Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok!

Samsung MicroSD (16GB, Class6) kártyákról mi a vélemény? Mitől ilyen olcsók? Pedig gyorsak, legalábbis a specifikáció alapján.

(#402) Zsigi72 válasza fatal` (#401) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Valahol olvastam, hogy a gyártó által megadott olvasási és írási sebességeket nem tudják 10-15%-kal elmaradnak azoktól, de még így is nagyon jók a sebességek, ráadásul olcsóak.
Ha jól tudom 10év garanciásak a kártyák, ami bőven elég ebben a gyorsan fejlődő világban.
Mire letelik a garancia, bőven múzeumi darab lesz. :DD

(#403) fatal` válasza Zsigi72 (#402) üzenetére


fatal`
titán

Ahol néztem ott 5 év gari, de az is múzeális. :D Kérdés, hogy mennyire megbízhatóak, nem szeretném hetente gariztatni. :D

(#404) Zsigi72 válasza fatal` (#403) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Az eredeti gyári memóriakártyák esetében nagyon-nagyon csekély a meghibásodások száma. Szerintem nem fogsz vele rosszul járni.

(#405) tailor válasza Zsigi72 (#402) üzenetére


tailor
őstag

Szia!

A Samsung class10-es kártyákról is hasonló a vélemény? DSLR-be szeretnék egy 16-osat, a jelenlegi SanDisk 16GB "HD" class6-ossal sajnos eléggé belassul néha... Valamint a Kingston, Transcend SDHC kártyák megbízhatóak írási sebesség terén?

Előre is köszi!

(#406) fatal` válasza Zsigi72 (#404) üzenetére


fatal`
titán

Köszi, akkor marad. :)

(#407) Zsigi72 válasza tailor (#405) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Igen, hasonló. Pedig pont a SanDisk kártyákra nem jellemző a lassulás, ráadásul a HD felvételekhez már egy Class4-es kártya is jó. Próbáltad már tesztelni, hogy mit tud a Te Class6-os SanDisk kártyád? Lehet, hogy azzal lesz a gond. Kingston, Transcend megbízhatóak, de az írási sebességük függ az osztálybasorolásuktól.

(#408) tailor válasza Zsigi72 (#407) üzenetére


tailor
őstag

Köszönöm. A SanDisk csak kölcsönben van, nem az enyém, de vennem kell egy saját kártyát, és nem igazán tudom, hogy milyet...
A HD videó "reccenés" nélkül megy a SanDisken, inkább a fényképek kiírásánál tapasztalok egy kis lassulást.
Csak class10-es kártyában gondolkodom, nem elrugaszkodott áron... Ezért gondoltam erre, vagy erre. Úgy látom, sok helyen teljesen össze-vissza írják a jelöléseket, sebességeket, ember legyen a talpán, aki kiigazodik rajtuk :(

(#409) Zsigi72 válasza tailor (#408) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Mindkettő jó választás szerintem, bármelyikre is teszed le a voksod.
Én a Kingstont választanám, de ízlések és pofonok.

(#410) tailor válasza Zsigi72 (#409) üzenetére


tailor
őstag

Köszönöm a tanácsot, ez lesz.

(#411) Rudibácsi


Rudibácsi
csendes tag

ÜDV! Valaki el tudna látni tanáccsal?
Sony Ericsson X8-am van és szeretnék venni bele egy 8GB-s memóriakártyát de azt hallottam, hogy nem szeretik a CLASS4-et. Igaz ez? És ha igen akkor keresne nekem valaki jót és jobbat? Előre is köszsönöm.

(#412) Zsigi72 válasza Rudibácsi (#411) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Ezzel nem értek egyet. A telefonodnak egy Class4-es kártyával is tökéletesen kell működnie.
Természetesen a Class4-es kártyák között is lehetnek óriási különbségek olvasás és írási sebesség tekintetében. Némelyik épphogy megüti az osztályba sorolás kritériumait, míg más adathordozók bőven túlteljesítik akár a Class10-et is. Kingston, SanDisk, Transcend, Kingmax, Samsung ezek közül bármelyiket is választod, szerintem nem fogsz csalódni. A Class10-es kártyák nem sokkal kerülnek többe a Class4-es ill Class6-os kártyáknál, tehát ilyen szempontból érdemesebb a 10-est választani. Ha fontos a megbízhatóság, akkor ne aukciós portálról vásárolj, hanem valamilyen megbízható üzletből, ahol kapsz számlát, garanciajegyet és probléma esetén nem lesz gond.

(#413) fatal` válasza Zsigi72 (#412) üzenetére


fatal`
titán

Telefonba a Class6-ot ajánlják, mert a kis fájlok írásánál elvileg gyorsabb, mint a class 10-es társa.

(#414) Rudibácsi


Rudibácsi
csendes tag

Köszönöm!

(#415) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!
Most találtam rá erre topicra. Ezért megkérdezem itt is, hátha itt jobban értenek hozzá :)
[link]
köszi előre is a válaszokat.

(#416) Zsigi72 válasza akos3 (#415) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

(#417) akos3 válasza Zsigi72 (#416) üzenetére


akos3
addikt

Köszönöm! :) Akkor jól gondoltam, valamivel gyorsabb a mentés rajta...

(#418) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!
Olvastam, hogy az Olympus xd card M tipusú kártya támogatja a panoráma képeket, a művészi és a 3D képeket. De hogy ehhez vmi szoftveren keresztüli hozzáférési kód megadása szükséges. Ez pontosan hogyan történik? Mert nem teljesen világos. Van egy száma a kártyának és azt kell vhol beregisztrálnom?
Aki csinált már iylet az le tudná írni, hogyan is van ez pontosan?
köszi

(#419) akos3


akos3
addikt

Olympus sp560 gépem van. Az útmutatójában ez van: xd card H, M, standard. Ez azt jelenti hogy az M-nél 1,5x gyorsabb M+-t nem ismerné fel? :F Vagy csak az ilyen külön típus megjelölést nem írták bele? :U

(#420) Subimp válasza clyvejhamma (#389) üzenetére


Subimp
tag

Kár, hogy nem olvastam korábban a bejegyzésedet, mert most jöttem haza jó messziről és a 4 db Kingston 16 GB-os kártyából kettő ugyanezt csinálta a Panasonic SD-900-as kamerámon. Szétrobbanok a méregtől, mert eddig ilyen kártyát használtam és soha semmi gond nem volt.

(#421) Prison


Prison
csendes tag

sziasztok! Gondom akadt egy 32 gb-os micro sd sandiskel. Amerikában vettem idén nyáron a HTC Desire HD telefonomhoz. Tegnap reggelre kiírta a telefon hogy máskor nyomjak a biztonságos eltávolításra mielőtt kiveszem. (Egész éjjel nem nyúltam hozzá a szekrényen volt). Először telefon programjára gyanakodtam, így hát kivettem a memókártyát és vissza nyomtam. Teló érzékelte kiírta hogy felkészíti a használatra majd kiírta hogy mostmár biztonságosan kivehetem. Gondoltam lementem az adatokat és megformázom, az adatok lementése több kevesebb sikerrel sikerült (minden egyes fájlnál kiírta a pc hogy nincs a lemez a meghajtóba). Formázásnál próbáltam laptoppal xp alatt formázás sikertelen. Nagy géppel Win7 ahogy bedugtam a kártya olvasót a Win7 kifagyott mihelyt kihúztam működött rendesen. Xp alatt próbáltam még HP USB formatter progival ezzel se sikerült. Hamának irtam levelet hogy kikéne cserélni azt irták hogy csak a magyart és mindenféle papírral. Ha tudtok segítsetek pls, köszi :)

(#422) akos3 válasza Prison (#421) üzenetére


akos3
addikt

Telefonon se tod megformázni?

(#423) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!

Van egy problémám, nem tudom hova írjam. Szóval itt kezdem. :)

Van egy 4GB-os SDHC kártyám. Arra már tettem Windows 7 és Ubuntu telepítőt, és már konkrétan Ubuntut is telepítettem rá. Eddig mindig bebootolta a kártyát a laptopom, de most nem akar semmit se bootolni. Csak nagy fekete képernyőt mutat. Ez mitől lehet?

indul a sörös aludni

(#424) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Van egy Memorette 32GB-os micro SD kártyám ami igen érdekes dolgokat csinál.
PC,Tablet,telefon stb mindegyik felismeri 32GB-osnak,de egyszerüen nem lehet használni.
Egy TABban használnám.Amikor megvettem akkor egyszerüen a régi memkártya tartalmát felmásoltam rá,minden rendben volt vele.A régi memóriakártyán volt 2albumnyi zene,azt le is játsza rendesen a mai napig,de bármi mást másolok rá azt vagy nyomtalanul eltünik,vagy ha látszik is rajta akkor hibás fájl lesz és nem tudja lejátszani egy lejátszó sem se a TABon,se PCn.Én ezt nem értem,mitől lehet ez?
Milyen programmal tudnám leellenőrizni a memóriakártyát?

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#425) Joci93


Joci93
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám. Micro SD kártya való a fényképező gépembe. Az lenne a gond, hogy a fényképező mindig le akarja formázni a kártyát. Ha rámegyek, hogy rendben, akkor újra akarja csinálni. Próbáltam formázni már gépen is. Külön programmal is.

Esetleg valami egyéb megoldás? :R

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#426) Zsigi72 válasza Ghandi (#424) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Például ezzel.

(#427) Zsigi72 válasza Joci93 (#425) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Ha sem a fényképezőgép, sem a számítógép nem hajlandó megformázni normálisan, akkor elég nagy a valószínűsége annak, hogy van egy elektronikai hulladékod.
Milyen kártya ez pontosan?

(#428) Zsigi72 válasza gabo89 (#423) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Formázd meg a kártyát és tedd rá újra a programokat. Előfordul néha, hogy az adathordozón lévő adatállomány megsérül.

(#429) Ghandi válasza Zsigi72 (#426) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Köszönöm,ki fogom probálni!
Most épp egy Low Level Format fut a kártyán,szerintem az ma már elég későn fog végezni,de holnap megnézem a linkelt progiddal is a kondicióját meg hogy van e rajta hibás rész.

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#430) Zol01


Zol01
tag

Hello!

PowerShot SX220HS fényképezőgépbe szeretnék memóriakártyát vásárolni!
FullHD videó rögzítés sem lenne utolsó szempont,meg a lassulásokat is szeretném elkerülni!

Előre is köszönöm!

(#431) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Fényképezőgépbe szeretnék venni 32gigás SDHC kártyát. De nemtudom, hogy milyet érdemes? melyik most a legmegbízhatóbb leggyorsabb?

Gondolom CL10 az 1értelmű de melyikből?

Köszönöm szépen előre is

(#432) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok

Én is fényképezőbe keresek kártyát. 4GB-os elég lenne. A gép tud HD-t. Mondjatok már olyat ami jó és megbízható.

(#433) tiszavirág válasza kelly7 (#432) üzenetére


tiszavirág
tag

Szervusz !

Én a képen látható memóriakártyát használom és nem csak a HD videót viszi hibátlanul, hanem a Sony HX9V-m 28Mb/s (kb.3,5MB/s) FULL HD videófolyamát is !

Üdv

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#434) tiszavirág válasza Songo (#431) üzenetére


tiszavirág
tag

Szia !

Én biztonsági megfontolásból 2db 16GB-os kártyát használnék. Nekem ennek a 8GB-os verziója (is) van és bőven elegendő mindenféle felhasználáshoz és nem utolsó sorban hibátlanul teszi a dolgát !

Üdv

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#435) Songo válasza tiszavirág (#434) üzenetére


Songo
senior tag

Ezeknek a samsungoknak az ára most nem kicsit lepett meg :O

http://www.firstshop.hu/termek/34034
http://www.firstshop.hu/termek/33178

néhány hete néztem kingstone microSDHC-t32gigásba és valami 27 volt :O

pedg a telefonomba is kéne egy belőle

Köszia tippet

[ Szerkesztve ]

(#436) kelly7 válasza tiszavirág (#433) üzenetére


kelly7
aktív tag

És adapteres kártyát érdemes venni vagy simát? Adapter rontja a sebességét, vagy lényegtelen?

(#437) Zsigi72 válasza kelly7 (#436) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Az adapter semmit sem változtat a sebességen.
Nem lesz lassabb, de gyorsabb sem.
Lényegében csak egy műanyag darab érintkezőkkel, nem tartalmaz semmiféle elektronikát.

(#438) Feanor1031


Feanor1031
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy ilyen Kingston HyperX 8 GB-os, 1600 MHz-es kitet. Iponon néztem körül és kicsit összezavart, hogy ott vagy ötféle ilyen kapható. Öt féle áron. Mi a különbség? Mit jelent az XMP?

(#439) Songo válasza Feanor1031 (#438) üzenetére


Songo
senior tag

ez a memóriaKÁRTYA topic :) szerintem a RAM topic jobban pörög ott érdeklődj :)

(#440) pigsty


pigsty
aktív tag

Szervusztok!

Másban is felmerült a kérdés ;) , hogy milyen kártyaolvasót érdemes venni.
A fényképezőben egy Kingston SD-HC van (6-cat), mobilban meg microsd, utóbbi kevésbé lényeges.
Milyen USB-s kártyaolvasót vegyek? Aki gyakorlatban sokat használ ilyet, esetleg többet is ismer, válaszoljon.

Jó, kis tétel, nagy a választék, az számít, hogy hosszabb távon is strapabíró legyen a kialakítása, ne essen szét, néha magammal vinném, pl egyetemre, gyorsaság annyira nem számít, ne tegye tönkre a kártyát, kábele ne legyen azonnal letörős, no és persze elég legyen az usb feszültsége, ne kelljen külön táp; van még egy olyan igény, hogy HD Sentinellel lehet adatfrissítést olvasni, (vagy azzal vagy mással biztos adat megsemmisítést, de ezt ritkán használnám) nem tudom, minden kártya-olvasó chipje támogatja az ilyen mélyebb parancsokat...?

Bocs az offért, üdv!

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#441) Zsigi72 válasza pigsty (#440) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Kingston MobilLite G2
Én ilyet használok már kb. 2 éve megbízható, strapabíró.

(#442) pigsty válasza Zsigi72 (#441) üzenetére


pigsty
aktív tag

Hm, tesztek+ár alapján jónak tűnik, köszönöm, nappal még visszanézek ide,más mit ír! De ez lesz szerintem. :R

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#443) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok

Szerintetek Maxell 4GB class6 2700ft, vagy
Samsung 4GB class4 3400ft? Milyenek a maxell kártyák?

(#444) Songo válasza kelly7 (#443) üzenetére


Songo
senior tag

Szerintem akkor
http://www.firstshop.hu/termek/31309

[ Szerkesztve ]

(#445) Roija


Roija
csendes tag

Samsung 32GB microSD class10 (MB-MSBGA/EU) kártyával van valakinek tapasztalata? Főleg telefonban, ugyanis ezzel szemezgetek egy xperiahoz.

(#446) bb.bocs


bb.bocs
őstag

üdv. kérdésem lenne. adott 1 micro sdhc cl4 es 32 gigás memkártya. szeretném úgy megcsinálni, mint pendriveon, hogy elöször is, 3 particiórra osztom, szeretném azt hogy, 1 ppartició fat32, amit a telefon észlel, 1 partició ntfs amin 1 embedded rendszer lenne és 1 amiröl bootolni tudnám az iso fájlokat,( rendszer telepitöket) partition magick kel próbálkoztam csinálni ,akár 2 partíxciót is, de nem sikerült,mivel a teló felismeri a fat 32es partíciot, de hiába állitom be bárhogyan is, a többi 2 partíciót nem látja semmi... se gép se semmi. itt elakadtam, lehetséges dologgal próbálkozom? segitségeteket előre is köszönöm

(#447) Fauno


Fauno
tag

Sziasztok,

SAMSUNG Essential vagy Plus microSDHC kártyát érdemesebb venni?

(#448) Zsigi72 válasza Fauno (#447) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Kérdés, hogy miben szeretnéd használni?

Essential:
- read : 24MB/s
- write : 13MB/s

Plus :
- read : 24MB/s
- write : 21MB/s
Ezek a gyártó által megadott adatok.

(#449) Jocó88


Jocó88
csendes tag

Üdv mindenkinek!Olyan kérdésem lenne,hogy mobiltelefonba(Xperia Mini) elég egy Class4-es memóriakártya?

(#450) bb.bocs válasza bb.bocs (#446) üzenetére


bb.bocs
őstag

valaki ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.