Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) overland válasza Pumukli2010 (#1548) üzenetére


overland
aktív tag

ment pü

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#1552) didros


didros
senior tag

Vettem az ebayről egy 16GB-os Sandisk HC4 micro memóriakártyát. A telefonomba kellett háttértárnak mp3 fileokhoz. Az ára volt a döntő érv mellette: 7.09 angol font.

Itt látható a h2testw eredménye: Az miből derül ki, hogy eredeti-e a kártya? :F

Test finished without errors.
You can now delete the test files *.h2w or verify them again.
Writing speed: 4.21 MByte/s
Reading speed: 15.3 MByte/s
H2testw v1.4

(15190Mbyte-ot ír ki a program teljes méretnek. Az írás 1 óráig tartott!)

[ Szerkesztve ]

(#1553) kerekfej válasza didros (#1552) üzenetére


kerekfej
addikt

Elvileg hibátlanul üzemel (ez nem azt jelenti automatikusan, hogy eredeti!), de jobb lett volna ha print sceen-t raksz be róla.

(#1554) didros válasza kerekfej (#1553) üzenetére


didros
senior tag

A print screen sem tartalmaz több infót semmivel sem, direkt összehasonlítottam a kettőt.
Annyi látszik csak pluszban, hogy mennyi idő alatt végzett az írással, illetve az olvasással. :F

(#1555) olivera88


olivera88
veterán

Nem tudom h Windows hibája e vagy a Memoriakártyájé, de érdekes. Egy Sony kártyárol van szó, memory stickrol, ha megnyitom kártyát van benne egy parancsikon és más nincs. Egy kép se látszik. Eddig nem találkoztam még ilyen hibával, szerencsére nem nekem van problémám vele hanem egy ismerösömnek.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#1556) harcikoca


harcikoca
senior tag

Egy memkari kb 2 éve porosodik a polcomon, most elővettem, és ahogy beletettem a telóba jelszót kér. Persze fogalmam sincs a jelszóról, még az sem rémlik, hogy adtam meg neki. A kérdés az lenne, hogy valahogy feltudom oldani a jelszót?

[ Szerkesztve ]

AMD+Ati powee'R

(#1557) kerekfej válasza harcikoca (#1556) üzenetére


kerekfej
addikt

Rakd bele inkább pc-be előbb (pl. kártyaolvasóba)!

(#1558) harcikoca válasza kerekfej (#1557) üzenetére


harcikoca
senior tag

Ha lenne beleraknám, de csak telefon van.. :|

AMD+Ati powee'R

(#1559) sanyek2


sanyek2
senior tag

Miért nem tudok bechmarkot csinálni sem pendrive-on sem az új memóriakártyámon? Mindkettő 32 GB-os, és mindkettőnél megdöglik a teszt progi. Próbáltam crystal disc info-val (ez nem is látja) hd sentinellel meg még ki tudja milyen tesztprogival... még 3 másikat is próbáltam.
Egyszerűen nem hajlandó normális tesztet lefuttatni.
Total commanderben a fájl másolás stabil 5mb/s-os. (class 10-es kártya :/ )
A tesztprogikban pedig szépen behal az átvitel, és általában be is fagynak.

(#1560) Balinov válasza sanyek2 (#1559) üzenetére


Balinov
félisten

masik usb port?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1561) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Ilyen kártyája van valakinek? Ténylegesen mekkora az írási sebessége? 30-40MB/sec írási sebességű kártya kéne, ez nem tűnik drágának.

(#1562) sanyek2 válasza Balinov (#1560) üzenetére


sanyek2
senior tag

Sajna nem ilyen egyszerű :/

(#1563) m3ss


m3ss
veterán

milyen sd kartyat vegyek d90-hez? 8-16 gbyte boven eleg lesz. ezt neztem, de kb sehol sincs raktaron...kell a 30 mbyte/sec? mit ajanlotok?
sorry gondolom volt mar rola szo, majd ha nagyon ramszoltok visszaolvasok :P

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#1564) kerekfej válasza sanyek2 (#1559) üzenetére


kerekfej
addikt

Próbáld ki másik gépben másik kártyaolvasóban. Ha esetleg úgy is rossz, előbb egy SDFormatter-el formázd le!

(#1565) sanyek2 válasza kerekfej (#1564) üzenetére


sanyek2
senior tag

Sajnos sem másik gép nincs a közelben, sem másik olvasó, amivel reális mérést tudnék végezni.
Leformáztam az SDFormatter-el, és most már error-t is kiír a HDtune

(#1566) HollyBoni válasza m3ss (#1563) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem bőven elég a 30MB/sec, a nagyobb sebesség inkább jó minőségű videóhoz kell, de a D90 HD-ban vesz fel elég kicsi bitrátával, szóval ahhoz is bőven elég.

(#1567) Balinov válasza sanyek2 (#1562) üzenetére


Balinov
félisten

miert? :U nincs masik USB port vagy hogyan?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1568) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Panasonic FZ150-hez melyiket választanátok?

Samsung SDHC kártya 32GB Essential Class10
SanDisk SDHC kártya 32GB SDHC Extreme HD Video Class10
SanDisk SDHC kártya 32GB Ultra, Class10

Valamelyik SanDisk megér +2000 Forintot a Samsunghoz képest?

Esetleg valami más alternatíva? Honnan érdemes memóriakártyát vásárolni?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv.

(#1569) HollyBoni válasza Willie (#1568) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az összes bőőőven elég gyors lesz, szerintem bármelyiket választhatod.

(#1570) Willie válasza HollyBoni (#1569) üzenetére


Willie
őstag

Köszi! :) Minőségre melyik a jobb? Melyiktől várhatok hosszabb élettartamot? Ezek figyelembevételével a Samsungnál jobb valamelyik SanDisk?

(#1571) Balinov válasza Willie (#1570) üzenetére


Balinov
félisten

Kb egyforma, mindketto megbizhato. Annyi van szvsz a Samsunggal,hogy nem tul regota elerhetoek az o SDHC kartyaik, igy meg tul sok tapasztalat sincs annyira, mint pl. a SanDisk-kel, aki mar ezer eve ebben utazik.

Nekem 4db 8GB-os Sandisk-em van a D5000-hez, ha valamelyik kiesik (ne essen) sztem ujbol sandisk lesz

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1572) Willie válasza Balinov (#1571) üzenetére


Willie
őstag

Értem, nagyon köszönöm! :)
SSD-ben nagyot alkotott a Samsung. Természetesen tudom, hogy nem ugyanaz a kettő, HDD-ben is jól szerepeltek. :)
Szerintem maradok az olcsóbb Samsungnál. :)

(#1573) Balinov válasza Willie (#1572) üzenetére


Balinov
félisten

szvsz nem fogod megbanni, csak arra ugyelj, megbizhato forrasbol vedd, nehogy hamist kapjal.

nekem is van samu vinyom, lassan 5eve megy hibatlanul, meg SanDisk Extreme SSD, az is teszi a dolgat

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1574) Willie válasza Balinov (#1573) üzenetére


Willie
őstag

Okés, köszönöm! :) Az Extreme Digital megfelelő hely lesz, igaz?

(#1575) Balinov válasza Willie (#1574) üzenetére


Balinov
félisten

valszeg igen, bar errol inkabb vard meg masok velemenyet, en kulfoldon elek, ED-tol csak egy pendrive-ot,meg egy microUSB otg kabelt vettem miota vilag a vilag.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1576) Willie válasza Balinov (#1575) üzenetére


Willie
őstag

Okés, akkor várok még válaszokat. :)

(#1577) HollyBoni válasza Willie (#1576) üzenetére


HollyBoni
veterán

Edigital tuti biztos hely, én is onnan vettem a Samsung SD karimat és még sok egyéb dolgot. Jó bolt, picit drágább de ha garanciáról vagy termékvisszavevésről van szó akkor korrektek, gyorsak.

[ Szerkesztve ]

(#1578) Willie válasza HollyBoni (#1577) üzenetére


Willie
őstag

Akkor marad az EDigital, köszi! :)

(#1579) trialboj


trialboj
őstag

Adott a következő telefon: Samsung S5260 Star II

Azt írja, hogy bővíthető : microSD, up to 16 GB, na most a piacon jelen van a micro SDHC kártya is aminél jóval nagyobb tárhely hasonló árban kapható, ez az SDHC egy más fajta kártya lenne amivel már nem kompatibilis, vagy egy ugyan olyan kártya, csak a hc a nagyobb méreteket jelöli.

A kérdés az lenne, hogy a telefonba csupán mezei micro sd megy, vagy jó a fent említett micro sdhc is.

köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#1580) PHM válasza trialboj (#1579) üzenetére


PHM
addikt

Gyakorlatilag az összes SD-microSD kártya SDHC, ami nagyobb 2GB-nál.
4 gigától 32 gigáig SDHC, afölött SDXC kártyák vannak.
A régebbi SD szabvány ugyanis csak 2GB-ig írta le a kártyákat.
(Néhány hekkelt 4 gigás kártya volt csupán, ami nem volt SDHC.)
Nyugodtan vegyél bele microSDHC kártyát.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1581) bkercso válasza Balinov (#1573) üzenetére


bkercso
nagyúr

Hali!
Milyen micro-sd-t vegyek mobilba (Grand X In)? Az ócsó kínai ebay-es dolgokban meg lehet bízni? Vagy melyik márkát érdemes venni, mire kell figyelni? 16 vagy 32GB lenne acél. Biztos 1000x leírtátok már itt, csak nem találom. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#1582) Balinov válasza bkercso (#1581) üzenetére


Balinov
félisten

ebay-rol en nem vennek, utobbi 10-20 hsz-ben irtak megbizhato MO-i beszerzesi helyeket, en Sandisket, Samsungot, Transcendet esetleg Adatat vennek.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1583) bkercso válasza Balinov (#1582) üzenetére


bkercso
nagyúr

köszi!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#1584) R19


R19
senior tag

Kingston 8GB. CL4-es microSDHC kártyám már többször hagyott cserben: egy idő után csak olvasható, nem tudok rá írni.
Csak a formázás segít, ezután újra használható. Szerintetek mit lehet tenni, vagy csak a csere segít?
Még annyit tennék hozzá, hogy egy Motorola Defy-ban használom.

(#1585) Zsigi72 válasza R19 (#1584) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Ha garanciás, akkor cseréltesd, ha nem, akkor vegyél másikat (Samsung, Sandisk, Transcend).
Több ilyen kártya is van az asztalomon, ami formázás után ideig-óráig jó azután csak újabb formázás után hajlandó működni. Nem fog megjavulni, bármit is csinálsz vele. Egy SD Formatert megpróbálhatsz, de valószínű az sem fog segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#1586) R19 válasza Zsigi72 (#1585) üzenetére


R19
senior tag

Köszi a választ!

Most beszéltem az üzlettel, ma este ha minden igaz akkor garanciában kicserélik.
Egy Samsung microSDHC 16GB class6 MB-MSAGB/EU -/adatátviteli sebesség: 24MB/s/- kártyát néztem ki helyette.

(#1587) Zsigi72 válasza R19 (#1586) üzenetére


Zsigi72
aktív tag

Jó választás.

(#1588) carline12


carline12
csendes tag

Helloztok nekem az lene a kérdésem hogy vettem egy 16gb-os TDK micro sdhc kártyát a galaxy tab2-őmbe de nem tudok játékot rá rakni mert nem olvassa onnan stb ha tudtok lécci segitsetek köszizépen előre ish:)

(#1589) Nospa


Nospa
tag

sziasztok!
Vettem ma vaterán egy 32Gb-os"C10-es" Samsung karit, sajnos első másoláskor gyanakodni kezdtem ezért lemértem a sebességét másik két már meglévő, samsug karval eggyütt, az első egy 16GB-os C10, a második a ma vásárolt, a harmadik egy C6-os 6GB-os samsung .

Szerintem ez a kari hamis!

Asrock Z77 Pro 4 M, Core i5 3300, gigabyte R9 280X oc 12Gb DDRIII 1600 Ram,Asus Wh222D moncsi

(#1590) siti válasza bkercso (#1581) üzenetére


siti
senior tag

nekem ebayről van, első legolcsóbbat szoktam megvenni és csókolom. kapacitásra eddig mind megvolt, sebességre meg nem szoktam mérni, mp3 folyamatosan jön róla. ha viszont fotóznál és nem mindegy meddig másolja rá a gép, akkor helyi boltban, ahol lehet verni az asztalt, vagy kiskutya szemekkel nézni, hogy ez nem hozza a beígért sebességet.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#1591) kerekfej válasza siti (#1590) üzenetére


kerekfej
addikt

H2testw 1.4-el is?

(#1592) bkercso válasza Nospa (#1589) üzenetére


bkercso
nagyúr

Majd akkor szólj inkább, ha eredetit veszel 2/3 áron. ;) Sajna ez van, én se mertem gari nélkül venni, márpedig a vaterán az olcsók között nem találtam érvényesíthető (azaz itthoni) garisat.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#1593) Rederik


Rederik
tag

Sziasztok,

Milyen belső kártyolvasót érdemes venni? Az is érdekelne, hogy ezeket hogyan lehet a gépre csatlakoztatni? Mert ha az előlapi USB-k helyére, akkor olyan olvasó kellene, amiben legalább 2 usb van.

Köszönöm!

(#1594) kerekfej válasza Rederik (#1593) üzenetére


kerekfej
addikt

Vehetsz ilyen 3.5"-os helyre szerelhetőt amit az alaplapra kell csatlakoztatni:

[ Szerkesztve ]

(#1595) Willie válasza Rederik (#1593) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Szüleim gépében egy ilyen van. Míg az én gépemben egy ilyen van.
Mindkettő teszi a dolgát.

Üdv.

(#1596) perempe


perempe
addikt

szervusztok.

2gb-os sd kártyáról olvasok olcsó, de jó kártyaolvasóval, 970-980kbyte/sec.
mitől ilyen piszok lassú?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1597) Balinov válasza perempe (#1596) üzenetére


Balinov
félisten

milyen kartya, milyen olvaso? Class2-es tippre, esetleg regi, vagy az olvaso a kehes, esetleg usb1.1-es porton log

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1598) perempe válasza Balinov (#1597) üzenetére


perempe
addikt

olcsó Omega olvasó.

a kártya 2GB-os Kingston, SD-M02G.
olyan mint ez, csak a matrica más:
[link]
ilyen a matrica, csak a "2GB" a kártyán/műanyagon szerepel:
[link]

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#1599) Balinov válasza perempe (#1598) üzenetére


Balinov
félisten

hat, ez lehet csak ennyit bir. tippre tenyleg c2-es sima sd, nem is sdhc.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1600) kerekfej válasza Balinov (#1597) üzenetére


kerekfej
addikt

Ott még nem volt Class jelölés. Azok a régi kártyák általában annyit tudnak csak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.