
melybe még a régi memory stick kari kell.
Kép:

Most 2x 128mb os van benne,de csak az egyik oldal használható.
A memory stick duo -ra ki tudom-e váltani,és mekkora kapacitásút tudna kezelni?
512mb-2gb közötti méretben.

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1770) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Sziasztok!
Rendeltem E-bay-ről 2 memóriakártyát. Konkrétan ezt a 16 gigásat, és ezt a 8 gigásat. A 16-os szépen hozza a Logout-on is megjelent leírásban szereplő 32-es sebességét, viszont a 8 gigás az gyanús nekem.
Csomagolásból kibontva is a lenti értékeket produkálta, majd SDFormatter-rel formázva is:
CDM:

h2testw:

Vélemény?

(#1771) Zsigi72 válasza Aidan85 (#1770) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Ugyanazon sorozat kisebb példányai általában sebességeben is kisebb tempót tudnak.

(#1772) Aidan85 válasza Zsigi72 (#1771) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Az oké, ezzel tisztában vagyok, de a 4K írás ennyivel rosszabb? meg az 512K írás? Olvasásban meg tudja ugyanazt, sőt a kollégának, akinek a cikkét linkeltem, a 32 gigása lassabban olvas, mint ez a 8 gigás?
Persze tisztában vagyok, hogy ez az 1-1,5 MB/s nem mérvadó, eltérő chipkészlet miatt is benne van, de viszább olvasva a hsz-eket, a 8 gigások 4K írásban is tudják mondjuk a 0,1 vagy 0,05 MB/s-ot, nem csak 0,006 MB/s-ot. pl az 1476-os hsz

[ Szerkesztve ]

(#1773) Zsigi72 válasza Aidan85 (#1772) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Ezt a 4k-s írási sebességeket nem kellene ilyen véresen komolyan venni.
Manapság már egy fénykép 8-10MB, egy jobb minőségű mp3 is 7-8MB.
Milyen fájlokat ír rá az ember amik ilyen kicsik?
Ha viszont ennyire számít, akkor utána kell nézni és olyat venni, ami tud egy kicsivel gyorsabb tempót.
Az ilyen nevesincs (Team) gyártókat meg el kell felejteni, összevásárolnak mindenféle sz@rt.
SanDisk, Samsung, Transcend

(#1774) Aidan85 válasza Zsigi72 (#1773) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Ebben teljesen igazad van! Én csak arra gondoltam, hátha ezek kiugróan alacsony értékek, és valami gond van a kártyával.
A Team Group-ot meg nem gondolnám nevesincs gyártónak.

(#1775) Bacusuz válasza Bacusuz (#1769) üzenetére


Bacusuz
őstag

ERRE válasz valakinek?

:Y

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1776) Zsigi72 válasza Bacusuz (#1775) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1777) kerekfej válasza Aidan85 (#1770) üzenetére


kerekfej
addikt

Ennyit tud, nincs ezzel gond.

(#1778) Aidan85 válasza kerekfej (#1777) üzenetére


Aidan85
aktív tag

köszi :R

(#1779) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Kicsit topikidegen kérdésben, memóriakártya olvasó vásárlásban kérnék segítséget. Egyenlőre egy Samu SD kártya lenne az elsődleges célpont, amiről le kéne húzni viszonylag nagy sebességgel, megbízhatóan a raw, jpeg képeket és fullHD videókat. Jelenlegi kártyaolvasómmal nincs minden rendben; 1. tetűlassú, 2. ~200 Mb másolása után újracsatlakozik a gépre. Jó lenne, ha SD mellett más típusokat is támogatna. USB3-asokat érdemes nézegetni? Belföldről vagy inkább ebayről lenne jobb döntés beszerezni?

[ Szerkesztve ]

(#1780) *Ropi* válasza BigBlackDog (#1779) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lexar USB3-as olvasót vegyél e-Bay-ről! Linkelni nem tudok, mert mobilról vagyok.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1781) Zsigi72 válasza BigBlackDog (#1779) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

[Kingston MobileLite G3]

[Transcend TS-RDF5K]

Itthon is kapsz ilyeneket 2ezer környékén.

(#1782) BigBlackDog válasza Zsigi72 (#1781) üzenetére


BigBlackDog
veterán

E kettő közül érdemes valamelyiket, ill. melyiket? Jobb lenne, ha nem usb portból kiálló kialakítású lenne, csak hátul van USB3.
1
2

(#1783) Zsigi72 válasza BigBlackDog (#1782) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Én jómagam jelenleg pont az elsőt használom.
Teljesen jó, tökéletes. A két csatlakozót nem számítva kb. 55cm a vezeték hozzá.
Az én gépemen is csak hátul van.

[ Szerkesztve ]

(#1784) Bacusuz válasza BigBlackDog (#1779) üzenetére


Bacusuz
őstag

Hali

Ezt nézd meg.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#1785) *Ropi* válasza *Ropi* (#1780) üzenetére


*Ropi*
félisten

Én ilyet vettem, mert CF kártyákat használok főleg.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1786) wody21 válasza Bacusuz (#1769) üzenetére


wody21
tag

Igen, lehetséges, nekem van is ilyen "adapterem"! többit PÜ

[ Szerkesztve ]

(#1787) pigsty


pigsty
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap lementettem minden adatot sikeresen a kártyáról, a fényképezőben töröltem mindent utána. Ma meg mindig azt írja ki, újra helyezzem be... ha nem érek az érintkezőkhöz, statikus kuss akkor is bekövetkezhet? Pedig ilyesmire szoktam odafigyelni, de hát... vagy lehet, összes kép törlése hazatud vágni egy kártyát? Mert törlés után nem vettem ki... kár, alig 2 éves...

Panasonic FZ38 van nekem, manual szerint legalább Class 6 kell, videózni ritkán szoktam vele, főként RAWba mentek vele képeket; kerekfej, itt is érvényes egy korábbi megállapításod, hogy a Samsungok elég jók? Érdekes, a Kingston-t Te és más se ajánlja kifejezetten, nekem az ment most tönkre. Érdemes garanciával szaladgálni? Bár nem tudom, eredeti bolt+ottani számla megvan-e még.
Másik, hol érdemes venni? Olvastam, egy ideje már ezen is jogdíj matrica van... Ingadozom, Samsung és Sandisk között, SDHC, egyelőre class 6, 8-16 GB körül.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#1788) 2ning


2ning
tag

Üdv!

HTC Rhyme. Használtan vettük, de nem volt benne a 8 Gb kártya, ezért túrt egyet a kártyás dobozukból. Ilyen:
A telóban nincs formázás, win 7 nem tudja leformázni (FAT32) :W . Win alól ha törlöm a képeket látszólag törli, visszatéve a telóba mégis ott van. :Y (a memóriakártya előző tulajának képei ) Egy 2Gb-os kártya van most benne azzal minden rendben leformáztuk win7 alól. ???
Nem tudtok valami progit, hogy ne kellene a telót gyári alapra vissza állítani? Mert állítólag csak úgy lehet formázni, meg használhatóvá tenni a memóriakártyát.

[ Szerkesztve ]

(#1789) Bozek válasza 2ning (#1788) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg próbáld meg az EASEUS Partition Master-el formázni. Vagy nyomhatsz rá vele egy wipe-ot is, hátha akkor törli, ami rajta van. Végső esetben partícionáld újra.

(#1790) 2ning válasza Bozek (#1789) üzenetére


2ning
tag

Köszi a gyors választ!
Mekkora kluszter méretet kell beállítani? Főleg fotók lesznek 1-2 video.

(#1791) Bozek válasza 2ning (#1790) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nincs alapértelmezett? Mert ha van, akkor hagyd azon. Ha meg nincs, akkor nézd meg, hogy a Windows mit állítana be formázáskor (ha minden igaz, akkor 4096 bájt).

(#1792) 2ning válasza 2ning (#1790) üzenetére


2ning
tag

A fotók exif információi alapján egy Sony Ericsson Live With Walkman vt19i-ben volt a kártya.

(#1793) 2ning válasza Bozek (#1791) üzenetére


2ning
tag

OK próbálom. 4kb-n áll.

Nem lett jó :( Megpróbálom a Wipe-t.

[ Szerkesztve ]

(#1794) 2ning válasza 2ning (#1793) üzenetére


2ning
tag

Hát ez sem ment. :W Itt is alapon, vagyis egyszeri törlés ment végig. Holnap jön a particionálás most már hunyok egyet.
Először Delete particion? Utána hogyan tovább? Format? Holnap jövök. :K

(#1795) Bozek válasza 2ning (#1794) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, először Delete Partition, majd Create Partition. Ott már elvileg ki is tudod választani, hogy mire formázza. Utána meg még a nagy zöld pipát (ha jól emlékszem) kell megnyomni.
De ez így már nehéz ügy, mert valami azzal a kártyával nem kerek.

(#1796) 2ning válasza Bozek (#1795) üzenetére


2ning
tag

Hát semmi. Most is ott van a mappa szerkezet, meg a fényképek. :Y Köszönöm a segítséged !
Vissza viszem adjon egy másikat. Még egyszer köszi!

(#1797) *Ropi* válasza 2ning (#1796) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem egyszer valamilyen lemezmásoló program (Acronis vagy Paragon, már nem emlékszem) csinált olyan indító lemezt egy pendrive-ból, hogy utána nem lehetett törölni róla semmit, csak nagyon trükkösen. Napokig szenvedtem vele. Ott is látszólag törölte, majd minden ugyanúgy rajta volt továbbra is. Végül sikerült, de ha megerőszakolnának sem emlékeznék, hogy hogyan...A lényeg, hogy nem feltétlenül a kártya a hibás.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1798) mgTerminator válasza 2ning (#1796) üzenetére


mgTerminator
veterán

Én dettó ugyan így jártam a SanDisk 64 gigás kártyával.... Ezekszerint a SanDisk sem ajánlott... A Samsung 32es és 64es kártyám viszont tökéletes!

(#1799) *Ropi* válasza mgTerminator (#1798) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ezek a nagyméretű kártyák már UHS1-es kártyák, csak kompatibilis olvasóban formázhatók! Ezt figyelembe vettétek?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#1800) Bozek válasza *Ropi* (#1799) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az egész történet kiindulópontja egy 8 GB-os Class4-es SanDisk kártya volt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.